Keresés

Részletes keresés

jbtoth férje Creative Commons License 2006.02.17 0 0 6615

Pénteken reggel készítettem egy pár képet a jeges eső előtt. A körülmények pocsékak voltak a fényképezéshez, de volt egy pár aranyos jelenet.

 

I. rész 

 

Íme:

 

33 pinty 

 

 

Ezek a levegőből is veszekszenek egymással...

 

 

Mint függeszkedő angyalka...

 

 

Egy tál pinty

 

 

A jég- és szotyolamezők lovagja

 

 

ribizli Creative Commons License 2006.02.17 0 0 6614
Örülök, hogy sikerült odacsalnod őket!
Ha jól látom, közel van a fenyő a kajához, veszély esetén prímán be tudnak menekülni oda, és valószínűleg éjszaka is tömegszállásként szolgálhat. :)
ribizli
Előzmény: operet (6613)
operet Creative Commons License 2006.02.17 0 0 6613

Sziasztok!

Reggel fél 9-ig 8-liter szotyi fogy:-))))))).

Ez a két kép csak a felrebbenés utáni állapotot mutatja .

ribizli: emlékszel mikor kérdezted hogy lehet -e a kupi az ok amiért nem jönnek ? imhol lásd a kupi tetején levő raklapon ezsznek  nagy tömegben. :-)

 a tapasztalatom szerint (mely igen csekély ) ha egyszer oda sikerül szoktatni őket akkor már mindegy csak a szokott időben ott legyen a kaja. kösznöm nektek ezeket a perceket.-órákat melyet gyönyörködéssel töltünk a családommal.

üdv: operet

Ladybee Creative Commons License 2006.02.17 0 0 6612

Seregély, az biztos, de még nincs nászruhában, ezért fakóbb !

Előzmény: wadr (6610)
szilencium Creative Commons License 2006.02.17 0 0 6611

wadr!

Köszönöm szépen!

üdv: szil

Előzmény: wadr (6610)
wadr Creative Commons License 2006.02.17 0 0 6610

Kis utánjárással arra a következtetésre jutottam, hogy valószínűleg egy fiatal seregély az illető.

 

Ezt támasztja alá a barnás színű csőr és a fakó barnás tollazat.

Előzmény: szilencium (6602)
Kiskertész Creative Commons License 2006.02.17 0 0 6609

Itt napok óta megy a zsibongás, leginkább reggel. Olyan, mint tavasszal. Igaz, az idő is ezt mutatja. Tegnap +8 fok volt. Most dörög, villámlik, szakad az eső, közben néhány pillanatra kisüt a nap is. Ma már többször láttam szivárványt. Nem a legjobb kép, de mire előkaptam a gépet, már újra kezdett elbújni a nap.

 

Előzmény: wadr (6599)
szilencium Creative Commons License 2006.02.17 0 0 6608

Köszönöm a meghatározásokat.

 

Hiába szólingattuk, hívtuk enni, megsem tudott mozdulni a villanykábelről.

 

A tavunk léke körül és a kőbékám fejetetején, olyan hosszúkás kb1,5 cm-es enyhe barbás ürüléket találunk. Elég kemény nem jön széjjel.

 

Na jól van, képzelem, most mit össze röhögtök, mert arra gondoltok, meg lett mancsingolva a kaki. Nem lett, csak úgy tűnik.

Itt most abbahagyom, mert engem is rázz a röhögés.

üdv: szil

mullerp Creative Commons License 2006.02.17 0 0 6607
A pottyokbol meg a csor formajabol seregely is lehetne, de a szarny nem stimmel... vagy fiatal, vagy tojo vagy mindketto... en csak a klasszikus smaragdzold seregelyt ismerem!
Előzmény: szilencium (6602)
stiglinc Creative Commons License 2006.02.17 0 0 6606

Fogalmam sincs. Ha itt nem kapsz választ a szakértőktől, megpróbálhatnád ebben a topicban megkérdezni:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9123424

 

Előzmény: szilencium (6602)
wadr Creative Commons License 2006.02.17 0 0 6605
Ez utóbbi biztos fenyő rigó, de az előző madarad fejtörést okoz!
Előzmény: szilencium (6604)
szilencium Creative Commons License 2006.02.17 0 0 6604
Látszik, régen használtam a Paint-ot.
wadr Creative Commons License 2006.02.17 0 0 6603

Jó szokásuk, hogy "alul-fölül" takarítanak!

 

Mivel nagy csapatokban járnak, jelentősen megugrik a szotyifogyás.

 

Viszont élvezetes látvány, ahogy egymás hegyén-hátán nyüzsögnek az etetőn röpködve, civakodva. Olyankor látszik igazán, milyen szép színesek is!

Előzmény: pocokné (6601)
szilencium Creative Commons License 2006.02.17 0 0 6602

Stiglinckém!

 

Ez most meg sikerült. Januári kép, amikor az a nagy fagy volt. Ő milyen fajta madár?

Azt hittük megvan fagyva.

pocokné Creative Commons License 2006.02.17 0 0 6601



Ígéretemhez híven: ők a frissen beköltözöttek. A távoli képen még csak várja az egyik csapat, hogy a másik jóllakjon. Azért örülök nekik különösen, mert eddig aránylag kevesen voltak hajlandóak a földrehullott matériából kitakarítani a még hasznos élelmet, úgy látom ők pont erre buknak.
wadr Creative Commons License 2006.02.17 0 0 6600
Csatlakozom!!!
Előzmény: stiglinc (6598)
wadr Creative Commons License 2006.02.17 0 0 6599

Nálunk most ólomszürke az ég, az utcán hófoltok, szakad az eső és közben szól a "nyitnikék".

Na ezt adjátok össze!

stiglinc Creative Commons License 2006.02.17 0 0 6598

 

De a gyönyörű képeidtől és az élvezetes beszámolóktól azért nem fosztasz meg minket büntiből, ugye? :-)

Előzmény: jbtoth férje (6596)
wadr Creative Commons License 2006.02.17 0 0 6597

Na, beugrott! Magyar Könyvklub kiadásában jelent meg.

 

Nekem is meg van. Nagyon jó kis könyv! Sok használható információt tartalmaz, de a fényképei a madárhatározásra alkalmatlanok!

 

Együtt használom a Peterson-Mountfort-Hollom féle Európa Madarai határozóval. Nagyon jól kiegészítik egymást.

Előzmény: mézontófű (6592)
jbtoth férje Creative Commons License 2006.02.17 0 0 6596

OFF

 

Nem egy dologról beszélünk. Én tettem egy világos distinkciót, hogy van a kereskedelmi média felszines, bulváros tájékoztatása és van - kellene lennie - egy korrekt köztájékoztatásnak, amelynek pontosan igényesen kellene beszámolnia világ és az ország eseményeiről. Ez utóbbinál látok én hazai elmaradást a világ szerencsésebb részéhez képest. Ott sem mindig tökéletes, ne nálunk kevésbé az.

 

Külön nem szerencsés, ha a kereskedelmi média sekélyességét, jelenségeit egybemossuk a közszolgálati tájékoztatással.  Két külön dologról van szó, még akkor is ha ez nem mindig látszik.  

 

Nem szeretnék itt belemenni itt a részletekbe, bár volna mit fejtegetnem, mert tényleg évtizedekig  foglalkoztam a médiával, az utóbbi években több országban is megfordultam, akár azért hogy szakkonferenciákokon vegyek részt, akár azért, hogy média intézmények vezetőit szervezetük belső működéséről kérdezzem és ezekről itthoni gyakorlat jobbításának szándékával tanulmányokat írtam. 

 

A felelősség az enyém, mert botor módon elkanyarodtam a topictól és ezzel nem feltétlenül szerencsés reagálásokat kavartam ("baromi hülye álláspont", stb.) 

Mea culpa.  Az én hibám, elnézést mindenkitől. Részemről ezt a témát befejeztem, nem fogok ilyen felvetésekre a későbbiekben reagálni. 

 

mézontófű Creative Commons License 2006.02.17 0 0 6595

wadr,

azt hiszem, hogy igen ő az...én is előbb cinkefélének gondoltam, de a torokfolt hiánya elgondolkodtatott, továbbá az, hogy egyáltalán nem ment a szotyik felé, hanem az almákat csipegette.

A határozó a zöldkeretes sorozat, amim még van az a Világ Madarai, de azt nem nagyon tartom sokra, mert főként az amerikai földrészre koncentrál, bár igazán szép kiadvány.

Előzmény: wadr (6594)
wadr Creative Commons License 2006.02.17 0 0 6594

Mindig lemaradok egy válasszal!

 

Ha ő az akkor siker!

 

A határozód az a zöldkeretes "nemistudommelyiksorozat" része?

Előzmény: mézontófű (6592)
wadr Creative Commons License 2006.02.17 0 0 6593

Látom, közben tettél fel képet róla.

 

Hát nem is tudom!

 

Így szemből nézve inkább cinkés kinézete van, de ez a színősszeállítás egyikre sem jellemző!

 

Nincs tippem!

Előzmény: mézontófű (6589)
mézontófű Creative Commons License 2006.02.17 0 0 6592

wadr,

igen ő az!!!!!!

(Rosszabbacska a határozóm talán: Frieder Sauer Szárazföldi madarak..)

Előzmény: wadr (6591)
wadr Creative Commons License 2006.02.17 0 0 6591

Sebtében ezt találtam a barátposzátáról.

Hasonlít?

 

Előzmény: mézontófű (6588)
mézontófű Creative Commons License 2006.02.17 0 0 6590

Itt pedig jbtoth-nak, akit állítólag ők csábítottak el ide...

:)))))

 

 

stiglincek
mézontófű Creative Commons License 2006.02.17 0 0 6589

felteszem, amit messzíről sikerült lekapnom, így vágatlanul...

 

 

poszáta?
Előzmény: mézontófű (6588)
mézontófű Creative Commons License 2006.02.17 0 0 6588

stiglinc és wadr,

megnéztem a határozót, s nem találom benne: a sityak annyira kontúros, mint a barátposzátáé, azonban a színvilág az orfeuszéra hasonlít...(ez kizárt, hogy itt legyen).

Lehet persze egy betévedt téli öltözetű barátposzáta is, sajnos én sem ismerem őket...

Előzmény: stiglinc (6586)
wadr Creative Commons License 2006.02.17 0 0 6587

A poszátákat nem ismerem közelebbről, de a határozót lapozgatva a leírásod a barátposzáta hímjére illik leginkább.

 

A könyv szerint elvétve áttelel, tehát akár ő is lehetett!

Előzmény: mézontófű (6585)
stiglinc Creative Commons License 2006.02.17 0 0 6586
Nem lehet valami sármányféle? Tudom, ezzel most sokat segítettem :-), de ha van határozód, azokat is nézd meg, hátha köztük találod.
Előzmény: mézontófű (6585)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!