Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Mate 607 3.0 V6 Creative Commons License 2010.05.18 0 0 3681
Bocsi, de a program nem ismeri az ékezetes betűket a felszereléseknél, ezért vannak a kihagyások. Azért szerintem olvasható.

Most már biztosan mondhatom, hogy gyárilag se automata magasság állító, és ezáltal xenon fényszóró sincs benne:
FÉNYSZÓRÓ-IZZÓK: HALOGÉN FÉNYSZÓRÓ
FÉNYSZÓRÓMAGASSÁG SZABÁLYOZÓ: KÉZI FÉNYSZÓRÓ BEÁLLÍTÁS


Terméksor 607
Organizációs szám 08656 89 2 0356
Garancia kezdete 2000.09.26.
Motor sorozatszáma 10 DZ10 4001405
Sebességváltó sorozatszáma 20 UE05 0477622
NRE e2*98/14*0199*02

Általános információk
TERMÉK FAJTÁJA KLNLEGES JRM
KERESKEDELMI MÁRKA / ALKATRÉSZ TÍPUSA PEUGEOT
TERMÉKCSALÁD 607
KAROSSZÉRIA-TÍPUS LIMUZIN 4 AJTS
FELSZERELTSÉG ALAP: KTTNUS
MOTOR TURBO DZEL DW12TED4
ERŐÁTVITEL BVM5
FÉNYEZÉS TÍPUSA FESTS: FM JELLEG FNYEZETT
BELSŐ BURKOLAT TÍPUSA BAYREUTH + MENPHIS MJ VELR
KÁRPIT SZÍNE FJ
SEBESSÉGVÁLTÓ (JELLEMZŐ) MECHANIKUS SEBESSGVLT ML5T
MOTOR (TÍPUS) MOTORTPUS EW/DW
KIEGÉSZÍTŐ MONOGRAM KIEGSZT BETJEL NLKL


A gépjármű főbb jellemzői

FELSZERELTSÉG ALAP: KTTNUS
FÉNYEZÉS TÍPUSA FESTS: FM JELLEG FNYEZETT
BELSŐ BURKOLAT TÍPUSA BAYREUTH + MENPHIS MJ VELR
KÁRPIT SZÍNE FJ
SEBESSÉGVÁLTÓ (JELLEMZŐ) MECHANIKUS SEBESSGVLT ML5T
KORMÁNYMŰ NEM VLTOZ RSEGTS KORMNYSZERVO
SEBESSÉGMÉRŐ ÁTTÉTEL CT 27 X 21


Motor áramellátása

MOTOR TURBO DZEL DW12TED4
GÁZOLAJSZŰRŐ VÍZÉRZÉKELŐJE VZRZKEL GZOLAJSZRVEL
TÜZELŐANYAG GZOLAJ
KÖRNYEZETVÉDELMI BERENDEZÉS (MOTOR) KRNYVD RNDSZ CEE 2000 (MOTOR)
ELŐSZŰRŐ SZERELS: ELSZR NLKL
MOTOR (TÍPUS) MOTORTPUS EW/DW
KATALIZÁTOR 2 ELEMŰ KATALIZÁTOR
OLAJHŰTŐ MOTOR VZ/OLAJ HCSERLJE
KARTERGÁZ-VISSZAVEZETŐKÖR FŰTÉSE KARTERGZ RENDSZER FTS NLKL
A JÁRMŰ MŰSZAKI KÖRNYEZETVÉDELME TECHNIKAI KRNYEZETVDELEM L4
RÉSZECSKESZŰRŐ RSZECSKESZR
BEFECSKENDEZÉS-VÁLTOZATOK BOSCH BEFECSKENDEZŐ RENDSZER


Sebességváltómű - Féltengely

ERŐÁTVITEL BVM5
SEBESSÉGVÁLTÓ (JELLEMZŐ) MECHANIKUS SEBESSGVLT ML5T
FOKOZAT ÁTTÉTEL CP 17 X 71
SEBESSÉGMÉRŐ ÁTTÉTEL CT 27 X 21
KERÉK STÍLUSA KERKTRCSA: KNNYFM FELINE 17 INCH
GUMIABRONCS (MÉRETEK, TÍPUS) GUMIABRONCS 225X50X17 W
FELSZERELT KEREKEK KERKTRCSA: 7 S 1/2 INCH
KERÉK (TÍPUS) SZERELS: KERKTRCSA: KNNYFM 4
GUMIABRONCSNYOMÁS-CSÖKKENÉS KIJELZŐ GUMIABRONCS NYOMSCSKKENS-JELZ
SEBESSÉGVÁLTÓ TÍPUSA MECHANIKUS SEBESSGVLT ML


Felfüggesztés - Kormánymű - Fékek

BLOKKOLÁSGÁTLÓ BLOKKOLSGTL BERENDEZS
HÁTSÓ STABILIZÁTORRÚD HTS STABILIZTORRD TMR 25
KORMÁNYZÁR STANDARD INDTSGTL BERENDEZS
KORMÁNYOSZLOP KZILEG LLTHAT KORMNYOSZLOP
KORMÁNYMŰ NEM VLTOZ RSEGTS KORMNYSZERVO
ELSŐ STABILIZÁTORRÚD ELSŐ STABILIZÁTORRÚD ÁTMÉRŐ 23
FELFÜGGESZTÉS NORML FELFGGESZTS
AKTÍV FELFÜGGESZTÉS VLTOZTATHAT FELFGGESZTS NLKL
DINAMIKUS MENETSZABÁLYOZÁS DINAMIKUS MENETSTABILIZL-RENDSZ NLK
FÉKVÁLTOZATOK ABS5-3


Karosszéria - Felszerelések

DÍSZTÁRCSA (STÍLUS) BURKOLELEM, KERKTRCSA: KFM FELINE
KIEGÉSZÍTŐ VÉDELEM (A MOTOR ALATT) KIEGSZT VDELEM NLKL A MOTOR ALATT
KÜLSŐ VISSZAPILLANTÓ TÜKÖR KIEGÉSZÍTŐ FUNKCIÓ KZZEL BEHAJTHAT KLS VP TKR
FÉNYSZÓRÓTÖRLŐ FNYSZR-TRL
ELSŐ HOMLOKZAT TAKARÓELEME ELSŐ LÖKHÁRÍTÓ JOBB OLDALI ZÁRÓELEME
KÖDFÉNYSZÓRÓ KDFNYSZRK
KÜLSŐ VISSZAPILLANTÓ TÜKÖR (VEZETŐ OLDALI) FTH ELEKTRAN LLTH VEZOLD KLS VPTKR
KÜLSŐ VISSZAPILLANTÓ TÜKÖR (UTAS OLDALI) FTH ELEKTR LLT KLS UTASOLD VP TKR
PÓTKERÉK KERKTCS: KNNYFM + STAND GUMIABRONCS
KÜLSŐ VISSZAPILLANTÓ TÜKÖR (VEZETŐ OLDALI LÁTÓMEZŐ) VEZETOLDALI KLS VISSZP TK DOMBOR
TOLÓTETŐ FIX TETŐ
ÜVEG (TÍPUS) SZLVD+OLD HTS KEZ ABLAK KIV SZINGAPR


Belső felszerelések

BELSŐ BURKOLAT TÍPUSA BAYREUTH + MENPHIS MJ VELR
RIASZTÓ RIASZTBERENDEZSSEL
HÁTSÓ ÜLÉS HTS LSPAD MONOBLOC PRNA ELVL TMLA
HÁTSÓ ÜLÉS KÖNYÖKLŐ HTS KNYKLVEL
HÁTSÓ BIZTONSÁGI ÖV 3 PONTOS HTS BIZTONSGI VEK 3 VTEKCS
ELSŐ BIZTONSÁGI ÖV PIROT VFESZVEL FELSZ BIZTV FJELZVEL
KLÍMA (KÜLSŐ HŐMÉRSÉKLET T°) SZAKI ORSZGOK
A SEBESSÉGEK BEOSZTÁSA BEOSZTS KM/H-BAN
VEZETŐI OLDAL (VEZETŐ HELYZETE) BALKORMNYOS VLTOZAT
KOMBINÁLT KIJELZŐEGYSÉG (JELLEMZŐK) SZMLAP ALAPJA FEKETE
FORDULATSZÁMMÉRŐ (JEL CSATLAKOZÓALJZAT) FORDULATSZMMR SZMTGP INFO
A GYEREKÜLÉSEK BEKÖTÉSI PONTJA GYERMEKLS RGZTS NLKL
HANGSZÓRÓ HTS KALAPTART-HANGSZRK NLKL
RÁDIÓVEZÉRLÉS AUTRDI TVIRNYT
POLLENSZŰRŐ POLLENSZRVEL
ELSÖTÉTÍTÉS (FÜGGÖNY, OLDALSÓ NAPELLENZŐ, NAPFÉNYTETŐ) HTS REDNY NLKL
UTASOLDALI ELSŐ ÜLÉS MAGASSÁGÁLLÍTÁSA UTASOLDALI MAGASTS NLKL
VEZETŐOLDALI ELSŐ ÜLÉS KAPCSOLÓJA KZI VEZETLS-BELLTS
UTASOLDALI ELSŐ ÜLŐRÉSZ KAPCSOLÓJA UTASOLDALI KZI LSBELLTS
UTASOLDALI ELSŐ ÜLŐRÉSZ BEÁLLÍTÁSA UTASOLDALI DERKTMASZ BELLTS NLKL
CD SZERELS: CD-K
NAVIGÁCIÓS RENDSZER NAVIGCIS RENDSZER NLKL
FÉNYSZÓRÓ-IZZÓK HALOGN FNYSZR
HÁTSÓ ABLAKEMELŐ NEM SZEKVENCILIS HTS ELEKTR ABLEMEL
VEZETŐOLDALI ELSŐ ABLAKEMELŐ VEZETOLDALI ELS SZEKVENC ABLAKEMEL
UTASOLDALI ELSŐ ABLAKEMELŐ NEM SZEKVENC UTASOLD ELSŐ ELEKTR ABLAKEM
KIJELZŐ KIJELZŐ (NAVIGÁCIÓ+RÁDIÓ+ÓRA,T°,CD)
FŰTÖTT PÁRNA FTHET LS
ELSŐ OLDALLÉGZSÁK THORAX OLDALLGZSK + FGGNY LGZSK
ABLAKOK ZÁRÁSA TÁVIRÁNYÍTÓVAL ABLAKOK TVIRNYTS ZRSA NLKL
UTASOLDALI LÉGZSÁK UTASOLDALI LGZSK
ELEKTROMOS ABLAKEMELŐ (MŰKÖDÉS) VEZOLD + UTASOLD ELS/HTS STAND BECSPGTL
FEDÉLZETI SZÁMÍTÓGÉP FEDLZETI SZMTGPPEL
LÉGZSÁK SEMLEGESÍTÉSE LGZSK KZI HATSTALANTSA
FÉNYSZÓRÓMAGASSÁG SZABÁLYOZÓ KZI FNYSZRBELLTS
RÁDIÓVEVŐ RDS RM2 KAZETTS AUDI RENDSZER
HŰTÉS AUTOMATIKUS HTS
SEBESSÉGSZABÁLYOZÓ SEBESSGSZABLYOZS
VEZETŐOLDALI ELSŐ ÜLŐRÉSZ MAGASSÁGÁLLÍTÁSA PRHUZAM VEZLS MAGASSGLLS+ELS LS
BELSŐ VISSZAPILLANTÓ TÜKÖR NAPPAL - JSZAKA BELS VISSZAPIL TKR
KIEGÉSZÍTŐ SZŐNYEG LBSZNYEG NLKL
KÜLSŐ VISSZAPILLANTÓ TÜKÖR (VEZETŐ OLDALI LÁTÓMEZŐ) VEZETOLDALI KLS VISSZP TK DOMBOR
HŰTŐFOLYADÉK-SZINT VISSZAJELZÉSE HTFOLYADK-SZINT VISSZAJELZLMPA
KÖRNYEZETVÉDELMI RENDELLENESSÉGEK VISSZAJELZÉSE KRNYVD RNDSZ HIBAVISSZAJELZ LMP NLK
AKADÁLYÉSZLELÉS AKADLYSZLEL NLKL
OLDALSÓ FÜGGÖNYÖK OLDALSÓ REDŐNYÖK NÉLKÜL
GUMIABRONCSNYOMÁS-CSÖKKENÉS KIJELZŐ GUMIABRONCS NYOMSCSKKENS-JELZ
ELSŐ FEJTÁMLA (MŰKÖDÉS) KZI LLTS ELS FEJTMLA
KIEGÉSZÍTŐ PADLÓSZŐNYEG LBSZNYEG NLKL
ERŐSÍTŐ EKVALISER EQUALIZER ERST NLKL
RETESZELÉS VEZÉRLÉS SZUPERRETESZELS
ÜVEG (TÍPUS) SZLVD+OLD HTS KEZ ABLAK KIV SZINGAPR
KORMÁNYKERÉK 4 G SIMA BR BEVONAT KORMNYKERK
MODULÁRIS / ERGONOMIKUS ELSÕ ÜLÉS PACK MODUL/ERGONMIAI CSOMAG ERGO 1 ELS LS


Villamosság

GENERÁTOR GENERTOR: OSZTLY 15
AKKUMULÁTOR L2 500 DUL TPUS AKKUMULTOR
INDÍTÓMOTOR INDTMOTOR OSZTLY:6
KÜLÖNLEGES VILÁGÍTÁS KLNLEGES VILGTS NLKL
KÜLSŐ VISSZAPILLANTÓ TÜKÖR KIEGÉSZÍTŐ FUNKCIÓ KZZEL BEHAJTHAT KLS VP TKR
KIEGÉSZÍTŐ AKKUMULÁTOR DUL TPUS L12 400 SZERVIZ AKKUMULTOR
FÉNYSZÓRÓ-IZZÓK HALOGN FNYSZR
KÖDFÉNYSZÓRÓ KDFNYSZRK
FÉNYSZÓRÓMAGASSÁG SZABÁLYOZÓ KZI FNYSZRBELLTS


Felszerelésmárkák

FÉKVÁLTOZATOK ABS5-3
BEFECSKENDEZÉS-VÁLTOZATOK BOSCH BEFECSKENDEZŐ RENDSZER


Egyéb

VÁLTOZAT KRITÉRIUM, ÜGYFÉL KONCEPCIÓ STANDARD
ATMOSZFÉRA NORML LGKR
VEZETŐI OLDAL (VEZETŐ HELYZETE) BALKORMNYOS VLTOZAT
KÖZLEKEDÉS FELŐLI OLDAL JOBBKORMNYOS VLTOZAT
FELSZERELÉSEK ÚJRACSOPORTOSÍTÁSA BOURGEOIS FELSZERELTSG
OLDALRÓL JÖVŐ ÜTKÖZÉS NEM MEGERSTETT AJT
KÖZLEKEDÉS JÓ ÚTMINŐSÉG
Előzmény: lazy g. (3680)
lazy g. Creative Commons License 2010.05.18 0 0 3680
Mate607 3.0 V6, Szia! Nagyon nagyon rendes vagy,ha megteszed,h megnézed az infókat a kocsimról:)))))) Előre is köszi! Lehet h igazad van és mégsem szedték ki,de abban a pillanatban eléggé felhúztam magam. De hát akkor miért mondták h xenon van benne? Na mindegy,nem lényeges,ha tényleg 8 rongy egy pár ebből a fajtából (és persze ha bele lehet tenni),legfeljebb veszek egyet. Az alvázszámom a következő: VF39D4HXB92010381. Köszi még 1x!!!! Lazy
Előzmény: Mate 607 3.0 V6 (3679)
Mate 607 3.0 V6 Creative Commons License 2010.05.18 0 0 3679
Nem hiszem hogy kiszedték volna.

A normál izzó egy sima H7-es, a xenon pedig egy D2R-es izzó. Ezeket nem lehet csak úgy cserélgetni.

Ha xenon van benne, akkor a lámpa hátulján, ahol az izzót cserélnéd ki, kell hogy legyen egy trafó (magasfeszültség jellel). Azt ha elfordítod, akkor lehet a xenon izzót kiszedni. Ha nincs ilyen trafó, akkor csak egy sima csatlakozó megy a H7-es izzóba.

Azt pedig, ahogy már mondtam, attól lehet benne lámpamosó, hogy nem xenon-os gyárilag.

Remélem érthetően fogalmaztam a két izzó különbségét illetően.

Egyébként nem annyira drága a xenon izzó, nekem a gyári 6 év után égett ki, vettem egy pár új izzót asszem 8.000 Ft-ért. Szóval, persze drágább mint a sima halogén, de jóval tovább bírja, és jobb a fényereje is.

Ha megírod az alvázszámod, akkor megnézem neked az összes infót a kocsidról.
Előzmény: lazy g. (3677)
karbert2 Creative Commons License 2010.05.18 0 0 3678
Helló imo1978!
Sajna már nem tudok képet fel rakni mert kiszedtem,a rendőrök miatt! De nagyon tutin világított,olyan macskás volt,illett a géphez nagyon,de a rend őrzői közbe szóltak! Szia!
lazy g. Creative Commons License 2010.05.18 0 0 3677

Mate 607 3.0 V6! Köszi a képet,nagyon rendes vagy!

Sajna van az izzón sapka (kicsit fehérebb és hosszúkásabb az a sapka mint ezen a képen), meg a formája is tök olyan mint a második kép,tehát nem xenon. Mindenki azt mondta,h az van benne! Lámpamosója is van és mégsem xenon az izzó... Gyárilag tuti h volt benne,de ezek szerint eladás előtt kiszedték a nyavajások... Ennyit a Peugeot "szakszervízről"... :PPPP    Nem is lett volna ebből semmi gond,ha nem mondják,ha nem szajkózzák,hogy így van benne xenon,meg úgy van benne xenon. Nem is húzom fel magam. Állítólag az nagyon drága izzó,igaz ez?

Gyula! Megnéztem a címet amit mondtál,de sajna csak 2002-es évjárattól vannak fent a "nagyvadak". Az enyém 2001-es,tehát nem tudtam megnézni. De ezek után talán jobb is,mert ki tudja,h mit vadásztak még ki belőle a hiénák...

Köszi srácok mindent,sziasztok és szép estét!!!! Lazy

 

Előzmény: Mate 607 3.0 V6 (3674)
imo1978 Creative Commons License 2010.05.18 0 0 3676

Koszi sracok a sok segitseget.Probalkoztam a lampa kiszedessel de feladtam.Most en is majd megprobalom a kaszni es a lampa koze beszerelni.

 

Karbert:Nem tudnal kepet felrakni rola?

 

Megegyszer koszi.

 

Imo

Előzmény: karbert2 (3663)
Törölt nick Creative Commons License 2010.05.18 0 0 3675
Ha ide felmész,regisztrálod magad az autó alvázszáma alapján megnézheted hogy mi van benne gyárilag:Gyula

http://public.servicebox.peugeot.com/
Előzmény: lazy g. (3672)
Mate 607 3.0 V6 Creative Commons License 2010.05.18 0 0 3674
Akkor ebből már kiderül, hogy xenon vagy nem. Az első kép a xenon, a második a sima izzó.

xenon

h7
Előzmény: lazy g. (3672)
lazy g. Creative Commons License 2010.05.17 0 0 3673
PERSONNALISÉE.
lazy g. Creative Commons License 2010.05.17 0 0 3672
Hi Macsekosok! Igen,megnéztem,van benne lámpamosó,ott figyel a két motor a tartályon. Ezzel megkönnyebültem,van lámpamosó:))) Viszont kedves Mate,a xenon még nem világos... :-/   "Másfajta foncsorozás",hát... Jó lenne tudni,milyen az:) "Automata fényszórómagasság állítás",no majd utánanézek,mert azért jó lenne tudni,h most van benne xenon,vagy nincs. Sajnos füzetem nincs hozzá és egy kereskedésből vettem (igaz csak egy napig volt bent) és így tulképpen semmit nem tudok a felszereltségéről,csak amikre magamtól rájövök,ill ami látszik. Ülésfűtések,tolatóradar,ilyenek. Igaz a neten fel volt sorolva az extra,de hát tudod,ez olyan,h mondani mindent lehet. A xenon is ott volt és a kereskedő is mondta,de hát ki tudja. Ha tudnám h a szakszervízben nem lennének nagy zsiványok,akkor odavinném és mindent megkérdeznék,h akkor most mi is a helyzet a felszereltségével. Egyébként 2001-es HDI és Prsonnalisée a tipusa(?) neve(?). Hírtelenjében ennyit a nagymacsekről,amit egyébként imádok,tisztelem és régi,régi álmom volt!!! Minden nap megnézem és szinte szó szerint csodálom:)))) Ilyen gyönyörű autót én még nem láttam és valóban a többi autó hozzá képest: játékszer. Komolyan mondom! Sziasztok,szép estét kedves márkatársak!!!! Lazy
Előzmény: Mate 607 3.0 V6 (3671)
Mate 607 3.0 V6 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 3671
Sziasztok!

Tegyük helyre a dolgokat....

1. Ami gyárilag xenonnal szerelt autó, abban minden esetben kell, hogy legyen automata fényszórómagasság állítás, lámpamosó, valamint xenon izzóra optimalizált lámpabúra és ehhez egy másfajta foncsorozás (ez utóbbi kevésbé szembetűnő). Valóban lehet olyan is, amely automata állítású, de nem xenon.

2. A lámpamosó mindig működik, ha a lámpa fel van kapcsolva és meghúzod az ablakmosó kart (persze ha van benne folyadék).

3. A lámpamosó kis takaró műanyagja mögött van a lámpamosó fúvóka. Ezeket nem, vagy nagyon nehezen, erőltetve tudod kihúzni - el is törhet ha nagyon próbálkozik valaki. Szóval ez talán nem a legjobb módja annak kiderítésére hogy van-e benne lámpamosó. Az ablakmosó tartályon viszont megtudod nézni tutira. A tartályon van két motor. Az egyik a szélvédő, a másik a magasnyomású lámpamosó motor. Ha nincs benne mindkettő akkor biztos, hogy nincs a kocsiban lámpamosó.

Remélem mindenkinek minden világos volt :))
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.05.17 0 0 3670
Ahogy írták, csak felkapcsolt lámpával és a szélvédőmosóval együtt üzemel.
Viszont - mivel nincs 607-esem, nem tudom - elképzelhető, hogy ez sem minden ablakmosásra fröcsköl vizet a lámpákra, hanem csak minden 5-ödikre.
Továbbá lehetségesnek tartom, hogy a lámpamosó fedele csak egy vakfedél és nincs alatta semmi, de ezt majd megerősítik ill. cáfolják.
Menet közben nincs olyan érzésed, mintha "úszna" a lámpa fénye? Ugyanis a gyári xenonok automatikus magasságállítója függetleníti a projektort a lámpatesttől és egy giroszkóp segítségével mindig "lebeg", így akárhogy rángatózik az autó, vagy bukkanón mész át, a fény egy helyben marad. Persze csak bizonyos határok között, szóval ha emelkedőhöz érsz, nem fog a kocsi elé világítani 1m-re. :-)
Előzmény: lazy g. (3668)
karbert2 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 3669
Helló lazy g.!
Ha a lámpa alatt ott van akkor biztosan van benne! Működtetni nagyon egyszerű,ha felkapcsolod a világítást akkor egyszerre működik az ablakmosóval! Én pl mikor mosom az ablakot menet közben le kapcsolom a világítást mert ha a lámpákat is mossa akkor hamar kipocsolja a vizet! Szia!
lazy g. Creative Commons License 2010.05.17 0 0 3668
Mr. Dimitrij,ezt a "ha van ilyenetek,segítsetek"-et,természetesen a lámpamosóra,ill. a kapcsolójára,szóval ennek az egésznek a működésére értettem,nem a Peugeot füzetre. Azt majd vhogy szerzek. Üdv!!!
Előzmény: lazy g. (3667)
lazy g. Creative Commons License 2010.05.17 0 0 3667

Sziasztok! Hát... most lehet h pofára estem. Megnéztem,h mi a helyzet és igen,van mindkét lámpa alatt egy ilyen kis mittudoménmicsoda,ami mozog,de nem lehet sem elhúzni,sem kinyitni,éreztem,mintha valami vezeték,vagy ilyesmi tartaná,vagy vmi damil,rugó,szóval ilyenek (finoman próbáltam). Hogy van vmi mögötte,az biztos. Lehet h ez lenne az a lámpamosó? Ez a lámpamosó(már ha az) h működik? Hol van a kapcsija? Sajnos nincs hozzá tájékoztató füzet,így fogalmam sincs tulképpen,h mik vannak benne. Ez a xenon is pl.-ul tipikus példa erre-sajnos. Ha tudtok,ha van ilyenetek (Mr. Dimitrij) segítstek. Megköszönöm! Sziasztok,további szép napot (már ha lehet mostanság ilyet kívánni...)!!!:))) Lazy

Ui.: ha nem lenne lámpamosója,akkor ugye a lámpák alatt nem lenne semmi? Hali!! 

Előzmény: Mr.Dimitrij (3666)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.05.17 0 0 3666
A lámpamosó nincs fedél alatt?
Előzmény: karbert2 (3665)
karbert2 Creative Commons License 2010.05.17 0 0 3665
Helló lazy g.!
Az enyém 2001 es HDI,és van benne lámpamosó,de xenon nincsen! Annyiban tudok segíteni,hogy a xenon os fehér-kékes fényű,és kell hogy legyen trafója,de ha kiveszed az égőt egyből látszik hogy xenon vagy sem,ha van benne izzó szál akkor xenon kilőve! Talán akinek xenonos meg tudja mondani hol a trafója! Szép napot szia!
lazy g. Creative Commons License 2010.05.17 0 0 3664
Hi Karbert2! Bocsi a zargatásért,de szeretném még egy dologban a segítségedet kérni. Mikor vettem az Oroszlánkirályt,benne volt az extrák felsorolásában,hogy xenon fényszóró. Örültem neki,gondolhatod. Aztán visszalapoztam itt a hozzászólások között és vki azt írta,h ha nincs fényszórómosója a nagymacskának,akkor nincs is benne  xenon...  Az enyémben nincs ilyen lámpamosó (2001-es,2,2 HDI),ezek szerint "füllenthettek"? Honnan a csodából lehet azt megtudni,h most akkor van benne xenon,vagy nincs? Este mikor mentem vele,nagyon frankón világított,de hát ki tudja,h a xenon tette,vagy a sima lámpája is ilyen szupi. Ha tudod a választ,megköszönöm! Már ha meg is mondod... Üdv! Lazy
Előzmény: karbert2 (3663)
karbert2 Creative Commons License 2010.05.16 0 0 3663
Helló imo1978!
Csak azért írok neked,mert én is raktam led sort a lámpákhoz,de én úgy oldottam meg hogy a vékony mikró ledes sort vettem,és csak fellazítottam a lámpát és benyomkodtam a kaszni és a lámpa közzé,lapjával és olyan volt mint ha be lett volna építve! De a rendőrök miatt kiszedtem mert nem szerették :(! Ennyit szerettem volna! Szia!
karbert2 Creative Commons License 2010.05.15 0 0 3662
Helló lazy g.!
Ha tele van akkor olyan 180-200 ezerig el megy!
lazy g. Creative Commons License 2010.05.15 0 0 3661
Karbert2,Hali! Nem bírtam ki,megnéztem az folyadékot:) Bőven van még benne,hála a Magasságosnak,azzal egy darabig nem kell foglalkoznom. Juppijéééé!!!:)))) ( Apró örömök...) Szép napot!!! Lazy
Előzmény: lazy g. (3660)
lazy g. Creative Commons License 2010.05.15 0 0 3660
Karbert2,Szia! Köszi,sokat segítettél!! Inkább majd megnézetem az FAP folyadékot vkivel,mert nem szeretnék egyszer csak leállni útközben vhol. Remélem ez a 4-5 liter ami( gyárilag) benne van,jó sokáig elég (most van 118 ezer a kocsiban). Szóval még egyszer köszi MÁRKATÁRS:)))
Előzmény: karbert2 (3659)
karbert2 Creative Commons License 2010.05.15 0 0 3659
Szia lazy g.!
Még azt elfelejtettem,hogy a szintjét nem mutatja semmi,de ha fogyóban van akkor le szokott állni,mikor fogy akkor a részecskeszűrő hiba jelzése látható a műszerfalon! Szia!
karbert2 Creative Commons License 2010.05.15 0 0 3658
Helló lazy g.!
Az FAP folyadék tartály az autó bal oldalán az első és hátsó ajtó között az alján helyezkedik el! Egy kis gumis teteje van oldal irányban,nem csavaros,kis mozgatással le tudod húzni,a tartály 4-5 literes,valami műanyag pálcával meg tudod nézni,hogy mennyi folyadék van még benne,amúgy ha kifogy,az autó jelzi azt! Nos a folyadék ez kicsit érdekes mert a neve GREEN+ ennek litere olyan 10-12 ezer körül van autósboltokban,unix,bárdi, alkatrész boltokban is beszerezhető! De mondok egyet,szinte ugyan ez a folyadék beszerezhető a gyógyszertárakban ISOPROPILYCUS ALKOHOL a neve,ennek literje 2000 ft úgy hogy már is jobban hangzik! Nekem még GREEN+ van benne,de nekem is csak a szerelő mondta,hogy jó bele ez az alkohol is,azért kérdezd meg mástól is,mert nem akarok hülyeséget mondani,én meg érdeklődtem,nekem ezt mondták! Az a lényege az FAP folyadéknak,hogy a részecskeszűrőben lerakódott szén égéspontját lecsökkentse a legalacsonyabb C fokra,mert a HDI-k kevés hőt termelnek a szén elégetésére,ezért csökkenteni kel a szén égéspontját,hogy kitisztuljon a szűrő! Ennyit tudtam segíteni! Szia!
karbert2 Creative Commons License 2010.05.15 0 0 3657
Helló karcsi607hdi!
Az a helyzet,hogy Nyíregyházi a srác,de nagyon vágja az biztos! De a telefonszámát szívesen megadom neked,hátha tud segíteni! 0630 2321768 István László a neve! Bosch szervizben dolgozik,és a peugeot -okat mindig ő csinálja! Szép napot szia!
lazy g. Creative Commons License 2010.05.14 0 0 3656
Sziasztok! Valaki megmondaná nekem,h mi a helyzet ezzel a fap folyadékkal? Azt már tudom h mire való,de azt nem h hová kell tölteni,hol van a tartálya és mutatja e valami valahol,h mennyi van még belőle,mutatja e valami,h mikor kell újratölteni. Drága ez a folyadék? És hol kell venni?  Vagy hülyeségeket kérdezek? Még nem volt 607-esem,ezeket szeretném tudni.  Köszi előre is,minden jót,sziasztok! Lazy
karcsi607hdi Creative Commons License 2010.05.14 0 0 3655

Szia!

 

Tényleg jó szerelőt találhattál. Esetleg az elérhetőségét meg lehet tudni? Már kb 3-4 hete folyamatosan küzdök a kocsival, no meg a szervízzel, nem tudnak rájönni a bajára. Egy-két napig megy, aztán leszabályoz és vissza a szervízbe. Kis matatás és kezdődik előről minden.

Roppant bosszantó.

 

Köszi

 

 

Előzmény: karbert2 (3653)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2010.05.14 0 0 3654
Örülök, hogy sikerült beazonosítani a hibaforrást! Ez óriási tapasztalat, értékes info.
Előzmény: karbert2 (3653)
karbert2 Creative Commons License 2010.05.14 0 0 3653
Sziasztok Oroszlánok! Szóval régebben mondtam nektek,hogy a részecskeszűrővel küszködök,meg,hogy az alapjárat változik és le is áll! Találtam egy olyan embert aki ért is hozzá,nem csak találgat,a részecskeszűrő előtt van a katalizátor vagy is egybe van építve,és a kettő közti hőmérséklet érzékelőnek szakadt volt a kábele! Az alapjárat,és amiért le állt,annyi baja volt csak hogy az üzemanyag nyomás mérő-szabályzó,nem a valós értékeket mérte,ezt kicserélték benne és teljesen jó! Más autószerelők,már magasnyomású szivattyút,porlasztókat akartak cserélni benne! Imádom ezt az autót,csak az a baj,ritka az az ember aki ért is hozzá,tehát nagyon jól nézzétek meg kivel csináltatjátok,ha komolynak látszó baja van!!!! Ennyit szerettem volna! Sziasztok!
Mate 607 3.0 V6 Creative Commons License 2010.05.13 0 0 3652
Szia!

Ahogy a kolléga is írta, a lámpát fel kell kapcsolni. Ha nem megy így sem, nézd meg az ablakmosó tartályon a lámpamosó motort, rajta van-e a csatlakozó.

A jobbos lámpát, azért próbáld meg először kézzel beállítani. Van a lámpaállítón egy imbusz csavar (a tetején), azzal tudod kézzel állítani.
Előzmény: Atomanti8 (3650)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!