Keresés

Részletes keresés

pplexi Reklámszerződés? Creative Commons License 2012.06.26 0 0 44861

Ja és mégvalami ...lentebb olvastam a Tifenderről....na akkor most mondom hogy felejtős....egyrészt drága másrást meg van jobb is......

A Kertészetembe esővizzel locsolok mert,sokkal jobb a minősége mint a fúrt kutas 8as PH- jú víznek.......és ha 20m3-be teszek egy kiló rézgálicot ami kb 900 forint akkor soha nem lesz benne se gomba,se alga se moha....szóval egy teáskanál egy 10 literes locsolókannába...és ezzel beöntözni a füvet,.persze előtte jól feloldani mert nehezen oldódik...én meleg vizzel szoktam......

pplexi Reklámszerződés? Creative Commons License 2012.06.26 0 0 44860

Tisztelt darálthús.....Nagyon sok mindent beszélnek arról az okosok hogy mi a szép fű titka,de egy a lényeg, hogy a saját füvem az gyönyörű.Mégpedig azért mert naponta kétszer locsolom és hetente egyszer salétromsavas vizzel(1 százalékos).........Csak gondoljatok bele ha egészségesen táplálkozunk és a szervezetünk megfelelő PH szinten van tartva,a jeges eső sem árthat nekünk.....így van a fűvel is..... ha a mefelelő minőségű vízzel locsoljuk,és hetente legalább egyszer kap tápanyagot akkor a gombaspórák nem tudnak szaporodni...ez  tény....nekem van egy ph mérőm és a vizem 5,6 ra van kalibrálva salétromsavval.....azaz tiszta nitrogénnel,amitől ugyebár zöld a fű......majd nyár közepétől átállok Káliumra.....mondjuk polifeedre.......és ősszel adok neki egy kis foszfort......és márciusban már gyönyörű a füvem......áprilisban egy kemira starter-ral indítok majd egyetlen egyszer pétisóval.......Az viszont valóban igaz ha valaki a vezetékes vizével vagy a fúrtkutjával locsol naponta kétszer és semmit nem ad a fűnek "enni"....akkor kakukk.....

apci500 Creative Commons License 2012.06.26 0 0 44859

Én is érdeklődtem az egyik Trifender párti olvtárstól, hogy a fűtől el nem választható növényeket hogyan óvja a gombáktól? Nálam feltétlenül kell gombaölő a cseresznye- és meggyfára, rózsára. Semmi kedvem permetezéskor takargatni a gyepet, hogy ne cseppenjen rá. Szóval nálam a Trifender nem megoldás. Egyelőre a 10-10-20 körüli műtrágya, a ritka locsolás, a nyárra kicsit felemelt fűnyíró és a Dithane, Bumper, Amistar váltogatás látszik bejönni. A permetezést inkább az egyéb növények miatt alkalmazom, de ha már úgyis fújni kell akkor kap a fű is.

 

Más: A hangyák már termeszvárakat építenek, hordják még a PUR habot is a házból. Van valakinek valami bevált módszere? Az egyik várra leszúrtam egy hangya ölő tartályt, le se tojták :-(

Előzmény: darálthús (44851)
MacMazsola Creative Commons License 2012.06.26 0 0 44858

ez egy nagyon jó ötlet!

Előzmény: darálthús (44855)
Szipolykaa Creative Commons License 2012.06.26 0 0 44857

Ha van energiad es kedved, szerintem csinald meg, a guruk talan hajlandok kijavitani es kiegesziteni. Nagyon hasznos lenne egy ilyen "topikdokumentum".

Előzmény: darálthús (44855)
Deph Creative Commons License 2012.06.26 0 0 44856

Vargányát jobban szeretem, de van elég, szerintem egy fél vödörrel összeszedek, mire végzek. :)

Holnap meg nyomok rá egy kis Trifendert.

Előzmény: Tequila05 (44854)
darálthús Creative Commons License 2012.06.26 0 0 44855

Szia!

 

Esti locsolos biztos út a gombához.

Rá kell szánni az időt és legalább 1 évet visszaolvasni a fórumban. Ezt csináltam én is (bár én legalább 2 évet visszaolvastam) és azóta boldog fűtulajdonos vagyok. :-)

 

Egyébként hasznos lenne egy anyagot összeállítani, amelyben minden le van írva. Vetés, ill. annak előkészíte, a (első) nyírási szabályok, a szezonnak megfelelő műtrágyázás, locsolás gombatünetek, azok kezelése, kártevőírtás, szellőztetés, lazítás, gépkarbantartás és minden egyéb fontos dolog a témában. Valahová feltenni és csak a linkre kell irányítani a kezdő füvezőt.

Nagyjából már én is meg tudnám csinálni, de szerintem vannak nálam nagyobb szakértők itt a fórumon. Találtam oldalakat, ahol elég jól körvonalaznak dolgokat, de olyan részletességig, hogy pl.,ha gombás a füved akkor esetenként mivel kezeld, hogy kombináld a szereket, milyen arányban keverd, mikor juttasd ki, mi legyen a stratégia, kezelési sorrend stb.. még nem láttam.

Előzmény: loce (44850)
Tequila05 Creative Commons License 2012.06.26 0 0 44854

Nálad mennyi a kalapos gomba? Össze jött már egy rántottára való?

Előzmény: Deph (44807)
Tequila05 Creative Commons License 2012.06.26 0 0 44853

2 naponta locsolok + néha teszekhozzá vizben oldott  FERTICARE -t.

Meg fogom fújni a hétvégén  gomba ellen, aztán majd meglátjuk.

Előzmény: rati update (44800)
darálthús Creative Commons License 2012.06.26 0 0 44852

Azért itt több sebből vérzik a dolog. Ne beszéljünk rá senkit  a napi 2 locsolásra, főleg nem az estire. Még a napi 1 alkalom is legtöbb esetben idokolatlan.

 

Hetente lehet nyírni? Nekem akkor kellett 6 naponta nyírni, mikor gombás volt és teljesen belassult. Egyébként általában 3 naponta. Tavaszal még majdem a 3 nap is sok, annyira nő.

A kálciumnitrátról meg majd beszélnek a szakik, hogy mennyire tesz jót.

Előzmény: pplexi Reklámszerződés? (44848)
darálthús Creative Commons License 2012.06.26 0 0 44851

Szia Attila!

 

"Ha minden igaz, akkor a Trifender pénzkidobás volt, mert gombaölővel nem szabad kombinálni."

 

Az még kombinációnak számít, hogy koktél után 3 héttel toltam rá a Trifendert? Korábban kérdeztem a fórumon, hogy mennyi időnek kell eltelni a gombaölőzés után, hogy ne nyírjam ki a Trifender hasznos gombáit és valamelyik szaktekintély (lehet, hogy éppen Te :-) ) azt mondta, hogy nehéz pontosan megmondani, de kb. 3 hét után már vszeg. nincs hatása a koktélnak. Erre most elkezdesz sokkolni. :-)

 

Korábbi hozzászólásaidban is már láttam az eredményeidet a gombatámadás után, ez tartotta bennem a lelket. :-) Ill. a fórumnak köszönhető, hogy ilyen szép és most már talán kezd kialakulni egyfajta rutin is fűápolásban.

Sokan azt gondolják, hogy meghintem fűmaggal a földet, néha locsolok és nyírok és majd lesz szép füvem. Azt tudtam, hogy nem így van, de azt nem sejtettem, hogy ilyen sok dologra kell figyelni. Viszont megvan az eredménye, szeretem csinálni és ez a lényeg. Mondhatni én is fűbuzi lettem. :-)

Előzmény: sz_attila (44813)
loce Creative Commons License 2012.06.26 0 0 44850

Sziasztok,

 

Olvasgattam a fórumot de a sok infó között nem tudom mi lenne a legjobb az én kertemnek.Légyszi segítsetek.

Van egy ápilisi vetésü 100m2-es kert,ami stadion sport fűmaggal lett bevetve. Nagyon szépen fejlődött viszont kb 2 hete elkezdett a tövénél sárgulni és körökben teljesen kiszáradt(legalábbis úgy néz ki).Minden este locsolok,de ez sem segít.Olvastam,hogy ez nagy valoszínűséggel gomba.

Ha valakinek van jó módszere a gomba eltüntetésére az légyszi ossza meg velem.

Holnap csatolok egy képet hátha az többet mond.

 

Elpre is kösz!

 

üdv,

pplexi Reklámszerződés? Creative Commons License 2012.06.26 0 0 44849

hogy csak no :) :) :).....

pplexi Reklámszerződés? Creative Commons License 2012.06.26 0 0 44848

olvasgatom itt a hozzászólásokat......és van egy nagyon jó praktikám a fű zöldítésére....főleg ha sárgulós foltosodós és olyan "nyűglődős....szóval egy sima gerebjével vagy levélgerebjével meg kell kapirgálni aztán Kalciumnitráttal (amelyet vízben jól feloldunk) be kell öntözni....( egy evőkanál egy öntözőkannába)....olyan zöld lesz a fű hogy csak meg hetente lehet nyírni :) :) :)....persze a a napi reggeli és esti locsolás elengedhetetlen......

MacMazsola Creative Commons License 2012.06.26 0 0 44847

öntözéssel kapcsolatban kérdés:

 

6-8 hetes fűvet hányszor locsoljam hetente? már 2-3 vágva volt, de foltos.....(képek vannak feltöltve alábbi hozzászólásnál)

MacMazsola Creative Commons License 2012.06.26 0 0 44846

Samubá,kaptam tőled egy jó tanácsot-amit nagyon köszönök is- a foltok eltüntetésére, tegnap csináltam egy kis helyzetjelentést,de foltok továbbra is maradtak...vettén egy pillantást a fűvemre, valamit elronthattam?vagy mit ajánlanál?

 

tegnap kimaradtam a jó tanácsosztásból)))

 

üdv mindekinek!

Előzmény: MacMazsola (44816)
jhckjabc Creative Commons License 2012.06.26 0 0 44845

Milyen műtrágya és milyen időközönként?

Valaki azt írta sima pétisó mikor fakulni kezd

Eléglenne nekem is?

Zs

Előzmény: Samubá (44828)
mio_mamago Creative Commons License 2012.06.26 0 0 44844

Igazatok van, talán a fiskars nem is csillagkapa.

Előzmény: Törölt nick (44843)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.26 0 0 44843

na erre tippeltem én is, mert ott párhuzamosan futnak a csillagok.

 

Előzmény: Catman (44842)
Catman Creative Commons License 2012.06.26 0 0 44842

Nekem a masodik fajta van. Ez egy kicsit megforgatja a foldet, tehat fuveteshez pont jo. A fiskars-t nem probaltam meg, de arra tippelek, hogy az csak megszurkalja a foldet, de nem forgatja. Persze lehet, hogy tevedek.

Előzmény: Törölt nick (44835)
mio_mamago Creative Commons License 2012.06.26 0 0 44841

Arra nem tudok választ adni.

Előzmény: Törölt nick (44839)
Szipolykaa Creative Commons License 2012.06.26 0 0 44840

Samubá és mindenki!

Az addig OK, hogy tegnap vettem, egy zsak mutragyat a foltos fuvemre (vegulis megiscsak Compo tartos hatasu lett, egyszeruen azert, mert a rovidtavu is ugyanolyan szemermetlenul draga), de:

 

Tobbet szorjak a vilagos foltokra, vagy teritsem egyenletesen??????

Törölt nick Creative Commons License 2012.06.26 0 0 44839

én is ismerem a márkát, a gondom csak annyi hogy mintha teljesen más elven működne, viszont nem tudom, hogy mind a 2 tudja e ugyanazt a célt szolgálni?

Előzmény: mio_mamago (44837)
mio_mamago Creative Commons License 2012.06.26 0 0 44838

Igyekszem, bár most egy hétre magára marad, vágás nélkül. Vizet azért kap majd.

Előzmény: Samubá (44829)
mio_mamago Creative Commons License 2012.06.26 0 0 44837

Ha nem a pénz a döntő, akkor fiskars venném meg. Nekem van fiskars termékem, de nem bántam meg a kiadott pénzt érte.

Előzmény: Törölt nick (44835)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.25 0 0 44836

ha ennyire parázol a gyerek miatt a substral nak is van vizben oldódó trágyája, 

 

amúgy első gyerek ha jól tippelem:-)))

Előzmény: Vairochana (44834)
Törölt nick Creative Commons License 2012.06.25 0 0 44835

siknak sík lesz az tuti, csak lejt.

most készítek egy döngölőt, minden rögöt szét fogok döngölni.

 

A multkor az öcsém hozott egy gyárit, nagyon jó volt, (csak eltört) öntvény volt. de 20 e ft nem adok érte, igy készítek egy jobbat. na jó üvegszál nyele nem lesz, de célnak meg fog felelni, most hogy volt nagy eső, egy helyen láttam hogy megállta a víz tócsában, ott emelni fogok a szinten.

 

 

a gombatrágya és a force  bedolgozást kezdhetem jóval hamarabb is mint a vetés?

 

csillagkapából melyik a jobb?

 

http://www.webszerszam.hu/fiskars-quikfit-csillagkapa-136524-12839.html/hun/

 

http://szerszam.shop.hu/index.php?product_id=4188&page=shop.product_details&category_id=82&flypage=flypage.tpl&option=com_virtuemart&Itemid=65

Előzmény: Samubá (44823)
Vairochana Creative Commons License 2012.06.25 0 0 44834
Bocs, meg egy kerdes, probalt mar vki asvanyi tragyat? Hajtika, meliorit, stb, ilyen zeolitos termekeket? Kisgyermek melle jeligere.....
Vairochana Creative Commons License 2012.06.25 0 0 44833
Csatlakozom!
Előzmény: Szipolykaa (44832)
Szipolykaa Creative Commons License 2012.06.25 0 0 44832

Köszönöm, Samubá. Igyekszem. Te pedig nagyon nagy tudású és segítőkész ember vagy. És még több topiktárs is hasonlóan. Ez így nagyon jó.

Előzmény: Samubá (44827)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!