Keresés

Részletes keresés

borsi momo Creative Commons License 2007.08.07 0 0 93
Sziasztok!
Itt hallgathattok egy kis görög zenét:
http://www.e-radio.gr/locations/thessaloniki.asp
Sok szeretettel küldöm!   :)
anisomi Creative Commons License 2007.08.07 0 0 92
Bocsi ,a képek címei lemaradtak
1.Rethymno kikötő
2.Iraklion kikötő
3.Spinalonga
4.Agios Nikolaos
5.Preveli kolostor
6.Santorini
7.Arkadi kolostor
8.Santorini
anisomi Creative Commons License 2007.08.07 0 0 91
Néhány kedvenc...Iraklion kikötőSpinalongaAgios NikolaosPreveliSantoriniArkadi kolostorSantorini
Tomata Creative Commons License 2007.08.07 0 0 90

Bocsánat. anisomi, helytelenül írtam a neved.

Andudinak is köszi a hozzászólást.

Megyek, bejelölgetem a térképen a lehetséges kirándulásokat. :-)

Tomata Creative Commons License 2007.08.07 0 0 89

Köszönöm NGY72 és amisomi!

 

Nagyon szépek a képek, és jó, hogy írtatok kirádulóhelyeket is. Az autókölcsönzőt is megjegyeztem.

Az időjárást épp most ellenőrizem, jövő héten végig napos, 28-29 fokos levegővel. Tökéletes.

Santorinit elhalasztom, akármennyire is csábító, hiszen ha a lányomnak hosszú lesz az egész napos program, nekünk sem lenne túl rózsás egy fáradt gyerekkel.

Nagyon köszönöm a szállóról a kis megjegyzést, megnyugodtam, hogy panasz nem volt, és közel van egy esti sétához, vagy egy ebédhez.

Már csak azon izgulok, hogy ne megint vasárnap du. jusson eszébe a sztrájk a reptérieknek...

Remélem, én is szép fotókkal gazdagíthatom majd ezt a fórumot.

 

Sziasztok!

anisomi Creative Commons License 2007.08.07 0 0 88
Rethymno
anisomi Creative Commons License 2007.08.07 0 0 87
Na mégegyszer... :)
anisomi Creative Commons License 2007.08.07 0 0 86
Próbálok képet felrakni,még nem csináltam ,remélem sikerül.
anisomi Creative Commons License 2007.08.07 0 0 85
Szia Tomata!

Bár nem a szállásotokról kértél itt infót,azért gondoltam örülsz pár jó szónak.
Mi júniusban voltunk Rethymnoban ,igaz nem ebben a szállodában,de naponta az Atlantis Beach előtt sétáltunk el és a csoportunkból itt szállt meg egy pár.Igaz a szállodában bent nem voltunk,kívülről nem néz ki rosszul.
A tengerparti sétányon van k.b 20-25 percre a gyönyörű belvárostó,de nem kell megijedni ez sem fog hosszúnak tűnni,mert végig a parton lehet menni,közben nézelődni,megpihenni egy padon...A partot egy autó út válassza el a hoteltól.
Mi jóval kintebb voltunk ,nekünk jó 45 perc volt sétálva a központ,ez már kicsit soknak tűnt,úgye ehez hozzá jön a visszaút+a benti bolyongás.Így Mi helyi busszal mentünk be az óvárosig (buszjegy 0.8 Euro) és haza fele a tengerparton sétáltunk vissza.

Autót mi a sétányon található Intercitytől béreltünk,megnéztünk jó pár kölcsönzöt Ők tűntek a legolcsóbbnak.Nagyon rugalmassak,mikor vissza vittük megsem nézték az autót,csak megkérdezték tankultunk -e bele?

Szóval szerintem jó választás volt Rethymno,meg a szállás is.
Jó pihenést!
Előzmény: Tomata (66)
NGY72 Creative Commons License 2007.08.06 0 0 84

Szia Tomata!

1 napos túrán voltunk annak idején Santorinin. Miután kiszálltunk lehetett választani idegenvezetést és szabad programot is. Mi saját magunk sétálgattunk, így sem volt sok idő. Tény és való nem könnyű túra, talán 3 évessel még korai.

A víziparkban nem voltunk, egyrészt, mert Rethymnotól nagyon messze van, másrészt olyan, mint bármelyik itthon, akár a mogyoródi.

Autóval az első 3 napos bérlésnél Festost néztük meg (kell egy kis kultúra is), onnan elmentünk még Matalába (csak hogy a Líbiai tengert is lássuk). A másik 2 napon Georgioupoli-ba jártunk át strandolni, vásároltunk, bementünk a városba (gyalog nagyon messze volt, taxival egyébként fix 5 euró). A második autóbérlésnél szintén volt Georgiupoli (nagyon megtetszett, szívesen mennénk ide nyaralni is, lehetett rákot fogni, meg halakat is), aztán voltunk Elafonisiben. Az egy csoda, kihagyhatatlan, tényleg rózsaszínes a homok, sekély a part, finom meleg a víz. Gyerekkel ideális, igaz 2,5 óra az út. Aztán megnéztük még Falassarnát is, ami nagyon szép, de a strand a gyerkőcnek nem nagyon tetszett.

Előzmény: Tomata (79)
andudi Creative Commons License 2007.08.06 0 0 83
Szia!
Köszönön:o)
Mi a nyugati részen voltunk,Chania,Elafonissi,Preveli kolostor és a folyótorkolat,Kournas-tó és a kis templom- Malemeben volt azt hiszem,ott készültek a képek.
Előzmény: Niki79 (82)
Niki79 Creative Commons License 2007.08.06 0 0 82

Szia!

Nagyon szépek a képeid, hol készültek? Mi is voltunk, de szerintem mi ide nem jutottunk el. Mi csak a keleti részt tudtuk nagyjából körbejárni. SAJNA!

Üdv. Niki

 

Előzmény: andudi (77)
szkati Creative Commons License 2007.08.06 0 0 81
Természetesen Szentföld-túrát akartam írni, de gondolom, hogy aki akarta megértette.
Előzmény: szkati (72)
andudi Creative Commons License 2007.08.06 0 0 80
Szia!

Én a helyedben nem mennék sem a viziparkba,sem Santorinire.A viziparkba azért mert azt találsz itthon is,Santorinire pedig azért mert a 3 évesedet sajna még nem nagyon érdeklik a természeti szépségek,és ha nagyon meleg van akkor csak nyüglődik/bár nyilván Te ismered a saját gyerekedet/.A gyors hajóval 2 óra alatt át lehet menni,utitársaink azzal mentek 60 Euro volt fejenként,és több idejük volt nézelődni.Az én fiam nem bírja a hajót,csak Daedalonnal,attól viszont bealszik:O)Mi azért nem mentünk Santorinire,mert neki rossz élmény volt a tavalyi Zakynthosi sziget körüli hajóút,és kérte,ha lehet ne hajózzunk.

Menjetek inkább Elafonissire,ott a bokáig érő langyos víz nagyobb élmény lehet neki.
Bár ott meg sokszor fúj a szél,igaz máshol is:o)
Előzmény: Tomata (79)
Tomata Creative Commons License 2007.08.06 0 0 79

Köszönöm NGY72!

 

A szállónk, ahogy kutakodtam infok után, a homokos parton van. Ha nem, akkor egy kis séta belefér.

Az autókölcsönzős tippet köszönöm, mert bár Neckermann szervezésében megyünk, ismerem a helyzetet, amikor "ajánlanak" autókölcsönzőt (persze a legdrágábbat általában).

Santorinire egy napra mentetek?

Kitesz a hajó és azt csinálsz, amit akarsz?

Ezt nem tudom, ezért is kérdezgetek és vagyok bizonytalan, mert túl sok szervezkedére már nem lesz időm.

Autóval még hová kirándultatok?

Abban a bizonyos víziparkan voltatok? Vita alakult ki: a párom menne, én nem, mert így is kevésnek érzem az időt, és időpocsékolásnak érzek egy csúszdaparkot. (Lehet, hogy nincs igazam.)

 

Üdv.

jolanda Creative Commons License 2007.08.06 0 0 78
Köszi , hogy megmutattad, különösen a naplemente tetszik!
Előzmény: andudi (76)
andudi Creative Commons License 2007.08.06 0 0 77
Ez volt az első krétai nyaralásunk,de nem az utolsó.Teljesen beleszerettünk ebbe a csodálatos szigetbe,még a 9 éves fiam is felfedezte,hogy a nyaralás nem csak a tengerparton homokozásból áll,örült,hogy minden nap más-más helyre kirándultunk.
Mondjuk Knossos 45 Celsiusban nem nagyon kötötte le:o)
andudi Creative Commons License 2007.08.06 0 0 76
Sziasztok!

Látom,ez valóban barátságos topik,úgyhogy jönnék én is:O)

Elsőre pár kép,Fuji S6500fd-vel készültek:
raulista Creative Commons License 2007.08.05 0 0 75
Sziasztok!
Ez a hely tele van ismerőssel:)
Jövőre Krétával kacérkodom, Rethymno és Georgiupolis a két település, ami szóba jött. Eddig még nem találtam megfelelő szállást, úgyhogy szorgalmasan olvasgatni foglak benneteket, kinek mi a tapasztalata.
szkati Creative Commons License 2007.08.05 0 0 74
Na majd igyekszem! Nagyon szeretek fényképezni, de csak amióta digitális van. Ha belegondolok, hogy az én fujim az első digit gépek egyike( na nem azért de annakidején, már nem tudom mikor, kb. 6-8 éve még 130 ezer volt) A férjem, aki egyébként diára dolgozott mindíg( aztán persze vagyonért átrakatta a 30 év termését, meg a gyerekeket ), megirígyelte, hogy akármikor hazajövünk én csak putty és már mutatom is a gyerekeknek. Azóta persze vett magának egy hyper-szuper csodagépet,. NA ennyit a digitről!
Előzmény: jolanda (73)
jolanda Creative Commons License 2007.08.05 0 0 73

Megértelek, én is nehezen váltam meg a régi géptől, majd hamar beleszerettem az 5600-asba, aztán látod, már az sem elég:-)

Kellemes ismerkedést és használd ki a nagy felbontás előnyeit!

 

templom 1

 

 

 

Előzmény: szkati (72)
szkati Creative Commons License 2007.08.05 0 0 72
Jövő hétre tervezzük a vásárlást és mégegyszer nagyon köszönöm a segítséget! Úgy sajnálom a régi gépemet, de a lányom szerint már semmit se ér. Kár! Ő az A 310-es Fujiját egy Nikonra cserélte( mármint nem ő, hanem a drága édesapja), miután 14-én egy Szendföld-túrára indul 14 napra Izraelbe és a lehető legjobb képeket akarja csinálni. Ez a kis gép mindent tud, de nekem mégsem elég vonzó. Fiatalok imádják a kis gépeket. Én nem annyira, nem tudom miért.
Előzmény: jolanda (70)
jolanda Creative Commons License 2007.08.05 0 0 71

 

...géppel készült... Bocs!

Előzmény: jolanda (70)
jolanda Creative Commons License 2007.08.05 0 0 70

Szia Szkati!

Megnéztem az 1400-as Fuji adatlapját és úgy gondolom, első lépésként megfelelő lesz 5600-asra váltanod. Én is a hasonló kvalitású A205s-ről léptem és már a nagyobb felbontás is élmény, a többi pluszról nem is beszélve!

Remélem, hamarosan megcsodálhatjuk az új gépel készült képeidet! Jó fényeket!

Előzmény: szkati (67)
NGY72 Creative Commons License 2007.08.05 0 0 69

Szia Tomata!

Mi is gyerekkel voltunk Rethymnoban, igaz a Máté már 5 éves.

Nem tudom a Ti szállodátok hova esik a városon belül, mi a szélén voltunk, ott nem volt valami jó a strand, nagy hullámok voltak és kavicsos volt a part. Minél beljebb mentél a város felé, annál jobb lett a strand, szép homokos és viszonylag lassan mélyült.

Autót először a Neckermannon keresztül béreltünk, egy opel corsát 3 napra 130 euróért, aztán a parti sétányon található Intercity kölcsönzőtől 4 napra egy ford focust 207 euróért. Teljesen korrektek voltak, jó minőségű, alig futott autót kaptunk.

A város maga gyönyörű, esténként nagyokat lehet sétálni.

Santorini kb. 4 és fél órás hajóútat jelent egy 5 emeletes, mindennel felszerelt hajón ami a kikötőből indul, a jegy 80 euró. Mivel mi már régebben voltunk, most nem vállaltuk be, de szerintem megéri, gyönyörű. Állítólag a gyerekeknek játszószoba is van a hajón.

Ha szép homokos, igazán lassan mélyülő partot akartok, ami közel van Rethymnohoz, javaslom Georgioupoli-t javaslom, csak 25 km és ideális kicsi gyerekkel. Igaz a part keskeny, de több km hosszan válogathatsz.

Ha van kérdésed nyugodtan írj.

Előzmény: Tomata (66)
szkati Creative Commons License 2007.08.05 0 0 68
Nekem is van hasonló!
Előzmény: NGY72 (58)
szkati Creative Commons License 2007.08.05 0 0 67

Kedves Jolanda!

Nekem idáig, éveken keresztül egy Fujifil Finepix 1400-as-som volt 3x optikai zoommal és 1,3 megapixellel. Egyszerűen imádtam( imádom), de hát az idő szava mást mond. Ha most őszinte akarok lenni, akkor nem is igen értem, amiket írsz, de biztosan igazad van, hogy ez egy komoly gép. Szóval ennek ellenére azt hiszem, hogy nekem elégséges lesz az 5600-as, de azért köszönöm a segítséget!

Előzmény: jolanda (60)
Tomata Creative Commons License 2007.08.05 0 0 66

Sziasztok!

 

Végigolvastam ezt a fórumot, sok jó dolgot találtam.

 

Mi jövő héten indulunk Krétára, Rethymnon a cél, a Hotel Atlantis Beach.

Szívesen vennék a várossal kapcsolatban minden infót.

A fórumot olvasgatva motoszkál a fejemben egy kirándulás Santorinire. Gondolom hajót találunk a kikötőben, de mivel a kislányunk még csak három éves (napközbeni alvásigénnyel), nem tudom, hogy elinduljunk-e egy egész napos túrára vele.

Autót biztosan bérlünk, hogy ha nem is túl messze, de néhány közeli helyet megnézzünk. Agrioupoli, Koura-tó, stb.

Ha van valakinek ötlete, hogy kisgyerekkel hová érdemes még menni, kérem, írja meg.

 

Mindenkinek nagyon szép nyaralást kívánok!

Lebenstod Creative Commons License 2007.08.04 0 0 65
Köszönöm.
Előzmény: fraula (64)
fraula Creative Commons License 2007.08.04 0 0 64

Szia Lebenstod,

 

Két éve szept 22-től okt 6-ig voltam Krétán. Szerintem nagyon jó idő volt. Egy este volt egy negyed órás zivatar és más semmi. Estére néha elkelhet egy könnyű kardigán és egy vékony len naci. Általánosságban olyan 25-28 fok volt árnyékban napközben, ami ugye a napon sokkal többnek érződik, éjjel sem volt kevesebb 18-20 foknál. Strandolni simán tudtunk, a tenger még jó meleg olyan 24-25 fokos volt. Ami inkább zavaró volt a strandon az a szél, ekkor szinte állandóan fújt, amúgy is állandóan fúj, de ekkor elég erős volt. Viszont ha felmentél a partról a hotelek, apartmanok, házak közé ott meg hiányzott, mert úgy megállt a meleg ott.

Szerintem nyugodtan vágjatok bele, főleg mivel év eleje óta mindenki azt jósolja, hogy ez az elmúlt 100 év legmelegebb éve. Ebből kiindulva valószínűleg még jobb idő lesz, mint akkor volt amikor én voltam.

Kirándulásokra például sokkal jobb, ha nincs az a dög meleg, mert úgy csak egy kínszenvedés, főleg Knossos és a Szamaria szurdok elviselhetetlen ha van 30-35 fok árnyban vagy még több.

 

Előzmény: Lebenstod (63)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!