Keresés

Részletes keresés

b.gina Creative Commons License 2012.02.13 0 0 56001

Nem hiszem, hogy egy hétvégi dorbézolástól kilókat híztál volna :D :D Amúgy én is iszom alkoholt ha buli van, nekem ennyi belefér :)

ha nem tiltott dolgokat zabáltál akkor sztem nincs gond, másnaposan én is szoktam egész nap enni :D ez ezzel jár...

az hogy híztál volna, az csak a mennyiségtől lehet amit betoltál, de az majd kiürül ;)

szóval szerintem ne görcsölj ezen, többet ártottál volna azzal, ha cukros dolgokat eszel :) folytasd a diétát. azt nemtom hogy védd ki a zabálási rohamokat, mondjuk ha megkívánod igyál egy teát vagy vmit :D nemtom....

 

 

 

Előzmény: Kriszi83 (56000)
Kriszi83 Creative Commons License 2012.02.12 0 0 56000

sziasztok! :-)

Érdekes "problémám" van, biztos jártatok ti is így ,mi a megoldás :-) Mondjuk masszívan 2 hónapja JÓL diédázom, azt megelőzően kb. szept.től, de nem volt elengedő infóm arról, h mi a helyes, mi nem...szóval a jól felépített 2 hó diéta+mozgás+met-et sikerült egy huszárvágással megsemmisíteni. Bevallom, h buli van, aztért én iszom alkoholt.... Ez még rendben lenne, de tulajdonképpen a hétvégét végigzabáltam...nem sütit meg tiltott dolgokat össze-vissza, abból viszont amit lehet, mérték és gondolkodás nélkül.... Persze ráálltam a mérlegre és sírva fakadtam. Jó magamnak köszönhetem...Az odáig rendben, h most már ez van, folytatom (vagy kezdem előről) holnap, de ezeket hogy védjem ki? Éhes sem voltam, meg semmi, csak "bekattantam"...nem volt még ilyen velem....köszi azért

egyuvegkavics Creative Commons License 2012.02.11 0 0 55999

hmm.. hát igen, érdekes, mindegy, majd úgyis mondom a neurológusnak, aztán kitalálják, hogy ez most mi a fene volt.

Előzmény: Norka30 (55998)
Norka30 Creative Commons License 2012.02.11 0 0 55998

" A tünetek egyénenként változhatnak. Ha nem következik be táplálékfelvétel, és a vércukorszint tovább esik, az agyi glükózhiány tünetei kerülnek előtérbe. Ilyenkor a látás homályossá válhat, a beszéd pedig elkentté, koncentrálási zavar, esetleg zavartság is jelentkezik." 

 

Fiatalabb koromban nagyon gyorsan bekövetkezett a hypoglikémia, az x. alkalom után jöttem rá arra, hogy az első jel egyébként egy furcsa aura-szerű érzés, egyfajta zavartság, valamint zsibbadás az orrom hegyében, ami aztán terjedt tovább a szájpadlásom irányába. Nem egyszer el is vesztettem az eszméletemet. 

 

Agyonvizsgálgattak engem is, de senki nem gondolt hipózásra (ez kb. 15 éve volt). Azt egyébként nem tudhatjuk, hogy az adott pillanatban mennyi is a cukrunk, amikor bekövetkezik ez a "black out". 

egyuvegkavics Creative Commons License 2012.02.11 0 0 55997

aham, a cukrom rendben volt 4.6 meg azt érzem, amikor leesik, teljesen más érzés. de jó, akkor legalább ezt kizárhatom, köszi!

Előzmény: Zemanek (55996)
Zemanek Creative Commons License 2012.02.11 0 0 55996

Nem vaszínű, ha csak nem attól volt, hogx nsgxon leesett a cukrod, de gondolom azt megnézték.

Előzmény: egyuvegkavics (55995)
egyuvegkavics Creative Commons License 2012.02.11 0 0 55995

Sziasztok,

 

Rég jártam erre, de szeretném kérni a véleményeteket... elég parás dolog történt velem a héten és kíváncsi vagyok, hogy ehhez lehet-e köze a PCO-nak, esetleg mással is történt-e már ilyesmi.

 

Ültem a gép előtt, telefonáltam és próbáltam megtalálni a képernyőn, amit a telefonban mondtak és egyszer csak nem láttam rendesen a képernyőn a dolgokat, csak a szavak elejét. Egyszerűen nem tudtam felfogni, hogy hol van az információ, amit keresek. Aztán egy kb 10 percig a jobb perifériámban sem láttam az embereket, elkezdett zsibbadni a jobb tenyerem, illetve egy kicsit a nyelvem is. Elmentem ambulanciára, ahonnan továbbküldtek egy kórházba. A párom vitt, akinek próbáltam mondani, hogy merre menjünk és nem tudtam kimondani a szavakat :( illetve próbáltam sms-t írni a kolleganőmnek, de az sem ment. Aztán egy óra múlva ez elmúlt. Elküldtek MRI-re is, de nem mutatott ki semmit.

 

Volt vkinek hasonló? Köze lehet a PCO-hoz? Én most SEMMILYEN gyógyszert nem szedek.

 

Köszi!

Ediina Creative Commons License 2012.02.09 0 0 55994

Yoyo, úgy is jó lesz, tkp. tovább gyúrja, másban nem különbözik. Energiában sem sokkal több, mert a sütési idő alatt fogy az áram igazán, az meg úgyis ugyanannyi. Én folyton rohanvást csinálok mindent, úgyhogy néha későn kapok észbe, hogy sütni kell, ezért szeretem ezt a 2 órás progit.

Majd várom az eredményt! :)

Előzmény: yoyo444 (55992)
Nicky1983 Creative Commons License 2012.02.09 0 0 55993

Köszönöm csajok a biztatást.

Még sosem estem teherbe amúgy.Most már megvárom az első lombikot,hogy mi lesz.Addig hiába mondom,h félrekezeltek,amíg nem tudom,mi lesz az eredmény.Ezt gondolom,megértitek.Mellesleg most rengeteget veszekszünk.Ő nem beszél az érzéseiről,flegmázik,és még mindig nem dolgozik....És tényleg az jutott az eszembe,h minek görcsöljek rajta,mármint a baby-n,ha a páromat nem érdekli.Persze,lehet a stressz miatt ilyen,de ha belegonolok,lehet,h mindig ilyen volt,csak most vettem észre...

yoyo444 Creative Commons License 2012.02.08 0 0 55992

Köszi Edi, holnap ki is próbálom. Nekem 3:40 perces a normál programom, de megnézem milyen lehetőségek vannak még. Kösziii

>>Amy>> Creative Commons License 2012.02.08 0 0 55991

Nicky! 

 

Értem így már teljesen más a helyzet h a párodnál is vannak gondok. Szed vmilyen gyógyszer vmi serkentőt szoktak adni h több legyen a sperma szám, de gondolom már próbáltátok. 

Igen nagyon durva h mennyibe kerül és szorít titeket az idő :( nagyon elszomorító ez. És a TB csak X beültetést támogat. 

Drukkolok-szorítok-kezem lábam összeteszem értetek!!!! 

 

Kérdés : teherbe estél amúgy valaha ? 

 

Előzmény: Nicky1983 (55931)
Micimalacka Creative Commons License 2012.02.08 0 0 55990

hát, ezt inkább hagyd ki, szódabikarbóna vagy sütőpor, együtt a kettő felesleges, tojás? kenyérbe?

Előzmény: bibü_ (55983)
bibü_ Creative Commons License 2012.02.08 0 0 55989

Állítólag a zablisztnek a legkevesebb a szénhidrát tartalma, de most lehet kikapok itten:D

Előzmény: yoyo444 (55984)
Zemanek Creative Commons License 2012.02.08 0 0 55988

Ez ir-seknek nem túl jó kenyér. Minimum a 70%-nak tk vagy durumnak kéne lennie.

Előzmény: Ediina (55986)
bibü_ Creative Commons License 2012.02.08 0 0 55987

Ne nevezzük:) Mindenestre én kipróbálom, mert nekem meg gépem nincs.:)

Előzmény: Ediina (55986)
Ediina Creative Commons License 2012.02.08 0 0 55986

Kenyérbe tojás, jujjjj, akkor ne nevezzük már kenyérnek...

 

Yoyo, bevált, én ezt sütöm:

3,5dl víz, 2 C vitamin (amin nincs bevonat, pl. Béres, aszkorbinsav helyett), 3ek olaj, 50 dkg liszt (fele durum, fele BL80), 4 dkg tönkölykorpa, mélyedésbe 2 tk. só, 2,5 dkg élesztő. Ezeket, így ebben a sorrendben belepakolod a gépbe, ügyelve arra, hogy a só közvetlenül ne érintkezzen az élesztővel. Én 2 órás programon sütöm. Ha sípol megnézem kell-e még víz, mert a korpa felveszi a vizet. (Nem, a cukor nem maradt ki, anélkül is működik.)

Ez a tészta jó pizzának, kenyérlángosnak is.

Előzmény: yoyo444 (55984)
Ediina Creative Commons License 2012.02.08 0 0 55985

Nicky! Bocs, hogy beleugatok, de ez nagyon nem jó hozzáállás! Ébresztőőőőőő! Már hogy lenne mindegy! A ti életetek, a te egészséged, párkapcsolatod nem az orvosé!

Sajnos rengeteg felületes, hozzá nem értő, pénzéhes doki van! Ebbe nem szabad beletörődni ha valóban szeretnél gyereket. Keresni kell másikat.

Vagyunk itt egy jópáran akik belefutottunk mindenféle nagytudású orvosba, aki magasságos atyaúristennek képzeli magát, csak éppen eredményt nem tud felmutatni! Nekem se lenne gyerekem, ha maradok az elsőnél aki fájdalmasan, drágán félrekezelt, műteni akart. Ráment fél évem, 6 kilóm a 49-ből, lelkileg teljesen padlóra kerültem, már ott tartottam, hogy el akartam küldeni a páromat is, hogy keressen magának mást. Orvost váltottam, és sikerült!

Nem szabad hagyni magadat, magatokat. Hidd el, itt senki sem a más f_szával veri a csalánt, mindenki megvívta a saját harcát.

Olvass bele kicsit a pco-szindrómán a sikersztorkiba, érdemes!

Előzmény: Nicky1983 (55980)
yoyo444 Creative Commons License 2012.02.08 0 0 55984

Köszi. Még sosem vettem zabpehelylisztet, milyen?

Én kenyérsütőgépben csinálnám, nem erősségem a gyúrás, dagasztás, stb. ami nekem van reci, abban nincs tojás, viszont van instant élesztő... lehet, csak a lisztek arányán kellene változtatnom, mert 550 gramm lisztet ír és én 1/3 fehér, 1/3 durum, 1/3 rozs liszttel csináltam...

Előzmény: bibü_ (55983)
bibü_ Creative Commons License 2012.02.08 0 0 55983

No én kaptam egy kenyér receptet a kolléganőmtől, ők ezt csinálják, ő terhességi cukros, de ez nekünk is jó sztem.

 

Kenyér

Hozzávalók:

 

1 tojás

1 dl víz

1 kiskanál só

1 teáskanál olívaolaj

1 kiskanál szódabikarbóna ( a recept szerint, de én tettem belőle 1 csomag sütőport is, mert nem igazán hiszem, h élesztő+tej nélkül megnőne kenyérnek)

15 evőkanál zabpehelyliszt (én kevertem, volt benne teljes kiőrlésű zabpehely és zabliszt 1/3 - 2/3 arányban)

magok (én napraforgót és tökmagot tettem bele, egy - egy marokkal)

 

A tojást a vízzel és a zabliszttel keverd össze, hogy valamennyire gyúrható legyen. Kicsit furi az állaga, mert sok a mag benne, meg a pehely, de jó lesz meglátod J Hosszú, keskeny (téglalap alakú formába tettem, nem tudom mi a neve, ebben csinálják a Szent János kenyeret is J) tettem alá sütőpapírt, megkentem olívaolajjal, kb. 40 perc alatt megsütöttem, közepes hőfokon (nem légkeveréssel).

Azért jó, mert lassan felszívódó szénhidrát, én reggelire és vacsorára is ehetek belőle 4 szeletet. Kicsit szétesős ha szeleteled.

 

 

A pite (nevezhetjük pizzának is J) pedig:

Hozzávalók:

 

200 g teljes kiőrlésű búzaliszt

200 g zabliszt

1 tojás

1 csomag sütőpor

1 doboz túró (azt hiszem 25 dkg a kisebbik kiszerelés)

1 dl olívaolaj

só ízlés szerint

 

Feltétnek paradicsomlevet csináltam a paradicsomból, tettem hozzá kevés ketchupot (nem lehet sokat mert nagyon magas a szénhidrátja a ketchupnak) és sok sok olasz fűszert. Sajtot és sonkát illetve hagymát. Nincs benne fokhagyma szintén a magas szénhidrát miatt, de feltétnek bármit rá tudsz tenni.

 

Keverj össze mindent. Ennek is kicsit furcsa az állaga szintén a zabliszt miatt, de a túró viszonylag jól összefogja. Nem igazán lehet ezt is gyúrni, ez egy egész tepsi szokott lenni. Ez vékony, nem vmi magas tészta, az olívaolaj miatt jól szétcsúszik, jól be szoktam ezt is kenni, mert akkor jól átsül.

Ennek egy kicsit magasabb a szénhidrátja, mint a kenyérnek, amennyit én ehetek belőle az kb. egy 7-8 cm-es csík a tepsiből. A tészta kb. 30-40 perc alatt sül meg. (ennél szoktam légkeverést használni, mert rápirul a sajt az utolsó 5 percben).

 

Zemanek Creative Commons License 2012.02.08 0 0 55982

Na de simán lehet, hogy kezelhető lenne a baj. Keress egy rende andrológust rengeteg pasin lehet segíteni, lehet hogy hormon gond és csak azt kell kezelni, lehet sima D vitamin hiány vagy ir ezek mind kezelhetőek és lehetne spontán gyerek is akár.
Az nem normális dolog, hogy ki sem vizsgálják.,

Előzmény: Nicky1983 (55980)
bibü_ Creative Commons License 2012.02.08 0 0 55981

Sziasztok!

 

Kenyér recept engem is érdekelne, főleg zablisztből készült kenyérke.:)

Előzmény: yoyo444 (55978)
Nicky1983 Creative Commons License 2012.02.08 0 0 55980

Csak spermavizsgálaton volt.Még a magán andrológus sem küldte további kivizsgálásokra.

Nem megbántásképp,de látom,nagyon értesz mindenhez.Én sajnos nem,ezért sem firtattam a dolgokat.Úgy voltam vele,h a dokiknak tudni kellene.Itt a lombikos helyen a dokim eleve nem szereti,ha én javaslok valamit.Amúgyis egyenesen sztem hülyének néz...Mindegy.

Előzmény: Zemanek (55979)
Zemanek Creative Commons License 2012.02.07 0 0 55979

De hát akkor azonnal ir vizsgálat és d vitamin szint nézés neki, mind a kettő meddőséget okozhat a férfiaknál is, uh volt hormon eredmények?

Előzmény: Nicky1983 (55973)
yoyo444 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 55978

Sziasztok!

 

Valakinek van valami jól bevált, finom kenyér receptje? Szereztem kenyér sütőt, egyet már csináltam, de csak az ehető kategóriába sorolható :)

Szeleszte Creative Commons License 2012.02.07 0 0 55977

Jajj majdnem elfelejtettem, hogy a 2 db tojás tarotta össze:)

Előzmény: Szeleszte (55976)
Szeleszte Creative Commons License 2012.02.07 0 0 55976

A KÉP

Előzmény: Szeleszte (55975)
Szeleszte Creative Commons License 2012.02.07 0 0 55975

kép utólag:)

Előzmény: Szeleszte (55974)
Szeleszte Creative Commons License 2012.02.07 0 0 55974

Sziasztok

 

Tegnap csináltam egy paleolit mákos muffint:

 

HOzzávalók:

20 dkg mák

3 dkg kókuszreszelék

2 ek nyírfacukor (én gyümölcscukrot raktam bele)

1 teás kanál sütőpor

1 hámozott felkockázott alma

1 felkockázott banán (én kihagytam)

2.5 dl víz

 

A mákot, kókuszreszeléket, nyírfacukrot, sütőport összekevertem, hozzáadtam az almát és felöntöttem 2.5 dl vízzel. 180 fokon 35 percig sütöttem, nagyon finom egészséges csemege lett. Ch-ját nem számoltam ki:)

 

Nicky1983 Creative Commons License 2012.02.07 0 0 55973

Az az ok,derült ki,h miért nem lehet,nem az,h miért lett ennyi...Nem tudnak rájönni.

Előzmény: Zemanek (55972)
Zemanek Creative Commons License 2012.02.06 0 0 55972

Na de mi ennek az oka? AZt írtad kiderült egy ok.

Előzmény: Nicky1983 (55969)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!