Keresés

Részletes keresés

kisanna57 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 778
Szia Zsazsi1!

A 3-as metró újpesti végállomásnál az ÁRPÁD út 82-ben van egy olyan cipőbolt ahol több H szélességű cipőt találsz.
Előzmény: zsazsi1 (776)
zsazsi1 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 777
Igen még nekem is dagad és olyankor nagyon feszül.
Megfigyeltem, hogy reggelre, amikor ugye megpihen mindig szép, ha felpolcolom akkor is szép (az irodában javarészt úgy ülök, hogy a lábam az asztalon van - bár ettől kicsit megfájdul a derekam -, így ott is fel van polcolva).
Amikor viszont mászkálok - pl. bevásárolok -, akkor bedagad és a sebb/vágás rögtön belilul és francosul feszül. Ez szerintem természetes, mert - gondoljunk bele - a műtött lábat legalább 5-6 hónapig fel kell polcolni, hogy a vénákból rendesen visszaáramoljon a vér (ezt a doki és egy gyógyszerész mondta nekem).
Ugyanakkor ha bicajozok, akkor az edzőcipőmbe - mert abba belefér - befáslizom a lábam és az mindig jó neki, mert 1 órás edzés után sem lila és nem dagad! A fásli a legjobb, ha nem tudod pihentetni (csak persze papucsokban nem valami szexi és a cipőinkbe sem fér be). Üdv Zsu
Előzmény: jolanda49 (771)
zsazsi1 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 776
....és hol találtál ilyen cipőt? Mert nekem is kell majd vennem szerintem újakat, mert az összes cipőm 8-10 cm magassarkú, és azt még biztos nem tudom hordani ősszel. Azt is csak remélem, hogy a csizma már menni fog. Zsu
Előzmény: kisanna57 (775)
kisanna57 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 775
Szia Jolanda49!

Én is észrevettem,hogy a műtött lábam sötétebb. Sajnos én sem tudom a választ.
De engem is érdekelne,hogy miért.
Június 09-én műtöttek és csak most tudok "normális" cipőt felvenni. A lábfejem szélesebb lett, ezért kerestem olyan cipőboltot, ahol csinos cipőket árulnak "H" szélességben.
Előzmény: jolanda49 (772)
latna61 Creative Commons License 2010.08.04 0 0 774
Szia!

Tiédből már kivették a csavarokat? Enyémbe benne van de még most is dagad. Május 28-án műtötték. Azt mondják fél év kell az eredeti lábmérethez,de már három hónap után javulgat. A csavar kiszedésről infókat szívesen veszek.
Előzmény: jolanda49 (771)
latna61 Creative Commons License 2010.08.04 0 0 773
Szia!
5000 Ft-ért oda adom.Szerintem jó lesz.Ha érdekel, hogyan bonyolítsuk le?Nekem nagyon jó volt.
jolanda49 Creative Commons License 2010.08.04 0 0 772
Még kérdezdém ha valaki tudna választ adni,hogy a mütött lábam sokkal sötétebb, ez egy kicsit aggaszt. A tiétek szine milyen?
Szivélyes üdvözlettel Jolcsi
jolanda49 Creative Commons License 2010.08.04 0 0 771
Sziasztok! Zsazsi1 nek üzenem,hogy szép lett a lábad. Ird meg,hogy a te lábad dagadt még? Mert az enyémet már e hó l2-én lesz 3 hónapja és mindig dagadt, és feszül. Pedig sokat borogatom, de reggelre sem javul sokat. Ha valakinek van evvel kapcsolatos tapasztalata, vagy véleménye irjátok meg, örömmel fogom olvasni, minden jó tanácsot. További gyógyulást kivánok.
zsazsi1 Creative Commons License 2010.08.04 0 0 770
... és itt a másik kép
Előzmény: zsazsi1 (768)
zsazsi1 Creative Commons License 2010.08.04 0 0 769
Bocsi, lemaradtak a képek.

érdekes, most is csak egyet sikerül feltölteni
Előzmény: zsazsi1 (768)
zsazsi1 Creative Commons License 2010.08.04 0 0 768
Szia!
Nézegess vissza, én pl. a 710 hozzászólásban írtam a műtétről, és azóta is a tapasztalataimról.
Engem június 22-én műtöttek, épp tegnap voltam 6 hetes. felteszek előtte és utána képet, hogy lásd milyen lett. Üdv Zsuzsa
Előzmény: ágica05 (759)
loostris Creative Commons License 2010.08.03 0 0 767
Szia!

Engem érdekelne a kezelőcipőd. De csak az egyik, és ha jó a 39-40-es óriáslábamra :)
Előzmény: latna61 (760)
zsazsi1 Creative Commons License 2010.08.02 0 0 766
Szia Ircsi!
Igen, már 29-től dolgozom. Majd küldök képet, csak még nem tettem fel a gépre.
Egész jól vagyok, csak még pufi amikor nem pihentetem eleget. Megddig tart ez? Remélem, mire cipős időszak jön, addig már nem dagad, mert akkor hogy veszek fel cipőt? Ja és még nemigazán hajlik az ujjam - úgy mint neked annak idején - de tornáztatom.
Te már teljes 100 %?
Előzmény: t-ircsi (765)
t-ircsi Creative Commons License 2010.07.29 0 0 765
Szia!
Ezek szerint máris dolgozol? Hogy van a lábad?
Ircsi
Előzmény: zsazsi1 (764)
zsazsi1 Creative Commons License 2010.07.28 0 0 764
Bocsi,hogy csak most írok, de szabin és így gép nélkül voltam.
Szóval nekem 38-as jobb lábas a kezelőcipőm, amit szívesen átadok, mert nekem már nincs rá szükségem.
Előzmény: loostris (754)
ágica05 Creative Commons License 2010.07.25 0 0 763
jaa, én Pesten szeretném mütetni a lábam
azért köszi a választ!
Előzmény: latna61 (762)
latna61 Creative Commons License 2010.07.25 0 0 762
Miskolcon lakom. Itt a Megyei kórházban Papp tanár úr műtött.
ágica05 Creative Commons License 2010.07.25 0 0 761
Megkérdezhetem, ki és hol mütöttek?
Előzmény: latna61 (760)
latna61 Creative Commons License 2010.07.25 0 0 760

Sziasztok!

 

Május 28-án nekem is megműtötték mind két bütykömet.Még a drót és csavarkivétel van hátra.Ha valaki tudja milyen érzés írjon.Kicsit félek tőle.Van egy pár kezelőcipőm eladó ha valakinek kellene.

ágica05 Creative Commons License 2010.07.25 0 0 759
Sziasztok!

Olvasgatom a fórumot, érdekelne a tapaaztalat a bütyökmütét után, örülnék, ha jvasolnátok, kórházat, dokit, hova, kihez érdemes menni, kinek van pozitiv élménye??
Milyen a mütét után?
Adjatok tanácsot, nem félek,már nagyon szeretném megmütetni, nagyon ronda esztétikailag, a strandon csak szégyenkezem:((
d-heni Creative Commons License 2010.07.24 0 0 758
Sziasztok!

Most olvasgattam el a régebbi hozzászólásokat is, a Calcium pezsgőtabletta biztos hogy a lábdagadásra nem jó! A pezsgőtabletta a csontok, és a fogak egészségének megőrzésérére ajánlott, amit én szedek CalciviD filmtabletta, az a csontképzéshez, csont anyagcseréhez ajánlott.
A legjobb a lábdagadásra szerintem a felpolcolás! Igaz, hogy engem április közepén műtöttek, sokkal szerencsésebb, mint ebben a nagy melegben lábadozni. De, akkor is ha melegebb volt, állott vizes borogatás-t csináltam, és nálam a fagyasztott borsó tökéletesnek bizonyult. :-) De csak a műtét utáni első hetekben, aztán szépen lehúzódott magától. Nekem már csak a csavar miatt (hogy idegen anyag van benne, sok idő mire elfogadja a szervezet) szokott dagadni, de inkább az is csak melegben jellemző.
Használtam Lioton gélt is még az elején, meg a varratszedés után bioptron lámpáztam pár hétig a seb gyógyulása, és a csontok összeforrása miatt.
Tehát én saját tapasztalatomból a pihentetést, felpolcolást, jegelést (óvatosan!), állott vizes borogatást tudom javasolni.

Mindenkinek kitartást, és mielőbbi gyógyulást kívánok!
d-heni Creative Commons License 2010.07.24 0 0 757
Szia Gitta!

Én is először megijedtem, mikor megláttam a röntgenen a szétcsúsztatott csontokat, de nekem is elmagyarázta a doki, hogy miért van ez. Tehát akkor te is szépen gyógyulsz szerencsére. Én jövő szerdán megyek kontrollra, akkor már aktuálissá válik, hogy beszéljünk a csavarok kivételének várható idejéről.
Ez furcsa, hogy megnyomkodta a lábadat, és bedagadt, meg hogy fáj. Azóta ez elmúlt???
Én szerintem már tökéletesen járok, csak ha nagyon meleg van, akkor dagadnak be a nap végére a lábaim. Egyébként semmi különös, fájni nem szokott, csak ha éppen olyan papucs van rajtam, ami nyomja a csavarokat. Az úszást meg mindenkinek, akinek Wilson-féle műtéte volt, csak javasolni tudom. Persze, ha már olyan stádiumban van, hogy engedik az úszást. Nagyon jó masszírozó hatást fejt ki a víz! Sokat voltam úszni mostanában, és az öregujjaim szinte már majdnem 100 %-osan tudom mozgatni, hajlítani.
Ha esetleg készítettél képet a lábadról elküldhetnéd, kíváncsi vagyok milyen. Köszi


A KALCIUM-ról:

A félreértések elkerülése végett, nekünk a bütyök csontkinövésének levésése mellett maradandó tengelykorrekciós műtétünk volt: eltörték/elfűrészelték a lábközépcsontunkat, kiegyenesítették, csavarral rögzítették az egyenesbe hozott csontokat, ezáltal lett nyílegyenes az öregujjunk. Tehát nekünk a csontosodás miatt kell kalciumot fogyasztanunk, de abból is jobb a tabletta, ami kifejezetten a csontosodást segíti elő!

Mindenkinek mielőbbi gyógyulást!
Előzmény: Nagygitta (750)
Perika01 Creative Commons License 2010.07.22 0 0 756
Szia, nekem jegelést javasolt a doki, és jó érzés is, nem érzem a fájdalmat sem, és a dagadás is apad. A Lidl-ben épp most is van zselé, amit lehet hűteni/fűteni, 2 db téglalap formájú van egy dobozban. Azt lefagyasztom, ráhúzok egy nejlonzacsit, hogy nehogy átnedvesedjen a géz a lábfejemen, ráteszem és körbefáslizom. Ha átmelegedett feltétlen vedd le, mert akkor már inkább fűteni fog, és az nem tesz jót a dagadásnak, mert belobbanhat a melegtől. Ezért ne is menj napra, ez is árthat.
Ha nem tudsz ilyen zselét beszerezni, vegyél ki mélyhűtőből valamit, tekerd be és rakd a lábfejedre úgy, hogy amennyire lehet befedje.
És nekem semmi D+Kalcium, ilyesmit nem mondott, attól tuti nem megy le lábdagadás, ugyanis a D vitaminnak semmi köze a daganathoz, ráadásul D-vitamint nyáron még a babáknak sem ajánlanak a gyermekorvosok, úgyhogy ekkora baromságot régen hallottam. Irjátok be gugliba, meglátjátok, lábdagadásra sehol sem említik. A Kálciumot én meg kiütésre, allergiára kaptam, hát nem tudom, a lábdagaás melyik kategória lehet a dokinál, aki ezt mondta.
Jegelni kell és felpócolni, amennyit csak lehet. Ma 1 hete műtöttek, holnap kapok járógipszet 1 hónapig. És még mütétes cipőt sem javasolt.
Előzmény: jolanda49 (751)
Nagygitta Creative Commons License 2010.07.20 0 0 755
Sziasztok!
Én 4,5-5 hétig jártam a kezelő cipőben. Azt mondják az okosok, hogy 6 hét mire elkezdődik a csontosodás,én előbb nem is tudtam papucsot húzni. Nekem is dagadt a lábam, én jó megoldásnak találtam a fáslit. Egész nap be volt fáslizva, így nem dagadt annyira. Talán próbáld ki.
Veszek én is calciumot, ha már mindenki szedi. :)

Nincs valaki esetleg, akinek vettek már ki a lábából csavart? Annyira érdekelne, hogy mennyire fájdalmas.

Gyógyuljatok, pihizzetek, most, hogy egy kicsit hűvösebb van, legalábbis felénk. :)

Előzmény: loostris (754)
loostris Creative Commons License 2010.07.18 0 0 754
Szia!

Úgy tudom, hogy a kezelőcipőben mindegy, hogy jobbos vagy balos, egyencipő :) Vagy rosszul tudom?
Meg szeretném kérdezni, hogy hányas a lábad, mert szívesen átvenném tőled a cipőt.

Előzmény: zsazsi1 (749)
jolanda49 Creative Commons License 2010.07.17 0 0 753
Zsazsinak üzenem! Talán igazad van a cipővel kapcsolatban, mert engem mint már gondolom olvastam 10 hete lesz szerdán, hogy mütöttek. Egyébként aranyos vagy, igy látatlanul is. Köszi szépen. Szivből kivánok Neked további gyógyulást és kitartást.
jolanda49 Creative Commons License 2010.07.17 0 0 752
Nagygittának üzenem, hogy nekem is mondta az orvos, nem aki mütőtt, hanem akinél voltam a lábdagadás ügyben, hogy a calcium az jó de olyat vegyél amibe van D vitamin is. Én vettem a napokban, nem vészes drága 5oo Ft. vagy egy kicsit többe kerül. Minden nap iszom egy pezsgőtablettát. Hát hogy jobb lesz-e? Csak bizni tudok benne. További gyógyulást kivánok Neked.
Szivélyes üdvözlettel Jolcsi
jolanda49 Creative Commons License 2010.07.17 0 0 751
Sziasztok! Hát az én lábam még mindig nagyon dagadt, reggelre egy kicsit jobb, de rövid idő után megint nagyon feszül, egészén a boka felett is. Hát kétségbe vagyok esve, hogy mikor fog végre olyan szélességü lenni, mint a másik lábam. Soha nem voltam lábdagadós. Kamillás vizes ruhával borogatom, ez némi kellemes érzést vált ki. Ha van valakinek valami jobb ötlete, erre a mütés utáni lábdagadásra, akkor irjátok meg. Szivesen fogadom a jó tapasztalatokat, ötleteket. Jövő hét szerdán lesz 10. hete hogy mütve volt, és mondjam azt, hogy közel 10 hete dagadt. Egyébként amikor tudom pihenek, rövid távot teszek meg, ha el is megyek a közelbe. Jó lenne egy kis lehülés, mert a lakásba 34 fok van, pedig megy a ventillátor. Hát jóü lenne ebből elraktározni télre, amikor meg l8-l9 fok van a lakásba. No aki nyaralni készül annak kellemes nyaralást, aki mütét után annak szivből kivánok gyógyulást.
Nagygitta Creative Commons License 2010.07.12 0 0 750
Szia!
Voltam dokinál. :)
Teljesen megijedtem, amikor megmutatta a rtg. képet. Elis szóltam magam nála, hogy b*sszus, ez szétcsúszott! Jót mosolygott rajtam, és közölte, hogy elvannak csúsztatva a csontok egymáshoz képest. :) Én hirtelen megijedtem, hogy megint meg kell műteni.
Azt mondta, hogy szépen gyógyul, jövő hónapban ismét rtg-n utána szeptemberben veszi ki a csavart. Természetesen, neki nem fog fájni... nagyon vicces még mindig.

A tornára azt mondta, hogy ha sok időm van, akkor menjek, de szerinte, nem fontos, mivel amennyit kell neki, annyit mozog járás közben.
Azt mondjuk elfelejtettem megkérdezni, hogy miért nem ér le rendesen a lábújjam... :(
Mióta nála voltam, és megnyomkodta a lábam (megmutatta a csavart) azóta fájdogál, meg bedagad állandóan. Szóval, ott tartok, ahol két-három héttel ezelőtt. :(

A másik lábam nem fáj, inkább a jobb térdem szokott, valószínűleg a rossz járásom miatt. Tartok tőle, hogy jövőre, amikor a balt műtetem, jobban fog fájni, mivel, most jobban terhelem. De mindegy.
Vettem kenőcsöt is, amit itt olvastam (a doki nem mondta, azt sem, és a calciumot sem, de lehet, hogy veszek azt is).
Majd mutatok képet a lábimról. (csak még készíteni kell)

Tök jó, hogy szépen járogatsz!
Azért még pihentesd is, nehogy megerőltesd őket!

Gyógyuljatok, pihenjetek ebben a melegben! :)
zsazsi1 Creative Commons License 2010.07.08 0 0 749
Szia Jolcsi!
Szerinted érdemes még kezelőcipőt hordanod, elég rég műtöttek már, nem? Nekem is van, jobb lábas, most még abban csoszogok, de remélem jövő héten már - akkor leszek 3 hetes - csak lapos papucsban fogok.
Azt hiszem ezek a cipők csak a műtétet követően hasznosak inkább, mert a talp első részét, illetve az öregújj környékét mentesítik a járással együtt járó nyomástól és terheléstől. De ha tényleg úgy érzed hogy neked ez hasznos lenne, akkor ha már nem hordom én szívesen átadom neked. Üdv Zsu
Előzmény: jolanda49 (745)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!