Keresés

Részletes keresés

empT Creative Commons License 2011.01.05 0 0 213
japantanar Creative Commons License 2011.01.03 0 0 212

Valóban elképesztő reflexük van. Ők tényleg a legyet is röptiben...

Előzmény: empT (211)
empT Creative Commons License 2010.12.30 0 0 211

Végre kikeltek a legyeim és közéjük engedtem :) nem kis látvány nézni, ahogy vadásznak és esznek, meg megy bennük a hami :) 

empT Creative Commons License 2010.12.23 0 0 210

Ezzel a kis szösszenettel kívánnék Boldog Karácsonyt mindenkinek :)

A nagy fájlméret miatt, a képeslapot a következő oldalamon tekinthetitek meg: http://dailybugz.tumblr.com/

empT Creative Commons License 2010.12.22 0 0 209

Hát asszem ezek a muslincák még egy darabig kitartanak :D meg remélem kikelnek a csontijaim is nemsoká :)

na meg látjátok, nekem ezért nincsen senkim, hogy ne bosszankodjon a hülyeségeimen :D

na jó nem is... :)

Előzmény: Keleti gyors (208)
Keleti gyors Creative Commons License 2010.12.22 0 0 208

Ha netalántán mégis muslinca kéne valakinek, én most csapdáztam be a lakásból vagy nyócvanat. :) Igaz, hogy igen röpképesek, de ingyen odaadom, akinek szüksége van rá.

No. Hát itt is bosszankodik az asszony! :D Nálunk néha a tea szokott besűrűsödni, meg bedíszítődik a finom kürtőskalács. :D

A röpképtelen muslinca-tenyészet sajnos csak addig marad röpképtelen, amíg valami röpképes zsivány bele nem piszkít a dolgokba. Sajnos ezek után már röpképes egyedek lassan átveszik az uralmat. De én úgy tapasztaltam, a repülő dolgokat jobban szeretik az imádkozók.

Előzmény: empT (205)
empT Creative Commons License 2010.12.22 0 0 207

:DDD hát nem mindenki szeretheti a sáskákat :)

Amúgy a fiúk miért aktívabbak?Vagy legalábbis az enyém mindenképp, a leányzó alig mászkál valahova, a muslincák is kevésbé izgatták fel...vagy ez csak azért van,mert most vedlett?

Előzmény: japantanar (206)
japantanar Creative Commons License 2010.12.22 0 0 206

A feleségem is a muslinca korszakot utálja a legjobban:))

Ha bárhol a lakásban megjelenik egy, annak a "k*rva bogarak" az okai (és nem a konyhában rothadó gyümölcs) ;)

Előzmény: empT (205)
empT Creative Commons License 2010.12.22 0 0 205

most vettem röpképtelen muslincát (a lóf*szt röpképtelen...) és nagyon szeretik, ahogy látom :) végre látom őket akcióban :)

de többet muslincát nem veszek, tele lett velük az egész szoba...

Előzmény: japantanar (204)
japantanar Creative Commons License 2010.12.22 0 0 204

Én tücsökkel soha nem is próbálkoztam... Ami a legyeket illeti, a pinki nálam kb. egy hét alatt kel ki. Tehát ügyesen kell kiszámolni, és beosztani.

Előzmény: empT (203)
empT Creative Commons License 2010.12.22 0 0 203

enyémek egyelőre békén hagyják egymást :) Mondjuk, elég sok minitücsköt felfaltak a múltkor :) meg már le is vedlettek 2 nap különbséggel,nőnek szépen. Egyedül,ha egymás útjában állnak,akkor oda-oda kapnak, de nem bántották még egymást, csak arrébb toszigálták. Meg általában a leányzó a lámpa előtt lóg, Ottokár meg a terrárium másik végét kedveli. Ő már ki is jött egyszer, mászkált rajtam :) nem is gondoltam,hogy ilyen gyorsan tud futni,meg ugrik is,ha nem akar visszamenni :D Azt viszont nem gondoltam volna,hogy a legyek ilyen lassan kelnek ki, még egy se bújt elő...úgyhogy megyek is, szerzek pár röpképtelent, biztos ami biztos....tapasztalat amúgy: a mini tücsköket is megzabálják (sajnos nem láttam, de másnapra 2 darab élő maradt csak). Viszont nagyobb korukban nem szabad adni nekik, vagyis a lánynak, mert úgy olvastam,h a túl sok fehérjétől nem tud majd petetokot gyártani.

Előzmény: japantanar (202)
japantanar Creative Commons License 2010.12.20 0 0 202

Csak azért írok, hogy szóljak: azért előfordulhat kannibalizmus Gongylusnál is. Mai tapasztalat: Mikor hazaértem, az egyik hímem éppen a frissen vedlett társát csócsálta. Később az is kiderült, hogy előtte már kettő másikkal is végzett:(((

japantanar Creative Commons License 2010.12.19 0 0 201

Hát ha nem akar kijönni, akkor maradjon benn:))

A módszerem az, hogy egy botot, ágat tolok alá, amíg át nem mászik rá... aztán kihúzom.

Előzmény: empT (200)
empT Creative Commons License 2010.12.19 0 0 200

annyit szeretnék csak most így hirtelen kérdezni, hogy te hogy szoktad kivenni őket alkalomadtán?Mert annyira pici, a törzsét nem merem megfogni, és nem mászik rá a kezemre, fél még tőlem :(

Előzmény: japantanar (199)
japantanar Creative Commons License 2010.12.18 0 0 199

örülök, hogy örülsz:) Főleg így karácsony előtt!!!

Ha bármi gond van, nyugodtan jelentkezz!

Előzmény: empT (198)
empT Creative Commons License 2010.12.18 0 0 198

A két szélen a hím, középen a nőstény :)

empT Creative Commons License 2010.12.18 0 0 197

Immáron két Gongylus gongylodes-el rendelkezem :) Köszötek japantanarnak értük, ígérem vigyázni fogok rájuk, ahogy csak tudok :)

gyorsan lőttem is pár képet :)

már most szerelmes vagyok beléjük.

empT Creative Commons License 2010.12.13 0 0 196

írtam terrán ;) és igen és köszönöm ♥♥♥♥

Előzmény: japantanar (195)
japantanar Creative Commons License 2010.12.13 0 0 195

Persze, igazad van. Nekem pillanatnyilag feleslegben Hierodula membranacea (kicsik) és esetleg Gongylus gongylodes (nagyobbak) van. Ha érdekel, írj.

Előzmény: empT (194)
empT Creative Commons License 2010.12.11 0 0 194

de hát kinek írjak konkrétan,ha nem tudom, hogy kinek van esetleg?nem szeretnék mindenkit egyesével zaklatni, gondoltam,ha van,akkor majd jelentkezik az illető :)

btw. azt el is felejtettem,hogy az itt megadott mail címem már nem élt, most javítottam, elnézést,ha már esetleg valaki akart volna írni...

Előzmény: japantanar (193)
japantanar Creative Commons License 2010.12.11 0 0 193

Szia,

A félévenkénti utaztatást szerintem elviseli, ha éppen nem vedlik. A 15rugó elég húzós árnak tűnik, persze nem tudom milyen stádiumú állatot árulnak ennyiért. A külföldi piacon a diabolicák kb. 10Euró / db. áron indulnak (L1 méret), az adult viszont akár 80-100 euró is lehet, ha egyáltalán árulnak. 15 rugó az kb. 40-45 euró. Azért már egész nagy állatot lehet kapni...

Felesleges/ eladó mantis ügyben pedig írj privát levelet, itt nem illik ilyenről beszélni (gondolom).

Előzmény: empT (192)
empT Creative Commons License 2010.12.11 0 0 192

mármint nem I. diabolicara gondolok most, hanem másra. pl.  P. paradoxa vagy Gongylus gongylodes vagy bármi más (igazából az összeset imádom)

Előzmény: empT (191)
empT Creative Commons License 2010.12.10 0 0 191

jaj, most hívtam fel a Kis tekit és nincs is mostanság imádkozó sáskájuk,bár még rendelésre megkérdezik nekem :( mondjuk a Diabolicaról le is mondtam most,mert 15rugó lenne, és az tényleg sok így kezdésre :S

Nincs mostanság valamelyikőtöknek eladó-elajándékozandó példánya, ha nem tudnék beszerezni?

elszomorodtam kicsit most :(

empT Creative Commons License 2010.12.10 0 0 190

köszönöm szépen a jótanácsokat :) már csak annyit szeretnék kérdezni,hogy a félévenkénti utaztatás mennyire viselheti meg őket?

Előzmény: japantanar (189)
japantanar Creative Commons License 2010.12.09 0 0 189

A terkó mérete egyelőre biztosan elég, nem tudom persze milyen méretű (L?) Idolomantis beszerzésén gondolkodsz. Ami a növényzetet illeti, nincs különösebb előírás (a természetben bokros területen él), csak arra vigyázz, ne zsúfold tele a terráriumot. Legyen olyan rész, ahol nyugodtan tud vedleni, és közben nem akad fenn valamilyen faágon.

Az idolomantis a viszonylag hosszabb élettartamú fajok közé tartozik, talán max. 8-10 hónap. (De ebben nincs saját tapasztalatom)

empT Creative Commons License 2010.12.09 0 0 188

köszönöm szépen neked is :) azért remélem,hogy ez a 30x30x30 terrárium elég lesz neki, mert már megrendeltem :D és azért is kérdezősködök ennyit,mert magam szeretném hátterezni-berendezni,hogy minél jobb körülményeket biztosítsak.növényzetet mennyire szeretik-vagy nem szeretik és milyet?

egyébként kb. mennyi ideig él egy ilyen sáska?mert az itthoni fajok ugye nem túl sokáig a tél miatt tudtommal...

Előzmény: japantanar (187)
japantanar Creative Commons License 2010.12.08 0 0 187

Azért jól beleválasztottál a közepébe:) Az Idolomantis kicsit drága faj ahhoz, hogy elsőként kisérletezzünk vele, de persze nem reménytelen. Én többször is tartottam, jelenleg is van egy adult nőstényem, de szaporítani még nem sikerült, mert soha nem sikerült egy párt kinevelnem.

Kiegészítésként: ez a faj valóban tartható kolóniában, de ha van helyed, akkor tarsd külön őket, mert kényszerhelyzetben ők is hajlamosak lehetnek a kannibalizmusra. Egyébként bőséges hely és táplálék, elsősorban repülő rovarok (muslinca, légy, lepke stb.)

A fényt és meleget valóban kedvelik, a páratartalom nem annyira fontos (Afrikából jön), de a vedléshez nem árt, ha néha, 2-3 naponta kicsit bepermetezünk a terráriumba.

Ez a faj nem tud az üvegen megkapaszkodni, tehát parafával, hungarocellel stb. érdemes a terkó egy-két oldalát lefedni. De tapasztalataim szerint nem nagyon mászkál az oldalfalakon, inkább lóg fejjel lefelé a plafonról:)

Előzmény: empT (184)
empT Creative Commons License 2010.12.08 0 0 186

Köszönöm szépen a tanácsokat :)

Amúgy eredetileg Empusa Pennatat akartam, de fogalmam sincs, hol lehet beszerezni sajnos. Ha esetleg erre van tanácsod,azt nagyon megköszönöm :)

még úgy is van egy kis időm,mert nem készült el a terrárium.

Előzmény: Keleti gyors (185)
Keleti gyors Creative Commons License 2010.12.05 0 0 185

Úgy látom nem írnak diabolica tartók, úgyhogy írok én, bár ehhez a szépséghez nem volt még szerencsém, úgyhogy általánosságokat tudok csak írni.

Ha jól tudom, csak az Empusa nem képviselői és más rokon fajok tarthatók csoportosan. A tartóterkó magassága legyen legalább 3X olyan magas, mint az állat testhossza (vedlés miatt). Legyen egy függeszkedőhelye (pl. egy vízszintes ág) a terrárium felső részében, ahonnan tud zsákmányra lesni és tud kényelmesen vedleni (ki tudjon bújni a szűk rucijából, amihez kell 2x-3x annyi lefelé akadálymentesen, mint saját maga). Megfelelő páratartalom (az igényeit sajnos nem ismerem). Permetből isznak (tuti, hogy mindegyik). Megfelelő szellőzés. Egyik sem szereti a dunsztot és a cigifüstöt. Viszont mindegyik szereti a fényt! Ideális hőmérséklet 25-30 C fok. Csak olyan dolgot tegyél bele, amit könnyen lehet tisztán tartani, vagy könnyen lehet cserélni, ill. ami nem akadályozza a vedlését. Arra kell még figyelned, hogy a hímek azonos hőmérsékleten hamarabb érnek. Ezt úgy lehet egyensúlyba hozni, hogy a hímnek kevesebbet adsz és hűvösebb helyen tartod, mint a nőstit.

Hát hirtelen ennyi.

Előzmény: empT (184)
empT Creative Commons License 2010.11.27 0 0 184

Sziasztok!

Én most kezdenék bele az imádkozó sáska tartásba. Egyelőre úgy gondolom, hogy egy Idolomantis diabolica-val kezdeném.

Már rendeltem neki terráriumot (sima 30x30x30 pókt.), viszont magam szeretném berendezni. Mit javasoltok?Kell bele műsziklát csináljak pl? Illetve milyen növényeket javasoltok stbstb.

Arra is kíváncsi lennék, hogy hogyan lehet, érdemes szaporítani. Mert gondolom ezek a külföldi fajok se élnek egy évnél tovább, viszont ugye nem igazán ajánlatos több példányt együtt tartani tudomásom szerint...

köszi előre is.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!