Keresés

Részletes keresés

MBman Creative Commons License 2015.10.09 0 0 12605

"nem tudok másra gondolni, mint hogy akutan az az egyszeri túlerőltetés (láncfűrészelés-favágás-talicskázás) váltotta ki, és most azért lassacskán helyrejött.."

 

Valószínű nem ez az egyszeri megerőltetés okozta az elváltozásokat, hanem csak az utolsó csepp volt a pohárban. Viszont az ilyesmiket szerintem jobb kerülni a jövőben, plusz a költöztető munkát is meghagyni másnak :) Ha emelni kell - mert néha elkerülhetetlen - akkor is lassan megfontoltan, egyenes derékkel. Kerülve a hirtelen mozdulatokat.

Előzmény: ex-petike23 (12597)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.09 0 0 12604
Szóval reményt ad.:)
Előzmény: Törölt nick (12603)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.09 0 0 12603
Tényleg jó a javulásokat, gyógyulásokat olvasgatni.
Teményt ad!
porcika88 Creative Commons License 2015.10.08 0 0 12602

Szupeeeerrrr, gratulálok

Előzmény: ex-petike23 (12597)
1323333 Creative Commons License 2015.10.08 0 0 12601

Amikor fájta derkamnal meg olyan merev volt,segitett.De ropogtam tőle...Aztán a doki se ajanlotta..Így könnyes búcsut vettünk.Doki szerint ahogy a lábfogo szorit idegeket ereket szorithat le...Csak30 fokot ajanlott..

Előzmény: Törölt nick (12600)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.08 0 0 12600
Nekem az alagsorban van, a lépcső alatt.Már nem olyan állapotú,hogy eladható.
Szerintem, ha rövid távon (néhány hónap) nem segít, akkor nincs értelme használni.
Hosszú távon meg nem használ a szalagoknak.
Lehet, hogy a denevérek szalagrendszere alkalmazkodott a csüngő életmódhoz? :D
Előzmény: 1323333 (12599)
1323333 Creative Commons License 2015.10.08 0 0 12599

Én is most adtam el a denevérpadom:).

Előzmény: Törölt nick (12598)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.08 0 0 12598
Szia!

Nagyon örülök, hogy jobban vagy. A denevérpaddal én is felhagytam, miután évekig használtam és nem éreztem, hogy segítene. Akkor meg minek!
Azért azt a nyolc órai ülést nem ártana kompenzálni valamivel.Ha teheted ne hagyj fel a mozgással! Találj valami olyan formát, ami szórakoztat is.:)
Üdv.
Előzmény: ex-petike23 (12597)
ex-petike23 Creative Commons License 2015.10.08 0 1 12597

Szia Brigi !

 

Köszönöm, jól vagyok, a vádlim hátulsó része egy kicsit érzéketlenebb maradt, de szerencsére nem fáj se a lábam, se a derekam.

A derekamat érzem néha egy picit (érdekes módon reggel, felkeléskor), de nem fáj.

Nap végén, 8 óra ülés után sem.

A denevérpadon lógást abbahagytam, a tornagyakorlatokat csinálgatom azért néha.

Próbálok helyesen ülni, és óvatosan emelni.

Már 7 hónapja, hogy elmúlt a gyulladás.. nem tudok másra gondolni, mint hogy akutan az az egyszeri túlerőltetés (láncfűrészelés-favágás-talicskázás) váltotta ki, és most azért lassacskán helyrejött..

 

Üdv !!

 

Előzmény: Törölt nick (12520)
umea.. Creative Commons License 2015.10.02 0 0 12594

Kedves brigi, köszönöm szépen, megtaláltam a 3-1-2 meridián gyakorlatokat. A leírást ki is nyomtattam.

Üdv. umea

Előzmény: Törölt nick (12593)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.02 0 0 12593
Kedves Umea!

Ha ennyire érdekel Dr.Eőry Ajándok munkája, akkor ha teheted olvasd el a: 312.hu-t.
Ez a meridián tornáról szól, ami egy kínai prof.nevéhez fűződik, de Ajándok népszerűsíti, sőt gyakorolja is.
A cd-t árulják is.
Üdv.
Előzmény: umea.. (12587)
1323333 Creative Commons License 2015.10.01 0 0 12592

köszi brigi hogy megosztottad én is ilyesmire gondolok laikusan.mert ha megnyomo akkor bizsereg a labujjam egy ponton😃

Előzmény: Törölt nick (12591)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.01 0 0 12591
Nem hiszem, hogy trombózis, az elég egyértelmű lenne.

Az izomcsómo okozhat fájdalmat.Nézd meg a trigger pont térképet. Bárhol lehet a testben.Nem feltétlenül nyom ideget vagy eret, de teheti. Ha ideget nyom zsibbadás jelzi.Ez volt nekem évekkel ezelőtt, zsibbadt a kisujjam, nyakkal kezeltek, majd kiderült, hogy a felkarban ott a csomó.Egy injekció megoldotta a dolgot.
Azt nem tudom, mi van, ha eret nyom.
De van, hogy semmit nem okoz. Azért nem árt az UH. :)

Előzmény: 1323333 (12586)
1323333 Creative Commons License 2015.10.01 0 0 12590

Látom nem voltam körültekintő ,pont Afrkiban nem jártál..de ami késik nem múlik..

Előzmény: 1323333 (12589)
1323333 Creative Commons License 2015.10.01 0 0 12589

kedves umea! én eddig nem szóltam bele,mert nem ismerlek és így a távolból nehéz véleményezni valakit,de az felettébb érdekes,hogy ide mindenki segítségért fordul,ill.tanácsért,téged meg az izgat a legjobban,hogyan vélelkednek az általad preferált "orvosról",ill.rólad.Ez egy közösségi fórum tanácsokért,nem veszekedésért,reklámért van.Örülök,hogy Afrikában elismerik az ilyesfajta segítőket.Nálam nem ez az etalon. Talán azzal,hogy emailben kérted a reakciókat azzal rátértél a megfelelő útra,de nekem muszáj volt ezt itt kiírnom,azok miatt pl.brigi akik tényleg segítenek.További sok elismerést,irigyet kívánok neked,és légy szíves eme hozzászólásnak a mondanivalójt nézd és ne támadasnak véld!

Törölt nick Creative Commons License 2015.10.01 0 0 12588
Kedves Umea!

Részemről nincs semmi harag, még akkor sem, ha részedről nem volt ez egy "face to face".
Persze, hogy bárkit lehet ajánlani, de természetes az is, hogy az ajánlott gyógyítót másvalaki ellenzi. És erre a rossz tapasztalatra példákat citál.És mert az érveit próbálja alátámasztani, nem kell a kizáratására törekedni.
Itt, ebben az eü porc topikban tényleg csak a profról írtál, de ennek nyoma van. Mint annak is, hogy nemtetszésednek adtál hangot, amikor egy fórumozó kifogásolta, hogy nincs semmi "irodalom" erről a profról...... Te azt írtad neki, hogy minek akar utána nyomozni...... stb. Ő azzal vádolt, hogy reklámozod a dokit. Igazából én is ezt tettem.
Ez csak azért tartozik ide, mert légy‘szi viseld el, ha valakinek a dokiról más a véleménye. Egyikünk sem ex katedra.
Azt viszont nem értem, hogy jön ide, hogy sok az írigyed. :-O. Kifejezetten örülök,hogy egy ilyen tapasztalt orvos van a körünkben. Te lehetsz a kontroll, ha marhaságot írunk. Várjuk az ötleteket a gyógyulásra.:)
Üdv.
Előzmény: umea.. (12587)
umea.. Creative Commons License 2015.10.01 0 0 12587

"Nekem volt igazam, mert bizony nem három éve írja a hozzászólásait az említett profról és nem két bejegyzést írt, ahogyan állítja.
Igazából csak a profról láttam tőle bejegyzést. Hát nem fura?
2009-ben már össszekapott a egy fórumozóval, aki bírálta a dokit. (Törölt nicként van ott a bejegyzés,de a végén ott van a neve.Tehát a törölt nick is őt takarja)."  (Brigi bejegyzése)

Tisztelt Fórumozók és brigi57!

Először is csak röviden szeretnék visszatérni a kb. 8 nappal ezelőtt történt üzenetváltásokhoz. Mindenek előtt brigitől elnézést kérek. Szabad legyen a dolgok lezárása végett néhány dologra visszatérnem. Ha többeknek itt a fórumon szabad ajánlani x.Y- orvost, csontkovácsot és másokat, akkor nekem is szabad megemlítenem, hogy x.y nekem jót tett, nekem megszüntette az évek óta tartó és visszatérő fájdalmaimat. Miért bün az, ha én nem 2x, vagy 3x, vagy 5x irtam egy  orvosról.És akkor ezért most engem többen megtámadtak. Tudom, hogy a betegeknek mindent el kell követniük, hogy rendbe jöjjenek. Én is akkor megfizettem azt a költséget, amit kért (Korábbi években 10 ezret, utóbbi években 15 ezret). Mindenki eldöntheti, hogy felkeresi vagy sem.

Ami az esetleges feljelentést illeti,ha valaki a terápeuta szakmai alkalmatlanságát vitatja, akkor a lakóhely szerinti Kormányhivatalnál, vagy az illetékes ÁNTSZ-nél lehet panaszt tenni etikai, magatartásbeli és/vagy szakmai okok miatt. Itt kell előterjeszteni a konkrét panaszt, időponttal, bizonyítékokkal, tanu stb.

Itt a fórumon már sok bejegyzésem van, rádióamatőr, eszperantó, közlekedés  stb. témában, tehát nem lehet "fura" a dolog. Hogy 2009-ben állítólag valakivel "összekaptam", nem emlékszem rá, de ez szerintem nem tartozik ide, ez nekem nem lehet "priusz" kedves Brigi. Éveken át sok segítséget adtam és adok ma is ingyen többeknek nyelvtanulás ügyben. Irigyem bőven akad, hiszen Afrika kivételével bejártam a világot (és nem mindig a saját pénzemen) de a saját szorgalmam és ügyszeretetem révén. De nem akarom "fényezni" magamat.

Én ezzel szeretném lezárni a témát, de kész vagyok  emailban fogadni az esetleges reagálást.

umea KUKACvipmail.hu címen, hogy ne terheljük a közösségi oldalt.

Briginek a hozzászólásait szívesen olvasom, mindenkinek tud nagyon hasznos tanácsokat adni.

Én most jónéhány akupresszura szakkönyvet forgatok (Eőry Ajándok, Franz Wagner, Fási Katalin szerzőktől.)

Mindenkit üdvözlök és mielőbbi javulást, gyógyulást kívánok.

 

1323333 Creative Commons License 2015.10.01 0 0 12586

K2- t kipróbálom.Koleszterinem rendben.nem cigizek..nem szedek gyogyszert...nem volt a csaladban.soha nem dagadt be a lábam.nem volt kemény..húzodik ha nyujtom mint amikor merev az izom.egyetlen pici 3 mm-es kis kék ér latszodik ott dej az sem türemkedik ki. .Akkor fájt a vadlim nagyon 1 éve mikor kezdődött.de akkor égetr a keresztcsontom.rövidebbnek erezrem a lábam.nem tudtam hajolni..tehat a gerinces tünetek voltak.mindegy az uh nem árt...hatha az izomcsomok nyomnak eret????olyan is van nem???azert erezte a doki az er kornyeken...no mindegy 20-an kiderül..

Előzmény: Törölt nick (12585)
Törölt nick Creative Commons License 2015.10.01 0 0 12585
Hát ez nagyon fura. Az,hogy éppen akartam neked írni, hogy nem lehet-e, hogy ez inkább valami ér jellegű dolog.
Csak lebeszéltem magam, mondván nem akarok itt okoskodni.
Izomszakadás mitől lenne?
Ért valami trauma?

Remélem valami enyhébb érprobléma.
A trombózis lábdagadással jár és belilulnak az erek. Csak láttad volna?
Én szedem a K2 vitamint, javaslom neked is.
Mert nemcsak a véralvadásban van szerepe, hanem a kalciumot eljuttatja a helyére, így nem alakulnak ki meszes plakkok az érfalon.
Jobb megelőzni az érfal elmeszesedését, jobb mint az a rémes vérhigító! És a csontoknak is jót tesz a K vitamin.
Esetleg nézesd meg, hogy renben van-e a zsíranyagcseréd.
Nagyon drukkolok, majd írd meg mi lett az UH eredménye.
És próbálj meg ne sokat ülni, azaz óránként felállni és megmozgatni a lábad.



Előzmény: 1323333 (12584)
1323333 Creative Commons License 2015.09.30 0 0 12584

Hello! Brigi képzeld ma voltam a reumatologus dokinal.A piriformisom sokat javult.Reflexeim.derekam tökéletes.Megmutattsm a vadlim.Jött a fekete leves...Szerinte vagy valami izomszakadas reszleges.es azert a csomok.vagy lezajlott trombozis....hát ledöbbentem.Lagyresz uh-raküld.Meg kaptam fizikot vizi uh-ra .meg tenst...Szerinted azt nem kellett volna ereznem.egy pici er van ami jobban latszodik.nem merev a labam.nem volt dagadt soha..

1323333 Creative Commons License 2015.09.29 0 0 12583

ezzel én id igy vagyok egyik nap jobb a labam masnap rosszabb passz mitől..csontkovácsok olyanok mint a jósnők van aki hiszbennük és ezt kihasználják..

Előzmény: Törölt nick (12582)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.29 0 0 12582
Sziasztok!

Nagyon nehéz megítélni.
A szurkálások után a gyulladásos állapot nem túl kellemes.Néhány napig kéne fenn állnia a felerősödött fájdalomnak, de van, hogy ez hetekig is eltarthat. Sajnos én ez utóbbi vagyok.Ezért kell szednem ez idő alatt a zaldiárt. De most második napja nem szedem, mert viszonylag bírható.Vannak időszakok, amikor olyan minimális a fájdalom, hogy már-már reménykedek,azután valamitől felerősödik. Na ezért nem tudom megmondani, hogy javultam-e.
Azért az érdekes, hogy a csontkovács kétszer annyit kér a kezelésért, mint a manuálterapeuta.Vajon miért?
Nézegettem a csontkovácsokat is,de bátorságom az nincs elmenni.:D
Nem tudom, hogy miért nem indítanak komoly képzést nekik is,főleg ha tudják, hogy ha nem is hivatalosan, de működnek. Persze akkor nem lenne ennyi csontkovács, mert két nap tanulást még felvállal.:) Bocs a kivételnek!
1323333 Creative Commons License 2015.09.29 0 0 12581

ott jártam a problemam kezdetén.helyre rakta a medencem..de utanna nem tudtam a sarkamon járni.ő küldött mr-re óvatos volt.doki.de nem mutatott semmit az mr

Előzmény: 1323333 (12579)
porcika88 Creative Commons License 2015.09.29 0 0 12580

Csontkovácstól én is félnék. De manuálterapeutától nem kell . Jó sokáig tanulják , értenek is hozzá. 

Előzmény: 1323333 (12579)
1323333 Creative Commons License 2015.09.29 0 0 12579

én is félek a csontkovácstól...a nyak tényleg kényes dolog.A kezelések után jöm a hatás amit vártál???

Előzmény: Törölt nick (12578)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.29 0 0 12578
A szöveg vége:

És úgy néz ki,hogy a végén lesz egy PRP is.
Előzmény: Törölt nick (12577)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.29 0 1 12577
Így is le lehet mérni,de úgy is, hogy háton fekszel és valaki fel emeli a lábad és összeméri. Én ilyet láttam. Nem tudom melyik a jobb.:)
Én félek a csontkovácstól.
Vékony vagyok én ehhez.És nem tudom, hogy mit tudnak.
Ha megnézed a netet, két nap egy csontkovács tanfolyam.
Mit tudhat egy ilyen a gerincről. Amit leírnak, bárhonnan kiollózhatják.
Még a manuálterapeuta is alig ért a nyakamhoz.Azzal nem sokat csinált. Úgy éreztem nem meri tekergetni. Kb.egy éve az sztk-s gyógytornász kézzel manipulálta, hajlítgatta, az lett az eredménye, hogy bemerevedett a nyakam.Majdnem hisztis rohamot kaptam,hogy rosszabb lett a nyakam.Szóltam ott egy reumatólugusnak, hogy csináljon valamit, mert a gyógytornászuk......Az meg csak azt mondogatta, hogy nem hozzá tartozom.Jó kis jelenet volt.
Na most egy ilyen csontkovács nekiesne a 46 kilómnak.......
Szóval félek, a nyak baromi kényes.
Nem tudom,hogy van-e nálunk igazán képzett csontkovács.Mint az USA-ban.

Még kb.három kezelés lesz,a kezelések között szünetek
Előzmény: 1323333 (12576)
1323333 Creative Commons License 2015.09.29 0 0 12576

http://www.csontkovacskezeles.hu/index.php/kezeleseink/csontkovacs-kezeles Ezen az oldalon olvastam.ff

meddig tart a kezelésed?

Előzmény: Törölt nick (12575)
Törölt nick Creative Commons License 2015.09.29 0 0 12575
Ki fogom próbálni ezt a tesztet.
Mondd meg a párodnak, hogy esténként masszírozza ki az izomcsomókat.
A kezelés miatt nem tudom elmondani, hogy hogy vagyok, mert úgye a normálistól eltérő dolog az, ha gyulladást hoznak létre az adott részen.
Hegyek és völgyek.És ez még jó ideig így lesz.
Előzmény: 1323333 (12574)
1323333 Creative Commons License 2015.09.28 0 0 12574

köszi Brigi! én is ilyesmire gondolok..sajna nincs manuálos végzettsége.De megnézte azt mondta minimális elcsúszásom van.Én sem érzem mindig.Ha sokat rányújtok utanna nem ugrik nem ropog.csak erre gondolok hogy ezért feszülget a vadlim.Apró gombostűnyi csomokat erzek a azt hiszem gázlóizom mellett ha sokat ugrálok,akkor fájnak utánna.meg feszes akkor az izom.Amúgy a gyogytornásznak ezt nem is mondtam még hogy ugrál ott valami:)meg ha a lábam háton fekve hashoz húzom akkor feszül a v a belső combom erre mondta a gyogytornádz hogy a keresztcsonti mozgás miatt van..De hozzáteszem nem panaszkodom mert továbbra is javulgatok..de lassan...mé ez a vádli dolog fennáll..Meg képzeld van egy teszt a neten olvastam hogy hasra kell feküdni összezárni a lábakat,boka illwszkedjen.és ott ha hosszabb az egyik láb ugye akkor el van mozdulva a medence.no lefotozta a párom kb.3 hónapja akkor 1,5 cm küönbség volt..most talán 1 mm😃.Te hogy vagy???

Előzmény: Törölt nick (12573)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!