Keresés

Részletes keresés

Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.26 0 0 2555

Megjott a csontizotop vizsgalat eredmernye, ha esetleg ert hozza valakit es van kedve egy kis elemzeshez, szivesen felteszem, kulonben nem akarok vele senkit farasztani

Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.26 0 0 2554

tudtam én, hogy ha kipihenem magam, mindjárt visszatér a harci szellem!

 

mindenki azonnal vegye fel a harcot a térdproblémájával, majd mi megmutatjuk az életnek, hogy mi hogy működik! fegyverbe, akarom mondani térdre, és támadás!

 

pompom azonnal javitson futóeredményein, hétvégéig a tornákat fokozott ütemben, chilli több hajlitási fokot, Nikke több elszántságot, chopper legalább egy lábemelést, előre!! :) Egészségesek is, tornára fel! 

 

hétfőn jelentéseket beadni a fórumon, ki hol tart, esetleges akadályokról, gyógyulásokról, újabb fogásokról, tapasztalatokról, titkos nevekről, csodadoktorokról, kence ficékről, közérdekű dolgokról... :)

Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 2553

azért látod, mennyi minden jó dolog is történik itt :) 

 

valahogy én mindig bepréseltem magam a kocsiba, nekem a jobb lábam, sarkon, és csak gáz, fékezés bal lábbal, vagy jobbal ballal variálva :) járókeret hátra, még az elején :) 

már a műtét után a kórházból egyedül vezettem és jöttem haza bár fájdalmasan, akkor még nagyon bizakodó voltam a gyógyulást illetően

 

egyáltalán nem kullogsz utánunk, sőt, példát vehetünk veled kapcsolatban, részemről legalábbis mindenképpen igy van

 

holnap jó tornázást, mindent csak pozitivan, először biztosan kicsit nehéz lesz, de jó lesz, majd meglátod, ha szakavatott mondja, mit kell csinálnod és majd mindenképpen ird meg, hogy mi volt 

könnyű ruha? csak nem futáshoz készül.. :)

 

itt minden példa, vagy történet egy kisebb esettanlmány, tele információkkal

 

Előzmény: Chopper63 (2552)
Chopper63 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 2552

Szerbusztok!

 

Gratulálok Neked chilout!Nagyon örülök a sikerednek!Bocs a vonások hiányáért!Mindenki a példaképem itt!Én csak kullogok majd utánatok..

 

Kedves Arzeen03!Igen be kellett lőnöm a fokokat a kispárnával is,de tudtam aludni,jobban mint szoktam!Hálás vagyok érte!Köszi!!

 

Figyelj,kocsi vezetés:Alacsony a kocsim,beemelem a lábam,de előtte beteszem az általam összetákolt ülés magasitót!Ne nevessetek ki nagyon,na jó megengedem egy kicsit!

Végy 2 db kb 15 cm magas akkora párnát,ami fedi a vezető ülést!Közé tégy 1 nagy műanyag vágódeszkát,és dolgozd a 2 db párna közé!

Ezt tedd az ülésbe:Kiegyenliti úgy a mélyedést,hogy ha bevontatom magam az ülésbe,csak igy nem fáj a comb,a térdhajlat,igy van meg az a szög,ahogy jó a lábfejnek!Háttámla függőlegesbe téve,és igy van lábfejnek elég erő még plusszban.Hát igy működök!Ha ez működés,boka jól üzemel.

 

Nagyon bizakodó vagyok irásaitok,eredményeiteket olvasva!

Fejlemény:Ma felhivott a sok hete várt gyógytornász!Holnap jön gyermekem lakására,igy beszállittattam ma hozzájuk magam!

Közölte:6 faluba jár,sok a beteg..Hm!Faluk,én nem falunk élek,csak város szélen!Hozzám nem jönnek ki.Nagyon elszomorit!

 

Holnap majd rákérdezek,miért működik ez igy,ez nem korrekt!!

 

LOriana!Neked is köszönöm irásodat!

 

Sok erőt adtok.Nos közölte a hölgy,holnap könnyű ruha,tornázunk!

Hát én aggódással tekintek a holnap felé!Ma látták a sebem többen!Ledöbbentek tőle!Hát én is csak sasolok,ebből mi lesz,holnap megirom mi történt!

 

Fájdalmaktól mentes jó pihenést mindenkinek!Mindenki apró,nagyobb sikerének,veletek örülök nagyon!!

 

Előzmény: Arzeen03 (2538)
zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.25 0 0 2551

A 3. után mondhatnám, hogy a rutin meg az évek, de nem.  Respect ahogy csináltad.

Először nem értettem miért keresed azóta is a bajt, de rájöttem, hogy mozgásban tartod a gazdaságot azzal ha TA soha nem fogy ki a munkából:)))

Előzmény: L0riana (2545)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 2550

Nikke, visszaolvastalak..

 

Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 2549

Az ilyen negativ stressz nalam mindig fogyassal jar

A munkam volt tulajdon keppen a hobbim is, ennek is lottek, e kore epitettem az egesz eletem, mashoz nem is ertek

Nikke, neked hogy hogy nem jott rendbe a labad? Ne haragudj de nem emlekszem.. 

Az ember egy ido utan magara marad a dologgal, ezt mar most tudom...

 

Előzmény: Nikke (2548)
Nikke Creative Commons License 2014.09.25 0 0 2548

Na, a fogyással még tartozom magamnak, pedig biztos sokat segítene, ha kevesebbel terhelném a térdem, de a többi mondat.... Akár én is írhattam volna. Úgy érzem, hogy időtlen idők óta sántítok, csak vonszolom magam, és szégyellem. És megy el mellettem az élet. És nem tudom úgy élni, ahogy szeretném, mindenben (de tényleg mindenben) bekorlátoz. Sok minden jön hozzá. Jól írod! Felemészti az embert.

Aztán megrázzuk magunkat, és minden megy tovább.

Csak már túl sokszor kell megrázni magunkat, és ez egyre nehezebben megy.

A remény azért még megvan.

 

Előzmény: Arzeen03 (2546)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 2547

Szuper! Az ilyesmi mindig remenyekkel tolt el! :-) 

Meg a vegen pompomnak lesz igaza, de majd csak belekotunk valamibe :-) 

Előzmény: L0riana (2545)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 2546

Na ugye, jo az a tape, en lgalabbis hiszek benne

 

Le is fogytam rendesen, hiu ember vagyok, megy el mellettem kozben az elet

Nyomorusagosan es kellemetlenul erzem magam, szegyenlem az allapotomat, barmilyen hulyen hangzik

Sok csalodas is ert, minden olyan folyamatok, amik hatraltatjak a gyogyulasomat, nehez igy ilyen kornyezetben pozitivnak maradni, nem is sikerul.. Probalom tartani magam, de ram van irva minden, ez felemeszti az ember energiait..

 

Milyen rozzant terdkalacsodat :-)  most javul meg :-) 

 

Előzmény: _chillout_ (2543)
L0riana Creative Commons License 2014.09.25 0 0 2545

Azt hiszem, nem sok ember bírta volna ki mindezt a megpróbáltatást. Őszintén mondom, le a kalappal. Ennyi gond után ekkora elszántsággal én még embert nem láttam. Remélem, nem vetted zokon, amit írtam, nem annak szántam. Igen, sajnos utólag okos csak az ember... és persze a teljes életedet nem írhatod le ide minden részletre kiterjedően, úgyhogy nem okoskodom tovább :).

 

Ami engem illet, sokkal könnyebb helyzetben voltam. A 3. pótlásom után, hála T.A-nak, minden úgy ment, mint a karikacsapás. A kórházból a műtét utáni 2. nap mehettem haza, pont hétvége lett. Anya segített volna a következő héten otthon, de inkább visszaküldtem dolgozni, mert nem láttam értelmét, meg tudtam nagyjából mindent oldani egyedül. A térdem nem fájt, egyáltalán nem vettem be fájdalomcsillapítót. A hason alvás, fordulás nekem már a műtét másnapján ment. Szerencsés is vagyok, hogy a térdem nem dagadós típus. A műtét után 5-6. nap környékén tettem egy sétát a boltig, kb. 300 m oda és vissza is. Fárasztó volt. 1 hétig mankóztam, úgyhogy a rögzítőben két mankóval szokatlan látvány voltam a boltban. Gyógytornára a 26. napon kezdtem járni, amikor lekerült a rögzítő, rá 3 napra már 90 fokban hajlott a térdem. Nem ragozom, tudom, szerencsém volt. Otthon is gyógytornáztam persze, mindent megtettem, amit a doki mondott - néha többet is (ugye nyilván a boltba menés 6naposan ez a szitu). Szegedre, az ülőmunkába a 4. héten tértem vissza, ehhez persze egy hihetetlenül megértő orvos főnök és segítőkész munkatársak kellettek.

Előzmény: Chopper63 (2537)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 2544

Chopper, irtad, kuplung...

Akkor neked hajlik a labad, csak te nem tudod hajlitani, igaz? Akkor sztem csak az izomgyengeseg miatt van, ha igy van, no problem

Leghamarabb az izmok kozul a combizom epul le, eleg neki par het, ezert is olyan ijeszto a dolog

_chillout_ Creative Commons License 2014.09.25 0 0 2543

Sajnálom a létbizonytalanságot, az szemét egy dolog... :-(( Az egészségnek sem tesz jót, ha az ember stresszben él.

 

A tape célja nálam az, hogy a letapadt és rossz szögben rögzült térdkalácsomat oldja. Amikor a fizios néni megkezel, mindig jobban hajlik, aztán kicsit mindig visszaromlik. A tape, ahogy ő mondja, az ő kezét helyettesíti, így állandóan masszírozva vagyon a rozzant térdkalácsom.

Előzmény: Arzeen03 (2542)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 2542

Koszi, nagyon faradr vagyok, harom ejszakat dolgoztam, beugros alkalmi dolgok

Tornazok, labaim vekonyak, le vagyok amortizalodva, de ha kipihenem magam, majd jobb lesz a kedvem

Jovo honapban dol el, mi lesz a bejelentett munkahelyemmel, akkor TA, vizsgalati eredmenyek, rengeteg minden ami meghatarozo lesz, hogyan tovabb.. Koltoznom is kell, osszeomlott a letfenntartas.. 

Faradt vagyok, de orulok hogy jol vagy, nagyszeru lehet :-) 

 

De a tapeval mit iranyoztak meg neked? Elmondtak? 

En szerettem, mikor ragasztasom volt, hianyzik :-) 

Előzmény: _chillout_ (2541)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.25 0 0 2541

Eléggé örülök ;-)) Nem írtam a múltkor, bocs, a drapp tape-et kaptam, nagyon szar érzés, érzem, ahogy húzza a térdkalácsomat.

A sérülés helye most kimondottan nagyon fáj, de ez várható volt, ahogy a többi javul, körvonalazódik, h hol van nagyobb baj. Az MR-tőlbazt remélem, hogy nem látszik rajta semmi, a doki pedig azt mondja, h elnézést, magának igaza volt, maga egy csoda, nem kell operálni ;-))

 

Te hogy vagy?

Előzmény: Arzeen03 (2540)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 2540

Szuper, mondhatni hihetetlen :-) 

Gondolom hatartalanul boldog vagy, de nem is csodalom :-) 

Nagyon jo erzes lehet...

Tape van? Milyen, hogyan?

Porcerosito? Krem?

Vajon mi lesz az mren..

 

Előzmény: _chillout_ (2539)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.25 0 0 2539

Passzív 120, aktív 125. Senki sem akar hinni a szemének, 2 hete szinte nulláról indultunk. Mondjuk durván kínzom magam, a határokat feszegetem, de másképp nem megy. A combizmomat már két napja be tudom feszíteni :-))

Előzmény: Arzeen03 (2538)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 2538

na hello :)

 

azt hiszem, hogy nehezen tudjuk ezt megérteni, hogyan tudtál ennyi megpróbáltatáson keresztül menni és lelkileg elviselni

remélhetőleg nemsokára visszaülsz a chopperedre.. szerintem ezzel nem lesz gond, ha már mászkálgatsz, még ha segédeszközzel is :) ha eljön az ideje, majd elhagyod

a torna bár késett, késik egy kicsit, majd behozod, behozható a dolog

 

a kispána akció akkor jó? gondolom nehéz vele igy is megtalálni a poziciót, de ha megvan, már nem csak háton tudsz aludni :)

 

na leirom, hogyan álltam lábra úgy ahogy most vagyok..

műtét május 10. én volt

augusztusban elmentem a rehab intézetbe amit mondtam

ott már egy könyök mankóm volt csak

volt, hogy kimentem az udvarra mankóval és onnan már az ismerősöm tolt be kerekes kocsin, mert nem tudtam ráállni a lábamra egyik pillanatról a másikra, ijesztő és elkeseritő volt

 

voltam kontrollon augusztus végén annál az orvosnál, akit irtam neked

azt mondta, valamit kell csinálni a térdemmel, be kell inditani valahogy, valamennyire..

keljek fel reggel fél hatkor, hagyjam a mankót és induljak neki, bármerre.. engem fog a legjobban idegesiteni, hogy tehetetlen vagyok, meg hogy minek keltem fel kora reggel, ha menni sem vagyok képes

hogy minden kis siker önbizalommal fog eltölteni

vezessek naplót a tornáimról, hogy menyire javul a lábam, a hajlitási szög...

mozgassam egész nap, minden percben, amikor csak és amennyire tudom

menjek vizbe és mozgassam a lábam, mert ott jobban fog hajolni, melegbe ne, mert attól begyulladhat

ekkor még sokkal rosszabb állapotban volt  térdem, mint most

nem tud megműteni, mert ha most belevágna a térdembe, csak rosszabb állapotba kerülne a lábam

kért csontizotóp és MR vizsgálatot, jelenleg ezek vannak, utána kontroll

tudom, hülyén hangzik amiket a doki mondott, nem kell ehhez hozzáfűzni semmit

de ezzel azt akarta mondani véleményem szerint, hogy rajtam is mennyi minden múlik.. mert előbb utóbb majd mindenki széttárja a kezeit, én meg vagyok ahogy vagyok..

 

szoval azóta tornázok, itthon, egyedül, amit tudok

amik a rehabon voltak gyakok, azokat csinálom, továbbá a netről szedtem össze dolgokat, meg amiket gyógytornász ismerősöm mondott, nála augusztus elején voltam utoljára, még a rehab előtt, az meg már nagyon régen volt

 

bemelegités, boka, izometriás gyakorlatok, hajlitó gyakorlatok, labdás gyakorlatok, térd körüli izmok erősitése, comberősités, belső comb, külső comb, fenék erősités, vádli, járás gyakorlás

fekvőtámaszok

ami gyakorlatok fájtak, már szinte nem fájnak, van javulás, de ez nem a gyógyulás útja, legfeljebb hogy erősebb a lábam, az izületem 

ennyi tornától 10 ember is már rég meggyógyult volna

 

mankót letettem, vettem egy sétabotot

azzal sántikáltam

otthon a falba bútorokba kapaszkodva mentem, fájt az izület rendesen

 

most ott tartok, hogy már bot nélkül is járok talán egy hete, de sántitok

torna után megy a járás rendesen, de egyébként sántikálok, hajlitás szörnyű 

recseg ropog a térdem, pattog, semmi sincs rendben, de nem fáj ha ráállok, tudok vele menni, csak már a másik térdem is elkezdett eléggé fájni

 

várom, hogy TA megnézzen.. ez a két orvos, nagy nevek, egyikük csak rendbe tesz.. 

 

a gond ezzel a járással az, hogy már fáj a csipőm is néha, mivel helytelen az egész, tudom jól

bottal okésan ki tudom vitelezni, azért is szoktam bottal is sétálgatni

 

de mindenképpen vedd figyelembe, hogy az én esetem más, téged most műtöttek, engem meg május elején

 

engem is alázott meg orvos a nagyviziten, ápolók, nővérek előtt, de nem érdekel, bár nagyon rosszul esett, sőt még abban is kételkedtek, hogy fáj a térdem, ami olyan keserűséggel töltött el, hogy nem is tudom elmondani

 

ezek rossz dolgok nagyon..

 

aki megműtött, szerintem nem lett okés

utólag tudtam meg, olyan orvos, menekülnek előle az emberek, hát ez elég balszerencsés volt a részemről, igy hozta az élet

 

mindig utólag okul az ember, ha nincsen mellette, aki rendelkezik már valamilyen tapasztalatokkal ilyen téren, sodródik, aztán ott köt ki, ahol, utólag persze tudná, mit és hogyan csinálna másképpen 

 

na ennyit erről, várjuk pompom futóeredményeit és chillout jelenlegi hajlitási szögének közlését :)

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Chopper63 (2537)
Chopper63 Creative Commons License 2014.09.25 0 0 2537

Kedves LOriana,és mind,akik hozzá szoltatok esetemhez!

 

 

Nos,hidd el nem én akarok rekordokat döntögetni..Nagyon fiatalon lettem először rák beteg,nagyon sok műtétemet annak köszönhetem.Plussz-Perforált vakbél műtét,visszér műtétek,sok kéz műtét,stb,lovas baleset,majd ujra rák beteg lettem pár éve.Talán nyerek ujra,úgy tünik most már!

 

Nos az orvosok védelme:Ha csak ezt a balesetemet nézzük,még a műtét előtt akkora bakokat lőttek az orvosok,ha akkor pert inditok-akkor is nyertem volna!

Dg gondok stb miatt is bánásmód!Műtét:Már sérültek voltak a meniscusok is amikor az MR-t készittettem!A törött fibula is belejátszott,porcok gyors ütemben változtak!

 

Igaz,itt nem olvastam senkit,(ha tévedek bocsánat!)

Aki megszállott motoros volna!

Nekem ez az egyetlen hobbim!!KELL HOZZÁ A BAL LÁB,SEBESSÉGVÁLTÁSHOZ IS!!Ez a baleset ezt totál elvette tőlem jelenleg,de nem végleg!Mert idő kérdése,és én akkor is újra ülni fogok a chopperemen!

Bent áll a garázsban,és addig fogom kamillázni,amig úgy is elérem ezt a célt,ahogyan életben maradtam nagyon sokszor,remélem,szeretném!

Más ilyen korú személy alapból nem kavirnyázik annyit a lábain,mint én az is tuti!A világból kimentem életem során,és azt is nehezen viselem,röghöz,ágyhoz,házhoz kötött vagyok!Másokra szorulok segitségileg!Megfogadom a tanácsaitokat!!Ahogy annó kezem is úgy lett ujra,Pesten voltam egy vizsgálaton,onnan hoztam jó dg-t,és klassz itteni kézsebész tette rendbe végleg,úgy a lábamat sem fogom hagyni!

 

Igen-tisztában vagyok vele,mennyi baklövés történt!

De ha leirok egy pár évvel ezelőtti esetemet,talán megértetek,miért döntöttem úgy,a jelen orvosokat nem bántom..Nem fogom bántani,semmi értelme!(Sosem tettem!)

Van 1 mondás:Széllel szembe pisilni nem lehet!

 

 

Nos:Pár éve ujra megérkezett a RÁK szele.Dg:Végbélrák volt.Más miatt mentem 1 CT-re,és nemigen emlékszem hogyan vergődtem haza!Azt tudom,tomboltam,amikor a házi orvosomat felhivtam,mert semmi-hm..lehet mégis volt valami jele,de nem vettem róla tudomást!

 

Pesti orvos ismerősöm,már el is intézte,menjek fel,vizsgálat műtő,stóma és buli lesz minden!

 

Szerinte!Mikor a leletemet át küldtem ennek a pesti orvosnak,kijelentettem-nem lesz stóma műtét,nem engedem!IMegigérte,úgy lesz ahogyan akarom,és Ő eközben királynői bánásmódot igérve-kibulizta egy jó orvosnál műtétet mindent!!Már időpont is volt!

 

 

Nos igy veszitünk el barátokat,gyorsan,hamar,mert nem értett meg!Felhivott telefonon és kb 1 órán át,nem kiméletes szavakkal kiabálta el:Nem vagyok normális stb mert nem megyek a dolgokba bele!Megfogok halni!Akkor már mindenkitől csak ezt hallgattam-MEG FOGSZ HALNI!!

Megharagudott rám,és azán pár nap mulva iazt irta,reméli jól döntök,és reméli 1 év mulva csak jót mosolygunk a dolgon!

Ez a viszony már rég nem olyan azóta,mint több évtizedig tartott,sajnálom!

Házi orvosom,nagy nevű Profhoz küldött,de hiszem,mindennek megvan a maga miértje!

3x mentem a rendelésére,és vagy külföldön volt,vagy bármi,de nem jutottam be hozzá!Annyira nem akartam alapból hozzá menni,önmagamat sem értettem!!

 

Nos negyedszerre csak bejutottam hozzá..Bár soha ne értem volna meg azt az órát!

 

Mint irtam,sok betegség,sok műtét van mögöttem..Életemben igy nem aláztak,gyaláztak porig több orvos előtt,mint akkor az a Prof tette!

 

Mint egy degenerálttal,úgy beszélt velem!Orditott:Vegyem tudomásul,és köszönjem meg,hogy szóba áll velem egyáltalán!Most kell már ide jönni?De azt a válogatott szidalmat,mocskolódást-ne haragudjatok meg,nem ragozom tovább!

 

Igen,vizsgálat,és Ő is vitt volna műteni!Előjegyzés már meg is volt,szinte másnapra..

 

Sirva vonszoltam ki magam..

 

Nos:Ezt a Profot,ezt kellett volna életem során még a pokolban is feljelenteni!De akkor,abban a helyzetben,az életem volt a tét..Már több hete véreztem,és nem ez volt a lényegi életemben akkor!

 

Mire volt jó a sok szitok?Oroszlán vagyok..horoszkópilag!Megdühödtem,és eldöntöttem,megmutatom annak a lelketlen lénynek-mert számomra nem ember az ilyen,nem halok meg,mert úgy akarja neki legyen igaza!!!!

 

Saját protokollba kezdtem ezerrel.Megkerestem a lelki okot is.Változtattam dolgaimon,és a saját eszközeimmel,azt irhatom:ÉLEK!2,5 éve már ennek a dolognak lassan!

 

Pesti orvosom aki BARÁT volt sok-sok éven át,megkérdezte:mondd,hogy csinálod??

Hm,hogy csinálom,ésszel,és rengeteget tanultam életem során,mindent bevetettem meggyógyuljak.Azon a téren,köszönöm jól vagyok!

 

Tehát nálam az orvosi magatartások,stb ezen történet miatt átértékelődtek!!

 

Vétettek,igen!De én éltem meg azt a részét is,lelkiismeretesen átlagon felül mindent megtettek a lábam megmaradjon,és ezt értékelem!Amit 1 hónap alatt a traumán láttam,az orvosok mily lóhalálába,nagy üzemmódban műtenek,hogy megsimogatta orvos a lábam,a hátam,hogy volt kedves szavuk..sok orvos érzett velem együtt..

 

Nos:Ezért sem bántom őket!Emberek,belefutottak,belefutottunk valamibe-lezártam magamban!

Megkérdeztem más orvost is,1-2 évet adtak,mindenképp térd műtét lett volna a vége.Talán nagyobb is!

Törés a fibulán,amin végig jártam nagyon nagy fájdalmakkal,ezáltal rossz volt a terhelés egész lábon,sok minden közrejátszott.Plussz a szalag teljes szakadása amit sokáig nem is tudtam.

 

Nincs min rágódjak:A jelent kell megoldjam,és megfogom,meg akarom!

Ebben a harcban Rátok is számitok.Együtt úgy vélem,ujra megoldódik majd idővel nálam minden!

 

Megszoktam:Én segitek embereket,stb-fordult a kocka,rosszul tűröm nagyon!

 

LOriana!Mindent amit leirtál:Tisztában vagyok vele!Annyira körbe jártam a témát műtét előtt már jóval.

 

Nagy fájdalmak voltak akkor is,csak más jellegűek!Tart a térd,már a kocsi kuplung kezelés is más.Nekem a jármű létfeltétel.

 

Személy-vagyonőrként,és más szakmáimhoz is KELL a jó láb!Nagyon fontos nekem!

Sokat létrázok is!Furok,faragok,szerelek!

Tudom senkit nem tudok itt meggyőzni a dolgokról-nem is akarok.Mivel irtam már,az egész életét senki nem irhatja le pl ide.

 

Igy nem bántok senkit:Nehezen értetek meg!Semmi gond!Csak tudjam.Vagytok itt nekem,és az a legnagyobb kincs most nekem!!

 

Szia Arzeen03!

(Kispárna térd közt,úgy aludtam éjjel,köszönöm!!)

 

Kérdés-Valaki, LOriana akár ha megkérhetnélek,irjátok meg-Ti hogyan álltatok ujra talpra,hogy járni tudtatok ujra??

 

Ma majdnem elestem!Csak egyet szerettem volna picit lépni önállóan,minden nélkül:Nem megy!

 

 

Talán pom-pom57 kérdezte-hogy kerültem olyan zizzent emberek közé?

Nos ezek az idősek mind baleset utáni műtöttek voltak!Amig nem volt hely rehabra vinni őket,mind ott feküdt fent a nem steril,és a nem friss műtöttek között,amig át nem tehették őket végre a rehabra.Nos addig mi normálisabb betegek szivtunk ezerrel!

 

Sajnos nem kivánság műsor:Az élet egy szobába milyen betegeket sodor!Ilyen sem volt még életem során.Most annyi nyomorúság összejött egyszerre,nagyon sok volt!

 

Még valami!Senkit soha nem akarok megbántani!Erre figyeljetek!De vannak régi dolgok,amikről indulat mentesen most sem tudok irni!Ne haragudjatok ezért!Köszönöm!

 

További szép napot nektek!

Előzmény: L0riana (2536)
L0riana Creative Commons License 2014.09.25 0 0 2536

Szia Chopper!

A többiek már szinte mindent leírtak, ami javaslatot tudnék mondani.

Amit mindenképp megtennék: ha úgyis nemsokára mész kontrollra, az orvosoddal rágjátok át a lehetőségeket. Nem tudom, vele milyen mélységeiben beszélted meg a szituációt, de mindenképp térjetek ki az apró részletekre is. Kérdezz rá, tud-e bennfekvős rehabot ajánlani, mert nagyon nehezen (vagy sehogy nem) tudod megoldani azt, hogy bejárj.

Én ha helyedben kérnék másik orvostól másodvéleményt. Hiába 250 km, egyszer kibírható, bár többször is, ha a járó- így munkaképességet múlik rajta.

(Egy apró megjegyzés: én értem, hogy pótolták a keresztszalagot, csak azt nem értem, hogy miért... a te esetedben egy műtétnek nagyon volt a kockázata, és az orvosok ezt tudták a leírásod alapján. Keresztszalag nélkül lehet teljes életet élni, de a jelekből ítélve még a leggondosabb eljárással sem garantálható a speciális helyzetedben a pozitív végkimenetel. Én úgy látom, annak ellenére, hogy továbbra is szuperlatívuszokban írsz az orvosaidról, hibázta. Habár már túl vagy rajta, ami elmúlt, elmúlt, de talán te sem döntenél emellett utólag. A pótlás elkerülhető lett volna, a beakadt csonk miatt az AS talán tényleg nem - bár a szalag egy idő után felszívódik egyébként magától -> nálam ez történt. Egy sima AS kitakarítás nem jelent akkora megterhelést, mint a pótlás. Véralvadási szempontból normális betegek esetében is lehet nagy a vérveszteség... A jövőre nézve ezt gondold végig. A 30 műtét az nagyon nagy szám. Nem kell rekordokat döntögetni.)

Előzmény: Chopper63 (2529)
L0riana Creative Commons License 2014.09.25 0 0 2535

Szívemből (és eszemből) szóltál.

Előzmény: zkovaxxx (2521)
pom-pom57 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 2534

Rettenetes még olvasni is,hogy miken mentél keresztül. Pl. azt sem értem,hogy lehet téged olyan osztályra tenni,ahol elmebetegek vannak?Azokat  nem a zárt osztályon kellene kezelni? Annak örülök,hogy a topikos társaim tudtak neked irányt mutatni és  lelkiekben  is segíteni. Én is külön kiemelném Arzeen03 odaadó segítőkészségét. Le a kalappal előtte,de mindenki előtt. Én már ehhez nem is tudok  nagyon hozzá tenni . Kitartás és sok gyógytorna ,ahogy Arzeen03 is írja fájdalomküszöbig. Persze el kell menni addig a határig. Az a jó,ha már van izomlázad. Vidéken nem tudok jó dokit ajánlani. Gondolom a hozzád lévő  legközelebbi nagyobb városban,kellene érdeklődni,hogy lehetőleg a helyi  legjobbhoz kerüljél. Talán,ha megírnád,hogy melyik ez a kórház,akkor megpróbálhatnánk utána nézni ,hogy ott ki az akihez érdemes fordulni. Ezt megérdemled azok után amin keresztül mentél. Én még mindig azt mondom,hogy először kell egy jó diagnózis,és annak szellemében a többi.

Előzmény: Chopper63 (2526)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.24 0 0 2533

Az alvást én is pont így, 8 hét után találtam meg az üdvözítő megoldást, addig hanyatt, térdhajlat alatt párnával, mert kinyújtani sem tudtam. Most pár napja már nem párnázom ki magam, de így még nem az igazi...

Előzmény: Arzeen03 (2528)
gurabli Creative Commons License 2014.09.24 0 0 2532

Ja ja, bepörgött a topic rendesen (sajnos, mert ez azt jelenti gond van).

 

Előzmény: _chillout_ (2531)
_chillout_ Creative Commons License 2014.09.24 0 0 2531

Atyaeg, mennyit irtatok :-) En csak most kezdem kiasni magam a munkabol. Utazom haza 9-en MR-re :-))

gurabli Creative Commons License 2014.09.24 0 0 2530

Írni nem volt időm sajnos, de elolvastam, kitartást, mindent bele, menni fog! A többiek elláttak a sok hasznos tanáccsal -- amit itt a fórumon tőlünk, nem orvosok lévén, de sokat tapasztalt térdesekként segíteni tudunk, azt megtesszük:) Nekem is sokat segített ez a fórum két éve (és azóta is), amióta csatlakoztam a klubhoz...

 

Házi gyógytornász tanács: a háziorvos szerződik egy "szolgáltatóval", aki kiközvetíti a gyógytornászt (ha éppen van, ráér, stb). Nekem volt egy nagyon jó kapcsolatom egy profi gyógytornásszal, aki szépen elmondta, hogy ez a törvény már régen megváltozott, BÁRMELYIK gyógytornászt felkérheted erre, aki végez otthoni tornát (jogosult ár). Ezt a háziorvosok: 1) nem tudják 2) tudják, de nem foglalkoznak vele 3) tudják, de nem kap pl. jutalékot vagy valamit, ha nem a szerződött gyógytornászt hívja, küldi ki...

Én kérdeztem a háziorvosom (tehetetlen, nem túl segítőkész), hogy intézi-e a házi gyógytornát, mert ugye a zárón rajta volt, hogy 2x14 alkalom (elvileg ez a max amit egyszerre fel lehet írni). Persze, majd egyszer jön, de sokan vannak, majd lehet egy-két hónap, ez van, ilyen a rendszer szöveg.

Mondtam a gyógytornász ismerősömnek: elkérte a háziorvosom elérhetőségét, kitöltöttük a papírokat, másnap már jött a kollégája (első rangú gyógytornász hölgyike, szakmailag és emberileg is hibátlan), a papírokat pedig küldte a háziorvosomnak hivatalból. Ha eddig nem tudott erről, akkor most már tud.

Javaslat: keresd meg a gyógytornászt helyben, aki kijönne, beszéld meg vele, kérd, hogy segítsen a háziorvossal!

Előzmény: Chopper63 (2529)
Chopper63 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 2529

Kedves zkovaxxx!

Nincs rá szó,mennyire sokat jelentenek irásaitok!

Lélek épitőek számomra!Nagyon köszönöm Neked is!!Telitalálat irásod,mindent köszönök!!

Kedves Arzeen03!

Leirhatatlan nagy köszönet mind a tornagyakorlatok tekintetében,(csinálom!)

Most pedig az alváshoz,illetve a forduláshoz való tanácsaid miatt is!

Fogalmad nincs,mekkora segitség!!

Igyekszem nem zavarni Titeket!Ha uj infóm van,megirom.

Ma beszéltem házi orvossal,az eltünt gyógytornászról!Igérték ma ujra szólnak neki!

Közben elintéződött,másik megyében 2 hét gyógytorna,igaz heti 2 alkalom,a semminél ezerszer több!!Tornázok addig is irásod alapján,Tens gépezek,labda gyakorlataim,kevés lépegetés.

Klassz csapat ez itt!!Talpra állok akkor is,még ha sok idő is lesz!

Ha én is tudnék bármiben segiteni valakinek,csak irjatok!

Mindent köszönök.

 

Előzmény: zkovaxxx (2527)
Arzeen03 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 2528

Chopper irtad az alvast..

En ugy aludtam, meg most is, hogy hanyatt fekve betettem egy parnat a ket terdem koze es utana fordultam oldalra

Ha a mutott lab van felul, tartja a parna es egesz kenyelmes

Ugy tudsz fordulni, hogy csipobol

Ha a mutott lab van alul, az csak akkor jo, ha mar nem faj a terded

En legalabb is igy csinaltam, meg most is a nterdeim koze teszek egy parnat, ugy megszuoktam :-) 

 

Volt hogy cvsak ugy tudtam aludni, hogy felig ulve, parnakkal labam kitamasztva felpolcolva, aladucolva, akarmi, szornyu volt, gondolhatod

De ez mar'a mult :-) 

 

Minden okes lesz, csak most meg sok a fajdalmad es ijeszto a gyengeseged, tehetetlennek erzed magad

Meg fog erosodni a labad, minden nap egyre jobb lesz es jobb kedved is lesz mindjart

Semmikepp ne hagyd el magad! Ha valami baj van ugorj fel a forumra es ird meg

zkovaxxx Creative Commons License 2014.09.24 0 0 2527

Kedves Chopper!

 

A lényeg, hogy szerintem, abszolút nincs veszve semmi és csak annyi a lényeg hogy a lehetőségekhez képest folyamatosan csinálj valamit. Egyre vigyázz, hogy ártani ne árts.

 

Szerintem Arseen nagyon jó kis gyakorlatokat javasolt, és ő ténylegesen otthon van a speciális tornában, hisz ő nem mindennapi dolgokon megy keresztül és nagyon jó meglátásai vannak, ráadásul egy empatikus valaki.

 

Én racionálisan oldok meg dolgokat, mert ilyen vagyok. Talán sokszor ebből adódóan nyersebben vagy szókimondóbban fogalmazok, de engem mindig egy érdekel: a hatékony és gyors megoldása az adott problémának.

 

Érzésem szerint az ország keleti felén élsz, mert a "vekeng" szót az ottani barátaim használják sokszor és rám is rám ragad néha:))

Sajnos abban az országrészben nincs kapcsolatom, de amennyiben tévedtem és Budapesten van szükséged segítségre, ezúton ezt felajánlom neked, akár abban is hogy ne kelljen várakoznod hetekig néhány specialistához ha ez  szükséges.

 

Abban egyet értünk, hogy az egészségügy olyan amilyen, de gondolom ez számodra sem meglepő, hisz ebben nőttél fel velem együtt és ez lassan fog csak változni.

 

 Gondolhatod, mikor a fiamnak (20 éves) az mondták a legnagyobb kánikulában, hogy gyengélkedik a jégkészítő gép és sajnos az éjszakára kevés jégen kell osztozni a frissen műtött betegeknek ami nonszensz. A fiam csak nézett szerencséjére csak most ismerkedik a rendszerrel:)))

A személyzet is belefáradt ebbe a rendszerbe, és nyilván nem jut eszükbe, hogy felhívjanak egy party jeges céget aki akár ingyen is szállít jeget nekik pár napig csak, hogy referenciaként a neves kórházat feltüntethessék a szórólapjaikon.

Elmentem és hoztam az egész emeletnek mert a probléma azért van, hogy megoldjuk.

 

A mi rendszerünk olyan, hogy sajnos szükség van a betegek kreatív hozzáállásához:))

 

Kívánom, hogy mielőbb indulj meg a gyógyulás útján és a kicsi eredmények is javítani fognak a hangulatodon.

Szép napot!

 

 

 

 

 

Előzmény: Chopper63 (2526)
Chopper63 Creative Commons License 2014.09.24 0 0 2526

Szerbusz kedves zkovaxxx.

 

 

Köszönöm szépen észrevételeidet!Semmi gond!Hisz lehetetlen idegen emberekkel ugy kommunikálni,szinte semmit nem tudunk róluk!

Ez igy van rendjén!Nem,dehogy várom hogy mások oldják meg a gondomat,a fórumok nem azért vannak!Tapasztalat csere,ötletek,tanácsok,amik nagy-nagy kincsek!Már kaptam is a fórumotokon óriási segitséget,gyakorlatok leirását tekintve!Bizony nekem óriási segitség!Köszönöm!

 

1-Hazamenetel

Sajnos kértem volna a kórházat,a vér készitményt,faktort nem tudnák-e megoldani saját kocsijukkal vissza vigyék-nem tudták megoldani.szégyen nem tudom milyen személygépkocsival vittek haza de nem fértem be hátra kinyujtott lábbal!Tény totál hátra tolva az első űlést,másik lábam lábfejével alátámasztva a beteg lábat,igy utaztam.Igen-sok mindent másképp csinálnék már,mert volna ebben a műfajban (is)tapasztalatom,de én is ember vagyok!Saját hibájából tanul az ember!Nézzék el mások nekem!

 

2, Láz:Végig kontaktban voltam a műtős orvosommal,aki valóban csodálatos orvos!Minden orvossal megvolt a maximális bizalom,csak a halált is okozható protokollba nem voltam,nem vagyok hajlandó belemenni!!!Többször köszönhettem már az életemet annak,én figyeltem,és nem az orvos az adott dolgokra!

Mindent az orvosommal egyeztetve tettem!Vele lett lefixálva,milyen esetben,mennyi láznál,milyen tüneteknél kell azonnal visszamenjek!Friss műtét után,belefér alapból a hőemelkedés,ezt Neked is tudnod kell!Úgy véltem,a történetemet úgy irom le,ahogyan történt!Hibákkal együtt,mert úgy hiteles,és figyelem felhivás másoknak arra,mit ne tegyenek!Mire figyeljenek!!

 

Nekem a megnyitott sebből vették le a levet..elküldték tenyésztésre!Szerencsém volt,a váladék látványa is elég volt ahhoz,a műtős orvosom azonnal inditotta a vénás antibiotikumot.Érdekes ez a dolog is,nem akartam boncolni a témát:Sem záróra nem irták le,sem szóban nem ejtették ki a tenyésztés konkrét eredményét!Ez hangzott el a viziten:megjött a tenyésztés eredménye,jó rá az adott antibiotikum,menjen tovább..Azért elgondolkodtató,nem?Rákérdezek jövőhéten mindenképpen.De nem hiszem választ kapok rá!Jóval később a visszakerülésem után amikor a csövet kivették,akkor is küldtek anyagot tenyésztésre!Az negativ lett,na azt leirták a záróban!Hazajövetel után  rövid időn  át nem volt segitségem,aztán megoldódott egy időre!Azért irtam le,hogy okuljanak mások belőle!

 

Vagy nem ez a helyes??

 

3, az orvos felülbírálása

 

 

Óriási tévedés!Egyetlen orvost sem biráltam felül!A Hematológia egy másik kórházból küldte az általa vélelmezett protokollt,de ezt térd műtött betegnél még sosem alkalmazták!!Az adott korházban a Traumatológia próbálta a saját protokollját úgy végrehajtani,ezzel a kiadott Hematológiai protokollal,a beteget a mellékhatásokról senki nem kérdezte meg mindeközben!Óriási hiba!Vissza fogok menni a másik kórház hematológiájára irásos anyagommal,amik az ÉN tapasztalaimról fognak szólni,hogy legyen végre magyar betegtől ebből a műtéti formából is anyaguk!!Sőt,kifejezetten kérték is!Ők is tanulmányhoz gyüjtik az információt!

 

Hematológia-nekem nem túl rég fedezték fel ezt a vérzékenységet!Sok-sok műtét alkalmával akkora bevérzéseim voltak,senki nem figyelt fel rá!Csak egy érsebész!Hematológia kivizsgáláson súgta meg egy orvos..örüljek hogy nem fiatal korban tudtam meg ezt a betegséget,mert a kezelt betegek sokkal rövidebb ideig élnek.No komment!

 

Saját tapasztalataim:mig csak nagy ritkán kaptam Octostim infúziót,ami nem vér készitmény,nem voltak mellékhatások,amik emlitést érdemlőek..A beadás végén némi melegség érzés ennyi!(Foghúzáskor pl!)

De amikor sorozatban nyomják az emberbe,mikor már egyértelműen nincs műtét,sem friss utóvérzés annyi idő telik el,már csak árt,nem használ!Akkor állittattam le,amikor bekötéskor azonnal szapora sziv verés,forróság érzés járt át,és átok rosszul voltam!!

Ezt nem a Traumának kell tudnia,a hematológiai betegnek,akkor ÁLLJ van!

Mert a hematológián is azonnal szólni kell!

Litániákat irhatnék ahhoz,mindenki megértse az ok-okozati összefüggéseket!!

 

Elmondtam az ész érveket a Tanár Úrnak,aki csoda klassz ember,nagy koponya,nagyon jó fej,és lőn,megértette mi a gondom!

Nem örült,persze mert a Hematológiai protokollt totál be akarta,akarták tartani!Csakhogy igy maradhattam életben tutira!Ez a lábam 2x-es visszér műtött is!A trombózis elementáris veszély az én esetemben..nemhogy még ezzel az infúzióval is megspékeljék,ilyen mellékhatások mellett!

Ha az ember ha teheti, önmagáért nem áll ki,hamar a makkosban köt ki!!

 

Hallgattak rám,és hálásan köszönöm nekik!Ez is az életmentés egyik módja!

Megvethetsz,akkor is igy tennék ujra,és amig élek figyelek rá,ha a kezelések egymással nincsenek összhangban!Mert az élete múlhat az embernek ezen is!

 

Nekem Protokoll bajom volt,de az nagyon nagy,minden téren!

-Hematológia,traumatológia-műtét tipus-gyógytotna területeken pl!

 

4, a rehabilitáció:Örülök hogy saját tapasztalataiddal gyermeked esetével megerősited a hitem,nincs még talán veszve semmi!

Megfogom oldani!!A műtő orvosom vélelmezte a házi orvosom hamar tud háziápolás keretén belül gyógytornászt kirendelni!Mert nekem ez lett volna tökéletes!Nem hibázott!Nem jött össze!Nincs pl gépkocsijuk,mert rossz!Hm..Kapacitás kevés.Felajánlottam megoldom a városban bent legyek a közelükben aránylag!Múlt héten kérdezem-nincs még gyógytornász?Közölték már rég van!

Ja csak én nem tudok róla!Házi orvosomnak azt mondták attól a cégtől,ők már beszéltek velem,és már voltak is nálam.

Ez  történt az én esetemben.Újra beszéltem a házi orvossal,senki nem hivott,nemhogy nálam lett volna!

Majd fognak keresni akkor biztos!

Most várnám a térdhajlitógépet a héten,megyek jövőhéten kontrollra,és hogy ne legyen üresjárat október végéig,amikor is fogad majd a Rehabilitációs Ambulancia,megyek vidékre,és lesz házhoz járó gyógytornász addig is!

Nem tudok én sem többet tenni ennél,de megoldom,mint mindent eddig!

Ami publikus,leirtam!Van amit nem lehet!Ennél többet már nem lehet!!

Franc ezt az aláhúzást nem tudok megszabadulni tőle!!Elnézést érte!

Remélem nem irtam bántót,és nem haragszol rám.

Köszönöm ha elolvasod irásomat,és picit megértesz talán.

Nagyon köszönöm jó kivánságaidat,jó kivánságaitokat!Ha akarjátok majd beszámolok a fejleményekről.

 

 

Előzmény: zkovaxxx (2521)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!