Keresés

Részletes keresés

Taar71 Creative Commons License 2014.01.24 0 0 3355

Ha csak az elmúlt 13 évet nézem, hogy mi történt 2000 nyara óta, amikor a cégem révén kijutottam az német Electronica Show-ra, és akkor még tágranyílt, ibolyakék, tágpupillás, könnyektől csillogó szemekkel néztem az első 26-32"-os plazma TV-ket/paneleket, (ami akkori áron 10.000 - 15.000 eurót kóstáltak),  szerény számításaim szerint elfogyasztottunk 3 TV technológiát:

- Plazma jött, látott, győzőtt, majd megdöglött 2008 táján

- LCD szintén jött (ca. 6 év késleltetéssel), látott győzőtt, majd megdöglött 2011 táján

- LED LCD jött, olcsóbb lett jelenleg de már csak a SMART TV-ként trendi

 

És most itt az új trendnek beállítani kívánt, hype-olt 4K.... Biztos vagyok benne, hogy már az idén hallani fogunk arról a technológiáról, ami majd ezt kinyírja.

Tudjátok baromira bosszant, hogy mennyi felesleges fost, nyomtak le a torkunkon a CRT halála óta az elmúlt 13 évben. Annak ellenéreár most látjuk, hogy több olyan technológiai fejlesztés van feljövőben, ami jobb mint a 4K (Gondolok itt az AMOLED-re, virtuális sisak/szemüveg, vagy a valódi szemüveg nélküli 3D-re, stb.)

Már tavaly sem értettem, hogy ezt minek hozzák a piacra, ki fog majd venni 4K-t, amikor még csak alig pár éves a LED LCD? Hány évet fog élni? Eljut az iskolába, vagy már óvodás korára döglött lesz?

 

Szóval biztosan vesztek majd 4K, ami már most borítékolhatóan döglött technológia?:)

 

Üdv

 

Tar

zlota Creative Commons License 2014.01.23 0 0 3354

Ja igen!

Most cserélnek alaplapot, mert régebbi szoftvert nem tudnak visszarakni.Így szerencsés esetben egy régebbi szoftveres TV-m lesz, de nem garantált.

Ha nagyon régi lenne, akkor sem tudják a 1032est rárakni, mert nincs meg nekik.Csak a legújabb van.1042 vagy passz..

 

HDD tartalom elveszik-másik TV(alaplap)

 

Alaplapcsere esetén csak a szervízben lévő napokkal nő a gariidő.Ilyen nem lesz, mert helyszíni.Ergo 3/4 évvel kevesebb garanciám lesz a TV lelkére.Ha mondjuk pár nappal gariidő után megy tönkre, üzemórában nézve még simán garis lett volna...

 

Jó poén:Ha gariidő lejárta előtt 1 nappal alaplaphibás lesz a TV és az alaplapot kicserélik, másnap akkor sem garanciás már....

Előzmény: samsas (3353)
samsas Creative Commons License 2014.01.22 0 0 3353

Hirtelen de megoldódott mindenki problémája!!!!!!

Követem a fórumot,de már régen elvesztettem a fonalat!!

Én nem használom másra,csak szimpla tv nézésre!! A lányom pedig HDD-ről tévézget!! A 3D-t sem használom már!! Való igaz..minden csoda 3 napig tart!!

Élvezem a tüköréles képet rajta!! Csak már a 46" is lassan kicsi!!

brumi_68 Creative Commons License 2014.01.20 0 0 3352

Én a multkor a MMben egy samsungot láttam bizti volt 2,5es, gyönyörű képpel. Igaz hogy egy százast adtak vissza tizesből.

Előzmény: samsas (3348)
nicko Creative Commons License 2014.01.20 0 0 3351

szerintem sokkal hamarabb mint az analógot leváltó digitális korszak...

Előzmény: GPS (3350)
GPS Creative Commons License 2014.01.20 0 0 3350

 

Jó-jó, de mikor lesz ehhez 4k-s tartalom is? Mármint tömegméretben, úgy értem.

 

Meg aztán vajon a stúdiók is dobhatják a kukába a mostani, milliárdokat érő HD cuccaikat?

 

Durva idők jönnek, minden esetre :-)))

.

Előzmény: samsas (3348)
nicko Creative Commons License 2014.01.20 0 0 3349

az ára fog lejjebb menni ez tuti, de a mérete az nem ;)

Előzmény: samsas (3348)
samsas Creative Commons License 2014.01.20 0 0 3348

Hello!!

 

Tegnap megnéztem az MM-ben a 4K-s Sony-t!! Cirka 1.6 millió az ára!! A képátló 165cm!! Nekem csúnyán nézett ki azokkal a hangszórókkal,amit a 2 oldalra szereltek(3-3db szemből)!!

A képe az tökéletes volt az biztos!! De ahhoz már kevés egy panellakás!!

Előzmény: nicko (3343)
prodizo Creative Commons License 2014.01.19 0 0 3347

Koszi, akkor otthon nincs ilyen. Biztam benne, hogy az ip miatt lehet. Nallam van ez a +ket opcio, de igy akkor xart sem er. 

Előzmény: robee19 (3345)
zlota Creative Commons License 2014.01.19 0 0 3346

A mondandód második részével nem értek egyet!

Addig amig a SMART ennyire nem jól müködik, amíg sorra járnak ide az emberek, hogy se ez, se az nem megy rajta.Sőt addig amig a böngésző ilyen szar addig én azt mondom továbbra is, hogy ide nekem egy linket cuccot 40colos képpel és pár évig jól elvagyok vele.Amíg tönkre nem megy...

 

Nem kell túlmisztifikálni.Kell egy jó kijelző +TVtuner és mögé minnél nagyobb tudású számítógép.Ez mind adott!

Tudnánk ezt most is a samuék, csak közben gondosan figyelnek rá, hogy nehogy 1-1 lépcsőt kihagyjuk.Pár év és lesz rendes SmartTV, addig még 1-1készüléket megvehetnénk tőle.Fogyasszál!

 

Példa:

Anno a nagy számítógépekből próbáltak kicsi kézi számítógépet csinálni (azt hiszem pocketPC).Az embereknek nem jött be, hogy kevesebbet tud mint a rendes gépe.Nem vették.

Közben meg a telefonok egyre többet tudtak- de fele annyit sem mint a PocketPC-k, de erre haraptak az emberek.Pár év alatt elérték a pocketPC teljesítményét mindeféle pl Nokiacommunikátorokkal.Aztán mindenki 100e forintokat fizetett érte anno.És vitték mit a cukrot.

 

De a lényges, hogy most is adott a technika.Ott van linkelve lentebb!Csak nagyobb kijelző kell rá, de azt is tudnak(nának) hozzá rakni.Bluray,usb3.0,1TB vinyó,4-8GB ram, valósdi 4 mag,teljes szabadság bármilyen alkalmazás eléréséhez.Bármilyen file lejátszása,stb stb

Szóval nem ezt csinálják hanem TVként lassan-lassan felfejlesztik SMART néven kiadják jódrágán a semmit.

30.000 forintos androidos telefonom 100%szor többet tud!

 

Még eszembe jut néha a kocsi is.5éve a computeres autók annyit tudtak, hogy 4 egész funkciót ki tudtak rakni a kijelzőre monocromban.Quarc óra nagysában.A 20éves karórám többet tudot, mert 16féle képpen zenélt+ számológép volt rajta 300 forintért.Vagy pl a kinai piacon már akkor árultak szines kézi játékgépeket.stb.Én meg ájuljak el, hogy többmilliós autóba fedélzeti computert raktak ami már hőméréskletet is ki tudja jelezni!?

Hújdejó!Jóhogynem higanyos van benne!Azon jobban csudálkoztam volna!

 

Olyan dolgoknak kell örülni itt, hogy az óvodás kisgyerek is kiröhögi néha... a zenélős 3500forintos "laptop"ja többet tudot!

Előzmény: GPS (3317)
robee19 Creative Commons License 2014.01.19 0 0 3345

Nekem ue40f6400-on nincsen egyik sem. Nekem is csak 3 ikon van.

Előzmény: prodizo (3344)
prodizo Creative Commons License 2014.01.19 0 0 3344

Sziasztok,

 

Azt szeretnem kerdezni, hogy otthon Magyarorszagon mukodik-e smart hub-on az on tv szolgaltatas?

Beallitaskor ki lehet valasztani peldaul a upc-t?

 

Azert kerdezem mert kulfoldon lakok es probalom "magyaritani" a tv-t, de ha belepek a szervizmenube es atallitom a regiot akkor az on tv es a film es tv ajanlat menupontok eltunnek. Mar bekapcsolaskor is csak 3 ikon van 5 helyett.

 

Barmilyen ezzel kapcsolatos magyar, vagy kulfoldi linkert halas lennek! 

Bocs, ha rossz helyre irok, de elore is koszonom a segitseget!

 

 

 

 

nicko Creative Commons License 2014.01.19 0 0 3343

Arra gondolok, ha lejár a gari és panelcseréssé válna a tv egy meghibásodás miatt, én biztosan nem fogok bele venni 45K-ért...és ezzel vagyunk így páran.

Arról nem is szólva 2011-es modell az enyém 2012 februárban vettem ami annyit jelent, ha bedobja az unalmast 2016-ban az már akkor egy 5 éves konstrukció lesz, megéri jobban újat venni. És lehet addigra már a 4K lesz a menő, divat elérhető áron :)

 

a másik dolog pedig az, hogy ma már globálisan egyetlen gyártónak sem érdeke, hogy tartós cikket gyártson a tv-től az autóig mert akkor senki nem venne újat egy idő után.

már most írogatnak samsung A tulajok (nem ide), hogy mennek tönkre a tévéik és mit ajánlunk megvételre.

2008-as fejlesztés.

Előzmény: Törölt nick (3342)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.19 0 0 3342

"4-5 év és csere"

Fizikai kopásról (tönkremegy) vagy erkölcsi avulásról (megunod, "már nem tetszik") beszéltek?

 

Azért nem gondolnám, hogy 5 év után beadja a kulcsot. Legalábbis azért az elég szégyen lenne egy Samsungtól.

 

A régi tévé, szinté Samsung volt, 18 évig bírta.

GPS Creative Commons License 2014.01.18 0 0 3341

 

Pardon, lehet mondtam, lehet nem - de már több éve április végétől - szeptember közepéig a lakókocsiban lakunk életvitelszerűen - a Balaton közvetlen partján, Almádiban.

 

Tehát nem 1-2 hétről van szó... hanem kemény 4 hónapról. Hát nemáá közben itthon unatkozzon a Samsung, egyedül  :-)))

.

Előzmény: GPS (3340)
GPS Creative Commons License 2014.01.18 0 0 3340

 

"Ezek az LCD tévék meg 4-5 év és utána csere."

 

Na, pont ezért nem csinálok belőle én sem különösebb kultuszt. Nyárára úgy viszem le a lakókocsiba, hogy csak néznek.

 

Ott úgy van, hogy az egyik ablak alatt van egy asztal (a konyha, amit ott belül soha nem használunk).

 

Azon van most is a TV (igaz, egy 55 centis CRT) - úgy, hogy a képernyője kifelé néz az ablakon  - mi meg a tágas elősátorban TV-zünk, fotelből.

 

Már most hüledeznek itt, hogy

 

- És te képes vagy levinni az új TV-t a lakókocsiba?

- Mint a vihar!

 

:-)))

Előzmény: nicko (3339)
nicko Creative Commons License 2014.01.18 0 0 3339

4K tv-ket nem terveznek 50" alatt gyártani..csak szólok. :)

Ezek az LCD tévék meg 4-5 év és utána csere.

Előzmény: Törölt nick (3338)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.18 0 0 3338

Igen, igen.

Lecserélem a 32"-os tv-t egy 48"-os tv-re; azután rádöbbenek, hogy mivel a 32-es is épp elfért a szekrénysorban, az új nem fér el.

Semmi gond, veszek egy nagyobb szekrénysort is. Azután pedig rádöbbenek, hogy a nagyobb szekrénysor nem fér el a lakásban; sebaj lakásból is veszek nagyobbat.

Csak az a baj, hogy a nagy lakásban kicsi lesz a 48-as tv. :-)

Előzmény: nicko (3336)
robee19 Creative Commons License 2014.01.18 0 0 3337

40F6400-on kishazánkban nem elérhető az On TV alkalmazás? Mert a specifikációjában csak az van, hogy 17 EU országban elérhető, viszont listát nem találtam róla, hogy mi közte vagyunk e. A beállításokban nem találom a menüjét, így gondolom nem, viszont akkor nem értem mi a rákfenéért nem írják oda a samsung magyar felületére , hogy nálad nem fog menni ? :)

nicko Creative Commons License 2014.01.17 0 0 3336

akkor már nem sok választ el attól, hogy ráébredj..de kicsi ez a 40" legközelebb 46" alatt nem veszek tv-t :))

ill. 48" mert 46" gyártásával leáll a samsung.

Előzmény: Törölt nick (3335)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.17 0 0 3335

"részemről 32-esem van. Amikor megvettem, (a régi crt-s után) azon agyaltam, hogy vajon megszokom-e majd azt a "marhanagy ólajtót"?

 Mi van most?"

 

Akkor nem csak én voltam ezzel így. :-D

Az 51 cm-es régi tv-m után egyszerűen "nem láttam be", akkora volt a kép a 32"-os Samsungon. Ma már mosolygok rajta.

 

A családban nemrégiben tv csere volt és tanácsot kértek tőlem. Mondtam, hogy csak a 40", az lesz az igazi, higgyék el. Megkértek, rendeljem meg nekik. Amikor meglátták, döbbenet, hogy mekkora tv, Úristen... szintén 51-es volt nekik korábban. Mikor megláttam, egyből azt mondtam, hogy "ezigen, ez a tévé!". :-DD

Nekem nem volt már sokkoló, sőt, igazi élményt nyújt a 102 cm. De az 51 cm-es után elhiszem és értem a megdöbbenést. Jelenleg a "jól döntöttünk? nem is tudjuk" stádiumban vannak. 2 hét múlva jön a "nem is olyan rossz ez", 1 hónap múlva "micsoda, senki nem mondta, hogy nem jó ez - egyszerűen imádjuk" szakasz.

Előzmény: GPS (3302)
nicko Creative Commons License 2014.01.17 0 0 3334

És ez még nem is a 300 Mbites verzió - és lám-lám ez is mekkorát lendített a dolgon.

 

viszont nem derült ki milyen nete van azon kívűl, hogy digi ;) 20-hoz elég

20-40-80 megás?

Előzmény: GPS (3332)
nicko Creative Commons License 2014.01.17 0 0 3333

hidd el az még mindig router  és nem rúter :)

Előzmény: n.sanyi (3331)
GPS Creative Commons License 2014.01.17 0 0 3332

 

És ez még nem is a 300 Mbites verzió - és lám-lám ez is mekkorát lendített a dolgon.

 

(Valahogy így jártam én a fényképezőgépmhez kapott (egyébként jófajta, Sandisk, ám régebbi) CF kártyaolvasóval.

 

Évekig kínlódtam vele, hogy lassú, mint a dög - de mindenki azt mondta, hogy "Hát a CF már csak ilyen, régi technika, el kell fogadni ilyennek."

 

Erre pár hete vettem egy olvasót a fűszerüzletben (konkrétan a Penny-ben, 995 Ft-ért) - pusztán azért, mert van pár SD kártyám, azokat is akartam használni.

 

Akkor jött a döbbenet: betettem a CF-emet, erre a 40-50 darab full-felbontású képemet másodpercek alatt beolvasta - ami hosszú percekig tartott a régi olvasóval.

 

Első körben azt hittem, hogy valami gond van az olvasással - mert ennyi idő alatt képtelenség ennyi képet beolvasni - de nem: ezt jelenti egy korszerűbb hardver!

.

Előzmény: n.sanyi (3331)
n.sanyi Creative Commons License 2014.01.17 0 0 3331

Lecseréltem a rúteremet igy már tökéletessen jön a net. 

Új rúterem TP-LINK TL-WR741NDD

Köszönöm a segítséget.

Előzmény: nicko (3323)
GPS Creative Commons License 2014.01.16 0 0 3330

 

Köszi szépen.

 

A baj csak az, hogy az lutri, hogy pont milyen sticket kap az ember a digitől - mert tavasszal örül ha kap, válogatásnak helye nincs.

 

Legutóbb ZTE-m volt (a típust nem tudom) - működni jól működött (a 7-8 megabitet mindig tudta) - de az a jövő zenéje, hogy összedolgozik-e a majdani routerrel is.

.

Előzmény: nicko (3329)
nicko Creative Commons License 2014.01.16 0 0 3329

közben kikerestem neked stickről mi van ott:)

link

Előzmény: GPS (3328)
GPS Creative Commons License 2014.01.16 0 0 3328

 

Tudod mi lesz?

 

Tavaszig elkínlódok ezzel az ótvar Belkinnel - oszt ha majd a kezembe lesz a stick, azzal beballagok a kereskedésbe és kipróbáljuk.

 

Ha működik - hurrá - ha nem, akkor még átmehetek a BestByte -ba (ezek most nemrég nyitottak itt) - és kipróbálom az övékkel is.

 

Ők valamilyen más vonalat árulnak (rohadtul dizájnosat, tényleg szépek, de hát hol fontos ez?) szóval esetleg kipróbálom náluk is, hát ha szerencsém van.

.

Előzmény: nicko (3327)
nicko Creative Commons License 2014.01.16 0 0 3327

pasz.

hivatalosan HDD és nyomtatót képes kezelni a stickről egy betű sincs.

esetleg a vargalex fw tudhat ilyet.

Előzmény: GPS (3326)
GPS Creative Commons License 2014.01.16 0 0 3326

 

Én is nézegettem ezt a routert, ami neked van - csak azt nem tudom, hogy támogatja-e azt a mobil-sticket, ami tavasztól esedékes nekem, amikor leköltözök a Balatonra?

 

A digitől veszem a sticket (ami gyakorlatilag telenor) - viszont óriási a köd a téren, hogy melyik stick megy egy routerrel és melyik nem.

 

Volt egy egész teszt-folyam erről - aminek az volt a konkluziója, hogy szart sem ér a gyári lista, mert sok nem-támogatott stick simán ment egy-egy routerrel... és sok ajánlott kombináció meg meg se mukkant, fel sem ismerte.

.

Előzmény: nicko (3323)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!