Keresés

Részletes keresés

veramami1 Creative Commons License 2010.01.25 0 0 2325
Szia Ildikó! Látom megjöttél.Nagyon szép lett a sálad, gondoltam Rád, képzeld az én fonalam olyan vékony hogy szerintem a himző cérnám vastagabb. Az egész ugy összeugrik, széltébe is meg hosszába is hogy alig látszik . ha lesz még kötő aki kezd, az is elöbb befejezi mint én. Alig haladok vele.Most elkeztem a lepkéset amit küldtél, mert pihentetni kell a kezemet. A négy évszakot is elkeztem, de nem igazán boldogulok vele, lehet hogy greea segitsége is kellene, talán már megvarrta, és tud majd segiteni. Az Aldiba alig tudtam cérnát választani, ebbe nem volt semilyen tű sem.Az ismerösöket hogy kell a lapra felvezetni? Egyenlőre, csak Rece-fice van fent
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.25 0 0 2324
Ildikó!

Itt vannak szegélymintáim: és a xszemesekben vannak népies csíkminták...[
Előzmény: szaboildiko (2323)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.25 0 0 2323
Hogy Te mire nem figyelsz, aranyos vagy. Köszönöm szépen, nagyon megszenvedtem vele, pedig elhiheted, hogy nem ez volt életem első kötése. De ilyen fonallal igen. Hol fogom viselni, hát először is meglepiként fölajánlom a lányomnak és ha nem tetszik neki (mert ez is benne van a pakliban), akkor az enyém lesz és majd nyáron, elegánsan a vállamra terítve elballagok a Tescoba:)))-neem , gondoltam majd a szinházba, ha megyek fölveszem. Még egy szép fehér csipke vállkendőt szeretnék kötni, de nem most, most pihenni szeretnék.
Ill. úgy pihenni, hogy elhatároztam, mivel "összementek" a szép blúzaim, hogy varratok magamnak 1-2-tőt és hímezni szeretnék a gombolójára (tudod olyan bújtatott gombolóra gondolok), a gallérra és a csuklópántra valamilyen xszemes mintát. Egyszínűre gondoltam. Tudnátok ajánlani?
Előzmény: Pcsiffy (2322)
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.25 0 0 2322

Szabó Ildikó!!

GRATULÁLOK!!!

Láttam a sáladat a fórumon. Csodaszép!

Hol fogod viselni?

 

_tyúkanyó Creative Commons License 2010.01.25 0 0 2321
Ide is beteszem, hátha jól jön valakinek:
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.25 0 0 2320
Veramami!

Írtó jók a kutyák - érdemes lesz elkövetni valamelyiket...

Tágabb időjárás jelentés:
Józsefvárosban -10 volt hétkor - most már süt a nap... A sótaposót otthon hagytam...

Szegény chilei fiúcskánk fenékre csücsült a jégen... Santiagoban most 30 fok van, télen meg ritkán fagy...

Fiacskám szerencsésen landolt Aszterdamban... nem sejtettem, h. a kézitáskába tette a Nutellát... Na, annak annyi... A méz meg túlsúlyt jelentett volna(2.500ft/kg= annyiért holland méz is van tán...):-(((

Megtaláltam egy korábban meglelt kedvenc régi mintám DMC változatát az orosz fórum jóvoltából:

"...az ily összeállítású csipke és hímzett úrasztali térítők használata a XVII. és XVIII-ik században Erdélyben el volt terjedve. Egy ... igen szép példány a (maros)?hévízi református egyház klenódiumai között 1890-ben is meg volt. Azt a szép példányt árva Bethlen Kata a XVIII-ik század elején készítette..." (Művészet c. folyóirat 1914 nyolcadik szám p. 413-418)
Erről van szó!Nyilván egész Európában elterjedt a reneszánsz itáliai motívum...

Bocs! Sajna túl macerás a linkelés, és dolgoznom is kell néha: ha érdekel benneteket a minta, nézzétek meg a

Kézimunka fórum 111.505 hsz-ében!
Előzmény: veramami1 (2319)
veramami1 Creative Commons License 2010.01.24 0 0 2319
Rece-fice! Belenéztem 100-ig, nagyon szépek. lassan majd nem tudunk választani a sok szépség között. láttad milyen szép kutya mintákat kaptam,?
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.24 0 0 2318
Jó estét!

Csoportosítottam a képeimet, amiket begyűjtöttem az általatok ajánlott orosz fórumról. Ma feltettem őket az albumomba - ahogy én látom őket:-)

Nem értem: ezt nem bírtam sehogy se föltenni... pedig csak 503 kB! Van 3 párja...Lehetne magyarítani...:-)
Több albumba rendeztem a mentéseimet - a frissítéseket megtaláljátok az adatlapom útján...Egy nagyon ajándéknak való életfa
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.24 0 0 2317

Igazából nem tudom, itt van előttem kiterítve, és barátkozom a gondolattal. De ahogy nézem csak a szinek adnak valami változatosságot. Olyan ülök a Tv előtt és böködök dolog. Nem olyan izgalmas mint a goblent leszámolni xszemes mintáról.

Előzmény: veramami1 (2315)
veramami1 Creative Commons License 2010.01.24 0 0 2316
Tyukanyó! Nekem eleve a táska szine már tetszik, a minták meg egyedivé varzsolja a táskákat A lányok biztos örülnek , .
veramami1 Creative Commons License 2010.01.24 0 0 2315
Pcsiffy! Köszi a kutyás mintákat, nagyon szépek. Utána néztem, mert nem emlékeztem a kelim varrásra.Nem unalmas himzés?Vagy a szinek miatt jo varrni?.
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.24 0 0 2314
Nagyon aranyosak, ígazi csajos darabok.
Előzmény: _tyúkanyó (2311)
_tyúkanyó Creative Commons License 2010.01.24 0 0 2313
8 évesek. :)
Előzmény: lliann (2312)
lliann Creative Commons License 2010.01.24 0 0 2312
Ezek aztán a csajos táskák!
Milyen idősek a táska tulajdonosok?
Előzmény: _tyúkanyó (2311)
_tyúkanyó Creative Commons License 2010.01.23 0 0 2311
Kész is lett. :) Mutatom a másik lányomét is., amin hajócsipke virág van.
1.2.
Előzmény: Pcsiffy (2309)
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.23 0 0 2310
Barangoltam és rád gondoltam.
Előzmény: veramami1 (2307)
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.23 0 0 2309
Nagyon aranyos!! Felrakod majd a kész tarisznyát is. Én is nagyon szeretek táskákat varni.
Előzmény: _tyúkanyó (2308)
_tyúkanyó Creative Commons License 2010.01.23 0 0 2308
Sziasztok!
A kislányom tarisznyájára készítettem dísznek ezt a szívecskét:
Szivárványos szív
veramami1 Creative Commons License 2010.01.23 0 0 2307
Pcsffy!aranyos a kis kutya, élőbe is , meg a képen is. Kedvenc kutya fajta, de a szivem csücske a németjuhász.
veramami1 Creative Commons License 2010.01.23 0 0 2306
Rece-fice!Köszönjük a gratulát, én is megnéztem a régi csipkéket, szépek de én igazán nemértek hozzá. Terv van már hogy horgolok" majd", de hogy mikor azt még nem tudom. Most még el vagyok, de ha megkezdödik az igazi munka, még olvasni sem lesz idöm.
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.23 0 0 2305

A párna így is gyönyörű.

Nekem annyiból szerencsés a helyzetem, hogy a terítőt a nagynénémtől kaptam, aki szintén kapta...szóval már a kontúrok-vagy a minta(ezt nem tudom minek nevezik) ki vannak hímezve nekem csak be kell töltögetnem, ami szerintem legalább 1 év. Nagyon nagy a terítő, ráadásul nálunk nem terítő lesz, hanem az egy fölé dekoráció.

Előzmény: Rece-fice (2304)
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.23 0 0 2304
Pcsiffy!

Szóval ez kutyaportré? "Állati jó"?
.... egy kelim terítő következik: ez izgalmas! Én is csinálni szeretnék a zongoraszékre egy kerek kelim-párnát... retró lenne - nagyika régi párnája nagyon romos:-((
Revival-változatot megérdemelne...
Következő ötéves terv:-)


Veronka!

Szuperek a gobelinek... most megint megnéztem őket!

Brávó mindkettőtöknek!

Itt a régi párna!
Előzmény: Pcsiffy (2302)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.23 0 0 2303
Jól van akkor megnyugodtam, azt hittem nem teljesített restanciám van! Igen én általában nagyon sokáig fent vagyok, de reggel későn kelek viszont:)))
Örülök, hogy elkezdted a sálat, ha valamiben meg akadsz szólj szivesen segítek, már a végén tartok.
Előzmény: veramami1 (2296)
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.23 0 0 2302

Megtaláltam. Ha előbb olvasok, és csak utánna válaszolnék, nem kellene ennyit dumálnom.

Nagyon szépek a munkáid, nagyon tetszenek. A xszemes kutyus itt még jobban látszik, mint amit ide beillesztettél. Nagyon aranyos. Látom te is szereted a kutyákat.

Most találtam két leszámolható mintát, nekem wesztijeim vannak. Tervezem majd egyszer elkészíteni. De most nagyon az órára koncentrálok, mert Julianna napra kész kell, hogy legyen. Utánna pedig egy kelim terítő következik.

Előzmény: veramami1 (2299)
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.23 0 0 2301

Ebből is látszik, hogy bénázok még elég sokat.

Tegnap este már túl késő volt, és ügyesen begépeltem, naezt nem kellett volna.

Úgy csináltam, hogy bejelentkeztem a fórumra, oldalt van több link adatlap, majd beállítások és oda be lehet illeszteni az előzőleg kimásolt címet. Így végre aktív az adatlapomon a képtár-a tvn.

Azt hiszem így csináltam.

Előzmény: veramami1 (2291)
veramami1 Creative Commons License 2010.01.23 0 0 2300
Hahó Rece-fice!Nagy nehezen de sikerült az adatlapra felrakni a web cimemet. Köszönöm a segitséget.Most legalább nagy siker élmény ért
veramami1 Creative Commons License 2010.01.23 0 0 2299
Sziasztok! Na akkor probálunk egyet
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.23 0 0 2298
Pcsiffy!
Te is a weboldal címe sorba uúgy az album nevét tegyed be, és már könnyedén megtalálunk!

Tehát jelen esetben a WEBOLDAL CÍME = képtár linkje (kattintsd be a képtárból, mert billentyűzettel kiírva más jelenik meg azt hiszem: az egyik nekem http://rece-fice.xfree.hu, de belinkelve másként jelenik meg: http://xfree.hu/keptar.tvn?f=rece-fice)...
Előzmény: Pcsiffy (2289)
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.23 0 0 2297
Bocs, közben elbocsátottam 5 hónapra a lekfisebb fiókámat. Brühühühü... Amsterdam...

Ügyes vagy Veronka! Hogy sikerült a képtár, meg maguk a munkák is...


Látom, Te profi gobelinező vagy...

Az itteni, fórumos adatlapodra úgy teheted föl a képtár címét, hogy amikor be vagy jelentkezve(pl. hozzászólsz), akkornbalra az Index felírat alatt él a saját szerkeszthető lapod a beceneved alatt. Ott utolsó előtti az adatlap - az tartozik a fórumhoz, ami a képtárban szerepel, az egy másik(ott van is egy tvn-es emil címed, de azt nem kell feltétlen használnod, hisz a jól bevált Gmailos szerepel itt, és úgyis oda írunk Neked).
Tehát a saját szerkeszthető felületeden, ahol szerepel pár szó magadról, oda a képtár címet is beírod - így megtalálunk:-))
Előzmény: veramami1 (2296)
veramami1 Creative Commons License 2010.01.23 0 0 2296
Ildikó!Nem Rád vártam, már rég megkaptam, sikerült is minden, csak nem tudjuk az adat lapra felvinni a cimet. Láttam Te sem aludtál az éjjel, levelezhetünk volna.Tudom nem ide valo téma, de egy mondat:addig néztem a sálatokat, mig elkeztem én is......

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!