Keresés

Részletes keresés

kukaca Creative Commons License 2006.07.11 0 0 421

Noakkor lássuk csak...gondolom nem mindennap akartok zacsiskaját enni, tehát min. 5-ször fogtok tavernában vacsizni és ebédelni, a legócsóbb kaja/menü ismereteim szerint 8-10 euro X 4 X 2 X 5= ez kapásból 3-400 euro.

Plusz a reggelik 4 főre, mindent úgysem tudsz itthonról vinni és ha minimálisan 2-3 eurot számolunk fejenként egy reggelire (ez max tej pékáru vmi szalámiféle + zöldek). Megjegyzem a tej literje kint 1,5 euro, de azt érdemes tartós tej formájában vinni egy kockával. Ez nem tétel, max 50 euro összesen.

Robogó bérlés valami 20-30 euro közt van.

Fagyi, üdítő, pia, esetleg extra kaják, apró ajándékok az itthoniaknak, SZVSZ 100 euroba szűken belefér.

Csak a legminimálisabb költségekkel, erős spórolással számolva is 5-600 euro jön ki. Persze ezt még lehet faragni is meg túlszárnyalni is, kinek mik az igényeik.

Szóval nehéz így kiszámolni, én tuti elvinném a 800-at, bár az én gyerekeim kicsit jobban el vannak kapatva, de ez már az én gondom.

 

Üdv

Előzmény: nemszilvi (420)
nemszilvi Creative Commons License 2006.07.11 0 0 420

Köszönöm a segítségeteket!

A fejenként 100 euró nekem is reálisnak tűnik (pláne nem diszkós-ivós-bulizós nyaralásra készülve), természetesen a tartalék kártyával kiegészítve.

Kérdezné, hogy indul-e más is a hétvégén???

Úgy látom elmúlnak az esős idők arrafelé.....

Előzmény: Juchy (419)
Juchy Creative Commons License 2006.07.11 0 0 419
Ja és egyetértve Kukaca úrral még annyi, hogy tartalékpénz a kártyán mindenképpen legyen veletek. Ez nagyon fontos! Bármi megeshet.
Előzmény: Juchy (418)
Juchy Creative Commons License 2006.07.11 0 0 418

Szerintem ha minden ki van kalkulálva, akkor plusz költöpénznek fejenként 100eurónak elégnek kell lennie. Ha ajándékokat is vásárolok még akkor is.

Nekem  elég volt úgy, hogy vettem ezüstöket is.

Előzmény: nemszilvi (417)
nemszilvi Creative Commons License 2006.07.11 0 0 417

A nemszilvi hosszú.... A vezetéknevem és a keresztnevem is olyan, amiből pillanatok alatt lehet Szilvit csinálni. Ez pedig néha kicsit terhes már.

Busszal megyünk, viszünk olyan félkész-zacsis kaját magunkkal, ami kicsi helyen elfér és egyszerű aztán megcsinálni (pl. gyümölcsleves, ahhoz csak tej kell). A gyerekek leginkább gyümölcsös-salátásak. Én is. A férjem sem rajong a tengeri herkentyűkért. Nincs szándékunkban 80-100 eurós vacsorákat csapni.

Bérelni talán a férjem szeretne valamit 1* 2* (motor stb.), de gondolom ez nem valami nagy összeg.

A gyerekek jólneveltek, nem követelőznek, 1-1 fagyi, sült kukorica.

Légkondi nem kell, a munkahelymen sem győzöm kikapcsolni, mindenem fáj tőle. Egyébként is panelban lakunk...

A strancuccról azt hallottam nem igazán drága, talán 1-2 gyékény vagy gumumatrac belefér.

Ennyi, nekem a 800 euró kicsit soknak tűnik, agyon is csapnám őket, ha ennyit akarnának elkölteni 1 hét alatt.

Előzmény: kukaca (416)
kukaca Creative Commons License 2006.07.11 0 0 416

Miért nemszilvi!?

:)

 

Szóval, ha a gyerekek szuvenír tekintetében nem túl "nagyétkűek" és levonjuk a fak programok és az odajutás költségét, akkor kajára és egyéb apróságokra én minimum 800 eurot mindenképpen magammal vinnék + biztonsági tartalékként a kártyámon egy 50 eFt-ot erre a célra elkülönítenék.

De mondom ez nagyon relatív, plusz kiadást jelenthet a kajákon kívül még sok apróság, amikből rögtön összejön 1-200 euro kiadás. Kérdés, hogy busszal vagy kocsival mentek, béreltek-e ott valami járművet vagy buszoztok? A klíma az apartmanban fizetős-e, kell-e egyáltalán nektek? Visztek vagy majd ott vesztek egyéb tengerjáró herkentyűket mint pl matrac, cipő, sznorkel cucc, napernyő stb.

Ezek mint írtam mind apróságok, de számolni kell velük. És még sorolhatnám...

Én még nem voltam Paralián, de az infók alapján inkább kicsit több költséggel számoltam, mi augusztus közepén megyünk.

 

Üdv

Előzmény: nemszilvi (415)
nemszilvi Creative Commons License 2006.07.11 0 0 415

Az ügyben adjon nekünk valaki tanácsot, hogy 2 gyerek és 2 felnőtt 1 hétre kb. mennyi pénzt vigyen magával. Apartman, önellátás,  1-1 vacsi, a fakultatív utakat nem számítva, mert arra már kiszámoltuk a pénzt.

Péntek reggel indulunk...

Köszi!! (semmiképp) nem szilvi

kukaca Creative Commons License 2006.07.10 0 0 414

Attila!

 

Semmi gond, én kérek elnézést!

 

Üdv.

Előzmény: BalazsAttila (410)
kukaca Creative Commons License 2006.07.10 0 0 413

Hi

 

A hűtőtáskával az a baj, hogy kb 2-3 db-ot kellene vinni belőle. Egyben csak az italok lennének! Amúgy nem rossz ötlet, csak az a kérdés, hogy az apartman ahova megyünk, milyen hűtővel van felszerelve, mekkora a mélyhűtője, ha van neki olyan.

De nem is így kellene mennünk nyaralni, hanem ahogy az egyik ismerősöm idézte:

" Zokni, gatya, 10 millió dollár."

 

Üdv

Előzmény: paralia2006 (409)
kukaca Creative Commons License 2006.07.10 0 0 412

Hálás köszönet Juchy!!

Már csak euro-t kellene venni viszonylag olcsóbban :((

Előzmény: Juchy (411)
Juchy Creative Commons License 2006.07.10 0 0 411

Na megtaláltam.

Az utazási iroda neve amivel mi mentünk kirándulni Pieria Travel.

A kirándulások amiket szerveznek:

 

                         felnőtt         gyermek

- Meteora         28 euró        23 euró

- Skiathos        40 euró        30 euró

- Athén            40 euró        30 euró

- Olympos        25 euró        20 euró

- Florklóreset   20 euró        15 euró

- Kalózhajó      20 euró        12 euró

- Waterland     35 euró        30 euró

- Tessaloniki    20 euró        15 euró

 

Ezt tudom ajánlani, mert csak ezt ismerem, de mint már írtam lépten-nyomon utazási irodába botlik az ember.

 

"KALÓZHAJÓ (PIRATEN)

Kitűnő alkalom arra, hogy a görög napfényt hajókázva élvezhessék. A hajó reggel indul a kikötőből. Először délnek veszi az irányt, majd kb. 45 perc múlva kiköt az Olymposz lábánál, ahol a hajóról leugrálva lubickolhatnak a tengerben. Ezután északnak indulnak és kikötnek egy tengerparti részen, ahol a kapitány megvendégeli Önöket egy ebéddel."

 

"SKIATHOS

Utazás autóbusszal a Voloszi kikötőig, majd áthajózás a gyönyörű partszakaszairól és bizánci templomairól híres Skiathosra, ahol két városban (Koukounaries: strandolási lehetőség, Skiathos), szabadprogram keretében indulhatnak a sziget felfedezésére. Visszatérés a késő esti órákban."

Előzmény: kukaca (407)
BalazsAttila Creative Commons License 2006.07.10 0 0 410
T. kukaca!

Bocs ne haragudj, én sem akkartalk meg bántani csak nagyon sokat csesztetnek ezért, és erre már nagyon ugrok. Mégegyszer bocs. Remélem nincs harag.

Üdv,

Balázs Attila
Előzmény: kukaca (405)
paralia2006 Creative Commons License 2006.07.10 0 0 409
Szerintem érdemes fagyasztott kaját vinni hutotaskaban, mert az apartmanban volt a hutonek fagyaszto resze is, és akkor nem kell pepecselni, csak kilvasztani.

egy kisebb edenyt erdemes vinni, mert csak nagy volt.
Előzmény: kukaca (407)
Juchy Creative Commons License 2006.07.10 0 0 408

Kedves Kukaca!

 

Nem tudok egyetlen utazási irodát sem ajánlani, mert ahogy láttam, mindegyikben hasonló árak vannak. Ha végigsétálsz Parálián elég sokat találsz. A miénknek sajnos nem tudom a nevét (kisebb nagyobb bosszúságok miatt kidobtam a papírjaimat), csak annyit tudok róla, hogy a Panorámával és a Bella tourssal van szerződése. Itt azt hiszem 2 (akikkel találkoztam) magyarul beszélő dolgozó (idegenvezető) van.

A kalózhajó királndulást és a Meteorákat semmiképpen ne hagyd ki. Athén strapás, egésznapos kirándulás 40euró+belépő 12euró, mi azt kihagytuk. Most jut eszembe, hogy valószínű otthon még van egy prospektusom, majd megnézem és este leírom.

 

Kajálni ott kajálsz ahol jól esik, mert az árak ahogy észrevettem mindenhol hasonlóak, pár cent eltérés van. Nálunk az apartmanban az alapfelszereltség minimális volt, evőeszköz volt elég, de főzésre egyetlen egy kb. 10 literes fazék volt és ennyi. Úgyhogy mi a sarki kajáldában ettünk majdnem minden nap.

Előzmény: kukaca (407)
kukaca Creative Commons License 2006.07.10 0 0 407

Szia Juchy!

 

Milyen kinti utazási irodát tudnál ajánlani, ahol érdemes befizetni pl hajótúrára (BBQ, Skiatos stb) és egyéb fak programokra?

Érdemes még most is inkább tavernákban, gyorskajáldákban enni, mint az apartmanban főzőcskézni? (Bár kérdés, hogy ki akarja főzéssel elcseszni a nyaralását?)

 

Üdv

Előzmény: Juchy (403)
kukaca Creative Commons License 2006.07.10 0 0 406

Mindenkitől bocs az előbbi off-ért

(BalazsAttila nevében is)

kukaca Creative Commons License 2006.07.10 0 0 405

Vazzeg Attila, idáig gondolkodtam rajta, hogy milyen jeleknek kellett volna arra utalniuk, hogy te egy betegség miatt nem tudsz helyesn írni...kövezzetek meg, de nem értem...szabad a gazda!

Mindezek mellett mélységesen sajnállak, ne érts félre!!!

Csak arra kértél gondolkodjak el...ezt tettem...lehet, hogy tényleg egy lagzilajcsis paraszt vagyok??!! Hmmm.

Előzmény: BalazsAttila (402)
kukaca Creative Commons License 2006.07.10 0 0 404

Nagyon örülünk itt neked BalazsAttila!

 

Ezt a Lagzilajcsis parasztozásodat nem igazán értem - gondolom ez a kombinációs készséged problémája, mely a betegséged szövődménye - őszintén sajnállak.

De ha nem tűnt volna fel akkor éppen Téged (az álláspontodat) védtelek az előzőekben. Sebaj, mexoktam már, hogy félreértenek.

 

A legjobbakat!

Mielőbbi gyógyulást!

 

Előzmény: BalazsAttila (402)
Juchy Creative Commons License 2006.07.10 0 0 403

Ez most szól annak a három úriembernek, aki az utóbbi pár napban hozzászólt a topikhoz.

 

Az igazat megvallva nekem sem nagyon jött be Parália. Elég nagyot csalódtam benne, viszont ezt eddig nem írtam, mert a legtöbben nem is nagyon kérdeztek erre rá, csak az árakra, az időjárásra, meg hogy milyen nyelven lehet kommunikálni.

 

Ami a választásunkkor Parália mellett szólt, az az volt, hogy innen lehet a legtöbb helyre eljutni fakultatív programok keretében (arra nem volt lehetőségünk, hogy autóval menjünk). Az egy dolog, hogy ott kint már olyan árak fogadtak minket, hogy nem tudtunk mindenhova eljutni, ahova szerettünk volna, mert akkor már arra sem maradt volna pénzünk, hogy levegőt vegyünk.

 

Szóval a lényeg:

Nem tetszett Parália és nem hiszem hogy valaha is vissza szeretnék menni.

Csak azt sajnálom, hogy Athén kimaradt, mert a tájékozódásaim alapján ide tényleg csak Paráliáról lehet eljutni, vagy úgy, ha a nyaralást Athénban töltöm.

A fakultatív kirándulások jók voltak, rendesen meg voltak szervezve és mindig kellő gond volt fordítva a szórakoztatásunkra és arra, hogy sok érdekes dolgot megtudjunk az országról, az ország múltjáról-történelméről, a szokásokról, a mezőgazdaságról, a kereskedelemről, stb.

 

Paráliát azoknak ajánlom, akik éjszakánként bulizni akarnak, nappal meg az éjszakai bulit kipihenni a tengerparton, mert más lehetőséget nem nagyon láttam.

 

Kinek a pap, kinek a papné. Ennyi.

 

Üdv minden kedves látogatónak: Judit

BalazsAttila Creative Commons License 2006.07.09 0 0 402
T. Kukaca!

Ha csak egy kicsit gondolkodnál rájöhetnél arra, hogy nem feltétlen kevtelésböl v. szorakózásbol, nem írok helyesen. Ha nem akkor segitek ez egy betegség aminál ugy indult hogy egyáltalán nem tudtam írni na már most ahoz képest ez egy egész nagy fejlödés, és bármilyen furcsa én élvezem ezt a legkevésbbé. Ja és még valami kiméljük meg egymás idegeit az okoskodástol. Köszönöm.

Üdv,

Balázs Attila
Előzmény: kukaca (398)
BalazsAttila Creative Commons License 2006.07.09 0 0 401
T. Jacques de Molay!

Kicsit elgondolkodtam rajta hogy mitt mondasz, és valoban sok igazság van benne, ha az a célod, hogy felhívd az emberek figyelmét Paralia hiányoságaira, vagy éppen arra hogy semmi közze a tipikus Görög dolgokhoz, akkor ez sikerült.
Söt a Lagzi Lajcsit hallgató parasztra is rá találtunk Kukaca a személyében.

Üdv,

Balázs Attila
kukaca Creative Commons License 2006.07.09 0 0 400

Többek között igen, a bulira is...

Központi helyen van Paralia, sok szép hely elérhető onnan.

Eredetileg Korfu volt a cél, de mivel 12-en megyünk, másokhoz is kellett igazodnunk.

És még sorolhatnám, de mint írtam, majd beszámolok én is, hogy mit tapasztaltam.

 

Üdv

 

 

Előzmény: Jacques de Molay (399)
Jacques de Molay Creative Commons License 2006.07.09 0 0 399
"BalazsAttilával meg ne kötekedj már ennyit, mert kezdem unni a sok helyesírási hibáját!"

:-)

Nem kötekedem senkivel, de tényleg, nekem is van egy véleményem, elmondom, hátha segít. Hogy más szempontok meghatnak-e: nem tom, biztos a bulira gondolsz ...
Előzmény: kukaca (398)
kukaca Creative Commons License 2006.07.09 0 0 398

Hi

 

Abban egyetértek, hogy Görögo-nak vannak sokkal szebb (görögösebb), hasonló árfekvésben elérhető részei, de aki Paraliát választja, nem mind csak az olcsó apartmanárak miatt dönt így. Más tényezők is befolyásolják, amit most nem részleteznék, Téged különösebben úgysem hatna meg a dolog, nem is ez a célom.

Javaslatom: Nyiss egy "Fikázzuk Paraliát" topicot. Ugyanilyen létjogosultsága lenne, a hozzád hasonló elveket vallók körében.

Én az idén Paraliát választottam, lehet hogy rába...k a dologra, de hát ki kell próbálni ezt is. Nem az olcsóság volt nálam a legfőbb szempont...sőt. Elmegyek, körülnézek, tapasztalok...aztán lehet, hogy "melletted" kötök ki a "Fikázzuk Paraliát" topicodban :))

BalazsAttilával meg ne kötekedj már ennyit, mert kezdem unni a sok helyesírási hibáját! Inkább mást szólíts meg.

 

Üdv

 

Csaba

Előzmény: Jacques de Molay (397)
Jacques de Molay Creative Commons License 2006.07.08 0 0 397
Pont itt számolgattuk, hogy észak-Görögország bármely üdülő-körzete elérhető ennyi pénzből, olvass vissza. És mindegyik sokkal, de sokkal jobb.

Az persze már más kérdés, hogy aki nem tud nyelveket, nem gyűjti be a megfelelő információkat, és ezek után azt hiszi hogy spórol, közben meg csak a Paraliát üzemeltető thessaloniki vállalkozó-söpredék röhög rajta a háta mögött, nos az ilyen embert én tufa parasztnak tartom. De ugyanez a helyzet a spanyol riviérával, az adriai dömpinghelyekre látogatókkal is, és még lehetne sorolni.

A stílusommal pedig semmi baj, kicsit ugyan karcos, meg direkt, de legalább felfigyelsz rá, ugye? És a véleményem semmivel sem ér többet, mint a tiéd, úgyhogy nyugi.
Előzmény: BalazsAttila (396)
BalazsAttila Creative Commons License 2006.07.08 0 0 396
T. Jacques de Molay!

Nem azal van a probléma, hogy leírod a tapasztalaidat, ha nem a stilusal. Amikett leírtál azok közül sok igaz, de van akinek éppen ez tetszik benne. Az nem igaz hogy enyi pénzért bárhova máshova elutazhatsz Görög O. belül, az igaz hogy a Parali környékén bárhova. És mégegyszer arra kérlek, hogy a stilusodon probálj meg változtatni, mert a hozzászolásaid alapján, olyan hatalmas és okos embernek tartod magad hogy hozád képest maga zeusz is csak kis pályás lagzi Lajcsit halgató bárgyu paraszt lehet, na már most ha tartod magadat valamire is akkor elgondolkodhatál volna azon amitt írtam. De valoszinüleg ez nem sikerült, de javaslom hogy probálj meg elgondolkodni rajta.

Üdv,

Balázs Attila
Előzmény: Jacques de Molay (395)
Jacques de Molay Creative Commons License 2006.07.08 0 0 395
Ennyi pénzből bárhova máshova el lehet menni Görögországba, és _mindenhol_ jobb, mint Paralián. Én azért írom le rossz tapasztalataimat, mert hátha más ezt olvasva keres valami mást. Mert Paralia tényleg fos, függetlenül attól, hogy te engem olvasva szomorú leszel, vagy sem.
Előzmény: BalazsAttila (392)
kovitp Creative Commons License 2006.07.07 0 0 394
A caravelben voltam, de sajnos már régen 2000-ben.
Előzmény: paralia2006 (393)
paralia2006 Creative Commons License 2006.07.07 0 0 393
volt valaki innen a caravel/billy, atlantis, vagy a kiriaki apartmanokban?

ja, amiket árakat írtam, azok a szupermarketekre vonatkoznak(élelmiszerek).
a strandcuccok pedig a tengertől számított első párhuzamos utcán kicsit drágábbak, én a 2. utcát írtam.
BalazsAttila Creative Commons License 2006.07.07 0 0 392
Kedves Jacques de Molay!

Nem tudom neked mi érdeked füzödik ahoz hogy lejárasd paraliát, de egy biztos hogy amiket leírsz azok ebben a formában nem igazak mégpedig:

1.- nem minden embere aberált nem normális fafej mert ö paraliára megy ment nyaralni, nem igazán értem hogy miért kell mindenkit leszidjál mert ö-neki tetszet parali, de hát ez elsösorban téged és nem másokat minösitt.
2.- Az tény hogy Paralia nem tipikus Görög falu, de általában aki ide megy ezzel tisztába is van, és valamilyen okbol ezt választotta, valaszoniüleg azért mert :
a.- Kifizethetö áron.
b.- Ha nem beszél nyelvet akkor sem kell el ásnia magát.
c.- Nagyon sok mindenhez közel van
d.- Nem vágyik nagy dolgokra csak arra hogy jól éreze magát meleg legyen, tenger
legyen és ha akkar akkor eltudjon menni kirándulni akkár egyénileg akkár
szervezetten.
3.- Kicsit boszanto hogy minden egyes megszolalásod évek otta csöpög a roszindulatol,
és az általad emlitett "bunka paraszt aki a kis pénzéböl eljutott a tengerhez és jól
érzi magát és egy alpári tirpák marha, hogy paraliára utazott." Valoszinü ilyenkor
magadra és az élményeidre gondolsz mert aki ilyen stilusban ír na az a bunko
paraszt függetlenül attol hogy Krétán, Paralián vagy Kubába jár nyaralni, nem pedig
az aki Paraliára utazik.

Másrészröl én szeretem Paraliát nekem nagyon tetszet, tetszet a pörgés a véget nem érö nyüzsgés. Másrészröl jóvolt mert nagyon sok látványoság elérhetö viszonylag gyorsan. És még valami én nem érzem magam sem hülyének sem nem normálisnak sem bárgyu Lagzi Lajcsit halgató örjöngö parasztnak és én még is szeretem paraliát. És azzal amit itt össze hordtál nagyon sok embert kedvtelenitesz el és teszed neki rosszá a nyaralást megelözö idöszakot mert miatad izgul és fél attol hogy rossz lesz a nyaralás és majd minden "fos" lesz, és ha igy indulneki akkor elképzelhetö hogy a végére anyira belehergeli magát hogy a végre tényleg minden fos lesz, no ha ez volt a célod hogy egy pár emberel kiszurjál akkor biztos összejöt ha ök nem is jöttek ide és írták le mert anyira "fos" volt minden hogy már erre is lusta és. Harmad részt azon emberek meg csak felidegesited a hülyeségedel akik voltak már és ebben "fos"-ban is jól érezte magát, dehát ezt te ügyse érted, mert aki ilyen stilusban ír annak teljesen mindegy hogy mitt ír az ember. Ugy hogy én valoszinü egy aberált ember vagyok mert nekem tetszik ez a "fos"-is, talán legyen ez a végszó is, mert abszolult fölösleges bármitt is írni.

Üdv,
Balázs Attila

U.i.: Örömel látom hogy már lassan egy honapja nem szolt hozzá a forumhoz és talán megunta az észosztást, de én akkor is fontosnak éreztem hogy eszt a kis levelet leírjam mert, szerintem tényleg sok embert, elszomorit az hogy a ö csak egy "fos"-mert paraliára megy nyaralni, és engem ez nagyon felháboritott. Elnézést a helyesírásért de hajnal 4-kor már csak erre telik, és különben is én csak egy "fos" vagyok.
Előzmény: Jacques de Molay (347)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!