Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12095
Ezt a két hölgyet is láttam (nem semmi, ahogy öltözködnek...), de nem őket emlegettem, hanem a BBC Prime-on volt egy magyar feliratos műsor, ahol nem takarítottak csak, hanem konkrétan rendet raktak, lomtalanítással egybekötve. Egy nő volt, aki lelkizett meg dorongolt, aztán meg kidobáltatta a kuncsafttal a kacatgyűjteményét. Hihetetlen volt...
Előzmény: ZsuR (11957)
mammamija Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12094
Azért, mert a "mesterek" általában előleget kérnek anyagra. (Lásd. a tavalyi felújításomnál az 1. számú víz-gázszerelőt).
Namost elmegy, meghozza a cuccot, és elkezd szerelni.... és abban a szent minutumban kiderül, hogy szarul csinálja.
Én elküldtem - 25ezrem látta kárát - a semmiért.
Előzmény: cicó (12091)
mouser Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12093
az én kéménybélelőim egyértelmű negatívban vannak. először kijött egy faszi, egy 25 millás kocsival, és adott egy olyan árajánlatot, hogy fülem kettéállt. aztán kiderült róla, hogy bizony érdekeltsége van több kerületi kéményműveknél. vagyis egyik oldalról megcsinálja a munkát, a másik oldalról meg ő maga, mint hatóság kijön és átveszi.

aztán jött egy új faszi, kicsit barátibb árakkal, joviális pocakos idősödő úr kantáros melósgatyában, szal ahogy a nagykönyvben meg van írva. aztán kiderült, hogy ez csak az image része, ő csak tárgyal a megrendelőkkel, a munkát két droid végezte semmi pénzért. nagyjából sejthető, mennyi tapasztalatuk volt a dologban.
Előzmény: mammamija (12090)
mammamija Creative Commons License 2009.06.21 0 0 12092
Ja, meg a villanyszerelő:)))) srácot!
Előzmény: mammamija (12090)
cicó Creative Commons License 2009.06.20 0 0 12091
Szerintem az nem baj ha a pozitív lista rövid, mert akkor nekik több munkájuk lesz...
Én tudod mit nem értek? Hogy miért nem küldik el az emberek a szar mestereket a vérbe és hívnak másikat? Miért kell velük küzdeni?
Előzmény: esotherica (12085)
mammamija Creative Commons License 2009.06.20 0 0 12090
Hmm, érdekes. Nálam is a kéménybélelők voltak azok akiket pozitívba tennék.
Előzmény: esotherica (12085)
ZsuR Creative Commons License 2009.06.20 0 0 12089
Nalam is volt ilyen - villanyszerelo - mondtam neki mit kerek - erre o megkerdezte, hogy beszelhet-e a ferjemmel :)). Orommel kuldem el azonnal :)).
Előzmény: esotherica (12084)
ZsuR Creative Commons License 2009.06.20 0 0 12088
El kell kezdeni a kornyeken a szervezkedest.
Az egyik fontos, hogy tudd, hogy ki a szomszedod, es ha valaki nincs otthon, ki jar arra... igaz, divat a "house sitting", de akkor is.
Szoktunk szolni a szomszedoknak, ha elmegyunk - ismerik a fiukat, ok is szoktak atjonni, hogy legyen elet a hazban.
No meg ki hol mit mennyiert, milyen minoseggel...

A mi kis kozossegunk listaja a lakokkal kezdodik, egy telefonkonyv, a nevunkkel, a gyerekeink nevevel, szuletesi idejukkel.
Aztan a javasolt mesterek...
Meg meg nem is tudom mi.

Az elso ilyen lista gepelt volt :)), egy Azkorlevel elozte meg, hogy ha rajta akar lenni, irja le a
nevet, cimet, telefonszamat, gyerekek nevet, szuletesi idejet...
Sokszoroitotta valaki, es mindenkinek a postaladajaba be lett dobva egy peldany...

A favago meger egy par szot. Ket fa nagyon kozel volt a teraszhoz (sajnos tonkre is tette), ki kellett vagatni.
Mivel olyan kozel volt a hazhoz, a teraszhoz, nem akarkire bizom az ilyen munkat.
Az ajanlott favago - kicsit dragan dolgozott, de megerte az osszes penzt ami fizettem neki), csodalatosan dolgozott, kidaralta a gyokeret is, nem sertett meg semmi sem, sot, vasvillaval felhuzta a fuvet ott, ahol a leeso fa banyomta a foldbe... aztan osszesoportek mindent, felgereblyeztek mindent a furol, nyoma csak a fa helyen levo luk volt... No az ilyen embert batran ajanlom!!!
Előzmény: esotherica (12071)
esotherica Creative Commons License 2009.06.20 0 0 12087
Azért most voltak új elemek... pl. megtudhattuk, hogy az iskolázottsághoz hogyan viszonyul a lakás tisztasága. Nagyon tanulságos volt.
Előzmény: mouser (12086)
mouser Creative Commons License 2009.06.20 0 0 12086
gondoltam, ezt a kört kihagynám, mert itt már mintha jártunk volna párszor :-)
Előzmény: cicó (12082)
esotherica Creative Commons License 2009.06.20 0 0 12085
De kéne feketelista is, indoklással. És mellette pozitív lista, indoklással.

A baj az, hogy a pozitív listára a lakásomat felújító, illetve a kéményemet szerelő cégen kívül nemigen tudnék neveket...
Előzmény: cicó (12083)
esotherica Creative Commons License 2009.06.20 0 0 12084
Mint pl. a drága gázszerelőm, aki a családnak csinálta a dolgait évekig, és apám előtt egy bűbáj, épphogynem csókolt kezet, mikor meg nem volt ott az ős, akkor úgy beszélt velem, mint a kutyájával. És egyfolytában kiröhögött, mikor valamit nem értettem vagy nem mondtam pontosan.
De ő, világesze, mikor azt beszéltük, milyen legyen a kádban a dugó: megeskettem, hogy nekem a világért ne vegyen láncos fekete gumidugót. Mire hazaértem, mit láttam a kádban? Bingó.
És még volt egy pár klassz húzása.
Előzmény: esotherica (12081)
cicó Creative Commons License 2009.06.20 0 0 12083
Nem feketelistát kell írni hanem pozitív listát:) Egyébként tényleg nem egy hülye ötlet :) Jelentkezhetek rá?:) Mi már 5 perc késés miatt is telefonálni szoktunk :))
Előzmény: esotherica (12081)
cicó Creative Commons License 2009.06.20 0 0 12082
:))) Látom végszóra megérkeztél:)
Előzmény: mouser (12079)
esotherica Creative Commons License 2009.06.20 0 0 12081
Én csak azon gondolkodtam, hogy ezt vajon lehet?
Úgyértem ezért nem perelhetnek be (hitelrontás, vagy nem tudom, hogy nevezik az ilyet)? Mert lenne pár nevem nekem is arra a feketelistára.
Előzmény: mouser (12079)
ZsuR Creative Commons License 2009.06.20 0 0 12080
Latod - a beige es kek... elegans!
Előzmény: badhool_16 (12067)
mouser Creative Commons License 2009.06.20 0 0 12079
esetleg az én gázosaim, akiknek a hallása úgy volt kalibrálva, hogy a női hang frekvenciáját nem hallották. vmint a félbehagyott melójuk közben úgy mentek el nyaralni több hétre, hogy előtte csesztek értesíteni, és telefont felvenni, úh emiatt hetekig a munkahelyemen fürödtem. ééérdekes módon arra az sms-re, ahol beígértem nekik, hogy miután nem adnak életjeleket, így nem tudják befejezni a munkát én meg nem tudom kifizetni az addig elvégzett melójukat, úh. felejtsük el egymást, 15 percen belül megjött a válasz.
Előzmény: esotherica (12071)
mammamija Creative Commons License 2009.06.20 0 0 12078
Még több ilyet!!!!! Fantasztikus!!!! Finom, és elegáns! Szuper!!!!
Előzmény: badhool_16 (12067)
cicó Creative Commons License 2009.06.20 0 0 12077
Ne lépjél:) Inkább meséld el ez hogy készült? Stencil vagy kárpit?
Előzmény: badhool_16 (12067)
ZsuR Creative Commons License 2009.06.20 0 0 12075
Csak talalgatni tudok :))... valamit kompenzal...:))
Előzmény: nettomazsola (12050)
mammamija Creative Commons License 2009.06.20 0 0 12073
Drukkolunk!!!:))
És ha az óaranyt felhasználnád egy etap-ban, és ha nem elég, valami másfajtát tennél hozzá?
Előzmény: ZsuR (12056)
ZsuR Creative Commons License 2009.06.20 0 0 12072
Szepen bedobozolva a polcokra :)).
Előzmény: cicó (12064)
esotherica Creative Commons License 2009.06.20 0 0 12071
Valami ilyesmi listán én is gondolkodtam már. Mert tényleg annyi mesterember hirdeti magát, de abból nem derül ki, ha olyan vadparaszt-e az illető, mint az én sütőmet-bútoromat lefikázó okostojás. Szóval én már úgy vagyok ezzel, hogy nem bánnám, ha emberszámba venne a kiérkező mester.
De ebben még sokat kell tanulnunk az amerikaiaktól: nem munkát, hanem szolgáltatást eladni.
Előzmény: ZsuR (12063)
stigglinnc Creative Commons License 2009.06.20 0 0 12070

 

 

Szerintem te addig ne törlöges, amíg a hozzászólók nem kérik! Bízd már ránk, légyszíves, ne játszd a cenzort! A mai világban ez nem veszi jól ki magát.

Előzmény: békésen szántogató traktor (12020)
badhool_16 Creative Commons License 2009.06.20 0 0 12067

Itt egy melom.Nezd a falat sajat dizajn.

 

 

keco
cicó Creative Commons License 2009.06.20 0 0 12064
Én is pont ezt akartam kérdezni :))) Hogy hová fér az autó :)
Előzmény: mammamija (12048)
ZsuR Creative Commons License 2009.06.20 0 0 12063
Ilyeneket szoktam kiszorni a lakasbol... mert ha mar en fizetem, akkor nem szeretem az ilyen embert magam korul.

Nalunk a kornyeken van egy "ajanlott mesteremberek" lista... most mar interneten, mikor ide jottunk csak papiron. Akinek valami tapasztalata van egy mesterrel, az leirja. Ajnalott - vagy nem... es igy elegge hiruk meg a nagyokosoknak.

Viszont aki becsuletes, udvarias, empatiaval rendelkezo mester, azt szivesen hivjuk. Most egy teto csererol kell donteni - jovore, es a kolleganom ajanlott egy embert, akinek a neve ezen a listan is rajta van, mert a kornyekunkon dolgozott. Ot fogom hivni, mert az ara jo, becsuletes munkat vegez, es udvarias.
A favago szinten...
Aki az ereszt kicserelte...

Szoval igy van ez. Mostanaban meg eleg sokan mennek ki az uzletbol - szamit a kuncsaft velemenye.
Előzmény: stigglinnc (12054)
ZsuR Creative Commons License 2009.06.20 0 0 12056
Ebben auto meg csak dobozokban volt... a fiam mindent szetszedett, autokat, morotokat...

Most.. talan... lehet?! ... Ah... nem hiszem... Megis? :))

Drukkoljaok, hogy legyen eronk hozza!!!

(Ami a fal szinet illeti... ezt a szint a boltban 2 dollarert kaptam, valaki kikevertette es nem kellett neki.. azt hiszem ide eppen eleg lesz az egy gallon, es az ara meg tokeletes...
Ha megsem... van valami maradek halvany lilam - ha ki nem dobtam mergemben - es valami vilagoskek, meg csontszin.)

Jut eszembe... ha az osszes maradek festekemet osszekeverem, akkor az a szurkes szinhez fog kozel allni (tanultam szinelmeletet) nem pedig az oaranyhoz... :))
Előzmény: mammamija (12048)
nettomazsola Creative Commons License 2009.06.20 0 0 12053
nyugodtan meg lehet mondani, h vmi nekem nem tetszik, de nem kell azt mondani, h randa! söt engem pl az se zavar, ha vki az enyemet lerondazza, mert nekem tetszik, nekem jo, en jol erzem magam benne es tenyleg csak ez a fontos!
Előzmény: ZsuR (12049)
esotherica Creative Commons License 2009.06.20 0 0 12052
Nekem a trollról mindig Hanlon borotvája jut eszembe, amely így szól:
„Sose tulajdonítsd rosszindulatnak azt, amire az ostobaság is elégséges magyarázat.”
Előzmény: cicó (11987)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!