Keresés

Részletes keresés

zotyapeti Creative Commons License 2010.02.23 0 0 234
Szia.Köszi a drukkolást.Ma beszereltük az infrát úgyhogy minden kész,várunk és várunk. Ugylátszik csak ketten maradtunk a fórumon.Egyébként te merre laksz pontosan?
Előzmény: kisgazda17 (233)
kisgazda17 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 233
Szia

Köszi hogy válaszoltál.
Nálunk is úgy van most hogy az egyik disznó a tesóméké de mi gondozzuk őket:)
Nekünk beton alapú, tégla disznóól van, ez a disznóknak és a kecskének nagyon jó, most viszont a libák és a nyulak kivételével minden állatunk ott alszik. kényelmesen elférnek mert nagy de idővel több kecskét szeretnénk és lehet egyszer még a kocázáshoz is kedvet kapunk.
Másrészt ez az ól csirke nevelésre nem biztonságos.
Ezért akarunk építeni egy nagy tyúkólat.
Nekem ez az első kecském, szarvatlan és olyan helyről került ide ahol egyáltalán nem voltak emberhez szokva, ráadásul voltak vagy 60-an. Nem kis munkába és időbe telt mire megszelídítettem. Mostmár ha megyek a kertekbe vagy a kiserdőbe csavarogni nemcsak a kutyák hanem ő is jön velem. Idáig nagyon szófogadó, egyszer kellett elnadrágolnom, de azóta nincs baj vele.
Remélem egyszer én is eljutok odáig hogy bárányaim is lesznek.
Drukkolok a Sárinak:))!!
Előzmény: zotyapeti (232)
zotyapeti Creative Commons License 2010.02.22 0 0 232
Sziasztok.Szia kisgazda17.Megpróbálok minden kérdésedre válaszolni.A libáim még nem tojnak éppen ma sikerült korábban hazaérni és kialakítottam két zárható fészket. Azért zárható mert bennehagyom a tojást és minden este bezárom a terveim szerint. Az építkezés célja egy dupla disznóól.Erről még nem írtam de sajnos itthon csak egy hidas faólam van.Ez kocának nem jó.Jelenleg a sóginál tartom ő adja a helyet a takarmányt én viszem.Neki csak egy ló van egy hatalmas istállóban úgyhogy a másik oldalon vígan elfér a koca(Sári).Mivel sofőr ha uton van én látom el a két állatot ha nekem van dolgom akkor ő.A szülői házból 8 éve elköltöztem ott volt 4 normális ól.A sonkád biztosan gyönyörű,gondolom majd kitart egy darabig hogyha egyszer megkezditek.A birkák hobby célra voltak én nyírtam,körmöltem nagyon szerette az egész család őket.Szerintem még lesz mert a nagyobbik lányom mindig mondja:apa miért adtad el őket?Sokkal jobban kedvelem őket mint a kecskét mert nemtörik állandóan rosszban a fejüket.Volt olyan kecske a szarvával felemelte a kerítést kibújt és tönkretett egy csomó gyümölcsfát.Lehet hogy nekem nemvolt szerencsém velük pedig volt egy pár de a birkák tizedannyi gondot sem okoztak.Egyébként holnap szeretném beszerelni a kocához az infrát hogy minden legyen kész ne kelljen kapkodni. Na szépen összezsúfoltam mindent.
Előzmény: kisgazda17 (231)
kisgazda17 Creative Commons License 2010.02.21 0 0 231
Szia
Itt is nagyon jó idő volt:))
Bár én hasaltam egyet a sárban, hála egy kóbor kutyának:))))
Mostmár mi is kezdünk érdeklődni hol,merre,mi mennyi.
Te mit építesz??

Mi mint már mondtam egy nagy tyúkülőt, de több fiókos lesz, és lesz benne füstölő és a nyúlnak is hely.

Nekem már mind a két libám tojik:)) Tieid??

Én is nagyon reménykedem hogy Bori kecském hasas, és a remény hal meg utoljára:)

Ja bocsi ha offolok, még egy kérdés a bárányokat hobbiból tartottad? Pár darab engem is érdekelne, pár év múlva.

Megmértük a nemrég vágott ártány sonkáját: 16 kg. Jó mi?:)
Előzmény: zotyapeti (230)
zotyapeti Creative Commons License 2010.02.21 0 0 230
Szia.Végre valaki.Nembaj ha nemértesz hozzá nemannyira fontos,majd maradok a régi módszereknél.Az újság az hogy gyönyörű idő volt ma befogtam a pónit és egy jót kocsikáztam a sógival.A koca hasa szépen ereszkedik,úgyhogy erősen reménykedünk tudod a remény hal meg utoljára.Tervezem a leendő épületet, érdeklődtem a téglagyárban az árakról ha összejönnek a dolgaim akkor belevágunk.
Előzmény: kisgazda17 (229)
kisgazda17 Creative Commons License 2010.02.21 0 0 229
Szia

Csak én vagyok itt,de én ehhez sajnos nem értek.
Amúgy mi újság?
Előzmény: zotyapeti (228)
zotyapeti Creative Commons License 2010.02.20 0 0 228
Sziasztok.Látom megint gyengélkedik a fórum.Kérdezni szeretném mi a véleményetek az ellés előtt 2 héttel végzett féreghajtásról. A neten olvastam róla,beszéltem az állatorvossal is mondta hogy most már létezik ilyen szer.Mindenesetre kérném akinek van ilyen jellegű tapasztalata ossza meg velünk.
csaby74 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 227
Sziasztok.Andris még vagyok v.meddig MSN-en:))Ha akarsz még egyáltalán valamit:)))
Előzmény: kisgazda17 (226)
kisgazda17 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 226
Heló

Itt is borzasztó a sár:(((((
Amúgy mi is építkezünk tavasszal: Tyúkülőt.
Előzmény: zotyapeti (225)
zotyapeti Creative Commons License 2010.02.18 0 0 225
Hello mindenkinek.Végre egyszer korán beérkeztem erre sehol senki.Szépen olvad a hó most már sár van.Hát ez sem a kedvencem de talán kezdünk kilábalni a télből.Talán.....Erősen gondolkodom hogy tavasszal nekiállok egy melléképület építésének.Most keztem el felmérni az anyagszükségletet,aztán majd meglátom hogy jön össze mivel minden nagyon drága.
kisgazda17 Creative Commons License 2010.02.17 0 0 224
Hali

Várjuk a fejleményeket:))
Előzmény: zotyapeti (223)
zotyapeti Creative Commons License 2010.02.17 0 0 223
Írjunk egy kicsit a disznókról is ha már ilyen szépen ellovaztunk.Nézegetem nap mint nap a kocámat 2 hete van még de még nem kezdett kitőgyelni.Két lehetőség van:vagy átvágtak az ellés idejével vagy én vagyok egy kicsit türelmetlen.Vemhesnek biztosan vemhes csak mivel már 10 éve nem kocáztam nem emlékszem pontosan.Mndenesetre tájékoztatni fogom a fórumot a fejleményekről.Sziasztok.
zotyapeti Creative Commons License 2010.02.17 0 0 222
Sziasztok.Igazat adok az előttem szólónak,ez az idő kevés inkább tényleg vidd a kislányt lovagolni ha van rá lehetőség.Nemírtam tegnap de a munkán kívül:oltások,legalább kéthavonta körmölés,széna,szalma beszerzése és tárolása stb.
Előzmény: karibaba (221)
karibaba Creative Commons License 2010.02.17 0 0 221
Nem sértettél meg, alapból én is így gondolom! :o)) Csak a többi állat mellett elférne - ha! Ha nem lenne vele sok macera....
Előzmény: kompot42 (220)
kompot42 Creative Commons License 2010.02.17 0 0 220

Szia

Ne haragudj ,hogy beleszólok ,de ha rám hallgatsz akkor inkább befizeted a gyereket lovagolni és akkor meg marad csomó pénzed és a nyugott életed.:))

Ténleg csak jó tanács,bocs ha megsértettelek vele

Előzmény: karibaba (217)
karibaba Creative Commons License 2010.02.16 0 0 219
Ha valaki reggel 6-tól délután 5-ig dolgozik (utazással együtt) annak érdemes egyáltalán belevágni? Én is szívesen elnézegetném az udvarban, de azt nem akarom, hogy ne legyen rá idő, vagy minden szabadidőnket (főleg az enyémet) elvegye. Tavasz, nyár az oké, ilyenkor mindenki sokat van kinnt, de ősszel-télen minden állat az én gondom....
Előzmény: zotyapeti (218)
zotyapeti Creative Commons License 2010.02.16 0 0 218
Szia. Előljáróban annyit ez a harmadik ló, az első kettő nem vált be pedig azt hittem hogy jól megnéztem. Ebből okulva a mostanit figyeltem két hónapig,szerencsére itt volt a faluban és ez bevált.Ami fontos,gyermeknek csak kanca vagy herélt póni, csődőr semmiképp!!Nembaj ha legalább 8-10 éves a pónik úgyis sokáig élnek,nyugodtabb mint egy fiatal csikó.A vásárláshoz mindenképpen hívj egy hozzáértőt.Egyébként van vele munka bátran.Ajánlanék egy szerintem nagyon jó könyvet :Mezőgazda Kiadó,Mihók Sándor A póniló és a kisló.Ebben minden benne van rizsázás nélkül.Egyébként ha tudok szívesen válaszolok a kérdéseidre.
Előzmény: karibaba (217)
karibaba Creative Commons License 2010.02.16 0 0 217

Szia!

 

Tudom, hogy off, de pár mondatban nem mesélnél a pónitartásról? Kecskék, tyúkok, nyulak, kutya, macska van, kicsilányom pedig imádja a lovacskákat. Egyik ismerôsöm által tudnék viszonylag olcsón pónit venni, de nem merek belevágni, mert semmit sem tudok a lovazásról. Mekkora kifutó kell neki, milyen-mennyi kaja, kell-e csutakolni, kefélni, ha igen milyen gyakran......elsôsorban kedvencnek kellene: etetgetni, szeretgetni, meg gondolom néha felülne a hátára egy körre.

Előzmény: zotyapeti (211)
förike Creative Commons License 2010.02.15 0 0 216
Helló! Mangalicákat  mangalica kannal!
Előzmény: holmogorov (215)
holmogorov Creative Commons License 2010.02.15 0 0 215
Szia Förik!

Milyen kocákat rakattatok és milyen kannal?
Előzmény: förike (213)
holmogorov Creative Commons License 2010.02.15 0 0 214
Köszi. Majd elküldöd a képeket, ha tudsz csinálni.
Előzmény: zotyapeti (212)
förike Creative Commons License 2010.02.15 0 0 213
Ma rakatunk 4 növendék kocát, kannal 3500ft/koca! Mostmár csak várni kell a kicsiket!!
zotyapeti Creative Commons License 2010.02.15 0 0 212
Sziasztok. Szia holmogorov.Őszintén bevalva a dolgot kicsit hadilábon állok az idővel és a tecnikával is.Most vettem karácsonyra a digitális fényképezőt és még kell magam fejlesszem egy kicsit.Igérem hogy igyekezni fogok minnél hamarabb képet fölrakni,csak nagyon kevés időm van az is csak hétvégén.
Előzmény: holmogorov (208)
zotyapeti Creative Commons License 2010.02.15 0 0 211
Szia. Én drukkolok,mert ismerem az érzést bár kocát már régen elletem,az utóbbi években kecske és birka volt.A pónit hiába figyeltem egyedül megoldotta.Elméletileg az én kocám is márciusban fog elleni ugyhogy én is készülődöm.
Előzmény: kompot42 (205)
kompot42 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 210
Monoron , a börzevárosban:)
Előzmény: kisgazda17 (209)
kisgazda17 Creative Commons License 2010.02.15 0 0 209
Persze hogy drukkolunk!!

DE addig még úgyis eszünkbe juttatod:)))

Te hol laksz?
Előzmény: kompot42 (205)
holmogorov Creative Commons License 2010.02.15 0 0 208
Sziasztok!

Szia zotyapeti!

E-mailba is megírhatod, hogy mennyiért adod majd a tojás? A búbos kakasodról tudnál képet küldeni + az orpikról is? Egyébként ha lesz orpi keverék tojásod, engem az is érdekelne.

Köszi
Előzmény: zotyapeti (199)
bigjoeker Creative Commons License 2010.02.15 0 0 207

Sziasztok!

 

Ha valakit esetleg érdekel, eladó! 5.5 hónapos kb95-100 kg!

Csak továbbtartásra!

csaby74 Creative Commons License 2010.02.14 0 0 206
Sziasztok.Nagyon fain állomány köszi a képeket kompot42:))
Előzmény: kompot42 (194)
kompot42 Creative Commons License 2010.02.14 0 0 205
Hú már tűkön ülök  ,ma is volt terhesmasszázs remélem ellésnél sem őrül meg a fiatalabbik mert neki ez lesz az első ,drukkoljatok majd márciusban
Előzmény: kisgazda17 (202)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!