Keresés

Részletes keresés

Zlot Creative Commons License 2019.04.16 0 0 106171

Biztos jol ertetted? Mert nekem levelet is kuldtek, hogy megszunik az Avios Dual kartya es mar csak Mastercard marad, az AMEX resze leallt, mert mar nem lehet amex kartyakat kiadni mas bankoknak. Viszont elvileg tobb Aviost kapok most mar a Mastercard kartyaval

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (106170)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.04.16 0 0 106170

Ezt mondta a Lloyds-os ugyintezo akivel telefonon beszeltem amikor felhivtam oket hogy mi van, miert nem mukodik az AmEx kartyam (az megirtak hogy kevesebb Avios pontot lehet majd vele kapni, de azt elfelejtettek megirni hogy x datumtol nem lesz hasznalhato egyaltalan). Lehet hogy kicsit felfujtak a dolgok hogy ne latszodjon hogy ok voltak a benak es elvesztettek a contract-ot az AmEx-szel.

Előzmény: Zlot (106169)
Zlot Creative Commons License 2019.04.16 0 0 106169

Nekem volt Lloyds-os Amexem (Avios), amit most vontak be par honapja. Es van az eredeti Amex, ami koszoni, jol van. 

 

Amit te irtal, hogy kivonul az Amex az EU-bol egy marhasag ;)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (106168)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.04.16 0 0 106168

De neked gondolom kozvetlenul az American Express-tol van a kartyad? Nem Lloyds/HSBC/Barclays/stb. bankon keresztul. Elvileg a UK bankokon keresztul nem lehet mar a tovabbiakban AmEx kartyat kerni illetve a meglevok elobb-utobb nem mukodnek majd.

Előzmény: Zlot (106167)
Zlot Creative Commons License 2019.04.16 0 0 106167

Ez hulyeseg. Van Platinum Amex-em, teljesen jol mukodik. A Lloyds-os (Avios) Amex-et meg beszuntettek, de arrol elore kaptam ertesitest, nem ert varatlanul. Most mar az Amex nem ad ki mas bankon keresztul kartyat, csak sajatot

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (106125)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.16 0 0 106166

A font sem esett az eurohoz kepest egy pennit sem, szoval nem meglepo.

 

2016-ban zuhant egy nagyot, es ugy is maradt.

Előzmény: seci (106154)
seci Creative Commons License 2019.04.16 0 0 106165

A tetoszekezet egett ezerrel, nem az allvanyzat. Persze gondolom egy ido utan az alvanyzat is.

-seci

Előzmény: Pomber Béla (106164)
Pomber Béla Creative Commons License 2019.04.16 0 0 106164

Nem a pallók gyulladnak fel ilyenkor. Ez belülről égett.

 

Ha baleset, akkor a hegesztés tud ilyet csinálni.

 

Ha igaz a hír, hogy két helyről indult meg a tűz, akkor meg nem baleset. Ami még furcsa, hogy későn, messze a munkaidő után gyulladt meg.

 

A több száz éves, porszáraz belső gerendázat ha egyszer begyullad, azt meg nem állítja semmi.

Előzmény: tzh (106163)
tzh Creative Commons License 2019.04.16 0 0 106163

No, lattam egy ranagyitott kepet, kivul acel csoallvanyzat, ami fa rajta, az a pallo szintenkent, amin a melosok jarnak.

Előzmény: tzh (106162)
tzh Creative Commons License 2019.04.15 0 0 106162

Igen is, meg nem is. Valamiert a BME-n is oktatjak (ha meg oktatjak) a fa allvanyzatot epiteszeknek is, ami nehez allvanyzatkent van besorolva, sulyanal fogva, a letjogosultsaga pedig a flexibilis kialakitas, ertsd, vaghato ellenben a konnyu, modulmeretben letezo rendszerekkel, de meg a kevesbe modulmeretu csoallvany sem annyira flexibilisen alakithato, ez megmagyarazna, miert a faallvanyzat egy ilyen epuletnel - illetve a modern allvanyzat berlesi koltsege, ami bonyolultabb kialakitasnal sokkal magasabb, illetve idoaranyos, nem is biztos hogy elegendo a keszleten, mert berbe vannak adva uj epitkezesekhez, stb, persze lehet barmilyen oka a fa-allvanyzat valasztasanak.

Az erdelne meg, mifele baleset okozhatta az allvanyzat kigyulladasat, mert itt nagy tomegu farol van szo, az meg egy szal gyufatol, cigitol csak ugy nem kap langra, aki probalt mar tabortuzet gyujtani kulon gyujtos nelkul igy, az tudja, valajoban nem is olyan egyszeru az. Hanyagsagot gyanitok, allvanyzaton szanaszet hagyott, felujitasi munkahoz odakeszitett vegyi anyag, ilyen-olyan felulet kezelo vegyszeres kanna, lakk plusz elektromos tuz, mert feltehetoen ki volt vilagitva.

Előzmény: cam aro (106161)
cam aro Creative Commons License 2019.04.15 0 0 106161

vasal gondolom nehezebb lett volna. 

kar erte.. :/ 

Előzmény: seci (106159)
Némedi László __ Creative Commons License 2019.04.15 0 0 106160

Múlt héten kedden voltunk ott a vonattúránk keretében, elég sok időt ott mászkáltunk, bent videózgattam, szerencsére a kisfiam láthatta még, hogy belülről milyen szép...

Meg vagyunk döbbenve... :(

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (106158)
seci Creative Commons License 2019.04.15 0 0 106159

Szépen felállványozták fa-állványzattal. Clever! 

Ahogy Hofi mondta: "Ooookos kislány, cukrot neki!"

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (106158)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.04.15 0 0 106158
KawaBazsy Creative Commons License 2019.04.15 0 0 106157
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.04.15 0 0 106156

Szerintem itt a no deal Brexit esetere ertettek a font es ingatlan ar esest. Nem lett no deal Brexit, sot semmilyen Brexit nem lett egyelore, miert is esne barmi arfolyam / ar.

Előzmény: seci (106154)
ocso79 Creative Commons License 2019.04.15 0 0 106155

Teljesen egyetertek. Nem ertettem En ezt a hurra hangulatot :)
Ahogy En latom haromfele okbol mennek az emberek hazafele.
1. Totalisan nem jott be a munka nem boldogulnak/tomegszallas evek ota.
2. Gyerek elhelyezest nem tudjak megoldani igy anyagilag nem eri meg ittmaradni amig a gyerek 3 ev alatti.
3. 55 ev feletti reteg aki szerencses volt es kifogta a szelet a magannyugdij ( final salary meg utosebb )
ingatlan arnovekedes kombobol.

Nekem most megy az utolso fanial salary-s kollega nyugdijba ev vegen. £37k nyugger mar hirdetik a hazat kb £300k lepnek Ciprusra. 

Előzmény: seci (106154)
seci Creative Commons License 2019.04.15 0 0 106154

A font sem esett az eurohoz kepest egy pennit sem, szoval nem meglepo.

Meg miert is esnenek az ingatlanarak? A kereslet joval nagyobb a kinalatnal, es az az europai, aki mar megvetette itt a labat nem fog az elso "jajjjjmileszmost"-ra osszepakolni es hazahuzni.

Legalabbis nem tomegevel. Akik hazahuznak azok pontosan azok, akiknem nem eri meg maradni.

-seci

Előzmény: ocso79 (106153)
ocso79 Creative Commons License 2019.04.15 0 0 106153
https://www.google.com/amp/s/www.telegraph.co.uk/news/2019/04/15/house-prices-soaring-homeowners-bored-brexit-want-get-lives/amp/

Na ennyit akkor a 20-30% ingatlan áresésről.
Ennyi volt a diszkont,vissza a normális évi 10% emelkedéshez.
seci Creative Commons License 2019.04.15 0 0 106152

Igen, ez erdekes, nekem is feltunt, de azert most mar inkabb a zoldbe es viragba borult a jellemzo, a blue/white/etc-bellek is elkezdtek viragozni!

-seci

Előzmény: cam aro (106143)
seci Creative Commons License 2019.04.15 0 0 106151

Azert emlekeim szerint egy AMEX kartyaval vett cuccot visszakuldhettel anno kb annyi indoklassal, hogy "Nem tetszik, kerem a penzem vissza".

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (106149)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.04.15 0 0 106150

https://www.bbc.co.uk/news/uk-47927706

No-fault evictions to be banned in England

Private landlords will no longer be able to evict tenants at short notice without good reason under new government plans.

The change is intended to protect renters from "unethical" landlords and give them more long-term security.

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.04.15 0 0 106149

Wow, £195 az éves díja? Akkor nagyjából ki is fizeted az "ajándék" 26000 Avios pontot :-)

Előzmény: zsooo (106148)
zsooo Creative Commons License 2019.04.15 0 1 106148

<amex whoring on>

 

https://www.finder.com/uk/avios-amex-cards-are-no-longer-supported-by-tsb-and-lloyds-banks-heres-what-to-do

 

Ja igy mar ertem. A BA AMEX ugyanugy megy tovabb mint eddig, ha megis AMEX-re es Avios pontokra vagynal:

 

http://amex.co.uk/refer/zsoltk8uwk?XLINK=MYCP gyertek csak, pi-pi-pi-pi, clicky clicky ;D

 

najo komolyra forditva a szot, a link az en referal linkem, aki ezen keresztul feliratkozik, az nekem nagyon jot tesz, maganak meg szerez 26000 Avios pontot ha 3 honapon belul elkolt £3k-t. Ez premium kartya es VAN eves dija, viszont minden elkoltott fontert masfel pontot kapsz, illetve ha egy even belul elkoltesz £10k-t akkor kapsz egy un companion voucher-t (extra ingyen jegy barmely avios ponttal foglalt jegy melle). Soknak tunik, de ha minden amazon bevasarlast, repjegyet, nagybevasarlast ezzel intezel akkor sima ugy.

 

Fizetett hirdetesunk olvastak.

<amex whoring off>

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (106147)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.04.15 0 0 106147

Ezt a Lloyds-os ugyintezo mondta. Es az is biztos hogy a kartya nem mukodott sem online sem boltban. Interneten meg azt olvasni, hogy jelenleg mar csak magatol az American Expresstol lehet AMEX kartyat kerni, megszuntettek a franchise-t, azaz Lloyds, HSBC, stb. angliai bankok (elvileg) mar egyik sem ajanl AMEX kartyat. Mindegy, csak a tobb Avios pont miatt szerettem, de ev elejetol levettek a pontokat a felere, onnantol mar mindegy volt. MasterCard (vagy Google Pay) jobb volt mindig is olyan szempontbol hogy azt mindig elfogadtak (Google Pay eseteben mindig elfogadtak ahol volt contactless), mig az AMEX-et rengeteg helyen nem, legtobb kis boltban nem, Lidl-ben nem, Aldi-ban nem, stb...

Előzmény: zsooo (106144)
tzh Creative Commons License 2019.04.14 0 0 106146

Persze, hogy sosem orultem tiszta szivvel barmely motorizalt - barmely = mindenfele, up to 20-30-40.. tons -  jelensegnek ott, ahove epp a motorizalt beepitett kornyezet elol "menekultem" ki, de nagy problema sosem volt ezzel, azt az egy Kinizsi 100-at kiveve, ahol tenyleg volt a rakas egyeb opcio annak a par motoros szamara, mint az az egyetlen egy rendkivul poros ut, amit 1982 ota minden evben, Punkosd utani (vagy elott? ezt sosem tudom, nem kovetem a vallasi unnepeket) hetvegen rendeznek ugyanott, minden ott lako tudja is, es mindig 1000 folotti letszam halad at (ennek a nagy letszamnak speciel en sem orultem soha, mint resztvevo, tobb, mint a fele nem oda valo, csak ugye a hype, meg a felvagas).

Egy csomo gyalogos azt sem ismeri fel, hogy ha mar egyszer ott van a motoros, jon fel a meredek emelkedon, vagy eppen jon le a lejton, nem szabad elvarni, hogy az alljon meg, mert nem fog tudni csak ugy. A gyalogosnak egy nagyobb lepes felrallni, a motorosnak meg jo esellyel kisebb-nagyobb baleset lehet a vege.

Előzmény: tzh (106145)
tzh Creative Commons License 2019.04.14 0 0 106145

Dehogyis mindig a motoros a hibas, csak nemelyik. Mint altalaban, egy igen kicsi tobbseg vet rossz fenyt az osszes tobbire es ez majdnem igaz a gyalogosokra is. Majdnem, mert ott egyre inkabb ugy ereztem, inkabb a tobbseg az, amelyik nem annyira az erdobe valo, lasd: szemetel. Ez a szemeteles eleve erthetetlen, mert ha oda birom cipelni a csomagolast a tartalmaval egyutt, akkor uresen miert nem birnam el hazavinni? Az en hatizsakom mindig ures csomagolo-anyagokkal volt tele, olykor a kovetkezo tura elott is talaltam benne parat. A mai turacuccok tele vannak zsebekkel, arra valok, nem is ertem...

Előzmény: cam aro (106139)
zsooo Creative Commons License 2019.04.14 0 0 106144

Nem lehet, hogy valami scam oldal aldozataul estel? Tavaly januar-februar tajekan volt a hirekben, hogy az Amex-nek uzleti modellt kell valtania, mert az EUs torvenyek miatt nem sajtolhatnak ki akkora szazalekokat, mint eddig, de ha barmi tortent is en csak azt latom, hogy egyre tobb helyen hasznalhato es egyre tobb akciojuk van, pl karacsony elott volt a 'Shop small' kampany rengeteg resztvevovel, akikrol nem is gondoltam volna, hogy elfogadjak.

 

https://www.americanexpress.com/uk/benefits/shopping/places-to-use-my-card/index.html

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (106125)
cam aro Creative Commons License 2019.04.14 0 0 106143

ma voltam a kornyeketeken. 

5-10 merfolden belul van hol mar egyertelmu tavasz van.. (viragok, zold erdok. ) 

es van ahol meg csak a csiraja latszik. (valami kezd zoldulni ) 

 

mindegy. tavasz van :) 

 

 

 

Előzmény: seci (106142)
seci Creative Commons License 2019.04.14 0 0 106142

Na ja, és a cseresznyefák is virágba borultak, a szép rozsaszinek is!
-seci

 

Előzmény: cam aro (106141)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!