Keresés

Részletes keresés

Annaem Creative Commons License 2021.05.05 0 0 15519

 

Helyesen Gro Steinsland, ráadásul  hölgy!

 

Előzmény: Annaem (15518)
Annaem Creative Commons License 2021.05.05 0 0 15518


Ahogy lehetetlen tovább álcázni a mániákus gyűjtőszenvedélyemet sem..

 


Mivel a képek mellê már nem fért szöveg ezért utólagos lábjegyzet köv. 

Itt ragadnám meg az alkalmat, hogy jelezzem, én szeretném vállalni annak az ódiumát -önként és örömmel- ,

hogy a babiloni robotok és vénuszi törpék miatt is egyaránt nevetségessé váljak. 


Márpedig a beillesztett hengerpecsétek tálcán kínálják nekünk a vénuszi törpéket (kabírokat)

 és, hogy még a jövőbeni fogyatékkal élő, vak szkepókra is gondoltak, azt a briliáns technika bizonyítja, hiszen a lenyomatok Braille-ban is kíválóan olvashatók!


Ám örülhetünk, hogy eme lények kihaltak, mert cáfolhatatlanul   nagy hatalommal bírtak, ez nyilvànvaló.


" Egyiptomi Bes ábrázolás "- mint gyakran szereplő cím az egyiptomi tárgyaknál -  ezt én mint nevetséges dilettáns is cáfolhatom, 

ha volt Bes Istenük akkor annak mackó (oroszlán) füle volt minden esetben és oroszlán farka! 

 A vénuszi törpéknek mindig oldalt van füle, a derekuknál lógó kötél pedig az ókorban csak a részükre engedélyezett önvédelmi fegyver volt: szerintem egy sokkoló!

A görbe lábakra is lesz theory.

 


Azért megemlítem, hogy a tegnapi képek között megbújt ismét egyetlen Asimov-pecsét is, respect a névadónak Tevének! 

(c)NevemTeve all right reserved

100 - 500 év múlva majd posztumusz felismerik az igazságot, de az akkor az már halottnak a csók. 

 



 

 

 

                               

 

Az ókori Skandináv mitológia szintén tud törpe kovácsokról, műhelyekről, ott készültek a  mágikus gyűrűk, kardok, lándzsák. 

A törpék varázsoltak és fémeket dolgoztak fel. 

Ők készítették el a Brising nyakéket, melynek Freyja  nem tudott ellenállni, igy kénytelen volt 1 vagy 3 éjszakát a törpéknél tölteni. 

Ők ugyanis nem akartak más fizetséget. 

Got Steiusland norvég vallástörténész szerint ez képtelenség, hiszen ők nem tudnak szaporodni. 

Ezúton üzenjük a tudós Ùrnak, hogy éppenséggel kártyázhattak, vagy bùjócskázhattak is. 

Esetleg a szuperhúrelmélet is szóba került, de ekkor  Freya tüntetőlegesen takaritàsba kezdett...

 

 

 

Schenouda Creative Commons License 2021.05.05 0 1 15517

Jóóó, ahogy hozhattad volna ezt is:

"Az én álmom olyan, mint a maguk ébrenléte." vagy még ezt:

"Uram, az én emlékezetem olyan, mint egy szeméttároló." (bár tartok mindkettőttől).

 

 

Előzmény: Annaem (15516)
Annaem Creative Commons License 2021.05.04 0 0 15516

 

 

 

 

"Tudta az 1882 április 30-án reggel látott déli felhők alakját, és emlékezetében képes volt összehasonlítani egy csupán egyszer látott bőrkötéses könyv erezetével és egy tajték körvonalaival, melyet egy evező kavart fel a Rio Negrón, közvetlenül a Quebracho-forradalom előtt."

 

 

"...és megkönnyebbülve, megalázva, elborzadva megértette: ő maga is csak jelenés, őt is álmodja valaki."

 

 

Schenouda Creative Commons License 2021.05.03 -1 3 15515

Kétségkívül érdekes anyag.

 

Van némi forrás erre nézve, ha nem is ilyen pont ilyen természetű. A román Viktor Kernbach az Enigmele miturilor astrale („Az asztrális mítoszok rejtélyei”, 1970). c. könyvében Humbaba „orkán torkú“, „tűzláng szájú“ szörnye valójában egy lángszóró! Dániel próféta látomása, a „társiskő testű", „égő szövétnek szemű“ lénye: egy android.

Írt az ókori robotokról:

John Cohen: Human Robots in Myth and Science, 1966.

John Cohen: Robotok az ókorban, Galaktika, 20. (1976).

 

A mítoszok és ókori források nyomán ide veszik Héphaisztosz vagy Daidalosz automata embereit-szobrait, a krétai Talósz óriást, Gólemet, a Biblia teráfjait, Egyiptom bizonyos templomi szobrait vagy a kínai mítosz vasembereit. A leírások szerint voltak beszélő, mozgó fémszobrok is. Ezek készítését Héliupoliszba vagy Ur városába helyezték. Nem tudni milyen módszerrel oldották meg működésüket. Gyakorlatilag ezek, anyaguknál fogva is, a tudatlanság évezredei alatt elpusztultak.

Előzmény: Annaem (15513)
Schenouda Creative Commons License 2021.05.02 -1 3 15514

http://titkostortenelem.org/archivum

 

Évek óta adok hírt ITT különböző régészeti csalásokról, hoax-okról. Úgyhogy itt van még egy:

 

Egy 2014-es szenzációs hír:

 

https://worldnewsdailyreport.com/ireland-archaeologists-discover-remains-of-new-humanoid-species/

 

   "Drogheda | A University College Dublinhoz tartozó régészek egy csapata egy eddig ismeretlen, rendkívül kis méretű humanoid faj három csontvázát tárták fel Kelet-Írország egyik erdős területén.

    A 47 és 61 centiméter közötti méretű példányok feltehetően egy teljesen új, a modern embertől eltérő humanoid fajtól származnak, amely a Kr. u. 12. vagy 13. századig élhetett.

    A csontokat, amelyeket feltehetően részben egy nemrégiben lezúdult esőzés tárt fel, három helyi gyerek találta meg, akik a környéken játszottak.

    A fiatal fiúk azonnal értesítették a rendőrséget, mivel úgy vélték, hogy meggyilkolt gyermekek maradványait találták meg. A helyszínre kihívott orvosszakértő hamar megértette, hogy ez nem egy modernkori bűnügyi helyszín, hanem inkább egy szokatlan régészeti lelőhelynek tűnik.

    Segítséget kért a dublini University College-tól, az intézmény pedig Edward James McInnes professzort küldte a lelet elemzésére.

    Két nő és egy férfi holttestére bukkantak néhány lelet társaságában egy kisebb településnek tűnő helyen, a Boyne folyó partjának közelében.

    A McInnes professzor által vezetett régészcsoport a Homo minusculus nevet adta a fajnak, ami vagy azt jelenti, hogy "Apró ember", vagy azt, hogy "hozzá képest kicsi".

    A holttestek közelében különböző kisebb kőeszközök és fegyverek kerültek elő, köztük egy balta, két kés, egy lándzsahegy és még két miniatűr varrótű is.

    Ezek a tárgyak arra utalnak, hogy a Homo Minisculus csak a paleolitikumban élt vadászó-gyűjtögető emberekhez hasonló technológiai szintet ért el, mivel a lelőhelyen nem találtak kerámiát vagy fémtárgyakat.

    A település közelében számos különböző kisállat, köztük mókusok, nyulak, vakondok és sünök csontjait találták meg, amelyek közül sok főzés nyomait viselte magán.

    A csontokon és leleteken megvalósított különböző kormeghatározó elemzések azt mutatták, hogy azok valahol Kr. u. 1145 és 1230 között keletkeztek, ami azt jelenti, hogy a faj több mint 45000 éve élhetett együtt a modern emberrel.

    Ez az elképesztő felfedezés azt sugallja, hogy a történészek által fantasztikusnak tartott középkori mesék és történetek nagy része valóban valós tényeken alapulhat.

     A Homo minusculus inspirálhatta az európai folklórban elterjedt koboldokról, manókról és tündérkékről szóló történeteket."

A cikk vége már nem is érdekel…

 

A World News Daily Report weboldalt arra hozták létre, hogy szatirikus hangvételben történeti, régészeti és más ál-hírekeket adjon közre. (Egy időben ellepték a netet a fotoshoppolt óriáscsonvázak fotói, ami hasonló kategória)

Itt jelzi is a weboldal: https://worldnewsdailyreport.com/disclaimer_/

(hogy értsd: „…A WNDR azonban minden felelősséget vállal cikkeinek szatirikus jellegéért és tartalmuk fikciós jellegéért.”)

Az oldal olyasmikről is adott hírt, hogy Törökországban felfedezték a trójai faló maradványait, megtalálták Dzsingisz kán sírját és Indonéziában lelőttek egy humanoidszerű lényt.

 

Írország – törpe emberkék: nagyon is hihető (lenne), tekintve a hagyományokat. De az egész hír egy HOAX! Magyarán, kitaláció!

A Homo minusculus kifejezés már közel két évszázada előfordul bizonyos könyvekben, tehát nem újkeletű. A cikk képei az internetről származnak, még csak nem is az oldal gyártotta.

Az első képet egy mzpresto nevű felhasználó küldte be a „Régészeti Anomáliák” c. fotóversenyre, ami egy összerakott kép. Onnan szedték le a cikkhez.

McInnes professzort mutató fotó egy Brent Woodfill nevű amerikai régészt mutatja egy 2013-as sajtótájékoztatón!

 

A képszerkesztővel készült "ál-lelet", és az ál-McInnes professzor.

Annaem Creative Commons License 2021.04.30 -2 3 15513

 

 


Induljunk el az Alapítványtól. Jobban mondva az alapoktól, mert nem lesz érthető.

/HA csak egy csepp humorod is van, akkor meg vagyunk mentve.../

 

Már akartam többet írni ezekről a hengerekről, de nem láttam még eleget. Egyiptomban találtak aranyból is keletebbre  szintén, de ezekből alig maradt.

Érdekes, hogy régészek néha csak úgy ajándékba kapták a porban játszó gyerekektől.

A Louvre sok magángyűjteményt is magába olvasztott általában örökösök hiányában.Például itt egy szép példa, a férj ajándékba csináltatott feleségének egy egész szettet pecséthengerek felhasználásával. 


Keletkezési körülmények: ismeretlenek, gyakran a megtalálási  helyszínről, keletkezési  időről sem tudnak, stílus alapján próbálják behatárolni...

Rendeltetés: hivatalos álláspont szerint adminisztrációs eszköz, aláírás.

Szerintem amulettek főleg, mivel nagyon kevés pecsét tartalmaz írásjeleket.

Ezek is vagy olvashatók, vagy nem tudják megfejteni, nem mindig utal személyre, néha csak ráírják, hogy van a pecséten juh, skorpió, korsó. 

Téma: kultikus vagy vadász, de félre a viccel inkább megtörtént és /vagy mítoszbeli történések. + még sok más. 


Szóval most elindultunk az úton (de évek telhetnek el gyűjtőmunkával  ) és még Zecharia Sitchin-t sem olvastunk, pedig ő képes volt könyveket írni a témából.

Itt rögtön adódik két lehetőség:

a., Elolvassuk, néhány felvetést elhiszünk neki (ezzel éveket spórolva)

b., Juszt sem, egy jottányit sem!

Nem tudom, írt-e robotokról, vagy úttörő felfedezést tettem, de csalódott leszek, ha ő már pedzegette esetleg. 


Beszéljünk az alakokról. Anatómiailag humanoidok? Humanoid szerűek?

Legtöbbször, kivéve a kutyát ami néha a hátán kályhacsövet, vagy villámokat visel. 

De lássuk be a sétapálca szerű fej is egészen bizarr, még akkor is ha egész Egyiptom tele van vele. 

De tudjuk, hogy a szimbólumok az emberiség legősibb kommunikációs rendszere. (Terjedt is fénysebességgel.) 

Tehát a kutya önmagában megér egy kutatást, de még a minószi kultúra madaraival vagyok lemaradva.

(Vidapinty és egyéb őrültségek).

 

 

 

 

 


Ott tartottunk, hogy embernek látszanak (kivéve az Asimov-pecséteket) mert felismerhető a fej-törzs-végtagok. 
Az utolsó képen megfigyelted a kezeket? Vagy a nő csavarszerű nyakát? Több lehetőség van. 

(Nem fárasztalak tovább, talán hamarosan a konklúzió becsapódása várható.)
A teljesség igénye nélkül vázolok fel néhányat:


1., A sasszemű kézműves használt valamilyen élénkítő/nyugtató/kábítószert, vagy pedig nem amikor a köveket karmolta. 
2.," Akik az égből jöttek"  eltűntek örökre de egy helyiségben az élelmes szolgák emberformára összeállított csövekre, fémdarabokra bukkantak.

Az alkotó ezeket idézte fel, közben igy fohászkodott:

a., Jöjjenek vissza

b., Ne jöjjenek vissza


A pecséteken robotokra feltűnően hasonlító ábrázolások láthatók, gyakran nem fedezhető fel bőr-izom-arc, csak "üres" alakok.

 

Ismert, hogy a robotoknak több fajtája van(volt,lesz) kiborgok, psziborgok etc.

A téma eléggé érdekli Elon Muskot is, aki kis pénzekkel támogat apróbb kísérletezgetéseket. De ő internetet helyezne előbb az agyba. Majd agyat is és internetet gépbe. 

Pocsékba fog menni az egész belefeccölt pénz, paripa fegyver. 

Mint ahogy az enyém is, sejtem, hogy a mínuszok újra rám találnak, 

ennek ellenére maradok itt  tisztelettel. 

 

 

 

 

Előzmény: construct (15494)
Annaem Creative Commons License 2021.04.30 -2 2 15512

 

Nagyon szívesen válaszolok, de csak este mert most hív a gálya. 

Schenouda válaszát is elfogadhattad volna mert ő félelmetesen okos és parafenomén - gyanús. 

Szerintem tegeződjünk csak kevéssel lehetek fiatalabb. 

Külön köszönet, hogy nem küldted rögtön a segédeidet. 

Nem tudom mennyire leszek meggyőző, de néhány Jehova tanút lebeszéltem már a hamis vallás követéséről.

Tudom, hogy Te ennél jóval nagyobb kihívás vagy. 

A kávéhoz ne felejtsd el a csipetnyi fahéjt! 

 

 

 

A kép csak alibi, félek a modiktól. 

 De milyen furcsa "evezőfogás "  ?!

 

 

Előzmény: construct (15494)
Schenouda Creative Commons License 2021.04.29 -2 4 15511

Én csak a szellemi leépülésedet látom.

Ha bevetted a gyógyszereidet, talán felfogod, hogy nem én írtam a robotika három törvényéről és a pecséthengerekről! Ebben az ügyben nem nekem kell válaszolnom. De mivel Annaem hsz-ét sem voltál képes értelmezni, úgy nem javaslok számodra semmilyen választ, senkitől!

Amit javaslok neked az priznicelés, elektrosokkolás, fülszőreltávolitás, rendszeres imádkozás és más hasonlók.

Előzmény: construct (15510)
construct Creative Commons License 2021.04.29 -6 0 15510

Ja, hogy nem mersz válaszolni? Talán félsz, hogy nevetségessé teszed magad ezekkel a babiloni robotokkal is? Akár a vénuszi törpékkel?

De akkor minek ugrottál közbe?

Meg a "depis" szót is csak félreütésből keverted a szövegedbe?

Mondom, főzőcskézzél inkább a Szabadtűzi Lovagokkal.

Ha már úgyis valami ifjú hercegnek álmodtad magad.

Előzmény: Schenouda (15509)
Schenouda Creative Commons License 2021.04.29 -1 2 15509

Ilyen elütött betűk ide-oda tologatásával akarsz okosnak látszani most meg?

 

Az ominózus hsz-t nem én írtam, miért nekem kéne válaszolnom a kérdésedre?

Csak annyit vetettem közbe, hogy még kérdezni sem tudsz ésszel, csak sunyi módon. Épp ezért másnak sem javaslom, hogy válaszoljon neked történelmi tárgyú kérdésekben.

Esetleg a lelki betegségeidről lehet beszélgetni, mint ez az "ifjú herceges"-szindrómád vagy amikor nem tudsz aludni a koboldoktól, vagy van az a furcsa lehelletű édes komád, amiről már írkálgattak neked:

https://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=157939469&t=9111331

 

Előzmény: construct (15508)
construct Creative Commons License 2021.04.29 -5 0 15508

Ha nem ismered a "depis" szó értelmét, akkor ne használd, vagy nézz utána a jelentésének!

Az "irkálni" szó pedig rövid "i"-vel íratik, s nem "írkálni".

Irodalmilag nagyon művelt herceg uram!

Ha pedig ez se megy automatikusan, akkor tessen inkább a főzőkanálnál maradni!

 

Általában persze nem kötelező válaszolni egy kérdésre, ám ez esetben igen blamás.

Hisz nem is tőled kérdeztem, mégis te ugrottál rá.

De csak odáig jutottál, hogy megpróbálj elterelni.

Válaszolni pedig még mindig nem tudtál.

De akkor miért vetetted közbe magad?

Előzmény: Schenouda (15507)
Schenouda Creative Commons License 2021.04.29 -2 2 15507

Csak azért mert tükröt tartok neked, nem muszáj ennyire depis választ írkálni.

DE válaszolni sem muszáj, mint ahogy neked sem (és csak arra szoktál, amire akarsz). De láthatóan nem is érdemes...

Nem kéne inkább egy orgonát fabrikálnod?

 

 

Előzmény: construct (15506)
construct Creative Commons License 2021.04.29 -5 0 15506

Örülök, hogy te már azt is jobban tudod nálam, hogy mit akarok kérdezni.

Így persze nem kell vesződnöd a válasszal.

Csak az én minősítésemmel.

Meg a válaszképtelenséged kimagyarázásával.

Mondd, te mégis miféle elit kaszt tagjának képzeled magad?

Netán valamiféle titokzatos Szabadtűzi Lovagrend vizsgázott főkóstolója lennél?

Előzmény: Schenouda (15500)
NevemTeve Creative Commons License 2021.04.29 -4 3 15505

Talán az lenne a gondolat emögött, hogy egy Asimov nevű ember csinálta Babilonban a pecséthengert?

Előzmény: Schenouda (15502)
Schenouda Creative Commons License 2021.04.29 -2 2 15504

"Az én "irodalmi fogékonyságomat" pedig többek közt abból mérhetnéd le, hogy képes vagyok árnyaltan kifejezni magam...

Meg azt is, ahogy egy személyiségzavaros öregember ifjú hercegnek képzeli magát."

 

Igen, számtalanszor tanújelét adtad az irodalmi tájékozottságodnak! Hihetetlenül nagy szellemet ismertünk meg benned!

Egybént a majd másfél évvel ezelőtti "ifjú herceges" példám is egy szabados irodalmi átvétel. Valahogy nem ismerted fel!

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=153697170&t=9000303

Erre megpróbáltál valamiféle kabaré-konferanszié és vásári komédiás szerepkörben átlendülve válaszolni, mint aki képes jól megmondani a magáét:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=153697499&t=9000303

Azóta is előszeded időnként, a magad kis hepciás módján:

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=157834558&t=9000303

Akkor valóban többre tartottalak volna egy öreg tökéletlent talpasnál, ha megemlítetted volna, hogy ezt csak átvettem! De csak amolyan "kocsmai" csujogató jött ki belőled!

 

Egyébként Szabó Dezső híres "A kereszt" c. válaszcikkéből van, a szándékosan nem "idézet" jelleggel átvett mondat! Ez Hegedül Lóránt akkori pénzügyminiszternek szólt. És nincs köze igazából ahhoz, hogy ki hány éves! Szabó akkoriban közel volt már az ötvenhez, s Hegedűs csak 7 évvel volt öregebb nála!

https://hu.wikipedia.org/wiki/Heged%C3%BCs_L%C3%B3r%C3%A1nt_(politikus)

Az 1927-es cikk elején ezt mondja Hegedűsnek: "...ez a megszólítás a fiatalabb fejedelem  kegyes   kedélyessége öreg, tökéletlen jobbágya iránt".

Az hogy azóta is ezen nyavalyogsz, már kezd unalmas lenni....!

 

A cikknek az a része, és maga a cikk:

 

Már nem is miattad rakom be a cikket, hanem aki ide téved, s beleolvas a topikba, hogy lássa...!

Előzmény: construct (15497)
JimmyQ Creative Commons License 2021.04.29 -2 3 15503

Nagyon lebénultál.

Vagy ez annyira titokzatos, amit csak a hozzád hasonló, koránt sem hétköznapi "fiatal hercegek" érthetnek? Különleges lovagrendek, titkos társaságok felkent korifeusai, maskarába öltözve, magasztos ködbe költözve?

Próbáld meg levenni a fejedről ezt a nevetséges zöld sipkát.

Előzmény: construct (15499)
Schenouda Creative Commons License 2021.04.29 -2 2 15502

Valószínűleg Asimovot sem ismerték Babilonban, ahogy construct sem...

Előzmény: NevemTeve (15501)
NevemTeve Creative Commons License 2021.04.29 -4 3 15501

Babilonban nyilvánvalóan rengeteg pozitronrobot kellett legyen, ez a magyarázata annak, hogy nem ábrázolták a pecséthengeren, annyira mindennapos dolog volt.

Schenouda Creative Commons License 2021.04.29 -2 3 15500

"Mi a kapcsolat a hengerpecsétek és a robotok között?"

 

Neked ezt így kéne feltenni: "Mi a kapcsolat a hengerpecsétek és a Asimov robotika törvényei között?"

 

Mint jeleztem, nem értetted a hsz. finom utalásait, mögöttes tartalmát és még több mást sem. Így nem értem, hogy mi értelme lenne egy zabos, kotnyeles, szemellenzős, öreg talpasnak elmagyarázni dolgokat, ha csak a felszínt érti, azt se teljesen? Gyakorlatilag semmi értelme a veled való beszédnek, mert csak közhelyeket tudsz mondani. Én is már afféle extrém index-sportolóként, kalandvágyból, az emberi elme szürkeségeit bemutatandó ötletektől vezérelve teszem veled...

 

 

Előzmény: construct (15499)
construct Creative Commons License 2021.04.29 -5 1 15499

Mi ez a minden kontextus nélküli kijelentés, hogy én mindig utólag vagyok okos?

Nem volt itt semmi utólag.

Egy kérdésem volt a szerzőhöz, aztán hozzád.

Mi a kapcsolat a hengerpecsétek és a robotok között?

Ő nem válaszolt.

Te meg azzal a trivialitással próbáltad elütni, hogy Asimov. Meg egy alaptalan feltételezéssel, hogy szerinted én ezt nem ismertem.

Válaszolni pedig nem tudtál.

 

Előzmény: Schenouda (15498)
Schenouda Creative Commons License 2021.04.29 -2 3 15498

Ebben a hozzászólásban nem erre a közismert három "törvény"-re kérdeztem rá, hanem arra, hogy mi módon jön ez a pecséthengerekhez? Ha te tudod, akkor elmondhatod!

 

Utólag mindig nagyon okos vagy!

Ebből a válaszból is látszik, jobb lett volna, ha nem írok semmit, tudtam előre, hogy időpazarlás lesz. Teljesen reménytelennek látom, hogy bármiről meggyőzzelek, vagy csak megmagyarázzak valamit. Had engedjem át a lehetőséget valaki másnak.

De azt sem hiszem, hogy Annaem tartozna neked bármilyen felelettel a hétköznapi emberek észjárást tükröző az értetlenkedésedre. Tényleg jobb jobb (mindenkinek), ha inkább valami orgonát bütykölsz…

 

Előzmény: construct (15497)
construct Creative Commons License 2021.04.29 -4 0 15497

Ebben a hozzászólásban nem erre a közismert három "törvény"-re kérdeztem rá, hanem arra, hogy mi módon jön ez a pecséthengerekhez? Ha te tudod, akkor elmondhatod!

 

Az én "irodalmi fogékonyságomat" pedig többek közt abból mérhetnéd le, hogy képes vagyok árnyaltan kifejezni magam, az általad rendszeresen használt vulgáris kocsmai otrombaságok nélkül. Mondom, észlelnéd, ha volna hozzá füled.

A magasztoskodó fennkölt halandzsát pedig meg tudom különböztetni a valódi irodalmi értéktől.

Meg azt is, ahogy egy személyiségzavaros öregember ifjú hercegnek képzeli magát.

Előzmény: Schenouda (15496)
Schenouda Creative Commons License 2021.04.29 -1 2 15496

Ilyen dolgok vizsgálatához kell némi fantázia. Ha van egy kis humorod az sem baj! Olyan vagy, mint aki egész eletén át csak szakkönyveket bújt. Már régebben is észrevettem, hogy a könyvek irodalmi része iránt nem sok fogékonyságod van. Teljesen száraz, megcsontosdott nézetek alapján támadsz mindenre és mindenkire, ami túl "fantasztikus" neked.

 

B@szki, nem hallottál Asimovnak a robotika három alaptörvényéről? 

Éppenséggel kiérezhettél volna a hsz-ből némi fantáziát, némi iróniát és egy kis babiloni szörnyindulást…

 

https://hu.wikipedia.org/wiki/A_robotika_h%C3%A1rom_t%C3%B6rv%C3%A9nye

Előzmény: construct (15494)
Schenouda Creative Commons License 2021.04.29 -2 3 15495

Hát, lehet ez a topik nem arról szólna, te merre jártál, hol kötöttél ki, merre orgonáltál, hol és mint fényezted magad stb.

Tényszerűen nem láttam kabirokat, Hany Istókkal sem találkoztam vagy nem beszéltem Hufu fáraóval, mint ahogy te sem láttad személyesen a Nagy Piramis oldalán az íjazókat vagy ugráltál bele az Akapana tetején lévő medencébe, miközben az egyik lefolyódugót húztad ki...

Előzmény: construct (15493)
construct Creative Commons License 2021.04.29 -4 2 15494

Ezeken a pecséthengereken hol láthatók robotok?

Előzmény: Annaem (15491)
construct Creative Commons License 2021.04.29 -3 1 15493

Én nem írhatok vénuszi koboldokról, meg gyíkemberekről, velük ugyanis csak a legritkább esetben szoktam találkozni.

Előzmény: Schenouda (15492)
Schenouda Creative Commons License 2021.04.28 -1 4 15492

Amint látod, én inkább a közvetlen személyes tapasztalataimból szeretek példákat hozni...

 

Hát, valahogy addig csűröd-csavarod, hogy ez ki is jöjjön!

 

Ez az ”öntörvényű alkotókról” szóló eszmefuttatás nyilván helytálló. Sok építész akarta valami „egyedivel” is boldogítani az általa tervezett templomot. A gótikus székesegyházakat építők azt hiszem egyrészt mélyen vallásosak voltak, és megpróbálták a maximumot kihozni. De nyílván mindig valamilyen keretek közé volt ez szorítva szakrális épületek esetén.

(Makovetz-et én nagyra tartom, magyarként is, építészként is vagy emberileg is)

Előzmény: construct (15487)
Annaem Creative Commons License 2021.04.28 -2 2 15491
  1. A robotnak nem szabad kárt okoznia emberi lényben, vagy tétlenül tűrnie, hogy emberi lény bármilyen kárt szenvedjen.
  2. A robot engedelmeskedni tartozik az emberi lények utasításainak, kivéve, ha ezek az utasítások az első törvény előírásaiba ütköznének.
  3. A robot tartozik saját védelméről gondoskodni, amennyiben ez nem ütközik az első vagy második törvény bármelyikének előírásaiba.

 

 

 

 

<KRYPTO> Creative Commons License 2021.04.27 -2 2 15490

More information: Mikhail Balezin et al, Electromagnetic properties of the Great Pyramid: First multipole resonances and energy concentration, Journal of Applied Physics (2018). DOI: 10.1063/1.5026556

Előzmény: <KRYPTO> (15489)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!