Keresés

Részletes keresés

Émile Creative Commons License 2014.01.05 0 0 57918

 

 Nehéz ügy  ! Mindenképpen kell   2 tanú és nem árt egy mobilos hangfelvétel sem a kamerázáson felül.

 

 

   Lehet készíteni jegyzőkönyvet - ha aláírja a másik fél is, ha nem ír alá  lehet un. emlékeztetőt. Tehát ha az elhangzottak alapján nem hajladó aláírni a jegyzőkönyvet a szakmai részről, akkot is kell egy jegyzőkönvy aminek a lényege , hogy a másik fél nem volt hajlandó részletes jegyzőkönyvet készíteni, azt aláírni  és ennek a jegyzőkönynek lesz a melléklete egy emlékeztető. Hamajd biróságra kerül a sor valamit segít. Talán.

 Én általában ha sejtem, hogy vitás ügy lesz a befejezésnél, akkor mindig hivók egy tanút. A fivérem szokott lenni, mondom neki Misi nincs más dolgod csak igyad a söröd és szömötölj. 

Előzmény: masterflash (57912)
DCSNZS Creative Commons License 2014.01.05 0 0 57917

Sziasztok!

 

Mikor majd szigetelem a csöpp 13 m2 pincét (inkább kazánház)véleményet szerint milyen szigetelést alkalmazzak.

Ti már rutinos versenyzők vagytok érdekel a véleményetek.

 

Szóval van :

  • Villas, GV35 bitumenes nehézlemez, 10m2/tek  

ennek az ára mifelénk 6000 (sima hagyományos cucc)

 

Ennek aztmondta a tüzépes  Úr h. van egy erősebb válfaja ami olyan kurva erős hogy nagyon nagyon nehezen szakadna el

 

ennek ára 14.000 Ft

 

Vagy felötlött bennem a lehetőség olvasva ezt a kenhetős cuccot.

 

2 szempont érdekel amit tudok mérlegelni..

 

Mivel ugymond kicsi a felület  mi a legtutibb amitől nyugodtan alszok.

 

a másik h. a pénztárcám is nyugodtan aludjon, h. néz ez ki neki

 

Köszöntem

 

 

 

 

 

kardos ricsi Creative Commons License 2014.01.05 0 0 57916

Én is kérdeznék ha már betonozásról/vasalásról van szó alap/lábazat/szerelőbeton

Nekem van kiviteli terem,tegyük hozzá 1 vagyonért

Alapba ír nekem felső síkba kengyelezéssel 12-es hosszvasakkal vasalást

Szerelőbetonba 8-as rácsot 15cm osztásokkal,ezekt +is vettem

Viszont amit kérdeznék a lábazatba nem ír semmit zsalukövek közé,mondjuk vettem oda is,de csak 10-est

Kérdés csak belefektessem a 2 szálat a zsalukőben kihagyott nútba vagy ehhez is csináljak kengyeleket,felsó sornál+hozzákötözzem a 8-as hálót a kengyelekhez

Mármint mindent a vállalkozó

Köszönet

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.05 0 0 57915

Mivel ez a saját tulajdona nyugodtan be is kamerázhatja a helységet, és erre nem kell figyelmeztetnie az építtetőt. (Csak mint plusz biztosíték)

Előzmény: Törölt nick (57914)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.05 0 0 57914

OFF

 

Szerintem.

 

Első körben...

Hívd meg őket (tervező+kivitelező+FEMÜ) egy segítségkérő, ok feltáró szemlére.

Mondván tudni szeretnéd mi a valós műszaki helyzet és mennyibe kerül ez neked...

Ne kelts gyanút, tégy úgy mintha minden költséget magad akarnál állni.

("mert az a rohadt talaj megsüllyedt... ilyen szerencsétlen alak vagyok" alapon)

A te oldaladról véletlenül legyetek legalább még ketten (tanúk) akik éppen-akkor ott vannak.

 

 

A szemle-megbeszélés végén (addig ne is említsd) aztán állj elő, azzal,

hogy hááát azért készüljön már (általuk is aláírt) egy összefoglaló FELJEGYZÉS is!

("mert a hallotak alapján, ez azért kicsit húzósnak látszik ..." alapon)

 

A feljegyzés szóljon a jelenségről MAGÁRÓL, a hiba vélt OKÁRÓL, illetve az általuk javasolt MEGOLDÁSRÓL is.

Ha, már erre sem hajlandók, akkor legalább tudod kikkel álsz szemben... és van két tanúd!

Ez esetben a feljegyzést magad írod meg az elhangzotatk alaőján és a két tanú írj alá.

(legyen benne, hogy ki voltak jelen a másik oldalról! és készíts fotókat is

a távozásuk közben ekkor már minden mindegy úgyis... hagy utáljanak)

 

 

Ha, hajlandók aláírni (ez a becsületesség jele), akkor viszont

kérj tőlük árajánlatot a megoldásra, kedvezményes, hiba elismerő-javító áron.

 

Aztán dönthetsz, hogy hogyan tovább...  a lényeg az első körben, hogy

próbálj egy olyan általuk is aláírt papírt összehozni, amiből kiderül

- mi a baj

- ki okozta

- kb. mennyi lesz a (tisztességes szintű) javítás költsége

 

Ehhez sajnos eleinte a szerencsétlen-balek képében kell fellépned.

(nem tudhatod kellően becsületes emberekkel állsz-e szemben, ha tudod, akkor nem kell alakoskodni)

Mert, ha becstelenek és szagot fognak ... és egy csepp eszük van, már semmit nem csikarsz ki belőlük.

 

Valószínű, hogy elakadsz már feljegyzés+aláírás szóba hozatalánál.

De, egy próbát megér... mert az aláírás után nálad labda :-)

 

Hameg kiderül, hogy becsülettel helyt akarnak állni, akkor mindeki örülhet :-)

Törölt nick Creative Commons License 2014.01.05 0 0 57913

Jahogy még mindig mozog a talaj... az baj.

(mellesleg mi van a vízszigeteléssel, az is tönkrement(elszakadt) a falak mentén?)

 

Akkor marad a normális megoldás!

- hibás aljzat elbont

- talaj tömörítése

- rendes aljzat újra építése

Ehhez, mivel elég sok pénzről lehet szó... (nem tudom hány m2-ről van szó).

- szakértő felméri/dokumentálja a hibát

- megoldást kialakítja+költségbecsli

- a hibáért felelősöket fizetésre felszólítod

- nem fizetnek >> beperled

Ez sajnos lassú megoldás és neked kell a költségeit előlegezni.

 

---

 

Ígyhát lehet, hogy a másik út a járhatóbb.

Azaz saját zsebből állod a bűnösök helyett a javítást.

(ettől még kártérítési igényed lehet a bűnösök felé, szakvélemény alapján)

 

Cirka 15-16 eFt/m2 körüli javítási költségről lehet szó, szerintem a bontás+újraépítés során...

 

Előzmény: masterflash (57903)
masterflash Creative Commons License 2014.01.05 0 0 57912

Már három éve befejezték a kivitelezést, csak szerkezetkészre készült a köműves munka, a többivel onnantól magam kínlódom.

Pereskedni nem szeretnék, mert van már egy, és elég melós dolog.

Megvárom, mit mondanak rá egyenlőre.

Előzmény: gabrielke (57910)
tgwh3 Creative Commons License 2014.01.05 0 0 57911

Kömkel biztos tudja, de én naív úgy gondolom, csak van valamiféle ellenőrző szerv, ami kimondhatja, hogy el lett bszva... mert ugye ha nem jó, akkor valahol valaki elbszott valamit...

Egyedüli bukta ott lehet, hogy saját költségen javítod, és a benyújtott számlát jó ideig nem akarják kifizetni.

Előzmény: masterflash (57909)
gabrielke Creative Commons License 2014.01.05 0 0 57910

Innentől az egész egyértelmű, hogy a helyzet további tisztázásáig minden leáll és az ember egy fillért sem kap.

Aztán meg ha eddig hivatalosan ment az egész, akkor a perelésen is el lehet gondolkozni.

Előzmény: masterflash (57909)
masterflash Creative Commons License 2014.01.05 0 0 57909

Ezt még egyeztetem, de nem hiszem, hogy hajlandó lesz ezzel foglalkozni.

A rákényszerítéshez meg nem tudom, hogy mik a lehetőségek egyenlőre.

Azért akarom körbejárni a problémát, hogy tudjam, mik a lehetőségek a megvalósítással kapcsolatban!?

Előzmény: tgwh3 (57908)
tgwh3 Creative Commons License 2014.01.05 0 0 57908

Miért nem csinálja meg az, aki elszúrta?

Előzmény: masterflash (57907)
masterflash Creative Commons License 2014.01.05 0 0 57907

Valami hasonló nekem is eszembe jutott már, de ezeket nekem kell megoldani, mert pénz a kivitelezésre nem lesz egyhamar.

Arra gondoltam, hogy a kútfúráshoz hasonlóan 110-es műanyag csővel lefúrok az alapig és beton oszlopokat öntök bele körben a kritikus résznél.

Lehet, hogy ezeket kellene híg cementes, homokos masszával feltölteni, és rúdvibrátorral berázni a helyére az egészet.

Amikor egy szakasz elkészült, akkor a betonba fúrt lyukakon keresztül fel lehetne tölteni az üreget ami a vibrálás utáni tömörödésből keletkezett, és az még egy gerendaként össze is fogná az egészet.

 

 

A púrhabozást palackból gondoltam egyébként a kútgyűrű habbal megoldani.

Előzmény: KömKel (57906)
KömKel Creative Commons License 2014.01.05 0 0 57906

Azért esélytelen, mert

- a purhabozáshoz kell megfelelő gép

- megfelelő anyag

- és nálad nem megoldás, mivel a feltöltés összerogyása nem állt meg, tehát hiába töltöd ki a mostani üreget, alatta ugyanúgy folytatódni fog a megrogyás

 

Betonos híg zagyot szokás beleengedni az ilyen helyekre, és rúdvibrátorral megtömöriteni. Csak éppen családi házas szinten még nem is nagyon hallotta ilyenről, mert annyira költséges.

Előzmény: masterflash (57905)
masterflash Creative Commons License 2014.01.05 0 0 57905

Tavasszal vágok pár helyen lyukakat a szerelőbetonba, megnézem, mennyire súlyos a helyzet, ha csak az a sáv lóg a levegőbe, ami a visszatöltéskor süllyedt meg, akkor nem olyan nagy a gáz.

Ha viszont az egész plac alatt rés van, az gebasz, akkor nincs más választás.

Megpróbálok érdeklődni, hogy mi az ára ennek az injektálásnak.

 

A púrhabozás miért teljesen esélytelen házilag?

Előzmény: KömKel (57904)
KömKel Creative Commons License 2014.01.05 0 0 57904

Házilagosan ezt nem igazán lehet orvosolni, én totálisan esélytelennek látom. A purhabos feltöltést is.

Injektálni kell a feltöltést, kvázi "felbetonositani" az egészet egy zaggyal, hogy ne tudjon tovább tömörödni.

 

Azért kérdeztem, hogy benne laktok-e, mert a másik megoldás:

- a megsüllyedt részen a külső falakba 12-15 cm mélyen fészket vésni szakaszosan

- a mostani szerelőbetonra ráönteni megfelelően vasalt 15 cm betont

- erre ráépiteni utána a padló rétegrendeket

 

Ehhez mindenképpen statikus kell, hogy megmondja a fészkek méretét, és a beton vasalását.

 

Ez mondjuk azt jelenti, hogy a megsüllyedt rész padlója magasabban lesz mint a többi, egy vagy két lépcsőfokkal.

Előzmény: masterflash (57902)
masterflash Creative Commons License 2014.01.05 0 0 57903

Azt értem, hogy tágul, csak sajnos szerintem ez a föld magától még több évig fog tömörödni, ezért megjelenhetnek megint a rések a befúvás után, és itt mindegy, hogy 5mm, vagy 10cm a hézag.

Valamivel tömöríteni kellene a földet a beton alatt, amire a víz lenne kézenfekvő megoldás, a föld pőtlásával, csak itt is felmerülnek kérdések, hogy megdagad a föld, az mennyi idő után áll vissza az eredeti méretére, stb.

Előzmény: gabrielke (57899)
masterflash Creative Commons License 2014.01.05 0 0 57902

Igen, benne lakunk már, de még félig építési terület.

Erre nem lesz keret szerintem, a kivitelezőtől meg elég esélytelen bármit is kicsikarni.

Ezt valahogyan nekem kellene megoldanom.

Azon gondolkoztam, hogy a púrhabos feltöltést meg lehetne csinálni házilag a zártcellás púrhab befecskendezésével.

Ehhez csak lyukakat kellene fúrnom főleg a válaszfalak mentén, és oda bejuttatni az anyagot.

Amint írtam a kétségeim ott merülnek fel, hogy mennyi idő alatt állapodik meg a föld egy ilyen viszonylag zárt térben?

Kívül még mindig látom a visszatöltéseknél, ha vizet kapnak eső után, akkor elég keményen tudnak beszívódások képződni, pedig két éve vannak már a helyükön.

Előzmény: KömKel (57900)
Toma24 Creative Commons License 2014.01.05 0 0 57901

A legalsó sor alá kell-e tenni vízszigetelőt?

Előzmény: Törölt nick (57893)
KömKel Creative Commons License 2014.01.05 0 0 57900

Nem tudok sajnos nagyságrendet sem, de több százezres tétel, és nagyon nagy felfordulással jár.

 

Benne laktok már?

Előzmény: masterflash (57897)
gabrielke Creative Commons License 2014.01.05 0 0 57899

A purhab miután benyomják még tágul egy csomót. Ezek az injektálásos dolgok elég jól ki vannak számolva, ha nem kókler bandát bízol meg, elég jó biztonsággal meg tudják csinálni. Költségekről konkrétumot nem tudok.

 

 

Előzmény: masterflash (57897)
masterflash Creative Commons License 2014.01.05 0 0 57898

Szerintem a kemikál Bornit nevezetű termékén érdemes volna elgondolkoznod.

Elvileg lapostetők szigetelésére van kitalálva, latexel módosított bitumen, vízbázisú, kikeményedés után nagyon strapabíró és rugalmas, teljesen gumiszerű, uv álló.

Lényegesen olcsóbb. Állagra olyan mint a danett puding, így kinyomóval ezt is lehet használni.

Előzmény: dear-bear (57895)
masterflash Creative Commons License 2014.01.05 0 0 57897

A drága lesz, az mit takar, nagyságrendileg mennyibe kerül egy ilyen injektálásos javítás.

Természetesen tól ig érdekelne, hogy mire kell lelkiekben készülni!?

 

A föld a szerelőbeton alatt magától betömörödik pár év alatt, vagy mi a helyzet ezen a téren?

A púrhabos kitöltés miatt érdekelne, hogy lenne e értelme azon gondolkozni?

Előzmény: KömKel (57885)
Mariusi Creative Commons License 2014.01.05 0 0 57896

Mostmár csak azt kéne tudni mit takar a tartós járda fogalma pl. években. Mert más ha idegeneknek pénzért teljesítünk valamit és más ha az ember sajátmagának készít valamit takarékosságból /kedvtelésből vagy csak megszállottságból.

Előzmény: Törölt nick (57873)
dear-bear Creative Commons License 2014.01.05 0 0 57895

Uraim!

Köszönöm az eddigi h.sz.kat járda betonozás témában.

Már csak egy kérdésem lenne: Mi a véleményetek a BITUNOVA, Starplast termékéről? /Igaz, hogy az 1/10dét használnám el belőle éa fogalmam sincs, mihez kezdek majd a megmaradó anyaggal, de a ház fal és a járda közötti 2-2,5 centis repedést kitudnám vele javitani, így betonozni sem kellene./

masterflash Creative Commons License 2014.01.04 0 0 57894

Ezzel az a problémám, hogy a föld terhelés nélkül bedobozolva a betonfalak közé betömörödik e magától három év alatt?

Mert ha nem, akkor a púrhab befújás után megint esik egy kicsit a föld, és kezdődik előről.

Előzmény: Törölt nick (57879)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.04 0 0 57893

Igen, az egyi végén sima végűek (sorzárok) vághatók...

 

Előzmény: halaloszto (57886)
Törölt nick Creative Commons License 2014.01.04 0 0 57892

25x25 az oszlop elem, csak felém beléptetve (a szomszéd felől sík a fal)

 

Az elemek középen kikönnyíttek, így vésővel (a résbe rakva az élét) és egy egy ütéssel felezhetők az elemek.

A raklapon kellő mennyiségű sima végű elem is van...

 

Flexelni csak akkor kell ha, nem egész elem méretű valamelyik kerítés mező!

Gyakorlatilag bő 1 cm -t érdemes elemköznek tervezni a méretszórás és végek habarcs kenése miatt.

Nálam 245 cm van a pillérek között, ez 6x40=240 és 5x1=5 hézag.

A félbe vágot elmek azonban kicsit plusszosra törnek!

Így néha válogatni kellet a blokkokat, hogy beférjen a 6 darab a helyére az 5egész+2félbevágott.

Szóval a tapasztalat alapján inkább 246 cm pillér köz kell a 6 blokknak...

 

A vágott-elhasított elemek és a véső+kalapács :-)

A felse elem törésén látszik, hogy a kavicsok miatt hullámos a törésfelület >> kicsit plusszos lesz a feles méretű elem.

 

Gyárilag sima végű sorzáró elemek...

Előzmény: Toma24 (57881)
NeomatiK Creative Commons License 2014.01.04 0 0 57891

Így kell ezt. Nem kell mindig verébre ágyúval lőni.

Előzmény: Mariusi (57865)
KömKel Creative Commons License 2014.01.04 0 0 57890

Mert "mindenki" baszik kiviteli tervet csináltatni és/vagy megnézni a statikus mit számolt és irt le.

A 8-as vagy 10-es háló azért is jó, mert a válaszfalakat szabadon lehet rakosgatni. 4.2-es háló esetén előre tudni kell hová kerülnek a válaszfalak, és azok alá berakni pár szál vasat erősitésnek+szerelőbeton vastagitás.

 

Évek óta kevés a 4.2-es háló a szerelőbetonba egyrétegben, ez nem új dolog. Csak a hülye kőművesek megint 10 évvel ezelőtti megszokásból dolgoznak.

Olvass pár hozzászólást vissza, hogy hogyan járt az egyik fórumtárs az elbaszott szerelőbetonjával.

Előzmény: DCSNZS (57889)
DCSNZS Creative Commons License 2014.01.04 0 0 57889

Háló 4*150*150*5000*2150

 

erre gondoltam.amugy ezt most komolyan mondod ,h. 8-as kell mindenki akiről tudok 4-est tett bele:S

 

tönkre teszel:)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!