Keresés

Részletes keresés

g.gigi Creative Commons License 2008.04.20 0 0 1243

Sziasztok!

 

Már régóta olvasgatom a fórumot és örömmel tapasztaltam, hogy eddig senki nem csalódott Szardiniában. Mi június utolsó hetében indulunk 2 hétre. A tapasztalt utazóktól kérdezném, hogy Olbiából melyik úton érdemesebb a déli részre eljutni. Vagyis melyik a leggyorsabb útvonal? A tengerparti út csodálatos lehet, de ahogy a térképen látszik szőrnyű kanyargos.

Petrei Emese Creative Commons License 2008.04.19 0 0 1242

Szallasok kedvezmenyes aron, repteri transzfer,egynapos fakultativ kirandulasok szervezese magyar nyelven .Szines fotogaleria es zenes videogaleria a bemutatkozo szovegresz alatt megtekintheto:

http://uzletiliga.hu/eredmenyek/hirek_sardynia_travel.php

MrMoJo Creative Commons License 2008.04.18 0 0 1241
Köszönöm a linket. Keresgélek.
Előzmény: patrizia (1235)
MrMoJo Creative Commons License 2008.04.18 0 0 1240
Köszönöm az infókat, majd még kérdezek.
Előzmény: Libácska (1238)
patrizia Creative Commons License 2008.04.18 0 0 1239
Hát juliusban biztosan meleg lesz a tenger!!!!

Az agriturismo egyébként a panzio olasz változata. Különálló épület amelyben kb. 1o db szoba kiadó vendégek részére.
Libácska Creative Commons License 2008.04.18 0 0 1238

Mi azért megyünk július utolsó két hetében, mert így van esély, hogy a víz már jó lesz fürdésre (nekem, mert én nem bírom a hideg vizet :) ).

Azért választottuk az autót, mert sztem így olcsóbban jövünk ki.

Az agriturismo: egy farm vagy ökogazdálkodás, ahol a házigazdák szobákat vagy apartmanokat adnak ki. Ezek a szállások falvakban vagy a városok szélén, városokon kívül találhatók, a tengerpart általában messze van. Nekünk ez nem probléma, mi szeretjük a turistaközpontokat elkerülni.

Én 25 és 40 eur/éj/fő között foglaltam, ebben van reggeli, és a szoba v. apartman légkondis.

Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok.

Előzmény: MrMoJo (1233)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.18 0 0 1237
Én is pontosan így gondolkodom!
Előzmény: drq (1231)
szkati Creative Commons License 2008.04.18 0 0 1236

Nálunk sajnos kell a kabin, mert valószinűleg nem vagyunk egy  korcsoportban veletek. Tegnap megjártam Bécset oda-vissza( a fiamat és a barátját vittem a reptérre) és bizony elfáradtam, de mentségemre legyen mondva, hogy szar idő volt.

Szóval ha levezetek( csak egyedül vezetek, a férjem nem) Livornóig, akkor utána normálisan kell aludnom. Ne ez az öregség egyik jele!

Előzmény: fragolina (1230)
patrizia Creative Commons License 2008.04.18 0 0 1235
szia,

ezen a honlapon megtalálsz sok mindent Szardiniáról. Szállások, hajó- és légitársaságok, érdekességek.

www.alghero.dikhazi.com
Előzmény: MrMoJo (1227)
Markibe Creative Commons License 2008.04.18 0 0 1234

Sziasztok !

 

Végigolvastam a fórumot és egy dolgot szereték kérni valamelyik kedves fórumozótól. Legyen szives foglalja nekem össze valaki azt, hogy a dél i részen 1 hét alatt mi az amit feltétlenül érdemes megnézni. Júniusban 3. hetében leszünk egy apartmanban Costa Reiben. Rengeteg a hasznos info amit előre is köszönök, de olyan sokan irnak északról, délről hogy egy egységes képet (mivel nem jártam még itt) képtelen vagyok összerakni.

MrMoJo Creative Commons License 2008.04.18 0 0 1233
Szia!

Tudsz valami bővebb infót. hogy ezek az "agriturismók" milyenek és mennyiért lehet foglalni?
Lehet, hogy akkor dög meleg lesz, de mi is megyünk, mert nem tudunk egyhelyben maradni.
Mi is gondolkodtunk az autón és a kompon, de fárasztóbbnak ítéltem mint a repülőt.
Üdv.
Előzmény: Libácska (1232)
Libácska Creative Commons License 2008.04.18 0 0 1232

Szia!

 

Mi is pont akkor leszünk a szigeten és mi is úgy tervezzük, hogy körbejárjuk. :)

Kocsival megyünk, éjszakai komppal kelünk át, kabin nélkül. 

3 éj Cala Gonone, 5 éj dél-nyugati sarok, 3 éj Oristano környéke és 3 éj Alghero környéke. Remélem így sok mindent meg tudunk nézni. 

A szállást agriturismókban foglaltam, ezek tetszettek a legjobban, és elfogadható áron vannak még szezonban is.

 

Üdv.:

L.

Előzmény: MrMoJo (1227)
drq Creative Commons License 2008.04.18 0 0 1231
Nem kértünk kabint, spórolunk :)
Azon felül, hogy megspórolunk két éjszakai szállást is az éjszakai komppal, még közben haladunk is, úgyhogy duplán praktikus.
Előzmény: szkati (1229)
fragolina Creative Commons License 2008.04.18 0 0 1230
Szia! Mi is éjszaka fogunk utazni és mi nem kértünk kabint. Több ismerősöm javaslatára döntöttünk így.
Előzmény: szkati (1229)
szkati Creative Commons License 2008.04.18 0 0 1229

Szia!

Köszi! Én is ott fogom megrendelni és nekünk is éjszakai kell. Szerintem tök logikus, mert akkor egy, illetve kettő éjszakai szállással kevesebbet fizet az ember.

Kabint is kértetek?

Előzmény: drq (1223)
szkati Creative Commons License 2008.04.18 0 0 1228

Szerintem Szardinia egészen már, mint Korzika. Sokkal szelídebb. Nekem jobban jött be, mint Korzika, tehát még véletlenül se várjál Korzikához hasonlót. Sokkal civilizáltabb.

Ami a szállást illeti, vagy fordulj Emeséhez, aki nagyon jókat ajánlott nekünk is, vagy a helyi utazási irodáknál lehet még szállást nézni. A szállodák szerintem iszonyú drágák, legalábbis amerre mi jártunk, ott 3x drágábbak voltak, mint az apartmanok.

Előzmény: MrMoJo (1227)
MrMoJo Creative Commons License 2008.04.18 0 0 1227
Sziasztok!

Annyiszor terveztük már a szardiniai nyaralást, talán most összejön. Ma foglaltam repjegyet a SkyEurope-nál, nem volt olcsó, de más közvetlenebb járatot nem találtam.
Bécsből-Olbia oda-vissza, 3 főre, biztosítással: 652.92 EUR. Ez kb. személyenként 58 000 Ft. Ja, és júl.17.oda,júl.31.vissza.
1 hét lesz északon és 1 hét délen.
Most jön a szállás keresés. Ha van valakinek jó tanácsa szivesen veszem. Hotel 3 ill. esetleg még 4 csillagos, vagy apartman, nem lepukkant, jó szinvonalú érdekelne.
Autót , úgy tervezzük Olbiában vesszük fel és ott is adjuk le a végén.
Ez az egész biztos kiüríti a pénztárcánkat, de úgy döntöttünk most nem sajnáljuk magunktól és Szardiniát nem lehet kihagyni.
Voltunk Korzikán, 4 helyen laktunk a szigeten és az egészet bejártuk. Valami hasonlóra készülünk itt is, reméljük nem csalódunk.
Üdv.
MrMoJo
tyler-durden Creative Commons License 2008.04.18 0 0 1226
voltam arrafelé, fantasztikus hely
Előzmény: kvantusz23 (1216)
drq Creative Commons License 2008.04.17 0 0 1225
Igen, éjszakai oda-vissza. Ez nekem praktikus, fontos.
Szerintem már csak drágább lesz, ahogy közeledika szezon.
Előzmény: Törölt nick (1224)
Törölt nick Creative Commons License 2008.04.17 0 0 1224
Ha éjszakai jegyek, akkor elég jó ár. De remélem lesz ez még olcsóbb is.
Előzmény: drq (1220)
drq Creative Commons License 2008.04.17 0 0 1223
Szia!

A Mahartnál rendeltem.
Mi először megyünk, az észak-keleti negyed rész felfedezése a cél.
Mér csak 83 nap :)
Előzmény: szkati (1222)
szkati Creative Commons License 2008.04.16 0 0 1222
Hol foglaltátok a jegyet? Nekünk is le kellene már foglalni.
Előzmény: drq (1220)
szkati Creative Commons License 2008.04.16 0 0 1221

Hát azért elég necces az az augusztus hónap Szardinán. Mi először szeptember második hetében, másodszor pedig szeptember első két hetében voltunk és bizony nem volt üres a sziget. Augusztus a főhónap az olaszoknál. A szállás intézése sem olyan egyszerű, mert az első alkalommal reggeltől estig kerestünk szállást, mire nagynehezen találtunk.

Ami meg a helyválasztást illeti, hát érdemes olvasni egy kicsit hozzá. Az északi rész kiépítettebb, a lenti rész meg romantikusabb, legalábbis ezt hallottam róla. Idén a délire megyünk és már nagyon kiváncsi vagyok, mert eddig nem láttam, csak az északi részt.

Előzmény: evisu1983 (1217)
drq Creative Commons License 2008.04.16 0 0 1220
Szia!
Mi hajóval megyünk.
Livorno-Olbia retur 3 fő + autó 206 euro.
Csak hogy ez az alternatíva se maradjon ki. :)
Előzmény: evisu1983 (1219)
evisu1983 Creative Commons License 2008.04.16 0 0 1219
Köszi az infókat!!! Köszi mindenkinek!!(: Mit javasoltok?? (Alghero, Olbia, Cagliari..) természetesen szállást nyugisabb helyen keresgélnénk...
sz.dori Creative Commons License 2008.04.15 0 0 1218
Akkor Neked valszínű, hogy menetrendszerintit ajánlottak, malévot vagy alitaliat. Felejtsd el!
olvass kicsit lejjebb sok info van repjegyekről, járatokról.
Ha nem probléma vegyétek számításba a bécsi indulást is.A sky megy pl Olbiába közvetlen, de milánó v róma vmilyen átszállással is megoldható.
Az airone nevű légitársaság direktbe repüli a Bécs Cagliarit.
Számításba jöhet a wizz és a ryanair.
Igazából ez kicsit bogarászós meló lesz, sok sikert hozzá! :)))De 80ból már kb max meglehet úszni per fő.
De én már találtam 65ért is 2 főre! De az 3 hónapja volt.
Ha van kérdés írj, szívesen segítek!
Ha kinti info kell, kérdezd Emesét, mert ut.irodában dolgozik kint, én pedig itthon..
Előzmény: evisu1983 (1217)
evisu1983 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 1217
SZIASZTOK!!!
Örömmel vettük tudomásul, hogy van lehetőség valahol tanácsot kérni tervezett szardíniai utazással kapcsolatban. Egyszerűen szuperrr...((:
Augusztus végén szeretnénk 2 hétre Szardíniára utazni, de természetesen nem horror áron. Ahol eddig érdeklődtünk, kiderült, hogy nem olyan egyszerű eljutni a szigetre, azaz maga a repülés már problémás (számunkra nem lenne) de az ár amit kikalkuláltak: elgondolkodtató... Egy személyre oda-vissza 200.000 Ft körül mozogna átszállással, szállás nélkül. AKI TUD OLCSÓBB MEGOLDÁST LEGYEN KEDVES JELEZNI NEKÜNK!!!
A szállást mi magunk intéznénk elméletileg, de természetesen minden ötletet, javaslatot szívesen vennénk (szállás, úticél és mindenféle szempontból...) amit előre is nagyon köszönünk!!(:
evisu1983@citromail.hu
sitivi@citromail.hu
kvantusz23 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 1216
Szállás már ki van választva. Déli rész, Pula.
Előzmény: sz.dori (1215)
sz.dori Creative Commons License 2008.04.15 0 0 1215
És a szállással mi a helyzet?
Melyik részre mentek végül?
Előzmény: kvantusz23 (1214)
kvantusz23 Creative Commons License 2008.04.15 0 0 1214

Szia!

 

Még sehogy! Sajna! Mert most el vagyunk foglalva a jövőnkkel: ház stb.

Pedig már egy kicsit fentebb ment a Ryanair jegy. :-(

Intéznem kellene már.

Előzmény: sz.dori (1213)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!