Keresés

Részletes keresés

Kovács szaki Creative Commons License 2012.01.12 0 0 1292

2008 ota a statuszom ideiglenesen kulfoldon elo magyar allampolgar.

 

De miért nem jelented be, hogy végleg külföldön vagy, max megtartod a magyar lakcímedet, mint ideiglenest és sziasztok...

Hiszen látod, hogy ebböl a magyar lakcím megtartásából milyen galiba lehet... 

 

Előzmény: Bayern73 (1274)
nyüffi Creative Commons License 2012.01.12 0 0 1291

neten kereshetsz egy hostel-t is igy legalább lenne szállásod és ha már ott vagy kereshetsz lakást

Előzmény: bedy82 (1273)
bedy82 Creative Commons License 2012.01.12 0 0 1289

Sziasztok,

 

köszi a segítséget és véleményeket... a helyzet valóban az, hogy februrá 6án mindenképpen kezdenem kell, egy elég komoly cégnél... azon még egyezkedem velük, hogy a kiköltözésembe valamelyest szálljanak már be...

arra is felkészültem, hogy első 2-3 hétben motel kell megszállnom, de szerencsére közben találtam kint két ismerőst is, akiknél - ha minden kötél szakad - meg tudok szállni pár hétig... 

 

van kb 5-6 havi díjra elegendő megtakarításom, csak ha lehetséges, ezek teljes felhasználása nélkül szeretném megoldani a dolgot... 

 

tudom, hogy innen, jópár száz km távolságból szinte lehetetlen bármi normálisat is találni... de nem adom fel, hátha :) de nincsenek illúzióim...

 

mégegyszer köszi srácok a véleményeket

 

B82

Előzmény: Kovács szaki (1287)
Bayern73 Creative Commons License 2012.01.12 0 0 1288

hát az eléggé reménytelennek tűnik.

Előzmény: Kovács szaki (1287)
Kovács szaki Creative Commons License 2012.01.12 0 0 1287

Teljesen igazad van és köszi az infókat Bedy nevében is. Csak ugye onnan indult a dolog, hogy barátunk febrár 6-án kezd dolgozn, február 4-én szeretne kijönni és 1,5 - 2 szobás lakást keres München belvárosában.... 

Előzmény: Bayern73 (1286)
Bayern73 Creative Commons License 2012.01.12 0 0 1286

sziasztok,jóreggelt

 

DeRosa már vagy 10éve hol nickben,hol emailcimben ezt használom.:)))))

olvasom a lakástémát.

 

már irtam róla,létezik zimmer feris megoldás is.tehát aki kevés pénzzel jön ki,az találhat igy is szállást.jómagam is ilyenben laktam októbertől.320euro volt a szobám.az igaz hogy a legközelebbi Lidl 14km volt...

most is ilyenbe megyek vissza,az új közvetitőirodám rendezi(direkt a lelkükre kötöttem hogy 250-ből álljon meg a havidij és ne kukutyinba kelljen menni vásárolni).

 

a müncheni bérleti dijak valóban magasak.de érdemes szétnézni München 40km-es körzetében.eleve munkábajáráshoz az autó nélkülözhetetlen,normális munkahely pedig tériti a bejárást(17cent/km).

az erdingi és moosburgi újságban mindig sok lakáshirdetés van.1,5szobás és 2szobás kategóriában havi 350-600euroért jó lakásokat lehet kivenni.és Erding,Freising,Markt Schwaben,Hohenlinden,Ebersberg nincs messze Münchentől.

Kovács szaki Creative Commons License 2012.01.12 0 0 1285

"egy kulon rovidtavu lakaskozvetitessel foglalkozo cegen keresztul bereltem egy lakast 3 honapra (draga volt, de olcsobb, mint egy hotel. De ezek butorozottak, ami azert az elso idokben elony) es onnan kerestem a evglegesnek tekintett alberletet."

 

Igen, nekünk is egy hajszálon múlott, hogy nem kerültünk egy ilyen lakásközvetítö bérleményébe. Azért beírom a nevét, hátha valaki általuk elkerülheti azt ahelyzetet, hogy "munkába kell állnom, de nincs lakásom":

 

www.mrlodge.de

 

Nagyon drága, de tisztességes lakások. 

Előzmény: DeRosa (1284)
DeRosa Creative Commons License 2012.01.12 0 0 1284

Ez sajnos igy van. München nincs egyedul ezzel a helyzettel, Hamburg legalabb ilyen rossz - mar ami a versenyeztetest, lassu dontest stb illeti.

 

A kaucio + provizio + mwst meg mindenhol igy van.

Nem tudom, milyen mh-re jossz ki, de ha egy komoly allas rendes cegnel, akkor esetleg a koltozesi koltsegeidbe beszallhatnak. Pl a Makler dijat at szokas vallalni, de ha nem, a kikoltozes minden koltsege, beleertve a Maklert erveneyesitheto a nemet SZJA fizetesnel.

 

En anno Frankfurtban egy kulon rovidtavu lakaskozvetitessel foglalkozo cegen keresztul bereltem egy lakast 3 honapra (draga volt, de olcsobb, mint egy hotel. De ezek butorozottak, ami azert az elso idokben elony) es onnan kerestem a evglegesnek tekintett alberletet. 

 

Nagy kalappal,

deRosa

 

Előzmény: Kovács szaki (1283)
Kovács szaki Creative Commons License 2012.01.12 0 0 1283

Kedves Bedy,

 

nem károgni szeretnék, hanem egy pofáraesétöl megóvni téged.

Nyilván tudod, hogy Németország legdrágább városába költözöl, ahol e tény ellenére évek óta országosan a leggyorsabb mértékben emelkednek a lakásbérleti árak. Ez a két dolog együtt mutatja, hogy a müncheni lakáspiac egy örültek háza.

 

A következö jellemzök általánosak:

-        3 havi kaució elöre

-        2 havi ingatlanos jutalék + ÀFA (ha nem találsz magánbérbeadót)

-        A lakásbérléshez elöre ki kell tölteni egy nyilatkozatot (Selbstauskunt), amelyben minden pénzügyi, munkahelyi, személyes adatot lekérdeznek (ingatlanosok és magánkiadók egyaránt), az adatokat igazoló dokumentumokat bekérhetik (pl kereseti igazolás, bankszámlakivonat)

-        A lakásokért az érdeklödöket versenyeztetik (tömeges lakásmegtekintés formájában is)

-        A bérbeadók általában nem sietik el a döntést, hanem kivárják, amíg akad egy megbízhatónak mutatkozó érdeklödö (pénzes, jó referenciái vannak, nincs gyereke vagy háziállata)

-        Természetes, hogy a leendö bérlöt elöre személyesen szeretnék megismerni

 

Ezek miatt én azt gondolom:

-        Az, hogy te Peströl találj müncheni lakást, szinte kizárt.

-        Ha itt vagy, sajnos elég valószínü, hogy nem néhány nap fog eltelni az érkezésed és beköltözés között

 

Ezért a te érdekedben mondom: gyere minél elöbb személyesen és szánj erre legalább 2 hetet, nehogy az legyen, hogy munkába kell állnod, de nincs még lakásod… Egy kalappal!

 

Előzmény: bedy82 (1281)
bedy82 Creative Commons License 2012.01.12 0 0 1282

akkor ha kimegyek, esetleg összefuthatnánk... no meg persze mindenki más is welcome :)

február 6án kezdek, így előtte 4én (szombaton) megyek ki... 4én este vagy 5én akkor esetleg megihatnánk egy kávét valahol :)

Előzmény: Bettivetti (1280)
bedy82 Creative Commons License 2012.01.12 0 0 1281

igen, láttam olyat, ahol az irodának még pluszban 2 havi sikerdíjat kell fizetni, van, ahol csak x %-ot, és számtalan olyan van, ami 'provisionfrei'... 

ha első körben, itthon Bp-ről nem találok megfelelőt, akkor marad pár napig hotel vagy B&B, és közben nézelődök kint személyesen...

 

azért ha mágis tudnátok valamit, szóljatok :))) nagyon köszi!

Előzmény: Bayern73 (1275)
Bettivetti Creative Commons License 2012.01.11 0 0 1280

Szia! Én már itt vagyok, és hasonlóan hozzád, én sem szeretnék egyedül lenni, jó lenne itt is barátokat találni. 

Előzmény: bedy82 (1273)
Dózerbike Creative Commons License 2012.01.11 0 0 1279

még soha nem hallottam.     

 

 

 

 

 

 

(szerencsére :-)     )

Előzmény: Törölt nick (1277)
DeRosa Creative Commons License 2012.01.11 0 0 1278

Aha, mi is ilyen ideiglenesek vagyunk, de mar lejart az ideiglenessegre szant ido (5 ev).

 

Amugy miert pont ezt az emailcimet kellett valasztanod? Elegge rossz emleku dolog...

 

deRosa

Előzmény: Bayern73 (1274)
Bayern73 Creative Commons License 2012.01.11 0 0 1276

hat most mar nekem is irhatna egy csinos magyar leanyzo Erding,Freising Landshut,Ebersberg,Munchen kornyekerol DDDDDD

 

exxonvaldez@citromail.hu

Bayern73 Creative Commons License 2012.01.11 0 0 1275

2-3 havi kaucio alatt ne is remenykedj lakasban.de szerintem nem jol olvastad a hirdetest mert 2-3havi kaucio es az ingatlanirodanak tovabbi 2havi berleti dijnak megfelelo sikerdij,jutalek jar.

 

tehat 5-6 havi kauciorol beszelhetunk

 

tovabba van meg nebenkosten illetve kalt oder warmmietet olvastal?

Előzmény: bedy82 (1273)
Bayern73 Creative Commons License 2012.01.11 0 0 1274

en meg durvan masfel hetig vagyok itthon,addig flangalok itt a nemet rendszamu kocsimmal.

 

a kesztyutartoban egy egesz akta van.

2008 ota a statuszom ideiglenesen kulfoldon elo magyar allampolgar.

 

kozuti ellenorzeskor odaadnam a

 

-nemet jogsimat

-nemet forgalmi

-utlelevelem

-nemet lakcimpapir

-nemet AOK kartya

-nemet bankszamla,bankkartya

-VW Bank lizingszerzodes

 

ha ez sem lenne eleg

 

-holland ideiglenes lakcim

-holland bankkartya

 

ha ez sem lenne eleg hivnam a VW Bankot hogy a magyar rendorseg eppen el akarja kobozni a bank tulajdonat kepezo autot....

-

bedy82 Creative Commons License 2012.01.11 0 0 1273

sziasztok,

 

február elején költözöm Münchenbe, és 1,5-2 szobás lakást keresek a belváros környékén... van esetleg valaki az ismerősi körötkben, akinek van kiadó lakása? 

vagy hol érdemes nézelődni? találtam pár oldalt ugyan, de mindehol 2-3 havi kaució kell... 

 

és szoktatok valahol a többi magyarral találkozni? úgy tervezem ugyan, hogy havonta hazajárok (és persze hozzám is jönnek majd ki gyakran), de azért nem szeretnék teljesen egyedül lenni... és szerintem egy kis magyar társaság jól jönne majd :)))

 

előre is nagyon köszi nektek

 

üdv

E. 

 

Szipolyka. Creative Commons License 2012.01.11 0 0 1272

Pedig ugy tunik, odaig fajultak.

Ha nem kellunk, hat nem kellunk... En nem vagyok hajlando hagyni, hogy az erzelmeimre alapozva zsaroljanak.

Mihamarabb ki fogunk jelentkezni.

Előzmény: DeRosa (1271)
DeRosa Creative Commons License 2012.01.11 0 0 1271

Sajnos a az SZJA-fizetesi illetosegnek es az auto importalasanak nincs semmi koze egymashoz.

 

A nemet szemelyi se valtoztat ezen, csak az, ha otthon bejelentjuk, hogy ideiglenesen avagy tartosan Tschüß.

 

Nagyon nem szeretnem, ha odaig fajulnanak a dolgok, hogy valasztani kelljen a szemelyik kozott. Most nem a az amugy a szivemhez kozelebb allo allna nyeresre... :-(

 

Udv,

deRosa

Előzmény: Szipolyka. (1270)
Szipolyka. Creative Commons License 2012.01.11 0 0 1270

Mindenkinek ott kell adoznia, ahol az evnek a nagyobb reszet tolti.

szerintem mi legkozelebb visszuk az illetosegi igazolasunkat... Ketnyelvu, finanzamtos pecset van rajta... nekem meg mar van nemet szemelyim - nemsoka elkezdunk gyurni arra, hogy a ferjemnek is legyen.

Előzmény: Kovács szaki (1269)
Kovács szaki Creative Commons License 2012.01.11 0 0 1269

Igen, de ha valaki egyáltalán nem jelenti be, hogy külföldön él, vagy csak annyit jelent, hogy "ideiglenesen költözött külföldre", akkor megmarad az állandó lakhelye Mo.-n. (Nagyon sokan vannak ilyenek!!) Ès akkor - én úgy értelmezem - hogy lecsaphatnak rád a zsandárok a közúti ellenörzéskor, hiszen ha állandó lakhellyel rendelkezel Mo.-n, akkor ott kell fizetned a kocsi adóit. Ha rosszul értem, akkor légy szíves, javítsatok ki!

 

Gondolom, azért kell bejelenteni az külföldi lakcímedet akkor is, ha valaki végleg külfödre távozik, hogy a Big Brother mindenhol elérjen (adócsalás, hiteltartozás, büncselekmény esetén is...)

Előzmény: DeRosa (1268)
DeRosa Creative Commons License 2012.01.11 0 0 1268

De ha vegleges letelepedes cimszo alatt tavozunk, akkor e szerint

http://www.euvonal.hu/index.php?op=kerdesvalasz_reszletes&kerdes_valasz_id=1321

be kell otthon jelenteni a kulfoldi allando lakcimet. 

Aztan miert is? Azert megy el az ember fia/lanya, hogy ne is halljon feloluk...

 

Vagy mindenki adja meg a Nickelsdorf Budapester Strasse 1 cimet? 

 

Ja, es megmaradhat az ideiglenes cim otthon!

 

Udv,

deRosa

Előzmény: Kovács szaki (1267)
Kovács szaki Creative Commons License 2012.01.11 0 0 1267

Akkor ezek szerint nagyon jól teszi Szipolyka - meg mindeki más is -, hogy hoszzabb távú külföldön tartózkodás miatt véglegesen kijelentkezik Magyarországról! Èpp a napokban beszéltünk erröl. Igaz, hogy bevonják a személyit, de legalább nem fordul elö olyasmi mint a cikkben...

Hiszen, ha jól értem, a cikkben szereplök pont azon "buktak le", hogy volt magyar lakcímük is!!! A szemét galád adócsalók! :-((

Előzmény: DeRosa (1264)
egerszegi Creative Commons License 2012.01.11 0 0 1266

most az jon, hogy inkabb kifizetem a jegyet/benzint, es nalunk husvetozzunk a nagyszulokkel, mint hogy mi menjunk haza...

Előzmény: Szipolyka. (1265)
Szipolyka. Creative Commons License 2012.01.11 0 0 1265

Klassz.

Minden eszkozt megragadnak, hogy eluldozzek az embereket az orszagbol...

Előzmény: DeRosa (1264)
DeRosa Creative Commons License 2012.01.11 0 0 1264

haaat, lehet, hogy igazad van:

http://totalcar.hu/magazin/kozelet/2012/01/11/fizess_800_ezret_vagy_elarverezik_az_autod/

 

:-(

 

Na persze mi nem 5os BMW-vel jarunk...

 

Udv

deRosa

Előzmény: Bayern73 (1248)
egerszegi Creative Commons License 2012.01.11 0 0 1263

pont Munchenrol van itt egy regebbi bejegyzes pontos folyamattal, cimmel

Előzmény: Thomas a g (1235)
DeRosa Creative Commons License 2012.01.10 0 0 1262

Szia,

amire erdemben es konkretan lehet valszolni: neked is BUEK!

 

A tobbire:

- minel jobb a nemeted, annal konynebb

- kevesebbet fogsz keresni egy nemetnel. Nem elsosorban a szarmazasod miatt, hanem mert ez lesz az elso munkahelyed. A mo-i szakmai eloelet nem sokat nyom a latban. Ha itt bevalsz es majd valtani akarsz, akkor a kovetkezo helyen mar mint nemetorszagi referenciaval biro munkaero fogsz jelentkezni, ami egeszen mas megitelest jenet.

- amugy ha jol dolgozol, biztos talalsz munkat. Nem feltetlen egy het alatt, de lesz valami.

- sajnos a te szakmadrol nincs sok fogalmam, igy  a varhato fizetesekrol se

- jo, hogy van/lesz szallasod, ez nagyon sokat segit

- az adminisztracios dolgokra olvass vissza itt a topicban, neked is ugyan azok az elinteznivalok fognak jelentkezni, mint barki masnak

 

Udv,

deRosa

Előzmény: xantikombi (1199)
xantikombi Creative Commons License 2012.01.10 0 0 1261

Sziasztok! Az 1199-es hozzászólásomhoz senki sem tud hozzáfűzni semmit?Aki esetleg arrafelé lakik,lakott? Vagy bármi amiben hasznos tanácsot tud adni szivesen veszem.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!