Keresés

Részletes keresés

benpeter Creative Commons License 2010.03.12 0 0 294

Szia!

 

Egy kis segítség: (Lehet, hogy már tudod)  Ha a kocán észreveszed, hogy a hátulja (nem a nemi szerve) piros, ez úgy értsd: hogy a "feneke", akkor aznap fog fialni. Bizosan észreveszed, én is észrevettem pedig előszőr láttam, olyan ember mondta nekem aki nem egy fialást vezetett le. ( Nem ment volna rá +1 nap szabadságom, ha hiszek neki.)   

 

Előzmény: zotyapeti (290)
benpeter Creative Commons License 2010.03.12 0 0 293
Szia! Én itt vagyok, megvettem a tanácsaitokra a malactápot, sokkal jobban ízlik nekik, mint az eddigiek. Ha minden igaz, akkor holnap kibetonozom az új ólban azokat a helyeket amit az előző adag disznó felbontott, és hétfő-kedden választok.   
Előzmény: törpecser (292)
törpecser Creative Commons License 2010.03.12 0 0 292

Sziasztok!

Sehooool sssssssenki??

Zotyapeti mi újság, vannak már malackáid???

(((nem történik semmi???)))

törpecser Creative Commons License 2010.03.11 0 0 291

 

Sziasztok!

A malacainknak mi  kb. 3 hetes kortól gyógyszeres tápot adunk, külön helyen, hogy a koca ne férjen hozzá. Ezt kapják kb. 10 hetes korukig. De több malac már az anyával is eszi a vályúból az ivós kaját. Ezután búzadara, árpadara és konci keveréket kapnak. A mértékkel valóban vigyázni kell választás idején, inkább kérjen a malac, minthogy túlegye magát. ((sajnos nálunk is volt régebben ödéma miatti elhullás és hát mért ne, de a legszebb pusztult el....))

A mostani malacaink a fentebb leírt keveréket vízzel higítva és szárazon is megeszik.

(reggel szárazon, este vízzel higítva, de külön vályúban sima víz is van előttük)

 

Üdv.

zotyapeti Creative Commons License 2010.03.11 0 0 290
Szia. Az adagokkal mindenképpen vigyázni kell,nekem már sajnos egyszer elpusztult egy malac ödémában.
Előzmény: benpeter (289)
benpeter Creative Commons License 2010.03.11 0 0 289
Szia!
Köszönöm.
Választás után lejjebveszed egy ideig az adagot az ödéma miatt, vagy eteted tovább ugyanúgy őket étvágy szerint?
Előzmény: zotyapeti (288)
zotyapeti Creative Commons License 2010.03.10 0 0 288
Sziasztok.Szia benpeter.Örülök hogy rátaláltál a fórumra.A kérdésedre leírom az én véleményem.Én 3hetes kortól szoktam berakni tejporos malactápot úgy hogy csak a malacok férjenek hozzá.Ezt a választásig nagyon megszeretik,utánna is ezt kapják 25-30kg-os korig tisztán és csak ezután kezdem keverni,vagy itt váltok koncis keverékre szép lassan.Szerintem otthon nemlehet olyan malactápot keverni amely felvenné a versenyt a gyárival(vitaminok,tejpor ,stb.).Hogyha mégis sikerül valószínű drágábban fog kijönni.Ezzel a módszerrel töretlen a malacok fejlődése és jól átesnek a választáson.Biztosan vannak más módszerek is remélem mások is leírják.
Előzmény: benpeter (287)
benpeter Creative Commons License 2010.03.09 0 0 287
Sziasztok fórumozók!
Tegnap találtam rá erre a fórumra, nagyon érdekesnek és hasznosnak találom. Egy Békés megyei faluba költöztem 3 éve, azóta tartok otthon állatokat, közte disznót, előtte semmilyen jószágom nem volt (lakótelep). Jan 23-án túl vagyok az első fialtatásomon, saját nevelésű koca 9 malac, 7 maradt meg (megfizettem a tanulópénzt, alacsonyra tettem az infrát nem maradtak meg alatta a malacok és kettőt agyonnyomott). Még tanulom a "szakmát" sok kérdésem van, elsősorban a darák keverési arányairól. Vásárolom a hozzávalókat és otthon keverem nem szeretnék gyári tápokat venni. A választással kapcsolatban lenne az első kérdésem: márc 24. körül választok, és úgy gondolom, hogy most kéne egy keveréket összeállítanom és rászoktatnom őket választásig ill. kb. hány kilós korig etessem velük ugyanezt.
kompot42 Creative Commons License 2010.03.09 0 0 286
:((Szia ,sejtem mire gondolsz így már én is jártam egyszer, remélem soha többet nem fogok így járni és te sem , sem senki akinek kocája van.A mélyhűtöm és a füstölőmet viszont teleraktam rá 3 hónapra,gondolom tudod kivel.:((
Előzmény: tabajd (285)
tabajd Creative Commons License 2010.03.09 0 0 285

Sziasztok!

 

A napokban rossz tapasztalatom volt, ezért feltétlenül javasolm a kutricát, különösen fiatal ( előhasi ) anyánál, legalább 1, de inkább két hétig.

 

Üdv

kisgazda17 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 284
Szia

Köszi a tippet. Én is gondoltam erre csak én a kezemet márton meleg vízbe mialatt forgatom őket. Neked szép kis állományod lesz:))
Hajrá libák:) és természetesen minden más állat:)
Előzmény: kompot42 (283)
kompot42 Creative Commons License 2010.03.08 0 0 283

Szia

ha rám hallgatsz akkor a tojásokat virág permetezővel reggel este finoman lepermetezed forgatás után ,elvégre a liba fürdik,és a csirketojásoknak sem ártasz vele ,nekem mindig bejött,már harminc libatojásom bentvan ,jövöhéten rakok még majd bele...:)

Előzmény: kisgazda17 (282)
kisgazda17 Creative Commons License 2010.03.07 0 0 282
Szia

ma beraktam őket a keltetőbe, volt már ami megöregedett, azt nem raktam be. Így 17 libatojás van benne, meg 30 tyúktojás. Én sem keltettem még libát de egyszer elkell kezdeni:)
Nagyon furcsa hogy még nem tojnak a libáid.
Nekem már 2 néma is elkezdett tojni.

Ha Isten jó időt ad, hétvégén építjük a tyúkülőt.
Előzmény: zotyapeti (276)
zotyapeti Creative Commons License 2010.03.06 0 0 281
Hello.Így már más a helyzet,ez már jó .Közben én is megnéztem ,van egy régi könyvem az azt írja egy kocának malacokkal minimum 7-7,5 négyzetméter hely szükséges.
Előzmény: san72 (280)
san72 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 280
Sziasztok.Helló Zotyapeti.Kösszi a választ,de nem jól írtam az előző hozzászólásomat.Az egész istálló egy tér lesz,és vas ráccsal 2 méterenként elválasztva fakkokra.A 2x3-as részben csak az üresen álló,vagy ellés előtt álló anyákat tartanám.Ellés után hozzányitnám a folyosó részt,így már 2x4 méter helye lenne.De az egymás mellett levő fakkokat is összenyithatóra fogom csinálni.Na valami ilyesmi:))).Ehhez így mit szólsz?
Előzmény: zotyapeti (279)
zotyapeti Creative Commons License 2010.03.06 0 0 279
Sziasztok.Szia san72.Az én magánvéleményem az hogy legyen legalább 3*3.Ha belegondolunk hogy lesz idővel egy 2-3 mázsás koca plusz etető,itató meg normálisan lefekhessen szoptatni.Ha pedig még a malacoknak is akarsz leválasztani egy részt akkor végképp kicsi.Én a sajátomat úgy tervezem megépíteni hogy minimum 3*3 plusz mellette lesz egy kissebb ahova kijárhatnak a malacok először infra alá később enni.És ha ezután teszünk mégegy 3*3-ast akkor két koca malacai járhatnak ki a középső ólba,válaszfal berakásával akár egyidőben.Mindenesetre nézz utánna máshol is.Zoli
Előzmény: san72 (277)
bolero84 Creative Commons License 2010.03.06 0 0 278
http://www.gazdapiac.com/csicsoka/csolyospalos.html
Csicsóka eladó!
Vegyszer mentes!
san72 Creative Commons License 2010.03.05 0 0 277
Sziasztok.Lassan nekiállok folytatni a disznóólakat.az lenne a kérdésem,hogy egy anyadisznónak elég lenne-e 3x2 méteres ólrész?Ugyanis az épület amit csinálok nyolc méter hosszú,és négy méter széles.viszont szeretnék bele egy méteres folyosót ahonnan etetek stb.
zotyapeti Creative Commons License 2010.03.04 0 0 276
Sziasztok.Szia kisgazda17.A lucerna nálam is nagyon fogy már a sajáton kívül vettem 3 nagy körbálát.A libatojásokkal kapcsolatban:az én magánvéleményem hogy rakd be a gépbe nehogy nagyon megöregedjenek.Egyébként bevallom én még libát nem keltettem .Én is most inditom szombaton a gépet 120db tyúktojással mind öt napon belül lett begyüjtve.Ez lesz a próbaüzem most vettem ezt a kockagépet,eddig a köralakú volt. Az én libáim még nem tojtak.Az iwiwet most rögtön megnézem.
Előzmény: kisgazda17 (275)
kisgazda17 Creative Commons License 2010.03.04 0 0 275
Szia

Köszi hogy érdeklődsz.

Biztos vagyok benne hogy egészséges kismalacaid lesznek:):)
És elégedett leszel:)

Borim jól van, egyre több ennivaló van a kertben neki amit nem is bánok mivel a lucernája vészesen fogy.

Épp azon tanakodok hogy tegyem-e keltetőbe a libatojásokat vagy várjam meg míg ráül valamelyik tojó.

A malackák is jól vannak,fejlődnek szépen.
Csak mi nem szoktuk őket kiengedni, de ez nem rajtam múlik, pedig ők is biztos élveznék.

Egyébként bejelöltelek iwiwen, bár láttam hogy nem túl sűrűn lépsz be.
Előzmény: zotyapeti (272)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.04 0 0 274
Üdv. Mindenkinek!!
Rég jártam erre!!!Ma egy hete inszemináltam a magyar nagyfehér kocámnat!! Remélem összejön a dolog!! 5-6 malaccal már én is kiegyeznék!!!
bolero84 Creative Commons License 2010.03.04 0 0 273
Hellóztok! Csicsóka eladó!
http://www.gazdapiac.com/csicsoka/csolyospalos.html
Étkezési célra is!
zotyapeti Creative Commons License 2010.03.03 0 0 272
Ja majnem elfelejtettem.Remélem tudsz jósolni.Egyébként én 5-6 egészséges malaccal megelégednék.
Előzmény: kisgazda17 (270)
zotyapeti Creative Commons License 2010.03.03 0 0 271
Szia kisgazda 17.Már régen írtál.Miújság a kecskéddel.Én ma délután ebben a szép időben kiengedtem a kocát a lókarámba.Nagyon jólérezte magát széttúrt mindent, utánna lapáttal kellett visszaállítanom az eredeti állapotot.Arra gondoltam a mozgás és a napfény jóhatással van rá.
Előzmény: kisgazda17 (270)
kisgazda17 Creative Commons License 2010.03.03 0 0 270
A türelem Rózsát Terem!!!

Ebben az esetben kismalacokat:)))
Jó sokat és erőset,egészségeset:))
zotyapeti Creative Commons License 2010.03.01 0 0 269
Sziasztok.Bocsi hogy beleszólok elég nagy ez a cipő én is beleférek.Most lesz májusban 9 éve hogy megvettük ezt a házat most talán sikerül nekiállni a disznóólnak is.Én is drukkolok a kocának.Az enyémnek továbbra is szépen ereszkedik a hasa de valószínű hogy később fog elleni mint ahogy az eladója állitotta.Ezért is jó a saját nevelés azzal nemjár így az ember.De ahogy a mondás mondja:szegény ember vízzel főz.Minden elővan készítve,nemtehetek mást mint várok.
Előzmény: san72 (266)
kisgazda17 Creative Commons License 2010.03.01 0 0 268
Hajrá:))
Előzmény: stangli2 (267)
stangli2 Creative Commons License 2010.03.01 0 0 267
Kész az ól, várja a malacokat, nagyon remélem, hogy a napokban ide is érnek..
san72 Creative Commons License 2010.02.28 0 0 266
Helló.Tényleg egy cipőben járunk.:-)))Mi is építkezünk,tavaly abba kellett hagynom az állatozást,hogy felépüljön a ház.Még most sincs teljesen kész.De most már legalább se állat,se pénz:-))))Nagyon bízom benne,hogy idén sikerül összevarázsolnom egy új állományt.Valahogy megoldom.Kívánom hogy beváljon a kocád.
Előzmény: Anika76 (251)
holmogorov Creative Commons License 2010.02.27 0 0 265
Jó éjt.
Előzmény: törpecser (264)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!