Keresés

Részletes keresés

lac1 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 19409
Bocsi, valami baj van a fejemmel, én leragadtam a szegélykőnél...
lac1 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 19408
Így is lehet, de én az elemenként öntöttre gondolok továbbra is, az mozgatható, ha ki kell szedni a medit. Az eredmény az alábbi lenne:
szegély
index27 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 19407
Most olvasom csak, hogy a zsalu maga a medence lesz.
index27 Creative Commons License 2010.03.18 0 0 19406

A zsalukövet elég csak kiönteni betonnal, viszont a betonperemnek megfelelő zsaluzat kell ami plusz költség. Nálunk a mesteremberek OSB lapból készítették, mert az elég rugalmas, hogy felvegye az 5m-es kört. De így is lekellett kalapálni a friss betonba fél méterenként egy-egy derékszöget hogy tartása legyen a betonnal szemben. És ez csak 45cm.

 

Előzmény: OrszagAttila (19398)
lac1 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 19405
Én meg (ha mobil medim lenne) csinálnék egy 5-10 centivel nagyobb átmérőjű gödröt, alul monolitbetonnal, oldalán zsalukővel (betonnal persze nem földdel), és csak légrés lenne a szigetelés a medi fala és a beton között, vagy ha ingyen tudnék szerezni hungarocell, akkor talán, de elgondolkodnék, hogy a leszivárgó és megposhadó víz miatt érdemes-e...
Utána csinálnék öntőformát, és szélköveket öntenék, ami a zsalufal tetejére tennék, de annyival szélesebbet, hogy a medi szélét elérje.
medence
Ez a megoldás SZERINTEM jó beomlás ellen, biztonságos ki- és beszállásra, szép, egyszerű saját erő szüksége miatt relatíve olcsó, stb.
De ahogy gondoljátok.
Előzmény: nyárimádó (19394)
lac1 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 19404
Ez így van, de ha a csak keringető állás nem egy másik, a csatornába köthető csonkra történik, vagyis medence ürítéshez, akkor...
És bizony van olyan kollektor, ami ehhez a kis teljesítményű szivattyúhoz való:
szolár
Előzmény: nyárimádó (19388)
toncsa8 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 19403
Csumi nyárimádó!!Köszi a tanácsot,bizti megfogadjuk.Egyébként így gondoltuk mi is hogy körbefestjük belül,kicsit megrenováljuk,meg az alját is megkell már javítgatni,mert a homokágy alatt érezni gyökérkezdeményeket..stb..,na meg a vakondtól is tartok,bár 7 évig elkerült,de ki tudja,nem e most jön felém??Férjem szabin lesz,aztán talán fakítunk valamit.
Előzmény: nyárimádó (19397)
pajaci Creative Commons License 2010.03.17 0 0 19402
Ha néhány év múlva kinövi a medit, akkor lehet majd vésőgépet hozni a szétveréshez. Nyárimádóval értek egyet, túl van reagálva a dolog.
Előzmény: judo77 (19399)
nyárimádó Creative Commons License 2010.03.17 0 0 19401
:((
És végül már nem is kell medencét venni, mert a vasalt alap, és a vasalt pincefalazó oldalfalat már csak fóliázni kell:))
Én mindig csak az épületekre gondolok. Most éppen a kistéglás emésztőaknámra, ami nem omlik be, pedig 80-as évekből való, vagy a vicces kistéglás medencére, amit pár hete megmosolyogtunk ( homokos talaj). Mondjuk a homok elviszi a vizet, de az omlás ott jobban felléphet.
Vagy ott vannak a gyerekkori emlékeim a kistéglás ásott kutakról.

Mondjuk 20 ezer nem pénz egy jó oldalfalért, de ez nem az én pénztárcámtól függ.
Bocs, ha hülyeségeket írok.
Na megyek családozni.
Üdv

Előzmény: judo77 (19399)
pajaci Creative Commons License 2010.03.17 0 0 19400
A medi papírján azt írja, hogy az alját el kell egyengetni, homok, és valami filcszerű alátét. Oldalt zsalukő 5 - 10 cm távolságra, földdel feltöltve. 7 -8 éve csináltunk egy ilyen ovális medit az egyik havernál, azóta sincs vele semmi gond.
Előzmény: OrszagAttila (19398)
judo77 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 19399

Szerintem itt mindenki egyet beszél, csak az egyik fél megoldása többe kerül (lsd Motinka verziója) mint a másiké. Azonban a drágább megoldás szerintem biztonságosabb is a medence szempontjából. Ha a Motinka verzióját választod (én a mellett teszem le a voksomat) biztosan nem ér meglepetés egy esőzés után vagy ha leeresztessz vizet a mediből.

 

Bár a másik fél álláspontja is érthető, miszerint itt azért egy kisebb medencéről van szó (nem 1.2 v 1.5 mélységű), tehát nem érdemes túlreagálni!

 

Ennek ellenére nálad is a Motinka verziót javasolnám illetve amit lentebb írtam, mert jobb félni mint megijedni és csak eygszer kell jól megcsinálni és az évekre, ha nem évtizedekre tuti!!!!   

 

Összegezve:

 

Ha van rá cash - Motinka+Judo77 verzió, ha nincs rá akkor...

Előzmény: OrszagAttila (19398)
OrszagAttila Creative Commons License 2010.03.17 0 0 19398
Még jó, hogy mindenki mást mond:)
A lényeg, hogy iszapolni tuti nem fogom....az aljára mindenképp 10cmes vasalt betont öntünk. Az oldala meg vagy beton vagy zsalukő lesz...ez még a jövő titka:)
zsalukőből kellene 4sor ami 90db...20e ft körül lenne,ha betonból öntök ki kb 10cm-t akkor azis kb annyira jön ki...
nyárimádó Creative Commons License 2010.03.17 0 0 19397
Üdv csajé!
Grat a fóliához, így nem verted magad adósságba.
Ha elfogadsz egy tanácsot: a fólia behelyezése előtt a palást belső részét rozsdamarózzátok le ahol kikezdte, és száradás után ( 24 óra) múlva jó vastagon kenjétek le valami festékkel. Így meggátoljátok nagyjából a 7 év okozta elhasználódottságot és megnövelitek az élettartamát egy kicsit a szerkezetnek. Belül meg úgy sem látja senki a medencéd palástját.
Tsumika
Előzmény: toncsa8 (19392)
nyárimádó Creative Commons License 2010.03.17 0 0 19396
Nincs vita ( de talaj típustól is függ).
Amúgy tetszik a medencéd.
Üdv
Előzmény: motinka (19395)
motinka Creative Commons License 2010.03.17 0 0 19395
Én megmondom öszintén, egy nagyobb eső után (feltöltött medencéről beszélek), ha a medence széléhez közel léptem, éreztem hogy megmozdul a föld, így ezzel nagyon nem is zoktam kisérletezni. Pedig én lábazati hungarocellt raktam a paláston kívülre, iszapoltam a visszarakott földet, sőt még 2 zsák cementet is szórtam bele hellyel-közzel.
Ezért is ajánlom hogy aki teheti az csinálja meg rendesen, masszívra a szélét, pláne ha kisebb / nagyobb gyerekek is vannak akiknek mondhatod hogy ne menj a medence szélére (igaz ott kisebb a súly tehát kisebb a beomlás veszélye is).
Tudom hogy ez kissé túlméretezésnek tűnik, de a baj csak egyszer történik meg, de általában arra kell méretezni mindent.
Előzmény: nyárimádó (19394)
nyárimádó Creative Commons License 2010.03.17 0 0 19394
Én a palást és a falazó közé nem szórnék semmit, a kettő nem érintkezne. Max kiékelgetném hungarocell darabokkal. Én a hiper- szuper, bombabiztos pincefalazóra értettem, hogy nem több tonna oldalnyomásról van szó, lehet elég lenne a habarcs is. A pincefalazó belsejébe is betont önteni drága meg igazából szerintem felesleges. Csak egy támfal lenne.

Vagy azt is vasalni meg betonnal kellene kiönteni? Az eredmény egy 20-30cm tömör betonfal. Nincs túlméretezve?
Előzmény: motinka (19391)
motinka Creative Commons License 2010.03.17 0 0 19393
És hogy ajánljak is valamit :o) a képen látható, saválló csőből (nem fog rozsdásodni soha) és az eredeti létra műanyag lépcsőiből készített féllétra keresi új gazdáját. A létra csak süllyesztett, 90 cm mély medencéhez jó. Teherbírása legalább 100 kg (legalábbis ennyivel volt tesztelve :o) ) Az árában megegyezünk. Gondoltam mielőtt felteszem a vaterára itt ajánlom fel hasznosításra.
Előzmény: motinka (19391)
toncsa8 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 19392
Sziasztok.Na megküldték az új medence pótfóliámat a poolshoptól(Wetro)korrektül ideért a postakocsival,és tényleg nem kellett csak a fóliáért fizetni,a 2000ft házhozszállítást ebben a hónapban fóliarendelésnél elengedték.Kicsit tartottam tőle hogy átb.....nak vele,de nem számolták föl.15500-ba fájt 18000helyett,mert a fólia is akciós e hónapban.
motinka Creative Commons License 2010.03.17 0 0 19391
Sajnos tapasztalatból tudom, hogy ha csak földet szórsz vissza a medencepalást mellé ( akár még beiszaplva is) a legfelső rétegnél már nincs akkora nyomása a víznek a medence felöl, hogy ha közel lépsz a medence oldalához (15-20 cm-en belülre), akkor ne mozdulna meg a föld, a medence irányába.
Természetesen, ha egy hasonlót építesz mint én és annak az alja betonban van akkor ez nem fordulhat elő.

Én ajánlom mindenkinek, bármekkora is legyen a medence amit le akar ásni, csinálja meg elsőre rendesen, mert egy "baleset" után már nem olyan jó érzés medencét építeni! Pláne akkor ha az a szezon közepén történik.

Tehát érdemes azt a földnedves betont és némi vasat rászánni a medence aljába és oldalába, és a szélét körbebetonozni min70 cm szélességben, ha a medence szélét is akarjuk használni.



Előzmény: nyárimádó (19390)
nyárimádó Creative Commons License 2010.03.17 0 0 19390
Szerintem túlreagáljátok a dolgokat. Attila egy 90cm-es medit akar eltüntetni 60cm-re kb a földbe. A zsalu feladata azon a 60 cm-en a föld megtartása, hogy ne omoljon be. 60cm=kb 3 sor betonfalazó. Miért nem lehet valami habarccsal összedobni és a falazóba földet önteni? Miért kell szétvasalni az egészet? Nálam csak egy gödörbe bele van téve a medence és kész. A feketeföld elég masszív magában is, pláne ha kap még egy kis zsalut is. A zsalu és a medence palástja meg sosem fog találkozni, így a légrés miatt a földhő nem igazán hűti vissza a medencét.

Nincs igazam???
Előzmény: judo77 (19389)
judo77 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 19389

Szerintem és a komoly Krülland fémpalástos medencéket forgalmazó cégek is azt írják a telepítési útmutatóba, hogy a kőr alakú medencét körbe a szigetelés (styropur) körül földnedves betonnal kell kitölteni úgy, hogy rétegenként kell végezni a feltöltést. Tehát először 30-40cm majd másnap még 30-40 cm és végül ha kell még akkor a maradék. Lénnyeg, hogy rétegenként és ne egybe bele az 1-1.20 magas betonoszolpot. Ezzel párhutzamosan kell a medencébe a vizet tölteni. A víz szintje mindíg magasabb legyen mint kívül a beton szintje.

A helyszínről kitermel föld visszatöltésétől kifejezetten óva intenek. Azt csak a zsalukőbe ajánlják, ha még is valaki azzal rakja körbe a medit.

De a legprofibb a földnedves beton. Szerintem nem sokkal drágább mint a zsalukő és bele a beton. A földnedves beton túlnyomó többségben csak olcsó sóder. Nekem még lesz a betonba kb 0.5 méterenként egy-egy szál vas is leszúrva és a vége kifelé hajlítva, hogy a medi körüli 50cm-es járda is vasalva legyen.

 

Remélem tudtam segíteni!

 

Előzmény: OrszagAttila (19378)
nyárimádó Creative Commons License 2010.03.17 0 0 19388
Na ja, de napközben az ember dolgozik. Így nem tudsz napközben szűrni is meg keringtetni is. A másik probléma a kollektor vékony csövein átnyomni a vizet ill itt már fontos a Hmax, azaz az emelési magasság. Itt azt értem, hogy ha tetőre szeretnéd rakni a kollektort, nem bizti, hogy a keresztmetszet szűkülése és a nagy magasságra való feltételt bírná a szivattyú. Jobbnak látom egy keringtetőszivattyú beépítését, mely magasra bír emelni ill egy időkapcsoló beiktatását, mely a két rendszert nagyjából elválasztja egymástól.
Szerintem...
Előzmény: lac1 (19383)
motinka Creative Commons License 2010.03.17 0 0 19387
Persze hogy erősebb, de csak ha van benne vasháló, különben jóformán semmit nem ér. Amúgy mint azt írta is valaki, ennek a betonnak nem kifelé tartó szerepe van hanem befelé. Tehát amikor üres a medencéd akkor veszélyes a föld nyomása a palástra, és ha a természet úgy akarja (özönvíz, laza talaj), akkor benyomja a vékony bádogot.
Előzmény: OrszagAttila (19385)
lac1 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 19386
Nézd, egy méter magas és földel kitömött zsalukőből épült fal alsó sorából biztosan nehéz kirugdalni egy elemet, de a betonfal legfelső sora is fixen és erősen áll, nyugodtan terhelheted. De mondom, keress vissza, és olvasd végig amit írtam, valaki már próbálkozott ezzel.
Amúgy Isten ments, hogy lebeszéljelek bármi jóról...
Előzmény: OrszagAttila (19385)
OrszagAttila Creative Commons License 2010.03.17 0 0 19385
Ezek szerint a 10cm-es beton támfal erősebb mint a 20cmes zsalufal kitömve földel?
Árban majdnem ugyan ott van mindkettő, szóval azt szeretném megépíteni ami biztosabb...
Előzmény: lac1 (19384)
lac1 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 19384
Meg sem közelíti.
Igazándiból el kell döntened, mennyire gondolod hossztávra a medencézést azon a helyen, és mennyit szánsz rá.
Előzmény: OrszagAttila (19378)
lac1 Creative Commons License 2010.03.17 0 0 19383
Tudod mikor jó a szűrés nélküli forgatás? Ha van kollektorod. Az a motr nem olyan túl nagy teljesítményű, nem bírná, ha a homok után a kollektoron is át kéne passzírozni a vizet, de így CSAK a kollektor marad, mint ellenállás...
Előzmény: nyárimádó (19380)
nyárimádó Creative Commons License 2010.03.17 0 0 19382
Nem a zsalukő fogja tartani a medencéd, hanem csak a beomlás ellen rakod.
Előzmény: OrszagAttila (19378)
nyárimádó Creative Commons License 2010.03.17 0 0 19381

"Egyáltalán mennyit kell mennie egy ilyennek?"

 

A vízmennyiségedet min: naponta kétszer kell hogy átszűrd. De az a minimum. Azaz, ha 10000 liter vized van, a homokszűrő 4000 litert tud óránként, akkor a vized osztva a szivattyú teljesítménnyel az 2,5 óra/ egyszeri forgatás. Ezt megszorzod kettővel ( mert min kéteszer kell forgatni egy nap), így az eredmény napi 5 óra. Ha ezt megszorzod 200W-al, az napi 1kWh, tehát negyven valamennyi forint naponta, havi szinten 1200Ft. De akár többet is lehet szűrni, ha gondolod és bírja a "masina".

Előzmény: ancsika30 (19364)
nyárimádó Creative Commons License 2010.03.17 0 0 19380

Szia!

Én vettem tavaly.

 

Az egyik a Shott 4m3-es, azaz 1óra alatt 4 m3 vizet tud megforgatni ( szűrni) és 250W-ot fogyaszt óránként. De ez csak elv, lehet, hogy csak 3,5m3/ óra. Jól működik 2 év gartanciát adott a Wetro. Ez 4 utas fejszelepes ( bőven elég) és kínai gyártmány.

A másik a gyagyi Bestway "9000"-es ( a fórumban így hívjuk, amúgy gőzöm sincs), az nem akciósan 30000Ft körül is volt utána 20000Ft, de legvégül 9 ezer volt akcióban ( ezért lett 9000-es a neve). Nálunk az is jól működik, kettő darab gégecsövet kell hozzá venni újat és ennyi. 6 utas szelepe van, de számomra nem lényeg az a 2 plusz funkció. Az egyik az, hogy csak forgatja a vizet, de nem szűr ( ha fogyasztja az áramot, akkor szűrjön is). Ezt értelmetlennek tartom. A másik felesleges funkciót nem tudom kapásból, asszem medence ürítés funkció. De azt a 4 utassal is meg tudod csinálni. 

Én nem félnék a Cleanmastertől sem. Arra is adnak bizti vagy 2 év garanciát, ha bármi történne 2 év múlva, azt lehet magad is javítani tudod. Az 4,5 m3/óra, 200W-os, 6 utas szeleppel. És tuti KÍNAI az is.

 

A 4 vagy 6 utas szelep, azt Neked kell eldönteni, de én feleslegesnek tartom a 6 utast. Bár a Shott nagyon príma és csendes, a másikat meg nem ismerjük a fórumon, de ócscsóbb.  

Számolj hozzá Te is egy előszűrőt, 20kg homokot, teflonszalagot, 2 db gégecsövet, 1db fi-relét, és szállítási kltséget, azaz kb a vételár+ 13500Ft-ot pluszba ( így lesz üzemképes a cucc). Asszem elkaptam Natalyeltől a szófosást:))

Üdv

 

Előzmény: ancsika30 (19375)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!