Keresés

Részletes keresés

Wreck Diver Creative Commons License 2009.12.13 0 0 121386
Üdv,

Szerintem a "kamufanokat" az égvilágon semmivel nem lehet riogatni.
Épp ezen a fórumon olvastam az alábbi sorokat, helyesírási vita keretein belül:
" Felnőtt embert nevelni nem, csak kényszeríteni lehet. "
Ezzel mélységesen egyetértek. A kamut viselőt nem érdekli a véleményed, akár finoman, akár keményen adod elő, ahogyan az sem, amit Péter mond.
Szerinted olyan emberekre lehet értelmesen hatni, akik a maguk védelmében elképesztő hülyeségeket állítanak csatarendbe, minthogy a Panerai-t is kínában gyártják, csak záróra után a gyártósoron készül az utángyártott, vagy mint az eta szerkezetes kirakati kiállító darabok a Rolexnél? Sajnos nem...

Ezek az emberek másnak akarnak látszani, és ezért akár azt is a képedbe vágják,
hogy azért hordanak kamut, mert az eredetit sem drágább gyártani, csak nagyobb
a haszon rajta. És ők így szállnak szembe az imperialista disznókkal. :)

Szerintem az ilyen ember nem vesz fel sem parnis, sem MM, sem alfa, béta,
vagy más órát. Ő hamisat vesz fel, panerai, rolex, omega felirattal.
Ismerek ilyet, pont ezért vagyok szkeptikus.
Néha leesnek a mutatók, naponta kell beállítani és felhúzni az "automata" órát. De soha le nem venné egy jól működő Seiko-ért.
Sőt Alfa-ra sem cserélné le. Esetleg Omeca-ra... ;-)

Előzmény: j b (121384)
APT Creative Commons License 2009.12.13 0 0 121385
A márkanév érdektelen (egy a több tízezer sajátmárkás jelzés közül), amúgy egy ránézésre Landeron 48/5x szerkezetes tipikus "Chronographe Suisse" óra, valamikor az 1950-es évekből.
Előzmény: q765 (121383)
j b Creative Commons License 2009.12.13 0 0 121384

Rendben.

Nálam olyan az adjonisten mint a fogadjisten, t.i. én legalább következetes vagyok ebben is.

A válasz egyébként mindig azon a nyelven ment, amelyen az előzmény íródott.

S most igazságos őrsvezetőbácsi eldöntötte, hogy kié lehet az utolsó szó, de előbb még ráfogja a válaszolóra, hogy ő indította a köpködést meg a f*verést - nem nehéz visszaolvasni, bár ha szerinted azzal keződik valami, hogy visszaszóltam, akkor legyen igazad.

A leggyengébb stílusra legtöbben egyszavas, tőmondatos választ adtak/adtak volna, én mindig részletesen alátámasztottam, hogy miért az a véleményem ami, akkor is amikor az ellenkezőjére finoman fogalmazva semmiféle tapasztalat nem állt rendelkezésre. Ezentúl majd a kiáltó hülyeségeket is tényként kezeljük, s a kamufanokat meg azzal riogatjuk, hogy egy kétséges márkajelzésű napszemüveg viseléséért EU-s országban napokat lehet üldögélni a börtönökben - ezektől majd biztosan sokkal komolyabbnak tűnik majd a fórum :)

Veled is vitáztunk sok év alatt számos alkalommal, mégsem emlékszem, hogy probléma lett volna vitáink stílusával, pedig olykor jelentősen eltért a véleményünk.

S most részemről is lapozhatunk egy nagyot.

 

Előzmény: APT (121381)
q765 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 121383
RENNA Bocsánat, lemaradtak a képek
q765 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 121382
Szépnapot kívánok Mindenkinek!

Esetlegesen találkozott már valaki ezzel az órával? Tudtok valamit a szerkezetéről? Mikor készülhetett?

Előre is köszönöm Mindenkinek a válaszokat!
APT Creative Commons License 2009.12.13 0 0 121381
Abba kellene ezt hagyni.. Nem az a baj, hogy e kérdésben igen sarkos véleményed van - ezzel sok kérdésben vagyunk így sokan.
A baj ott van, hogy ezt már ellentmondást nem tűrően képviseled, és egyre otrombábban dorongolsz le mindenkit, aki esetleg nem azonosul vele teljes mértékben. Már árnyalatnyi finomításokat sem viselsz el - ez a Polidiliben még elmegy, de ehhez a fórumhoz méltatlan. Itt ez már topicrombolás. És sajnos ragadós, másoknál is kezd ez a stílus eluralkodni.

Lépjünk már tovább, tudomásul vettük, hogy szerinted teljesen tolerálhatatlan még az is, ha egy óra nagyon hasonlít egy másikra. Rendben van, JB így gondolja. Más meg másképpen. Megbeszéltük, lapozzunk...
Előzmény: j b (121377)
APT Creative Commons License 2009.12.13 0 0 121380
Természetesen a DOXA a megrendelő a DOXA nevében, de ezek még így is a kollekció jobb darabjai. Ennél sokkal silányabb, valószínűleg kínai eredetű órák is viselik a márkanevet.
Előzmény: Törölt nick (121379)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.13 0 0 121379
Franek-52,

Kicsit részletesebben? Ez a Walca gyárt órákat, kívánságnak megfelelő márkanévvel? Ha igen, ki lehet a megrendelő a Doxa nevében? Vagy valamit félreértettem?
Előzmény: Franek-52 (121376)
panerai Creative Commons License 2009.12.13 0 0 121378
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=94456425&t=9002169
Előzmény: Mechanikus (121375)
j b Creative Commons License 2009.12.13 0 0 121377

Ami az ünnepeket illeti, nem tudom, hogyan kerülnek ide már most, de viszont kívánom!

 

Egyebekben viszont stílus gyanánt Kegyed hívta táncba az ördögöt tegnap délben a tessék köpködni felszólítással ha jól rémlik. Ezek után kissé hiteltelen ha sírni kezd a qrva mikor elkezdik b*szni - hogy f*verő-stílusodnál maradjunk. Aztán egyet nem értése okán Kegyed kezdett magázódásba, holott ez itt nem szokás, egyébként sem hiszem, hogy bántó lett volna szolidan fogalmazott eltérő véleményem.

 

Egyébként meg aminek sz*rszaga van és úgy néz ki mint a sz*r az valószínűleg sz*r. Itt nem hasonlóságról, hanem 99,9 %-os látszólagos egyezőségre való törekvésről van szó, ráadásul tavaly még eredeti nevekkel voltak ugyanezen termékek ellátva, ám azok elhagyásával hirtelen nagyon szalonképes lett, sőt úgy látszik a minősége is megjavult ettől. Nem érdekes minek akar látszani, ott tartunk, hogy már azok követik őket akiktől pofátlanul lopnak. Itt nem arról van szó, hogy fekete lünettával, meg azonos színű számlappal valakinek hasonló-e egy Zenith de Luca, vagy Blancpain vagy Seamaster egy Submarinerhez, hanem abszolút az eredetivel egyezőnek akaró látszatra való törekvés. (hogy érthetőbb területről vegyek példát: csak mert tegnaptól felirat nélkül nem az utcán, hanem kevésbé "jószeműek" számára rejtve csinálja, a szakmája még ugyanaz marad) Különben sem kellene kiragadni saját környezetéből az idézetet, meg vissza kellene nézni azok véleményét, akiké ezekkel kapcsolatban hirtelen érdekes módon változott.

Azt a véleményemet meg tartom, hogy az hasonlítgasson össze két valamit, akinek mindkettővel volt már dolga, mert bizonyára a guminő is lehet a legnagyobb élmény, hogy Kegyed stílusához térjek vissza, de esetleg nem ártana megpróbálni egy igazival, mielőtt afölébe helyeznénk. Turkálós órákkal szerzett tapasztalatokból nem lehet kétségbe vonni komolyabb órák járáspontosságára vonatkozó más tapasztalatokat. Régi, kevésbé karbantartott, esetleg komoly kopásokkal rendelkező óráktól nem várható el nagy járáspontosság, új oroszokhoz nem is ígérik, új etásoknál szerencse kérdése, drágábbaknál pl. már jó esély lehet rá, míg egyes gyártóknál (tudom fájni fog a Rolex újbóli említése) egyszerűen elvárható tulajdonság.

Tehát Neked sem tudok mást javasolni, mint vegyél vagy kérj az ünnepekre egy komolyabb órát, hogy megalapozottan hozzá tudj szólni egyszer nagyobb dolgokhoz is, s akkor tán át tudsz majd lépni a régebbi sérelmeken is.

Tisztelettel.

Előzmény: IL-2 (121369)
Franek-52 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 121376

Sziasztok.

 

Doxa=http://www.walca.ch

A sub pedig egy másik történet.

Mechanikus Creative Commons License 2009.12.13 0 0 121375

Kedves swissmade,

 

Nem vitatkozni szeretnék, csak egy dolgot osztanék meg veled:

 

a Doxa márkanév alatt forgalmazott órák és a Doxa nemzetközi honlapján látható búvárórákra épülő kolleckció még köszönö viszonyban sincs egymással.

 

Nem emlékszem, hogy 1998 óta, akkor vettem egyébként kedvelt és teljesen svájci kvarc Grafic-omat, Doxa SUB-ot láttam volna magyarországi kirakatban.

 

Mára már az én kedvenc Graficomnak is csak külsőre gyengébb kiadása, egy kis távoli Rolex-külsö utánérzés és rengeteg olyan óra, ami QQ-tól kezdve bármilyen felirattal lehetne ott, mert jellegtelen van a kirakatokban Doxa néven.

 

Minden évnben, amikor az örökzöld SUB-ot meglátom az egyik német lap szavazási listáján átvillan a fejemen, hogy nem lehet-e, hogy két Doxa márka is van?

 

Komolyan nem tudom, de oly feltünően nagy a különbség a nemzetközi és hazai Doxa között, hogy amellett nem lehet szó nélkül elmenni. Én inkább írtani szeretem a városi legendákat, nem kreálni, ezért nem gondolom tovább, hogy ez az ordító különbség honnan lehet, egyszerüen tájékoztatlak arról, amit évek óta tapasztalok.

 

Üdv,

Mechanikus

Előzmény: Törölt nick (121373)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.13 0 0 121374

nagyon úgy tűnik, hogy nem ennek a cégnek a termékpalettája van a magyar üzletekben:

 

http://doxawatches.com/ad_home.htm

 

és ezek az órák valóban drágák "kissé".

Előzmény: Törölt nick (121373)
Szepy2884 Creative Commons License 2009.12.12 0 0 121372
b
Előzmény: Törölt nick (121371)
Szepy2884 Creative Commons License 2009.12.12 0 0 121370
Kézcsókom az ifjú hölgynek! Innen üzenem, hogy nagyon jó ízléssel megáldott. Ha más lenne a szíj, szívbaj nélkül elhordanám én is.
Előzmény: Rászid-lob (121355)
IL-2 Creative Commons License 2009.12.12 0 0 121369
Tugya ja csuda, Herr Bond!

 

E stílusa, újdonság varázsát már réges-rég elveszítette nálam.

Nem mellesleg, e magvas és magas szintet, én már nem bírom követni! (Tudja a tüdőm, meg a lábaim.)

 

Egyébként meg szép jó estét, és ünnepi készülődést

Önnek, és Tisztelt Családjának!

Előzmény: j b (121361)
Rászid-lob Creative Commons License 2009.12.12 0 0 121368
Köszönöm.
Előzmény: Törölt nick (121367)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.12 0 0 121367
utánanézek
Előzmény: Rászid-lob (121366)
Rászid-lob Creative Commons License 2009.12.12 0 0 121366
Festina:F16201-5

Orient: Egy helyen találtam leírást
ORIENT LUU01007V0 ZAFÍRÜVEGES NŐI KARÓRA ÚJ

2008 ÉVI KOLLEKCIÓ
- Nagy precizitású Japán szerkezet - Rozsdamentes nemesacél óraház - Karcolódásokkal szemben tökéletesen ellenálló ZAFÍRKRISTÁLY óraüveg - Valódi bőrből készült igényes többrétegű óraszíj, márkanévvel és logóval ellátva, nemesacél ORIENT feliratos csattal - Menetes hátlap
- Dátum kijelzése a 3 óránál lévő segédszámlapon
- 24 órás kijelző a 6 óránál lévő segédszámlapon- Napok kijelzése a 9 és 10 óra pozíciója között lévő íves segédszámlapon
- WR 50 méter vízálló
- Átmérő 36 mm korona nélkül, vastagság 9 mm, súly 42 g
- 12 hónap garanciával, papírokkal, gyönyörű díszdobozban
Előzmény: Törölt nick (121363)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.12 0 0 121365
egy kis gyakorlással megtanulható. :)
Előzmény: Törölt nick (121364)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.12 0 0 121364
na ezért ilyen drágák az órák:)) (sok élőmunka kell bele)

el fogom vinni óráshoz. jól megnézem hogy mit tud vele kezdeni egyedül..
Előzmény: Törölt nick (121362)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.12 0 0 121363

Festina beszerzésben is tudnék segíteni, de csakis pontos típusszám ismeretében.

én az Orientet javasolnám inkább.

Előzmény: Rászid-lob (121360)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.12 0 0 121362
két ember, négy kéz, és a stiftet két oldalról egyszerre összenyomni két körömmel. ;-)
Előzmény: Törölt nick (121359)
j b Creative Commons License 2009.12.12 0 0 121361

Tudja IL-2 Bácsi, a gyerekek nem ilyen kicsinyesek, hogy ha nem értenek egyet valakivel, azért még nem sz*rnak az etikettre. No meg a helyesírást is jobban kultiválják egyeseknél.

Előzmény: IL-2 (121349)
Rászid-lob Creative Commons License 2009.12.12 0 0 121360
Köszi.
Sajnos típusszámot az Orientről nem tudok, viszont az előbbi hozzászólásomat kénytelen vagyok helyesbíteni, van még egy kiszemelt áldozat. Ez Festina, de nem zafíros.
Festina
Előzmény: Törölt nick (121356)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.12 0 0 121359
hogy kell szíjat cserélni?
most szenvedtem egy röpke órát...
gumi és fémcsat is van az órához. a gumi le az nem ügy. a gumi fel sem ügy. a fém le sem ügy. de a fém fel???
szoros az illesztés ahogy az órához a nulladik láncszem bemegy. csakis párhuzamosan tudom betolni. a stiftet ilyenkor két oldalról egyszerre kellene benyomni.
van erre az órásoknál valami célszerszám (a két oldali benyomásra?). avgy van valami technika amit esetleg elárulnátok?
köszi
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.12 0 0 121358
roachman-on nincs :(
Előzmény: Rászid-lob (121355)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.12 0 0 121357
aqrvaéletbe, találtam egyet 60%-os áron! :-O
Előzmény: Törölt nick (121346)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.12 0 0 121356

keress magánban, hátha tudok segíteni.

pontos típusszámot írj, de egyáltalán nem biztos, hogy kapható idehaza.

roachman.com esetleg?

 

 

 

Előzmény: Rászid-lob (121355)
Rászid-lob Creative Commons License 2009.12.12 0 0 121355
Orienttel kapcsolatban egy kérdés:
Tudtok egy elérhetőséget, akivel Orient órával kapcsolatban feltudnám venni a kapcsolatot?
Lányom kinézettt egy karcot, és nem tántorítható el tőle. Kénytelen voltam engedni.
Kéne a beszerzéséhez egy kapcsolat.orient
Bocs, ha nem illik a fórum arculatához a márka, de most nézzétek el nekem.
Ha tudtok hasonló színben, tudásban svejcit:karc, zafír, dátum, nap, akkor adhattok ötletet. Ez a példány kb 30 guriga.
Köszi.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!