Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30349
Köszönöm szépen.
Vegyétek már észre,lehet jópofizni az erdészetekkel,de nekik akkor is és csakis az számít,mennyi fát tudnak kitermelni az erdőkből.Ez igen egyszerű,gazdasági képlet.Közben elfelejtik,hogy az adott terület valójában mindenkié (kéne hogy legyen),mindeközben kiutálják(kitiltják)a turistákat,különböző magyarázatokkal.Pedig a Magyarországi erdők elsősorban a magyarországi turistáké kéne hogy legyenek.A többiek(erdőgazdaság)csak és kizárólag a hasznot keresik az erdőkben,és sajnos vannak köztünk is olyanok akik statisztálnak ehhez,azt gondolva hogy igazuk van.Ők összekeverik a természetjárást az erdőgazdálkodással.
Előzmény: Törölt nick (30348)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30348
Igen,igen ez a téma egy igazi lerágott csont, de azért kb 1 hónapja a Bükk-fennsíkon Jávorkút közelében egy pótos Kraz nekem is kiverte a bíztositékot. Olyan mély keréknyomot hagyott hogy beleállva simán megterithettem volna a partján és mindenféle hajlongás nélkül tudtam volna a földről enni...180 centi vagyok.
Előzmény: Törölt nick (30346)
efemm Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30347
Az utak állapotáról leginkább a turisták tudnak beszámolni. :) Ha minél többen jelzik ezt, akkor azért nem lehetetlen egy turistaút nyilvántartás naprakész állapotban tartása. Ahogyan a TUHU is működik, elég sokan gyűjtenek útvonalakat (gps trackeket), amit a rajzolók (szintén önkéntesen) visznek fel, tartanak aktualizálva - szóval működhet ez lelkes és aktív emberek segítségével.
A nyilvántartás nem bonyolult dolog, és a turistautak sem változnak naponta-hetente, a tulajdonosaik, kezelőik sem.
Persze ez csak egy nyilvántartás, "mögé kell tenni" a turistautak felújítását is, meg a többi technikai (önkéntes) munkát.
Előzmény: Törölt nick (30345)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30346
Semmi baja az öreg turistának,csak kicsit merev,hagyd a francba!:-))
Egyébként ez a lezárósdi,megtiltósdi játék amellett hogy van némi alapja,leginkább az erdészeteknek kedvez szerintem,turistáktól mentesen(szemtanúk)vihetik ki a fát szemérmetlen mennyiségben az erdőkből.Nem szeretik a bicikliseket?(30334,gyöngyhajú lány)Bakker,ők milyen gépszörnyekkel mennek az erdőkbe fáért,régi kamazok,két méter magas kerekű caterpillarok,6x6-os MAN-ok,stb.Bagoly a verébnek.
Ja teherautókkal foglalkozom civilben,nem kevés rönkszállítóval,azokhoz képest a biciklis khmmm...

Előzmény: jzp2107 (30341)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30345
No, erre az adatbázisra én is kíváncsi lennék :o)
Egy-egy erdőgazdálkodó területén több vadásztársaság is működik, a működési terület időnként változhat. Az utak állapotáról az erdőgazda tud felvilágosítást adni, míg az éppen folyó vadászatok miatti korlátozásokról a vadásztársaság. Szóval nem kis munka lenne ezt összehozni és figyelemmel kísérni a változásokat.
Előzmény: efemm (30343)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30344
HURRÁÁ!!!
Előzmény: efemm (30343)
efemm Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30343
Tervezzük nyilvántartani a turistautakhoz egyenként a karbantartó szervezeteket, tulajdonost, erdészetet. Az országos turistaút nyilvántartás létrehozását -az MTSZ honlapon- már elkezdtük, vannak kész megyék.
Az nem tudom, hogy valamilyen digitális adatbázisban elérhető-e az összes erdőgazdálkodó adata és az általuk kezel terület. Van olyan szervezet, hogy "Mezőgazdasági Szakigazgatási Hivatal, Erdészeti Igazgatóság", amelynek feladata az erdőleltár kezelése, aztán, hogy az adatbázisaik nyilvánosak-e vagy csak szolgáltatásként vehetők igénybe az kérdéses.
Előzmény: jzp2107 (30339)
gyongyhaju lany Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30342
Másképp gondolkodunk, de ez nem baj :) Vörldpísz :)
Előzmény: HEV (30337)
jzp2107 Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30341
hát neked meg mi bajod van?
Előzmény: HEV (30340)
HEV Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30340
Kedves Átlag János:

Egyrészt ajánlom figyelmedbe ezt:

http://termeszetbarat.hu/tema/mtsz_honlap__tartalmi_eszrevetelek

Lényege az, hogy szívesen fogadunk aktív - dolgozó - jelentkezőket !

Másrészt: Balaton-felvidék és Magas-Bakony mint tájegységek elég jól behatárolják, hogy melyik területről van szó. Mivel a HM-Verga is lezárta korábban a területeit, igy elég egyértelmű, hogy a teljes Bakony hegységben tiltják a túrázást.
Térképet nem tervezünk feltölteni, kapható belőlük bőven máshol.
A Bakony főbb túristaútjai és azok kezelői pedig már elérhetők az MTSZ honlapján is.
( Teljes OKT, KDP és folyamatosan tölti is fel efemm kolléga a többit)

További kérdésekkel fordúlj bizalommal a Bakony hegység erdeit kező cégek helyi erdészeteihez, mindegyik elérhetősége megtalálható honlapjukon.

Néhány hete nekünk is adtak információt tehát csak utána kell kérdezni, hogy konkrétan mi érdekel.
Előzmény: jzp2107 (30339)
jzp2107 Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30339
és Átlag János honnan fogja tudni, mi a Bakonyerdő Zrt működési területe?

az új mtsz honlapra, majd ha oda juttok, elkélne egy ilyen térkép
turistajelzések karbantartója, erdőgazdálkodó, vadászati joggal rendelkező vagy hogyhíjják az olyat aki lezárhat turistautakat vadászat miatt

vagy van már ilyen?
Előzmény: HEV (30338)
HEV Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30338
A Bakony zárva!

http://termeszetbarat.hu/cikk/teljes_latogatasi_tilalom_a_bakonyban
HEV Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30337

Attól még megjárta (tekerte), látta, ott volt, teljesítette.

 

Szerintem meg nem látta és nem teljesítette, maximum ott volt!

 

Az mondhatja el, hogy teljesítette aki a kiírási feltételek szerint járta végig.

 

A mi túramozgalmunkat is volt aki biciklivel járta végig, a beszámolója egész más szemszögből láttatja az útvonalat, mint gyalog. Tehát ott volt de csalással jutott a jelvényhez.

A túramozgalmaknál ez ugyanugy nem elfogadott mint a teljesítménytúrákon a "kispistázás". Ezt a jelenséget, mint sok más hasonlót az élet más területein  nem lehet megakadályozni, mindig volta, vannak és lesznek ügyeskedő emberek, a törvény nem tiltja tehát szabad - szerintük.

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: gyongyhaju lany (30334)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30336
A Kinizsin én pont kaptam az esőből, amiről asciimo beszél A Hegyes kőtől lefelé nehéz stabilan megállni egésze a Tokodi pincéig, majd ott fel az Öreg kőhöz, és le Mogyorósbányára szintén elég saras volt a helyzet. Totál dagonya alakult ki, ezt csak a mezőny vége érzékelhette. Azóta meg esik folyamatosan az eső mindenfelé. Kérdés mit mennyire szív el a talaj.
Előzmény: Jesper Olsen (30332)
Jesper Olsen Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30335
Köszönöm a biztató információkat.
Előzmény: asciimo (30333)
gyongyhaju lany Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30334

Attól függ kit akarsz becsapni. Magadat vagy a túramozgalom kiíróját?

- Csakis a túramozgalom kiíróját. :)

 

Bár félig viccnek szántam, de az a véleményem, hogy hadd menjen bringával ha azzal akar, és hadd gyűjtse be emlékbe a kitűzőt. Nem gyalogolta na bumm. Attól még megjárta (tekerte), látta, ott volt, teljesítette. Másfajta sport, másfajta elismerés, de attól még hogy bringázta, végigjárta az útvonalat.

Mondjuk az erdészet nem nagyon szereti, ha a turistautakat bringások járják - valószínűleg ezért vannak korlátozva túramozgalmak kiírásai gyalogos (futós) túrázókra.

 

Az autózás-kvad-terepmotor az más káposzta, az nem természetjárás.

És az sem, hogy két OKT szakasz között 10 km-t gyalogolok egy autóúton két falu között a nagy semmiben - csak azért, hogy a "kiírásnak megfelelően teljesítsek".

 

Tudom, hogy erről bazi nagy vitát lehet folytatni, ezt szeretném elkerülni. Ez az én véleményem, és elég makacs vagyok ahhoz, hogy nehezen lehessen megváltoztatni. De tiszteletben tartom másokét is, mindenki úgy csinálja, ahogy jól érzi magát. Éljen a világbéke. :)

Előzmény: Törölt nick (30327)
asciimo Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30333
A Kinizsin itt alig volt sár. Legalábbis az elején. Állitolag a mezőny végén épp esett a Hegyeskőn, ezért ott volt csuszkálás. De szerintem menjél nyugodtan. Sok szunyogra készülj Tokod előtt.
Előzmény: Jesper Olsen (30332)
Jesper Olsen Creative Commons License 2010.06.04 0 0 30332
Sok gondolkodás után végül egy Tokod-Péliföld-Bajót OKT-t is tartalmazó szakasz lesz vasárnap - remélem nem fogtok lebeszélni. Sok patakátkelésre nem emlékszem ezen a részen, és 2 napja lesz a talajnak a szikkadásra...
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.03 0 0 30331
Megsértődni sem kell,nem bántásból írtam,de egy soron belül van két szmájli,ezért nem kell komolyan venni.Poénkodtak,emellett aki ide írogat,azt hidd el hogy érdekli a túrázás,nem innen kerülnek ki az "autósok".
A Fejérkőtől Tündérvölgyig jelvénye nagyon szép,egyszer biztosan megcsinálom!:-))
Előzmény: Törölt nick (30330)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.03 0 0 30330

Nem tűnt fel.

o.k., jöhetek ritkábban is.

Előzmény: Törölt nick (30329)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.03 0 0 30329
Nem köll ám mindig okoskodni,humor is van a világon,viccnek szánták,ezt jelzi a szmájli.Ha nem tűnt volna fel.
Előzmény: Törölt nick (30327)
HEV Creative Commons License 2010.06.03 0 0 30328

Erről ez jut eszembe, azaz mindig vannak akik azt hiszik, hogy nekik bármerre, bárhogyan szabad menni :-)

 

http://index.hu/belfold/budapest/2010/06/02/metrobetonra_hajtott_az_autos/

 

 

Előzmény: Törölt nick (30327)
Törölt nick Creative Commons License 2010.06.03 0 0 30327

Attól függ kit akarsz becsapni. Magadat vagy a túramozgalom kiíróját?

Igen, a legtöbb túramozgalom távján végig lehet tekerni bringával és egyéb közlekedési eszközökkel, be lehet gyűjteni a pecséteket (vagy dátum nélküli fotót) akár autóval is, aztán lehet verni a melledet, hogy teljesítetted eztmegezt a túramozgalmat, hiszen dokmentumokkal tudod bizonyítani, s gondolom jól érzed majd magad.

Bármelyik túramozgalom útvonalán lehet túrázni, sőt kifejezetten ajánlatos, hiszen az a céljuk, hogy hazánk természeti értékeit megmutassák nekünk, de az nem azt jelenti, hogy teljesítetted a túramozgalmat, csupán mentél (vagy tekertél) egyet valamelyik kék, piros, zöld vagy sárga útvonalon.

Magam részéről elítélem, ha valaki nem a kiírásnak megfelelően teljesít, s ezzel félrevezeti a mozgalom kiíróját, aki nem kevés időt és fáradtságot szánt egy mozgalom megvalósítására (igazolófüzet, bélyegzők, útvonal bejárása, jelzésfestés, stb). Legalább egymásnak adjuk meg ezt a tiszteletet, gyerekek!

Előzmény: gyongyhaju lany (30319)
gyongyhaju lany Creative Commons License 2010.06.03 0 0 30326
Ja viszel 3-4 pólót magaddal :) és állítsd át a fényképező dátumbélyegzőjét. :)
Előzmény: MacGy (30324)
HEV Creative Commons License 2010.06.02 0 0 30325
MacGy Creative Commons License 2010.06.02 0 0 30324
Sok a fényképes ellenőrzőpont, akkor öltözzek át? :-D
Előzmény: gyongyhaju lany (30319)
jzp2107 Creative Commons License 2010.06.02 0 0 30323
figyu, szerintem vadászd le az összes lakóhelyedtől 100 mérföldön belül levő geoládát bicóval.
egy darabig elleszel vele :-)

(na jó, velem lehet beszélni, lehet 100 km is)
Előzmény: Törölt nick (30322)
gyongyhaju lany Creative Commons License 2010.06.02 0 0 30321
Nincsen valami bringás minősítés is hasonlóképpen?
Előzmény: Törölt nick (30278)
gyongyhaju lany Creative Commons License 2010.06.02 0 0 30320

1. a (gyalog)túrázás önmaga

2. új tájak felfedezése, újbóli gyönyörködés a már látottakban

3. játék a stemplikkel, kódokkal stb.

4. a logisztika kihívásai

5. a fotók mellé még egy emlék a bejárt túrákról/tájakról

6. miért is ne?

...

x. kitűző begyűjtése, amit úgyis elhagyok :) 

 

Ez valamifajta játék, a kiíró kitalált egy általa érdemesnek/szépnek/kihívásnak tartott útvonalat, és mi kipróbáljuk.

- egyetértek

 

Lehet hogy a túramozgalmak azoknak való, akik túl bénák maguknak minden hétvégére izgi túraútvonalakat kitalálni? :-)
- hát nekem túramozgalmak nélkül is van elég 5letem, a mozgalmak meg a hab a tortán

 

Holdvilág-árok 6-odszor, vagy mittomén Dél-Dunántúli Piros egyik szakasza először

- örök és feloldhatatlan dilemma :)

Vannak helyek, ahova bármikor és akárhányszor visszamegyek, a Holdvilág-árok pont egyike ezeknek. De emellett szeretem az új helyeket is felfedezni, megismételni, és ezekkel csak szaporodik azok száma, amiket újból meg kell nézni. :)

 

Inkább csak azt akartam mondani, hogyha nem szeretnék gyalogtúrázni és semmi más nem motíválna benne, csak az aranyérdemrend a megtett gyalogtúrákért, akkor tuti hagynám az egészet a fenébe.

Előzmény: jzp2107 (30303)
gyongyhaju lany Creative Commons License 2010.06.02 0 0 30319
Hát aztán azt ki fogja megnézni, hogy mivel jártad végig. Járd be úgy, ahogy jólesik. :) (ha ez ilyen jó, lehet, én is szerzek)
Előzmény: MacGy (30318)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!