Keresés

Részletes keresés

seci Creative Commons License 2019.04.15 0 0 106151

Azert emlekeim szerint egy AMEX kartyaval vett cuccot visszakuldhettel anno kb annyi indoklassal, hogy "Nem tetszik, kerem a penzem vissza".

-seci

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (106149)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.04.15 0 0 106150

https://www.bbc.co.uk/news/uk-47927706

No-fault evictions to be banned in England

Private landlords will no longer be able to evict tenants at short notice without good reason under new government plans.

The change is intended to protect renters from "unethical" landlords and give them more long-term security.

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.04.15 0 0 106149

Wow, £195 az éves díja? Akkor nagyjából ki is fizeted az "ajándék" 26000 Avios pontot :-)

Előzmény: zsooo (106148)
zsooo Creative Commons License 2019.04.15 0 1 106148

<amex whoring on>

 

https://www.finder.com/uk/avios-amex-cards-are-no-longer-supported-by-tsb-and-lloyds-banks-heres-what-to-do

 

Ja igy mar ertem. A BA AMEX ugyanugy megy tovabb mint eddig, ha megis AMEX-re es Avios pontokra vagynal:

 

http://amex.co.uk/refer/zsoltk8uwk?XLINK=MYCP gyertek csak, pi-pi-pi-pi, clicky clicky ;D

 

najo komolyra forditva a szot, a link az en referal linkem, aki ezen keresztul feliratkozik, az nekem nagyon jot tesz, maganak meg szerez 26000 Avios pontot ha 3 honapon belul elkolt £3k-t. Ez premium kartya es VAN eves dija, viszont minden elkoltott fontert masfel pontot kapsz, illetve ha egy even belul elkoltesz £10k-t akkor kapsz egy un companion voucher-t (extra ingyen jegy barmely avios ponttal foglalt jegy melle). Soknak tunik, de ha minden amazon bevasarlast, repjegyet, nagybevasarlast ezzel intezel akkor sima ugy.

 

Fizetett hirdetesunk olvastak.

<amex whoring off>

 

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (106147)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.04.15 0 0 106147

Ezt a Lloyds-os ugyintezo mondta. Es az is biztos hogy a kartya nem mukodott sem online sem boltban. Interneten meg azt olvasni, hogy jelenleg mar csak magatol az American Expresstol lehet AMEX kartyat kerni, megszuntettek a franchise-t, azaz Lloyds, HSBC, stb. angliai bankok (elvileg) mar egyik sem ajanl AMEX kartyat. Mindegy, csak a tobb Avios pont miatt szerettem, de ev elejetol levettek a pontokat a felere, onnantol mar mindegy volt. MasterCard (vagy Google Pay) jobb volt mindig is olyan szempontbol hogy azt mindig elfogadtak (Google Pay eseteben mindig elfogadtak ahol volt contactless), mig az AMEX-et rengeteg helyen nem, legtobb kis boltban nem, Lidl-ben nem, Aldi-ban nem, stb...

Előzmény: zsooo (106144)
tzh Creative Commons License 2019.04.14 0 0 106146

Persze, hogy sosem orultem tiszta szivvel barmely motorizalt - barmely = mindenfele, up to 20-30-40.. tons -  jelensegnek ott, ahove epp a motorizalt beepitett kornyezet elol "menekultem" ki, de nagy problema sosem volt ezzel, azt az egy Kinizsi 100-at kiveve, ahol tenyleg volt a rakas egyeb opcio annak a par motoros szamara, mint az az egyetlen egy rendkivul poros ut, amit 1982 ota minden evben, Punkosd utani (vagy elott? ezt sosem tudom, nem kovetem a vallasi unnepeket) hetvegen rendeznek ugyanott, minden ott lako tudja is, es mindig 1000 folotti letszam halad at (ennek a nagy letszamnak speciel en sem orultem soha, mint resztvevo, tobb, mint a fele nem oda valo, csak ugye a hype, meg a felvagas).

Egy csomo gyalogos azt sem ismeri fel, hogy ha mar egyszer ott van a motoros, jon fel a meredek emelkedon, vagy eppen jon le a lejton, nem szabad elvarni, hogy az alljon meg, mert nem fog tudni csak ugy. A gyalogosnak egy nagyobb lepes felrallni, a motorosnak meg jo esellyel kisebb-nagyobb baleset lehet a vege.

Előzmény: tzh (106145)
tzh Creative Commons License 2019.04.14 0 0 106145

Dehogyis mindig a motoros a hibas, csak nemelyik. Mint altalaban, egy igen kicsi tobbseg vet rossz fenyt az osszes tobbire es ez majdnem igaz a gyalogosokra is. Majdnem, mert ott egyre inkabb ugy ereztem, inkabb a tobbseg az, amelyik nem annyira az erdobe valo, lasd: szemetel. Ez a szemeteles eleve erthetetlen, mert ha oda birom cipelni a csomagolast a tartalmaval egyutt, akkor uresen miert nem birnam el hazavinni? Az en hatizsakom mindig ures csomagolo-anyagokkal volt tele, olykor a kovetkezo tura elott is talaltam benne parat. A mai turacuccok tele vannak zsebekkel, arra valok, nem is ertem...

Előzmény: cam aro (106139)
zsooo Creative Commons License 2019.04.14 0 0 106144

Nem lehet, hogy valami scam oldal aldozataul estel? Tavaly januar-februar tajekan volt a hirekben, hogy az Amex-nek uzleti modellt kell valtania, mert az EUs torvenyek miatt nem sajtolhatnak ki akkora szazalekokat, mint eddig, de ha barmi tortent is en csak azt latom, hogy egyre tobb helyen hasznalhato es egyre tobb akciojuk van, pl karacsony elott volt a 'Shop small' kampany rengeteg resztvevovel, akikrol nem is gondoltam volna, hogy elfogadjak.

 

https://www.americanexpress.com/uk/benefits/shopping/places-to-use-my-card/index.html

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (106125)
cam aro Creative Commons License 2019.04.14 0 0 106143

ma voltam a kornyeketeken. 

5-10 merfolden belul van hol mar egyertelmu tavasz van.. (viragok, zold erdok. ) 

es van ahol meg csak a csiraja latszik. (valami kezd zoldulni ) 

 

mindegy. tavasz van :) 

 

 

 

Előzmény: seci (106142)
seci Creative Commons License 2019.04.14 0 0 106142

Na ja, és a cseresznyefák is virágba borultak, a szép rozsaszinek is!
-seci

 

Előzmény: cam aro (106141)
cam aro Creative Commons License 2019.04.14 0 0 106141

peldanak akartam hozni oket, de meddo a vita. 

 

ezek az erdei turistak tobbsege pont olyan arrogans egoista

mint a richmond parkban droidkent tekero bringasok. 

..egy pillanara megnem all,  megnem nez ozeket, szarvasokat.. csak a stopper, csak az utem szamit.. droidok. 

 

oke. hibas. 

a tobbsege, egy reszuk, paran beloluk. 

a tobbiektol elnezest. .:)) 

Előzmény: seci (106140)
seci Creative Commons License 2019.04.14 0 0 106140

Dehogy, a bringas is!

-seci

Előzmény: cam aro (106139)
cam aro Creative Commons License 2019.04.14 0 0 106139


Ingerultseget velek felfedezni, vagyis inkabb sertodottseget.""

 

csak duh, mert mindig a motoros a hibas. 

de oke.  tulreagaltam. 

elnezest. 

Előzmény: tzh (106137)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.04.14 0 0 106138
tzh Creative Commons License 2019.04.14 0 0 106137

"szvsz eleg kemenyen bealtalanositottad a jelenseget,"

 

Bealtalanositottam?

 

"...nem minden korulmenyek kozott rokonszenvezek crossmotorosokkal. Egyeseknek a...."

 

Ingerultseget velek felfedezni, vagyis inkabb sertodottseget. Inge, nem inge. Aki nem saros, ne legyen ingerult azok neveben, akik a krosszmotorosok johirenek artanak. Ahogy nyilvan van normalis vadasz is, de a jelek szerint az ellenkezojere akad joval hangosabb pelda itt is- ott is.

Előzmény: cam aro (106136)
cam aro Creative Commons License 2019.04.14 0 0 106136

az erdoknek nem a hatul hajtos krossz motor az ellensege, hanem a still furesz, meg a harom tengelyes 20 tonnas betakarito/lerablo  osztaly. 

..na meg a kibaszott ontudatos eco turistak. 

 

szvsz ha kiallsz valami - kenyelem- mellett, akkor ne mar a motorosokat basztasd az erdo irtasok miatt. 

okold az erdo gazdalkodast. 

ja. varj,. .,azt nem tudod mert olyan nincs. 

--------------------------

fogott fovadasz puskat a fejemhez foltan keresztnel. , akart meglincselni turista hadosztaly csovanyosnal. 

tudod mit ? .. mind bolond volt. 

varosbol kiszabadult pszihopata. 

kibaszott motor miatt ugatott mind, de mikor az arcukba toltam a sajat szethagyott szemetuket mind befogta a pofajat. 

ne mentsd a turista osztalyt, volt beloluk reszem.. nem jobbak a patkanynal, kiszabadulva a szekesfovarosbol meg egojuk is van az erdei parasztal szemben, .. 

 

(ugyanitt hozza fuzem.. krossz versenyek elzart,  rendezett palyan mukodnek.. mashol nem is tudnak. szvsz eleg kemenyen bealtalanositottad a jelenseget,)  

 

Előzmény: tzh (106134)
tzh Creative Commons License 2019.04.14 0 0 106135

A tahobb vadasz meg a masik. Az orszagos keken peldaul csak ugy nem szabadna lovoldozni, hacsak nincs lezarva, tajekoztatva stb. Igy sem vagyon benne biztos, hogy az Istallos-ko tetejen lehetne lovoldozni - megtortent eset.

Előzmény: tzh (106134)
tzh Creative Commons License 2019.04.14 0 0 106134

Hm, teljesitmenyturas idoszakomban, meg ugy altalaban termeszetjarokent nem minden korulmenyek kozott rokonszenvezek crossmotorosokkal. Egyeseknek a vedett teruleten belul, illetve gyalogos turazok szamara kijelolt turistaosvenyeken "muszaly" nyomatniuk, es elofordult mar fenyegeto viselkedes is. Kinizsi 100-on minden alkalommal - hogy-hogy nem pont akkor, amikor 1300-1400 gyalogos halad at - jonnek szembe, egyszer mar fel is kaptam egy nagyobb kovet, es azzal a kezben haladtam at...

AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.04.13 0 0 106133

LOL

Előzmény: Némedi László __ (106131)
cam aro Creative Commons License 2019.04.13 0 0 106132

Csak tekerjen, mozogjon. :-)""

 

nem a turamotoros tudatat akartam epiteni en sem. 

szvsz azert egy krossz palyan boven lelehet izzadni.  

 

mindegy, lesz nagyobb, majd tudni fogod mit akar.

most meg csak azt tudja amit te... :) 

Előzmény: KawaBazsy (106130)
Némedi László __ Creative Commons License 2019.04.13 0 0 106131

szerintem csak azt kellene mondani mindenkinek, hogy már megtörtént, és végre mindenki nyugodt lehetne :)

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (106112)
KawaBazsy Creative Commons License 2019.04.13 0 0 106130

Az a szabály, h csak olyan járgányt kap, aminek nincs motorja. Erre anyám most vett neki egy ilyen elektromos trike-ot.. pipák voltunk, de sztem ez az utsó. Csak tekerjen, mozogjon. :-)

Előzmény: cam aro (106128)
cam aro Creative Commons License 2019.04.13 0 0 106129

persze.

csak nem tudtam elvonatkoztatni errol a fhasz orru hulyerol. 

Előzmény: Törölt nick (106127)
cam aro Creative Commons License 2019.04.13 0 0 106128

fiam 6-7 eves lehetett mikor vettem neki egy pit biket. (2006 korul ) 

ekkor mar aktivan (orulten)  biciglizett. 

 

a video ( borzaszto szar, halkitsatok, valami 100 eves mentes a YT legelejerol.  ) az elso 30-40 perce utan van.  (nincs egy ora hogy eleteben eloszor motorra ult! ) 

instrukcio az elejen hol a gaz, hol a fek. 

a tobbit magatol csinalta. 

felallt a nyeregben, a to mellett balra keresztben jott gazzal..terpeszbe rakott kezzel..  

egy igazi krosszos, egy ostehetseg. :) 

...volt. 

a kaland vege egy sacc nyelgazas 10 meter egykerek lett a szomszed keriteseig. 

itt az asszony leparancsolta a motorrol, mire ujra mehetett volna,. kinotte.. 

apa kellett volna melle, de az angliaban dolgozott.  :// 

 

neked adott a lehetoseg.. kine hagyjatok, hatalmas elmeny a gyereknek.. IS.  :) 

 

https://www.youtube.com/watch?v=RtaZWHxvxb0

 

 

 

Előzmény: KawaBazsy (106116)
Törölt nick Creative Commons License 2019.04.13 0 0 106127

De rakattintottal a linkre? :)

Előzmény: cam aro (106126)
cam aro Creative Commons License 2019.04.13 0 0 106126

nem tom, lehet ket pofontol eszhez terne ez a barom. 

 

ha nem, .keep stronger & carry on ...

Előzmény: Törölt nick (106114)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.04.13 0 0 106125

Ha valakinek van American Express kartyaja - American Express kivonul EU-bol, es folyamatosan megszunik a kartyak hasznalhatosaga. Az enyem ket napja meg mukodott ma mar nem.

KawaBazsy Creative Commons License 2019.04.13 0 0 106124

Erről már olvastam jókat.

Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (106123)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.04.13 0 0 106123
Előzmény: AndLivedHappilyEverAfter (106122)
AndLivedHappilyEverAfter Creative Commons License 2019.04.13 0 0 106122

Ezt jonak mondjak, sztori es erdekes (eddig csak filmben lattam ilyent, sorozatban meg nem): https://www.netflix.com/title/80211627

Előzmény: KawaBazsy (106103)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!