Keresés

Részletes keresés

szaboildiko Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2348
Seemmi baj, megtaláltam köszönöm szépen. Tetszik lehet, hogy ez lesz a családtagok egyik ajándéka karácsonyra.
Antal Laci Neked is köszönöm, megértettem. :)))
Előzmény: _tyúkanyó (2345)
_tyúkanyó Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2347
A két párnácskát mutattam régebben, az volt az:
Előzmény: _tyúkanyó (2346)
_tyúkanyó Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2346
Éééés a lényeg megint csak kimaradt: ezen az oldalon szerintem jól látszik a biscornu összeállítása!
Előzmény: _tyúkanyó (2345)
_tyúkanyó Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2345
Igen! Bár amit ollóra tesznek, kicsinyített tűpárna-féleséget, azt hiszem ollóőrnek nevezik. De láttam itt igazi ollótartót is, hímzettet. Valamikor én is készítettem egy készletet magamnak, talán megtalálom a fotót valahol...
(Bocs, már amikor írtál, akartam válaszolni, csak elromlott az internetem, és már menni kellett a lányommal az orvoshoz, nem értem rá javítgatni v várni, h jó legyen..)
Előzmény: szaboildiko (2342)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2344
Tűpárna. A linkelt google oldalon úgy 4-5. lap környékén már elég sok olyan hivatkozás van, ahol az összeállítást mutatja.
Egyébként elég egyszerű összeállítani, csak nem biztos hogy érthető ha leírom :-))
Úgy kell elkezdeni összevarrni, hogy az egyik lap egy oldalának közepéhez kerüljön a másik lap egyik sarka. És szépen haladsz körbe az összevarrással.
Előzmény: szaboildiko (2342)
veramami1 Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2343
Szia Ildikó! Igen arra gondoltam, nem kis munkába került mire sikerült Pcsiffy is bejelölni, hogy elfogadom. Hát ezt még tanulni kell. Téged nem is találtalak, .Nekem a nadrágok "mentek"össze
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2342
Tyúkanyó, ezek ugye tűpárnák és ollótartók?! Ha igen, Te tudod, hogyan kell összeállítani őket?
Előzmény: _tyúkanyó (2335)
_tyúkanyó Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2341
Köszönöm!
Előzmény: Pcsiffy (2340)
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2340
Előzmény: _tyúkanyó (2339)
_tyúkanyó Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2339
Lehet, hogy némelyik tényleg gyűrűpárna volt?

Engem érdekelnek a hűtőmágnesek, felteszed a mintájukat? Köszönöm.
Előzmény: Pcsiffy (2337)
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2338
És mégis van valami haszna is:-)))
Hűtőmágnest végső szorongattatásban gyártanék....
Előzmény: _tyúkanyó (2335)
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2337

Az orosz fórumon láttam ezeket a párnácskákat először, de nem tudtem kitalálni mit csinálnak vele-belőle. Egyik-másik annyira díszes volt, hogy azt hittem gyűrűpárnának használják. Az a baj, hogy én mindennek a gyakorlati hasznát keresem, így néha elég röghözkötött a fantáziám.

 

 

Találtam mintákat hűtőmágnesre, nem érdekel valakit?

Előzmény: _tyúkanyó (2332)
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2336
Köszönöm, most legalább tisztábban látom. Sajnos a horgolási tudásom nem nagy valami, képes vagyok összehorgolni két pulóver darabot és többre nem vagyok képes, de egyszer szeretném megtanulni.
Előzmény: Rece-fice (2333)
_tyúkanyó Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2335
:) Igen, én is ezt szeretem bennük; gyorsan elkészülnek, és jó rájuk nézni.
Előzmény: Rece-fice (2334)
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2334
Tyúkanyó!

Biscornu, no most tanultam... Ismertem a formát, a nevet nem:-) Tetszenek!
Ez az én méretem....xszemben!!!!!
Előzmény: _tyúkanyó (2332)
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2333
Csiffy!

Én ált. recehorgolásos szegélyeket gyűjtöttem, mert azokat eredetileg, kb. 100-150 éve még recével készítették... A rece ősi techn. hisz = a halászhálóval, és utána szövik be a mintát keretre feszítve.
A horgolás később jött, és sokkal könnyebb(legalábbis lebontani!), meg az öledben tarthatod, nem kell ráma...
A recehorgolásnál egy lépésben alakítod ki az alapot és a mintát: attól függően, h. a pálcák közt van-e láncszem v. nincs, lesz kitöltött négyzet v. üres:-)))
Pofonegyszerű - persze elég haladatlan ez is:-(
A rece=necc macerás, nem lehet bontani, viszont nagyon légiesek az elkészült darabok... horgolócérna "vastagság" - egy cm-be illik legalább két kockát beleszorítani!
Előzmény: Pcsiffy (2330)
_tyúkanyó Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2332
BISCORNU
Hátha valaki nem ismeri.. Nagyon szépek tudnak lenni.
Előzmény: _tyúkanyó (2331)
_tyúkanyó Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2331
Sziasztok! Ha valaki kulcstartókat szeretne hímezni, aranyosakat találhat itt !
Jó ötlet szerintem. :) Biscornut (tűpárna-féle) csináltatok már? Az összeállítás ahhoz hasonlóan működik.
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2330

Jó kis "duma partiról" maradtam le, de mentségemre szolgál, hogy én a barátnőmmel dumcsiztam élőben. Sajnos nem volt rá alkalmunk már legalább két hónapja.

Nézelődtem a szedélymintáknál, de egyenlőre nem tudom kitalálni, hogyan készül. Arra rájöttem, hogy horgolással, de a nagy kérdés az, hogy a mintát a háló után hímzik vagy horgolják bele vagy közben??

Ahogy néztem a mintákat elképzeltem belőlük egy gyönyörű sálat, vagy egy blúzt...

Előzmény: Rece-fice (2324)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2329
Szióka, Neked is köszönöm a dicséretet. Hát az én fonalam se volt sokkal vastagabb, mint amit említettél, ezért is volt nagyon nehéz.
Milyen lapra gondolsz?-az ismerősökre? Mert, ha igen, akkor csak a "Kit ismerhetek"-re kattintsz fönt a tvn-en és följön egy csomó név alul, ekkor jobb oldalon van olyan hogy ismerősnek jelölöd és ha az akire jelöltél visszaigazol, hogy igen ismer, akkor már fönt is van a listán. Ha erre gondoltál!-nem tudom. Szóljál jó légyszives.:))
Előzmény: veramami1 (2325)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.26 0 0 2328
Szia Iliann! Köszönöm szépen a kedvességed jól esett. Kiváncsi leszek ám a Tiédre is. Igen, most egy kis pihenésképpen xszemezni fogok, de előbb befejezem a fiam kárómintás mellénykéjét.

Most áttotyogok rece-fice ajánlatára szemezgetni. Köszi rece-fice, majd szólok, hogy melyiket választottam:))
Előzmény: lliann (2326)
veramami1 Creative Commons License 2010.01.25 0 0 2327
Bocsánat!Maria varganétol kaptam a négyévszakot. Ezt a sok nevet alig lehet megjegyezni, és hogy kitől mit kaptam
lliann Creative Commons License 2010.01.25 0 0 2326
Ildikó, ezt nevezem ! Láttam a sálad én is odaát a a kreatívoknál és a csipkéseknél is.
Gratulálok az elkészült gyönyörű művedhez! Nem csodálom, hogy belefáradtál nagyon hamar elkészültél vele a kezdeti nehézségeket leszámítva.
Az enyém még talán csak a felénél tart, de majd csak elkészül.
Most pihenésként xszemezel?
Előzmény: szaboildiko (2323)
veramami1 Creative Commons License 2010.01.25 0 0 2325
Szia Ildikó! Látom megjöttél.Nagyon szép lett a sálad, gondoltam Rád, képzeld az én fonalam olyan vékony hogy szerintem a himző cérnám vastagabb. Az egész ugy összeugrik, széltébe is meg hosszába is hogy alig látszik . ha lesz még kötő aki kezd, az is elöbb befejezi mint én. Alig haladok vele.Most elkeztem a lepkéset amit küldtél, mert pihentetni kell a kezemet. A négy évszakot is elkeztem, de nem igazán boldogulok vele, lehet hogy greea segitsége is kellene, talán már megvarrta, és tud majd segiteni. Az Aldiba alig tudtam cérnát választani, ebbe nem volt semilyen tű sem.Az ismerösöket hogy kell a lapra felvezetni? Egyenlőre, csak Rece-fice van fent
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.25 0 0 2324
Ildikó!

Itt vannak szegélymintáim: és a xszemesekben vannak népies csíkminták...[
Előzmény: szaboildiko (2323)
szaboildiko Creative Commons License 2010.01.25 0 0 2323
Hogy Te mire nem figyelsz, aranyos vagy. Köszönöm szépen, nagyon megszenvedtem vele, pedig elhiheted, hogy nem ez volt életem első kötése. De ilyen fonallal igen. Hol fogom viselni, hát először is meglepiként fölajánlom a lányomnak és ha nem tetszik neki (mert ez is benne van a pakliban), akkor az enyém lesz és majd nyáron, elegánsan a vállamra terítve elballagok a Tescoba:)))-neem , gondoltam majd a szinházba, ha megyek fölveszem. Még egy szép fehér csipke vállkendőt szeretnék kötni, de nem most, most pihenni szeretnék.
Ill. úgy pihenni, hogy elhatároztam, mivel "összementek" a szép blúzaim, hogy varratok magamnak 1-2-tőt és hímezni szeretnék a gombolójára (tudod olyan bújtatott gombolóra gondolok), a gallérra és a csuklópántra valamilyen xszemes mintát. Egyszínűre gondoltam. Tudnátok ajánlani?
Előzmény: Pcsiffy (2322)
Pcsiffy Creative Commons License 2010.01.25 0 0 2322

Szabó Ildikó!!

GRATULÁLOK!!!

Láttam a sáladat a fórumon. Csodaszép!

Hol fogod viselni?

 

_tyúkanyó Creative Commons License 2010.01.25 0 0 2321
Ide is beteszem, hátha jól jön valakinek:
Rece-fice Creative Commons License 2010.01.25 0 0 2320
Veramami!

Írtó jók a kutyák - érdemes lesz elkövetni valamelyiket...

Tágabb időjárás jelentés:
Józsefvárosban -10 volt hétkor - most már süt a nap... A sótaposót otthon hagytam...

Szegény chilei fiúcskánk fenékre csücsült a jégen... Santiagoban most 30 fok van, télen meg ritkán fagy...

Fiacskám szerencsésen landolt Aszterdamban... nem sejtettem, h. a kézitáskába tette a Nutellát... Na, annak annyi... A méz meg túlsúlyt jelentett volna(2.500ft/kg= annyiért holland méz is van tán...):-(((

Megtaláltam egy korábban meglelt kedvenc régi mintám DMC változatát az orosz fórum jóvoltából:

"...az ily összeállítású csipke és hímzett úrasztali térítők használata a XVII. és XVIII-ik században Erdélyben el volt terjedve. Egy ... igen szép példány a (maros)?hévízi református egyház klenódiumai között 1890-ben is meg volt. Azt a szép példányt árva Bethlen Kata a XVIII-ik század elején készítette..." (Művészet c. folyóirat 1914 nyolcadik szám p. 413-418)
Erről van szó!Nyilván egész Európában elterjedt a reneszánsz itáliai motívum...

Bocs! Sajna túl macerás a linkelés, és dolgoznom is kell néha: ha érdekel benneteket a minta, nézzétek meg a

Kézimunka fórum 111.505 hsz-ében!
Előzmény: veramami1 (2319)
veramami1 Creative Commons License 2010.01.24 0 0 2319
Rece-fice! Belenéztem 100-ig, nagyon szépek. lassan majd nem tudunk választani a sok szépség között. láttad milyen szép kutya mintákat kaptam,?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!