Keresés

Részletes keresés

zildi Creative Commons License 2006.02.16 0 0 6526

én azt is gondolom, hogy HA ETETJÜK, ERŐSEBBEK LESZNEK, és talán nehezebben betegszenek meg, mint a legyöngült állatok.

nálunk Budán egy társasházi kertben nagyon nagy forgalom van, sajnos csak a szomszéd néni tudja figyelemmel követni, de sok szotyi fogy el naponta. egy kosárba teszek minden reggel szotyit és nem tudom melyik madárka eszi, de a kosárban kibontja és a héja benne marad a kosrában, nyilván benne ücsörög és kajál.

Előzmény: stiglinc (6520)
jbtoth Creative Commons License 2006.02.16 0 0 6525

Csontollúakat én is hallottam ma reggel csilingelni :)

Valószínűleg nálunk is a szomszéd fáján voltak, de az óriási ködtől sajnos nem láttam őket, csak hallottam :(

Előzmény: stiglinc (6522)
jbtoth Creative Commons License 2006.02.16 0 0 6524

hu-huuuu, mi volt ma reggel nálunk :))

Elképesztő mennyiségű fenyőpinty :)

Férjecskével tippelni próbáltunk, és kb. 200-250 pintyőre saccoltuk a ma reggeli invázió mértékét :)

Hihetetlen madárcsicser, az égből folyamatosan hullottak a hóval együtt.

Korábban nálunk sem voltak sosem, tavaly egyetlen egy példány látogatott meg miket, egyszer.

Na most mindenért kárpótolnak minket.

Szavakat nem találok rá, hogy milyen volt a ma reggel :))

 

wadr Creative Commons License 2006.02.16 0 0 6523

"Valakinek nagyon érdeke ez a hisztéria, az nyilvánvaló. Csak az nem, hogy pontosan kinek is?"

 

Gondold végig, mivel jár egy ilyen járvány!

 

Az emberek megrohamozzák a patikákat, és mindenféle "ellenszert" összevásárolnak.

Hirtelen elkezdenek "egészségesen élni, tisztálkodni, tehát megnő a forgalma a vegyszereknek, tisztítószereknek, gyógyszereknek. Kinek jó ez?

 

Elpusztítják a helyi szárnyasok tömegét, és jöhet az import hús! Kinek jó ez?

 

A húsfeldolgozásra, hús értékesítésre szakosodott vállalkozások csődbe mennek, jöhetnek az import multik! Kinek jó ez?

 

Soroljam még?

 

Ezek után csodálkozunk rajta , hogy nagy üzlet a madárinfulenza?

Előzmény: -guess.who- (6514)
stiglinc Creative Commons License 2006.02.16 0 0 6522

 

Ezek a csonttolúak még jobban kiborítanak engem, mint a madárinfluenza :-)))

Minden délután látom őket a szomszéd fáján, vagy keringenek felettem és közben csilingelnek, de az istenért se szállnának le...

Vajon hol volt ez a rengeteg fenyőpinty korábban? Hozzánk is hatalmas tömegben járnak az idén, előtte meg egy se volt...

Előzmény: mézontófű (6521)
mézontófű Creative Commons License 2006.02.16 0 0 6521

stiglinc,

ma hatalmas tömegű madár jött, a csonttollúak is itt csilingeltek a szomszéd fáján, úgy néz ki, hogy ideért a fenyőpinty-felhő...

:)))

Előzmény: stiglinc (6520)
stiglinc Creative Commons License 2006.02.16 0 0 6520

 

A korábban ribizli által belinkelt állatorvosi oldalon írnak részletesen és közérthetően (és szakszerűen!) a madárinfluenzáról.

Pl. ez a mondat is onnan származik:

 

"Fontos hangsúlyozni, hogy a galambok és a vadon élő énekes madarak téli etetése nem növeli az emberi influenzás megbetegedések kialakulásának veszélyét."

Ha a házatokban felhorgadnak az indulatok, nyomtasd ki ezt az információs anyagot és tedd ki a faliújságra.

Előzmény: kakukkfűvirág (6518)
operet Creative Commons License 2006.02.16 0 0 6519
Szultán!
ÜDV néked .!Hasonlóan nem érdekel a média felfújt profit hajhász undorító hozzá állása. Csak így tovább . Eztán is etetünk s ha kell sérült madarat megpróbálunk megmenteni . Ahogy a rézbőrüek mondák vala " amíg a fű nő a szél fúj s az ég kék"
uff szóltam : operet
Előzmény: Szultán. (6511)
kakukkfűvirág Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6518

Sziasztok!

Társasházban élek.Az erkélyen etetem a madarakat. A társasház minden évben új házirendet szavaz meg. Minden házirendben kihangsúlyozzák, hogy nem szabad etetni  a házhoz és környékére szoktatni a madarakat. Kert is van.

Na, most kapok a fejemre.

Előzmény: -guess.who- (6514)
magyarliba Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6517
Gyógyszergyártók esetleg???
Előzmény: -guess.who- (6514)
stiglinc Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6516

 

kesedeve = keseredve

stiglinc Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6515

A PoliDiliben már két topic nyílt a madárinfluenza témával kapcsolatban...

Mondjuk, a helyét legalább eltalálták, de azért nagyon szomorú nap ez a mai...

Ennyi ostoba emberrel élek én egy országban????

 

Az Indexnek is az a legnagyobb baja, hogy " már kedd este tudták... és csak szerda dél körül jelentették be..."

 

meeeeeeeeeeeeeer, akkor mi van, ha józsi már kedden este megtudja??????

 

El vagyok kesedeve, ki vagyok borulva - de főleg az emberi hülyeség mértéke miatt.... és ha elgondolom, hogy az. un. "értelmiségiek" gerjesztik ezt a hisztérát.... 

Előzmény: -guess.who- (6514)
-guess.who- Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6514

Nem volt olyan régen, amikor az állatkínzással kapcsolatos törvényhez gyűjtöttek aláírásokat. Most várhatjuk, hogy rövidesen a vándormadarak elpusztításáért fognak síkra szállni? Esetleg az a következő, hogy darabonkénti fejpénzt fizetnek majd értük?

És rosszabb perceimben már várom (a kerti tavas békabrekegés mintájára) a szomszédok madáretetések miatti feljelentésekkel való fenyegetőzését...

 

 

Valakinek nagyon érdeke ez a hisztéria, az nyilvánvaló. Csak az nem, hogy pontosan kinek is? A madaraknak biztosan nem...

 

 

(Viszont Ribizli: lehet, hogy akár még jó is kisülhet belőle, hiszen talán a talján "mindentlövök" vadászoknak elmegy a kedvük a vadászattól emiatt a műbalhé miatt... Vagy ez csak utópia?)

Előzmény: ribizli (6512)
mézontófű Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6513

Így van ahogyan írjátok...hozzátéve, hogy továbbra is enni fogok csirkepörköltet...Normálisan élni, normálisan gondolkodni és ennyi elég is..

(Azért a csirkepöri nem igazán madárbarát megjegyzés, de nézzétek el)

:))))

Előzmény: ribizli (6512)
ribizli Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6512
Örülök, hogy itt a többség a madarakkal van!
Szerintem is sokkal nagyobb gond, ha "ártatlan" és egészséges madarak tucatjait pusztítják el.
Arról nem is beszélve, hogy a telelőhelyről visszatérőben nyilván sok madár fog elhullani a természetes kiválasztódás törvényszerűsége miatt - a gyengék ugye, akik nem bírják ki végig a vándorlást. Nekik ugyan már mindegy lesz, de a pánik miatt bizony komoly károk keletkezhetnek pl. a ritka és szigorúan védett fajokban.
Emlékezzetek csak vissza, egy-egy csempésznél milyen mennyiségeket találtak az ellenőrzésnél, mind-mind nagy eszmei értékű kis énekesekből.

Én úgy gondolom, jó példát kell mutatnunk, valamint pozitívan gondolkodva segíteni a madaraknak - ha mindenki farkast kiált, akkor tényleg eljön.

És nem hiszem, hogy korábban egy bepiszkított itatótál tisztítása után nem mosott volna minden "épeszű" ember kezet.
ribizli
Szultán. Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6511

Én nem tudom... de a házunknál az eresz alatt tavaszon rozsdafarkúak fognak költeni, a szőlőben kenderike (remélem ahogy eddig), a fenyön búg a gerle..., ha nem is etetnek a szüleim, de itatni annál inkább, aki szokta, tudja meleg nyári napon milyen nagy a jövés-menés az itatóknál. Az erdőre ezután is elmegyek (és nem fertőtlenítem, ahova leülök), az öreg, elvadult almafáról leveszem az ómát és az ingem ujjába törlöm, mint mindig... és csak remélem, hogy a rokonok az istálló bejárata fölött nem tömik el a berepülő nyílást, hogy a fecskék meghozhassák a nyarat, mert ezek nélkül biztosan lehet élni, csak valahogy szomorúbb lenne.

Előzmény: stiglinc (6509)
wadr Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6510
Ez a helyes hozzáállás!
Előzmény: stiglinc (6509)
stiglinc Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6509

 

Érdekes, a macskás, a virágos, a kerti tavas, a kóbor kutyás topicban még nem értesültek a madárinfluenzáról...

 

Viccet félretéve, nagyon szar a helyzet. De nem azért, mert holnap elkapjuk az etetőnkre járó cinegétől a kórt és már írhatjuk is a végrendeletet. Hanem azért mert ez a betegség inkább gazdasági jelentőségű, ahogy mások is írták már előttem. Az én cégem nagyon meg fogja szívni, meg még jó néhányan, amíg a konkurrencia országában is meg nem jelenik a vírus. Amikor minden ország fertőzött lesz, helyreáll a világbéke megint.

 

Tudom, hogy vicceltetek, de az etető áthelyezése 10-20 méterre nem oszt nem szoroz. Én inkább arra gondolok, hogy amíg etetek, a madaraim nem járnak be ungot-berket táplálékért, mintegy helyhez kötöm őket, nem fertőzött helyhez és így nem fogják távolról behurcolni a vírust. Nem biztos, hogy igazam van, de hiszek a saját elméletemben :-)))

 

Mindenesetre, ha hullát találnék, gumikesztyűvel szedném össze és nem szagolgatnám-kóstolgatnám, pedig tudom, hogy egy hulla nem hulla a madárinfluenza esetében.

 

A legtöbb áldozatot nem a betegség, hanem az ellen valő védekezés fogja szedni.

 

És persze, minél kevesebbet foglalkozom a sajtóval...

 

wadr Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6508
Na jó! Azt csak jelképesen mondtam, mert én többnyire be sem kapcsolom!  :-)
Előzmény: Szultán. (6504)
Szultán. Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6506
A demokráciával nincs baj, az etikával, meg a fogyasztói társadalommal inkább... ha valakinek haszna származik belőle, azokat a döglött baromfiakat is feletetnék az emberekkel, szép haszon reményében... ez inkább gond.
Előzmény: mullerp (6485)
öregdiák66 Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6505
Sajnos nem tapasztaltam soha semmilyen hatását a madáretetésnek a gyümölcsfák kártevőinek a gyérülését illetően. Nyáron a kedvenceink elmennek a környező erdőkbe, mezőkre, külföldre. Még a leghasznosabbak a környéken fészkelő verebek.
Előzmény: Thor (6441)
Szultán. Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6504
Nem kell kikapcsolni a TV-t... csak átkapcsolni az olimpiára. :)
Előzmény: wadr (6477)
wadr Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6503

Hát erről beszéltem!

 

Eddig is létezett madárinfulenza, eddig is voltak áldozatai, de most van itt az ideje a hisztéria keltésnek!

 

Ha megnézzük, honnan indult el a hisztéria keltés, és mely területeket "nem érint" a betegség, akkor némi gondolkodás után rájövünk arra is , milyen gazdasági érdekek a mozgató rugói az egésznek (mert erről van szó).

Előzmény: tmbg (6500)
Csúcshegyi Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6502
Szerintem nagyvárosokban azért lesz nehezebb a védekezés, mert egy kis falut körül lehet zárni, se ki- se be, fertőtlenítés, összes baromfi leölése stb. De egy nagyvárossal ezt  nem lehet megcsinálni. Pedig minden járvány megfékezésének legelső teendője  ez lenne. (ld. Pandémiás Terv). Ezen túlmenően, egy vidéki baromfitartó elzárja a csirkéit és kész. Azok nem érintkeznek vadmadarakkal, és nem szállnak az ablakába, mint a városi galamb pl. Amúgy ez nem csak a bütyköshattyúk meg a nagyüzemi csirkék betegsége, találtak már papagájtól kezdve galambig minden madárban. Halálesetek eddig is voltak, de nagyon nem izgatott senkit, hogy a Távol-Keleten, valami izétől emberek is meghalnak. Csak most lett éles a dolog, hogy már itt van. Mindenesetre, most jöttem be, feltöltöttem az etetőket, a mogyoróbokor aljába kiszórtam a pintyeknek kb. másfél kiló szotyit, ha jönnek reggelizni (már 7-1/2 8  körül itt vannak!), nehogy hoppon maradjanak. A cipőmet kint hagytam a teraszon, kezet mostam, és most itt ülök. Fél hétkor meg megnézem, mit mondanak a híradóban. Aztán majd meglátom mit veszek belőle komolyan és mit nem. Reggel meg már madárfüttyre ébrededek, utána  kukkolom a kajáldákat, és nézem az elégedett madárpofikat. Nyitnikék-nyitnikék...
Előzmény: mullerp (6496)
wadr Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6501
A zöldikék már nálunk is kezdenek színt lelni, de itt most még fagy és egész nap párás-borongós idő volt. Nem a tavasz előjele.
Előzmény: mézontófű (6499)
tmbg Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6500
Az igaz, hogy a sokszor emlegetett emberi halálesetek az elmúlt 7 évben történtek, de 'valamiért' csak most időszerű erről tudni?
Előzmény: wadr (6492)
mézontófű Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6499

wadr,

nálam már tavaszi zöldben pompáznak a zöldikék, búgnak a gerlék és nagy csapat fenyőpinty takarította az etetők alját és fürödtek az olvadó hóban...

Előzmény: wadr (6497)
mézontófű Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6498

mullerp,

amennyit én erről tudok, aszerint sem a városok és a zárt baromfitartók betegsége; nem alszunk egy légtérben a bütyköshattyúkkal...

Előzmény: mullerp (6496)
wadr Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6497

 

 

 

Halotta szomszéd? Jön a madárinfulenza!

 

 

 

 

Már megint ezzel etetnek bennünket?!

mullerp Creative Commons License 2006.02.15 0 0 6496
Azert azt nem ertem, hogy a fovarosban miert lenne nehezebb a vedekezes? A csirkeolak elsosorban videken jellemzoek, mint ahogy a butykos hattyuk is... Es szerintem a megoldas, nem az hogy lezarjuk a telepulest es nem eszunk csirket... sokkal inkabb ellenorizni kellene, hogy a csirkeolak mondjuk zartak-e... par negyzetmeter csirkehalo es vedve vannak...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!