Keresés

Részletes keresés

Anika76 Creative Commons License 2010.02.27 0 0 253
Szia!
Ez igen,gyönyörűek!!!!
Meg vannak jelőlve?/a csík a hátukon!/
Előzmény: törpecser (250)
Anika76 Creative Commons License 2010.02.27 0 0 252
Bocsi,siettem!
Milyen fajtával????Janika/s barát/évek óta foglalkozik disznókkal,és az a mániája,hogy össze-vissza keveri a fajtákat.Namármost....nála igazándiból találsz mindent,az a lényeg,hogy fehér legyen!!!Merthogy ezt könnyebb eladni!!
Most is volt több mint 10 előhasú kocája,erre tegnap jött,és mondja,hogy eladta mindet!!!!
Előzmény: san72 (249)
Anika76 Creative Commons License 2010.02.27 0 0 251
Szia!
Akkor te is abban a cipőben jársz,mint mi!Folyamatosan építkezünk,már mikor anyagilag bírunk,bővül az állatállomány,de csak lassan,.......talán egyszer eljutunk oda,hogy saját földön termelhetünk,mert ez lenne a cél.Most nagyon óvatosnak kell lennem,mert minden gramm takarmány úgy veszek,és bizony nehéz jól kijönni!!!Végülis azért vágtunk bele a falusi életbe,mert jó lenne "önellátónak"lenni,ez valamilyen szinten megy is,csakhát.....az a "r......t pénz!!!
Én januárban cseréltem egy hízót egy előhasú kocára....most március végére kiderül.jól tettem-e??
Előzmény: san72 (249)
törpecser Creative Commons License 2010.02.26 0 0 250

 

Szép estét Mindenkinek!

 

Hát már eladósorba kerültek a karácsonykor született malacaink, ma készítettem pár képet, bár nem volt hajlandó mind fotózkodni, de így is látni, hogy mekkorát nőttek...

(((s Anika76 már nem lóg a farkuk, hanem szépen kunkorodik, van balfarkas és jobbfarkas is...)))

 

Üdv!

Előzmény: Anika76 (126)
san72 Creative Commons License 2010.02.26 0 0 249
Szia Anika76.Több oka is van hogy most nem veszek.A legfontosabb,hogy nincs most rá keret.A másik,nincsenek még kész az új ólak.De dolgozom már a megoldáson:))) Milyen fajtával foglalkozik az ismerősöd?
Előzmény: Anika76 (247)
zotyapeti Creative Commons License 2010.02.26 0 0 248
Sziasztok.Szia Anika76.Örülünk hogy belekotyogsz hiszen ez a fórum lényege.Ezek a mangalicák ridegen voltak tartva csak itt óriási erdők vannak és szó szerint elvadultak. Kb. 3 évig működött a ridegtartás mindig visszajöttek ,rendszeresen etetve voltak.Aztán egyszercsak már nemjöttek,sőt ez eggyik koca vaddisznókeverék malacokat ellett.Én is gondolkodtam 2-3 éve hogy beszerzek egy hasas kocát mangalicából de csakis villanypásztorral plusz kerités de végül lemondtam róla.
Előzmény: Anika76 (246)
Anika76 Creative Commons License 2010.02.26 0 0 247
Szerintem nem járnál rosszúl,ha most vennél előhasút,mert már azokat is kezdik csillagoség áron adni.Legalábbis itt nálunk,az egyik barátunk inkább ezzel foglalkozik,és bizony merőben más árakat mond,mint január elején!A malacárakról látom tájékozott vagy......vagy rutin.....de igazad van!
Előzmény: san72 (244)
Anika76 Creative Commons License 2010.02.26 0 0 246
Sziasztok!
Bocsi hogy belekotyogok,de a mangalica úgynevezett ridegtartásban érzi jól magát,igazándiból semmi gondod nincs vele,ha csak "kicsapod"valahova,főleg ha van egy kis tölgyes is.Évek óta szeretnék én is tartani,de......eddig nem jött össze!
Előzmény: zotyapeti (245)
zotyapeti Creative Commons License 2010.02.25 0 0 245
Szia.A mangalicákkal kapcsolatban van egy érdekes történetem.Itt a falunkban (Váralja)egyik barátom marhát tenyészt ,és mellé beszerzett mangalicákat is.Volt öt koca egy kan plusz a szaporulat.Minden szépen működött egy darabig de tavaly tavasszal elszöktek ki az erdőbe és egész nyáron ottvoltak.Tél elején amikor elfogyott a kaja egyrészük visszament sikerült őket befogni.A többieket a vadászok lelövöldözték hogy ne keveredjenek össze a vaddisznókkal.
Előzmény: förike (240)
san72 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 244
Előre is köszönöm.Ha a tavaszi árak megint az egekben lesznek,veszek inkább egy előhasi kocát.Júniusban pedig hízónak valót.Szeretnék tartani 2-3 anya disznót.
Előzmény: zotyapeti (237)
kisgazda17 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 243
Az tök jó lesz:)
Előzmény: förike (240)
kisgazda17 Creative Commons License 2010.02.25 0 0 242
Szia

Gratulálok a bocihoz!!!
Várom a képeket:)
Előzmény: kompot42 (236)
zotyapeti Creative Commons License 2010.02.25 0 0 241
Szia.Köszönöm a szíveslátást márciusban nemtudok menni,de áprilisban szeretnék mert rendeltem tojásokat és inkább én hozzam el mint a posta.A kocákkal kapcsolatban: sajnos nemlátok át rajtuk pedig szeretnék mert az enyém is így néz ki.
Előzmény: kompot42 (239)
förike Creative Commons License 2010.02.24 0 0 240
Van egy ismerősömnek egy tanyája és 4 hektár rét bevan kerítve!!Odavittük a mangalicákat szabad tartásban lesznek!!!!
kompot42 Creative Commons License 2010.02.24 0 0 239
Bármikor szivesen látlak,ha minden igaz akkor március 14-én lesz a börze.Ló boxot építettük át anyaháznak,a börzére meglesznek már a malacok is ,remélem ,nem lesz baj a fialásnál,és drukkolok ,hogy a feleséged ráálljon a bocisizmusra !!!Vegyél neki egy napos bocit ,biztos el fog olvadni tőle.Szerinted mennyi malac lesz?
Előzmény: zotyapeti (238)
zotyapeti Creative Commons License 2010.02.24 0 0 238
Szia.Milyem új helyet készítettél.Már meglévő épületben vagy most épült?Boci még nem volt nálam de nem rajtam múlt(afeleségem).Gyermekkoromban apukám tartott 8 bikát munka mellett.Összesen hat csapat volt vagyis 48 db ezek árából épűlt nagyjából egy új családi ház.Csak viszonyításképpen írtam le a mai árakhoz.Egyébként hogyha egyszer összejön és megint eljutok a börzére megnézném az állományod ha lehet és persze lesz időm .
Előzmény: kompot42 (236)
zotyapeti Creative Commons License 2010.02.24 0 0 237
Hello mindenkinek.Szia san72.Énis nagyon szeretem ezt a topicot bár szoktam olvasgatni a baromfisokat is de ott nem írok.Kívánom hogy mielőbb megtudd venni a malacokat kérdésekre pedig szívesen válaszolok ha tudok.Valószínüleg a malacárak a tavasszal elszálnak úgy mint tavaly.
Előzmény: san72 (235)
kompot42 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 236

Sziasztok

Nos kész az új helyük az anyáknak,ma át is lettek rakva oda.Nagyon élvezik most olyanok mint az elégedett királynők:), mostmár én is elégedtett vagyok.Tegnap bővült a családunk egy újabb boci taggal Ödönkével,most ismerkedünk egymással de ha igaz akkor egy hónap múlva fog még eggyel ,mert tudjátok szerelem első látásra,de csak egy hónap múlva lehet elhozni:)

san72 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 235
Sziasztok.Jó lenne ha felpörögne ez a topik mert nagyon szeretem olvasgatni.Ha sikerül megvennem az idei malackáimat,elárasztalak benneteket kérdésekkel.
Előzmény: zotyapeti (234)
zotyapeti Creative Commons License 2010.02.23 0 0 234
Szia.Köszi a drukkolást.Ma beszereltük az infrát úgyhogy minden kész,várunk és várunk. Ugylátszik csak ketten maradtunk a fórumon.Egyébként te merre laksz pontosan?
Előzmény: kisgazda17 (233)
kisgazda17 Creative Commons License 2010.02.23 0 0 233
Szia

Köszi hogy válaszoltál.
Nálunk is úgy van most hogy az egyik disznó a tesóméké de mi gondozzuk őket:)
Nekünk beton alapú, tégla disznóól van, ez a disznóknak és a kecskének nagyon jó, most viszont a libák és a nyulak kivételével minden állatunk ott alszik. kényelmesen elférnek mert nagy de idővel több kecskét szeretnénk és lehet egyszer még a kocázáshoz is kedvet kapunk.
Másrészt ez az ól csirke nevelésre nem biztonságos.
Ezért akarunk építeni egy nagy tyúkólat.
Nekem ez az első kecském, szarvatlan és olyan helyről került ide ahol egyáltalán nem voltak emberhez szokva, ráadásul voltak vagy 60-an. Nem kis munkába és időbe telt mire megszelídítettem. Mostmár ha megyek a kertekbe vagy a kiserdőbe csavarogni nemcsak a kutyák hanem ő is jön velem. Idáig nagyon szófogadó, egyszer kellett elnadrágolnom, de azóta nincs baj vele.
Remélem egyszer én is eljutok odáig hogy bárányaim is lesznek.
Drukkolok a Sárinak:))!!
Előzmény: zotyapeti (232)
zotyapeti Creative Commons License 2010.02.22 0 0 232
Sziasztok.Szia kisgazda17.Megpróbálok minden kérdésedre válaszolni.A libáim még nem tojnak éppen ma sikerült korábban hazaérni és kialakítottam két zárható fészket. Azért zárható mert bennehagyom a tojást és minden este bezárom a terveim szerint. Az építkezés célja egy dupla disznóól.Erről még nem írtam de sajnos itthon csak egy hidas faólam van.Ez kocának nem jó.Jelenleg a sóginál tartom ő adja a helyet a takarmányt én viszem.Neki csak egy ló van egy hatalmas istállóban úgyhogy a másik oldalon vígan elfér a koca(Sári).Mivel sofőr ha uton van én látom el a két állatot ha nekem van dolgom akkor ő.A szülői házból 8 éve elköltöztem ott volt 4 normális ól.A sonkád biztosan gyönyörű,gondolom majd kitart egy darabig hogyha egyszer megkezditek.A birkák hobby célra voltak én nyírtam,körmöltem nagyon szerette az egész család őket.Szerintem még lesz mert a nagyobbik lányom mindig mondja:apa miért adtad el őket?Sokkal jobban kedvelem őket mint a kecskét mert nemtörik állandóan rosszban a fejüket.Volt olyan kecske a szarvával felemelte a kerítést kibújt és tönkretett egy csomó gyümölcsfát.Lehet hogy nekem nemvolt szerencsém velük pedig volt egy pár de a birkák tizedannyi gondot sem okoztak.Egyébként holnap szeretném beszerelni a kocához az infrát hogy minden legyen kész ne kelljen kapkodni. Na szépen összezsúfoltam mindent.
Előzmény: kisgazda17 (231)
kisgazda17 Creative Commons License 2010.02.21 0 0 231
Szia
Itt is nagyon jó idő volt:))
Bár én hasaltam egyet a sárban, hála egy kóbor kutyának:))))
Mostmár mi is kezdünk érdeklődni hol,merre,mi mennyi.
Te mit építesz??

Mi mint már mondtam egy nagy tyúkülőt, de több fiókos lesz, és lesz benne füstölő és a nyúlnak is hely.

Nekem már mind a két libám tojik:)) Tieid??

Én is nagyon reménykedem hogy Bori kecském hasas, és a remény hal meg utoljára:)

Ja bocsi ha offolok, még egy kérdés a bárányokat hobbiból tartottad? Pár darab engem is érdekelne, pár év múlva.

Megmértük a nemrég vágott ártány sonkáját: 16 kg. Jó mi?:)
Előzmény: zotyapeti (230)
zotyapeti Creative Commons License 2010.02.21 0 0 230
Szia.Végre valaki.Nembaj ha nemértesz hozzá nemannyira fontos,majd maradok a régi módszereknél.Az újság az hogy gyönyörű idő volt ma befogtam a pónit és egy jót kocsikáztam a sógival.A koca hasa szépen ereszkedik,úgyhogy erősen reménykedünk tudod a remény hal meg utoljára.Tervezem a leendő épületet, érdeklődtem a téglagyárban az árakról ha összejönnek a dolgaim akkor belevágunk.
Előzmény: kisgazda17 (229)
kisgazda17 Creative Commons License 2010.02.21 0 0 229
Szia

Csak én vagyok itt,de én ehhez sajnos nem értek.
Amúgy mi újság?
Előzmény: zotyapeti (228)
zotyapeti Creative Commons License 2010.02.20 0 0 228
Sziasztok.Látom megint gyengélkedik a fórum.Kérdezni szeretném mi a véleményetek az ellés előtt 2 héttel végzett féreghajtásról. A neten olvastam róla,beszéltem az állatorvossal is mondta hogy most már létezik ilyen szer.Mindenesetre kérném akinek van ilyen jellegű tapasztalata ossza meg velünk.
csaby74 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 227
Sziasztok.Andris még vagyok v.meddig MSN-en:))Ha akarsz még egyáltalán valamit:)))
Előzmény: kisgazda17 (226)
kisgazda17 Creative Commons License 2010.02.19 0 0 226
Heló

Itt is borzasztó a sár:(((((
Amúgy mi is építkezünk tavasszal: Tyúkülőt.
Előzmény: zotyapeti (225)
zotyapeti Creative Commons License 2010.02.18 0 0 225
Hello mindenkinek.Végre egyszer korán beérkeztem erre sehol senki.Szépen olvad a hó most már sár van.Hát ez sem a kedvencem de talán kezdünk kilábalni a télből.Talán.....Erősen gondolkodom hogy tavasszal nekiállok egy melléképület építésének.Most keztem el felmérni az anyagszükségletet,aztán majd meglátom hogy jön össze mivel minden nagyon drága.
kisgazda17 Creative Commons License 2010.02.17 0 0 224
Hali

Várjuk a fejleményeket:))
Előzmény: zotyapeti (223)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!