Keresés

Részletes keresés

DeRosa Creative Commons License 2012.01.11 0 0 1264

haaat, lehet, hogy igazad van:

http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2012/01/11/fizess_800_ezret_vagy_elarverezik_az_autod/

 

:-(

 

Na persze mi nem 5os BMW-vel jarunk...

 

Udv

deRosa

Előzmény: Bayern73 (1248)
egerszegi Creative Commons License 2012.01.11 0 0 1263

pont Munchenrol van itt egy regebbi bejegyzes pontos folyamattal, cimmel

Előzmény: Thomas a g (1235)
DeRosa Creative Commons License 2012.01.10 0 0 1262

Szia,

amire erdemben es konkretan lehet valszolni: neked is BUEK!

 

A tobbire:

- minel jobb a nemeted, annal konynebb

- kevesebbet fogsz keresni egy nemetnel. Nem elsosorban a szarmazasod miatt, hanem mert ez lesz az elso munkahelyed. A mo-i szakmai eloelet nem sokat nyom a latban. Ha itt bevalsz es majd valtani akarsz, akkor a kovetkezo helyen mar mint nemetorszagi referenciaval biro munkaero fogsz jelentkezni, ami egeszen mas megitelest jenet.

- amugy ha jol dolgozol, biztos talalsz munkat. Nem feltetlen egy het alatt, de lesz valami.

- sajnos a te szakmadrol nincs sok fogalmam, igy  a varhato fizetesekrol se

- jo, hogy van/lesz szallasod, ez nagyon sokat segit

- az adminisztracios dolgokra olvass vissza itt a topicban, neked is ugyan azok az elinteznivalok fognak jelentkezni, mint barki masnak

 

Udv,

deRosa

Előzmény: xantikombi (1199)
xantikombi Creative Commons License 2012.01.10 0 0 1261

Sziasztok! Az 1199-es hozzászólásomhoz senki sem tud hozzáfűzni semmit?Aki esetleg arrafelé lakik,lakott? Vagy bármi amiben hasznos tanácsot tud adni szivesen veszem.

maramarci Creative Commons License 2012.01.10 0 0 1260

Szia!

Hát remélem legalább néhány körmöt meg tudok majd csinálni,majd igyekszem összeismerkedni sok csajszival.Sajnos nem csak a nyelv tudás az akadály,a fiam most kezdi majd az iskolát,hoznom és vinnem kell egy darabig,a páromék reggeltől estig oda vannak.Ezért lenne jó valami ápolás,körmözés,ami viszonylag kötetelen.

Üdv:Mara

Előzmény: Dózerbike (1259)
Dózerbike Creative Commons License 2012.01.10 0 0 1259
nem tudom a te német tudásod milyen,de az enyém elég kicsi még,de persze jo ötlet az ilyen tanulás is.Kint van az email címem,írj nyugodtan.
Szerintem te egyből találnal ott kint munkát,ezzel a végzettséggel.
Előzmény: maramarci (1257)
macika7 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 1258

érdekelne,tud-e valaki a németországi coesfeldben milyenek a körülmények a hentes munkával kapcsolatban.köszi

maramarci Creative Commons License 2012.01.09 0 0 1257

Szia!

Köszi a válaszod!Én szakmám szerint álltalános Ápoló vagyok,tehát nekem ezt nem kell tanulnom,emellett műkörmös sulit is végeztem.remélem ezekből valamit csak kihozok.Ha esetleg tudsz majd koknkrétabbat később is szívesen fogadom.

Addig nem marad más mint a tanulás.

Ha gondolod néha tanulhatunk eggyütt(német levelezés).

 Üdv:Maramarci

Előzmény: Dózerbike (1244)
macika7 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 1256

Sziasztok.

Munkát keresnék Németországban hentesként.Dolgoztam már kint 2évet Gelsenkirchenben

1évet Grazban.A német szakmai és a tásalgási szint megy.Üdv.macika

Szipolyka. Creative Commons License 2012.01.09 0 0 1255

Csak azért, mert van rendszeres (szabadalomból származó) magyar jövedelmünk :-)

Előzmény: AiRLAC (1254)
AiRLAC Creative Commons License 2012.01.09 0 0 1254

Én azon csodálkozom hogy még van magyar bankbetétetek :) 

Előzmény: Szipolyka. (1234)
Donátkiss Creative Commons License 2012.01.09 0 0 1253

Szia!

Köszönöm a válaszodat! 

A "kiskapus" kérdésemet többen félreértettétek! (valószinű hogy azért mert félreérthető volt!)

Valójában a "kiskaput" arra értettem, hogy te, ti tapasztaltak vagytok a Németországi letelepedésben és ezért azt szerettem volna kérni, kérdezni egész pontosan, hogy vannak e olyan dolgok a letelepedésben, amiket a mostani tapasztalatok alapján másképp csinálnátok!?

"Okos embermás kárán tanul" (Remélem ezt nem értitek félre)

 

Előzmény: DeRosa (1206)
Bayern73 Creative Commons License 2012.01.09 0 0 1252

ahogy van lakcimed már cserélheted is a jogsidat.

Előzmény: Thomas a g (1249)
festő65 Creative Commons License 2012.01.08 0 0 1251

Bocsánat helyesen:jlgrafikus@gmail.com

Előzmény: festő65 (1250)
festő65 Creative Commons License 2012.01.08 0 0 1250

Üdvözletem!Képzőművészként keresek(baráti gazdasági) kapcsolatot régebben kint élővel akinek nem idegen az ebay.Képeim ebayes árusításában tudna segíteni(realista vadászati természeti képek és más témák is)-A képeim kipróbáltan jól eladhatóak-csak mivel a helyként nem német cím látható töredék áron mennek mint a gyengébb helyi (német) alkotások. Ha érdekelné kérem keressen (grafikus@gmail.com) Köszönöm.

Thomas a g Creative Commons License 2012.01.08 0 0 1249

Köszönöm a segítségeteket!

Arról,hogy mennyi Németo.ban töltött idő kell hozzá tudtok valamit?konkrétan,elég a 3 hónap?

 

Előzmény: Bayern73 (1246)
Bayern73 Creative Commons License 2012.01.08 0 0 1248

vadasznak ezek mindenre ami nem magyar rendszamos DeRosa.egyik nap Budan majdnem kiestek a rendorok a kocsibol mikor a mellettem levo savban a kocsimat bamultak.na mondom kiszednek vagy se...

nem szedtek ki

Előzmény: DeRosa (1247)
DeRosa Creative Commons License 2012.01.08 0 0 1247

Jo Szipolykanak, mert neki Berlin helyben van. Sajnos mi hesseniek is oda tartozunk...

 

Azert otthon a nemet renszam nem akkora baj, egyreszt nem azokra vadasznak, masreszt sok mas nemet papirral ala lehet tamasztani a jogossagat.

 

Amugy teljesen jogos a felelem, aki most nem fel, az vagy vak, vagy naaagyon baaator. :-(

 

A temahoz kapcsolodo:

http://atv.hu/cikk/video-20120104_rona_peter

 

Logo TV (nemet gyerekhirado) 1:45-tol:

http://www.zdf.de/ZDFmediathek/hauptnavigation/startseite/#/beitrag/video/21084/logo!-am-Dienstagabend

 

Udv,

deRosa

Előzmény: Kovács szaki (1243)
Bayern73 Creative Commons License 2012.01.08 0 0 1246

Thomas bemesz a Landkreisre.

vinned kell a nemet lakcimpapirod,a magyar jogsid,egy db biometrikus fenykepet,szemelyi igazolvanyt es 35eurot.

a jogsidat lemasoljak,rautnek egy landkreises pecsetet,abban a 3hetben mig nem kesz a nemet azzal vezetsz.

egy zold levelezolapon fognak ertesiteni mikor mehetsz a nemet jogsiert.

a magyart hazakuldik a lakhelyed szerinti illetekes okmanyirodara.

 

ha nemet rendszamu autod van,akkor nemet jogsi a minimum hogy hazagyere vele,mert az uj rendelet szerint a magyar rabloallam kepes ra hogy leszedi a nemet rendszamod.

Előzmény: Thomas a g (1235)
Szipolyka. Creative Commons License 2012.01.08 0 0 1245

Ezer köszönet!

Előzmény: Kovács szaki (1243)
Dózerbike Creative Commons License 2012.01.08 0 0 1244

Idősgondozást, ápolást tanul. De lehet hogy csak 500 eurot keres. Hogy pontosan hol tanulja ezt, azt nem tudom. Herfordban laknak, de sem a suli helyét, sem egyebet nem tudok. Viszont kb 1,5-2 éve kinnt  élt, mikor beiratkozott ebbe az iskolába. Tehát gondolom, a nyelvet ekkorra már elég jól beszélte.

 

Amúgy én is ebben a cipőben járok, amiben te. Én is tanulom a németet, de még nem elég a nyelvtudásom a munkavállaláshoz.

Előzmény: maramarci (1237)
Kovács szaki Creative Commons License 2012.01.08 0 0 1243

Igazad van, szerintem azért is érdemes kijentkezni, mert ha megvan a magyar lakcímed, viszont hazamész a német rendszámos autóddal, abból is szép galiba lehet! 

 

Itt írják a menetét:

 

http://www.euvonal.hu/index.php?op=kerdesvalasz_reszletes&kerdes_valasz_id=1321

 

Itt meg azt írják, hogy elméletileg mindezt a berlini nagykövetségen is intézheted:

 

http://www.nyilvantarto.hu/hu/adatszolgaltatas_szemelyi

 

Sok sikert!

Előzmény: Szipolyka. (1234)
tutis Creative Commons License 2012.01.08 0 0 1242

Ha jóltudom...talán pénteken.

Most gondolj bele,naponta csak 5 embert huznak le és ezt csinálják mondjuk egy hónapig,elég szépen lehet vele keresni.

 

Előzmény: davidka000 (1241)
davidka000 Creative Commons License 2012.01.08 0 0 1241

A te segítségeddel én is éppen megúsztam ezek szerint mivel kedden mentem volna szegedre.Bármennyi pénzt is ad ki valaki valótlan dologra azért kár.Van ismerősöm külföldön de nem No.-ban hanem a másik nagyon csábító helyen.nekem végül is mindegy lenne a munka csak tudnék megfelelő összeget a családomnak küldeni,mármint ha kint dolgoznék.Ha valamit hallok akkor itt biztosan megosztom hogy ne legyen több károsult.és mikor voltak a te ismerőseid ennél a szegedi bandánál?Azért érdekelne hogy még nem kapcsolták le Őket.

Előzmény: tutis (1240)
tutis Creative Commons License 2012.01.08 0 0 1240

Nemtudom.Eddig még nekem sem sikerült igazit találni.Talán a céges hirdetések a valodiak,de az sem mind.

Ennek a forumnak köszönhetem én is hogy nemsétáltam bele a csapdába/Cloppenburgi husipar/.Én azt látom és ennek örülök,most kezdenek az emberek segiteni

egymásnak ebben a dologban.

 

Előzmény: davidka000 (1238)
doboztam Creative Commons License 2012.01.08 0 0 1239

Kérem, erre már senki ne válaszoljon, mert a lakás még december közepén elkelt.

Köszönöm.

Előzmény: doboztam (997)
davidka000 Creative Commons License 2012.01.08 0 0 1238

Kedves tutis!

 

Megmondtad a tutit.Köszönöm.Pontosan róluk van szó.Még jó hogy nem mentem el Szegedre.

Szemét brigád.És akkor végül is kinek lehet hinni , kiben lehet bízni ha Németországba szereték menni 

dolgozni.Nem tud esetleg valaki olyat aki tud ebben segíteni?Nagyon megköszönném.

Előzmény: tutis (1233)
maramarci Creative Commons License 2012.01.08 0 0 1237

Szia!

Mara vagyok,most készülök a férjem után Németországba a 6 éves kisfiammal.Szeretnék kérdezni tőled néhány dolgot ha nem baj,azzal kapcsolatosan amit írtál.

Az ismesősöd felesége tanul és így kap 800 eurot.Mit és hol tanul?Én tanulom itthon a németet,suliba is jártam,de még ez nem elég ahhoz,hogy komoly munkát találjak,vagy egyáltalán munkát találjak.Ha csak szerencsém nem lesz.

Legfontosabb a nyelv tanulás lenne nekem,de addig is nem lenne hátrány ha valami jövedelmet tudnék intézni magamnak.

Tudsz nekem segíteni?

Köszi előre is Mara

Előzmény: Dózerbike (1112)
Szipolyka. Creative Commons License 2012.01.08 0 0 1236

Mi sajnos már nagyon régen, kilenc éve csináltuk, és akkoriban még németül sem tudtunk, a cég titkárnője segített elintézni. Ezért sajnos nem emlékszem már rá, hogyan s mint volt. Az biztos, hogy a magyar jogsit le kellett fordíttatni hitelesen - az D. Á. fordítóirodáján keresztül másodpercek alatt megvan:

http://www.ungarisch.com/magyar-fordito.php

Előzmény: Thomas a g (1235)
Thomas a g Creative Commons License 2012.01.08 0 0 1235

Sziasztok!

Lenne egy elcsépelt kérdésem.

A fórumokon túl sok eltérő választ találtam ezért teszem fel Én is.

Nemsokára(jan.21.én) lejár a magyar jogsim.Sima B.Arra gondoltam honosíttatom Németországban. Az ügymenetre lennék kíváncsi,esetleg ha valaki aki ismeri,vagy végigcsinálta tudna segíteni?2011 okt.óta van bejelentett lakcímem Münchenben.Van minimális idő miután meglehet csinálni?Hol,milyen iratok,mennyi pénz,stb érdekelnének.

előre is köszönöm!

Thomas a g....

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!