Keresés

Részletes keresés

fekvőrendőr Creative Commons License 2009.12.07 0 0 121154
A kollégámé olyan mint az alsó képen levő, csak bőrszíjjal. Nagyon jól néz ki.
Előzmény: arncht (121153)
arncht Creative Commons License 2009.12.07 0 0 121153
latta vki vmelyiket mar eloben? most ok tetszenek :)

certinajunghans
Szepy2884 Creative Commons License 2009.12.07 0 0 121152
Nekem az ilyen értekezletek inkább az szokott feltűnni, hogy mennyire nem érdekli az embereket a dátum helyes beállítása. Azt inkább a mobilra bízzák.
Előzmény: fekvőrendőr (121148)
arncht Creative Commons License 2009.12.07 0 0 121151
jah meg annyit hozzatennek, hogy alapallapotban altalaban hajnalban szoktak a radios orak szinkronizalni, igy fura, hogy eltekerte napkozben vmi.
arncht Creative Commons License 2009.12.07 0 0 121150
radiovezerelt karoraknal nekem kb ket es fel evnyi tapasztalatom van: volt egy casio elotte, ami a panellakasunkban nem akart szinkronizalni, vagy csak nagyritkan. erdekes modon, viszont akarhova utazunk a vilagban (horvatorszag, delolaszorszag, vagy budapest) mindenutt megtalalta a jelet, csak eppen ott nem, ahol az ev nagy reszeben hasznaltam volna.

hozzatennem, hogy ugyanebben a panelban van meg x masik radios ora, es mind kifogastalanul mukodik. meg a furdoszobaban levo is, pedig az duplan van bevasbetonozva (ennel jobban szvsz az olomkopeny arnyekolna)...

de nem ezert adtam el a casiot, hanem azert, mert nem tudtam a formajaval azonosulni. masfel ev utan sem ereztem magamenak. utana vettem a junghansot, ami csodak csodajara szinte minden nap szinkronizal ugyanitt. vele ket gondom van: nem kalkulaltam bele a borszij elhasznalodasi idejet, masreszt pedig csak 50mig vizallo, nyaralaskor nehezen viselne a vizet. amugy szep es elegans ora, kulonosen oltonyhoz.
Előzmény: fekvőrendőr (121148)
arncht Creative Commons License 2009.12.07 0 0 121149
ezt nekem irtad? :)

a korabbi etas quartz oramnal ugy oldottam meg a dolgot, hogy mindig sietett kicsit - igy az oraatallitasnal fel perccel visszabb tekertem. igy a fel percen beluli pontossag kitartott a kovetkezo oraatallitasig. ez nemtom mennyire jo ertek, de szvsz meg ez is klasszisokkal jobb, mint barmelyik mechanikus oraszerkezet.

a radiosrol meg ne is beszeljunk, mert kb a mostani junghansomhoz hozza se kellett nyulni, az elmult egy evben, amiota hasznalom. szinte mindig szinkonizal.
Előzmény: Törölt nick (121146)
fekvőrendőr Creative Commons License 2009.12.07 0 0 121148
Ma egy megbeszélésen mellettem ült egy kollégám, akinek rádiós Junghansa van. Ma fél kilenc körül tegnap negyed egyet mutatott. Röhögtem rajta, mert a mobiljáról nézte meg az időt, mert hiába nyomogatta, nem akart szinkronizálni neki. (később kijőve a tárgyalóból helyrejött)
Arra kivatkozott, hogy az egyik jelenlévő kolléganő fém fogszabályzója hangolhatta el neki az órát.
Mondtam neki, hogy ez csak akkor lehetséges, ha a fülét fogta a csajnak, mert csak így kerülhettek olyan közel egymáshoz, hogy interferenciát okozzon a fogszabályzó.
Szóval jól eltellt az értekezlet. :-))
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.07 0 0 121147
Benéztem a nicket :)
Előzmény: Törölt nick (121146)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.07 0 0 121146
altimus,

Lehet, h egy mechanikus kéne? :)

Pl. egy automata "ETA 2824" napi 2-3 secre "lazán" beszabályozható (sőt, akár egy Seiko 5 is tudhatja ezt). És az egy olcsó szerkezet, olyan 50e-től milliós órákig sokmindenbe berakják. De az nem gondozásmentes, X évenként bizony atomjaira kell szedni, megtisztítani és olajozni.
Pár napja egy topiktárs vett egy "Sellita 200" szerkezettel szerelt órát és 48 óra alatt nem tudott eltérést mérni a rádióshoz képest.

Na, de cseppet sem vagyok én guru, annyit tudok, amennyi itt rám ragadt.
Előzmény: altimus (121144)
altimus Creative Commons License 2009.12.07 0 0 121145

Kicsit kesve reagalok a Brequet buvarora temara, de nem olvastam par napig a forumot.

 

Szerintem ez az ora is egy tipikus "haute couture", ha van ennek a fogalomnak itt ertelme. A nagy modellhazak altal bemutatott haute couture modelleket sem lehet utcan hordani, nem is az a celjuk. Celjuk a trend, a felhasznalt anyagok, szinek stilusok bemutatasa, (amibol mondjuk a jovo evi divat lesz). Annak a megmutatasa, hogy mi ilyet is tudunk csinalni. (mondjuk mint egy concept car). Az uzletbe, a normal vasarlohoz persze mindig a lenyegesen szeliditett valtozat fog eljutni.

 

A Breguet eladasainak nyilvan donto reszet a tradicionalis modellek teszik ki, es nehany (gazdag) orulton, gyujton kivul senki nem fog arany brequet buvarorat venni. Ezt nyilvan funkcionalisan sem lehet hasznalni, mert a tipikus buvar penzert (jo penzert) dolgozik, de ha lenne erre az orara penze, akkor a merules helyett inkabb otthon sorozne es meccset nezne a tv elott.

 

Napi hasznalatra alkalmas lehet egy submariner, speedmaster, calatrava, az ismertebb (es dragabb) modellek kozul, de egy Richard Mille ora napi hordhatosaga szamomra erosen ketseges.

 

Szoval a basel-i show dijnyertes orai inkabb amolyan haute couture amokfutasok. Sokszor jo oket nezni, de napi viseletre abszolut alkalmatlan orak ezek.

 

 

altimus Creative Commons License 2009.12.07 0 0 121144

Nekem van a fiokomban egy citizen analog kvarc ora, ami kb 35 eves lehet. Nagyon izleses modell, szinte teljesen ujszeru allapotban van es kifogastalanul mukodik.

Lehet, hogy menni fog meg 50 evet, lehet, hogy holnap megall. Ezt nem lehet tudni az elektronikus elemeknel (ugyebar az a franya poisson eloszlas)

 

Ezekre az orakra a legnagyobb veszelyt talan a leejtes, odakoccintas jelenti.  Akar egy padloszonyegre valo leejtes is halalos csapas lehet a forrasztasoknak, elektromos csatlakozasoknak stb.

 

Amugy elmeletileg egyes aramkori elemek meg raktarban, arammentes allapotban tarolva is "oregednek". Lehet talalni tokeletesen mukodo 8086-os processzorokat is, de ahogy telik az ido egyre kevesebb ilyen lesz, es egy ido mulva meg a gondosan, muzeumban orzott xt-k is ki fognak mulni.

 

 

Előzmény: arncht (121138)
arncht Creative Commons License 2009.12.07 0 0 121143
en mindig baromi sokat tudok az orakkal kinlodni - szamomra a tokeletes ora: egyszeru de elegans, barmilyen korulmenyek kozott viselheto, ellenallo, es nem igenyel semmifele beavatkozast :)

sajna ilyet nem nagyon gyartanak, de talan a klasszikusabb designu junghans radios orak vagy a certina ds tradition/caimano all hozza a legkozelebb. mar azon is gondolkodtam, hogy tervezek egy orahazat, aztan legyartatom :D
Előzmény: Törölt nick (121142)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.07 0 0 121142
arncht,

> egy ilyen komplett belsocsereert mennyit akasztanak le rolam?

Mármint 10 év múlva? :) Ne foglalkozz most vele. Vedd meg azt, ami tetszik és kész.
Előzmény: arncht (121141)
arncht Creative Commons License 2009.12.07 0 0 121141
ertem... a bulovam sajna megadta magat 9 ev utan. de ez alapjan, amit irtok, vagy javitjak, vagy kicserelik a belet a quartznak:)

egy ilyen komplett belsocsereert mennyit akasztanak le rolam?
Vegetariano Creative Commons License 2009.12.07 0 0 121140
mennek azok sokáig, jó esetben
a javíthatóság inkább a probléma...
Előzmény: arncht (121138)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.07 0 0 121139
arncht,

Simán bírhatja. Ott vannak pl. a hangvillás szerkezetek, amit valamikor a 60-as évek végén dobtak ki. Ma is mennek, bár nem tudom meddig gyártották őket.
Előzmény: arncht (121138)
arncht Creative Commons License 2009.12.07 0 0 121138
en ugy tudom, hogy a quartz szerkezetek nem nagyon birjak tovabb 10 evnel (epp az elektromos vezeto reszek miatt). de nem ertek hozza :) mi az igazsag?

mindenesetre van egy digitalis casiom 18 eve - az koszoni szepen jol van. elem talan ketszer-haromszor lett benne cserelve.
Előzmény: Törölt nick (121136)
arncht Creative Commons License 2009.12.07 0 0 121137
egy eta szerkezetes bulovat hordtam 9 evig - nagyon szerettem :)
Előzmény: Vegetariano (121133)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.07 0 0 121136
arncht,

A Junghans rádiós is elmegy évtizedekig.
Előzmény: arncht (121132)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.07 0 0 121135
Vegetariano,

Ja, haver valamikor rendelt Omegától hangvillásat.
Előzmény: Vegetariano (121133)
Vegetariano Creative Commons License 2009.12.07 0 0 121134
az már más kérdés hogy egy JLC vagy Patek ultralapos kvarc kaliber nem 18 dollár :)
Előzmény: Vegetariano (121133)
Vegetariano Creative Commons License 2009.12.07 0 0 121133
A felsőkategóriás cégeknek van raktáron komplett kvarc szerkezet, a kezdetektől.
ETA, Myota szerkezetekből pedig óriási számot gyártanak, úgyhogy szerintem biztos hogy sokáig lesz elfekvőben.
Előzmény: arncht (121132)
arncht Creative Commons License 2009.12.07 0 0 121132
regota almom egy "orok" ora, amit evtizedekig hordhat az ember. mechanikus oraknal ez gondolom megoldhato, de nem tudnam elviselni a pontatlansagukat (most is egy radios junghansom van). epp tegnap nezegettem, hogy mennyire bago ara van egy eta quartz szerkezetnek (250e ftos tag heuerben 18 dollar) - ekkor jutott eszembe, hogy a quartz szerkezetek csereje mennyire oldhato meg ilyen idotavlatokban? tehat van ra esely, hogy egy ugyanolyan, vagy hasonlo szerkezetet kapjon, mittomen 10 ev mulva?

vagy megforditva: milyen oraszerkezetu orat nezzek, ami helyett kapok jo esellyel masikat?

egy egyszeru certina dsre gondoltam... a caimanonak F06.111 szerkezete van, a traditionrol nem talaltam infot :)

glashuette Creative Commons License 2009.12.07 0 0 121131

Én szóltam...

Előzmény: j b (121122)
panerai88 Creative Commons License 2009.12.07 0 0 121130
"szépen, logikusan elbeszélgetek velük"

Járástartalékról, hőkompenzációról....

Bocs, de nem tudtam kihagyni!:-))

(Te Joe, nincs neked ott a "Borosaknál" jobb dolgod, mint vitatkozni?:-))
Előzmény: j b (121129)
j b Creative Commons License 2009.12.07 0 0 121129

No eddig valóban nem személyeskedtem, de hát amilyen az adjonisten ugye:

azért a mechanikus szó (esetedben min. kettős) értelmével tisztában vagy remélem, mikor kisbetűvel írom, legkevésbé Rád gondolok :)

másrészt máskor, másoknál sem szoktad elolvasni mire is reagálsz, nem is kell bevallanod, legjobb példa az ÓM-cikk, amivel eljutottál oda, hogy annyival okosabb akarsz lenni folyamatosan mindenkinél, hogy a legelemibb kontrollra sem vagy képes, s ami már másoknál is kicsapta rendesen a biztosítékot, tegnap többen kerestek mobilon, emailben, hogy értetlenül állnak előtted, s már csak Te nem veszed észre, hogy bohócot csinálsz magadból - a különbség annyi, hogy én fel mertem vállalni a konfliktust. Jópárszor már saját topicot akartál nyitni, meg illegalitásba vonulni mikor valaki azt merte írni, hogy nincs igazad, s még én bátorítottalak, hogy fölösleges ez a nagy érzékenykedés, de egy ideje már a "saját köreid" sem értenek, ideje volna elgondolkodni...

S részemről abszolút lezárva a téma, nekem nem ér ez ennyit, inkább elkísérem a kisfiamat az oviba, meg a kisebbiket a bölcsibe, s szépen, logikusan elbeszélgetek velük.

Előzmény: Mechanikus (121127)
Thewatchmaker Creative Commons License 2009.12.07 0 0 121128
Még hamisítványnak is ócska, meg ne vedd!!!!!
Előzmény: dremmettbrown (121121)
Mechanikus Creative Commons License 2009.12.07 0 0 121127

Nem. Kimásoltam az összes idei hozzászólásod teljes szövegét (a sajátomat folyamatosan gyüjtöm) és a Microsoft Word word counter funkcióját használtam.

 

(121122) sz. hsz további mondataidat el sem olvastam.

 

 

Előzmény: j b (121122)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.06 0 0 121126
szabályoztasd be! ;-)
Előzmény: fortissimo (121125)
fortissimo Creative Commons License 2009.12.06 0 0 121125
+1

Amióta demagnetizálva lett 5 nap alatt -1sec az eltérése... Ezidő alatt volt hordva 24H és éjjel letéve(SZF).
Ennyire nem lehet sz@r a Rolex:-)).
Előzmény: j b (121122)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!