Keresés

Részletes keresés

Rahed Lee Creative Commons License 2014.03.29 0 0 29551

Jól tetted. Én is ugyanígy tettem:-)

Ha ugyanazt a fekete-sárga-fehér tubust vásároltad, mint én, akkor ha alaposabban megnézed a címkéjét, ott van rajta a Husqvarna, mint gyártó. A boltban volt Husqvarna és McCullogh szöghajtás zsír is, az eladó ajánlotta az olcsóbbat, mondván, hogy teljesen ugyanaz, csak a tubus színe más. Tudtommal a McCullogh is a Husqvarna cégcsoport (Electrolux) tagja. Bolondok lennének külön-külön fejleszteni minden márkára. Elég egy grafikus és mindjárt van "saját márkás" kenőanyag, meg alkatrész a márkasovinisztáknak :-)

Előzmény: calishu (29547)
LT gazda Creative Commons License 2014.03.29 0 0 29550

Sziaszok! Én egy partner 330pro-hoz keresek WALBRA WT628 karburátort. Helyettesíteni nem tudom lehet e valamilyen kínai kütyüvel. Az ára a használtakra szűkíti a lehetőségeimet.

Gypsy56 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 29549

Megkérdezném, ha nem gond, konkrétan mennyire nem drága ?

Előzmény: zil-130 (29546)
Gypsy56 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 29548

Jól. Már szerintem.

Előzmény: calishu (29547)
calishu Creative Commons License 2014.03.28 0 0 29547

Sziasztok!

 

Husqvarna márkaboltban vettem ma zsírt a szöghajtáshoz (Oleo-Mac Sparta 250T gépem van). Az eladó az mondta, hogy a Mcculloch zsír ugyanaz, mint a Husqvarna, csak az ára kevesebb. Én ezt elhittem neki. Jól tettem?

 

üdv

Krisztián

zil-130 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 29546

Üdv Lee!Valóban műanyag a vezérlőkerék,és el is tud kopni.Viszont nem drága.Érdekességként csak,a Honda bizonyos motorjaiban is műanyag a vezérlőkerék,még sem mondjuk emiatt tul rosz motornak azokat a motorokat.

Előzmény: Rahed Lee (29545)
Rahed Lee Creative Commons License 2014.03.28 0 0 29545

Én is láttam egy 4Mix-es Stihl motort belülről. Nekem ijesztően gagyinak tűnt. Műanyagból volt a bütyköstengelye. Mindegyik ilyen? Meddig lehet rábízni egy ilyen alkatrészre a precíz szelepvezérlést?

Előzmény: ak.negyvenhet (29543)
flybird Creative Commons License 2014.03.28 0 0 29544

Fuxtec fórumtárs!

Én az szeretném megkérdezni, hogy a fűkasza árában várható emelés a közeljövőben?  Terveim szerint június, júliusban szeretnék venni egyet. :)

ak.negyvenhet Creative Commons License 2014.03.28 0 0 29543

Berci!

 

Én egy Oleo-mac 730T-t vettem, eddig még csak egy szezont használtam, 3000 négyzetméteres területet vágok vele szezonban 2 hetenként.

 

Tavaly szezon végén picit szétszedtem, frankón kitakarítottam, ahol kell lezsíroztam stb.stb.

 

Jó dolgozni azzal a kaszával, és most hogy láttam kicsit a "belét" is, nagyon kellemesen csalódtam a gépben! Tényleg minden stabilan, jól van kialakítva, az egész berántó mechanika, a gép eleve fém házas, ahogy a blokköntvény rögzül a szintén fém kuplungházhoz stb.stb. tényleg minden faxán van kialakítva szerintem.

 

Egy szezon után igazából kopásnak -se a kuplungon se máson- még csak nyomát se láttam.

 

Ehhez az általam most felújított Makita DBC290-es kasza -ami az Oleommal egy teljesítmény kategóriában van- egy vicc. Véleményem szerint rendkívül gagyi megoldások vannak benne, eleve ami miatt felújításra szorult, az is egy nevetséges béna és gyenge megoldás miatt volt!

 

Ami az Oleoban nem tetszik:

 

- a tank felfogatása nem a legpraktikusabb, a rezgésmentesítése nincs igazán megoldva, erre oda kell figyelni a használat során, és akkor nincs gond.

- a stop kapcsoló vezetékelésének az "útja" nem jó, nincs rendesen rögzítve, néha előfordul, hogy be-be akad valahová, volt h a hám kampójába akadt be a vezeték

 

Ami a Maiktában szerintem jobb az Oleotól:

 

- a tank felfogatása nagyon szépen rezgésmentesített, a tank nem tud kidörzsölődni

- az elektromos vezetékek teljesen praktikusan el vannak rejtve, nem akadhatnak fel semmin.

 

Ezt a két pozitívumot leszámítva azonban -véleményem szerint- egy vicc a Makita az Oleohoz képest!

 

A másik.....

 

Édesapámnak egy Stihl FS87-ese van, a 4mix motoros kasza. Ez teljesítményben kb. ugyanott van mint az Oleo 730T-m.

 

Az Oleonak milliószor jobb a rezgésmentesítése -eleve ennek a Stihlnek, ennyi pénzért amennyiért azt adják, mégcsak meg se kíséreltek rezgésmentesítést tenni....- szerintem sokkal ergonómikusabb, én százszor jobban szeretek dolgozni az Oleoval, mint azzal.

 

....és hát az a 4mix motor se arról híres, h hú de nagyon golyóálló lenne. Nekünk még egyben van, még nem esett szét, a múltkor már kicsit szelephangja volt, beállítottam a szelephézagot. Hát wazze..... elnézve a "belét" a gépnek..... nem voltam seggre esve.

 

Nekem ennyi tapasztalatom van az Oleo Mac vs. Makita vs. Stihl témában.

 

Én tuti Oleot vennék, eddig nagyon kellemes csalódás a gép! :-)

 

Az ára meg...... hát igen, nem egy Stihl/Makita! :-DDDDD

 

 

 

Előzmény: berci66 (29537)
Rahed Lee Creative Commons License 2014.03.27 0 0 29542

Feszegetik a határokat. Tudják ők, hogy meddig lehet szivatni a felhasználókat.

Figyelik a konkurenciát, az övék se menjen előbb tönkre, mint a másiké. A "tervezett avulás" híveinek egy ilyen elektronikus vezérlés az maga a kánaán. Ezzel a technikával taccsra tenni egy motort nagyon egyszerű. Pusztán kreativítás kérdése, hogy milyen titkos jelre, paraméterre induljon az a protokoll, ami olyan üzemi körülményeket teremt a motorban, ami pl. a megszorulásához vezet. Azt meg rá lehet kenni a "balfasz felhasználóra", aki képtelen kikeverni a megfelelő benzin / olaj mixtúrát.

Előzmény: ''csiga (29539)
Gypsy56 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 29541

Hát ... az volt. Meg egyszer a Stihl Contra is ...

Előzmény: fefe73 (29540)
fefe73 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 29540

Volt Neked olyan nem is egy!Etalon volt vagy nem?  :-)))

Előzmény: Gypsy56 (29530)
''csiga Creative Commons License 2014.03.27 0 0 29539

Sajnos nem láttam még ilyen megoldású karbit, pedig kíváncsi lennék rá. Bízom benne, hogy nem csak komplett karbit lehet majd cserélni, hanem elég a tűt+fészket.

 

Azt sem tudom milyen anyagból készítik, de ha a benzines befecskendezőkre, vagy a diesel porlasztó csúcsokra gondolok, ott azért százezer km-t  még az elektromos is elmegy.

 

Ha feltünően hamar tönkre megy, és/vagy nagyon drága lesz a javítása, akkor a lehető legnagyobb piacot dobja el magától, a háztájiban használó usert.

A kínyai meg röhög majd a markába...

 

Esetleg közbetéttel más, egyszerűbb karbival lehet majd javítani, mint pl a diesel autóknál előszerettel alakítják vissza a magasnyomásút a hagyományos rendszerű adagolóra. 

 

Magyar viszonylatban még nem láttam/hallottam, hogy tömeges panasz lett volna rá, ami attól persze még lehet.  Esetleg külföld....

Előzmény: zil-130 (29535)
Rahed Lee Creative Commons License 2014.03.27 0 0 29538

Szerintem is arrafelé tekeredik majd a dolog, hogy élelmes szakértők, kínai háttértámogatással ráálnak majd a komputertelenítésre, az analóg állapot visszaállítására.

 

Ennek meg az lesz a következménye, hogy az érdekelt szervizek érdekképviselete eléri majd, hogy műszaki vizsgára kelljen vinni a fűkaszát meg a láncfűrészt. Aztán lesznek mobil kommandók, akik lecsapnak az árokparton békésen kaszálgató atyafiakra és a kitelepült műhelykocsiban bevizsgálják izibe a környezetpusztító instrumentumot. Tuningolt kaszamasina lefoglalva, ember meg a gulágra.

 

Aztán jönne vissza helyette a bio tehén, de az meg szétfingja az ózonréteget...

 

Szép új világ.

Előzmény: zil-130 (29533)
berci66 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 29537

Az olemac fűkaszák sokkal olcsóbbak mint egy Husquarna vagy stihl. A 2 Le körüli gépekre gondolok. Ezek a gépek ennyivel rosszabbak   vagy ez üzletpolitika?

 

Gypsy56 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 29536

Ez pont így van a tűszelepnél is, egy szimpla csere, és kész. Mondjuk a beverődés miatt elszegényedő keverékre viszont nincs megoldás. Aztán meg az is kérdés, lehet-e kapni. A gépgyártóknál (most inkább hagyjuk melyikre gondolok inkább) azért van rá példa, hogy egyszerűen nem jutott rá cikkszám, csak a kertkapuval, meg a gémeskút súlyával együtt, csomagban, csillióért.

Előzmény: zil-130 (29535)
zil-130 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 29535

Előfordul,hogy nem csak számitógépes baj van,hanem mechanikai is.Ezek a porlasztók ugy működnek,hogy az állitócsavar helyén van egy kupos tű,amit egy kis elektromágnes mozgat,amit ugye az elektronkia vezérel.Na,ha ez a kis kupos felület,meg a tű beverődik/ez a keményebb/,a rezgéstő főleg,akkor ugye nem lesz szabályos az adagolás.Valamennyi esély van a gépben a helyesbitésre,de ez a szint véges.

Előzmény: Gypsy56 (29534)
Gypsy56 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 29534

Azért ebben a valóban rosszban akad egy reményt keltő rész. Várható a neten a szoftveres életre pofozás megjelenése, ahogy ez eddig mindennel bekövetkezett.

Előzmény: zil-130 (29533)
zil-130 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 29533

Nem mondasz hüleséget,mert az uj generácós gépek most jutnak oda,hogy már nem garisak,és kezdenek megbolondulni.Viszik a szervizbe,szoftverfrissités,aztán fizess.Persze ugyanugy nem lesz jó a gép,csak időlegesen.Ehhez kell hozzászokni,ez az ujirány sajnos.A gazdának két lehetősége van,vagy belemegy ebbe a játékba,vagy vesz uj gépet.Vagy,ha ügyes,akkor átalakitja régi tekergetős porlasztóra a gépét.Nézd meg,milyen sok,nem idős,furcsán megkimélt gép van fenn eladóként hirdetve a neten,tipus ebben az esetben lényegtelen.Mindenki tipust vált,családi gond,üzleti gond,ugye?Ehhez az avuláshoz még ugye hozzájön tipikus magyar hozzállás,benzin minőség,szóval halmazati a dolog,sajnos.És a kerskedő,akitől vetted a géped,csak széttárja a kezét-már nem garis a masina,nem tudja csak pénzért megjavitani,az meg horror összeg.Konkrét ilyen esetekről,névvel-cimmel tudok,géptipus nem érdekes.Itt nem a tipus,hanem inkább a folyamat a káros,szerintem.

Előzmény: Rahed Lee (29531)
Gypsy56 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 29532

Hát ez az. Mondjuk még van egy csipetnyi esély a működő gépekre, majd ha már windows fut rajtuk, akkor kell a kézikaszát megkeresni . :-))))))))))

Előzmény: Rahed Lee (29531)
Rahed Lee Creative Commons License 2014.03.27 0 0 29531

Fejlődik az iparág rendesen. Minden tisztességes, szandálos, tarisznyás, szakállas, fokhagymaszagú sötétzöld természetvédő tudja, hogy mi fúrjuk az ózonlyukat odafenn a mennybe a 25-45 cm3-es géppeinkkel.

 

Természetes, hogy meg kell szivatni a gyártókat, meg a felhasználókat a szigorított környezetvédelmi normákkal. Ezért sülnek meg könnyen az új gépek, az elektronikus szabályozással szerelt karbik miatt, már nem kergethetjük úri kedvünkre a "H" meg "L" csavarokat. Sőt lassan már ugyanúgy vinni kell ezeket is computer diagnosztikára, hibakód kiütésre, mint az autókat. Amikor majd megáll a nagy magyar pusztában a gép, valami komputerhibára hivatkozván... Na az lesz a fasza!

Előzmény: Gypsy56 (29529)
Gypsy56 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 29530

Ne tess' mán viccölni. Amennyibe az kerül, én annyiért autót szoktam venni ...

Előzmény: fefe73 (29528)
Gypsy56 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 29529

Ha igazán kezes, használható gép a cél, akkor csakis az 545RX. Én eddig két hibájáról tudok. Az a "visszafelé" légszűrő tényleg nem jó ötlet. A másik meg gyakorlatilag az összes új, csilivili károsanyag adatú gép hibája: oda kell figyelni, mert könnyű megsütni. Szar olajjal, eldugult üzemanyag szűrővel vagy tankszuszogóval elszegényedik, és egyből kész is.

Előzmény: fefe73 (29527)
fefe73 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 29528

fs450.

Előzmény: batista40 (29520)
fefe73 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 29527

Alig várom,eddig csak pötyögtettem a garázs előtt,füvet még nem látott.

Az erő nem minden,nekem inkább a kényelem lenne a fontos.Ami biztos már most,hogy sokkal könnyebb.

Előzmény: Gypsy56 (29526)
Gypsy56 Creative Commons License 2014.03.26 0 0 29526

A nagy koma biztosan ver erőre mindent. Az 545-öt meg nem akarod majd letenni.

Előzmény: fefe73 (29525)
fefe73 Creative Commons License 2014.03.26 0 0 29525

Szerinted hogy lesz?  :-))))

Előzmény: Gypsy56 (29522)
dress500 Creative Commons License 2014.03.26 0 0 29524

csak a husi ::))

Előzmény: batista40 (29520)
Gypsy56 Creative Commons License 2014.03.26 0 0 29523

SZerintem jól gondolod.

Előzmény: batista40 (29520)
Gypsy56 Creative Commons License 2014.03.26 0 0 29522

Nekem van ! ;-)

Előzmény: fefe73 (29518)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!