Keresés

Részletes keresés

index27 Creative Commons License 2010.03.15 0 0 19289

Sajnos ehhez a méretekhez ilyen drágán kapsz csak pótfóliát :(

Előzmény: anita2790815 (19286)
Kinga1204 Creative Commons License 2010.03.15 0 0 19288
Én a gyerkőcök mellé a B.MAxos termékeket szoktam vásárolni, úszó adagolóba kombi tabletta-fürdőzéskor, mikor még nem érteték, hogy az adagoló nem azért úszkál, hogy játszanak vele, mindig kiemeltem a vízből-, heti ellenőrzéskor pH beállítás, klórozás ugyanezen termékekkel, ja és algaölő.
Az úszóba néhány db egyforintos, idén 5 ft-os...amiben még van anyag, az szépen elzöldül.

Anita! ennyiért szezon elején már új medencét is vehetsz, a régi maradékát pedig megpróbálhatod eladni a neten...
Előzmény: judo77 (19285)
Kinga1204 Creative Commons License 2010.03.15 0 0 19287
Sziasztok!

Na nem voltam itt egy hónapja, azóta gyerekápolást végzek, megjártuk a kórházat, még egy hónapig tilos a gyerkőcnek az úszás...
Utólag köszi NYÁRIMÁDÓ hozzámszólását!

Már mi is nagyon várjuk a medence kicsomagolását, remálem idén sem estek neki az egerek...

A homokszűrő akciók egyenlőre még váratnak magukra, viszont azon jár az agyam, honnan szedjek használt, kidobott szőnyegpadlót a tavalyelőtti helyett, mert az bevált a medi alá, nem volt oyan hideg az alja, s a vakondokok sem kezdték ki...Ezt idén szeretném megúszni!
Lehet, hogy atavalyi zöldhullám is ezért ért el? :-)

Azt viszont tudom, hogy a KOKUSZKÁTÓL kapott csodaanyagból varrt zsáktól semmi szín alatt nem válok meg, a leendő homokszűrő ellenére sem!

Egyébként mit javasoltok még a szőnyegpadló alá? Aparketta alá való fólia mennyit segítene abban, hogy a medence alulról se hüljön le olyan gyorsan? Az ugyanis még bőven van itthon!

Ja! és a gyerkőcök üzenik, hogy a medencére is rajzoltak volna kokárdát, meg nemzeti színű zászlót, ha már felállítottuk volna, hogy a repcsikből is jól látható legyen (a családfő olasz, úgyhogy ez az ő identitását sem sértette volna)

mindenkinek szép napot és gyors felmelegedést kívánunk, hogy mihamarabb indulhasson a szezon!
anita2790815 Creative Commons License 2010.03.15 0 0 19286

sziasztok.

TUDNA NEKEM VALAKI SEGITENI ??PÓTFÓLIA KELLENE NEKEM EGY 4,5-1,2 MEDENCÉHEZ.A NETEN A LEGOLCSÓBBAT 75EZERÉRT TALÁLTAM.ESETLEG VALAKI TUDNA OLCSÓBBAT?ELŐRE IS KÖSZÖNÖM.ANITA

judo77 Creative Commons License 2010.03.14 0 0 19285
 

Üdv mindenkinek!

 

Az lenne a kérdésem, hogy egy 20m3-es homokszűrővel felszerelt medencéhez (tavaszi beüzemelés) melyik márkájú vegyszertípust ajánljátok, ha van egyáltalán különbség közöttük. Van kisgyerek, tehát az sem utolsó szempont, hogy jó minőségű legyen!

 

Köszi!

nyárimádó Creative Commons License 2010.03.14 0 0 19284
Már- már megjelennek az újságokban a kerti bútorok, lassan eljön a mi időnk is.
Türelem.
Üdv
zsloti Creative Commons License 2010.03.13 0 0 19283
Ha nincs pénz mindkettőre akkor szerintem homokszűrő
Zs
Előzmény: lac1 (19282)
lac1 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 19282
2. = Mindkettőt. Egyik megöli a bacikat, a másik kiszűri. Meg a mechanikai szennyeződéseket is.
Előzmény: Joke22 (19281)
Joke22 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 19281

Sziasztok.

 

Én is készülök a nyárra, ez ügyben lenne két kérdésem:

 

1. Szerintetek a lejjebb belinkelt eco-szolár napkollektor mennyire hatásos? Egy 15m3-es medencénél mennyit számíthat? Persze a kisebbikre gondolok, a 6x06m-esre.

 

2. Homokszűrőt vagy UV szűrőt érdemes venni?

 

Előre is köszi.

lac1 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 19280
Szerintem nem három (vagyis nem darab), hanem összsúly van meghatározva. Pl. 500 kg élősúlyban lehet disznót tartani.
Nálunk legalábbis...
Előzmény: tücsök01 (19279)
tücsök01 Creative Commons License 2010.03.12 0 0 19279
A szennyvíztisztítóból leülepített , tistított végterméket engedéllyel ki lehet vinni mezgaz területre. Ezt a tv-ben láttam a múlt héten, de azért ez ami nálatok történik ez büntetendő.
Azért is megbüntetik az illető személyt, ha közterületre engedi ki a szennnyvizet pl. az árokba.
Nálunk a szomszédnak kb.50-60 db disznója volt és az ezzel járó bűz,légy, trágyaszag állandó jelleggel. Nyáron nem tudtunk ablakot nyitni a konyhán mert jött be a bűz. Megjelentek a patkányok nálunk és a másik szomszédunknál is, ahol se termény, se állat nincs. A kutya a két portán 14db patkányt fogott meg 3 nap alatt. Erre már nagyon begerjedtünk a szomszéddal. Ekkor beszéltünk a disznóssal ,hogy tegyen valamit .Ő elkezdett okoskodni,hogy Ő tudja, hogy 100db disznót lehet tartani. Mi felvilágosítottuk, hogy ez nem így van, mert nálunk meg van határozva a darabszám ami max. 3 db lehet.
Két nap elteltével megcsinálták a trágyatárolót. Megszűnt a szag, maradt 4-5db disznó és itt ő árulja a házat, nem mi.
Az ÁNTSZ a megoldás. Ha a helyiekkel nem boldogulsz akkor fordulj a megyei ÁNTSZ-hez . Ezeknek én utána jártam.


A medence pedig 30m3 felett engedélyköteles : víz és csatornaművek és egyéb hatóságok .
Sok sikert kívánok neked.
Előzmény: nyárimádó (19275)
lac1 Creative Commons License 2010.03.11 0 0 19278
Szomszéd:
megoldás
Előzmény: nyárimádó (19270)
Janaboy82 Creative Commons License 2010.03.11 0 0 19277
Nyárimádó..hatóság vagy, büntesd meg vmiért! :D
Előzmény: nyárimádó (19275)
kókuszka Creative Commons License 2010.03.11 0 0 19276
Hinnya, már megint? Szapora vagy barátom!!!:-)) (meg jól megy a bolt mi??)
Előzmény: nyárimádó (19270)
nyárimádó Creative Commons License 2010.03.11 0 0 19275

Fotó van, csatoltam.

Emberi fekáliával locsolni tilos, szerintem még mezgazd területen is, veszélyesebb az állati eredetűnél is ( bekeveredett mosópór, vegyszerek miatt is).

ÁNTSZ nagy falat, akkor biztos költözök. Maradok egyenlőre helyi erőknél, esetleg tovább küldik, ha nincs jogkörük.

Ennyi az OFF.

Köszi  

 

Előzmény: judo77 (19274)
judo77 Creative Commons License 2010.03.11 0 0 19274

Nem árulom el a szakmámat, de találkoztam már ilyen esettel, csak akkor az ügyfél a szippantott cuccot a mezőgazdasági területen locsolta szét, ami önmagában nem baj, sőtt, de engedély kell hozzá! Durva büntetést kapott!!! A kertbe pedig még engedéllyel sem lehet kilocsolni a trutyit.

 

Fotózd le, vagy kamerázd le vagy amikor ez történik utánna azonnal hívd ki az ANTSZ-t. Az ANTSZ csinál egy vizsgálatot (talajvizsgálat stb...)  és Ő is és az Önkormányzat is megb.....a mint az állat. Hivatkozzál arra, hogy terhes a feleséged.

Ha kell nyugodtan említsd meg a médiát is ha esetleg nem akarnak azonnal kimenni!

 

Sok sikert!!!

Előzmény: nyárimádó (19264)
nyárimádó Creative Commons License 2010.03.11 0 0 19273

motinka

 

Csak az a félő, hogy az ilyen kicsiknek, mint én sosem lesz igaza ( kép lentebb:))) ).

 

Ez ma történt velem, munkába jövetel előtt:

 

Az ügyintéző hölgyet kérdeztem a szennyvízlocsolásról, hogy mi a teendő ebben az esetben, meg, hogy egyáltalán jó helyen járok -e. Azt mondta: " az ember a saját telkén azt locsol ki, amit akar". Hatalmasat röhögtem, majd megerősítette állítását. Ezek után kérdeztem a galandféregről, koleráról, vérhasról mi a véleménye. Lövése sem volt mi fán terem.  

Muszály voltam és elővettem az igazolványom, kértem a nevét, és kértem ismételje meg, amit mondott.

Ezek után mocskos nagy csend lett a szobában, a hölgy lefehéredett mikor közöltem vele, hogy hatóság vagyok én is, majd elnézést kért, és közölte, hogy nekem van igazam.

 

 

Ezt csak azért írtam, mert így akart megszabadulni tőlem gyorsan, és látta hogy koszos munkaruhás paraszt vagyok. Ennyit gondolnak az emberről ruhája alapján.

Ennyit a mi kisvárosunk hivataláról, az ott ücsörgő emberekről, és hogy miért tartunk itt.

Pfúj....  

 

 

motinka Creative Commons License 2010.03.11 0 0 19272
Ja annyira ne akarj erre a vidékre költözni, nálunk esett tegnap 15 centi hó.
Közben meg töltöttem volna már fel a medit :o)))
Előzmény: nyárimádó (19264)
motinka Creative Commons License 2010.03.11 0 0 19271
ez nem országrész kérdése, ez JÓ MAGYAR szokás :o))
"dögöljön meg a szomszéd lova is"
mondta anno Árpád apánk fősámánja :o)))
persze ő lehet hogy a járvány továbbterjedésének megakadályozására mondta,
aztán átvettük egész másra gondolva az évszázadok alatt :o))
Előzmény: nyárimádó (19270)
nyárimádó Creative Commons License 2010.03.11 0 0 19270

Valami puszta is jó lenne, csak ne legyen szomszédom:)

Erre keletre sokkal türelmetlenebbek az emberek, nagyobb a szegénység stb.

De ez fordítva is igaz felénk: minél több a pénzed, annál sz@rrágóbb vagy.

Bocs, de kicsit mérges vagyok, az asszony is 3 hónap múlva szül és ő is ideges.

 

Előzmény: lac1 (19267)
nyárimádó Creative Commons License 2010.03.11 0 0 19269
Egy-két éve beszéltük: 5 m3 felett és nem mobil medencére volnatkozik.
Előzmény: Blue_Sky_007 (19266)
Nonamona Creative Commons License 2010.03.11 0 0 19268
Na de kérem, az hozzátartozik a medence tisztántartásához!!! :-))
Előzmény: nyárimádó (19263)
lac1 Creative Commons License 2010.03.11 0 0 19267
Szia,

gyere, éppen van az utcánkban két eladó ház is. Mind a kettő teljesen jó állapotban van!
Előzmény: nyárimádó (19264)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.03.11 0 0 19266

Jó kérdés, nem vagyok "jogész", de valamikor olvastam róla.

Ha jól tudom, az úszómedencéket bizonyos űrméret fölött kell bejelenteni (vízműnek), mert akkor a vízműtől engedélyt kell kérni a csatornába engedésre. Ez szerintem változott, mert már nem engedik le minden nap a medencéket, hiszen a szabvány tisztítókat ír elő, tehát a strandok sem nyomják bele a csatornába egyből.

 

Ennek az egyik oka régen az volt, hogy a klór kinyírta a biológiai tisztító rendszereket a szennyvíztelepeknél.

 

Szerintem semmi köze ahhoz, hogy Te a vizet a csatornába, vagy a kertbe engeded. Ez nem ipari szennyvíz, mivel kismedencéd van.

Előzmény: nyárimádó (19264)
Blue_Sky_007 Creative Commons License 2010.03.11 0 0 19265

Elhatárolódom. :-)

 

Csak jelezni szoktam. Nem vagyok moderátor!

Vannak viták, csak azok a szakmaiság talaján mozognak és nem megy át személyeskedésbe. És ez így jó, mert engem ez öszötönz arra, hogy utánanézzek dolgoknak.

Előzmény: nyárimádó (19263)
nyárimádó Creative Commons License 2010.03.11 0 0 19264

BlueSky!

Egy kis segítség kellene:

Szomszédom szennyvízzel locsolgat (árasztja el kertjét), hogy ne keljen 5000 Ft-ért szippantót hívni. (Amúgy jól menő festő vállalkozó.) Kénytelen voltam feljelenteni többszöri kérés után, gyümölcsfáim, környezetszennyezés, emberi bunkóság miatt.

 

Kérdésem: Vissza tud-e vágni azzal, hogy a medencém tartalma a vegyszer miatt környezetszennyező???

Vagy mikor már zöld a víz, akkor már lebomlott minden vegyszer??

Amúgy hova lehetne papíron medencét üríteni. De a csapvíz is klóros, tehát bizonyos klór százalék alatt nem nevezném szennyezésnek.

 

A kis drága építkezik, és azon kaptam magam, hogy a házam tövébe dréncsövet fektetett le, feltöltötte a telkét a többi szomszéd fölé ( kerítésekből 30-40 cm eltűnt stb..). És kib@szottul meguntam már a hülye cselekedeteit. Ezt már bejelentettem az építésügyi hatóságnak, de én diktáltam még a jegyzőkönyvet is le, ill. mondtam el az Úrnak az általam tanult lejtéseket, csatorna szögeket, vákumot, stb ( nem értett hozzá).

Lehet, hogy eladom a házat, mert nem vagyok hajlandó ilyen emberek mellett élni.

 

Köszi előre is a válaszod. Ja, amúgy zajlik az élet:)) 

 

Bocsi a fél OFF-ért a Többiektől. Megyek dunántúlra élni ebből a putriból. Hallod Lac1, megyek felétek lakni, vagy ne?? :))

nyárimádó Creative Commons License 2010.03.11 0 0 19263
Ja, és Blue szokott klórozni:))
Előzmény: Nonamona (19260)
nyárimádó Creative Commons License 2010.03.11 0 0 19262

Balhék ?? Itt ? ÁÁ, dehogy. :))

És az a baj, hogy én nem is tűröm, ha bántanak Titeket és magam.

Előzmény: Nonamona (19260)
OrszagAttila Creative Commons License 2010.03.11 0 0 19261
Van 25kgos kiszerelés is...Ez egy új törvény. Utánakell járni! Innentől kezdve nemlesznek 50-es kiszerelések!
Előzmény: zsloti (19257)
Nonamona Creative Commons License 2010.03.11 0 0 19260

Neked is köszi, tudtam, hogy segítőkészek vagytok!!! :-))

 

 

Észrevettétek, hogy itt nincsenek viták?????? Azt kell mondanom rá, hogy FÉLELMETES!!! :-))) Lehet így is fórumozni????

Előzmény: Blue_Sky_007 (19232)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!