Keresés

Részletes keresés

greyhead Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6451
OK! Meggyőztetek!  5 literes lesz. De most jön a következő probléma: hogyan igyak ki 5 liter olajat délutánra?  2 liter kólával még elboldogulnék! :-)
Előzmény: wadr (6444)
wadr Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6450

Hasonló a helyzet nálam is!

 

Bár én nem töltöm folyamatosan az etetőket, napi 3-4 liter az adag (osszák be), mert különben nem győzném őket etetni. Szerencsére amit kivernek, azt is felszedegetik a fenyőpintyek meg a verebek. Igaz, én 130 Ft-ért veszem a szotyit és még nem találtam a közelben olcsóbbat.

 

A palacktöltést úgy oldottam meg, hogy még egy palackot félbe vágtam és a kupaknak is levágtam a tetőlapját. Ezzel a menetes gyűrűvel összefogatom a palack és a félpalackból készült tölcsér száját, és már lehet is önteni bele a kaját.

Előzmény: stiglinc (6448)
stiglinc Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6449

 

Nálunk most mindent hó takar, talán ezért jönnek sokan.

Azt megfigyeltem (egy korábbi kérdésre is válaszolva), hogy ha nem fedi a talajt hó, kevesebben vannak, akár hideg van, akár olvadás.

Előzmény: wadr (6447)
stiglinc Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6448

 

Azért nem mindig ilyen tragikus a helyzet. Vannak napok, amikor alig jönnek. (A litert tudom számolni, mert palacketetőim vannak :-)))

Most szereztem be éppen egy ideális műanyag tölcsért, ami nagyságrendekkel csökkentette a töltési időt - folyik rajta a mag, nem kell tuszkolni, mint korábban. Nemrégen vettem viszonylag olcsón (80.-Ft/kg) 2 zsák madárszotyit, abban bízva, hogy kitart a tél végéig, de mindjárt nyitni kell a 2. zsákot :-)

 

Amit megesznek nem sajnálom, csak sajnos az a kirakottnak csak kb. 2/3-a, mert sokat kivernek.  Ezért is örülök a fenyőpintyeknek, mert azok legalább hasznosítanak abból is valamennyit.

 

Évről évre többen járnak hozzánk, jövöre már lehet, hogy adományokat kell gyűjtenem, hogy eltartsam őket :-)

Az alma pl. csak most kezd fogyni, eddig senki nem ette, most kapott rá a magányos fenyőrigó vendégünk.

Előzmény: wadr (6447)
wadr Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6447

Kedves Stiglinc!

 

38 liter két nap alatt?!

 

Hogy győzöd szotyival (meg pénzzel)?

Előzmény: stiglinc (6440)
stiglinc Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6446

 

Ha csavarozol az aljára valami tálcát (műa. cserépalátétet), arra leszállhatnak, sőt, a lukak közötti részre köveket pakolva (vagy ott ideiglenesen a rönkhöz csavarozva) még szél ellen is védheted. A tálca azért is jó, mert a kiömlő magokat is megtartja.

 

A lyukak, vagy ablakok ne legyenek nagyobbak 2x2 cm-nél és felül nem elvágva, a nyelvet hajtsd befelé, mert különben gyorsan "kifolyik" a tartalom, ahogy piszkálják.

Előzmény: greyhead (6442)
wadr Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6445

Mivel ez az első igazi etetős szezonom, erre még nem tudok érdemi választ adni.

Talán egy-két év múlva.

Előzmény: Thor (6441)
wadr Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6444

Az nem baj, ha betölti az egész asztalt! Ha van alatta tányér, arra rá bírnak ülni, sőt a környező fenyőgallyakra is rátelepednek. Így legalább nem bírnak sokáig egy helyben dézsmálni, mert az ujonnan érkezők is helyet követelnek maguknak.

 

A 2 literes nem valószínű, hogy kitart egy hétig, az 5 literessel van esély rá!

Előzmény: greyhead (6442)
wadr Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6443

Uncsi!

 

VICC VOLT!!!

 

Gondolod, hogy meg lehet unni az ilyen látványt?

Gyönyörű környezet, gyönyörű madárkák, gyönyörű fotók!

 

Szerintem a palacketetős dolog jó ötlet, de szerintem is legalább 5 literes méretben.

Alája egy tányérkát, hogy ne szóródjon szét (úgy is kipancsolják egy részét), és érdemes valami tetőfélét is eszkábálni hozzá, hogy az se ázzon el, ami a tányérban van!

 

A kiállítást meg közösen rendezzük veled és még néhány topiklakóval! :))

Előzmény: greyhead (6437)
greyhead Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6442
Kösz, de az olyan duci, hogy az egész asztalt betölti és nem lesz leszállóhely. Megpróbálom a két literessel, mellette körben elférnek. A szél miatt meg le is kéne súlyozni, mert csavarozni a leszerelhetőség miatt nem akarom. Bocs, lusta vagyok visszakeresni: mekkora lyukakat nyitsz a hozzáféréshez?
Előzmény: stiglinc (6440)
Thor Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6441

Valaki megfigyelt már valemelyes korrelációt a téli madáretetés és a gyümölcsfái feljavulása között?

stiglinc Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6440

 

De gyönyörűek megint!

A palacketető mint mézesmadzag jó ötlet, de legalább ötliteres legyen, különben nem tart ki hétvégéig :-)

 

(Tegnap 38 liter szotyit töltöttem ki a vasárnapi teljes feltőltés után.)

Előzmény: greyhead (6437)
Piroska+Farkas Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6439

Sziasztok!

Tegnap este már egészen jól volt a kis meggyvágónk, aki vasárnap került a kalitkába. Ma reggel meg össze-vissza repkedett, sütött a nap, nem volt túl hideg, úgyhogy elengedtük...Annyira jó volt látni, ahogy kirepült a kalitkából, és rászállt egy szomszéd fára....Nagyon helyes madárka!

greyhead Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6438
Hát ez már a magasiskola! Nem látszik a képen, hogy hogyan és mivel csalogattad oda a madarakat, a beavatatlan szemlélőnek ez egy tökéletes természetfotó. Ha majd a kiállításodon az egyes képeken nem ismétlődik a díszlet, beülő ág stb. akkor minden egyes kép egyedinek és megismételhetetlennek fog tűnni. Csak gyűjtsd az anyagot szorgalmasan!
Előzmény: wadr (6436)
greyhead Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6437

Igen, már azon gondolkodom, hogy teszek a kerekasztalra egy stiglinc féle palackos etetőt, amellyel ébren tarthatom az érdeklődést a hétvégéig. Akkor lekapom a szerkezetet és fotózok. Mit gondoltok erről?

Addig még egy adag az előző sorozatból, de szóljatok, ha uncsi!!!

 

Előzmény: wadr (6430)
wadr Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6436

 

Hogy ne csak beszéljek, még néhány az előző szériából:

 

 

 

greyhead Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6435
Tök jó, mozgalmas képek! Ha elfogadsz egy jótanácsot: próbálj a madarakra koncentrálni és hagyd ki az etetőt a kompozícióból. Ezzel nem akarom leszólni az ügyes kis szerkezetet!
Előzmény: Törölt nick (6424)
greyhead Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6434
Látod, van élet az etetőn túl is! :-) Csak tegyél hasonló fotóstúrákat bátran! ( És osztd meg velünk a zsákmányt)
Előzmény: tupatipe (6419)
wadr Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6433

Jbtoth_férje:

 

A madaras őzfenék egy véletlen pillanat eredménye.

Az őzeket fényképeztem előtte, és már indulni készültem, mikor bejött a madár.

Gyorsan "tűzkész" helyzetbe vágtam magam, de mire a gép fölállt (sajna a Fujinak elég hosszú a bekapcsolási ideje az optika tologatása miatt), a madár már a rét másik végén járt és épen az őzek felé vette az irányt. Kapkodva, de végülis elkaptam egy fotóra épp az őz felett.

 

Abban nincs igazad, hogy nektek egy megyényit kéne menni az ilyen élményekért.

Tudtommal nincsenek messze tőletek a budai hegyek. Ott is lehet ilyeneket látni, bár igaz hogy nem ilyen kis területre koncentrálva. Hajdanán nekem volt benne részem, csak akkor még nem volt fényképezőm.

Egynapos kirándulások keretében sokszor bejártam a hegyvonulatot a Hármashatár-hegytől indulva Sólymár, Pomáz, Hűvös völgy, Budaörs vagy Budakeszi környékét.

Mindig szép élményekkel tértem haza.

Előzmény: jbtoth férje (6422)
wadr Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6432

Kedves B. Gyila!

 

Aki ilyen egyszerű kis masinával ilyen szuper képeket tud produkálni, annak igazán nincs oka mentegetőzni!

Előzmény: Birding GyiLa (6405)
wadr Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6431

Szia Drót!

 

Csatlakozom Greyhead véleményéhez, szerintem is vörös vércse az új madarad!

 

A többi képed is igen mutatós, úgy hogy "vadászgass" bátran és hozd!

Előzmény: drot (6404)
wadr Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6430

Szia Greyhead!

 

Ilyen csodás etetőt nem szabad kihasználatlanul hagyni! (Nem az a lényeg hogy honnan van az ötlet, hanem, hogy te mit tudsz kihozni belőle!)

Szoktasd csak a madárkákat, mert biztosan nekik is tetszik és várjuk a sok szép képet!

 

Köszönöm az elismerést és gratulálok Arthúrhoz! Tényleg király!

Előzmény: greyhead (6399)
wadr Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6429

Szépjóreggelt!

 

Ma ismét boldogítalak benneteket! :-)

 

Van még néhány képem talonban, nemsoká hozom őket.

 

A múltkori erdei kirándulásomból már kaptatok ízelítőt. Sok szép élményem volt akkor, bár nem mindet sikerült dokumentálnom.  Ezek közé tartozott, amikor a szürke varjak hajtották az ölyvet a levegőben. Érdekes látvány volt, ahogy rá-rá csaptak és folyamatosan ott tolongtak körülötte, az pedig rájuk se bagózott, csak repült méltóságteljesen.

Találkoztam héjával, rétihéjákkal, láttam süvöltőt és tengelic csapatot is, meg néhány őszapót is (meg persze őzeket).

 

Furcsa, hogy a város határában sokszor látok tengelicet meg őszapókat, de beljebb nem jönnek (pedig az etetőm őket is várja).

stiglinc Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6428

 

Légyszíves sétálgass máskor is :-)

Előzmény: tupatipe (6419)
stiglinc Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6427

 

Ez tényleg nagyon jó, látszik, hogy a célszemélyek elégedettek!

 

(Nálunk a macskák miatt muszáj vékony ág végén lógatni, mert ha olyan magas póznára tenném ezt a fajtát, hogy a macs ne tudjon felugrani, nekem kellene létrát használnom a töltögetéshez :-))

Előzmény: Törölt nick (6424)
stiglinc Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6426

 

Mekkora popsi!!! :-)))

Előzmény: drot (6413)
jbtoth férje Creative Commons License 2006.02.14 0 0 6423
Bocs, most látom csak, hogy Greyhead ugyanezt mondta a képekre, mint én. Pedig nem beszéltünk össze...
Előzmény: Birding GyiLa (6405)
jbtoth férje Creative Commons License 2006.02.14 0 0 6422

Wadr,

Hát igen, ilyen látványért nekünk egy megyényit kellene utaznunk... 

Ezek bizony élmények és kösz, hogy megosztod velünk.

Nekem is nagyon tetszik a "madaras őzfenék," az egy érdekes kép.  

Gratulálok!

Előzmény: wadr (6393)
jbtoth férje Creative Commons License 2006.02.14 0 0 6421

B. Gyila,

 

Nézegettem a képeidet és szerintem van még bennük tartalom, amit egy kis szoftveres utómunkával (görbeigazítással, élesítéssel) ki lehetne aknázni.

 

Az ablak, pláne kétrétegű nyilván nem használ. Persze , ha már ez a téma szóba került, töredelmesen bevallom, én is bizony ablakon keresztül fotózok (Hungaropan üveg), mert a fenének van kedve valami takaróval alcázva a minuszokban kint ücsörögni. Tehát amit láttok tőlem az két felesleges réteg ablaküvegen keresztül készül... :(

 

Éppen ezért mást se csinálok, mint este, sötétben - amikor a kismadárkák alszanak - kimegyek és csutakolom az ablakokat kívülről, belülről, minél kevésbé zavarják a fotózást. Napközben a fenyőpintyek a sok karvaly támadástóla olyan hisztérikusak, hogy ha nekiállnék a szemük láttára ablakot mosni, hát biztos legalább egy fél napra világgá mennének...

 

A szomszédok meg a szemközti házban nyilván halálra röhögik magukat, mit hadonászom a sötétben a saját ablakaim előtt... de hát nem tudhatják szegények. Ők nincsenek még beoltva ;)

Előzmény: Birding GyiLa (6405)
jbtoth Creative Commons License 2006.02.14 0 0 6420
ahogy elnézem kezd mindenki addikt lenni :)
Rólam már a környezetem is tudja ;)
Előzmény: tupatipe (6419)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!