Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Octi19 Creative Commons License 2013.02.19 0 0 49124

Ez a cikk hemzseg a szakszerűtlen megállapításoktól... és nem csak azért mert lehúzták a superbet

Pl.: Kitekerve roppannak a féltengelyek egy 188 ezret futott autóban... nem kommentálnám a dolgot

Előzmény: superbfanatic (49122)
bigjohni Creative Commons License 2013.02.19 0 0 49123

Szerinted a "naiv" szó a legjobb? (vagy csak a legxebb)

 

Az enyém öregebb, de újszerűnek tűnik mellette.

 

Előzmény: superbfanatic (49122)
superbfanatic Creative Commons License 2013.02.19 0 0 49122

Üdv!

 

http://totalcar.hu/tesztek/2013/02/19/hasznaltteszt_ford_mondeo_peugeot_407_skoda_superb/

 

"Skoda Superb 1.9 PD TDI (100 LE), 2005, 188 270 km" muhaha

 

Szakújságíró létükre elég naivan állnak a használtautókhoz.

hódvadász Creative Commons License 2013.02.11 0 0 49121

Üdv!

 

Nekem egyszer bejött a teherautóról leesett kő felpattanása. Fizettek.

Előzmény: superbfanatic (49105)
TraguAre Creative Commons License 2013.02.11 0 0 49120

"Kár hogy nálunk nincs precedens ítélkezés"

 

Ha jól értem, akkor a teherautó felel a felvert kőért.

Ebben az esetben még jó, hogy nincs nálunk precedens ítélkezés. Ennyi erővel bármikor, bárkire rá lehetne húzni egy kőfelverődést, ami egy átlag országúton vagy autópályán nem életszerű. Ha valaki a murváson csapat, vagy kavicsot szállít az más lapra tartozik.

Előzmény: superbfanatic (49118)
superbfanatic Creative Commons License 2013.02.11 0 0 49119

Üdv!

Sajnos rögtön megnézettem ,hátha javítható, de nem.

Előzmény: gyulolom a butasagot (49115)
superbfanatic Creative Commons License 2013.02.11 0 0 49118

Üdv!

Kár hogy nálunk nincs precedens ítélkezés, de mint írjátok az ártatlanság vélelme is smafu, mindenki biztosítási csaló. :(

 

99/1999. számú polgári elvi határozat



99.


A fokozott veszéllyel járó tevékenység körébe tartozik a gépjármű kereke alól kilökődő, felpattanó kő által okozott kár [Ptk. 345. § (1) bek., 346. § (2) bek.]


A felperes keresetében előadta, hogy a tulajdonában álló személygépkocsinak jobb első fényszórója megsérült. Állítása szerint a kár úgy keletkezett, hogy az előtte haladó tehergépkocsi kereke alól egy kő felpattant. Emiatt 23 320 Ft és kamata megfizetése iránt támasztott igényt az alperessel, mint a károkozó felelősségbiztosítójával szemben.


Az elsőfokú bíróság ítéletével kötelezte az alperest, hogy fizessen meg a felperesnek 23 320 Ft tőkét, valamint utána 1995. július 1-jétől a kifizetésig járó, évi 20%-os kamatot. A Ptk. 346. §-ának (2) bekezdésére figyelemmel megállapította, hogy a felperesnek olyan kára keletkezett, amely a két veszélyes üzem egyikének sem róható fel, de a tehergépkocsi működése körében bekövetkezett rendellenességre vezethető vissza. Ebből arra a következtetésre jutott, hogy az így keletkezett kárért az alperes köteles helytállni.


A másodfokú bíróság az alperes fellebbezése folytán meghozott jogerős ítéletével az elsőfokú bíróság döntését - lényegében annak helyes indokai alapján - helybenhagyta.


A jogerős ítélet ellen az alperes nyújtott be felülvizsgálati kérelmet annak hatályon kívül helyezése, az első fokú ítélet megváltoztatása és a kereset elutasítása iránt. Álláspontja szerint a kőfelverődést nem olyan rendellenesség okozta, amely bármelyik veszélyes üzem működése körében merült volna fel. Ezért kérte a Ptk. 346. §-ának (3) bekezdése alkalmazását, mely szerint a kárt a károsultnak kell viselnie.


A felperes felülvizsgálati ellenkérelme a jogerős ítélet hatályban tartására irányult.


Az alperes felülvizsgálati kérelme nem alapos.


A Ptk. 346. §-ának (2) bekezdése úgy rendelkezik, hogy ha a károkozás egyik félnek sem róható fel, de a kár egyikük fokozott veszéllyel járó tevékenysége körében bekövetkezett rendellenességre vezethető vissza, a kárt ez utóbbi köteles megtéríteni.


A Ptk. 346. §-ának (3) bekezdése értelmében ha a kárt mindkét fél fokozott veszéllyel járó tevékenysége körében bekövetkezett rendellenesség okozta, továbbá, ha ilyen rendellenesség egyik félnél sem állapítható meg, kárát felróhatóság hiányában - mindegyik fél maga viseli.


A törvény idézett rendelkezéseire, valamint a felülvizsgálati kérelemben foglaltakra figyelemmel a jelen felülvizsgálati eljárás során abban a kérdésben kellett állást foglalni, hogy az egyik személygépkocsi kerekeitől felpattanó és a másik személygépkocsiban kárt okozó kő a veszélyes üzem működési körén belül, vagy azon kívül felmerülő rendellenességként értékelhető-e.


Ennek megválaszolása során abból kell kiindulni, hogy a jogszabály a rendellenesség fogalmát nem szűkíti le a fokozott veszéllyel járó tevékenység eszközére. Az ugyanis mindig valamilyen konkrét módon körülhatárolható térben jelentkezik és annak egy meghatározott körében fejti ki hatását. A perbeli esetben ebbe a körbe mind a személygépkocsi, mind az általa igénybe vett közút, mind pedig az azon esetlegesen elhelyezkedő kő beletartozik. Ez a kő ugyanis önmagában, vagy egy gyalogossal (kerékpárossal, lovaskocsival) találkozva nem jelent olyan veszélyforrást, mely egy másik személygépkocsi megsérülésének és károsodásának a lehetőségét hordozná magában. Az úttesten heverő kő csakis attól válik károkozó tényezővé, hogy azt egy komoly erőforrással rendelkező és számottevő sebességgel haladó jármű kereke úgy löki meg, hogy saját mozgási energiájából olyan mennyiséget ad át a kőnek, amelytől az alkalmassá válik a károkozásra. Ebből az következik, hogy a gépkocsi mozgási energiája és a kő súlya együttesen fejt ki károkozó hatást. Ezért annak felverődését a veszélyes üzem működésének körén belül jelentkező rendellenességként kell értékelni. Ez pedig kellő alapul szolgál a Ptk. 346. §-ának (2) bekezdésében foglalt jogkövetkezmény alkalmazásához.


Emiatt egyik korábban eljárt bíróság sem sértett jogszabályt, amikor a felperes keresetét ennek alapján bírálta el. Ezért a Legfelsőbb Bíróság a jogerős ítéletet a Pp. 275/A. §-ának (1) bekezdésének megfelelően hatályában fenntartotta.


(Legf. Bír. Pfv. VIII. 23. 619/1997. sz.)




gyulolom a butasagot Creative Commons License 2013.02.11 0 0 49117

Tök mindegy, hogy mi okozza a szélvédő kárt, nem fog fizetni a biztosító. Hogy miért? Hát sajnos éppen a rengeteg korábbi csalás miatt. Sajnos egy iparág rendezkedett be Magyarországon a biztosítási csalásokra, így nem csoda, hogy ez a helyzet. "Magunknak" köszönhetjük.

Előzmény: superbfanatic (49112)
gyulolom a butasagot Creative Commons License 2013.02.11 0 0 49116

A biztosítók alapjában véve rendesen fizetnek, ha tiszta a kár. Ami guzmis, ott meg érthető, hogy akadékoskodnak, de az ilyen tipusú károk alapértelmezettként nincsenek benne a fedezetben.

Előzmény: Törölt nick (49114)
gyulolom a butasagot Creative Commons License 2013.02.11 0 0 49115

Nem fog fizetni a biztosító. Mentesül a kötelező esetében az ilyen károk alól. Casco-re rendeztesd, ha még nem repedt föl nagyon, akkor javaslom őket: http://www.carglass.hu/

Előzmény: superbfanatic (49105)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.10 0 0 49114

Szerintem ez a tipikus esélytelen kategória!

Biztosítótól ma pénzt kihúzni?? Nopláne Casco nélkül!!!

Sok pénzt ne tegyél bele - szerintem - ennek az intézésébe, mert annyival drágább lesz a szélvédőcseréd.

Előzmény: Octi19 (49111)
superbfanatic Creative Commons License 2013.02.10 0 0 49113

Üdv!

No casco : :(

Előzmény: _Brazil_ (49108)
superbfanatic Creative Commons License 2013.02.10 0 0 49112

Üdv!

Furcsa ebben az országban mindenkit csalónak néz a biztosító alapból. Ha tovább görgetem a logikát, kíváncsi lennék mit találnának ki ha egy alkatrész (anyacsavar) okozza a kárt.

Előzmény: Octi19 (49110)
Octi19 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 49111

Abban az esetben, ha ezt ismerte el akkor talán, de akkor meg őt fogják nagyon elővenni, mert a rakomány rögzítése a sofőr felelőssége.

Előzmény: superbfanatic (49107)
Octi19 Creative Commons License 2013.02.10 0 0 49110

Kárbejelentőt töltöttetek ki és azon ismerte el a kártokozást? Ilyen esetekben mindennek 200%-kon kell stimmelnie, hogy esélyed legyen. De, őszintén... szerintem még akkor sem. Simán azt fogják mondani, hogy a kavics nem a teherautóról esett le, hanem az útról pattant fel és ugye ebben az esetben az út, illetve a fenntartója a hibás.

Vagy, ott a casco. Szélvédőcsere esetén csak az önrész %-os mértékét szokták nézni. Sok szélvédős meg el szokta engedni a végösszeg önrész részét 10%-ig.

Nekem most, 2-3 hete cseréltek így szélvédőt. Szolnokon ők csinálták: http://zilahiautoglas.hu/ teljesen ingyen. Kedden bekaptam a követ, még délután leszemlézték az autót, szerdán kicserélték a szélvédőt.

 

Előzmény: superbfanatic (49105)
Varshi Creative Commons License 2013.02.10 0 0 49109

úgy tudom, hogy erre DIREKT, kimondottan nemet szoktak mondani, hiába van elismert károkozód. (gondolom egy időben durván elszaporodtak az "ingyen szélvédőcserék", mikor céges kamionokra intézte boldog-boldogtalan)

 

de mivel ez jó sok éve volt, egy próbát tehetsz esetleg.

Előzmény: superbfanatic (49107)
_Brazil_ Creative Commons License 2013.02.10 0 0 49108

Cascora esélyesebb, ha van.

Előzmény: superbfanatic (49105)
superbfanatic Creative Commons License 2013.02.10 0 0 49107

Üdv!

Szerinted ha róla esett le , akkor is ?(tehát ha nem a kerék verte fel)

Előzmény: Varshi (49106)
Varshi Creative Commons License 2013.02.10 0 0 49106

Szerintem esélytelen vagy. :( De azért tégy egy próbát, viszont készülj fel lelkileg a kudarcra.

 

Előzmény: superbfanatic (49105)
superbfanatic Creative Commons License 2013.02.10 0 0 49105

Üdv!

Akkora követ v. kavicsot kaptam egy teherautótól, hogy cserés lesz a szélvédőm. Megfordultam, megállítottam, adott betétlapot, elismerte a károkozást, van tanúm.

A kérdésem: Kinek van tapasztalata a biztosítókkal, hogyan lehet kiverni belőlük a kárt, mert állítólag nem nagyon akarnak fizetni az ilyen esetekre ?

 

Előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.10 0 0 49104
Ez egyre jobban tetszik :))
Előzmény: 409 (49103)
409 Creative Commons License 2013.02.08 0 0 49103

"a csavarban lévő mágnesen látni, hogy mennyi fémdarabkát,fémreszeléket gyűjtött össze"

 

 Meg fogsz lepődni, ha abban a csavarban mágnesre vársz. :-)  Egyébként igen, a mágnes összegyűjti a kopadékot, tulajdonképpen egy szűrő, ezért nincs az olajban ebből semmi.

Vagyis, ha cseréled az olajat, pont az marad a váltóban (mert van benne egy jókora mágnes) ami miatt cserélni akarod.

Előzmény: Törölt nick (49102)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.08 0 0 49102

Köszi az infót! Én azért megmaradok a "folyadékok" cseréjénél rendszeres időközökben. Jobban érzem magam tőle. A váltófolyadék leeresztésekor a csavarban lévő mágnesen látni, hogy mennyi fémdarabkát,fémreszeléket gyűjtött össze a váltó fogaskerekeinek használata, kopása során.

Előzmény: 409 (49094)
keresztl7227 Creative Commons License 2013.02.07 0 0 49101

Hello,

 

az a kérdés, mennyire vagy igényes... én a milotec.de oldalról rendeltem, a teljes csomag - akár légbeömlőkbe építve mindennel együtt... úgy néz ki, mintha a gyári lenne...

 

 

Előzmény: Törölt nick (49100)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.04 0 0 49100

Sziasztok

 

Van itt olyan Superb tulajdonos akinek a lökhárítóba van nappali menetfénye vagy valami ledes cucc?

 

Valami kulturált audi style-os menetfényt keresnék. Olyat ami nem látszik és nem gagyi sufnituningos. Valakinek ötlete?

 

Köszi Hello

bigjohni Creative Commons License 2013.02.04 0 0 49099

vévévépontablakemelokponthu

 

Előzmény: yotti (49097)
Octi19 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 49098

Rosszul gondolod, ha van cikkszáma (azaz cserélhető és nem egy nagyobb részegységgel együtt), akkor rendelhető és általában az ára sem szokott vészes lenni. De én gugliznék egy kicsit hátha... javasolt keresőszavak: ablakemelő javítás, stb...

Előzmény: yotti (49097)
yotti Creative Commons License 2013.02.04 0 0 49097
Na megtörtént az első komolyabb:)hiba az autón.Eltört egy kicsi olyan stift kinézetű műanyag alkatrész az ablakemelőben.Végül is annyira nem nagy gond mert a gyerekek miatt nem használjuk azt az ablakot.
Hol tudnám beszerezni ezt az alkatrészt.(ránézésre öt forintot ér)Gondolom a Skoda szalonban ilyen filléres alkatrészt nem lehet rendelni.
Octi19 Creative Commons License 2013.02.04 0 0 49096

Ha adsz nekem (mailre, nyilvános a címem) pár adatot, csak a szokásosakat: típus, évjárat, motorkód, esetleg váltókód, akkor szinte biztosan tudok hozzá küldeni leírást. (van, hogy trükkösek ezek a váltóolaj leeresztési és feltöltési módok...)

Előzmény: Atlasz79 (49090)
409 Creative Commons License 2013.02.03 0 0 49095

Ez lemaradt.

 

"Az alacsonyabb viszkozitású váltóolaj hidegben is könnyebben folyik, ezáltal a váltó kapcsolhatósága is könnyebb lehet."

 

 De ennek van másik oldala is, mondhatnám, nincs ingyen ebéd!

 Melegen nem tesz eleget annak a kenési követelménynek ami ehhez a váltóhoz szükséges. !!

Előzmény: 409 (49094)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!