Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.04.12 0 0 19783
igen
Előzmény: norbiii (19780)
norbiii Creative Commons License 2007.04.12 0 0 19782
mert nekem kéne egy kis segítség!
norbiii Creative Commons License 2007.04.12 0 0 19781
miért azt ismered powa?
norbiii Creative Commons License 2007.04.12 0 0 19780
paypal-ja bárkinek lehet?
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.12 0 0 19779
azon kívül :)
norbiii Creative Commons License 2007.04.12 0 0 19778
igen. www.bidz .com
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.12 0 0 19777
télleg, egyébként ismertek még ebay-hez hasonló jó online piacot? (külföldit)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.12 0 0 19776
OK
de akkor a tényeket írják, azokra talán még én is kíváncsi vagyok
de a vitát rendezzék forumon kívül
Előzmény: eee991 (19769)
norbiii Creative Commons License 2007.04.12 0 0 19775
hát nem nagyon ismerek olyat.
trollcsi Creative Commons License 2007.04.12 0 0 19774
barki kifizetheti neked akinek van pl. paypalja.
Előzmény: norbiii (19773)
norbiii Creative Commons License 2007.04.12 0 0 19773

véletlen árverésen nyertem egy tárgyat (bidz)

mi lesz ha nem fizetem ki a határidő előtt?

vagy kifizetem de bankszámlám nincs nem lehet máshogy?

írjatok légyszi.

Norbi

Ugrifules_C20XE Creative Commons License 2007.04.12 0 0 19772

garfildka

 

Az egy másik dolog, hogy nincs szükségem már a nyomtatóra, tehát az ő hibájából tévesen küldött terméket nem óhajtom kifizetni. Mindezek helyett tárgyalok az ügy megoldásáról az eladóval.

A hasonló kötschögségek miatt jutottunk oda, hogy külföldön egyre kevésbé akarnak magyarokkal üzletelni, a te suttyó fajtád teljesen lejárat mindenkit, aki rendesen akar Ebayezni. És erre még büszke is vagy, sőt letámadsz embereket ??? Szégyelhetnéd magad ! Remélem emberedre akadsz és vagy nemsokára börtönben végzed csalás büntettével, vagy egy traumatológián. De ne csüggedj a sitten vagy kórházban is netezhetsz.

Előzmény: garfieldka (19700)
norbiii Creative Commons License 2007.04.12 0 0 19771

hello valaki jártas a www.bidz.com-on?

Help

eee991 Creative Commons License 2007.04.12 0 0 19770

pittipitti

 

francokat kánaán vásárlóként. (én voltam-vagyok mindkettő, de nem vettem észre hogy jobb lenne vásárlóként...)

csak kis kiigazítás :)

Előzmény: pittipitti (19715)
eee991 Creative Commons License 2007.04.12 0 0 19769
powa

engem érdekel. érdekel hogy lehet egy ilyesmit megoldani.
Előzmény: Törölt nick (19765)
eee991 Creative Commons License 2007.04.12 0 0 19768

vsiivz 

 

azóta csalódtam az ajánlottban

 

magyar posta szemünkbe hazudott, azt mondták átvette a címzett a küldeményt. 9000Ft ment a búsba.

Előzmény: vsiivz (19735)
eee991 Creative Commons License 2007.04.12 0 0 19767

szállóhó

 

nem szoktam hozzászólni a vitánk óta bár múltkor mégis mert senki sem ismerte az exemption lehetőséget.

 

most azért mégis hozzászólok mert nem tudom itt mire célzol: "

a célozgatást se tudtam kibogozni, tényleg látok én is itt hébe-hóba félremagyarázott, hallomásokat, de amikor valakinek szóvátettem a többedik ilyenét abból is csak sértődözgetés lett:)"

 

a sértődözgetés miatt hangzik úgy mintha rám céloznál. ha ezt amit beidéztem tőled visszaolvasod talán rájössz miért baromi sértő néha amiket írogatsz. nem is az hogy sértődözgetés, hanem amit előtte írtál. én igyekeztem korrekt infókat adni. az usa-ba postázás esetében ha tévedtem: ilyen veled is előfordult, vsiivz-vel is, mással is.

ezért bántóan inkorrekt amit itt írsz - ha tényleg rám vonatkozott. ha nem akkor mea culpa.

 

lényeg, az egészet azért írom mert ha ott tényleg rólam írtál azt nagyon nagyon sértőnek érzem.

Előzmény: Törölt nick (19692)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.12 0 0 19766
hi újra
miért jobb az eladó szempontjából, ha a banki átutalást választja?
akkor nincs chargeback? vagy akkor is van?
Előzmény: pittipitti (19667)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.12 0 0 19765
hy
engem marhára nem érdekel ez a nyomtatósdi ügy (és asszem az egész forum nevében beszélhetek)
az utolsó 4 oldalból 3 erről szól
és már marhára unalmas
inkább rendezzétek el PM-ben (ha van olyan) :)
garfieldka Creative Commons License 2007.04.12 0 0 19764
Jólesett, hogy így reagáltál, köszönöm!

De hidd el, amilyen nehézkes volt a vásárlása ennek az eszköznek, ugyanolyan körülményes a mostani helyzet rendezése is az eladóval! Távol áll tőlem megkárosítani, hisz ha ez lett volna a szándékom, már rég eladhattam volna és elverhettem volna a pénzt. Ezzel szemben itt áll a doboz érintetlenül, várva, hogy megoldódjék a dolog.

Mint már írtam, azóta itthon vettem nyomtatót, erre tehát nincs szükségem. Miután az eladóban nem bízok, ezért saját költségemre nem küldöm vissza. Eladnám és visszaküldeném az árát, de veszítenék sokezret rajta.

Ha érte jön vagy állja a visszaszállítást, tőlem vihet azonnal, mert nekem csak nyűg az egész. De ugyanúgy nem reagál, mint a vásárlás során folytatott leveleimre sem. Pedig akkor is, most is érdeke fűződik hozzá. Itt tartunk.
Előzmény: Törölt nick (19763)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.12 0 0 19763

elgombolkoztam a dolgon és én is bocsánatot kérek, csak nem a kivülállóktól :) hanem tetőled.

 

ne haragudj,hogy a biznicedben vájkáltam, a te ügyed, nem tartozik rám.

mentségemre csak annyi, hogy felcukkolódtam,hogy mindig azt mondogattad, nyugodtan,hosszútávra gondolkodva el lehet kerülni,a paypalos visszatéritéses lenyúlást, és irritált, hogy pont te mondod... de most hogy belegondolok semmi közöm hozzá, és mivel e nagyérdemű elött birizgáltalak, előttük is kérek bocsánatot.

 

UFF :)

Előzmény: garfieldka (19761)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.12 0 0 19762

 

http://forum.index.hu/Article/jumpTree?a=64146565&t=9042477

 

 

én már belefáradtam, tényleg szivesen segitettem volna kötségmentesen fizetni,  ha nem,nem, a te dolgod.

Előzmény: garfieldka (19761)
garfieldka Creative Commons License 2007.04.12 0 0 19761
off

Emlékeztetni szeretnélek! Én egy kérdésedre kívántam tippet adni, hol tudsz hiteles információt kapni a problémádra.

Bizonyára régebb óta a bögyödben lehetek, mert mint teszi azt sok politikus, ugyanúgy azonnal elővetted az én úgymond "kényes" esetemet. Követőd is lett azonnal, kinek jóvoltából a "tolvajlásom" miatt egyből országunk szégyene lettem.

Szánalmas, ahogy mindketten belelovaltátok magatokat a dologba az esemény pontos ismerete nélkül.

Ellentétben pittipitti-vel, rátok neheztelek. A gusztustalan, személyeskedő, kioktató hangvétel, a lejárató megbélyegezni próbálás miatt.

A továbbiakban neked és a hozzád csatlakozó(k)nak nincs mit mondanom. El kell fogadnom, ez egy igen heterogén fórum, ahol nem lehet az ember teljesen nyitott. Sajnos. Okultam belőle. Remélem ti is!

A többi topiclakónak! Részemről ezzel befejezem ezt a témát. Elnézést kérek mindenkitől, akit idegesített a csörte.
Előzmény: Törölt nick (19756)
garfieldka Creative Commons License 2007.04.12 0 0 19760
Egyébként garfieldka rám célzott..és megorrolt rám valamiért.

Tisztázzuk! Rád nem orroltam meg. Nagyon távol áll a véleményem attól amit az ebay és paypal dolgokról írsz. Ezt párszor próbáltam is érzékeltetni, láthatóan eredmény nélkül.

Szerintem abszolút rossz propagandát folytatsz, rossz a kiindulási pontod. Kérdezhetném (a logikádat követve), miért is higgye el bárki amit írsz, hiszen az eddigi kevés hozzászólásoddal kezdő vagy még az indexen? Mint egy kezdő ebay eladó, akitől nem szabad vásárolni! :))

Vagy feltehetném a kérdést, miért is oly veszélyes ez a vásárlási platform és fizetési mód. Ahol mind az ebay, mind pedig a paypal kinyilvánít bizonyos védelmet. És nem csak deklarál, hanem adott esetben valóban fizet is, ahogy jónéhányunk esetében tette is. Mit teszel akkor, ha a saját bankodon keresztül vagy más pénzintézeten át utalod a vételárat. Vitás esetekben majd a magyar bank melléd áll és kártérít? Amit ugye a paypal mégiscsak megtesz (bizonyos korlátokkal, de mégis).

Az, hogy más véleményen vagyunk, nem indít bennem haragot. Te velem tisztességesen vitatkoztál, nincs okom megorrolni!

Ne vedd bántásnak, de az esetleges válaszodra nem kívánok reagálni! Ismerjük egymás álláspontját, nincs értelme tovább vinni a szálat!
Előzmény: pittipitti (19748)
digicat Creative Commons License 2007.04.12 0 0 19759
"És ha egyszer így lehet viszaszerezni bizonyos esetekben a pénzt akkor erről kell beszélni."
Persze, csak mondj is valamit, ugyanis nálad a tartalom nagyon hiányzik.

"Inkább a mondandómat cáfold meg ha van mivel."
Izé, már megtettem legalább kétszer, szövegben és linkekkel is. De csak írsz, csak írsz, csak írsz, mintha duracellt reggeliztél volna.

digicat, a szánalmas :-p
Előzmény: pittipitti (19748)
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.12 0 0 19758
hi újra
miért jobb az eladó szempontjából, ha a banki átutalást választja?
akkor nincs chargeback? vagy akkor is van?
Előzmény: pittipitti (19667)
fargo Creative Commons License 2007.04.12 0 0 19757
Utánakavartam ennek a chargeback dolognak: a bankfiókban beadott visszahívási kérelmet mindaddig tudja érvényesíteni a bank, míg az összeget jóvá nem írták a másik számlán, ez brit bankok esetén 3-5 nap.
Megegyeztem az eladóval, hogy az átutalásról kap egy bank által küldött, hivatalos SWIFT másolatot, amit a bank faxol el neki (térítésmentesen), ezt követôen 24 órája van hogy küldjön nekem egy DPD-s felvételi papírt tracking numberrel, ellenkezô esetben visszavonom az utalást.
Már csak arra kell megoldást találnom hogy a csomagban ne téglákat küldjön :-DDD
Törölt nick Creative Commons License 2007.04.12 0 0 19756

Kedves Garfielka,

 

aludtam egyet a tegnapi kis csörténkre, és arra jutottam,hogy ha mégiscsak kis szeretnéd fieztni azt a terméket, amit megnyertél, akkor nagyon szívesen segítek benne, hgoy megnyugatóan rendeződjenek a dolgok, és ha kifizeted nekem forintban, akkor költségmentesen átutalom az eladó német bankszámlájára az összeget euróban, ez nem jelent neked semmiféle többletkiadást.

 

és a személyes véleményem az, ha a vevő fizet, az eladó illő, hogy postázzon, különben lopik, viszont ha megfordul a sorrend, és az eladó előbb postázott, a vevő illő, hogy kifizesse azt, különben semmiben sem különbözik a pénzt felvevő, de nemküldő eladótól.  persze ezzel lehet vitatkozni, de mutass egy eladót a fórumból, aki szerint ez korrekt.

az, hogy nem volt lehetőséged paypalon át fizetni, mert nem működött az eladó paypalja,  nem mentség arra, hogy ellenérték nélkül megtartsd a terméket... bár a lehetőséged megvan rá.

petyko1 Creative Commons License 2007.04.12 0 0 19755
Nekem hétfőn adta fel és pénteken a postaládámba volt Royal Mail-al. :D
Előzmény: Iceman76 (19754)
Iceman76 Creative Commons License 2007.04.12 0 0 19754
Nekem most 2 hét volt Angliából...gyorsabb szokott lenni.
Előzmény: tara (19753)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!