Keresés

Részletes keresés

muggli Creative Commons License 2005.08.12 0 0 2664

H.Balázs!

Egy két évvel ezelőtti hozzászólásodban írtad a következőt:

"Másik érdekes elképzelés: Mi-24-esek a vietnami háborúban. Ezúton is üdvözlöm ezt a "szakértőt"!"

Volt! Ez a változat:

(A fotó a Hanoi-i Katonai Múzeum szabadtéri kiállításán készült, a Chuong Chinh utcában, Hanoiban. :-))) )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Üdv: muggli©

Előzmény: H. Balázs (637)
muggli Creative Commons License 2005.08.12 0 0 2663

Hát, nem szó szerint, de verbálisan eléggé intenzíven. Kissé visszás volt, mert tavalyelőtt azért nem volt ez ennyire durva. Egyébként nem 18.30-kor kezdték, hanem már 18.00-kor. Mindenki ész nélkül csomagolni kezdett, a gépek leponyvázva, valahogy az volt az érzésem, hogy az a...ba kíván a rendezőség. Vasárnap este nem volt ilyen katasztrofális, akkor viszont már fél ötkor összepakolt több kiállító is. Ami nem tetszett, az az volt, hogy az ingyenes parkolót kivágták a reptér nyugati végétől kb 1 km-re lévő búzamezőre, ahonnan majd két km volt az első "Beléptető pont". A reptér keleti végénél, a főbejárat felőli parkoló fizetős lett, de ez csak a legutolsó táblán volt feltüntetve. Innen könnyedén megközelíthető volt a statikus sor és a középső rész, de a LI-2-est pl meg sem lehetett közelíteni. A kiállítók (a külföldiek) nagyon készségesek voltak, a 29-esben készült fénykép (saját géppel) a szlovákoknál ingyen volt, a hazai fotó (szutyok polaroid) 800Ft. A lengyelek megengedték, hogy a fiamnak megmutogassam a SZU 22-t, a hazaiak kizavartak a kordon mögé, mikor mondtam, hogy a személyzet engedélyével jöttem be, közölték, hogy azok nem engedhetnek be. Szóltam az egyik lengyelnek, amire ő odajött és rögtön nem volt baj az ottlétünk (hallván a lengyel beszélgetést), a hazai őrhölgy otthagyott minket. Az sem hatotta meg, hogy van kiképzésem a gépek körüli mozgásra, mivel ezt csináltam két évig, meg egy jónéhány tartalékos hónapon át. Hozzá nem nyúltam semmihez, csak mutogattam és végig fogtam a gyerek kezét, nehogy rossz helyre menjen. Szóval ettől eltekintve, élveztem a lehetőséget, hogy ismét gépközelbe kerülhettem és a fiam is láthatta, hogy "mitől repül a repülő". Egyébként a bejárattól fogva érződött a szervező cégről, hogy nekik a pénzről szól az egész (3 éves korig nem kellett jegy, afölött 2000Ft-ért adták a belépőt a gyereknek, máshol, még Vietnamban is ilyen helyeken a gyerekeket nem is számolják, ők jöhetnek ingyen). Az, hogy egy darab sült kolbász és egy marék sült krumpli kevés uborkával 1600Ft legyen, kissé lehangoló volt. (Ha nem a fiammal vagyok, akkor inkább kibekkeltem volna a hazamenetelig kaja nélkül. Egyébként az 5 és fél éves fiam nem sokat hagyott az 1600 Ft-ból, pedig a képeken látszik, hogy nem egy dagadt, nagyevő fajta.)

Összegezve a dolgokat, a külfödi kiállítók nagyon kedvesek voltak (mindenhol jelvényeket, matricákat kaptak a gyerekek, minden megközelíthető gépbe bemászhattak, még a német F4-esbe is megpróbálta a szerelő felvinni, gurulós létra nélkül nem ment sajnos, de megpróbálta legalább), ahol volt közös nyelv, rögtön mesélni kezdték a gépek tulajdonságait, műszereit (sok helyen volt, mert két szláv és két egyéb nyelvet beszélek). A "Rendező" kitűzős emberkék informáltsága alulmúlta a várakozást, az őrszemélyzet amolyan "katonás" volt, a rendező cégen pedig a pénz szaga érződött. Még a török F5-öshöz is odavitt az egyik pilóta, csak sajnos addigra kimerült a fényképezőgépem akksija.

Azért a következőre is elmegyek és viszem a gyerekeimet is.

Üdv: muggli©

Előzmény: Leadfoot (2661)
zizikém Creative Commons License 2005.08.12 0 0 2662

Parkolóban árultak-e jegyet?

 

Én már megvettem jóelőre 3500-ért egy lottózóban. A 4-es parkolóban volt egy mobil lottózó, szóval szerintem ott is lehetett jegyet venni.

Leadfoot Creative Commons License 2005.08.12 0 0 2661
Én nem maradtam addig. 18:30-kor tényleg elkezdték "erőszakkal" kiterelni a jónépet?
Előzmény: Mumus Mumus (2659)
Klexi Creative Commons License 2005.08.12 0 0 2660

Muggli!

Ez nagyon szép volt Tőletek, de ha lehet, legközelebb az aranyhalat ne menesszétek ilyen könnyen:)) Legalább egy hamarabbi repnapot -javasolhatom a 2005. 08. 03-14-es időpontot- csikarjatok ki belőle. :)

Alexa

Előzmény: muggli (2658)
Mumus Mumus Creative Commons License 2005.08.12 0 0 2659

Szép volt, jó volt...mikor lesz legközelebb : )

 

Ami hiányzott: igazi nagy vas (B52, C5, An124? brrr)

 

Az amik voltak már itt eleget, nekem nagyon nem hiányoztak (talán egy F22). De az oroszok jöhetnének már! (Szu 27, Tu22 M3, Mig 31...) Legalább lenne egy kis izgalom is.

 

A szervezés jó volt. Kivéve a beléptetést. Amikor a parkolóknál is árulták a jegyeket nem volt ilyen gáz.

 

A jegy ára elfogadható volt. A 18.30-as záróra nem.

 

Most már nincs más hátra, varjuk a következőt.

muggli Creative Commons License 2005.08.12 0 0 2658

Klexi!

A brekus a parkolónak kinevezett mező lakója volt és maradt is, fotózás után családilag szabadon engedtük. :-))

muggli©

Előzmény: Klexi (2653)
muggli Creative Commons License 2005.08.12 0 0 2657

Szia Klexi!

Ha emlékeim nem csalnak (anno katonaidőmben AN-26-os szerelő voltam), akkor ennek a kütyünek a (bece)neve "Hörbölő" és eredetileg MIG-15-ös hajtóműből és az azt toló teherautóból állt. A mostaniak nem tudom milyen turbinák, de már nem a 15-ösé van felszerelve (az kövérkésebb). Szolnokon még nekünk a régi volt, olyan négyzetméteres táblákban szaggatta a jeget a pályáról (10 - 30 cm vastag jégről van szó). Nem csak jégtelenítette a pályát, de fel is szárította. A működése pofonegyszerű, a hajtómű menetiránnyal szemben működött, a teherautó meg tolta előre.

A képeimmel kapcsolatban köszi a dícséretet, ennél sokkal többet csináltam, de a párszáz km/h-val haladó gépek sokszor gyorsabbak voltak. :-)) Sok szép tájképet csináltam! :-))))

muggli©

Előzmény: Klexi (2653)
Captain Thomas Creative Commons License 2005.08.12 0 0 2656

Remélem szombaton 3 és 4 között nem nézted:)

 

Szerintem kisebb megszakításokkal akkor is követtem az eseményeket, de már nem emlékszem mi volt az említett időszakban :) Akkor Te közvetítettél? :)

Előzmény: --Reaper-- (2652)
Klexi Creative Commons License 2005.08.12 0 0 2655

Szia!

Köszi! Hát erre most nem volt szükség:), főleg szombaton, amikoris pecsenyére sültem. Te mit szólsz a repnaphoz és a képekhez?

Alexa

Előzmény: su37 (2654)
su37 Creative Commons License 2005.08.12 0 0 2654
Szia!                                                                                                                                 A 09851-es képre gondolsz? Télen a kifutón és a gurulón ezzel a szerkezettel olvasztják fel a havat és a jeget.
Előzmény: Klexi (2653)
Klexi Creative Commons License 2005.08.12 0 0 2653

Szia Muggli!

Megnéztem a képeidet. A levelit is ott kaptad le? :) Tudsz róla, hogy a jetfly.hu -n repnapi fényképversenyt hirdettek? A kötelékes képeid nagyon tetszenek, meg jónéhány azokon kívül is. A teherautón az a porszívó-szerű ormány mi célt szolgál?

Alexa 

Előzmény: muggli (2650)
--Reaper-- Creative Commons License 2005.08.12 0 0 2652
Remélem szombaton 3 és 4 között nem nézted:)
Előzmény: Captain Thomas (2651)
Captain Thomas Creative Commons License 2005.08.12 0 0 2651

Más: Látta valaki a internetes közvetitést. Tők érdekes volt.

 

Igen, én ott néztem végig az egészet :) Sokat gondolkodtam menjek-e, de aztán a maradás mellett voksoltam. Amikor pedig megláttam, hogy a hollandok nem az átfestett bemutatós gépüket hozták, akkor teljesen megnyugodtam (az volt az egyik, amiért kimentem volna). A programból talán a Mig-29-es "kobra közben infracsapdázunk" mutatványát emelném ki, az nagyon jól ki lett találva.

 

Ahhoz képest, hogy ingyenesen lehetett nézni egész jó volt a műsor, igaz olyan összedobott helyszini közvetitésnek tünt, amikor nincs igazi rendező és probál valaki helyette összehangolni egy közvetitést...

Hát igen, néha elég gáz volt, de én is úgy voltam vele, hogy legalább ingyen láthatok mindent itthonról. Egyébként szerintem nagyon jó ötlet volt, nem tudom, próbálkoztak-e ilyesmivel máshol.

Előzmény: Kele64pisti (2620)
muggli Creative Commons License 2005.08.12 0 0 2650

Üdv Mindenkinek!

Én is kint voltam a hétvégén Kkeméten, a repülőnapon. Sajnos mindkét nap csak délután sikerült kiérni, de csináltam egy marék képet, talá 10%-a élvezhető is. Megnézhető a www.muggli5.atw.hu oldalon. Ha valaki megdobna egy pár AN-26-os és MIG-29-es képpel a bemutatóról, nem dobnám vissza :-)). Ha esetleg kell valamelyik az enyémekből, írj egy mailt. 2 Mb/darab.

muggli©

Hülyesamu Creative Commons License 2005.08.11 0 0 2649
BMW7er: Egyrészt ez a sok "proli" tartja el a repnapot, és bizonyos szempontból ez a normális, másrészt azt gondolom, hogy a szlovákoknál, cseheknél, osztrákonknál is van annyi "proli" és besörözött német, mint nálunk. Pl. sokat elárul, hogy Hradec Královén, 2002-ben, egy olyan repnapon, amihez képest bármelyik Kecsó a kanyarban nem volt (spanyol Mirage F-1, olasz AMX, svéd C-130, Team-60, eggyel korábban pl. amcsi B-1) a vidápark egy óriás hajóhintával együtt közvetlenül a kordon mellett volt. Ott mégsincs szükség ilyen acélkerítésre.

papugaja: Azért a repülőnapnak is megvannak a maga szempontjai az időpont vonatkozásában, ha a kis Kecskeméti repülőnap beleütközik egy nagy, pénzes nyugati airshow időpontjába, akkor b...hatják az egészet, mert senki sem jön el a nyugatiak közűl. Talvaly ilyen volt Brno, és meg kell mondani, hogy az idén is ilyennek indult, de nagyon hamar áttették az időpontot egy héttel későbbre, amikor kiderült, hogy a szept 3-4-iki időpont ütközik a Giornata Azzurra-val. Egyébként nem tudom, hogy a díjugratásra mennyien érkeznek, de valszeg sokkal kevesebben, mint a repülőnapra.
Előzmény: Törölt nick (2641)
Klexi Creative Commons License 2005.08.11 0 0 2648

Látom, Te leszel a legújabb divatcsászár:), kényelmes (?) öltözék természetközeli színekben, nem koszolódik egykönnyen, így vevőköröd nyugodt szívvel helyezheti el bájos hátsóját a betonra, körülményeihez képest kényelmesen. Pontosan értem az indítékod, nem leszek ellenfeled a női ruha készítésben, hiszen én a férfiruházatot fogom gyártani:)))

Szakmai? Hát mi a szakmád?:)

Alexa

Előzmény: tomp (2647)
tomp Creative Commons License 2005.08.11 0 0 2647

 

Ez kizárólag csak szakmai jellegű érdeklődés...:)

Egyenruha, elhelyezés, körülmények stb...:))))

 

Előzmény: Klexi (2645)
Ercsa Creative Commons License 2005.08.11 0 0 2646
Rendicsek:)
Előzmény: Klexi (2644)
Klexi Creative Commons License 2005.08.11 0 0 2645
Mennyivel könnyebb egy egyszerű nőnemű látogatónak!:))
Előzmény: tomp (2642)
Klexi Creative Commons License 2005.08.11 0 0 2644

Szia Ercsa!

Úgy gondolom, inkább örüljünk annak, ami volt, legalábbis én ezt csinálom.

Két év alatt meg majd kitanuljuk a csíziót, aztán mi leszünk a legkritikusabbak!Jó?:)))

Alexa

Előzmény: Ercsa (2637)
Klexi Creative Commons License 2005.08.11 0 0 2643
Főleg mert ha egy ilyen embert baj ér, akkor a rendezőséget veszik elő miatta.
Előzmény: Törölt nick (2641)
tomp Creative Commons License 2005.08.11 0 0 2642

Szubjektív beszámoló:

 

Nagy.

 

- Halló hármas gép, itt a parancsnok! Azonnal vakarja meg az orrával  a kettes hátsóját!

- Értettem!

 

Tegnap ellenségek, most már haverok.

 

Azért a legszebb gép kétségtelenül a MIg-29. Főleg ha hazai :)

 

Na jó ez is szép.

 

Adásszünet idejére az egyszerű hímnemű látogató kénytelen más szépségek után nézni. A női szakasz.

 

A mudzsahedin rémálma III.

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.08.11 0 0 2641

A kerítés témához: Ne magatokból induljatok ki. Sajnos a repnap az utóbbi időben (legalábbis a mostani biztosan), elment egyfajta proli majálisba, ennek megfelelően, egyre több hülye ember is volt a közönségben. Tanuja voltam, amikor a szombati nap végefelé miközben mentünk ki a tömegben a kerítésekkel övezett sikátorban, néhány okostóni gondolt egyet, és egy ponton szétszedte a kerítést, gondolván, hogy majd levágják az elkerített részen keresztül az utat, és egyenest eljutnak a parkolóhoz.

Mit tesz isten, az első néhány hülye után a tömeg fele -mint a birkák-, mentek utánuk. A dolog vége az lett, hogy felfegyverzett járőrök toloncolták vissza őket a kijelölt útra, méghozzá igen kemény hangnemben. A sok napernyős vattacukros ostoba meg tele gatyával rombolt vissza a helyére.

Most képzeljül el ugyanezt a kifutó közelében.

Én azt gondolom, a proli magyarnak sajnos saját érdekében kell a kerítés.

Égensétáló Lukács Creative Commons License 2005.08.11 0 0 2640
Én egyiken sem látom őket de ez valszeg az én hibám. A 747-et a 340-től még megkülönböztetem (púp, szárnnyilazás) de a 767-et a 330-tól 10km távolságból már nem vállalom :-)
Előzmény: Hülyesamu (2626)
papugaja Creative Commons License 2005.08.11 0 0 2639
"Ha legközelebb lesz repnap, tutira elmegyek már csütörtökön, megszállok valahol a közelben"

Ha jó érzékkel nem megint arrra a hétvégére időzítik, amikor egy másik olyan esemény is van Kecskeméten, ami egymaga képes megtölteni a környék szálláshelyeit (Díjugrató világkupa).
Örülhettek a vendéglátósok, meg lóbarátok akik beszorultak a dugóba. Hogy a lovakat zavarta-e esetleg a zaj, azt már nemtom.
Előzmény: Leadfoot (2617)
Ercsa Creative Commons License 2005.08.11 0 0 2638

A hangok engem is lenyűgöztek, élőben még nem hallottam így repcsiket, kivéve mikor utaztam repülővel, de az teljesen más volt:)

Hasonló élmény lehetett nekem is, mint az általad említett barátnak:)

Előzmény: Leadfoot (2619)
Ercsa Creative Commons License 2005.08.11 0 0 2637

Örülök, hogy legalább veled egy véleményen vagyunk a repülőnapot illetően:)

Nagyot csalódtam, mikor sok rosszat olvastam róla, de hát nyilván, aki kimondottan szakmai szemmel látogat oda, hiányolhat ezt-azt:)

Majd legközelebb már lehet én is fogok valamit hiányolni:)

Előzmény: Klexi (2628)
Hülyesamu Creative Commons License 2005.08.11 0 0 2636
A legjobb dinamikus program valószínűleg mindig az érkezési napon van.
Előzmény: Mahawk2 (2632)
Hülyesamu Creative Commons License 2005.08.11 0 0 2635
Én inkább képnézegetőnek mondanám :)))
De tegnap este böcsülettel elolvastam a Perui Légierős cikket, pedig vagy 10 oldal :)
Előzmény: Mahawk2 (2633)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!