Keresés

Részletes keresés

advocatusdiaboli Creative Commons License 2013.04.19 0 0 5555

Ne haragudj, nem tudok mit kezdeni azzal, ha egy csekély értelmű medvebocs nem tudja konzisztens módon értelmezni az írottakat... Mert te láthatóan nem tudod...

 

Amit írtam, azt ugyebár arra utalásként írtam, hogy rövid távon az ár teljesen elszakadhat a termelési költségektől - lévén a készletek a valóban szükséges, iparilag felhasznált mennyiséghez képest olyan óriásiak, hogy hosszú ideig tulajdonképpen friss kitermelésre nem is lenne szükség.

Ha te ebből azt próbálod kihozni, hogy én ellentmondok önmagamnak, akkor te vagy mérhetetlenül rosszindulatú, vagy simán hülye vagy - de leginkább mindkettő...

 

Fizikálisan nem lehet veled kommunikálni - mert kevés vagy ahhoz, hogy meg is értsd, amit a másik mond, másfelől csak azzal vagy elfoglalva, mit lehet - bármily nyakatekerten is - félremagyarázni. Ordítóan nyilvánvaló, hogy bár nem vagy igazán vitaképes, mégsem bírod elviselni, hogy ne a tiéd legyen az utolsó szó, ezért kocsmai módszerekkel jössz, jössz és kötekedsz, ha ötvenszer megkérnek, hogy ne szólj hozzá az emberhez - akkor sem bírod ki.. Nem volt gyerekszobád..?..

 

Hányszor írjam le, hogy ignorálom a hülyeségeidet, és ilyenkor pofátlanság újra és újra belekötni a másikba?

Előzmény: naox (5538)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.19 0 0 5554

Az a lényeg, hogy az emberek boldogok legyenek, hogy nő a vagyonuk.

Ha ez a zimbabwei részvényektől nő, akkor attól.

 

Addig nincs is baj, amíg fel nem fűtöd őket, hogy ezek a papírok tulajdonképpen nem érnek semmit, mert csak papírok.

De ugyanígy tönkretehetnéd bármelyik nagybankot is, ha meggyőznéd a betéteseit, hogy ki kell venniük a pénzüket.

Szerencsére a bizalmat nem olyan egyszerű letörni, és a vagyonokat sem egyik pillanatról a másikra akarja kivenni mindenki.

A piramisjáték nyugodtan épülhet tovább amíg ember él a Földön.

Időnként visszaépítünk pár sort, ennyi.

Előzmény: BlackVoid2 (5553)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.04.19 0 0 5553

A részvényeknek gazdasági növekedés kell. De most valóban ide megy a többlet pénz.

 

Tanulságos:

Előzmény: Törölt nick (5551)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.04.19 0 0 5552

Nem, az arany az PÉNZ.

 

"Money is gold, and nothing else” was said by John Pierpont (J. P.) Morgan on December 19, 1912.

 

A piramisjátékok nullára szoktak futni, az arannyal ez soha nem történt meg. A különféle papírokkal elég gyakran.

 

Az igazi, nagy piramisjáték a fedezetlen papírpénz.

Előzmény: Törölt nick (5551)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.19 0 0 5551

Ez viszont igaz.

Ha egyik termékre sincs kamat: papírpénz, aranytömb, akkor értelemszerűen az arany a kedvezőbb befektetési célpont, mert meg lehet tapizni, csináltatni belőle ékszert, véges mennyiség áll belőle készleten, nehezebben lopja el a bank, állam. (ha ügyesen eldugjuk a betörő elől)

 

Ha eljön (félig már eljött) a nulla százalékos kamat időszaka, az árfelhajtó tényező az aranyra. De másra is! Pld. mehet közvetlenül a reálgazdaságba a lóvé, emelkedhetnek a részvények árfolyamai. (Már emelkednek is.) Ekkor szerintem az arany alulmarad a részvénybefektetésekkel szemben. A fő különbség, hogy egy részvény mögött van valós teljesítmény, lehet számítani rá, hogy a termelésből, szolgáltatásból profitál. Majd nem kamatot kapok a bankban/állampapírért, hanem osztalékot egy ügyesen helyezkedő cég részvénye után.

 

Az aranyat továbbra is csak a pszichózis, a piramisjáték fogja mozgatni.

Ugye pont a piramisjátékot utálod a legjobban a pénzvilágban, ezért fektetsz aranyba, és nem veszed észre, hogy az arany a legnagyobb piramisjáték.

Előzmény: BlackVoid2 (5549)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.19 0 0 5550

Persze hogy árletörési kísérlet, hiszen short.

De szabadpiacon, és nem kommunista ármegállapítással!

Ti pedig most tehettek a fizikai aranyban egy árfelhajtó kísérletet.

És a végén kiderül, hogy melyik oldal mekkora erőt képvisel, és kialakul egy közös ár.

Jól van ez így. Én nem értékelem le a fizikai aranyt vásárló tömegek súlyát, de te se tedd ezt a tőzsdei manipulátorokkal, mert ráfaragsz.

Előzmény: BlackVoid2 (5548)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.04.19 0 0 5549

Az arany nem csak az inflációs időszakban a legjobb, hanem akkor amikor negatív a reálkamat. Ld. elsősorban japán, USA kötvények.

 

A pénz forgási sebessége nagyon alacsony, azért nincs infláció.

 

Ez már egy régebbi, de jó ábra, remélem műxik a link. 

 

http://2.bp.blogspot.com/_d4aL5xTH0xg/SXtB_QUzZZI/AAAAAAAADYA/158YTbc1z4M/s1600-h/money+supply+velocity.PNG

Előzmény: Törölt nick (5547)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.04.19 0 0 5548

Lerí, hogy nem nézed meg amit linkelek.

 

Akinek van mondjuk 1000 tonna aranya (vagy legyen 10000), az nem ad el néhány óra alatt többszáz tonnát. Márpedig ez történt, ez pedig piaci beavatkozás, szándékos árleverés. Aki ilyen sokat akar egyszerre eladni az vagy eladja egy központi banknak, vagy egy befektetési alapnak (lásd pl. IMF eladása nem is olyan rég), vagy a piacon szép lassan hosszabb idő alatt adja el.

 

A legnagyobb bankok hatalmas short pozikon ülnek / ültek (linkelt cikk) - nyilvános statisztika ez is. E kettőből összerakva (és hozzávéve a GS shortolási ajánlatát és a kibontakozó negatív propagandát), összeáll a kép, hogy mi történt: a nagy bankok beshortolták az aranyat, hogy jól keressenek - és lehet a short pozikból meg kiszálltak (ez majd ki fog derülni).

 

Mindez a fizikai piacokon óriási vásárlási lázat indított be (a piac visszaüt), míg a papírpozik esetében pánikeladás tört ki, tehát a fizikai meg a papírpiac jelentős eltérést mutat. Ez egy anomália, ami sokáig nem maradhat fenn, így vagy úgy meg kell oldódnia.

 

A részvénypiac sem szabad, oda meg öntik a pénzt, ilyen gyenge gazdasági teljesítmény mellett nem szárnyalna magától a tőzsde.

 

A kommunizmusban is próbálták a központi árszabályozást - nem működik.. Itt is vissza fog ütni.

Előzmény: Törölt nick (5544)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.19 0 0 5547

Ha inflációt okozna a "fedezetlen" pénz, akkor érteném az arany imádatát.

Inflációnak viszont nyoma sincs a világban, tehát úgy is felfoghatjuk, hogy erre a pénznyomtatásra szüksége van a gazdaságnak, és ha nem nyomtatnának az lenne a baj.

Előzmény: BlackVoid2 (5543)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.04.19 0 0 5546
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.04.19 0 0 5545

Ha nem olvasod el amit linkelek, vagy nem nézel utána, akkor nem fogod tudni, hogy hol és milyen hiány van. 

 

Pl: http://www.zerohedge.com/news/2013-03-24/another-gold-shortage-abn-halt-physical-gold-delivery

 

 

"Az arany áránál az a mérvadó, hogy mennyi van belőle a világon, éppen mennyien akarnak összességében eladni, és venni."

 

Pontosan, és ha hiány van (márpedig a nagyobb kereskedők erről számolnak be, illetve hosszú várakozási időkről), akkor az azt jelenti, hogy kevesen adnak el és sokan vesznek. Amikor evvel párhuzamosan az ár esik, akkor meg valami bűzlik.

 

Aki csak a magyar sajtóból tájékozódik annak közelítőleg zéró információja van bármilyen kérdésben.

Előzmény: Törölt nick (5537)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.19 0 0 5544

Igen, Argentína ilyen. Hamisítják az inflációtól kezdve mindent.

 

De ezt nem hasonlíthatod az arany világpiacához. Az meglehetősen szabadpiac.

Aki ott manipulál (ad-vesz), az a sajátjával veri a csalánt, ergo valószínűleg úgy is gondolja.

Márpedig az arany ára abból adódik, hogy az egyes szereplők mit gondolnak a jövőbeli árfolyamról. Mi is alakítjuk itt a fórumon, bár elég picit nyomunk a latba.

Nyilván aki több száz tonnát tud eladni, annak nagyobb ráhatása van.

Persze lehet hülyézni, hogy nem ért hozzá ha ekkora volumenben shortolja, de mégis a mennyiség számít. És ha valaki ekkora mennyiség felett rendelkezik az annyira hülye sem lehet. De egyébként tök lényegtelen... Az árat befolyásolja, és ez a lényeg. Akár papíron, akár vonatokon cipeli a sok száz tonnát.

 

Előzmény: BlackVoid2 (5542)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.04.19 0 0 5543

Hát igen, néhány fórumtárs véleménye és hozzáállása folyamatosan változik.

 

Én konzisztens igyekszem lenni egészen 2008 óta, 5 éve is hasonlókat írtam mint most. Természetesen amennyiben a helyzet változik, akkor a véleményem is meg fog változni, de 2008 óta annyi változott, hogy még több fedezetlen pénz kerül a rendszerbe és nőnek az adósságok.

Előzmény: naox (5538)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.04.19 0 0 5542

Argentina ilyen most például.

Előzmény: Törölt nick (5535)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.04.19 0 0 5541

Én már felsoroltam ezeket, neked meg szimatod van.

Előzmény: advocatusdiaboli (5533)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.04.19 0 0 5540

Én csak ezt ismerem: OEGUSSA.AT

Előzmény: BlackTriple (5539)
BlackTriple Creative Commons License 2013.04.19 0 0 5539

Sziasztok!

Segítsetek nekem!

Keresek egy céget, amit tudok róla:

- osztrákl

- aranyat forgalmaznak

- a neve 3 betűből áll...

talán van valami ötletetek.

Köszi!

naox Creative Commons License 2013.04.19 0 0 5538

A hitelességről:

5520:

"Hosszú távon én is úgy gondolom, hogy az arany ára biztosan nem fog a kitermelési költségek alá esni, de az a hosszú táv akár évtizedeket is jelenthet."

5004:
"Én nem látom ezt biztosra, azt azonban látom, hogy aranyra ténylegesen (nem kincsképzésre) szüksége az iparnak nagyjából a mostani kitermelés 10%-a erejéig van (főleg az elektronikai iparnak), ennek is bő fele-kétharmada később folyamatosan visszanyerhető, márpedig így a jelenleg meglévő, tárolt készletek önmagukban akár több ezer évig elegendőek lennének - ergo meglennénk mindenféle kitermelés nélkül is még évszázadokig."
5014:
"akkor bizony eshet az ár, óriási nagyot, akár tartósan a kitermelési költségei alá is, és mivel, mint írtam volt, a már meglévő, rendelkezésre álló készletek három-négy nagyságrenddel haladják meg a valóban szükséges, mindenképpen fel- és elhasználandó (ipar, ugyebár) mennyiséget, így akár generációkon, évszázadokon át elketyeghetne a világ és az ő ipara egyetlen gramm új készlet felszínre hozása nélkül is."

Előzmény: advocatusdiaboli (5520)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.19 0 0 5537

"Pontosan egy ilyen divergencia van most az aranypiacon, a papírbefektetések esetében egy óriási eladási hullám söpört végig, a fizikai terméket pedig erőteljesen vásárolják. Az árban is egyre nagyobb az eltérés a kettő között, az ezüstnél van olyan termék ahol 20% prémium van."

 

Hol van különbség a tőzsdei ár és a fizikai ár között?

Lehet hogy egy ezüst 5 pengősért többet ad valaki 20%-al, de még a dupláját is fizetheti, viszont nem hiszem, hogy pár kiló aranytömböt felárral venne bárki is a tőzsdei árhoz képest.

Előfordulhat, hogy készlethiány miatt valaki előbb akar kerülni a sorban, és megvesztegeti az eladót, de nem hiszem, hogy ez általános lenne.

 

Az arany áránál az a mérvadó, hogy mennyi van belőle a világon, éppen mennyien akarnak összességében eladni, és venni. Az hogy néhány boltban kifogyott a készlet, és várni kell az öntőműhely kapacitása miatt, az hadd ne legyen mérvadó a világpiaci ár szempontjából.

Előzmény: BlackVoid2 (5531)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.19 0 0 5536

"Sőt olyan divergenciát is lehet látni, hogy papírpénz vs. bankkártya. Pl. cipruson ez utóbbi nem volt túl népszerű az utóbbi időben, míg a kézben tartott kp-ért kaptál bármit."

 

Ez megint egy teljesen más dolog, hiszen Cipruson ellopták a pénzt. Persze hogy az a pénz többet ér amit nem talált meg a tolvaj.

 

Előzmény: BlackVoid2 (5531)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.19 0 0 5535

"Hát, ilyet már sokszor láttunk és aki kevésbé szerencsés országban él, az most is lát ilyet. Van egy hivatalos árfolyam meg egy utcai. Ilyen esetben melyik a mérvadó? Melyik áron lehet adni és venni? Az utcain vagy a hivataloson?"

 

Ilyen tényleg előfordul, de hol? Ahol szabadkereskedelem helyett diktatúra van pld. Észak-Kórea, Irán, stb.

Persze, ha állami utasításra nem engedik lebegni a tőzsdén az adott devizát, akkor az utcai pénzváltás korrektebb lesz, mert igaz, hogy kisebb volumen, de szabadáras.

Előzmény: BlackVoid2 (5531)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2013.04.19 0 0 5534

De hát ezt ajánlottam mindenkinek...

 

Azzal a kitéttel, hogy ha most kezdené csak kiépíteni a pozícióit, akkor most inkább várjon, amíg megnyugszanak a kedélyek...

Előzmény: BlackVoid2 (5529)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2013.04.19 0 0 5533

Nem mehet - és zajlik is a korrekció.

 

Egyébként meg vedd mér észre, és vedd már tudomásul: bizonyos dolgok megítélésében (nem maguknak a jelenségeknek-folyamatoknak a puszta létében, abban nincs vita) nem értünk egyet és kész.

Én nem akarom agyagba döngöli azt, aki nem úgy gondolja, ahogy én - csak élni akarok a jogommal, hogy kifejtsem az álláspontom. Te/ti viszont legszívesebben belefojtanátok a szót az ellenvéleményen lévőkbe...

 

Nyugodtan három napig sorolhatod azokat a tényezőket, amelyekből levezethető, hogy az arany ára nőni fog, és amúgy is itt a píkolaj meg a ragnarök. Én viszont szintén három napig fogom tudni sorolni azokat, amelyek szembeállíthatók ezekkel - és nem, nem tudod leszerelni őket azzal, hogy mind hülyeségek, ugyanis nem azok. Valójában mindketten csak lehetséges kimenetelekről beszélünk, ezek az alternatívák mind fizikálisan létező, elméletileg járható alternatívák, bármelyikük végül bekövetkezhet - és igazán bölcsek csak majd utólag leszünk.

Előzmény: BlackVoid2 (5530)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.19 0 0 5532

"A logikus az lenne ha mindenkinek azt ajánlaná itt a fórumon, hogy 5-10-20%-ot fizikai nemesfémben tartson."

 

Szerintem ezt ajánlotta ő is, csak hozzátette: mindenki készüljön fel rá, ha aranyat vesz most (pár hete) nagyot eshet az értéke a saját megítélése szerint. Nem mindenki tudja ezt könnyen feldolgozni, hiába hosszú távra veszi.

Erre tessék, le is esett az ára. Ezek után Advo szemére vetni, hogy le akarta beszélni az aranyvásárlásról az embereket teljesen inkorrekt.

Egyrészt nem akarta, másrészt figyelmeztette őket, hogy eshet is ám az a tuti biztosnak mondott befektetés. Be is jött. 

Előzmény: BlackVoid2 (5529)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.04.19 0 0 5531

"Képzeld el, ha a részvényeket is meg a devizákat is így áraznánk be!

A váci utcai arabok készpénzváltása lenne a mérvadó, és nem a tőzsdei sokszázmilliárdnyi számítógépes ügylet."

 

Hát, ilyet már sokszor láttunk és aki kevésbé szerencsés országban él, az most is lát ilyet. Van egy hivatalos árfolyam meg egy utcai. Ilyen esetben melyik a mérvadó? Melyik áron lehet adni és venni? Az utcain vagy a hivataloson?

 

Sőt olyan divergenciát is lehet látni, hogy papírpénz vs. bankkártya. Pl. cipruson ez utóbbi nem volt túl népszerű az utóbbi időben, míg a kézben tartott kp-ért kaptál bármit.

 

Pontosan egy ilyen divergencia van most az aranypiacon, a papírbefektetések esetében egy óriási eladási hullám söpört végig, a fizikai terméket pedig erőteljesen vásárolják. Az árban is egyre nagyobb az eltérés a kettő között, az ezüstnél van olyan termék ahol 20% prémium van.

 

Előzmény: Törölt nick (5525)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.04.19 0 0 5530

A pénz és adósság mennyiségben is exponenciális felfutás tapasztalható meg a kitermelési költségekben is.

Ez mehet a végtelenségig??? Ennek az esélye nem túl nagy. Másrészt ez alsó határt szab az árnak.

 

Államcsődök meg már most vannak.

Előzmény: advocatusdiaboli (5526)
BlackVoid2 Creative Commons License 2013.04.19 0 0 5529

Én tudom, csak a saját logikájának mond ellen.

 

Illetve, furcsa kettős logika érvényesül:

- jó nagy long pozin ül

- más lehetőleg ne vegyen mert esni fog az ár (?!?!?)

 

A logikus az lenne ha mindenkinek azt ajánlaná itt a fórumon, hogy 5-10-20%-ot fizikai nemesfémben tartson.

Előzmény: Törölt nick (5528)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.19 0 0 5528

A tartalékot nem szokás eladni, kiadni a kezünkből egy percre sem, pont ahogy az ajtót is mindig bezárod ha elmész otthonról, és nem hagyod nyitva csak egy rövid időre.

Lehet, hogy nyerne rajta ha eladná, és olcsóbban visszavenné később, de mi van ha pont közben jön egy nagy krach akár egy meteorit formájában? A tartalékot őrizni kell, és nem kereskedni vele.

Előzmény: BlackVoid2 (5524)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.19 0 0 5527

"A kettőnk közti eklatáns különbség meg az, hogy ha év végén a mostaninál magasabb lesz az ár valóban, akkor te gúnyosan le fogsz engem hülyézni, azzal, hogy lám, te megmondtad, de én tudatlan nem értek semmihez "

 

Már tegnap lenemnormálisozott áttételesen, pedig még el is találtad ezt a hatalmas esést 1-2 hét differenciával.

Előzmény: advocatusdiaboli (5520)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2013.04.19 0 0 5526

Még az értékállóság is csak bizonyos megkötésekkel - én úgy vagyok vele, hogy ami arany-ezüst félre van téve, az azért van félretéve, mert ha egyszer valóban nagy baj és galiba lesz - akkor fel fog értékelődni. De természetesen azt remélem, hogy soha nem lesz ilyen baj és galiba - ami azt is jelenti, hogy ez valószínűleg örökre holt tőke marad, majd bekerül a gyerekeim örökségébe. De nem baj, eleve nem is volt vele más célom.

 

Viszont vedd már észre és tudomásul, hogy a mostani aranypiac vásárlóinak legalább kétharmada nem ezt várja/várta az aranytól, hanem azt, hogy aránylag rövid időn, 1-2-3-5 éven belül jelentős haszonra tesz belőle szert.  És 2005 után volt az árban egy szó szerint exponenciális felfutás, ami nyilvánvaló módon nem tarthat(ott..) a végtelenségig. Ha ez az exponenciális felfutás valóban megtorpan, a piac tartósan medvére vált, akkor a folyamat öngerjesztővé válik, mert rengeteg nagy-közepes és kis-befektető fog fokozatosan kiszállni az aranyból. Bizonytalan árfolyam mellett a jegybankok is vissza fogják venni a tempót, nem fogják vállalni a kockázatát annak, hogy esetleg költségvetési léptékben mérve is jelentős veszteségeket realizáljanak nem kellően értékálló arany-befektetéseken.

Ez összességében véve bármikor akár be is rogyaszthatja a piacot. Teljesen függetlenül attól, hogy a devizák, papírok, államadósságok hogy állnak. Nyilván egy háború vagy államcsőd-hullám újra felverné az arany árát - de ezeknek az esélye jelenleg nem túl nagy. Változatlanul azt mondom, hogy csak egyet látok biztosra: a bizonytalanságot....

Előzmény: BlackVoid2 (5524)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!