Keresés

Részletes keresés

Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 2524

üdv :)

 

most aztán van itt információ halmaz bőven 

 

szerintem chopper godold végig, mik azok a dolgok, amik a gyógyulásodhoz most mielőbb kellenek

 

- torna / ami megy, csinálni kell, fájdalomhatáron belül, de mindenképpen mozgatni és erősiteni kell a lábadat

persze kisebb hirtelen fájdalmak előfordulhatnak majd, de majd tudni fogod, miből mit mennyit és mennyire tudsz csinálni

 

- normális rehabot kell keresni és be kell oda feküdni, amig ez nem megy, meg kell próbálni gyógytornászt elővarázsolni és ha heti egyszer, akkor egyszer elmenni, állapotfelmérés, pár gyakorlat és otthonra ad majd gyakorlatsort, amit tudsz csinálni

ahol én voltam rehabon az szuper volt, bár tényleg mindenki kapott nyugtatókat, én nekem is akartak adni, de elutasitottam, még az hiányzott volna, hogy az egyensúlyom is felboruljon, az orvos nagyon rossz néven is vette

tiszta környezet, jó gyógytornászok, kedves nővérek voltak, minden ami kellett

 

- orvoskeresés - nehéz ügy, mivel időpontok csak hetek múlva vannak, általában

akinek stabilabb az anyagi helyzete, megoldható magánúton, aki vidéken, kieső helyen lakik és rossz az anyagi helyzete, az lelkileg még egy nagy megterhelés

 

- a problémáidat mindenképpen meg kell osztanod másokkal, vagy egy hozzád közel álló személlyel, ha máshol nem, erre is teljesen jó ez a fórum /szerintem/

segitőkész mindenki, zkovi nagyon tárgyilagos, nem kell zokon venni tőle, ő is átment sok mindenen, érdemes rá hallgatni, jól informált, jók a tapasztalatai...stb

 

szoval szerintem próbáld meg felvázolni magadnak, mik a teendőid és azokat követni..

 

zkovi!

 

az orvos dologra azt értettem, hogy ilyet szerintem nem mondunk egy betegnek főleg ilyen helyzetben, aki egyébként is rossz állapotban van lelki szempontból is, hogy akármennyi gyógytornát irok fel magának már az sem segit, meg ilyenek

empátia, együttérzés, figyelmesség, megfelelő tájékoztatás, partnerség a beteggel, ez nagyon fontos a kezelés során! persze erre tudom, nincs idő, orvosok leterhelve, mindenki rohan.. pedig nagy szükség lenne rá.. tehát nem általánosságban értettem az orvosokra

 

továbbá gyógytorna, chillinek igaza van, pl könyökműtött beteg mesélte, gyógytorna, könyökét gytornász rögtön hátratolta volt, beteg mondta, ezt nem engedi

később orvosnak mesélte, orvos mondta, ha megengedte volna, idegeket szakitottak volna el ezzel a mozdulattal, vagy mi, tehát érdemes a betegnek is odafigyelni, mit akarnak vele csinálni, mert megfelelő tájékozódás hiányában és ha az orvos és a gytornász között nincs kapcsolat, tényleg nagy gubanc lehet!

nem minden esetben alkalmazható a protokoll, ez a véleményem

 

tudom, orvosi szempontból milyen a "jól informált" és tudálékos beteg, idegesitő és fárasztó lehet, de nem árt odafigyelni, mit akarnak veled csinálni és azt hogyan csinálják

 

rehabon agyvérzésen átesett szobatárs mesélte.. kórházba bevitték, félrebeszélt...stb, akkori személyzet nem foglalkoztak vele, kinevették, mikor szóvá tette ingerülten, lekötözték és benyugtatózták

másnap a főorvos vagy ki azonnal átszállitatta másik osztályra ahol megfelelő ellátást kapott, gondolhatod, lelkileg min ment keresztül! full normális ember!

 

többit elfelejtettem amit akartam

 

 

 

zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.24 0 0 2523

Leírtad a varázsszót " nagy piros betűkkel ráírta" a gyógytornász részére a fontos információt.

Erre szolgál a záró jelentés ami tartalmazza az összes fontos előzményt és a speciális utasításokat a gyógytornász részére, mert az meg  az ő szakmája.

Én ahányszor ( sajna sokszor) voltam gyógytornán mindig ezt kérték, majd megnézték hol tartok a rehabilitációban. Utána tudták a dolgukat:))

Persze a legszerencsésebb amikor ott folyik a gyógytorna ahol, a műtét is volt mert az orvos és a gyógytornász ismeri egymást, de ez sokszor nem kivitelezhető.

 

Előzmény: _chillout_ (2516)
gombóc63 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 2522

Dehogy....szó sincs róla, azért értem én a viccet:-)

Előzmény: pom-pom57 (2492)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.24 0 0 2521

Rendben legyen!

 

Kedves Chopper !

 

Azt gondolom, hogy még a normál paraméterekkel rendelkező betegeknél is alap, hogy az orvos által előírtakat betartják, de amennyiben nem bíznak benne akkor másik orvost keresnek.

A teljes írásodat végig olvasva, számomra te az a kategória vagy aki az orvosok rémálma mert sokszor úgy gondolod, hogy jobban tudsz náluk dolgokat.:))

 

1, Hazamenetel

"Nem fértem el a hátsó ülésen.. lógó lábbal utaztam elöl 2 órát"

Gondolom az orvosod elmondta, hogy a műtét után pár nappal a lehető legrövidebb ideig sem lehet lógatni a lábat ( nyilván az ágyig el kell jutni mikor hazaérsz)

Ennek meg van az oka, ezt most nem részletezném, de a te esetedben az még fontosabb.

Mikor láttad, hogy a hátsó ülésen nem férsz el, jelzed az orvosodnak a kórház hazavitet mentővel térítés mentesen.

 

2, Láz

A régi protokoll az volt, hogy műtét után egy másfél hétig nem engedték el beteget.

Az új szerint ( szerintem ez sokkal jobb) elengednek 2 nap múlva a következő kitétellel. ( aki nem tudja megoldani az otthoni segítséget az bent maradhat természetesen mert feküdni kell még a wc is off)

Amennyiben láz jelentkezik (akár 38.C) akkor gondolkodás nélkül vissza kell menni, mert a láznak oka van.

A szervezet valamit jelez vele.

 

2 nap tartott láz is..de a MIÉRTRE a választ megkerestem!

Igy ezt is megoldottam orvos és korházba visszamenet nélkül!

 

Minden embernek eltérően reagál a szervezet egy műtéti beavatkozásra.

Mondom ezt úgy, hogy ezt a fiammal végig csináltuk. Rögtön vissza vittük és még időben megkezdték a protokollt ami a következő ilyenkor.

 

A térdből levett folyadékot ( nagy fecskendővel leszívják) elküldik baktérium vizsgálatra, és ennek eredménye szerint folytatják.

Amennyiben szerencséd van csak hematóma alakult ki, amennyiben nem akkor van baktérium is, de ez sem egyértelmű, hogy a műtét során kaptad, mert rendszeresen a szervezetből jön.

Elkezdik párhuzamosan az antibiotikumos kúrát és természetesen rendszeresen ismét lecsapolják a felgyülemlett folyadékot ( naponta többször is), és a megérkezett bakterológiai vizsgálat függvényében, amennyiben szükséges egy műtét során megnyitják a sebet és átmossák. Nálad is ez történt.

Miután bevetették azt a szuper szerkezetet amit már posztoltam, így haza mehettünk, de akkor már nem kellett naponta háromszor leszívni. Te azért maradtál bent mert az átmosás után ez már protokoll.

 

A te esetedet egyértelműen bonyolította az, hogy vérzékeny vagy, ezért már a kórház kiválasztásánál fontos szempont lett volna, hogy oda menj ahol ezt rutinosabban kezelik. Azt értem, hogy 250km-re laksz Budapesttől, de szerintem itt már sokan utaztak akár ennél többet is ahhoz, hogy a számukra megnyugtató kezelést tudják választani.

 

3, az orvos felülbírálása

 

"Igy bajuszt akasztottam, ahogy a Tanár Úr mondta és nem örült neki. de nem engedtem többé az octostim adását.. Alapból nem volt semmi értelme..mert nem volt friss műtét., friss vérzés, nem volt mit alvasztania. Nekem irgalmatlan forróságot, rossz közérzetet, pulzus szaporaságot okozott már a bekötésekor ujabban, amire régebben nem volt példa. Ezért tiltottam meg adását."

 

Ugye ezt nem kell elmagyaráznom. Ő az orvos és meg maximum sokat olvasott hozzá nem értő vagyok. Ő vállalja a felelősséget, neki kell meghoznia a döntéseket. Amennyiben nem bízol az orvosban, ezt jelezheted és válthatsz ( nem bízol a döntésiben, kérhetsz a kórházon belüli konzultációt) Amint írtad sokat voltál kórházban és gondolom már tudod, hogy létezik a betegjogi intézmény aminek pont ez az egyik funkciója.

 

4, a rehabiltáció

A fiam is el volt maradva közel 2 héttela fentiek miatt, de ez behozható.

A saját helyzeted neked kell tudni értékelni, de ezt már tegnap leírtam. Amennyiben nincs módod naponta bejárni gyógytornára, maradhattál volna a kórház rehabilitációs bentlakásos részlegén két három hétig és vagy amennyiben az minőségileg nem felel meg választhatsz egy magán intézményt is térítés ellenében.

Tudom ilyenkor az anyagi helyzet előtérbe kerül, de ez ilyen mint minden az életben, csak beteg ne legyen az ember mert rámegy mindene.

 

Nem tisztem ítélkezni, nem is teszem, de azt fogadd el tőlem, hogy a helyzetedet nem ez a fórum fogja megoldani. Csak te magad fogod tudni meghozni azokat a döntéseket melyek számodra a legjobbak a jelen helyzetben.

 

Szép napot és kívánom, hogy minden nappal egy nappal közelebb kerülj a teljes gyógyuláshoz!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Chopper63 (2517)
Chopper63 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 2520

Upsz!

Már megvettem pár hete!Én is olvastam összetételét,igen az is aggasztó,a heparin!Jövő héten megkérdezem az orvosomat,jelenésem van nála!

Ha én nem tudom használni,ami esélyes,átadom annak aki kéri,aki nem vérzékeny,és szüksége van rá,ingyen!Meglátjuk.

 

Előzmény: _chillout_ (2518)
Chopper63 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 2519

Kedves chillout!

Bocsánat a vonások hiányáért!Érdekes amit irsz!A bal műtött lábamon minden lábujjam annyira fáj a legnagyobbat kivéve,mintha darabokra lenne törve!Ezt a 2. műtét óta tapasztalom,és máig él ez a gond!Nem tudom mi történt velük!Behajlitásuk annyira fáj,a járásnál is fájdalmas!

Nem tudom,ez apróságnak tünik nekem a többihez képest,de van.Nem emlitettem volna,ha ez a beirásod nincs.

Előzmény: _chillout_ (2516)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.24 0 0 2518

Contractubex-et NE!!! Nagyon-nagyon jo krem, de heparin (alvadasgatlo) van benne!!! Mindenkepp kerdezz ra sebeszednel, hematologusodnal, mielott megveszed!

Előzmény: Chopper63 (2515)
Chopper63 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 2517

Kedves  zkovaxxx.

 

Ird meg nekem nyugodtan mit nem értesz,nem akarok feszültséget generálni!Isten őrizz!Ha gondolod,inkább nem zavarok többet,csak értsük meg egymást!

Van egy mondás!Néma gyermeknek anyja sem érti a szavát!!

Én csak a velem történteket tudom leirni abban a formában-gond ne adódjon belőle.Ezt nektek is tolerálnotok kell.Köszönöm!

 

Nem sértesz meg..Ahhoz már idős vagyok!!

Rajta!

 

Előzmény: zkovaxxx (2513)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.24 0 0 2516

Sebesznek mindenkepp latnia kell a gyogytorna elkezdese elott, meghozza egy hozzaerto sebesznek. Egy pelda: a heteken at tarto vakumozastol anyukamnak a nagylabujjat mozgato in megrovidult es letapadt. Ezt normal esetben szepen fel lehet oldani, csak nem az o eseteben, ahol a verellatastol kezdve sokmindennel gond volt. igy a sebesz nagy piros betukkel, kezzel rairta a beutalora, hogy a nagylabujjat tornaztatni tilos. Nagyon nagy karokat lehet okozni egy-egy rutinnak szamito fogassal es gyakorlattal.

Előzmény: zkovaxxx (2514)
Chopper63 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 2515

Szép reggelt.

Kedves Arzeen03,LOriana,zkovaxxx,pom-pom57,chillout!Bocsi nem tudok alsó vonást tenni,külföldi billentyűzetem!

Nos mindenkinek köszönöm válaszát,sirással indult a napom.Már bánom,nem mertem Nektek hamarabb irni!Nagyon sok erőt adnak irásaitok,segitő ötleteitek!

Mindannyiótok észrevétele helyes,abban az értelemben amit tudtok a történetemről.

Ime a kiegészitések!!

-Artroszkópos vérzékeny keresztszalag pótlásról nem szól a fáma a Hematológiát tekintve!Bocsánat ha félre érthetően irtam!

-Traumatológia:Soha többet az adott kórház nem végez Artroszkópos térd műtétet vérzékeny betegen.(Csakis nyitott műtétben!)

-250 km-rre lakok Pesttől.

-Műtétem:Semitendinosus innal LCA pótlást végeztek.majd a végtagot 5 fokos flexiós helyzetben rögzitett ortézisben stabilizálták.(Első műtétkor!)Utána soha nem tették fel ezt a rögzitőt már!!

-Első műtétkor még történések:Átvágtak 1 eret,és a combcsontom egyik inába belefurtak a fúróval,azaz átfúrták!Ezt a 3. műtétkor állapitották meg!Ugyanis a térd felett 1 baromi nagy kitüremkedés van első műtét óta!Azt hitték viz gyűlik bele.Holott abszolute kötött az egész óriás duzzanat!Reggel még normál a térd,ahogy terhelem ez a köteg úgy dagad,estére óriási minden nap!Mintát is vettek belőle!Hm-érdekes.Nos nagy vérveszteség volt igy az első műtétkor.

Végeredmény-a 3. műtét után 84-es hemoglobinom maradt!Aneszteziólógusi külön véleménnyel mehettem igy a 4. műtétre,mert nem engedtem vért adjanak.Vélem altatási szövődményem is lett a 4. műtétkor,mert a bal kezem 3 ujja zsibbadt a tenyérrel együtt!Mára csak a kis ujjam zsibbad már!

A legbiztosabb vér-a soha meg nem kapott vér!

Pár éve egy infúzió mellékhatásaként szétestek a vörös vértestjeim!30-as hemoglobinom maradt,akkor 4 egység életmentő vérrel mentették meg életemet.

Hosszú,hosszú az én történetem,a történeteim sokasága,könyvet irok róla majd.

Ahány műtétem volt mind 1 rémregény.Az adott kórházban debütáltam,túléltem a 30. műtétet is.Háromszor élesztettek újra életem és műtéteim során!Talán ez sok mindent megmagyaráz.Az agyamhoz nem nyúltak még,az szűz terület,de más minden műtött rajtam,és soha nem voltam sem rokkant,sem munkaképesség csökkent,sem mozgáskorlátozott!Semmi nem látszik rajtam ezen dolgokból.Vagyis eddig nem látszott!

Most az utolsóba lehet belefutok ha egy időre is,mozgáskorlátozottságba.

 

-Kórházak.Feküdtem bent kórházban 7 hónapig is folyamatosan,haza menet nélkül!

-Ami itt kiakasztott:normális embereket hogy is irjam,estére benyugtatóznak ugy,pár órára meghibbannak,aztán alszanak 12-15 órát,de a meghibbanás időszakát értsétek úgy:Az illető össze veri az egész személyzetet majd minden este,kikötik kezét lábát,rács fel.A személy még igy is meglép,és késsel hadonászva menetel másik szobába.Majd jön a leszerelése.Á,ezt le sem lehet irni!

-Személy-vagyonőr az egyik szakmám,minden beteg begyógyszerezve mellettem,én meg őriztem őket sacc 10 napig,riasztottam személyzetet amikor megindult az illető.Sőt minket is úgy átkozott,amiért nem szabaditottuk ki a kötelékeiből,félő volt talán bennünk is kárt tesz!Aludni,épülni,igy?Ez maga volt a horror.A másik személy orditott éjjel-Majom,majom!Majmokat látott állandóan éjjel.Kértem az esti bogyókat ne vegye be..Nos 3 nap után eltüntek a majmok!Nem tudom ki mit evett..de többen zizik voltak tőle.Nos az hogy a mellettem levő minden reggel ott kakilt az ágytálba,nem gáz.Hogy a szemben levő 5 percenként bekakilt,és mindent kikent vele,szó szerint,és mivel ezt sűrűn tette,néha hosszabb ideig nem tették tisztába-talán elég ennyi,ilyen közegbe nem akarok rehabilitálódni!Mert ezeket vitték a kórház rehabjára a bent fekvőre!

-Nem vagyok finnyás,sok mindent túléltem,de ez már nonszensz.Mintha a zárt osztályon lett volna az ember.Ja,erről nem tehet senki,hisz traumás betegek voltak,hol lenne a helyük műtve.Ez a való világ.

-Normális közegbe mennék rehabra szó se róla!

(De sehol nem merült még fel,majd talán most október végén ha eljutok a rehab ambulanciára!)

 

Talán ennyit az előzményekről,és rólam az érthetőség kedvéért.

 

LOriana-a Te történetedet nagyon sokszor elolvastam!Sok erőt meritettem belőle.Köszönöm.Sokat gondolok azokra akiket ujra,és ujra műtenek,borzalom.Talán megértitek már,én nem járhatok már ki-be a műtőbe.Keresztszalagjaimra nagyon vigyáznom kellene megmaradjanak,és funkcionáljanak!Velem nem is tudom mi lenne ha újra kéne műtsenek!Brrrrrrr!Csoda klassz ember vagy LOriana!!

 

Arzeen03-Nos a Te beirásod siratott meg reggel.Nagyon  köszönöm a tanácsokat!Mintha az én lelkiállapotomról irtál volna!Klappolnak  az átélt élmények is!

Csinálom amiket irtál!!Köszönöm nagyon szépen!Kérlek ha bármi ötleted tapasztalatod van,ird meg továbbra is!!

 

Többieknek is hálásan köszönöm minden segitséget,irásaitokat!

 

Most irok a további gondjaimról.Nem mertem tegnap,attól tartva,talán senkit nem érdekel az egész gondom.

Tévedtem,megkövetlek Titeket!!

 

-Hasra fekvés egyáltalán nem működik!

-Jobbra fordulás nehezen,kattan a térd csak néha megy,alátámasztva a jó lábbal.

-Balra fordulás oldalt,kattanással,fáj,de ez megy jobban.

-Kórházban felfekvéssel kezdetivel kinlódtam-gyermek kar úszógumival javitottam a dolgon,alá tettem fájó testrésznek,és a Medix Fleur géllel kezeltem.Sarkam most sem tűri ágyhoz érjen hosszan!ismeritek a KÉK krémet?Csoda krém az is!Fekélyeket is gyógyit!Vettem én is.

http://keklukacs.hu/

-Valaki használta a Contactubex krémet??Állitólag a letapadt szöveteket sebnél ami már zárt segitené,ne tapadjon le végleg.Megvettem,de még seb most záródott,használjam,ne??

-Thens gép:Elektronikus izom stimulátor AD-2040.nagyon jó.

http://gyogyaszati.hu/termekek/egeszsegmegorzo-termekek/4/fajdalomcsillapitas/69/page=1/tens-ad-2040/2347

 

Ez van nekem.Tudok róla tapasztalatot irni ha kéri valaki,mert van miről irni vele!

-Nos a kevés hemoglobin miatt gyengébb vagyok mint a normál műtöttek.Kevesebb az oxigén,stb.megoldom,csak idő kell hozzá!tehát hosszan nem birok pl tornázni,de módjával,sokat kicsit igen!

 

Meggyógyulok,és ujra fogok járni.Apropó.Nem tudok egyedül járni,amit nem ért az orvosom,én sem!

 

Testsúly a műtött lábra,ráengedném,de akkor beremeg az egész comb,térd,alsó lábszár.Érzem,nem bir megtartani!

Erre ráereszkedni?Nem akarom magam összetörni!

Én laikus,úgy agyalok a teljes izom gyengeség lehet talán az oka?

 

Ennyi jelenleg az összes gondom talán most.

 

Bocsánat a hosszú irásért.Megszünik ez,csak az alapokat le kellett irjam,megérthessetek jobban!

 

Mindent köszönök Nektek!!

Előzmény: Arzeen03 (2499)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.24 0 0 2514

Nem értek veled egyet. Meglátásom szerint ehhez nem kell sebész, csak egy gyógytornász aki az állapotnak megfelelően levezényli a rehabilitációt.

A sebész már megtette mit részéről meg lehetett tenni, legalábbis amit leírt abból számomra ez derül ki.

Mire gondolsz, itt mit kéne tenni egy sebésznek?

Előzmény: _chillout_ (2511)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.24 0 0 2513

Egyrészt simán rákerestem, mert elsőre nem értettem és az igazat megvallva nem értettem elolvasás után Chopper történetét teljes mértékben. Azután láttam, hogy más sem:)

Másrészt, érdekelt, hogy egy ilyen régóta ismert betegségnél nem tudnak megoldani egy olyan műtétet amiből egyébként normál állapotbú pácienseknél több ezret végeznek évente.

Harmadrészt tudod, hogy nekem picit vesszőparipám, hogy itt a fórumon leírt dolgok ne vigyenek félre embereket.:))

Fontos, hogy helyén kezeljünk minden történetet mielőtt farkast kiálltunk az orvosokkal kapcsolatban.

Ennél a történetnél is van egy véleményem ( amit szerintem Loriana is oszt), de abba most nem mennék bele, mert nem célom megbántani Choppert.

Előzmény: Arzeen03 (2510)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.24 0 0 2512

Arzeenom!Én erre a meglátásodra írtam  válaszként:)

 

"Komolyan mondom, ezt nem ertem, hogy egy orvos nem tudja az eset sulyossagat es a beteg lelkiallapotat felmerni, arrol nem is beszelve, hogy milyen lehetosegei lennenek a betegnek a rehabilitaciora

Menjen isten hirevel es ennyi, tovabbi problema kit erdekel oldja meg ahogy tudja"

Előzmény: Arzeen03 (2509)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.24 0 0 2511

Szia Chopper!

Anyukám nagyon hasonlókon ment keresztül február-márciusban. Ő nem vérzékeny, neki egy komoly rekonstrukciós műtéthez vettek ki egy lábközépcsontot és ez vezetett aztán oda, hogy majdnem elvesztette a lábujjait és 3 hétig nyitva volt a seb a lábfején, ugyanilyen vákuumos megoldással. Ami még hasonlóság, hogy az ő esete is szimpóziumra került, mert ő volt az első Magyarországon, akinél ezt a típusú műtétet végezték.

A te szempontodból a legfontosabb, a gyógytorna: mindenképpen sebész kell, hogy meghatározza, mikor, mit, mit nem és meddig. Ha sebész másodvéleményt szeretnél, Oberna Dr-t nagyon jó szívvel ajánlom. Kecskeméten dolgozik, de Pesten is van sztk szakrendelése. Szereti a kihívásokat, ezért akármilyen esetet nem fogad. Nagyon nagy szakmai tudással rendelkező orvos.

Előzmény: Chopper63 (2482)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 2510

Akit irtam ő is itt dolgozik, vagy te is rakerestel?

Lehet egy picit felretajekozodas vagy tajekoztatas tortent

Buda, karolina ut, orvos nevet megirtam, legjobb hely kifejezetten ilyen jellegu verzekeny betegeknek, tehat chopper is meggyogyul es minden rendben lesz

 

Előzmény: zkovaxxx (2508)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 2509

Dehogy fa kadtam ki, veletlenul sem, minden korulmeny megfelelo volt, sot, igazan kivaló

Eppen azert mondtam nyugodtan be lehet fekudni, pozitiv csalodas lesz

Előzmény: zkovaxxx (2507)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.23 0 0 2508

Ebben a cikkben azt írják, hogy az elmúlt 20 évben 60 vérzékeny betegnél hajtottak végre sikeres endoscopos vagy feltárásos műtétet a SOTE intézményében.

 

http://www.ortopedklinika.hu/index.php?tpl=01_profiljaink_verzekeny.tpl

 

Ez egy állami térítésmentes intézmény, és az ország egész területéről vállalnak természetesen vérzékeny betegeket.

 

Ennek ismeretében nem értem az általad leírt 23 műtött beteg és csak külföldön részt.

 

 

Előzmény: Chopper63 (2491)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.23 0 0 2507

Most nem teljesen értem a kifakadásodat. Szerintem ez a rehabilitációs rendszer egészen jól működik itthon is.

Minden kórháznak ahol ortopédia műtéteket végeznek van egy két részből álló rehabilitációs részlege.

A klasszikus bejárós gyógytorna részleg és egy bentlakós rehabilitációs részlegnek nevezett osztály.

Az tény, hogy a bentlakós réslegen nagyrészt idős emberek vannak és nyilván jó pár olyan is aki nem tudja megoldani a napi bejárást. Az, hogy ezek nem egy svájci szanatóriumhoz hasonlítanak az megint tény, de hát a kórházak sem.

Aki ezt nem egyiket sem választja azt az orvosa kénytelen a  háziorvoshoz irányítani, aki az adott területen ismeri, hogy hova küldje gyógytornára. Az megint adottság, hogy a házi orvos is csak oda tudja irányítani ahol van gyógytorna ami adott helyeken csak utazással megoldható mert az nem kivitelezhető, hogy minden községben legyen egy rehabilitációs centrum.

Harmadrészt ott vannak a magán intézmények ami természetesen önköltséges, de természetesen ott a körítés is rendben van.

Loriana össze is foglalta Chopper helyzetét teljes mértékben.

Azt gondolom itt a döntést saját lehetőségeinek függvényében Choppernek kell meghoznia.

 

Előzmény: Arzeen03 (2502)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 2506

Tenyleg rehabra kell befekudni, ez lenne sztem is a legjobb megoldas

En is kibirtam, pedig en aztan kenyes vagyok

Pl reggeliztem, kozben ott pisiltek mellettem, ilyenek

Ket harom hetet ki kellene birni, ez egy kiindulasi pont

Hetvegere hazaengednek

Amig bent vagy, ha szukseges, adnak nyugtatot, altatot.. 

Teljesen ertheto egyebkent a ketsegbeesesed, nagyon sajnalom

 

Amig nem tudsz befekudni a rehabra, otthon minimalisan is denpicit tornaztatni kell a labad, tens gep is nagyon jo ha van

 

Szobatarsaid sorstarsak lesznek, majd beszelgettek, segititek egymast

Ez teljesen mas mint egy korhaz

 

Tenyleg ez lenne a legjobb megoldas

L0riana Creative Commons License 2014.09.23 0 0 2505

(Bocs, Choppernek ment a 2497-re.)

Előzmény: L0riana (2504)
L0riana Creative Commons License 2014.09.23 0 0 2504

Akkor most összegzem, amit írtál:

Otthonra nem jön ki a gyógytornász.

Rehabra nem akarsz menni, mert lelkileg megterhel.

Otthoni tornázás nem javított a helyzeteden.

Bejárni nem tudsz, mert nem megoldható.

Nem akarok kemény megmondóember lenni, de.

Én a helyedben egy ilyen súlyos problémával, ha törik, ha szakad, mindenképpen bennfekvős rehabot választanék. Ahol van hozzáértő gyógytornász, és orvos, aki ott tud lenni, ha gond van. Ez nem vicc. Mindenképpen fájdalmas lesz a rehab, de a kórházi kontrollal valószínűbb, hogy jobban javulsz majd. Hosszú távon ez éri meg. Beszélj az operáló orvosoddal, és vázold fel neki a helyzetedet. Ha nem bizonyul megértőnek, keress másikat. Ne hagyd magad. Minél később fordulsz szakemberhez, annál kisebb az esélyed a teljes gyógyulásra. Ajánlottak már előttem valakit neked, őt próbáld meg elérni. Ha nem megy, addig menj, amíg valaki érdemben nem foglalkozik a problémáddal. Szurkolunk.

Előzmény: zkovaxxx (2500)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 2503

Chopper

 

Ezzel tuti nem artasz semmit, konnyu gyakorlatok

Bokatorna, boka mozgatasa elore hatra, tiz tiz db mintha bologatnal a bokaddal

Bokakorzes jobbra balra

Labujjak szetnyitasa, zarasa

A terd lehetoleg kozben legyen mozdulatlan

Ezzel kicsit javul a verkeringes is a labadban

 

Combfeszitesek, ez izometrias gyakorlat, probalgasd, minden nap egyre jobban fog menni

 

Meg neha a labkicsusztatas ha az is megy, de csak amennyit megeroltetes nelkultudsz, negy ot db is teljesen jo

 

A jo labad is erositsd ha tudod, mert az is leepul am

Nyujtott labemeles vele, labhajlitasok, mert az is legyengul

 

Ezt javaslom es ez nagyon lightos

Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 2502

Komolyan mondom, ezt nem ertem, hogy egy orvos nem tudja az eset sulyossagat es a beteg lelkiallapotat felmerni, arrol nem is beszelve, hogy milyen lehetosegei lennenek a betegnek a rehabilitaciora

Menjen isten hirevel es ennyi, tovabbi problema kit erdekel oldja meg ahogy tudja

 

 

pom-pom57 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 2501

Azt sem értem,hogy milyen fajta  műtétet hajtottak végre rajtad,és hol? Azt írod mind a 23 vérzékeny pácienst  külföldön operálták.Sajnos a legjobb szakemberek általában Pesten vannak.Először kellene egy jó diagnózis,hogy konkrétan mi a bajod.Utána meg azt kell eldönteni a dokinak,hogy kell-e  műtéti beavatkozás,vagy elég  a konzervatív kezelések egyike vagy párhuzamosan más konzervatív kezelés is.Nem merek gyógytorna  gyakorlatokat ajánlani,mert ki tudja lehet csak ártanék vele.Ami nekünk/nekem jó,az nem biztos ,hogy neked is megfelel..Egyébként írjál ide bátran, bármikor, bármennyit ,nincs belépődíj . Alapból azért vagyunk,hogy  próbáljuk a saját tapasztalatunkat átadni az új tagoknak,ha tudjuk.

Előzmény: Chopper63 (2497)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.23 0 0 2500

Chopper 63!

 

Arzeen teljesen jól látja. Nagyon sok helyen van a kórházakban rehabilitációs részleg ( az ország számos pontján) és mindenki használja aki a gyógytornára nem tud eljárni bármi miatt ( távolság közlekedés stb.) Ők befekszenek oda két-három hétre. Itt megerősödnek megtanulják a tornát majd ezt otthonukban folytatják oly módon, hogy heti egy alkalommal kell bemenni a gyógytornászhoz aki ellenőriz és az elért eredmények függvényében változtat.

Jelenlegi lemaradásod a tornában behozható teljes mértékben, de azt tartsd szem előtt, hogy az általad kitalált gyógytorna gyakorlatok több gondot is okozhatnak.

Miután hosszú ideig nem mozogtál és mindeközben folyamatosan egy gyulladásos állapot kezelt a szervezeted, ezért legyengültél teljes mértékben.

 

Előzmény: Arzeen03 (2496)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 2499

Sajat esetembol indulok ki

Nekem mar megvolt a 90 fok, tornan nagy fajdalom, 2 nap mulva beallt a terdem kb 30 fokba es egy hetig fekudtem alig tudtam megmozdulni is

 

Ezt csinaltam mikor mar teljesen el voltam keseredve kiultem az agy szelere kezemmel leemeltem a labam 

sarokra tettem ulve ahogy be volt allva

Kezemmel a terdhajlatnal probaltam hajlitani, ot tiz fokot oda vissza

Ezt csinaltam napokig, reggel este 30 db ot

Par nap mulva kezdett oldodni a merevseg

 

Labemeleshez alig mertem hozzafogni olyan rossz erzes volt

Mikor csinaltam horogtem, mint a karateban - kia

 

Iszonyatos volt a tehetetlenseg, mar kinomban improvizaltam

Utana elindult valami, es bar nagyon rossz a terdem, mar santitva tudok vele menni itthon

Menni fog!

Ket het es tuti mar menni fog es nem is fog mar fajni es erosebb lesz a combod

 

 

 

Előzmény: Chopper63 (2497)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 2498

Szívet szorongató a történeted. Most volt időm elolvasni.Milyen messze laksz Pesttől?Ez egy ilyen ország aki nem itt lakik annak nagyon nehéz jó kezekbe kerülni.Nem értem igazán,hogy most szükséged lenne egy újabb műtétre?

Előzmény: Chopper63 (2497)
Chopper63 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 2497

Neked is köszönöm kedves Arzeen03!

Oké!Amit irsz picit megnyugtat!Vélem az összes izom megrenyhült a bal lábamban végig!Az aggaszt,fekve 1 millimétert sem tudom felemelni a lábam!Semmi!Már lassan 1 hete próbálnám konkrétan!Igen nagyon fáj a térdem akkor is,amikor ágyon oldalra kiviszem!De az megy végre,csak néhányat,max 4-4 db!De ez is csoda már!Ahogy irod:Comb megfeszités,igazából még ez sem régóta megy,de már nehezen sikerül!Azt hiszem ennyi az összes létező tudományom!Három hete szépen leültem székre,ágyra,most nem megy!25 fokban hajlott a térd,most meg inkább 15 fok mint 20.Érthetetlen.Térdem úgy be van állva,még azt a pár cm-ert is,szinte visszarugódik!Eddig nem volt ilyen!Térd megtartás-nos ezt hogyan kivitelezi majd igy az ember,kérdéses nyujtott láb emelésnél.Bokám érdekes mód jól mozog.Ennyi az összes eredményem.

Semmi gond ha nem tudsz irni,kedvesek a többiek is,irnak!Te majd irsz még ha rendesen gépközelben leszel!

Napokig vekengtem,irjak-e oldalatokra?Nem akartam zavarni,összeszokott csapat vagytok.

 

Előzmény: Arzeen03 (2493)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 2496

Eszembe jutott valami

Rehabilitacios intezet

Be lehet fekudni

Ket hetig voltam 

Beutalo kell, modjat nem tudom, nekem ismeros elintezte

Keress ra, nagykorosi rehabilitacios intezet

Mashol nem tudom, hol van hasonlo

Előzmény: Chopper63 (2491)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 2495

Te sem tettel, igy erosebb a poen :-) 

Nyugi, minden ok

Segits choppernek lightos gyakokat irni, vagy gyogytornat belinkelni legyszi

Előzmény: pom-pom57 (2492)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!