Keresés

Részletes keresés

Vkoza Creative Commons License 2012.10.12 0 0 7855

mi a tarkojánál vágjuk,a vért felfogjuk és isteni sütve lecsósan

inmi Creative Commons License 2012.10.12 0 0 7854

Jaj, dehogy:))) biztos rosszul fogalmaztam: szóval, nyak elvág, és egyszerűen eleresztem, én meg hátralépek, sőt, ott is hagyom. Egyszerűen viszolygok attól 20-50 másodperctől, amg kiszáll belőle az élet.

Előzmény: Gyuri1027 (7847)
Z00mBye Creative Commons License 2012.10.12 0 0 7853

hello. inkább vágd le őket. van rá variáció rendesen.

 

Gúnárhoz 1től 4ig ajánlott , de a legjobb a 2-3 tojó.

 

Gácsérhoz pedig kicsit fajta és habitus függő. lényegében 1-től 8ig de szerintem 2-3 tojó a legideálisabb.

 

ha megírnád ,h mik is ezek a libák és kacsák akkor könnyebb lenne.

Előzmény: kssthomas (7843)
SBSLord Creative Commons License 2012.10.12 0 0 7852

üdv.

 

van 8 libám és megint elkezdtek fészket rakni. mind1 helyre tojik már 10 tojás van

tavasszal is ezt csinálták 15 tojásra ült meg 1 és lettek kislibák.

De most ilyen időben mit csináljak velük? Képes lesz kikeltetni ilyen hidegben őket?

Vagy ilyenkor nem szabad hagyni hogy gyüjtögessék maguknak a fészekben?

Lilatigris Creative Commons License 2012.10.12 0 0 7851

Múltkor segítséget kértem hogy a kép alapján meg tudjátok-e mondani hogy melyik libám milyen nemű lehet. Kiderült hogy csak 1 tojó van, most meghagyom hozzá a legszebb legnagyobb gúnárt. De! Nem lesz kevés egy tojó? Nem lesz baja a gúnár állandó zaklatásától? Mert ha lenne 3-4 akkor megoszlana a figyelme. Vagy nem? Nagyon udvarol már, olyan cuki. :)

Lilatigris Creative Commons License 2012.10.12 0 0 7850

Szia!

 

Én úgy csinálom, hogy megfogom a libát, egyik lábammal rálépek a két lábára másik lábammal rátérdelek a két szárnyára, egyik kezemmel megfogom a csőrét másik kezemmel vágom a nyakát. :) Tökéletesen működik, így tanultam anyukámtól, és nagymamámtól. És nem kell hozzá 100 kg-s testépítőnek lenni, én 55 kg vagyok. :D

Nekem csak a kopasztással van bajom,  nagyon sokáig tart. :(

Előzmény: inmi (7840)
julisom12 Creative Commons License 2012.10.12 0 0 7849

Sziasztok fórumozók!

Én egyszerübben oldom meg a liba vágást. Csinátam lemezből egy kúpot, a kúp akkora legyen hogy egy liba kényelmesen beleférjen, hegyesebbik végét levágtam annyira hogy kiférjen rajta a liba nyaka, a kerítésra felakasztom, bele a liba, végén kidugom a nyakát és nyissz. Egyedül, segítség és különösebb erőfeszítés nélkül tudom levágni a libát. Egy fából készült fedővel lefogom a szélesebb végét hogy ne rúgdosson. 

Előzmény: inmi (7840)
kssthomas Creative Commons License 2012.10.11 0 0 7848
Ăśdv mindenkinek!
segítsegeteket szeretnem kerni. Van nehány libám kacsam, és azt szeretnem tudni, hogy egy gúnárhoz, gádzsérhoz mennyi tojo kell vagy mi a maximum amit el tud látni.
Gyuri1027 Creative Commons License 2012.10.11 0 0 7847

:D XD nagyon készvagy :D elképzelem ezt az egészet ahogy csinálod... még a lábra lépés haggyán... nade nyak elvág, majd ,,repülj madár repülj :D XD" és csak csattanik szegény jószág a földön.... juuj :D bár végképp így kiéli magát utoljára. :D

Előzmény: inmi (7846)
inmi Creative Commons License 2012.10.11 0 0 7846

Ááááá, azokkal nem kell vesződni, szelídebb jószágok: rálépek a lábaira (márpedighaénrálépekvalamire, arrarávanlépve), hátrahajtom a fejét a csőrénél fogva, pici tolltépés és nyissssz, majd eldob a jószág, nekem ne veszkődjön a kezemben... csak a liba erősebb és elől harap, hátul rúg, mint a ló, és pluszban még erős szárnya is van:)))

Előzmény: Gyuri1027 (7845)
Gyuri1027 Creative Commons License 2012.10.11 0 0 7845

júúj XD

hát tyúkokkal kakasokkal is simán meg tudod csinálni ezt a zsákos dolgot...

Előzmény: inmi (7844)
inmi Creative Commons License 2012.10.11 0 0 7844

Őszinte hálám örökké üldözni fog! Sosem láttam még, hogyan boldogul más ezzel a libavágással! Már azon voltam, hogy szégyenszemre nem tartok jövőre, mert nem találok rá valami jó megoldásra.... Az nem izgat, hogy fej nélkül rohangál, a kakasokkal is azt csináltam, hogy nyissz és félrehajítottam, mondván: az nem létezik, hogy élve marad, ha átvágtam még a gerincvelőt is a nyakában... a vért meg nálunk senki sem szereti.

Előzmény: Gyuri1027 (7841)
kssthomas Creative Commons License 2012.10.11 0 0 7843
Üdv mindenkinek!
segítsegeteket szeretnem kerni. Van nehány libám kacsam, és azt szeretnem tudni, hogy egy gúnárhoz, gádzsérhoz mennyi tojo kell vagy mi a maximum amit el tud látni.
CsendesB Creative Commons License 2012.10.11 0 0 7842

Sziasztok

lenne pár darabb állatom eladó 2db szürke lúd gúnár, futokacsák 1gácsér 5db tojó minden állat idei a kacsák külön is.06308536070    

          

 

Gyuri1027 Creative Commons License 2012.10.11 0 0 7841

Üdv. vagy a zsák végét kivágod kuhozod a nyakát és a zsákot szépen ráhozod a libára és a zsák felesleg részét tekerd a lába köré és mehet...

vagy egy zsákot a keskenyebbik felénél kettéhajtod, hogy a hosszúsága meglegyen de viszont keskeny legyen... középre rá a jószág és szépen betakarod az egyik oldalárol, betüröd a lába alá, majd a másik oldaláról... és a két lábad közé szorítod...  és voálá :D

 

de ha félsz h elszabadulna a vérző fenevad akk az első verzió, huzd bele, igy a szárnyával tényleg nem tud megcsapni... és nem is kékül meg a szorongatástól...

Előzmény: inmi (7840)
inmi Creative Commons License 2012.10.11 0 0 7840

Help!

 

Valaki leírná, hogyan vág le egy ludat egyedül? Összekötni a lábát, szárnyát, csőrét szigszalagozni: vagy hogy?

 

És ha ketten vagyunk? (a libán és rajtam kívül még valaki)

Chani2 Creative Commons License 2012.10.10 0 0 7839

Közben átbeszéltük itthon, és inkább vásárolnánk egy gúnárt a két tojóhoz. Van valakinek a közelben eladó szürke gúnárja? Lehetőleg idei, de jó a tavalyi is.

 

Tanácsot is szeretnék kérni kacsaúsztató ügyben. Mi ástunk egy közepes gödröt, amibe beleraktuk a gyerek egy kipukkadt medencéjét. Ebben pacsálnak most is, de elég fárasztó a vízcsere benne. Ti hogyan csináltátok meg a tavat nekik? Vagy mekkora tavat kéne ásni, hogy ne kelljen vizet cserélni benne? Kicsit aggódok, hogy a szennyezett víztől bajuk lesz. Most kb. 2-3 naponta van csere.

Chani2 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 7838

Szia!

 

A csere érdekelne, de mi Seregélyesen lakunk, Fejér megyében. Győr felé nem nagyon járunk.

Azért képet tudsz felrakni, vagy küldeni a libákról? Hátha lesz belőle valami :)

 

És ha valakit érdekel a közelben, akkor cserére felajánlanék 2 teljesen fehér tojó néma kacsát. Mányon vettem őket. Az egyik még most is akart fészket rakni, 6 db tojást le is rakott, de annyit zavartuk a pakolászással, hogy végül otthagyta őket. Előtte 9 db kiskacsája volt. A másiknak meg 12 db kiskacsája volt. 2 évesek. Azért akarom elcserélni őket, mert van egy sanda gyanúm, hogy testvérek a gácsérral, na meg a színes kacsák jobban is tetszenek. Kb. 2 hete lett lekezelve a társaság Levamisol-al, mert a kacsákkal férgeket is vásároltam, ezért is hullott el annyi kiskacsa, csak nehezen jöttünk rá a problémára. Gondoltam előre szólok, hogy majd később egy kezelés nem árt nekik, ha mégis cserélnék valakivel.

 

Ezek mai képek róluk:

 

Előzmény: CsendesB (7832)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.09 0 0 7837

A téma a 7821 és 7823 sz. írás volt.

Köszi az ajánlatot, de mint már mondottam 1 szem libáért nem tudjuk a fél országot beutazni, de még 2-400 kmeket sem.

Csak ennek az egynek keresünk párt, ha kiderül a neme és majd jövőre lesz néhány utód (vagy  nem).

Előzmény: CsendesB (7836)
CsendesB Creative Commons License 2012.10.09 0 0 7836

Már végkép nem értem de van 1db tojóm és 2db gúnaram eladó ha érdekel megadom a számom 06308536070.

Előzmény: Törölt nick (7833)
juhosttt Creative Commons License 2012.10.09 0 0 7835

A hsz-em utolsó sorai neked szóltak, szóval a szentírásos rész.

Előzmény: Törölt nick (7834)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.09 0 0 7834

Köszi a tájékoztatást. A szürke és fehér páros nem az én cikkem, de a téma ugyanaz.

 

Van itt valakinek esetleg egy fotója fiatal szürke libákról, amin látható lenne a fiú és a lány liba is egymás mellett, hogy egy zöldfülü is meglát(hat)ná a különbséget?

 

A neten valami cikkben azt olvastam, hogy egy liba 8-10 hónapos korban lesz ivarérett. Mivel ez a liba csak 4 hónapos, még gondolom van időnk a párválasztásra.

 

Előzmény: juhosttt (7829)
Törölt nick Creative Commons License 2012.10.09 0 0 7833

Köszi. "szerintem is Gúnár"  Biztos elnéztél valamit, mert a válasz az volt, hogy a liba tojó, de van gúnár eladó.

Előzmény: CsendesB (7826)
CsendesB Creative Commons License 2012.10.09 0 0 7832

Szia, a fehér sima liba mert ha fodros lenne akor már most is lácana rajta, ha gondolod elcserélhetjük én Győrszentivánon lakom megadom a számom 06308536070.

Előzmény: Chani2 (7831)
Chani2 Creative Commons License 2012.10.09 0 0 7831

Szia!

 

A fehér biztos tojó, mert ahonnan vettem, ott egy ketrecben voltak 4-en, abból egy nagyobb gúnár és 3 db egyforma nagyságú tojóval.

Neki már csak a nyaka volt pelyhes, szinte teljesen toll borította. A szürke meg csak pelyhes volt.

Ha a szürke valóban tojó, akkor szívesen elcserélem a fehéret, de azon nem látok fodrokat, lehet, hogy átkampóztak és csak sima fehér tollú magyar liba. Ebben az esetben egy szürke gúnár jönne jól, vagy valami olyasmi, ami illik a mostanihoz. :)

Az a kép, amin csak a két liba van rajta, az 1 hónapja készült, a másik meg a vásárláskor. Jut eszembe a két fehér, 2 éves néma kacsa tojóm is elcserélném színes tojóra.

Előzmény: CsendesB (7827)
juhosttt Creative Commons License 2012.10.09 0 0 7830

A jelleme alapján inkább tojónak néz ki. Na meg a feje is olyan "karcsú".  Ne vedd szentírásnak, de sztem tojó. A gúnár ilyenkor már vadul.

Előzmény: Törölt nick (7817)
juhosttt Creative Commons License 2012.10.09 0 0 7829

Csak megerősíteni tudom CsendesB-t! A szürkének rövid a nyaka, nagy a lába közt a lógó, annak van vmi rendes neve (tojózsák, v nem emlékszem rá) szóval a gúnárna az kisebb. A gúnár feje nagyobb, robosztusabb, a csőre picit szélesebb. A gúnár ilyenkor már vadul, a tojók szelídek, azok csak tojásrakáskor és fészek védésekor és kotláskor vadak.

A phallus vizsgálat amivel próbálkoztál ilyenkor nem nagyon megy:

Ilyenkor nem jön elő, mert nyugalmi állapotban van. Napos korban és ivarérés után lehet megnézni, de itt is "izgatni" kell, hogy előjöjjön. Ezért van rajta sokáig a kacsa és a liba is a tojón, míg a nyúl hamar letudja.

A fehéret nem látni, arról nehéz mondani vmit.

Előzmény: Törölt nick (7825)
kssthomas Creative Commons License 2012.10.09 0 0 7828
Előzmény: DR Weiss (7797)
CsendesB Creative Commons License 2012.10.09 0 0 7827

Hello, szerintem mindketö tojó a szürkére azért mondom mert rövid a nyaka és tömzsi a fehéret anyira nem látni de szerintem ö is tojó, esetleg van gúnaram eladó 2db szürke.

Előzmény: Chani2 (7819)
CsendesB Creative Commons License 2012.10.08 0 0 7826

Üdv szerintem is Gúnár szép hosszu nyaka van, esetleg nekem van egy tojóm eladó.ez egy régi kép most már szép tolas és nagyobb.

Előzmény: Törölt nick (7817)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!