Keresés

Részletes keresés

drbubo2 Creative Commons License 2006.07.10 0 0 683

Ühüm...

Na nem rossz 5let, megnézem mit tehetek. Ha mint laikus nagyon "kompakt" kinézete van és nem tűnik könnyen szerelhetőnek, akkor utánanézek egy Grundfos márkaszervíznek Székesfehérvár környékén.

Köszi, eredményről majd beszámolok.

Előzmény: Herr X (682)
Herr X Creative Commons License 2006.07.10 0 0 682

akkor egy tippem lenne: valami trutymó kerülhetett bele, amit a szivattyúzás "a megfelelő helyre" mozgat és ott lefogja a szivattyút. (kikapcsolással elmozdul/visszasüllyed onnan)

 

Csak szét kellene kapni a szivattyúházat...

Előzmény: drbubo2 (681)
drbubo2 Creative Commons License 2006.07.10 0 0 681

Sima slaggal is próbáltam - sőt vödrös méréseket is végeztem a süllyesztés előtt.

E szerint 5 percenként végzett mérések során a vízhozam az első 5-10 percben csökkent, majd 15 perc múlva beállt egy alacsonyabb szintre.

 

(Tehát 0'-kor csap kinyit, vizet folyat és mérés 0,5,10,15 stb perckor)

Előzmény: Herr X (680)
Herr X Creative Commons License 2006.07.10 0 0 680

azt próbáld meg, hogy nyomáscsökkenés esetén felhúzod a kikapcsolt szivattyút és beleteszed egy hordó vízbe, hogy onnan is "takarékos üzemmódban" nyomja ki a vízet.

 

Sőt, még előrébb mennék. Kösd le a locsolórendszerről a nyomóágat és csak úgy engedd ki a vizet. (Szűrő milyen a locsolórendszerben?)

Előzmény: drbubo2 (679)
drbubo2 Creative Commons License 2006.07.10 0 0 679

Gázos? Már úgy érted, nem tartalmaz-e buborékokat, mint a szóda???

Ha erre vonatkozott a kérdés, akkor nem az. Inkább homokos, főleg a süllyesztés meg a piszkálás kapcsán. Utána kitisztult.

 

A szivattyú a felszínre kiemelve és feszültség alá helyezve beindul (zümmög). Itt fenn egyéb dolgot nem próbáltunk vele.

 

Amúgy az egész eléggé gázos egyébként... :-)

Előzmény: Herr X (678)
Herr X Creative Commons License 2006.07.10 0 0 678

nem gázos a víz?

 

Próbáltad már a felszínen is a szivattyút?

Előzmény: drbubo2 (675)
fassenkugel Creative Commons License 2006.07.09 0 0 677
valami melykuti csoszivattuyt vegyel, olyan 70 penz korul mar geesz jok vannak. de legyen benne szarazfutes elleni vedelem es tegyel egy visszacsapot a szivatyu utan hogy aviz oszlop megmaradjon a csoben es ne kelljen szegenynek mindig felepeiteni. illetve ha van benne labszelep akkor nem azt terhelje.
Előzmény: zsloti (668)
arkanoid Creative Commons License 2006.07.08 0 0 676
Vettünk egy hétvégi házat, amihez egy régi fúrt kút is járt. A kutat vagy öt éve nem használta a régi tulaj, a hidrofor rozsdás és lyukas, a szivattyú nem működik (szerintem zárlatos), minden csupa rozsda. Szerintetek villanyszerelőt elég hívnom, vagy hívjak egy kútfúrót és ő ért annyit ezekhez a villamos dolgokhoz, amennyit kell, esetleg mindkét szakemberre szükségem lesz?
drbubo2 Creative Commons License 2006.07.07 0 0 675

Help!

Ha tud valaki segíteni... Úgy látom itt hozzáértők is vannak.

Van egy 3 évvel ezelőtt készült, fúrt kutam, ami eddig hibátlanul működött. Ellátta a kerti öntözőrendszer 5 zónáját, az idén tavasszal viszont a következő hibajelenséget észleltük: Bekapcsolás után 3-5 perccel a vízhozam jelentős csökkenése következik be, majd állandósul egy nagyon "lanyha" szinten. Kb. 10 perc pihenés után "magához tér", azonban az újbóli bekapcsoláskor ugyanez a jelenség észlelhető: megy néhány percig szépen, aztán ismét lekonyul a vízsugár.

A fúrt kút 56 m-es, 3 helyen van szűrőzve (16-21, 34-38, 48-50 m-en). A szivattyút

(Grundfos SQZ-70) - amely kezdetben 25 m-en volt - lejjebb (42m-re) tették, de a hiba továbbra is fennáll.

 

Talán valakinek van valami ötlete, látott - hallott már ilyenről kérem ossza meg a gondolatait, mert kezdek elkeseredni. Mi lehet a hiba oka (szivattyú)?

 

Köszönettel:drbubo2

Guru78 Creative Commons License 2006.07.07 0 0 674

Ha pontosak lesznek az adatok akkor keress meg , de addig is nézd meg az alábbi linket. Valószínűleg PEDROLLO 4BlockM 2/13-as típus lesz neked a megfelelő.

http://www.pedrollo.it/Pedrollo2006/Documents/MA/4BLOCK.pdf

Természetesen futárral akár másnapra már ki is tudjuk küldeni a kiválasztott készüléket.

zsloti Creative Commons License 2006.07.07 0 0 673
Ja és öntözés és házi vízellátásra stzeretném használni
Előzmény: Guru78 (671)
zsloti Creative Commons License 2006.07.07 0 0 672
Mivel csak holnap fogják a kutat fúrni 110mm -esre ezért csak a tőllünk 100 méterre levő ásot kút alapján tudok találgatni
Annak a mélysége 24 méter és a víz nyugalmi szintje 20méteren van

Előzmény: Guru78 (671)
Guru78 Creative Commons License 2006.07.07 0 0 671

Hogy tudjak segíteni abban hogy milyen szivattyút érdemes venned az alábbi infókra lenne szükségem . Kút össz mélysége : ? Kút cső átmárője : ? Nyugalmi vízszint : ? Üzemi vízszint (ha lehet tudni) : ? Hány L/perc teljesítménye van a kútnak : ?

Mire szeretnéd használni öntözés vagy öntözés és házivízellátás.

Mail címem : szivattyu@chello.hu

Készül a honlapunk kb 2 hét és teljesen új kerül fel de addig is : http://members.chello.hu/arkadszolg.kft/kapcsolat.htm

Előzmény: zsloti (668)
Guru78 Creative Commons License 2006.07.07 0 0 670

Noss elvileg ezt komolyan kéne venni mivel nem csak az a szerepe hogy az illetékes szervek beszedjék a füst adót hanem hogy kicsit rendszerezett legyen a kutak állapta. Elsősorban környezetvéfelmi szempontból lenne fontos hogy ne születhessenek rossz minőségü kutak amik adott esetben szennyezhetik a vízbázist.

Jelenleg ha jól tudom rendszeresen csak az élővizek környékén ellenőrizenk.

De ha a szomszédod nem rosszakaród akkor nincs gond :D:D:D

Előzmény: csurtus (666)
Guru78 Creative Commons License 2006.07.07 0 0 669
Noss szerintem a Metróban semmiképp ne vegyél ha jót szeretnél .
zsloti Creative Commons License 2006.07.07 0 0 668

Sziasztok

Elvileg holnap készül el a fúrt kutunk Gombán

Első talalálgatásra ugy 30 méteres lessz kb

Szerintetek mivel lehetne a vizet felcsalni?

A metróba árulnak mélykúti házi vizellátót ami 30 méterről szívja a vizet esetleg azzal?

 

 

_nyunyuka Creative Commons License 2006.07.06 0 0 667
Ha a szomszédok nem látják amikor készül, semennyire :-))).
Előzmény: csurtus (666)
csurtus Creative Commons License 2006.07.06 0 0 666
Kollégák!

Mennyire kell komolyan venni a jegyzői engedély beszerzését fúrt kúthoz?
Guru78 Creative Commons License 2006.06.30 0 0 665
Bármi kérdésed van vagy csak tanácsadásra van szükséged :sziavttyu@hotmail.com MSN  szivattyu  : skype keress meg segitunk.
fassenkugel Creative Commons License 2006.06.30 0 0 664

/*

na igen, de ezen tud segíteni, ha a nyomóoldali mágnesszelep lassú zárású és gyors

nyitású. (az utolsó kör kivételével mindig előbb nyit ki valamelyik szelep, mint az aktuális bezáródna)

*/

 

felteve, ha a sziavttyuhoz kozel van...

 

egyebkent nalam minden szivattyu nyomaskapcsolos es 4..5 bar-nal allnak meg. a nyomo oldalukon nemelyiknek 300m 40-es kpe cso is van +par 10db 60m-es felcolos slag.

 

mas..

 

egyebekent a legjobbak a grundfoss szivattyuk, van abbol is egy par kb 6 eve mennek, hozzajuk se kell nyulni. igaz az aruk is olyan, vagy egy 5.5kW-os valami masfel milla volt 2001-ben....

 

 nekem az tapasztalatom, hogy tokretenni csak ugy lehet, ha levegos a szivoag es megy a masina par orat, mivel a nyomaskapcsolo nem kapcsolja ki. akkor meg turbinahaz is leolvad. szoval nyomaskapcsolos uzemhez mindenkeppen kell egy szarazfutas elleni vedelem.

Előzmény: Herr X (662)
_nyunyuka Creative Commons License 2006.06.29 0 0 663
Köszönöm a tippet, de megoldódott, kimentem Üllőre. A honlapjukon említik, hogy javítják a Bajait, hát kivittem a szétkorrodált, már felhegesztéssel és esztergálással javított forgórészt. A cseredarabot beszámítva 6000Ft-ért adtak egy másik forgórészt egy vadonatúj tengellyel! Mivel a szivattyú többi része hibátlan, két új csapággyal és két új szimmeringgel egy időre letudom a szivattyúgondokat. Még gyártanak öntvényházat és járókereket is ehhez a csodához. Vajjon miért?
Előzmény: fassenkugel (657)
Herr X Creative Commons License 2006.06.29 0 0 662

nincs valakinek kedve kimérni a nyomásviszonyokat? :-)

 

Tök érdekelne az általad leírt mechanizmus nyomásgörbékkel. Diplomamunkának sem lenne utolsó a téma....

 

 

mivel ha nincs hajtas a viz rogton novekvo erovel preselodik vissza a szivo agba. ez persze zart nyomooldal eseten ertedno.

 

na igen, de ezen tud segíteni, ha a nyomóoldali mágnesszelep lassú zárású és gyors nyitású. (az utolsó kör kivételével mindig előbb nyit ki valamelyik szelep, mint az aktuális bezáródna)

 

viszont akkor mi van a nemrég írt presscontrollal állítjuk le a szivattyút, ha a slagot elzárom esettel?

 

Ott vadul nyomja a szivattyú a nyomó oldalt (hiszen még az áram sincs lekapcsolva), miközben lezárja a nyomó ágat. Ez már nem is kalapács, hanem samu....

Előzmény: fassenkugel (661)
fassenkugel Creative Commons License 2006.06.29 0 0 661

amikor elmegy az aram onnantol a szivornya a lenges frekvenciajahoz kepest szinte rogton megall. mivel ha nincs hajtas a viz rogton novekvo erovel preselodik vissza a szivo agba. ez persze zart nyomooldal eseten ertedno.

 

 az kpe csovek jelentos mertekben tudnak tagulni, foleg ilyen meretknel. szoval tuti, hogy a visszacsapodo viz okozta a gubancot. a masodik visszacsapo megoldotta a gondot ez volt a problema. kulonben az altalad vazolt esetben a masodik szelep ellenere is torne a labszelep. masreszt az akna 2.45m mely, a szivocso pedig vizszintesen van elvezetve( mert ugyanaz a szivattyu tobb tartalybol is szivhat). igy a sulya nem terhelodik ra a szelepre.

Előzmény: Herr X (659)
Herr X Creative Commons License 2006.06.29 0 0 660
nekem volt egy TIP szennyvízszivattyúm. 2 év után a tömszelence megadta magát. (Este frankón lenyomta a Fi relét, élmény volt sötétben kibotorkálni a házból...)
Előzmény: Fehérpárduc (658)
Herr X Creative Commons License 2006.06.29 0 0 659

amikor leall akkor az 5bar-os oldalrol a viz utesszeruen aramlik at a szivocsobe mert ott szinte vakuum van. ez nem a szelep fuggvenye. minnel hosszab a szivocso annal nagyob az utes.

 

na jó, de a szivattyú nem 0 idő alatt áll le, hanem víz által fékezve, addig meg lassan szállít még vizet és a nyomáskülönbség sem ugrásszerűen lép fel, hiszen a nyomóágon még tud folyni a víz a lassú zárású mágnesszelep miatt.

 

Nem lehet, hogy a lábszelep azért tört el, mert már nem szívta a vizet a szívóágban és a 40m-es vízoszlopot simán "csak ráejtette"?

 

(35-es KPE cső belső átmérő esetén 40m csőben 38 liternyi víz van. A már önmagában is 38kg.Tehát ha a nyomott ágat szabadon kifolyatod és leáll a szivattyú, akkor is egy 38kg-s kalapáccsal püfölöd 2cm-ről)

Előzmény: fassenkugel (656)
Fehérpárduc Creative Commons License 2006.06.29 0 0 658

Sziasztok,

 

Au***n áruházban kapható 48e forintért szivattyú:

 

http://www.auchan.hu/ujsag/images/kerteszet/1_5_1.jpg

 

Nem sűrűn használnám, akkor is max napi 100-200 litert kiemelni fúrt kútból. Most egy 8e forintos búvárszivattyú van lent, de ahogyan olvastam az tönkreteszi a kutat. Szerintetek érdemes ezt megvenni, vagy ez is amolyan 'látványos barkács' kategória?

 

Üdv.

 

Jani

 

----------------

 

A házi vízmű úgy néz ki a szívóoldalon eresztett, - szívott talán levegőt is - és azért nem működött rendesen. Köszi a segítséget!

fassenkugel Creative Commons License 2006.06.29 0 0 657
nekem nincs erdekeltsegem szivattyu ugyben, mert en is csak vegfelhasznalo vagyok. de ha relative olcsot akarsz es jot akkor pedrollo-t vegyel. mi ipari korulmenyek kozott hasznaljuk, a alko es tarsai 1..2 honap alatt javitahatalanul tonkremennek es kozel se tudjak azt amit a gyartojuk hazudik. a pedrollo-k meg eveket mennek, gyakran tozeges, levegos vizzel es utana is javithatoak.
Előzmény: _nyunyuka (652)
fassenkugel Creative Commons License 2006.06.29 0 0 656

amikor megy a szivorny, akkor ahova dolfgzik ott 4bar van, ahonnan sziv ott pedig nulla. amikor leall akkor az 5bar-os oldalrol a viz utesszeruen aramlik at a szivocsobe mert ott szinte vakuum van. ez nem a szelep fuggvenye. minnel hosszab a szivocso annal nagyob az utes.

 

egyszer olyan 40m-re rakattam egy szivattut egy aknatol, 1..2 bekapcs utan tort a lab szelep. akkor oras agyalas utan rajottem miert. beraktunk egy szelepet + a szivattyu szivocsonkjara kozvetlenul es azota eletelt 3 evben semmi gond nem volt.

 

szoval nem a szelep ut hanem a szivo-nyomo cso kozotti nyomaskulonbseg amikor leall a motor.

Az Agg Creative Commons License 2006.06.29 0 0 655
Ezt inkább alföldi kútnak hívják. Róluk, mármint akivel DANIBÁCSI kutat furatott, sajna semmi jót nem tudnék mesélni, mivel nálam is voltak, jártak, amatőrködtek, bénultak 1000rel, de inkább nem írok semmit. Nem szeretném rontani az üzletüket, mindenki tapasztalja meg azt, ami miatt nekem más készített kutat, s végül nem ők...
Előzmény: fassenkugel (616)
Az Agg Creative Commons License 2006.06.29 0 0 654
Szerintem menj el egy hajós szakboltba és vegyél egy motorcsónak fenékszivattyút. Elég komolyan terhelhetőek, mechanikai igénybevételeket átlagnál jobban bírják, 12 vagy 24 V-osak.
Előzmény: fassenkugel (633)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!