Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

killmark Creative Commons License 2008.07.13 0 0 3456

1010 es .kaptam egy Zeg-i klubtárstól egy flakonnal.

valami fél köbméter gázolajra elég a cimke szerint.

Előzmény: Hpg (3455)
Hpg Creative Commons License 2008.07.13 0 0 3455

HONNAN szedtél bikozin dermedésgátlót??  Tudtommal már rég nem forgalmazzák. 1010 volt vagy 1030?

 

Nekünk amúgy vegyesek a tapasztalataink. Az a kiváló dermedésgátló hatás nem várható mint a parafinos gázolajoknál,  de bizonyos olajfajtákra néha van valami hatása.

Előzmény: killmark (3454)
killmark Creative Commons License 2008.07.13 0 0 3454

sziasztok!

ma próbálgattam használt étolajat higítgatni.

a bycosin nevű dermedésgátló tökéletes hozzá.

van valakinek ezirányú tapasztalat,esetleg a tényleges dermedéspontcsökkentést illetően?

odourizing Creative Commons License 2008.07.13 0 0 3453
Én megvenném azt a ketyerét, mert 20 rongy valóban korrekt ár érte. De az a probléma, hogy még mindig nem tudok metenolt szerezni, anélkül meg 0 Ft-ot ér az egész, nemde? Mert ugye a denszesz és az E85 nem játszik. Már vagy 50- szer kértem, hogy árulja már el valaki, hogy merre kapható.
Előzmény: Uldin (3444)
odourizing Creative Commons License 2008.07.13 0 0 3452
Én is abban reménykedtem néhány másodpercig, hogy lemegy majd az étolaj ára, mert amerre én lakom, ott nem rég monden felé repce sárgállott, most meg a napraforgó ültetvények vilognak minden felé. Búza csak itt-ott van. De ebben az országban ha valaminek egyszer felmegy az ára, azt még talán a Mindenható sem tudja lenyomni. Úgyhogy csak egy kósza gondolat volt az étolaj árának csökkenése, de reménykedni mindig lehet...
Egyébként meg, elárulná végre valaki, hogy hol lehet beszerezni metanolt? Mert BarG még nem igen válaszolt. Azt írta valahol, hogy PÜ-ben elküldte valakinek a választ. De hogy lehet itt PÜ-ezni?
A másik fontos kérdés, hogy megéri vegyészkedni az étolajjal? Úgy értem, hogy a biodízel égéstermékének valóban nincs olyan szaga, mit az étolajénak? Milyen százalékban kell gázolajjal keverni, hogy egyáltalán ne lehessen érezni, mert az étolajból elég 10% is és csodálatos kajaszag jön a kipufogón, lehet az új vagy használt lötty. :D
Előzmény: Uldin (3451)
Uldin Creative Commons License 2008.07.13 0 0 3451

Marha nagy luxus motorban eltüzelni az étolajat.

 

Étkezési célú étolajra gondoltam. Sajnos megfinanszírozni nem tudom. A repcét itt nem használják, bár most Martfűn repcét is sajtolni kezdtek étkezési olajnak, csak a magyarok nem szeretik a szagát, és az erukasav tartalmát is állandóan méricskélik.

 

A napraforgó olajat, meg csak a Lidli hozhatja be külföldről?

 

Úgy szaladt el az ár, hogy megugrott a búza ára, aztán a gazdáknak nem volt kedve napraforgót vetni. Kevés lett a termés, aztán így tavaly őszre elszaladt a napraforgómag ára, mostanra meg hiánycikk lett. Az étolaj árról ne is beszéljünk. Érdemesebb libazsírral főzni, pedig a libazsír valamikor luxuscikknek számított. most már a napraforgó olaj is luxuscikk lett. Eddig hidegen sajtolt repceolajjal sütöttem a krumplit. De az is elfogyott. A repcemag ára is úgy elszaladt első körben, hogy saját használatra sem érdemes nekiállni préselgetni. Hidegszűrögetni, hogy szép sötétsárga tükrös legyen. Most, hogy már szinte minden repcemagot eladtak, esni kezdett az ára. Az isten sem tudja később mi lesz. Reméljük ősszel javul a helyzet és lesz megfelelő mennyiségű napraforgó termés, az étolaj ára visszaáll a régi kerékvágásba. Bár ha egyszer elszaladt az ár, miért menne vissza. Majd eszünk zsírt. Jöhetnek az érrendszeri betegségek.

 

 

 

Előzmény: Index.hu Zrt (3450)
Index.hu Zrt Creative Commons License 2008.07.12 0 0 3450
"Nagy tételben mennyi lehet? Be kéne hozni 1-2 kamionnal. "

Hőőő ember, csak ésszel, nem biztos, hogy csak szolgálaton kívüli Golf tulajok olvasnak téged... (Remélem nincs és nem is lesz igazam. )

Van egy csomó üres kannám. Még tavaly nyárról...:)))

Előzmény: Uldin (3448)
hulladekegeto Creative Commons License 2008.07.12 0 0 3449
Itt csak napraforgó van a boltokban. Nemtudom, hogy "nyomott"-e az ár, vagyis hogy az olaj veszteséges nekik, és majd a haszon bejön másutt. Ezt nemtudom

Azt viszont igen, hogy az itteni boltok (tesco is) kis fing boltok, és egyszerre amit kitesznek a polcra (nem úgy mint nálunk, hogy van 50 méternyi olaj), itt van összesen 1 méter szélesen olaj.

Nagy tételben nemtudom mennyi.

Ha meg valaki gondolkodik autós/kamionos szállításban: Egy a baj. Hogy hiába van kamionos haver/rokon, mert boltból nehéz csak úgy nagy tételt kivinnie. Szerintem termeszteni nem termesztik.

HA valaki autózni akar, szólok, hogy az Holyhead(Gb)-Dún Laoghaire(IRL) útvonal a legrövidebb, legolcsóbb, de ez is oda-vissza van vagy 60ezer ft(!) Kb ez a legdrágább része a mulatságnak, plussz üzemanyag, plusz hajókázás GB és a kontinens között (hajó időben foglalva olcsóbb mint a vonat)... néhol útdíjak...
De nyaralással/munkával összekötve nyereséges!
Előzmény: Uldin (3448)
Uldin Creative Commons License 2008.07.12 0 0 3448

Milyen olaj volt olcsó pénzért repce, vagy napraforgó? Hidegen sajtolt, vagy finomított étolaj?

 

A napraforgó étolaj most nagy buli, mert nincs mag az országban, pontosabban 630Ft 1kg olajnapraforgó mag. Igaz 1-2 hónap alatt el kell adni az olajat, mert aztán érik a napraforgó. Repce viszont van dögivel esik is a mag ára. 

 

Nagy tételben mennyi lehet? Be kéne hozni 1-2 kamionnal.

Előzmény: hulladekegeto (3439)
selgir Creative Commons License 2008.07.12 0 0 3446

na erről van szó:) árpát megeszi a birka, a birkát meg én... az olajat meg betankolom...

 

előbb-utóbb bele kell vágnom:)

Előzmény: Uldin (3428)
selgir Creative Commons License 2008.07.12 0 0 3445

nem feltétlenül csak az eladás után. a földalapú mindíg jár, de léteznek egyebek is.

 

bérmunka is saját olajjal menne:) biztos olcsóbban kijönne, mintha más majomtól venném... trakesz van!

Előzmény: hulladekegeto (3427)
Uldin Creative Commons License 2008.07.12 0 0 3444

>Nem akarom ellátni az egész országot, csak a saját szükségleteimet akarom fedezni. :D

 

Ha van egy vendéglős ismerősöd akitől kapsz heti 10-15 lityó anyagot, mire összejön a hordónyi anyag a hideg pincében szépen leülepedik a matyi. Aztán pár órát dolgozol és utána jó ideig nem kell vele vacakolni. Ebben is van ráció.

Uldin Creative Commons License 2008.07.12 0 0 3443
Most nézem van még 5-6 db 30 literes műanyag kanna. 2 collos kupakja van. Olajbegyűltésre kiváló, a fedelében van egy menetes rész, amibe betekerhető egy műanyag csap a tartalom leeresztéséhez. A csapocskák is tartozékok. Ezek a kannák olajat még nem láttak, valami szerves sav volt a kannákban, vízkezelésnél használták, vízzel kimosható a kanna. A kannákat is adom a cucchoz. Kár lenne ha a szeméttelepen végezné, a vas meg a méhtelepen.
Uldin Creative Commons License 2008.07.12 0 0 3442

Mail ment.

 

Jó hosszú az út, gondolom. .PSP-is besegít...

 

Szállításhoz a ketyere szétszedhető, a főbb csatlakozások a szerelhetőség, variálhatóság miatt, hollanderesre lett megcsinálva. A hordók is szabványosak. kicserélheted szép új hordókra ha nem tetszik ez a fedél megoldás.

 

Jelezd, ha kell a cucc.

Előzmény: Törölt nick (3441)
Uldin Creative Commons License 2008.07.11 0 0 3440
Húsz rugó sok, érte? Ebben az árban még benne van egy 100 lityós ülepítő hordó álvánnyal a konyhai matyinak, és egy 200 literes elfektetett ülepítő hordó is, persze csak alkatrésznek valók azok is...mennyire barátságos az ajánlat? Ennyiből nem úszod meg, ha alkatrészenként összeszeded.
Előzmény: odourizing (3435)
hulladekegeto Creative Commons License 2008.07.11 0 0 3439
Húh srácok! Most jöttem ki írországba 5 hétre...
Étolajárak...hanyatvágódtam.

Tesco gazdaságos, 1 literes kiszerelés: 0.99euró... és nem (teher)autóval jöttem :(:(
De a nem tescós 3 literes kiszerelésnél is csak 1.20ra jön ki literje...
Nem gondoltam volna hogy európában van olcsóbbért mint pl. németország, meg olcsóbban mint a gázolaj...ja, persze jegyezzük meg, sztem itt senki nem tud arról, hogy mehet az étoil a tankba, plusz 2000 évjáratnál régebbi autó ritka...
1 db 3golf, és 1db 2es golfot láttam az elmúlt két napban, ezek voltak a helyi "öreg szutykok"
Öcsém... 230fté egy lityó cuccos...
Uldin Creative Commons License 2008.07.11 0 0 3438
Hát öcsém, ha mondtál volna valamit, már vihetnéd is. Nem szeretnélek megsérteni túl magas árral. Estére kitalálok valamit, addig licitálhattok, bocsi megyek melóznom kell, este benézek még hogy áll az árverés.
Előzmény: odourizing (3435)
Uldin Creative Commons License 2008.07.11 0 0 3437

 

A hordóba max. 100-110liter fér, belső átmérő 46cm, számold ki a magasságát  V=d^2*Pi*h/4 képletből, kb. 2 hordó magas és 1 hordó széles. A leeresztőcsap alá befér egy 10 literes étolajos petpalack. Ha túl magas, a glicerinnek használj lavórt és flex gyártmányú sarokköszörűvel amputáljad a lábait, de azért ne csípőből vágd le.

Előzmény: .psp (3436)
.psp Creative Commons License 2008.07.11 0 0 3436
mekkora méretü hely kell neki kb?

legfontosbb a magasság lenne.
köszi.
Előzmény: Uldin (3433)
odourizing Creative Commons License 2008.07.11 0 0 3435
Igazából fogalamm sincs, mennyit érnek ezek a cuccok, de nem szeretnék túl sokat költeni rá. Meg igazából nekem egy kisebb is elég lenne, úgyhogy azok a hatalmas tartályok nem is igazán szükségesek. Nem akarom ellátni az egész országot, csak a saját szükségleteimet akarom fedezni. :D Mondj egy árat, és meglátom, hogy nekem megéri-e?
Előzmény: Uldin (3433)
odourizing Creative Commons License 2008.07.11 0 0 3434
Szia BarG!
Gondolom ez a 3316 azt akarja jelenteni, hogy PÜ-ben elküldöd, hogy hol lehet beszerezni azt a faszeszt. :-) Nem tudom, hogy lehet itt PÜ-zni. De ha a mail címemre el tudod küldeni, azt megköszönném. :-) Mail: peti1890@yahoo.com
Üdv!
Előzmény: BarG (3423)
Uldin Creative Commons License 2008.07.11 0 0 3433

>És mennyi lenne az az alkatrész ár?

 

Mennyit nem sajnálnál érte? Ami érték benne, a szivattyú, a fűtőszál, hőkapcsoló, szilárdtestrelé, csőszerelvények, a többi vashulladék.

 

A ketyere működőképes, de gyorsan összegányolt kísérleti darab, pár változtatást érdemes lenne eszközölni rajta. Kiindulási alapnak, alkatrésznek jó.

 

>Ez olyan hét pecsétes titok? :-)

Az erdőkémiánál már nem adnak.

 

Kérdezd BarG-t.

Előzmény: odourizing (3432)
odourizing Creative Commons License 2008.07.10 0 0 3432
Szia! És mennyi lenne az az alkatrész ár? A másik kérdésem pedig az, hogy hol tudok metanolt szerezni?Az utóbbira még nem kaptam rendes választ senkitől. Ez olyan hét pecsétes titok? :-)
Előzmény: Uldin (3431)
Uldin Creative Commons License 2008.07.10 0 0 3431

Hulladékból összetákolt ketyere, 2 hordós verzió:

 

Tyúkhálós üveggyapotos hőszigetelés.

 

 

 

Folyadékgyűrűs centrifugálszivattyú.

 

 

Balról jobbra: Fűtőszál, hőérzékelő bekötése, állítható hőkapcsoló, szilárdtestrelés vezérlés, ledes visszajelzés, főkapcsoló látható.

 

 

Leeresztő nyílás, hőérzékelő, fűtőszál, ülepítő csonk.

 

A kísérleti szerkezet, bontás előtt áll, ha kell valakinek, alkatrészárban elviheti.

Uldin Creative Commons License 2008.07.10 0 0 3430
Kellemes illata van.
Előzmény: Kutyka (3429)
Kutyka Creative Commons License 2008.07.10 0 0 3429
Ebből a Tátorján növényből préselt, nyers olajnak milyen szaga lehet égéskor?
Előzmény: Uldin (3428)
Uldin Creative Commons License 2008.07.09 0 0 3428
Ha ipari olajnak kell, akkor az abesszín tátorjánt ajánlom, ha Isten is úgy akarja, lesz vetőmag is jövőre. A földalapú támogatást felveszed az árpára, az árpa után lehet vetni a tátorjánt, őszre beérik. Vagy ugaroltatási támogatást igényelsz a földre és ipari növényként termesztheted az ugaroltatott területen. 1 évben 2-szer vethető, mert 3 hónap alatt beérik. És nem kell áttelelnie. Olajtartalom 30-40%  2 tonnát biztos terem hektáronként, nemesített magok esetén 5-10tonna/ha-os terméseredményekről is beszámoltak (Amerika). Szárazságtűrő növény. 5% maradó olajtartalomig préselhető, (jó gép kell hozzá). A préselvény tüzelésre hasznosítható.
Előzmény: selgir (3426)
hulladekegeto Creative Commons License 2008.07.09 0 0 3427
Az oké hogy saját részre termelsz olajat, meg tüzeled a maradékot, de támogatást nem csak akkor adnak, ha eladásra termelsz?
Az ötlet amúgy nem rossz, a föld értéke sem valószínű hogy esni fog...
Csak bele kell számolni az aratás költségét, a tárolás míg szárad, a sajtolás, illetve ezek közti szállítást...persze ha van traktorod meg sajtolód akkor oké
Előzmény: selgir (3426)
selgir Creative Commons License 2008.07.09 0 0 3426
filózok nagyon pár hektár napraforgón... olaj is lenne, tüzelhetnék is a maradékkal, no meg ugye a támogatás sem elhanyagolható!
Előzmény: hulladekegeto (3425)
hulladekegeto Creative Commons License 2008.07.08 0 0 3425
Tesco repceolaj 410/l. :) Remélem 1-2 hónap múlva esik egy százassal. Csak legyen gázolajár alatt.

Főleg, ha van esze az embernek, étkezésre nem vesz repcét (szarabb a kaja íze szerintem). Aztán ott akar megrohadni az olaj a polcokon, mígnem majd egyszercsak elviszik a kettesgolftulajok ócsóé :D

Azon filózok, hátha a tesco megint bevág majd egy olyan akciót, mint tavaly, eljátszotta az étolajjal, rá 2 hétre a repcével is; 260 helyett 130ftért adták literjét. (Akkor volt a gázolaj 270 körül) Ja, abban az időben 100% lángossal jártam:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!