Keresés

Részletes keresés

Bimbum Creative Commons License 2000.07.21 0 0 174
Pirx könyvet nagyon szeretem. A filmsorozatra nem nagyon emlékszem.
Előzmény: Pirx (159)
Banita Creative Commons License 2000.05.30 0 0 173
Ezer hála és köszönet! Jegyztem. És örülök, hogy nem csak nekem okozott kisebb sokkot a rendszeres figyelgetés. (Vagy ez nagyon gonoszan hangzott? :-)) )
Előzmény: Barton Fink (172)
Barton Fink Creative Commons License 2000.05.30 0 0 172
A sorozat címe : Messziről jött ember. Francia sorozat volt, emlékezetem szerint 6 részes és ötévesen elég komoly sokkot okozott a rendszeres nézése. A sztori lényege az volt, hogy ezt az André nevű dúsgazdag bácsit meg akarták gyilkolni, és ezért leütötték agy nagy vasdoronggal ( asszem ez olyan kurbli volt, amilyeneket a régi autók beindítására használtak). A fazon azonban randszeresen visszajárt kísérteni, erős láncsörgéseket használva hanghatásként, az arca pedig hófehér volt, egy ronda nagy vérfolttal. A sorozat végén aztán kiderült, hogy az ürge nem halt meg, csak be akarta ijeszteni a kedves rokonokat.
Előzmény: Banita (156)
Banita Creative Commons License 2000.05.29 0 0 171
Köszi, köszi, köszi! Infókat még! :-)))
A hely szelleme Creative Commons License 2000.05.29 0 0 170
A csehszlovák szellemesben meg volt egy szellem-házaspár (asszem sokat veszekedtek amúgy), akik mielőtt elhaláloztak, a toronyházban laktak és a nőt Augusztának hívták.
Előzmény: Banita (156)
cska Creative Commons License 2000.05.29 0 0 169
1. A nyolcvanas évek közepén (?) adtak a tv-ben egy sorozatot, amiből már csak nagyon kevés rémlik. Azt hiszem, egy kastélyban és annak parkjában zajlottak a főbb események. Volt benne egy kísértet, de nem hiszem, hogy a jóságos fajtából... Lánccsörgés, sötét, félelem... Ezek jutnak először eszembe. Másodszor pedig semmi. Teljes homály. De szeretném tudni, mi is volt ez. Késő este adták (ez biztos, mert csak ritkán nézhettem me. Rémlik valakinek rajtam kívül?

Valakit André-nak hívtak benne. (talán éppen a szellemet) és még volt valami láda meg talán egy holttest a farakás alarr..

Amúgy 85-ben jáccották pont.

Előzmény: Banita (156)
A hely szelleme Creative Commons License 2000.05.29 0 0 168
Nna és a Rutles c. Beatles-paródia-dokumentumfilm nincs meg vkinek? Nagyon szeretnék belőle egy kopit...
A hely szelleme Creative Commons License 2000.05.25 0 0 167
Ah, minden bizonnyal Rothgo-nak írták.

Hiába no, a mnemotechnika szépen műxik... :-)

Előzmény: A hely szelleme (166)
A hely szelleme Creative Commons License 2000.05.25 0 0 166
Ja, most jut eszembe: Ron Moody Rotgo-t játszotta.
Előzmény: A hely szelleme (165)
A hely szelleme Creative Commons License 2000.05.25 0 0 165
Dehogynem!

"Megtagadom tőled a Nídust!"

"Rotgo, Rotgo, Rotgo..."

Még annyi dereng, hogy angol sorozat volt és Ron Moody volt a főszereplő (asszem a gonosz főhős) és gyak.ilag egy barlangban játszódott az egész.

Előzmény: vicc (164)
vicc Creative Commons License 2000.05.25 0 0 164
Engem meg az Időlabirintus című ifj, filmsorozat érdekelne anno 86 tájáról. De biztos senki nem tud róla semmit... brü-hü :((
Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 2000.05.25 0 0 163
Biztos, hogy régebbi. Viszont lehet, hogy nem Mensáros László volt, hanem Páger Antal...
Előzmény: ambrozia (152)
Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 2000.05.25 0 0 162
3. A "Szellem a toronyházban" szerintem NDK-s film volt. De többet nem tudok.
Előzmény: Banita (156)
Pirx Creative Commons License 2000.05.25 0 0 161
Az bizony könnyen lehet. Tehát, pontosítva a jellemzôket:

termosz, kávéfôzô, vasaló, Skoda indexlámpa.
:-)))))

És
SEGÍTSÉGÉRT HATALMAS INTERGALAKTIKUS KÖSZÖNET!

Előzmény: A hely szelleme (160)
A hely szelleme Creative Commons License 2000.05.25 0 0 160
...volt ott még villogó (Skoda?) indexlámpa is... :-)
Előzmény: Pirx (159)
Pirx Creative Commons License 2000.05.25 0 0 159
Pirx pilóta kalandjai, magyar televíziós sorozatként futott (ne röhögj!), vajon megszerezhetô-e valahogy, valahol?

Ha jól emlékszem, valamikor még a Televíziós mesék felnôtteknek sorozat elôtt adták le.
Termosz, kávéfôzô, vasaló.

SEGÍTSÉGÉRT HATALMAS INTERGALAKTIKUS KÖSZÖNET!

ambrozia Creative Commons License 2000.05.23 0 0 158
Sajnos nem tudok segíteni (1), mert nekem is kb. annyi rémlik a filmből, mint Neked. De szerintem kérdezd meg Derek-et a Sorozatok a televízióban c. topikban, Ő vágni szokta a témát. Sok sikert!
Ambrózia
Előzmény: Banita (156)
Banita Creative Commons License 2000.05.17 0 0 157
w3.swi.hu/cskadar/meskaz.htm
Rajz-, ifjúsági-, játék-, művész- és dokumentumfilmek nagy választékban, korrekt feltételekkel.
Előzmény: Banita (156)
Banita Creative Commons License 2000.05.17 0 0 156
Sziasztok!

Sajnos a felvetett kérdések egyikére sem tudom a választ. :-(
Viszont szeretnék én is egítséget kapni:

1. A nyolcvanas évek közepén (?) adtak a tv-ben egy sorozatot, amiből már csak nagyon kevés rémlik. Azt hiszem, egy kastélyban és annak parkjában zajlottak a főbb események. Volt benne egy kísértet, de nem hiszem, hogy a jóságos fajtából... Lánccsörgés, sötét, félelem... Ezek jutnak először eszembe. Másodszor pedig semmi. Teljes homály. De szeretném tudni, mi is volt ez. Késő este adták (ez biztos, mert csak ritkán nézhettem me. Rémlik valakinek rajtam kívül?

2. Tudtok bármit az Örvény című filmsorozat fellelhetőségéről? A főcímben egy síró baba ült valami víz közepén... Ez is félelmetesnek tűnt akkor, nem tudom, ma hogy viszonyulnék hozzá. Egy őrült nő is nagy szerepet kapott benne...

3. A következő filmek is érdekelnek még:
- Tajpan (Tv3, nem is olyan rég, minisorozat. Sajna nem vettem fel, és később megbántam. Pierce Brosnan a főszereplő.)
- A hegy gyomrában (sorozat, X évvel ezelőttről, egy ikerpár, akik gondolatátvitellel beszélgettek, gonosz szomszéd, aki úgy néz ki, mint egy saláta (?), tó a ház előtt...)
- Elsüllyedt világok (rajzfilmsorozat, "Volt, nem is olyan rég egy szép világ...", Spartacus, Maxigáz, Zsebpiszok és társaik)
- Szellem a toronyházban (?) (Valami cseh vagy lengyel sorozat, egy férfi és egy nő laktak szellemként egy toronyházban, talán a gyerekek látták őket..., mindig úgy közlekedtek, hogy kétszer megkopogtatták a falat, harmadjára pedig átsétáltak rajta)

Valaki régen ajánlott nekem egy honlapot, ahol régi filmeket lehet fellelni... Mindjárt utánakutatok.

arabella Creative Commons License 2000.04.14 0 0 155
Sziasztok,
Tudna nekem segiteni valaki?Keresem a Bor és hatalom katalán sorozat első 193 részéből bármelyiket.Nagyon fontos lenne!!!
arabella
ebcsont before Creative Commons License 2000.04.13 0 0 154
Ha még aktuális: megvan a Hellraiser 1, sajnos magyar szinkronnal, és az Evil Dead 1 angolul, de sajnos vágott változat.
Előzmény: Nephilim (142)
Ha Creative Commons License 2000.04.11 0 0 153
Lehet, hogy tévúton járok, de nem a Páger Antal volt annak a bizonyos tévéfilmnek a főszereplője?
Ugyanis létezik Sarkadi Elveszett Paradicsomának egy olyan változata, aminek forgatása közben meghalt a főszereplő, Páger Antal. A másik két szereplő Cserhalmi György és Hegyi Barbara volt.
Előzmény: Sehonnai Bitang Ember (150)
ambrozia Creative Commons License 2000.04.10 0 0 152
Talán a Vigyázók (1993)?
Előzmény: Sehonnai Bitang Ember (150)
A hely szelleme Creative Commons License 2000.04.10 0 0 151
Sziasztok,

Arról a bizonyos Látogatók c. francia sorozatról nincs újabb hír? Neadjisten mexerezte már valaki?

Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 2000.03.27 0 0 150
Alice, köszönöm ! :-)

Keresek egy magyar TV-filmet, valamikor a 80-as évek vége felé készülhetett.
Az a trükk benne, hogy a forgatás közben halt meg az egyik főszereplő Mensáros László. De leforgatták úgy, hogy Hegyi Barbara játszotta a szerepét, mintha vele beszélne, miközben nem volt ott senki.
Igen különös hangulatú film volt...

Törölt nick Creative Commons License 2000.03.27 0 0 149
Sziasztok!

Gyűjt itt még valaki Magnum p.i. epizódokat rajtam kívül?

(Ld. még
Magnum-topic)

A hely szelleme Creative Commons License 2000.03.27 0 0 148
Igen, Nyár a hegyen, köszi szépen! Netán meg is van valakinek?

Nos, lenne még egy film, ami 1992-93 körül, egy este ment az MTV-ben.
Talán francia film volt és úgy kezdődött, hogy összejönnek a régi osztálytársak egyikük halála apropóján. Visszaemlékeznek az iskolás évekre: a '60-as években jártak a gimnáziumba... mindenféle figura volt köztük, gitáros-rocker-zeneőrült meg a többi... egyszer valamiért kollektíven (?) szankcionálták őket az iskolában... az egyik társuk elég alaposan összejött a csinos fiatal angoltanárnénivel...
Lényegében ennyi dereng, azért kellene, mert a filmnek remek (olyan happy-nosztalgia) feelingje volt.

vurugya Creative Commons License 2000.03.26 0 0 147
Hallali!
Jó, hogy van ilyen topik, én is keresek párat. Az egyik egy Belmondo-film, egy ponyvaregény-írót alakít benne, és mutatja a film a megírt regényrészeket is, meg az író életét is egy társasházban. Marhára tetszett, de azóta sem hallottam róla...

És ti? Megvan esetleg videón?

(Én most mexereztem "A Szép fogolynő"-t, még most is annak örülök. De azt tudom, azt sokan keresték az ismerőseim közül. Ti nem?)

vurugya

chat man Creative Commons License 2000.03.26 0 0 146
Nyár a hegyen
Előzmény: A hely szelleme (143)
Tracy Mills Creative Commons License 2000.03.26 0 0 145
Bacsó Péter: Nyár a hegyen (1967)

A festő és szerelmese egy idősebb orvossal közösen megvásárolják egy valamikori internálótábor elhagyott barakképületét.

Lehet?

Előzmény: A hely szelleme (143)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!