Keresés

Részletes keresés

TMC Creative Commons License 2005.08.25 0 0 168
Sziasztok;
Tudnátok ajánlani egy olyan gyümölcs centrifugát, ami:
-kíméletes
-tényleg kifacsar minden levet (az enyémmel egy doboznyi friss málnából lett 2 csepp málnalé meg egy jókora adag folyós trutyi) és (majdnem)száraz maradékot hagy
-mosogatógépben mosható

azonkívül: nézegettem a neten az általatok ajánlott Green star-t. Nekem ez egy hihetetlen reklámnak tűnt. Minimális teljesítményű motor egy "nagy" ötlettel, a sokat emlegetett tesztet meg sehol sem találtam. Azt sem írták, hogy hidraulikus lenne- (azazhogy tényleg hatékony), mert a hagyományosokkal nem lehet olyan magas hatásfokot elérni. Olyanok, mint az én kis otthoni gépem. Az egy dolog, hogy a trutymóból tuti kis sütifeltétet lehet csinálni, de az az igazság hogy ha majd sütifeltétet akarok, akkor majd sütifeltétet készítő akármit veszek, nem gyümölcsprést.

Valami tuti ajánlat?
Beebite Creative Commons License 2005.08.16 0 0 167

ananász: konzerv megy.

banánt se próbáld, mert csak mosogathatod a mikrofiltert:))

 

 

Előzmény: Törölt nick (166)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.16 0 0 166
Azóta használom a gépet éstényleg nagyságrendekkel jobb mint a többi. egyetlen hibáját fedeztem fel eddig, ha csak ananászt akarok centrifugálni, akkor azt nem bírja.
A tunkoló összepréseli az ananászt, emiatt henger alakúvá válik. Ez a henger azonban nem centrifugálható, mert egyszerűen nem viszi a kés, túlmelegszik maga az ananász, vagy csak egyszerűen leáll a motor.
Ma kipróblom, hogy más gyümölccsel vegyítve akkor mi a helyzet, vagy ha van valamilyen 5let, akkor bátran:)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.28 0 0 165
Kösz a gyors választ, már rendelem is, üdv:)
Előzmény: Beebite (164)
Beebite Creative Commons License 2005.07.28 0 0 164

az enyém másfél éves, és remekül birja. A gagyi az utolsó jelző rá, amit mondanék. Ha van mosogatógéped, akkor van egy tanácsom,h a nincs, akkor az sem releváns.

Egyébként a 200 wattjával is sokkal jobb, mint akármelyik. Olvasd vissza a hsz.mat ebben a topicban, sokat irtam már róla.

(neem, nem vagoyk ügynök, sőt, nálam is a gagyi/átverés határát szokta súrolni egy átlag teleshop:) De van 1-2 ilyen termékem , és egyikkel sem volt gond.

Előzmény: Törölt nick (163)
Törölt nick Creative Commons License 2005.07.28 0 0 163
Pontosan erről szerettem volna topikot nyitni, még jó, hogy rákerestem:) Ugyanez a helyzet velem is, most dobtam ki a 3. gyümöcscentrifugát és nem szeretnék venni egy újabb gagyit. Eljutottam a Top Shop Teréz körúti boltjába, ahol ajánlottak egy masszívabb kinézetű centrifugát. Lehet, hogy ugyanarról a gépezetről beszélünk?

Ez 30 rugó, de nem ez zavar benne, hanem az, hogy csak 200 wattos, meg, hogy teleshopos, ami számomra a gagyi szinonímája (volt eddig).

Napi 2-3 l levet szoktam facsarni, -ha van mivel-, ez sztem nem ipari mennyiség. Tehát ez bírja, bevált?

Dícsérd még egy kicsit és már rendelem is:)
Előzmény: Yesterday (162)
Yesterday Creative Commons License 2005.06.03 0 0 162

Lehet

 Nekem egy amerikai Power Juicer van, amit a TV Shopban láttam.Eddig legalább négy gyümölcscentrifugát dobtam ki,mert körülményes volt és nehéz tisztítani.Ezt beveált, rengeteg  dolgot lehet benne préselni, és viszonylag egyszerű kezelni. Alma, körte , eper, narancs, zeller, répa ,grape, petrezselyemzöld, mangó.Héjastól mag nélkül.  

Előzmény: soppingfüggő (161)
soppingfüggő Creative Commons License 2005.06.02 0 0 161
Érdeklődnék, földiepret lehet-e valamelyik csodamasinával préselni?
soppingfüggő Creative Commons License 2005.05.19 0 0 160
Szerintem a cutrusfélékhez a facsaró az igazi,ami ha elektromos akkor még gyorsabb is mint a centrifugálás, hiszen csak ketté kell vágni és a magja sem keserítheti meg. A karos prés esetében a lé fele benne marad, meg bereped a héjja (és ez nemigazán higénikus a konzerváló vegyszer miatt). Ezekről lejjebb már itt szó volt.
közgazdász1971 Creative Commons License 2005.05.18 0 0 159
Köszi! Így fogom csinálni.
Előzmény: _tyúkanyó (158)
_tyúkanyó Creative Commons License 2005.05.18 0 0 158
A léköny2ben azt írták, elég a külső, színes héjat lehámozni, a fehéret meg hagyni kell, mert abban is vannak értékes anyagok. (Ezzel kapcsolatban vannak kétségeim, hogy abból a száraz fehér részből tud-e egyáltalán lé kijönni...)
A lényeg, hogy elég, ha simán meghámozod, ha a hártyákat is kiszedegetnéd az már felesleges munka lenne. (Azért egyszer próbáld ki, hogy csak a külső héjat vágod le késsel, vagy hámozóval. Én az utóbbival szoktam, így sokkal egyszerűbb az egész, és így is finom a lé, bár kicsit más az íze tényleg.)

Tegnap próbálkoztam görögdinnyével, de az túl leves volt szegény gépemnek. Ami benne maradt, abból is le lehetett szűrni majdnem ugyanannyi levet, mint amit kicentrifugázott- inkább turmixolni érdemes (csak akkor a magokkal lesz gond...) Majd a dinnyeszezonban próbálkozom még, mert egyébként nagyon finom volt (főleg citrommal együtt). Szerintem pálcikás jégkrémnek lefagyasztva is finom lenne.
Előzmény: közgazdász1971 (157)
közgazdász1971 Creative Commons License 2005.05.17 0 0 157
Múlt héten vettem egy Nile GY-308-as típusú gyümölcscentrit. Répát, almát, karalábét próbáltam vele. Egész száraz a trutyi, ami kijön belőle. Szuper! Egy kérdésem lenne a gyakorlott léfacsarókhoz: A narancs meghámozása mit jelent? A hártyáját is lehúzzátok a gerezdekről? Az nekem tök evidens, hogy a külső héját lehámozom, hisz keserű lehet, mint a rosseb! Szóval, hártya le, (és akkor igen játékossá válik a dolog) vagy azzal együtt megy a muri?
soppingfüggő Creative Commons License 2005.05.17 0 0 156
Az árakat érdemes összevetni az osztrákkal, tartok tőle hogy még mindig lényegesen olcsóbb kint megvenni.
Előzmény: koizsu001 (155)
koizsu001 Creative Commons License 2005.05.13 0 0 155
http://www.egeszseges-elet.hu/index.php?todo=terminfo&tid=30 honlapon is megtalálod a Green Start magyar forgalmazó, ár, részletes leírás, ha aktuális még.
Előzmény: soppingfüggő (149)
Yvy Creative Commons License 2005.05.13 0 0 154
Szevasztok!

Én a hűtőben összegyűjtöm kisüvegekbe teszem a narancs- , kivi-, eper-, ribizli-stb pépet és lekvárt főzök belőlük. Egy hét termését szoktam hagyományos módon befőzni és kisüvegbe elteszem, gyorsfogyasztásra használom.)palacsinta, kevert süteményekbe és reggelire és vacsorára is finom.
Előzmény: _tyúkanyó (152)
heliosis Creative Commons License 2005.05.13 0 0 153
Még egy kicsit várni kell arra, hogy sokszori használat után tudjak megalapozott tényszerű tapasztalatokat írni a Vital Centerről, mert most nem nagyon használjuk. A 4 és fél hónapos fiamnak ugyanis tökéletesen bejön a reszelt alma és a villával összetört banán is. A gyc meg lényegesen több mosogatnivalót csinál az embernek.--- A gyümölcsszezon is odébb van egy kicsit, ezért sem használjuk nagyon még.-- Egyetlen rendszeres elfoglaltsága a hús (darálás) aprítás lesz előreláthatólag, amit tényleg becsülettel el is végez. Egyben jó tartóssági próba is, mivel 10dkg pulyka vagy csirkemell egészben kerül a kések alá (fölé), és azért ez mindenegyes betöltésnél erős kezdés a motornak, és ugye 10x kell 1kg húsnál.--- Kicsit gyenge pontnak találom, ha az elméletét nem is, de a gyakorlati megvalósítását az aprításnak. Vagyis azt, hogy a tégely és a késes adapter zárófelülete nem elég pontos kialakítású. Nyers húsnál nem okoz ugyan problémát, de, ha valami levesebb dolog (és nem a turmix feltétben akarjuk csinálni) akkor bizony szivárog, csepeg a tégely és az adapter illesztési pontatlanságainál. Az elv (hogy a folyadékszint alatt van az összeillesztési szint) akár jó is lehetett volna, ha mondjuk kúpos felületen záródnak össze. A turmixfeltétől is pár szót: csak 5-6x használtuk, alma pépesítésre, de nagyon hangos. Úgy vettem észre, hogy kicsit nagy a holtjáték (lötyögés) a kések tengelye és a lyuk között. Érdekes módon ez úgy jelentkezik, hogy 1-es fokozaton szörnyű, és berezeg, de 2-ben már csendesebb. El tudom képzelni, hogy annál a fél almánál (amit mi mixeltünk vele) nagyobb terhelésnél esetleg eleve nem jelentkezik a probléma.---- A gyc-ről még annyit, hogy annak ellenére, hogy impozáns a kialakítás, egy kicsit szerencsétlen is a feldél "alsószoknyája", vagyis az a rész, ahol belülről duplafaluvá válik. Előfordul, hogy levételnél, és amíg a mosogató fölé egyensúlyoz vele az ember, oda is belefolyik némi rost és lé. Onnan egy kicsit körülményes kimosni, és persze kitörölni is utána a vízcseppeket. Az a rész nehezebben tisztántartható. Kíváncsi leszek mindenképp a friss gyümölcsökre, mert a tavalyi almánk eléggé szálasan volt csak hajlandó összetörni a gépben és a pép is fennragadt a fedélen belülről, azon felül, hogy eltömítette a szűrőt is mire a 4 dl lé lecsorgott. Mára legyen elég ennyi.
_tyúkanyó Creative Commons License 2005.05.12 0 0 152
Ti mit csináltok a keletkező péppel?
Almát, egyéb gyümölcsöt (mondjuk a citrusféléket kivéve) meg lehet enni utána natúr, esetleg sütemény töltelékébe tenni (ahogy volt szó itt már róla az almával kapcsolatban). A zöldségekből lehet mártást, levest főzni, esetleg tojással fasírtszerű valamit készíteni.
Szóval érdekelne, ki hogyan hasznosítja (ha igen), van-e bevált receptetek valamire?
heliosis Creative Commons License 2005.04.25 0 0 151
Ja, elfelejtettem leírni aztán, hogy a csütörtöki napon vett Vital Center gépünket, hétfőn visszavittem, mert a gyc szűrő ovalitása, vagy egyéb alakhibája miatt rázkódott a gép menet közben, a nagy fordulatszám miatt. A boltban tök normálisan kicserélték, nem csak a szűrőt, hanem a gépet is ahogy volt, gyc konfigurációban. Hazavittem, nyomattuk, rendben is volt, de mosogatásnál jelezte a feleségem, hogy a gyc szűrő egy helyen lyukasztás nélkül készült, volt egy hüvelykujj lenyomatnyi lyuk nélküli rész rajta. Egy hétre rá visszavittem, és kicserélték azt is. Most elméletileg minden OK. Azért még majd lesz egy hozzászólásom az aprító résszel kapcsolatban, de még egyszer ki akarom próbálni, mielőtt ráfogom, hogy...
bogganto Creative Commons License 2005.04.19 0 0 150
Nagyon köszi!
Előzmény: soppingfüggő (149)
soppingfüggő Creative Commons License 2005.04.18 0 0 149
Kevin nem válaszol, így hát én mesélem el a Green Star egyik lehetséges beszerzési forrását: Ausztriában, Mödling városkában van egy bio üzlet ahol és ahonnan a magyarokat is ellátják. Hermina nevű hölgyet kell keresni - Ő csak kedd és péntek között dolgozik ha jól emlékszem. Itt minden fontos információ megtalálható: http://www.derfisch.at/produkte/
Előzmény: bogganto (147)
Beebite Creative Commons License 2005.04.13 0 0 148

Sztem a magjában semmi mérgező anyag nincs, de te nyugodtan vedd ki, ha ez megnyugtat:)

A romlott részeket én is kivágom persze.

A maradék nagyon jó almáspitébe, én egy kis apritott diót is szoktam hozzá keverni. Jó még tovább rétesnek is, sima bolti réteslapba töltve pikkpakk kész a rétes. Viszont ha rétesbe vagy pitébe szánod a maradékot, akkor tényleg meg kell hámozni, mert egyszerűen zavaró a töltelékben a héjmaradvány.

De egy tepsinyi almáspitéhez való 2 kiló alma "lereszelése" tényleg 1-2 perc csupán, ami igen jó:)) Nem is beszélve a "melléktermékről", a finom almaléről:)

 

Előzmény: _tyúkanyó (145)
bogganto Creative Commons License 2005.04.13 0 0 147

Kedves Kevin!

Ha még látogatod a topikot, kérlek írdd meg milyen úton-módon rendelted meg a green start! Engem kicsit elriaszt ez a titkolódzás a "bio Ceramic" hengerek körül, meg hogy infravörös sugarak termelődnek a két henger mozgása közben ( mi a fene!) de sokan ragaszkodnak hozzá hogy a lassú fordulatszámú gépek az igaziak.

Előzmény: Kevin (54)
heliosis Creative Commons License 2005.04.12 0 0 146
Azért hámoztam meg, mert már nem friss, kicsit fonnyadt héjú alma volt, helyenként az ütődések miatt erjedt résszel. Másrészt a három és fél hónapos fiam első gyümölcslé adagja készült belőle elsősorban. Arról írjatok még, hogy amikor végeztetek, és a forgó szűrőt kiveszitek, annak a külső felületén nektek is szőrös marad-e az alma rostjaitól, vagy friss almánál ez nem jellemző?
Előzmény: Beebite (144)
_tyúkanyó Creative Commons License 2005.04.12 0 0 145
A Lékönyv2-ben azt írják, az alma magját mindenképp vegyük ki, mert mérgező anyag van benne. Meg ha az ember megenni akarja a pépet is, akkor amiatt is célszerű... (Én pl. elképzeltem, milyen almáspitét lehetne csinálni az almalé maradékából. Majd talán ki is próbálom. :)
Előzmény: Beebite (144)
Beebite Creative Commons License 2005.04.11 0 0 144

Miért hámozod meg? a héjában van a vitamin:) Egyébként télleg zamatosabb ize van héjastul, és gyorssabban is megvagy:) Olvastam valamelyik Keravillban árult cucc leírásában,h ogy nem vonatkozik a garnacia arra, ha mag kerül bele... jóég:) Én magozni sem szoktam. Alma megmos, ha nagyon nagy félbevág, és megy.

 

Amúgy nekem előbb volt gyc-m mint mosogatógépem, és azt hittem, nem fontos,h ogy lehet gépben mosogatni. Pedig de. És erre csak most jöttem rá, amikor pár hónapja bepakoltam párszor a mosogatógépbe.

Előzmény: heliosis (136)
Dittka Creative Commons License 2005.04.11 0 0 143
Előszőr én így "okoskodtam" hogy a nagyobb teljesítmény... De aztán győzött a külön "trutyi" tartály.Örülök, hogy így döntöttem, de én élőben, ott az üzletben. Üdv:Dittka
Előzmény: _tyúkanyó (142)
_tyúkanyó Creative Commons License 2005.04.11 0 0 142
A Moulinexek közül én pont a másikat akartam választani, a nagyobb teljesítmény miatt, de sokat gondolkoztam rajta. Talán ezért is vettem meg a Fagort, mert nem tudtam dönteni- bár valószínűleg más lett volna, ha a Moulinexeket is élőben látom, nem csak katalógusban. Na mindegy... Köszi, hogy leírtad!
Előzmény: Dittka (141)
Dittka Creative Commons License 2005.04.11 0 0 141

Szia tyúkanyó! A gép  AAV54  típusú. Külön tartályos. A felsőbe megy a "trutyi", és alatta a másik tartályba a lé, de ha akarom, oda poharat is tehetek. 200 W teljesítmény, a gyümölcslé a levehető létartályba vagy közvetlenül a pohárba folyik, 0,9 liter űrtartalom, automatikus rost kidobás a beépített gyűjtőbe, könnyen tisztítható. Lehet, hogy jobban jártál volna, ha az eredi elképzelésednél maradsz... Bár én i gondolkodtam, hogy nem nagyüzemi préseléshez kell, de én már párszor "megfürödtem" a spórolással, így inkább a drágábbat választottam. Üdv: Dittka

 

Előzmény: _tyúkanyó (140)
_tyúkanyó Creative Commons License 2005.04.11 0 0 140
Ez most a 200, vagy a 300W-os gép? (A lének is van külön tartály, vagy csak a 'trutyinak'?) A típusjelét beírnád?
Hmm, lehet, hogy nekem is meg kellett volna maradni az eredeti elképzelésemnél...
Előzmény: Dittka (139)
Dittka Creative Commons License 2005.04.11 0 0 139
Sziasztok! Megvettem pénteken a Moulinex-et. FANTASZTIKUS! Nemcsak azért,mert a "trutyit" (pépet) külön edénybe köpi ki, hanem azért is,mert tökéletesen működik :-))) 2 almából és 2 narancsból 4 pohár gyümölcslé lett. A sárgarépát és a céklát is úgy préseli mint az álom. Persze igaz,hogy ez a gép 16 ezer Ft volt, de Drága Édesapám mondta mindíg, "olcsó húsnak híg a leve" (hogyha hosszú távra és jót szeretnék vásárolni,akkor annak meg kell adni az árát). Mindenkinek (aki még nem vett) ezt a típust jó szívvel ajánlóm. Üdv:Dittka

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!