Keresés

Részletes keresés

Chani2 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 7831

Szia!

 

A fehér biztos tojó, mert ahonnan vettem, ott egy ketrecben voltak 4-en, abból egy nagyobb gúnár és 3 db egyforma nagyságú tojóval.

Neki már csak a nyaka volt pelyhes, szinte teljesen toll borította. A szürke meg csak pelyhes volt.

Ha a szürke valóban tojó, akkor szívesen elcserélem a fehéret, de azon nem látok fodrokat, lehet, hogy átkampóztak és csak sima fehér tollú magyar liba. Ebben az esetben egy szürke gúnár jönne jól, vagy valami olyasmi, ami illik a mostanihoz. :)

Az a kép, amin csak a két liba van rajta, az 1 hónapja készült, a másik meg a vásárláskor. Jut eszembe a két fehér, 2 éves néma kacsa tojóm is elcserélném színes tojóra.

Előzmény: CsendesB (7827)
juhosttt Creative Commons License 2012.10.09 0 0 7830

A jelleme alapján inkább tojónak néz ki. Na meg a feje is olyan "karcsú".  Ne vedd szentírásnak, de sztem tojó. A gúnár ilyenkor már vadul.

Előzmény: Törölt nick (7817)
juhosttt Creative Commons License 2012.10.09 0 0 7829

Csak megerősíteni tudom CsendesB-t! A szürkének rövid a nyaka, nagy a lába közt a lógó, annak van vmi rendes neve (tojózsák, v nem emlékszem rá) szóval a gúnárna az kisebb. A gúnár feje nagyobb, robosztusabb, a csőre picit szélesebb. A gúnár ilyenkor már vadul, a tojók szelídek, azok csak tojásrakáskor és fészek védésekor és kotláskor vadak.

A phallus vizsgálat amivel próbálkoztál ilyenkor nem nagyon megy:

Ilyenkor nem jön elő, mert nyugalmi állapotban van. Napos korban és ivarérés után lehet megnézni, de itt is "izgatni" kell, hogy előjöjjön. Ezért van rajta sokáig a kacsa és a liba is a tojón, míg a nyúl hamar letudja.

A fehéret nem látni, arról nehéz mondani vmit.

Előzmény: Törölt nick (7825)
kssthomas Creative Commons License 2012.10.09 0 0 7828
Előzmény: DR Weiss (7797)
CsendesB Creative Commons License 2012.10.09 0 0 7827

Hello, szerintem mindketö tojó a szürkére azért mondom mert rövid a nyaka és tömzsi a fehéret anyira nem látni de szerintem ö is tojó, esetleg van gúnaram eladó 2db szürke.

Előzmény: Chani2 (7819)
CsendesB Creative Commons License 2012.10.08 0 0 7826

Üdv szerintem is Gúnár szép hosszu nyaka van, esetleg nekem van egy tojóm eladó.ez egy régi kép most már szép tolas és nagyobb.

Előzmény: Törölt nick (7817)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.08 0 0 7825

Köszi, az túlságosan messze van. Dunántúlon lakunk. Monor is messze van. Már kinéztem egy hirdetést 5 km-re. Mi is "megnéztük", vagyis akartuk, de nem jött össze.

Előzmény: Z00mBye (7824)
Z00mBye Creative Commons License 2012.10.08 0 0 7824

de de gúnárt. :-)  , de azért még várjuk meg a többiek reakcióit is. ha nem messze laknál megnézném neked tutira.

Csólyospáloson van. (Szeged felé) nemtudom Te hol laksz, de Monorra megyek vagy Kecskemétre szoktam még.

Előzmény: Törölt nick (7823)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.08 0 0 7823

Köszi. Nem gúnárt akartál mondani? Hol van a lúd, mert 1 darabért nincs kapacitásunk beutazni a fél országot.

Előzmény: Z00mBye (7821)
Chani2 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 7822

Őszintén szólva a dunaföldvári vásárban vettük őket, és nekem akkor csak annyi volt az elvárásom, hogy ne legyenek rokonok, ezért 2 különböző helyről vannak. Sőt, liba vásárlás nem is volt betervezve, egyszerűen akkor elkapott a hév. :)

De nem bántuk meg, nagyon szelídek és aranyosak, amikor megyünk hátra kitárt szárnyal szaladnak először elénk, aztán meg ugyanezzel a sebességgel elfele, mert a 2 éves fiúnk szereti kergetni őket.

Nekem tetszik mindkettő, az utódok később levágásra kerülnek, ők meg majd végelgyengülés áldozatai lesznek. Így meg szerintem mindegy, hogy nem egy fajta.

Mellesleg nekem a szürke jobban tetszik, bár nem értek hozzá, én inkább csak műkedvelő vagyok, augusztus óta tartunk csak baromfit. Eddig váltakozó sikerrel...

 

A választ meg köszönöm, így megnyugodtam, hogy tavasszal majd lesz értelme várni a tojásokat. :)

Előzmény: Z00mBye (7820)
Z00mBye Creative Commons License 2012.10.08 0 0 7821

hali. szerintem tojó. de ..... 

Viszont van hozzá való gácsérom :-)

Előzmény: Törölt nick (7817)
Z00mBye Creative Commons License 2012.10.08 0 0 7820

hali. szerintem ők 1pár. bár a fehérről nemigazán tudok véleményt mondani , de tojónak látszik. Viszont ha a fehér fodros akkor miért ilyen ... gúnárt teszel hozzá???

Előzmény: Chani2 (7819)
Chani2 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 7819

Én is hasonló problémával állok szemben. Van két libám, a fehéret fodros tollú tojónak vettem, a szürkét pedig egy másik helyen gúnárnak. Akkor még pelyhesek voltak szinte teljesen. Ők is kb. 4 hónaposak lehetnek, a szürke jóval nagyobb, mint a fehér, de nem vagyok benne teljesen biztos, hogy gúnár. Próbáltuk megszexálni, de nem mertem erőszakosan, így meg nem láttunk semmit sem, a fenekén kívül.

Ha esetleg kép alapján valaki nekem is be tudja azonosítani, azt nagyon megköszönném! 

Előzmény: Törölt nick (7817)
julisom12 Creative Commons License 2012.10.08 0 0 7818

Szép napot mindenkinek! Szeretnék vásárolni 3db kacsát, amit szeretnék meghizlalni. Ha valaki tudna segíteni én Hajduszoboszlón lakom.Előre is köszönöm a segítséget.

Törölt nick Creative Commons License 2012.10.08 0 0 7817

Kedves Fórumozók!

Már mástól is elhangzott a kérdés, de nem lettem okosabb a válaszoktól.

Van 1 db libánk, amelynek nem tudjuk megállapítani a nemét. Társat szeretnénk neki, de így hogy vegyünk? Felteszek néhány képet, hátha valaki felismeri és tudna segíteni. Előre is köszönöm. Az állat 4 hónapos és emberekkel nagyon szelid, sőt félős.

Gyuri1027 Creative Commons License 2012.10.07 0 0 7816

pontossan :)

Előzmény: japipapa (7815)
japipapa Creative Commons License 2012.10.07 0 0 7815

"jövőre még keltetni sem keltetek 1láb jószágot se " Átmész kígyó keltetésre? :-))))

 

 

Előzmény: Gyuri1027 (7812)
Gyuri1027 Creative Commons License 2012.10.05 0 0 7814

HÁ:D nem kell, férre ne értsd :D úgy vagyok velül mint a zsiráffal... szépnek szépek, de itthonra azért nem kell :D

 

Előzmény: Z00mBye (7810)
CsendesB Creative Commons License 2012.10.05 0 0 7813

Megmondom öszintén én sem terveztem öket csak megtörtént, nem is biztam benne hogy lesz a kétt kacsa fajbol valami csak a néma tojóm olyan egyedül volt azért volt a magyar kacsákal és megtörtént a dolog, a néma kacsa nekem azért van hogy keltetönek használom meg kedvenc mert nagyon szelid és sajnálom levágni vagy eladni, ö végelgyengülésben fog elpusztulni.

Előzmény: Gyuri1027 (7812)
Gyuri1027 Creative Commons License 2012.10.05 0 0 7812

Balázs !! nagyon szépek:)

hát igen szépnek szép de minek ha nem szaporítható tovább...

elmélkedni jórajtuk, kisérletezni is... annak akinek van rá ideje... nekem sajna nincs :S

ezért nem is kezdek ilyenbe bele...

szerintem jövőre még keltetni sem keltetek 1láb jószágot se :S :(

juhosttt Creative Commons License 2012.10.05 0 0 7811

Ez olyan, mint a tigris-oroszlán keresztezés, szép-szép, de sajnos végtermék, semmi haszna, maximum az állatkertek jól járnak vele.

Előzmény: CsendesB (7809)
Z00mBye Creative Commons License 2012.10.05 0 0 7810

Hi. Gyuri. miért nem mondtad ,h hibryd kell neked. tudtam volna vinni Futó-néma párostól 2szép tojót.

Előzmény: Gyuri1027 (7806)
CsendesB Creative Commons License 2012.10.05 0 0 7809

Szia, nekem is idén lett hibrid kacsáim sajnos csak 3db de szerintem nagyon szépek, elözö kelésböl 2db lett 1him 1tojó majd még egy sikerült ö most 4hetes, ja elfelejtetem mondani miböll letek bóbitás magyar kacsa gácsér és barna néma tojó a pici hibridnek van egy kicsi bóbitája is

.a tojó hibrid

a gácsér hibrid majd mindketö

    örola ezek már régebi képek már szép tolas a hasa.

Előzmény: Gyuri1027 (7808)
Gyuri1027 Creative Commons License 2012.10.04 0 0 7808

jah fajta faj... ez nekem mindig magas .... nem tudom... :D csak hiretlen gondoltam v mit

fácán x törpetyúk :O ez nekem is tervben volt :D ohh Fuck,,, én most rájacsesztem mert amilyen kis szép törpikéim vannak ha fácánt vennék melléjük kitudja cicmeregnének e.... bár van egy kis erőszakos kakasom... el kéne csuknom egy fácán tojóval... ők ketten éjjel nappal chufulhatanak.... kitudja mi sülne ki belőle... láttam már  ilyen hibridet.... rohadt teccetős!!!!

 

Előzmény: ferke89 (7807)
ferke89 Creative Commons License 2012.10.04 0 0 7807

yeee :D

nekem idén összejött a házixnéma kacsa, azaz hinny egy fiatal gácsér személyében, majd dobok fel róla képet. volt házi tyúkxgyöngytyúkom, de sajnos elpusztult. bár ezek nem olyan nagyszámok, az itteni fórumokon döbbeknek is voltak, vannak. jövőre szeretném ha törpetyúkjaim a fácánokkal keverdenének. együtt vannak, sokat is taposták a kakasok a fácántyúkokat a nyáron, de csak nem jött össze a hibrid. idén többen vannak a fácánok, remélem, nagyobb eséllyel is beköt egy-egy tojás. :)

kérdezem: fajta alatt fajt értettél vagy tényleges fajtákat? :)

Előzmény: Gyuri1027 (7806)
Gyuri1027 Creative Commons License 2012.10.04 0 0 7806

Váá :D köszi:)

Látom van 1közös érdeklödési kör a ,,hybridek" :):)

hát én bezsongok ha ilyenekről van szó!... kiváncsi leszek ha leszenk milyen alkatuak lennének... vadlud test, hasonló szín, bütyökkel?! jókérdés:) :D

még van sok hybrid előálításra alkalmas fajtapéldám :D de azzal én nem tudok kisérletezni, sajna idő nincs rá :S

Előzmény: ferke89 (7805)
ferke89 Creative Commons License 2012.10.04 0 0 7805

jah és a nyári lúd is, mint minden másik vadlúdfaj párban él, szóval észre kell venned, hogy húz az egyik tojóhoz.

Előzmény: ferke89 (7804)
ferke89 Creative Commons License 2012.10.04 0 0 7804

hello, mivel még más nem válaszolt, ezért veszem a merszet. láttam a a képeiden a nyári ludat, elég szép, de nagy volt a test- és  gondolom a súlykülönbség is köztük. mostmár nem tudom, milyen, mekkora, de eléggé eltörpült még a múltban. láttam neten bütykösxkanadai ludakat, illetve mivel a másik házi lúdfaj a nyári lúdtól lett háziasítva, a házilúd pedig hozza a szaporodóképes utókat a bütykösökkel, semmi okát nem látom annak, hogy szaporodjanak, ha nyári lúd elég bátor lesz a másik gúnárral szemben, és párosodik. :D már én is totál beizgultam, :D hogy milyenek lehetnek majd kicsik, a hibridek az egyik kedvenceim :D

Előzmény: Gyuri1027 (7803)
Gyuri1027 Creative Commons License 2012.10.04 0 0 7803

Üdv.

 

Kérdésem lenne hozzátok:

 

Bütykös ludaimmal (áprilisiak, 1+2 ) van egy (elméletileg gunár) nyári lúd!!

olvasgattam rúluk, és azt írják, majd csak 2-3évesen lesznek ivar érettek....

lő kérdés: vajon elkeveredhet-elfajzik a bütykösökkel??????

köszi.

andris87 Creative Commons License 2012.10.02 0 0 7802

Ha fáznak bemennek majd.

Az én kacsáim is az udvaron vannak éjszaka is, de ha már nagy hideg van és hó akkor keresik a zárt helyet.

Előzmény: Chani2 (7801)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!