Keresés

Részletes keresés

GaborApa Creative Commons License 2005.04.26 0 0 37

Igen, köszi a szabvány részét én is így gondoltam.

Ettől függetlenül azonban még lehetnek jelentős eltérések (hiszen árban is vannak), ezért kérdeztem, hogy

Tudna valaki javasolni egy jó eszközt ami vasbeton födémen keresztül is működik?

 

Persze az is lehet, hogy nem lehet, mert a szabvány remekül működik az amerikai deszkaházakban, de nem megy át a vasbetonon.

 

Hátha valakinek van tapasztalata ez ügyben.

Előzmény: vanchu (36)
vanchu Creative Commons License 2005.04.26 0 0 36
Minden router ugyanazzal a teljesítmény-maximummal működhet, ez szabvány.

Hogy ténylegesen mennyivel ad, és hogy ezt lehet-e állítani, az lehet típusfüggő.

(meg sok múlik az antennán is, persze, de az antenna nyereségét nem nagyon szokták reklámozni, ha nem cserélhető)
Előzmény: GaborApa (35)
GaborApa Creative Commons License 2005.04.26 0 0 35

Sziasztok!

 

Van-e valamilyen különbség ezen routerek hatókörében?

Gondolom, hogy a freki és a teljesítmény a szabvány miatt azonos, de:

Sajnos nekem az emeleten van a router egy sarokba vezetékezve, ami még szekrényekkel jól be is lett építve, de szeretném a laptopot a földszinten is használni (ide nem jön vezeték).

Vettem egy SMC 7004VWBR-t de a földszinten sajnos állandóan ledobál (majd újraépít). A jelerősségnél 3-4 az ötös skálán de mégsem stabil. Gondolom a vasbeton födém a gond mert az emeleten folyamatos marad a kapcsolat.

A beállításoknál nem találtam a teljesítményre vonatkozó lehetőséget.

Visszatettem a régi routerem.

Lehet, hogy nekem elég lenne valami amit csak a routerbe kéne bedugnom (ez az accespoint?). A lényeg hogy jó erős és ezáltal stabil legyen.

 

Tudna valaki javasolni egy jó eszközt ami vasbeton födémen keresztül is működik?

misi77 Creative Commons License 2005.04.19 0 0 34

Segítség!!!

 

Találkozott valaki már ilyen eszközzel????

 

 

 

Érdekelne hogy hogyan lehet konfigolni!

Supporter Creative Commons License 2005.03.29 0 0 33
csak vigyázz arra, hogy más ne használja a géped:)


http://it.news.hu/rios3_content.php?mod=20&id=588&p=2

http://it.news.hu/rios3_content.php?mod=20&id=588&p=1

http://www.huwico.hu/taxonomy/page/or/15


http://it.news.hu/rios3_content.php?mod=20&id=588&p=3


http://it.news.hu/rios3_content.php?mod=20&id=588&p=4
Előzmény: akibacsi (32)
akibacsi Creative Commons License 2005.03.29 0 0 32
Helló!

Otthoni UPC kábelnetet szeretnék kettéosztani. MIndkét gép laptop, az egyikben 802.11b beépített WLAN kártya, a másikban sima UTP hálókártya. Beltérben lenne a megosztás, határoló fal nincs.

Két AP-t néztem ki, ami szimpatikus.

TRENDnet TEW-231BRP
Linksys BEFW11S4

Mindkettő kb. ugyanazt tudja az én olvasatomban, mindkettő 11Mbites, wireless + 4 10/100 kábeles kapcsolat. Árban az egyik 11600, míg a másik 19000 körül van.

Kérdés, hogy a kettő közül melyik miért jó és miért nem, illetve hasonló tudással mit lenne érdemes használni.

köszi

akibacsi
vanchu Creative Commons License 2005.03.19 0 0 31
1. Ha csak internetet akarsz osztani, akkor tökmindegy. A 11Mbps-es wireless ca elég egy 3M-s Chello Plus megosztásához, az 512k-s ADSL-re meg főleg.

2. Fog menni a net bármilyen routerrel, néhány wireless gép nem tétel.

3. Driver kérdése, de az USB-s vackokkal szokott szívás lenni.

4. A WLAN kártya nem AccessPoint (AP). Az AP az a doboz, amire a WLAN kártyák felcsatlakoznak (mondjuk mint a kábeles rendszerben a switch). Ergó kell egy ilyen kütyü is. Az különálló AP ára összemérhető a routerével, de ha megveszed a routerrel egybeépítve, akkor olcsó.
Előzmény: NickE (30)
NickE Creative Commons License 2005.03.19 0 0 30

Még kezdő vagyok - mivel tegnap óta vált aktuálisság az ADSL megosztás, ezért van néhány kérdésem.

A szomszéddal szeretném én (is) megosztani a netet. Kifejezetten a net lenne a lényeg. Sajnos a kábelezés nagyon komplikált lenne - de nem abszolut lehetetlen.

Első kérdésem az lenne, hogy jelent -e sebességromlást a wlan használat kábeles összehasonlítással? Gondolom, nem, mert 512 -es adsl -t messze felülmúlja a 11 Mbps wlan is. Vagy ettől függetlenül van mégis romlás?
(ideális elrendezés esetén kb. 20 méter lenne csak a távolság és 1db szilikátfalon kellene átlőni - nálunk ablak van ott, ezért van csak 1 fal)

3 gépen szeretnénk netet, ebből 1 -en lenne kábeles megoldás, 2 wlan. Fontos lenne, hogy mindhárom gépen 1 időben mehessen a net. Néztem a wlan routereket, ezek 4 kábeles csatlakozást tesznek lehetővé, de nem láttam feltüntetve a wireless csatlakozások számát. X-Micro, D-Link, stb, alaptipusai mennyit szoktak tudni? Esetleg konkrét tipus?

Több helyen láttam usb -s pendrive kinézetű hálozati adaptert, haszonló tudásúak, mint a pci -os wlan kártyák. Vélemény ezekkel kapcsolatban?

 

És zusammen mire van szükségem:

- wireless router

- 2 wlan kártya

- 1 vezetékes hálókártya + kábel

 

Az access pointokkal vagyok bajban, nem tudom, hogy a wlan kártya már annak számít, vagy kellene még pluszba ilyen kütyü is?

misi77 Creative Commons License 2005.03.09 0 0 29

Hali jóemberek!

 

Segítsetek már rajtam!

A 3 hónapos SMC 2804wbr-em néhány napja azt csinálja hogy egyszer csak nem enged ki semmi forgalmat! Most pl nagyon megy, XP Sp2-t töltök le de a mai napon már 4x kellett ki-be kapcsolnom hogy észhez térjen. Januári firmware van rajta, eddig nem csinálta, nem melegszik jobban mint eddig! Mi lehet a baj, valaki lárott már ilyet?!

 

köszi!

vanchu Creative Commons License 2005.03.05 0 0 28
;-)



Előzmény: Törölt nick (27)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.05 0 0 27

Kicsit bonyolultabb.

0 vezetéken 1 gépbe 

1. router leöl, gyári beállításra.

2. router password csere

3. router megvéd de nagyon

4. 2. gépbe picimaci telepít, de nem fejez be.

5. routerben wireless rendesen konfigol és jól titkosít.

6. a 4. pont telepíésést befejez, és kártyát konfigurál.

 

Ha nem megy, akkor érdemes a jelszinteket nézni. Az enyém adja diagnosztikusban a gép oldalán, hogy mit lát.

 

Ha letolt gatyával megy ki, akkor azonnal lecsaphatnak rá.

Előzmény: vanchu (26)
vanchu Creative Commons License 2005.02.27 0 0 26

De azért probálok ötletelni...

 

1. Először menjen az internet vezetéken. Kilásson a böngésző, ilyesmi.

 

2. Ha onnan már jó, akkor megpróbálhatod átállítani wirelessre:

 

2a. SSID beállítva bármire, broadcast bekapcsolva.

2b. Authentication: Open

2c. Titkosítás kikapcsolva.

 

 

Ekkor a windowsoknak meg kell találni a vezetéknélküli hálót, de ha nagyon nem megy, akkor kerestesd velük a 2a-ban beállított SSID-t.

 

Előzmény: aVi (24)
vanchu Creative Commons License 2005.02.27 0 0 25
jaja, vagyunk, de a kérdés így látatlanban elég nehéz...
Előzmény: aVi (24)
aVi Creative Commons License 2005.02.27 0 0 24

Hahó, van itt még valaki? :-)

Kábeles netet akartam megosztani két notebook közt egy wireless router, két picimaci kártya és nulla szaktudás segítségével. Félig sikerült, az egyik gépen van net (azon, amelyiken eredetileg is volt, és ezen keresztül állítgattam be a routert), a másikon nincs. Ez a másik gyakran a kis helyi vezetéknélküli hálózatunkhoz sem tud kapcsolódni, illetve ha tud, akkor is hamar megszakítódik a kapcsolat, a netre meg nem tud kapcsolódni.

Van valakinek ötlete, mit ronthattam el és hogy tudok netet varázsolni a másik gépre? Köszi!

 

 

 

TiF Creative Commons License 2004.12.26 0 0 23

Sziasztok

 

Utána néztem fórumokon, úgy tűnik, hogy ez rendellenes viselkedés.

Még elemeztem a problémát, ping közben a megakadáskor természetesen kiugróan rossz eredmények, egyébként jók.

Firmwarefrissités megvolt, probléma maradt.

Router nélkül a kapcsolat tökéletesen jó.

Telefon, és csere. Sajnálom. Jó megoldásnak tűnt.

A mementó kedvéért: Gigabyte B41G.

Az egyszerűség kedvéért: sulinetes.

Vigyázat vele.

 

TiF

nichtsdestotrotz Creative Commons License 2004.12.26 0 0 22
ez nekem akkor volt, amikor a routert automata csatornára állítottam. amint fix 6-ra vettem (vagy bármire is lehetne), minden futott-szaladt, és a mai napig is ez a helyzet.
vagy: wpa titkosításod van, de nincs bekapcsolva a wireless kárty szoftvere a gépeden. de az azért elég durva, 3 másodpercenként se kép, se hang.
azt nem értem, hogy kábelen is megszakít, ilyesminek nem szabadna megtörténnie.

na, a csatorna dolgot illusztrálom (hogy mindent láss):

Előzmény: TiF (20)
vanchu Creative Commons License 2004.12.26 0 0 21
Az 1. nem gond, az ilyen.

A 2. már fogósabb. Szvsz próbáld ki router nélkül. Ha úgy is lagos, akkor kuka és vegyél egy másikat.
Előzmény: TiF (20)
TiF Creative Commons License 2004.12.26 0 0 20

Sziasztok.

 

Nekem egy gigabyte wireless routerrel lenne az a problémám, hogy

1: A router és a modem között akkor is nagy[nak tűnő a led szerint] adatforgalom van, ha nincs a routerre rákötve semmi vezetékmentesen se. Ez nem olyan gáz, de:

2: a router minden 3-5 másodpercben megszakitja az adatforgalmat (kábeles összeköttetés esetén  teljesen bekonfigurálva, sőt akkor is, ha szintén nincs rajta semmi - a ledek tanúsága szerint).Ez pont elég ahhoz, hogy kellemetlen lag keletkezzen minden online játékban és audio/video chaten. Mit tegyek?

 

TiF

 

vanchu Creative Commons License 2004.12.06 0 0 19
Na a Hunguest internet már fizetős... :)

(De csak 7500 forint a 24 órás bérlet) ;-)
Előzmény: Ghanima (18)
Ghanima Creative Commons License 2004.12.02 0 0 18
Köszönöm a hozzámvaló ismeretterjesztésedet! Megyek és jól megnézem, hogy a Hunguesté e a szóban forgó szálló... :-)

Előzmény: vanchu (17)
vanchu Creative Commons License 2004.12.02 0 0 17
Jaja. Pl az elképzelhető, hogy az adott szálodában nem csak úgy jár a szobához az internet elérés (mint értéknövelt szolgáltatás), hanem ha a pacák kéri, akkor beregisztrálják a MAC címet, és hozzáírják a szobaszámlához. Vagy jelszó kerül a WEB proxyra, vagy mittudomán, van rá ezer megoldás.

De pl a Hunguest összes legalább 3 csillagos szállodájában ingyen (a szobaárba beépítve) van internet, ergó nem hiszem, hogy ők korlátoznának.
Előzmény: Ghanima (16)
Ghanima Creative Commons License 2004.12.02 0 0 16
És ha a nem-publikus AP száz méteren belül van? A "nem publikuson" gondolom, azt érted, hogy fizetős :-o Ők be vannak valahogy biztosítva, hogy nem lehet galád alakoknak rájuk cuppanni?

Előzmény: vanchu (15)
vanchu Creative Commons License 2004.12.02 0 0 15
Ja, olyan. Csak ahhoz, hogy "lásd" az AP-t, nem kell a közvetlen rálátás (mint a svábhegyre), viszont egy AP hatósugara ca 100 méter, szóval nagy sanszod nincs rá, hogy a lakásodból elérj egy ilyent...

De ha látsz egy publikus AP-t, akkor a router nem kell.

Aztán a router arra is jó, hogy némi védettséget az internet felől jövő támadásokkal szemben.
Előzmény: Ghanima (14)
Ghanima Creative Commons License 2004.12.02 0 0 14

Kedves nichtsdestotrotz és vanchu!

Köszönöm szépen válaszaitokat, kezdek világosabban látni, azt hiszem, hurrá! Mindazonáltal én még mindig csak egy egészen eccerű lúzer-júzer vagyok ám, ezért még kérdezgetek, ha gyagya dolgokat írok, tessetek nyugodtan kijavítani és felvilágosítani.

 

Ezeket az ajánlatokat router-micsodákra a MediaMarkt legfrissebb hirdetési szóróanyagában találtam. Ha jól értelek :-) /nem vagyok egy mű-szaki - igazi vagyok :-))/, akkor ez tkp. arra való, hogy ha több db számítógépem van, akkor osztogathatom közöttük vele pl. a valahogyan megszerzett internetes hozzáférésemet

De ha nekem csak egy db kis Clevo notebookom lesz - újra!: mivel a régit ellopták, hüpp,brühühü - és aminek a megvásárlásával megint szinte kimerítem az anyagi lehetőségeimet, akkor ezeket a HotSpot lehetőségeket kell becserkésznem valamilyen módon - már abban az esetben, ha "ingyér" szeretnék netelni??? Mármint becserkészni az ingyeneseket, pl. a HuWiCo által kiépített pontokat? :-oo Jól értem, hogy ezt akkor tudom megtenni, ha a tfh. minden pitty-pattyal (ilyen kártya, meg olyan mi-a-szösz, antenna??) ellátott notebookom "látja" a kiépített pontokat. Olyan, mint a hozzáférés volt az Antenna Mikrohoz: "látnia" kell sváb-hegyi adót?

Ha látom, akkor akár odahaza, a szobámban ülve is netelhetek folyton folyvást? Megnéztem a "szóróállomásokat" (vagy hogy is?), úgy látom, hogy egy, a lakóházam mellett lévő szállodának is van hot-spotja, meg a közelben egy-két kávézónak is.

Ehhez akkor ilyen router-csoda nem is kell nekem? :-oo

Remélem, nem írtam túl nagy zöldségeket...

Előzmény: nichtsdestotrotz (11)
nichtsdestotrotz Creative Commons License 2004.12.01 0 0 13
plusz az enyém tartalmaz még lpt és usb printer szervert... ;-)))
Előzmény: vanchu (12)
vanchu Creative Commons License 2004.12.01 0 0 12
Hotspot:
Nem feltétlenül publikus internetelérés, (van, ahol fizetni kell érte) de alapvetően azt jelenti, hogy odaviszed a wireless cuccod (notebook, PDA), és tudsz internetezni. Fellelhetőségek a http://hotspotter.hu -n. (Pl van egy a Budapest Sportarénában, azt mi csináltuk.) Tipikusan 802.11b szabvány szerinti kapcsolatot adnak, bármilyen, ennek megfelelő wireless kártya jó hozzájuk.

Aztán az elnevezések:
Router: Ami az internetet megosztja a gépek között.
Switch: Ami a helyi hálózat vezetékes PC-it összeköti egymással
Access Point: A rádiós hálózati végpontotkat lépteti be a vezetékes hálózatba.

Persze gyártótól függően ezeket fizikailag egyetlen dobozba is össze lehet építeni. Szóval a wireless broadband router tartalamaz egy routert, egy switchet, meg egy access pointot.

Az openskyt én sem ismerem.
Előzmény: nichtsdestotrotz (11)
nichtsdestotrotz Creative Commons License 2004.11.30 0 0 11
szia!
na, én sem tudok még sokat, mert eddig nem is érdekelt.
szóval: a dsl vagy broadband router olyasmi, amivel a szélessávú internet hozzáférésedet megoszthatod hálózatba kötött számítógépeid között. van egy bemenete az internet részére, és általában 4 bemenete a számítógépek részére. ez a négy bemenet a switchek, ezeken keresztül a számítógépeid között is tudsz kommunikálni.
a wireless router ugyanez, csak éppen ezeken felül tud olyan számítógépeket is bekötni, amelyek nem madzaggal, hanem adó-vevővel kapcsolódnak a routerhez, azaz a hálózathoz. itt már a routert tulképpen access point-nak nevezik.
na, ez eddig egy hálózatról szól.
ezen felül vannak úgynevezett hot spotok (ha jól emlékszem a nevére), amelyek olyan access pointok, amelyek valóban ingyenes internet hozzáférést biztosítanak. az ilyeneket wi-fi szabványt ismerő kártyákkal lehet igénybe venni, pl. a centrino-s gépekbe az ilyesmi már be is van építve. gyanítom, hogy egy mezei wlan kártya is wi-fi kompatibilis.
na, ilyen hot spotok magyarországon is vannak, de hogy hol, tudja a fene. asszem a sportcsarnokban pl. ez az opensky is valami ilyen szolgáltató lehet amerikában...

remélem, más is hozzászól, és kijavítja esetleges hülyeségeimet.
Előzmény: Ghanima (10)
Ghanima Creative Commons License 2004.11.30 0 0 10
Látom már, hogy nem csak macskában utazol...   ;-) Ezért hadd kérdezzem meg, te biztosan tudod: mi a szösz az Opensky? :-ooo Azt látom, hogy nyílt ég, és ránéztem az Opensky.com-ra, ami szerint mindenféle wireless szolgáltatásaik vannak. De amit találtam, az az amerikai központi cég. Megjelentek idehaza is és ezért lehet Opensky műhold szettet kapni, amivel műholdas internet elérést ígérnek? :-oo
Előzmény: nichtsdestotrotz (7)
Ghanima Creative Commons License 2004.11.30 0 0 9

Bocsánat, hogy, izé: látok hirdetéseket ilyen wireless router szettekről. Itt jön az abszolut hozzánemértő én: ezek mire is valók? :-o A megvásárlásuk után ingyé' tudok netelni, vagy mi ez? :-oooo Ne tessenek nagyot kacagni a kérdésen, ha kérhetem! :-(

 

nichtsdestotrotz Creative Commons License 2004.11.22 0 0 8
az előbbi helyesen:
"lebont a kártyám, utána 2 mp alatt vissza is kapcsol, aztán megy megint órákig."
Előzmény: nichtsdestotrotz (7)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!