Keresés

Részletes keresés

666Forester Creative Commons License 2018.11.03 0 0 10666

amint jonnek a hidegek felkeressuk a facskat es felkeszitjuk a telre .. anyag van hozza helyben boven :)

Előzmény: Zsanna68 (10663)
666Forester Creative Commons License 2018.11.03 0 0 10665

Jo otlet ! majd valamilyen szurossal bevedjuk az aprosagot ...

Előzmény: kicsiakert (10659)
Zsanna68 Creative Commons License 2018.11.03 0 0 10664

Kiültetted már a szabadba?

Én azt csinálom hogy feltöltöm földdel és a magasságához való nagyságú nylon tasaknak kivágom az alját.

Ha lehullatta a levelét fel lehet készíteni a télre.

Alul körbe rögzítem téglával/földdel a tasak egyik felét, utána felülről feltöltöm száraz avarral lazán és összekötöm/zárom.

Ha jön a tavasz szét szedem.

Előzmény: csehrigo (10651)
Zsanna68 Creative Commons License 2018.11.03 0 0 10663

Látom a szabadba ültetted ki.

Nekem is lett bujtásom gyökérzettel, ami megeredt.

Majd ha hidegebbre fordul az idő, akkor az első elágazásig felkupacolom földdel és ha fagyok várhatok akkor száraz avarral levegősen feltöltöm és ráhúzok egy nylon zacsit hogy kibírja a telet. Tavasszal meg kibontom.

Előzmény: 666Forester (10658)
unartis: Creative Commons License 2018.11.03 0 0 10662

Szép nagy bokor volt, igazi megtermett fa kategória.

Előzmény: Berényi József (10660)
unartis: Creative Commons License 2018.11.03 0 0 10661

Szia! Köszönöm az infót. Tegnap a békéscsabai teszkó melleti faiskolàba is beugrottam, ott láttam, hogy több fajta fügét is árultak, volt ott györöki lapos, Babits és még legalàbb 2-3 féle füge fajta. Ezen meglepődtem,hogy egy mezei kertészet ennyire változatos felhoztalt tud biztosítani. Szerinted mennyire megbízható azottani növények eredete?

Előzmény: Berényi József (10660)
Berényi József Creative Commons License 2018.11.03 0 0 10660

Szia !Az egy Györöki lapos bokor.

Előzmény: unartis: (10655)
kicsiakert Creative Commons License 2018.11.02 0 0 10659

Nagyon szívesen! Remélem, hogy minden a terveid szerint alakult. Sok boldogságot az ünnepeltnek!

 

Füge: Nálam a kertben laktak nyulak, élt őz is. Az aljnövényzet összetétele alapján többszörös szúrós, rágás elleni védelmet javaslok, ha szabad belekotyognom. (És ha tesót is szeretnétek majd a füge mellé, akkor keress meg bátran.)

Előzmény: 666Forester (10658)
666Forester Creative Commons License 2018.11.02 0 0 10658

Elültettük az első fügefácskát. Ezúton is köszönöm kicsiakert felajánlását :)

 

 

kicsiakert Creative Commons License 2018.10.31 0 0 10657

Igen, az az egyetemi kollégium melletti, az valóban nem egy nagy ritkaság. A másikat sajnos nem ismerem.

Előzmény: unartis: (10654)
unartis: Creative Commons License 2018.10.31 0 0 10656

Nálunk jólbírják az agyagos öntés talajt, ami enyhén savanyú kémhatású.

Előzmény: csehrigo (10651)
unartis: Creative Commons License 2018.10.31 0 0 10655

Remélem látja ezt a kérdést és hamarosan válaszol ide!

Előzmény: Tibicsoki19 (10647)
unartis: Creative Commons License 2018.10.31 0 0 10654

Ezt a fügét is ismerem a Füvészkert utca felöli kapunál, hátul a pálmaház mögött, ez nem az,amiről írtam, mert ez észak-nyugati részen van,mögötte egy kollégiummal. Nem tűnik valami különleges fügének.

Amiről írtam,oda úgy lehet eljutni, hogy a pozsgás-kaktuszos üvegháztól a jukkák mellett elindulunk hátrafelé északnak, fügebokrok alatt haladunk tovább a hátsó kaktuszos üvegházakhoz, azok mellett elhaladva van egy lefelé lejtő rész ott van az áruda, legalább is itt szapoít a füvészkertnövényeket, tőleészaka már a Fitoland van, keletre mentünk egy külön elkeített részre, otta kerítés mellettvoltez, sajnos képet nem csinálatam, mert nem volt nálam eszköz hozzá.

Előzmény: kicsiakert (10645)
kicsiakert Creative Commons License 2018.10.31 0 0 10653

Szervusz Gábor!

 

Nálam is homok van, csak magamat ismerve egész télen gyűjteni fogom még a vesszőket. Emiatt meg vagy folyamatosan ki kellene bontanom a korábban elvermelt gallyakat, vagy tele lenne gödrökkel a kert. Ezért gondoltam arra, hogy a vízóraakna könnyen nyitható, és gyorsan visszazárható, fagymentes, de párás, hűvös hely, és így odaraknám a vesszőket.

Megfontolandó (és ki is próbálom) a hűtőszekrényes megoldást is, ahogy PathosVerdesIII ajánlotta, mert ez a tárolási mód is könnyen hozzáférhető, bármikor berakható az újabb adag, és ellenőrizhető is a vesszők állapota. Szerintem párhuzamosan több megoldást kipróbálok, mert mindegyiknek más előnye látszik....aztán tavasszal eredményhirdetés!

A gallyakat meg előre is köszönöm. (A korábbiak meg remekül érzik magukat.) Hmmm...és mit találtam?!https://www.youtube.com/watch?v=WXbRXPYdCM8 Szépek. Gratula!

 

Előzmény: Gaboturbo (10650)
csehrigo Creative Commons License 2018.10.31 0 0 10652

Ennyi gyökér csak elelgendő lesz

csehrigo Creative Commons License 2018.10.31 0 0 10651

Ennyi gyökere lett a januári dugványnak. Illetve több,de ennyivel sikerül kiszednem a többi közül.

Elültettem. 

A füge mennyire bírja a durván agyagos talajt?

Kérdés,hogy a most dugványozottakat ha megindulnak, hogy fogom teleltetni.

 

 

 

Gaboturbo Creative Commons License 2018.10.31 0 0 10650

Szervusztok,

Én azt olvastam a neten is és Jeszenszky Ádám írásában is, hogy akár kinn a szabadban fagymentes mélységben akár pincében nedves homokban kiteleltethetőek a dugványnak szedett galjak. Nálam a szabadban való elvermelés jött be legjobban ahol a nedvesen tartás a természet által megoldott valamint rendesen meg van a tél hatása is. Nekem könnyű a dolgom mert homok talaj van és öltök kettőt az ásóval leteszem a csupán összekötött nem becsomagolt galjakat és vagy két arasznyira betemetem. Ha nem nedves eléggé a homok akkor kap egy vödör vizet. Most míg nincsenek fagyok még kinyitom és teszek hozzájuk egy-egy köteget, később új vermet kapnak az új beszerzések.

Most hosszú hétvégén Békés megyében tartok gyüjtő túrát, gondolok rátok is 😃 jutni fog belőle.

Üdv. Gábor

Előzmény: kicsiakert (10640)
kicsiakert Creative Commons License 2018.10.31 0 0 10649

Ó, ő nagyon is érdekelt, mert nálam jobban szereti a füge termését. Annyira türelmetlenül várja az újabb szemeket, hogy időnként féléretten "lelegeli" a bokrokról. Csak mivel mi húst alig eszünk (ő egyáltalán nem), ezért a hűtőszekrény frissentartó része általában mindig dugig van zöldséggel. Hiába nagy a hűtő, mégis szűkös a hely ezen a részen. (És abban meg igaza lenne, ha mondaná....de nem mondja, hogy a hatvanvalahányadik fajtára már nem biztos, hogy szükség van. :-)     )Igazad van az utazással is, mi többnyire együtt járjuk az országot, a külföldre járás egyéb okok miatt nem működik.)

Előzmény: helgaanyu (10648)
helgaanyu Creative Commons License 2018.10.31 0 0 10648

Hello fiuk !

Talán valahogy érdekeltté kellene tenni az asszonykákat a fügékkel kapcsolatban !

Ti tudjátok hogy mit szeretnek- szeretnének- ...!

Egy utazás vagy kirándulás egy fügés helyre, országba ...

Egy befözö tanfolyam ....

Gondoljátok át !

Az én párom is szokott régebben mormicolni hogy az oltóágak

elfoglalják a helyet a hütöben tavasszal. De azért szivesen mutogatja az oltásaimat

a haveroknak. Söt csereberélni is szokott néha....😊

Előzmény: kicsiakert (10643)
Tibicsoki19 Creative Commons License 2018.10.30 0 0 10647

Berényi József fórumtársat kérdezd meg. Ő kapott vesszőket a kert vezetőjétől, és adott belőle nekünk is. Ő tudná beazonosítani ezt a bokrot, mert több fügebokor is van a Füvészkertben.

Előzmény: unartis: (10644)
Tibicsoki19 Creative Commons License 2018.10.30 0 0 10646

A vízóra akna praktikus megoldás lehet, de az is leképzelhető, hogy nem elég hideg egy vermelőhöz képest. Mindenképpen tanulságos lenne kipróbálni, kimérni memóriás hőmérővel és kiértékelni tavasszal. Egy hőmérő az aknába, egy meg kültérre. Nekem sajnos nincs memóriás hőmérőm, de már volt itt korábban szó róla, és valaki ajánlott is egy jó fajtát.

Előzmény: kicsiakert (10640)
kicsiakert Creative Commons License 2018.10.30 0 0 10645

Arról nincs fotóm, de ha jól sejtem, akkor a hátsó gazdasági bejárat melletti növényről beszélsz, ami az utcáról is látható. A térképen bejelöltem, ha valaki arra jár, akkor az utcáról is meg lehet nézni a kis zsákutca felől. Közvetlen tapasztalatom, pláne vesszőm nincs róla.

 

Előzmény: unartis: (10644)
unartis: Creative Commons License 2018.10.30 0 0 10644

Ha belinkelnétek megköszönném, Igen, a budapesti füvészkertben van, ez  hatalmas fügefa,olyan helyen, amely szerintem önállóan nem látogatható, kivéve, ha nem ott dolgozó visz oda, pontosan ennek a fügének a helye a Fitoland melletti részen elkerített észak-keleti sarka a kertnek, az utolsó üvegház után észak-keleti sarkához közel, az füvészkert árudáján át jutottunk oda, ez az árudai rész mélyebben van mint  többi rész!. Ide is bejutottatok? Tavaly sem fagyhatott el mert hatalmas nagy diófa méretű fügefa, sok apró érett fügével volt tele! olyan magas volt, hogy az alsó ágakról alig tudtuk szedni.

Előzmény: 666Forester (10638)
kicsiakert Creative Commons License 2018.10.30 0 0 10643

Köszönöm, megfontolandó. Nálam is az egyeztető tárgyalások végeredménye a kétséges, bár szegény nagyon megadóan viseli, hogy minden a füge körül forog....no, már látom magam előtt, hogy az egyik doboz az a fügés lesz. Köszi! (De azért ezt a vízóra aknát is kipróbálom.)

Előzmény: PathosVerdesIII (10642)
PathosVerdesIII Creative Commons License 2018.10.30 0 0 10642

Pontosítok: egyenként folpack, aztán zacskóba, felcímkézve, fajtánként vagy ahogy az ember akarja.

Előzmény: PathosVerdesIII (10641)
PathosVerdesIII Creative Commons License 2018.10.30 0 0 10641

A külföldi fórumon terjedő módszer az, hogy egyenként folpackba becsomagolják, aztán a hűtő “frissentartó” fiókjában tartják. Az előző télen én is ott tartottam amit rendeltem vagy vágtam, idén is az lesz. Tavasszal áprilisban elővettem és szépen elindultak, csak oda kell figyelni hogy maradjanak szárazon. Feleségem nem örül mert elfoglalom a fiókot de ez van :)

Jobban megmaradtak mint amit télen indítottam és próbáltam életben tartani.

Előzmény: kicsiakert (10640)
kicsiakert Creative Commons License 2018.10.30 0 0 10640

Szervusztok!

Egy régebbi témához térnék vissza. Beszélgettünk róla korábban, hogy a többség a téli vesszők begyűjtéséből tél végén, tavasz elején gyökereztet, a hideg időszakban pedig elvermeli a vesszőket.

Ezen a vermelésen gondolkodtam. Ha egyszer megszedem a vesszőket, azt optimális mélységbe elásom, megfelelő időszakban előszedem...ez tiszta sor, de mi van akkor, ha a téli szezonban több alkalommal begyűjtött gallyakat akarom elvermelni... Ekkor újabb és újabb vermeket készítek, vagy folyamatosan bővítem a meglevőt, vagy állandóan kibontom a már betemetetteket? Ez számomra nagyon macerásnak tűnik. Ekkor jött a gondolat, hogy a legtöbb családi ház kertjében van vízóra-akna. Ez pont arra készült, hogy fagymentesen tartsa a vízórát. Arra gondoltam, hogy ide rakosgatom le télen a vesszőket. Egyszerűen ki lehet nyitni, újra visszazárni, kellően nyirkos környezet, esetleg kis homokréteggel takarni a gallyakat, enyhébb időkben könnyen ellenőrizhető, hogy nem érte-e valami kár, és az újabb vesszőkkel egyszerűen ki lehet egészíteni a készletet. "Folyamatos üzemre" alkalmasnak tűnik ez a megoldás. Van valakinek erről tapasztalata? Mi a véleményetek?

Ezzel párhuzamosan elkezdtem egy kísérletet a téli, lakásban történő gyökereztetésről. Esélyes, hogy a gyenge megvilágítás miatt elpusztulnak, ahogy Tibicsoki is mondta nekem a napokban, de én az örök reménykedő vagyok. Déli ablakok elé helyezett polcokon megpróbálok egy komolyabb tételt meggyökereztetni, és életben tartani tavaszig. Hogy a teljes kudarctól a totális sikerig terjedő skálán hol helyezkedik el majd az eredmény, arról fél év múlva beszámolok.

55judit Creative Commons License 2018.10.30 0 0 10639

És idén is. Akik nálam jártak azt mondták, nem egy nagy szám egyik füge sem. Sőt, az egyikről, a ficus palmatáról azt mondták hogy hatalmas, csak éppen füge nincs rajta. Se kicsi, se nagy, pedig nyár közepe volt. :)

Előzmény: 666Forester (10638)
666Forester Creative Commons License 2018.10.30 0 0 10638

A budapesti füvészkertről van szó? mert annak a fügéit végigjárták a fórumosok asszem tavaly... olvasható leírás róla a fórumon...

Előzmény: unartis: (10636)
Balesz21 Creative Commons License 2018.10.29 0 0 10637

Szia!

Helyileg hol vagy és milyen magasan vagy?

Előzmény: leac (10613)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!