Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.05.19 0 0 30197
Azt hiszem megveszem a lapot:-)
Előzmény: radv.ben (30196)
radv.ben Creative Commons License 2010.05.19 0 0 30196
Rengeteg állatot láttunk, Hollókő előtt pl. egy szarvasmarha-csorda legelészett, s mögöttük ugráltak a szarvasok. A tepkei kilátás remek volt, szerintem az egyik legszebb eddig a kéktúrán.
Részletesebben várhatóan a május 31-i Magyar Nemzetben...
Előzmény: Törölt nick (30195)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.19 0 0 30195
Azért örülök hogy jól éreztétek magatokat,jó olvasni az ilyen írásokat.Igaza van annak aki azt írta hogy ez mindig fejben dől el.Mi túl korán,nyitás előtt voltunk a Bableves Csárdában,és ugyanilyen kellemes élményekkel gazdagodtunk,valahogyan arrafelé ilyennek az emberek.Tepke kilátón voltatok?Szálláska-völgy milyen volt,nekünk az volt az egyik legszebb részünk,ősszel,szarvasokat is láttunk!
Előzmény: radv.ben (30194)
radv.ben Creative Commons License 2010.05.19 0 0 30194
Hazaértünk a Becske-Mátraverebély szakaszról. A Malom-völggyel kapcsolatban rendesen befosattatok, pedig nem volt sárosabb a többinél, főleg, hogy volt, ahol combközépig érő vízben gázoltunk, mert nem volt más lehetőség. Az aszfaltot és egy-két magasan futó szakaszt leszámítva mindenhol sár volt, de túléltük, jó élmény volt.
Majd lesznek képek, azok még többet mondanak.

A Bableves csárdához este negyed 10-kor értünk, már zárva volt. A csengőt megnyomva (értsd: a kutyát megugattatva) a nyugdíjas éjjeli őr beengedett minket, s ingyen libazsíros kenyeret lakmároztunk. Rendes, 62 éves öregúr, számos tanáccsal és történettel szórakoztatott minket, más kérdés, hogy a betervezett bableves kimaradt (elvileg 10-ig lennének nyitva).
Előzmény: Törölt nick (30146)
Vagdalthús Creative Commons License 2010.05.19 0 0 30193

Kemence és Magosfa között változott a zöld sáv, lacustól (BTHE) kaptam a hírt, fel is tettem a honlapom főoldalára. LÉnyegében visszakerült a régi nyomvonalra, azaz a Miklós-bérc keleti oldalán halad. 2008-ban vaddisznóhajtás miatt erre terelték a Börzsönyi Vulkántúrát is.

http://www.felanaszalyra.atw.hu - térképes beszámoló a változásról

 

Joeyline Creative Commons License 2010.05.19 0 0 30192
Ezek igen jó fejlesztések, jó irányvonal!
Igyexem bekapcsolódni majd az adatok bővítésébe.
Előzmény: kvte (30190)
Joeyline Creative Commons License 2010.05.19 0 0 30191
Elhaladtunk mellette 2 hete, az Óbudavár ttúrán. Jó helynek tűnik.
Előzmény: hörpölin (30165)
kvte Creative Commons License 2010.05.19 0 0 30190

Ajánlanék én is egy honlapot. A Magyar Természetbarát Szövetség honlapján  (www.termeszetbarat.hu) elkezdtük (innen a topikból is páran) rendberakni a mozgalmak, turistautak dolgait. Bármilyen segítséget elfogadunk, ha van weboldal, az is jöhet.

 

Egyelőre a lehetőségek egy része még csak demó üzemmódban érhető el, de a lényegesebb dolgok már látszanak itt-ott:

 

Túramozgalom, útvonallal és az érintőpontok listájával: http://termeszetbarat.hu/turamozgalmak/alfoldi_kektura

 

Az érintőpontokhoz külön megjegyzések fűzhetők:

http://termeszetbarat.hu/turamozgalom_erintopont/ak_korosladany

 

A túramozgalmakhoz teljesítői lista fűzhető:

http://termeszetbarat.hu/turamozgalmak/fejerkotol_tundervolgyig_ftv

 

A nagyobb túramozgalmakhoz linkgyűjteményt is tervezek, ahol a szálláshelyek összegyűjtve is elérhetők. A linkeket sorba is lehet rendezni, pl. a mozgalom haladási iránya alapján. Ide bármelyik regisztrált felhasználó küldhet honlapcímeket.

http://termeszetbarat.hu/link_kategoria/alfoldi_kektura

 

Aki nem akar regisztrálni, az küldheti nekem emilben is, ha lesz időm, felteszem.

Előzmény: efemm (30180)
HEV Creative Commons License 2010.05.19 0 0 30189
Igen majd valamikor folytatjuk de nem arra, mi a dunántúllal már készen vagyunk a másik vége van vissza.
Előzmény: Törölt nick (30188)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.18 0 0 30188
Folytatjátok a kéket?Múltkor ha jól emlékszem Sárvár-Kőszeg volt nektek utoljára?(a pecsételős fórumból rémlik)
Előzmény: HEV (30186)
tomiwalker Creative Commons License 2010.05.18 0 0 30187
Akkor magunkra maradtunk..
Előzmény: HEV (30186)
HEV Creative Commons License 2010.05.18 0 0 30186
.... sok értelme nem lenne mert én a Bakonyban fogok akkor dagonyázni:-)
Előzmény: tomiwalker (30185)
tomiwalker Creative Commons License 2010.05.18 0 0 30185
Köszi.Ha mégis elakadunk akkor hívlak...
Előzmény: HEV (30184)
HEV Creative Commons License 2010.05.18 0 0 30184

A végén a somogyi szakaszon maximum benőtt részre számithattok Nagyszakácsi előtt. A terep elvileg homokos, jó víznyelő, a kék festése közben ezen a szakaszon láttam keresztes viperát. 

Nem túl gyakori, de erre előfordúlhat.

Előzmény: tomiwalker (30183)
tomiwalker Creative Commons License 2010.05.18 0 0 30183

Hétvégén mennénk Kistolmács-Nagyszakácsi útvonalon.Van esetleg valakinek infója a időjárás okozta terepviszonyokról erre a szakaszra?

 

(budai-)H.G. Creative Commons License 2010.05.18 0 0 30182

A jelzés gyakorlatilag követhetetlen, volt hogy 500 - 600 méteren keresztül semmi jelzés nem volt, de elágazás az igen. Jobbra elég hamar egy Kháromszög ágazott ki, az én atlaszomban ez nem volt jelölve.

 

Az a Tátralátó 30 teljesítménytúra alkalmából készült, útvonala: Kereszt-völgy, Hegyes-hegyi rakodó - Diós-kút (SO keresztezése) - Szárazfa-bérc - becsatlakozás a S háromszögbe Kisirtáspuszta felett.

 

Lefelé Ko jelzés visz a K+-ig, rövid emelkedő után lejtő következik.

 

Ez viszont valóban új jelzés, korábban a Vasedény kulcsosházat és a Fagyos-kutat elkerülték messziről a jelzett utak (Sn, Kn, K+).

 

A forrástól tovább egyenesen, majd balra toronyiránt neki a fenyvesnek, annak túloldalán már erdészeti út, bükk fiatalos rúderdő, és már fent is vagyok a P jelzésen. (ezt a rövidítést 2 hetetaláltam, akkor fentről kaptam telibe a forrást.)

 

2000-ben és 2008-ban is arra kellett felmenni a börzsönyi LeFaGySz-on a Salgóvárhoz. Igaz, akkor szalagozáson.

Előzmény: asciimo (30178)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2010.05.18 0 0 30181

Igen, az is sokat segít! Már azt hittem, hogy felavattad az új Ipolytölgyesre vezető P négyzet jelzést, amely nem is tudom, hogy fel van-e már festve. Vagdalthús talán többet tud erről mondani, mivel valamelyik vezetett túrája is erre van tervezve.

 

(Egyébként ott ágazik el, ahol régebben a Julianuson sokan eltévedtek és tévedésből Nagybörzsöny helyett Ipolytölgyesre értek le. Az erdő szélén, a trükkös irányváltásoknál.)

Előzmény: asciimo (30174)
efemm Creative Commons License 2010.05.18 0 0 30180
Van itt az Indexen egy Kéktúra - Szálláshelyek, árak topik...
Előzmény: hörpölin (30179)
hörpölin Creative Commons License 2010.05.18 0 0 30179

"...feltennéd a ttt okt fórumába a megfelelő szakaszhoz? köszi."

 

Már gondoltam rá, de gyalog egy órányira van az OKT-től, a Balaton-felvidéki kéknek pedig (aminek az útvonalán fekszik) nincs fóruma! Na, még gondolkodom rajta!

Előzmény: jzp2107 (30177)
asciimo Creative Commons License 2010.05.18 0 0 30178
Börzsöny Csúcsai 2.



Már egyszer teljesítettem a Börzsöny Csúcsai mozgalmat. Szerettem volna mégegyszer nekifutni, és mivel a borzsonybaratai.atw.hu oldalon fent vannak leg-ek, piszkálta a büszkeségemet, hogy milyen jó lenne oda bekerülni. A csúcstartó Kenyeres Oszkár, egy nap alatt 13 csúcsot érintett. Sok sok térképolvasás, meg bejárás után összeállt az utvonal. A szervezőkkel megbeszéltem, hogy dátumos fényképekkel igazolom ottjártamat.
Szombatra brutál időt mondtak, de reggel jól indult minden. Letkéstől délre, Liliompusztától indultam, felfelé a Z jelzésen. Kicsit volt csak sáros, nem volt vészes az út, egész hamar elértem a Zhrsz elágazást, és felmentem a Nagy Gallára (1). Lent a völgyben ültek a felhők, gyönyörű fotókat készítettem. A Khrsz-ön le, majd a Börzsönyi kéken elkezdtem kocogni. A Koppány-nyereg előtt a susnyásban már saras-tocsogós volt az út, itt még óvatoskodtam :)
A nyereg után jobbra fel a Nagy-Koppányra, itt is szép panoráma fogad (2). Innen a K+ jött, itt még nem jártam sosem, eseménytelen gurulás le Nagyirtásra, ahova pont nyitásra, reggel nyolcra értem. Ittam 2 kólát, gyönyörű napsütés, el se hittem. Viszont az eddigi sebességem, hát nem valami fényes. Z+-en indulva, majd a jelzetlen oldalazó szekérúton megyek a Zöldig, majd jobbra fordulok, irány a Kopasz-hegy(3), mire felérek már megszűnik a napsütés, ide is felértek a felhők. Visszafelé a Zöldön utbaejtem Só-hegyet(4) (az erdészek Só-hegynek hívják, nem Sós-hegynek) Itt megint a felhők felett vagyok. Rövid lejtő, majd az egykori Horváth József útja jön, amit lepucoltak csutkára. Rövid emelkedő után fent vagyok a Nagy-Sas-hegyen(5) itt találkozom túrázokkal, akik a Nagyirtásról jöttek fel, a jó kilátásban reménykedve. A csúcson még derült idő van, de a bokrok miatt nem sokat látni. Visszafelé viszont pompás a rálátás a Nyugati gerincre, és a Nagy-Inócra. Lefelé gyorsan lehet haladni, Érsek-tisztáson is rend van. ezután brutális dagonyára emlékeztem, de az út szuperül futható volt. Kisirtáson rengeteg patak folyt mindenhonnan (mi lehetett itt később), ittam, majd irány a Sháromszög. Tavaly azt irtam róla:
"A jelzés gyakorlatilag követhetetlen, volt hogy 500 - 600 méteren keresztül semmi jelzés nem volt, de elágazás az igen. Jobbra elég hamar egy Kháromszög ágazott ki, az én atlaszomban ez nem volt jelölve. Amikor már a csúcs alatt jártam, egy oldalazó szekérúton, rájöttem, hogy valahol hamarabb jobbra ment az út, de egyik elágazásban se láttam, pedig mindig figyeltem"

Mostanra a jelzést felujitották, végig jól követhető. A jobb kanyart fára festett felkiáltójellel is jelezték, annyira trükkös... Elég hosszú volt viszont az út, sok idő elment vele, mire feljöttem.(6) Innentől viszont jöttek a futható részek, lefelé a Shrsz, majd a So, kicsipukli, jöhet a Snzt meg Mária út, egészen le a Vasedény ház fölé, innen vissza a házhoz, ahol ittam a forrásból,és ettem rá egy powergélt.
Lefelé Ko jelzés visz a K+-ig, rövid emelkedő után lejtő következik. Egyik lépésnél váratlanul belesüppedek a vádlim közepéig (nem túlzok!!) a sárba, innentől mindegy a cipőmnek. Bányapuszta, majd Jóska-forrás. 1 liter vizet töltök, ennyi gondolom elég lesz 12 km-re a Vilatiig. Hát ez hiba volt, mert nem volt elég. A forrástól tovább egyenesen, majd balra toronyiránt neki a fenyvesnek, annak túloldalán már erdészeti út, bükk fiatalos rúderdő, és már fent is vagyok a P jelzésen. (ezt a rövidítést 2 hetetaláltam, akkor fentről kaptam telibe a forrást.) A piroson balra, majd fel a Magyar-hegyre (7), át a csalánon. Vissza a pirosra, a Salgóvár előtt balra egy kis kitérő a Vár-Bükkre (8), és mehet a kocogás. Kövirózsásra felfelé a vizem már elfogyott, gondoltam nem állok neki enni, mert folyadék nélkül nehezen megy a nyelés. Pedig hátulról közelít a kalapácsos ember. Próbálom megelőzni, próbálom tolni magamat, fe fel a Holló-kőre megkapom kíméletlenül a magamét. Kénytelen voltam megenni egy fél nápolyit, és fent a csúcson a fényképezés közben ettem, hogy ne veszitsek sok időt a kajálással. (9) Ez a minimális szénhidrát helyretett annyira hogy lekocogjak a Vilatihoz, ahol szüleim már nagyon vártak. 13:30kor voltam itt (41 km). 5 palacsinta, sok viz, meg 5 csipet só volt a menü.
14:05-kor indultam tovább, hogy megkezdjem az utam kiemelt kategóriás emelkedőjét. Szép nyugodtan menve. Olyan erős ez mint a Tour de FRance HC emelkedője. A Znégyzet jelzést "felujitották" a meglévő jelzést leszürkitették, és ami új jelet felfestettek annak szürkésfehér alapot tettek, ráadásul halványzöld színnel. Fent legnagyobb meglepetésemre nem volt Z jelzés, jobbra leszürkitve, balra meg a Z négyzet megy tovább!!! Később kiderült, hogy a Miklós tetőt Keletről kerüli megint a Z, ahol réges régen. Talán a Godóvárra is felmegy a jel? Én maradok a leszürkitett "régi" zöldön, majd a gerincélen, és kitartóan felfelé, mindig a gerincen maradva felmegyek a Miklós tetőre(10). Elkezd esni az eső. Lefelé már nagy a szeder/csalán bozót, majd kiérek a frissen felfestett új Z jelzésre, és a Dosnya nyeregbe. Ahol bükk van ott még nem ázok, ahol kőris, ott már igen. Magosfán már esik rendesen Itt még zavar az eső... (11). A piroson jobbra lefelé fordulok, ez most a legjellempróbálobb, legnehezebb kitérő. 2,1 km oda, és a visszában van 200 szint is ugyebár. A cél a Nagy-Mána. Jó tempójú futással érek ide, már teljesen átázva. Innentől már nem zavar az eső. A panoráma még most is szép, felhallatszik a patak hatalmas morajlása. (12) Már csak egy pont és megvan Oszi rekordja. úgy érzem mintha maga Kenyeres Oszkár küldené az egre vadabb esőt, az egyre rosszab útviszonyokat, hogy ne érjem be... :) Csóványosra menet az úton folyik a víz!! Hát ide aztán honnan folyt le? Felérve emberi hangokat hallok, a torony aljában egri kéktúrázok reménykednek, hogy este 8ra még Kisinócra érnek. 17:04kor fényképezem le magam az oszloppal (13), a rekordot beállitottam. Irány NHH. Jesszusom mekkora sár! Égés-bércről lefelé elfog az aggodalom. nekem itt meg fel kell jönnöm!! Rakodóból egyből, lendületesen fel NHH-re, fénykép a csúcskőnél. (14) Iszonyat szél volt Csóvitól idáig, jó bemenni a házban. A jó hangulat miatt 20 percet is időzök itt, de menni kell. Nincs fejlámpám, és csak két órám van. Terv szerint már csak 15 km, tehát no para. 8-ra lent leszek az 5ös Kőnél, ez a Diósjenő-Kemence műút 5. kilométerkövét jelenti, ott várnak a szüleim.
18:00-kor lépek ki a házból, és majdnem megfagyok. Futni kezdek, hogy átmelegedjek, Kammerhofhoz érve már nincs gond. Jön a jobbra kitérő Nagy Inócra. Rájöttem hogy ez a legnehezebb. A járt turistaúton is folyik a víz, de elég kemény a tócsák alatt a talaj. Ahol a disznók feltúrták az emelkedőt, ott hihetetlen nehéz nem lecsúszni, és nekem itt 7-es átlaggal kéne felmenni. Na itt buktam el az időtervet...
Fent Nagy-Inócon sok a csalán , nehéz fényképezkedni, ezzel is elmegy jó sok idő. (15) Eldöntöm magamban, hogy az 5ös Kő után nem megyek már 20 kilométert
ahogy tervbe van,hanem csak egy Kámor-Bugyihó-Királyháza félkört csinálok, az csak egy tizes. Akkor is megvan a 20 csúcs. Vissza átvágni a K négyzetre, majd a NHH-ra vezető murvás uton irány Magas-Tax. Erőnlétileg oké vagyok, megyek mint a gép...19:00kor vagyok fent Magas-Taxon. (16)
Felfelé a K+ jön a Rakodóig. Emelkedik, patakok folynak keresztben, de tolom felfelé. Adrenalin az egekben. Fejlámpám nincs, de van egy mobiltelefonom, amin
van ugye "vakufény" azzal lehet zseblámpázni. Igen ám, de egész nap keresete a hálózatot a telefon, vajon mennyit fogja bírni. Jó lenne világosban leérni az 5ös kőhöz. Gyors fejszámolás, tegnap 20:45kor éreztem lámpázás határát. Igen ám, de akkor nem volt se eső, se ilyen vihar mint most. Rakodóból 19:25kor indulok. Innen elvileg 8 kilométer. Megnyugszom, lefelé mennie kell. Előtte fel az Égés Bércre, jól megy, nem csúszik. Fent futni kezdek erőből, ha másért nem, hogy ne fázzak, mert balról nagy szél fúj. Csóványos előtt jobbra a Px siúton oldalazva átvágok az Árva-kúthoz. Sajnos egyre jobban sötétedik, pedig még nincs 8. Az erdőben ebben a felhőben/ködben alig látok. Kezdek aggódni. Árva-kúttól jelzetlen szekérúton oldalazok a Pháromszög/Z találkozásába. Végiggondolom a lehetőségeimet.
1. eredeti terv: Phrsz Pogányvár, jelzetlen oldalazás a Z-be, majd Hollófészek, és toronyiránt le.
2. pogányvár után maradni a Pháromszögön és Királyházán műutat érni. Ez nem jó, mert a patak nagyon brutális lehet, ráadásul a völgy alján hamarabb sötétedik, és nekem 5 perc is számit most.
3. pogányvár kimarad, és Zöldön le egészen a műut kanyarjáig.
4. Pogányvár kimarad, de Hollófészken keresztül direktbe le az 5ös kőhöz

Vívodok, és tolom neki. Felérek a z-Phrsz elágazásba. Egy pillanatra benézek a P háromszög utjára, ahogy a Varsa-tető felé kéne menni. A fenyvesben már teljes a sötétség, tehát irány a Z. Hihetetlen, de ezen a részén a Z-nek még nem jártam. De cserébe itt még látok valamelyest. És van 2 megváltó rét is, itt aztán teljesen jól látni, rohanok mint az állat. Jön balról a jelzetlen (ahonnan jöttem volna a terv szerint) jön a Zhrsz, oké, jön balról a Knégyzet. Egész jól látok, tehát a 4-es verzió. Már csak azért is mert hamarabb leszek a kocsinál, anyáméknak kevesebbet kell aggódniuk. K négyzeten balra, majd jobbra jelzetlen, irány a Hollófészek. Multkor itt leptek meg a vaddisznók. Most mindenfelé pára, felhő, ömlik az eső, hideg van.
Időnként kiabálok, meg összeütöm a botomat, hogy elriasszam a vadakat. Fent gyors fénykép, alig látni valamit...(17)
Irány lefelé, még látok, nem gyújtok lámpát. Párszor majdnem orraesek, igyekszem keresni az okat a foltokat az erdőben, ahol hiányzik egy fa, itt nagyobb a fény. Igen ám, de itt meg nagyobb az aljnövényzet. De már nem érdekel. Lefelé, toronyiránt. Megvan a murvás erdészeti út. De vajon melyik részén vagyok? Lefelé indulok, jobbra, majd elérek egy részre, ami nem ismerős, tehát feljebb kellett volna indulni. Na mindegy. Gyorsan balra le, pillanat mulva a patak partján állok, a tuloldalon ott a műút!! A patak hatalmas, sodrása brutális, 6-7 lépéssel tudtam átgázolni rajta, a közepén térd fölé ért a viz. A botok nélkül végem lett volna. Pár lépés és kint vagyok a műuton. Túléltem, nem haltam meg, nem sérültem meg, nagyon boldog vagyok. Annyira, hogy gyorsan úgy döntök , nem megyek tovább, 71 km elég volt, 2 hét mulva Kinizsire pont jó lesz most ennyi. A Bugyihó után meg lenne még egy patakátkelés, és azt nem akarom most még egyszer...

Szüleim fellélegeznek amikor meglátják a mobiltelefonom fényét...

Hát így történt hogy 17 csúcsot felkerestem a 27ből. Nagy fába vágtam a fejszém, és nem sikerült teljesen kivágnom a fát. El kell vigyem megélezni a vasat. Nem mondom hogy revansot veszek, mert nem vesztettem, így is meglett a rekord. Sajnos csak az egyik. Vasárnap az árviz miatt nem volt folytatás, csak menekültünk a helyszínről...

asciimo
jzp2107 Creative Commons License 2010.05.18 0 0 30177
jó ez a szállásinfó, de itt el fog sikkadni

feltennéd a ttt okt fórumába a megfelelő szakaszhoz? köszi.
Előzmény: hörpölin (30165)
HEV Creative Commons License 2010.05.18 0 0 30176

Tud valaki felvilágosítást adni a Bakonykoppány- Csesznek - Zirc közöt húzódó Z  túristaút állapotáról? A Kőárok érdekelne illetve a patakok környéke. Esetleg a Hódos-ér völgye Porva környékén.

 

A hétvégén két napra le van foglalva a szállás és a különbusz ezért mindenképpen megyünk, csak jó lenne tudni, hogy mi várható.

 

nagypapi Creative Commons License 2010.05.18 0 0 30175

Nekem abból jött le.

Meg a Z, Zhrsz ismétlődésekből. Aztán otthon nem vettem már elő a térképet, a tuhun meg elég nehezen tudtam követni.

 

Ma délben lehet, hogy én is bejárok egy rövidebb útvonalat:

J,Z,J

 

Kicsit nehéz, úgyhogy inkább elárulom.

(Lemegyek a Krisztina téri BCA-ba) 

:)

Előzmény: asciimo (30174)
asciimo Creative Commons License 2010.05.18 0 0 30174
Börzsöny Csúcsai - stimmel.

Azt hittem a Zháromszög-Khárömszög váltás az elején árulkodó lesz- és ebből fog valaki rájönni.

A Ko a Vasedény kulcsosháztól visz le a K+-ig.

"Ko,K+,K,Ko,J,P,J,F,J,P,J,F,J,P,Pnzt = lehet, hogy a Fagyos-kúthoz készült egy új Ko jelzés? - utána Bányapuszta - Jóska-kút - Salgóvár - Vár-bükk - Magyar-hegy - Nagybörzsöny - Ipolytölgyes."

Az utvonal Magyarhegyig stimmel. ott viszont hátraarac, és a Nyugati gerincen végig, kitérővel a Vár-Bükkre. A végén Pnzt le Vilatihoz.
Előzmény: (budai-)H.G. (30172)
(budai-)H.G. Creative Commons License 2010.05.17 0 0 30172

Szabad?

 

Z,Zh,Kh,K,K+,S+,Z+,J = Liliompuszta - Nagy-Galla - Koppány-nyereg - Nagyirtáspuszta - Z+, majd jelzetlen úton el a Nagy-Sas-hegy oldalában...

Z,Zh,F,Zh,Z,Zh,F,Zh,Z = Horváth József útja, kitérővel a Kopasz-hegyre + a Nagy-Sas-hegyre, utána...

S,Sh,F,Sh,So,Snzt = Hegyes-hegy-orom és vissza a Fagyos-kút felé...

Ko,K+,K,Ko,J,P,J,F,J,P,J,F,J,P,Pnzt = lehet, hogy a Fagyos-kúthoz készült egy új Ko jelzés? - utána Bányapuszta - Jóska-kút - Salgóvár - Vár-bükk - Magyar-hegy - Nagybörzsöny - Ipolytölgyes.

 

A mozgalom viszonylag egyszerű:

http://www.turabazis.hu/mozgleir.php?id=212 - erre tippelek!

 

Amúgy a "Z,Zh,F,Zh,Z,Zh,F,Zh,Z = Horváth József útja, kitérővel a Kopasz-hegyre + a Nagy-Sas-hegyre" résszel kezdtem el megfejtést. Ennyi zöld sávról kiágazó zsákutcás zöld háromszög jelzés ugyanis nem sűrűn fordul elő.

Előzmény: asciimo (30148)
asciimo Creative Commons License 2010.05.17 0 0 30171
Odáig stimmel, hogy Börzsöny. Az is hogy érintőpontos.
De nem a várak. Viszont többet nem kell segítsek, mert ha megnéztek egy két különösebb jelzésváltást, abból kiderül merre jártam. És ugye a Börzsönyben sem sok mozgalom van...
Előzmény: Törölt nick (30169)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.17 0 0 30170
Ja,powered by Tisztul A Visztula!!:-)
Előzmény: Törölt nick (30169)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.17 0 0 30169
Börzsönyi várak,és középkori sáncok?
Előzmény: asciimo (30160)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.17 0 0 30168
Eger-Szilvásvárad közt egyáltalán nem állt le a vasút legjobb tudomásom szerint.Nagyon remélem,sokakkal együtt hogy az Eger-Putnok vonal is hamarosan helyreáll.Reméljük a legjobbakat.Mindenkinek jó lenne,túrázóknak is.
Előzmény: Törölt nick (30167)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.17 0 0 30167
A vasúti töltés járható száraz lábbal, ráadásul a vonattól sem kell tartani. :-(
Előzmény: kvte (30144)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!