Keresés

Részletes keresés

JHE Creative Commons License 2005.08.03 0 0 2380

Köszi! Remélem, hogy tévedsz! :-) Vasárnapra is kalkulálj olyan időt, mint szombatra! :-)

Üdv.!

Előzmény: repmet (2374)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.03 0 0 2379

:-)

 

Gyorsan körberöpködték a környéket, aztán leszálltak.

Csodálkozom, hogy már ma itt vannak.

Előzmény: Leadfoot (2378)
Leadfoot Creative Commons License 2005.08.03 0 0 2378
Ne idegesíts, visszajöttek? Készítem a forró szurkot... :-D

(Bocs, lehet, hogy szar poén volt)
Előzmény: Törölt nick (2377)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.03 0 0 2377
Megjöttek a törökök:-)
ikoncsik Creative Commons License 2005.08.03 0 0 2376
Kérlek szavazzatok ti is!

http://www.jetfly.hu/rovatok/jetfly/hirek/jetflydij/

2003-ban vándordíjat alapított a JETfly Internetes Magazin, melyet a kecskeméti repülőnap legjobb vadászgép (jet) bemutatója kap meg. Ezt a díjat 2003-ban Molnár „Bagira” Gábor százados MiG-29-es bemutató programja nyerte el.

Az idei évben ki szeretnénk kérni a www.repulonap.hu és a www.jetfly.hu olvasóinak véleményét, pontosabban, az olvasók dönthetik el, hogy ki kapja a legjobb bemutatóért járó díjat!

2005. augusztus 6.-án 9 órától 2005. augusztus 7.-én 18 óráig lehet szavazni a www.jetfly.hu cím alatt a két nap vadászgép bemutatóira.

A díjat –az Önök szavazatai alapján- 2005. augusztus 7-én este adjuk át a hangárpartin.

Leadfoot Creative Commons License 2005.08.03 0 0 2375
Tehát viszonylag nagy valószínűséggel szombatra várható jobb idő... vagy tévedek?
Előzmény: repmet (2374)
repmet Creative Commons License 2005.08.03 0 0 2374

Íme a mai hivatalos prognózisunk:

 

Szombat: Változóan felhős idő, keleten helyenként zápor, zivatar. 22-27 fok

 

Vasárnap: Eleinte kevés felhő, majd nyugatról megnövekszik a felhőzet, du. záporok, zivatarok 20-25 fok

 

Ez az egy mondatros progi, időjárási háttere a két napnak eltérő, de a megfogalmazás hasonló.

szombaton É-i, ÉNy-i áramlással már csak kissé labilis légtömeg érkezik, ezért csak kevés konvektiv csapadék várható

Vasárnap pedig napközben egy gyenge hidegfront érkezik, ami felhősödést okoz, és a labilitást kissé növeli.

 

Egyébként a most következő napok időjárásában péntektől elég nagy a bizonytalanság, ami aprognózisban megfogalmazásra kerül az időjárás legvalószínűbb lefutását mutatja. De gondolom ezt repülősöknek nem kell magyaráznom!

 

(a honlapokon teljesen automatikus prognózisok jelennek meg, a modell eredményekből készített szöveg-generálással)

Előzmény: JHE (2362)
Kele64pisti Creative Commons License 2005.08.03 0 0 2373
Az egyik levelezőlistán a Szerencsejáték Rt. egyik repülösszerető munkatársa írta:

A honvédség csak azzal a feltétellel kötött szerződést a cégünkel a jegyek
árusítására és a beléptetésre hogy ha a jegyek bármelyik napra érvényesek.
----
Sajnos az Ő rendszerük, a ludas, hogy napra szóló jegyet tudtak csak nyomtatni.

üdv.Kele
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.03 0 0 2372
Lesz cseh felségjelű Gripen. Ennél ütősebb érdekesség volt a listán?
Előzmény: sdragon (2364)
Dynax 7 Creative Commons License 2005.08.03 0 0 2371

FIGYELEM!

 

A kecskeméti Autista Gyermekekért Egyesület és a JETfly Internetes Magazin közös, jótékony célú árverése keretében értékes, repüléssel kapcsolatos tárgyakra lehet licitálni. Pilóta óra, emlékérem, fényképek, dedikált könyv és G-nadrág, stb. mind-mind gazdára vár, a bevétel pedig teljes egészében az Egyesület számlájára kerül.

Az internetes árverés holnap (augusztus 04.) véget ér. Az online licit lezárása után már csak a repülőnapon lehet licitálni a felajánlott tárgyakra, az e célból elkészített lapokon. Érdeklődni a feketer@jetfly.hu e-mail címen lehet.

 

www.jetfly.hu

glacibacsi Creative Commons License 2005.08.03 0 0 2370
Ennek a kérdésednek mi az alapja? Csak nem hallottál valami ilyet???
Előzmény: BudaiG (2365)
Hülyesamu Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2369
Nem erre, ti. a repülőnapi jegyeladásra van az informatikai rendszerük kitalálva. Olyan, mint ha laptopot, vagy színes TV-t vennél egy ABC-ben: nem értenek hozzá...
Előzmény: sdragon (2368)
sdragon Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2368
Nekem is fura, de így látjuk, milyen komoly a Szerencsejáték Rt informatikai részlegének felszereltsége.
Előzmény: doncike (2366)
JHE Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2367
Aham... Ez komolyabbnak tűnik! Köszi! Péntekig nem jósol túl bizalomgerjesztő időt...
Előzmény: sdragon (2364)
doncike Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2366

Ne haragudj, nem Téged akarlak ezzel is cseszegetni, de ez így:

 

"A naphoz kötés az eladásban a számítógépes rendszer miatt van, hogy ne egyszerre keljen a két nap eladásait
lekezelnie mert az dupla nagyságú adatbázist jelentene és nehezebben lehetne kezelni."

 

akkora parasztvakítás, hogy nem tudom eldönteni: sírjak vagy nevessek.

Előzmény: sdragon (2352)
BudaiG Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2365

Ha kamerát akarok bevinni a repnapra, akkor fizetni kell érte?

 

köszi

sdragon Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2364

Csodálkozol, ilyen a magyar előrejelzés. Napsütés, helyi záporokkal zivatarokkal. Ha nem esik a hó, bejött. Különben nézd a következő oldalt:

www.weatheronline.co.uk

Itt megtalálod Kecskemétre az előrejelzést pontosan.

 

Különben ma sikerült bepillantanom az érkező gépek listájában illetve láttam a magyar programot , hát lesz egy-két érdekesség, de ez legyen meglepi szombatra.

 

Előzmény: JHE (2362)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2363

Az Amatör Repülőgép Építők és Üzemeltetők Egyesületének éves találkozója

 

2005.szeptember 10.-én (szombaton) 11. órakkor

Helyszin : Egri reptéren az Apollo kupa keretében

 

Mindenkit szívesen látunk.

JHE Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2362
A hivatkozott hozzászólásomon a hétvégére várható időjárást írtam le. Na, ma már épp az ellenkezőjét mondták a hétvégére. :-) Változóan napos, felhős égbolt, kellemesen enyhe hőmérséklet. Holnap vajon mit mondanak?
Előzmény: JHE (2350)
privateer Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2361
Sziasztok!

Apám rámtelefonált tegnap este hogy szerzett 2 jegyet a Kecskeméti repnapra.
Mivel már előre megvettem a 2 jegyet igy most felajánlom megvételre.

Csak Budapestiek!!! Vagy jöjjön érte ide Gazdagrétre.
Ára darabonként Júliusi árként 3500 forint (előny ha mind kettőt elviszi valaki).

Elérhetőségként most csak egy emailt adnék meg többit lelevelezzük.

csucsok@c2.hu
Gyöki II Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2360
„A hagyományostól eltérő formájú jegy vásárlásakor – az eladó  kérdésére – az automata arra a napra dátumozza azt, amelyet a  néző megjelöl, ez azonban ne tévesszen meg senkit, ugyanis ez nem érvényességi megkülönböztetés, vagyis a jegy a rajta lévő időpont ellenére, a két nap közül bármelyiken, de természetesen csak az egyik napon lesz majd  felhasználható.”

Törölt nick Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2359

Azt írják, hogy a repülőprogram gericét. Az statik az nem repülő...

Kele64pisti Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2358
Hi!

Mi a probléma?

SU-, MIG-, MIL-

Szuhoj-22M4 lengyel statik,
MIG-29 szlovák statik
MIG-29 magyar statik, dinamik
MIL-8, 17,24 statik, dinamik (bár én nem láttam 17-est ami nagyon fiurcsa)

Kele
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2357
Leadfoot Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2356
Tudnál dobni erről egy linket? Nem találom...
Előzmény: Törölt nick (2355)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2355

Idézet a Jetflyról:

"Korunk és az elmúlt évtizedek alkalmazott modern repülőgépei – úgymint a világon egyik legnagyobb példányszámban üzemelő F 16-os, a francia Mirage, a helyből felszálló Harrier vagy a szintén brit Hawk – és a volt keleti blokk szovjet eredetű harci technikája (SU-, MIG-, MIL-) adják a repülőprogram gerincét. "

 

Mégis repül a Harrier, Hawk és a Su?

 

 

Kele64pisti Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2354
Hi!
Amugy teljesen igaz, hogy a repülőnap elsősorban a laikusoknak van. A világon mindenütt a laikusok egyben az adófizető állompolgárok is egyben. És a laikus nem egyedül, hanem általában családdal látogat ki. És mi kell?
Néhány kötelék, nagy füsttel Marioval meg furcsán beszélő szpikerrel. Meg Besenyő vagy Veress Zoli mürepüléssel. Néhány dübörgő vasmadár külföldről, és ua belföldről.
Az asszonynak kütyü/bovli hogy tudjon nézelődni pléd, a heveréshez és kajastand üdítőhőz és kolbász/pecsenye/lángos/palacsinta. A gyereknek játszórész, tank-repcsi amit tapogathat, a játszórészben pedig gumiugráló, a standokon kaja, hogy lehessen enni, csoki, chips stb. modellek, gumirepülő pisztoy kinai bovli.
No ez meglesz. És higgyétek el ez normális. A britteknél is igy tervezik a repnapokat - kivéve Duxford mely II.vh fanaric...
A többinél viszont ez van. A külömbség, hogy több helyről tudnak válogatni. De ha megnézitek kb. 3-4 repnap van ahol ... minden van... a többi helyen csak 1-2 érdekesebb repcsi..
Az USA-ba pedig Ti höbörögnétek. Egyik barátom fogalmazta meg jól. Az amcsiknál azért nehéz jobb repnapot tartani, mint európában, mert itt kb. 20 ország sok-sok típust tart szolgálatban. Az amcsik meg a Navy, Army, USAF, Marine és a Nemzeti Guard egységeiből válogathatnak - amelyek átfedésekkel tartanak rendszerben tipusokat és a veterán repcsik.Nagynéha ott vannak a Vörös Nyilak. Igy aztán az amcsiknál hiába van több típus mint egy europai légierőben, ha itt ez megszorozza az országok száma.
Ott meg alig van repnap ahol rendesen mindent lehet látni...
A Radomi és a Cseh repnap sem lesz szerintem sokkal jobb, Radom biztosan, a csehek meg még nem is irtak ki semmit...
A görög repnap az igen! DE nem azért mert annyira jó, mert a világ szupergépei ott lesznek, hanem mert a görög cuccokat nem lehet máshol látni. És csak ott van Corsair, meg macedon helikopter (érdekes hogy a macedonokat és a törököket is meghivták)

üdv.Kele


JHE Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2353

"A lottózóban az eladónak
tudnia kellett volna......."

 

Hát igen! Én alig tudtam megvenni a jegyet, mert az eladó nem tudott valami kódot a jegy eladásához. Keresgélés, telefonálgatás.... Legalább negyed óráig tartott, míg megvehettem 4 db jegyet. Úgy néztek rám, amikor megmondtam, hogy a kecskeméti repülőnapra kérek 4 jegyet, mint egy marslakóra. Úgymond kissé felkészületlenek voltak a jegy eladásához.

Üdv.!

Előzmény: sdragon (2352)
sdragon Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2352

Idézet egy levelező listáról:

 

 

Megkérdeztem az illetékeseket a cégnél, tehát a  jegyekkel bármelyik napon bemehetsz természetesen csak egy
alkalommal,úgy mint régen.
A naphoz kötés az eladásban a számítógépes rendszer miatt van, hogy ne egyszerre keljen a két nap eladásait
lekezelnie mert az dupla nagyságú adatbázist jelentene és nehezebben lehetne kezelni. A lottózóban az eladónak
tudnia kellett volna.......

 

 

   Szerencsejáték Rt. Informatikai Igazgatóság

glacibacsi Creative Commons License 2005.08.02 0 0 2351

Sziasztok!

 

Bennem egy érdekes kérdés merült fel: be lehet-e vinni enni- és innivalót a rendezvényre?

Az edigi repülőnapokon ezzel nem volt gond, de az utóbbi időben divat, hogy nem engednek be semmit (EFOTT, Forma1), mindent odabent kell megvenned sokszoros áron. Na erről itt nem hallottam (eddig), remélem ezután sem fogok.

 

lacibacsi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!