Keresés

Részletes keresés

drot Creative Commons License 2006.02.23 0 0 6714

Sziasztok!

 

Ma reggel egyetlen madárkát sem láttam! sem az etetőnél sem a fákon, hallani is csak egykét csicsergést hallottam -szerintem verebek traccsoltak valahol bár ez nem biztos.

 

A legalsó madaram :) hivatalos nevén R-22 Futár ha rákerestek pl. HA-4059 re egy csomó másik képet is találtok róla, védett madár, de most komalyan! "Védett Nemzeti Műtárgy" fajának utolsó példánya.

wadr Creative Commons License 2006.02.23 0 0 6713

OFF

 

Egyet értek abban, hogy a madarak (és vadállatok) fotózásának az egyik legcélravezetőbb módja a leshelyről fotózás.

 

Jól kialakított lessel egészen közel lehet jutni hozzájuk és az igazság az, hogy hiába a nagy telekonverter, a messziről lőtt képek azzal sem az igaziak!

 

B. Gyila  a jópéldája annak, hogy kellő közelségből konverter nélkül, kis fókusztávval is lehet jó képeket csinálni.

 

A lesnek pedig nem kell túlbonyolítottnak lennie. Néha egész egyszerűen megoldható (teraszajtóban megfelel a függöny vagy egy nagyobb szobanövény, aminek a takarásába lehet bújni). A lényeg, hogy ne nagyon mozogjunk és az emberi alak kontúrjai olvadjanak bele a környezetbe.

 

A Megapixel hajhászásnak leginkább annyi szerepe van, hogy mivel a mdarak kis méretük miatt nem töltik ki az egész képmezőt, ezért sokszor kivágást kell alkalmazni az eredeti képből. Ilyenkor jön jól a 8-10 Mpix, mert a kivágott kép is tartalmaz annyi képpontot, hogy megfelelő méretű (és minőségű) fotót lehessen kreálni belőle.

 

ON

Előzmény: jbtoth férje (6703)
jbtoth Creative Commons License 2006.02.23 0 0 6712

Mire az ember lánya ideér, addira már megtörténik a helyzetjelentés a madarakról :))

 

Szóval ma reggel is repesett a lelkem a kis pintyőktől, és nagyon örülök neki, hogy korábban világosodik, mert így még találkozom velük :)

Reménykedem egy kis hűvösben a hétvégére, hogy lássam őket...

jbtoth férje Creative Commons License 2006.02.23 0 0 6711

Kedves Stiglinc és mások!

A honlap ügyben köszönjük a dicséreteket, de még azért még dolgozunk érte! 

 

A mai napot 50 fés fenyőpinty kommnadóval nyitottuk. Romlik az idő, rögtön megjelennek. Rajokban "legelnek" a hóólvadás után a teraszon feketéllő  "meddőhányón".

wadr Creative Commons License 2006.02.23 0 0 6710

Madarakban gazdag szép napot mindenkinek!

 

Kis szünet után újra "boldogítalak" benneteket!

 

A párnapos "előtavasz" nálunk is éreztette a hatását. Erősen megcsappant az etetők látogatottsága. A korábbi madárrajzás helyett csak foltokban jelentkeztek kisebb csapatok (10-15 fős fenyőpinty-zöldike vegyes) és a cinkék hébe-hóba.

Aztán az eső azokat is elmosta. Tegnap már érződött a közelgő hideg, 40-50 fős sereg mutatkozott, de gyorsan ettek és távoztak. Ma reggel 4-5 cinke kezdte cserregve a napot.

Talán a hétvégére visszajön a kedvük a zsinatoláshoz.

 

B. Gyila:

 

Gratulálok az úl konverteredhez! A kacsás képek a kis gyujtótáv ellenére is kiválóak!

 

Drot:

 

Az utolsó madarad típusát nem tudtam meghatározni, mert az effélék nincsenek benne a könyvemben, de gondolom te majd megmondod! :)))

Ja és én is a zöldikekakukkra tippelek!

stiglinc Creative Commons License 2006.02.23 0 0 6709

 

Most volt csak időm belenézni a honlapotokba, el vagyok bűvölve!!!

 

Végtelen hálás is vagyok ezen kívül, mert nekem, a fotólaikusnak, ez végre egy olyan hely, ahol érthetően beszélnek :-))) Nagy segítség lesz, amikor majd összszedem a bátorságomat (és a rávalót) egy új fgép vásárlásához. Köszönöm! 

Előzmény: jbtoth férje (6706)
jbtoth férje Creative Commons License 2006.02.22 0 0 6708

kakukkfióka: középen a zöldike, nemde? 

 

De szép a legalsó madár is... 

Előzmény: drot (6707)
drot Creative Commons License 2006.02.22 0 0 6707

Sziasztok!

 

Én is hazaértem és ellenőriztem az etetőket, ma minden elfogyott és mivel  az előbb már -2 volt az ablakban újra teljes tőltést :) raktam az etetőkbe. Sajna nem volt mit(mivel) fényképezni ma sem ezért választottam még két hétvégi képet. A másodikon na ki a kakukkfióka?

 

 

Kerestem egy nyári képet is :) ez egy gyönyörű öreg faMadár 1949 ből!

jbtoth férje Creative Commons License 2006.02.22 0 0 6706

Hogy ne csak OFF legyen,

 

a mai nap mérlege: nálunk is gyér madárlátogatottság volt. Napsütéses időben szinte mindig így vam.  Hóesésben fürtükben szoktak jönni a madarak.

 

Meglepetésre továbbra is itt volt egy kis rajnyi - tán 10-20-30 - fenyőpinty - van pár cinkánk és persze itt vannak az "örökzöld" feketrigók.

 

Az előző napok surrogó madárfelhőihez képest szinte békebeli csend volt.

 

Kedves B.Gyila,

Ami az Olympust illeti, nyilván lehet géptestet venni alap objektívekkel, mert nincs okom kételkedni abban, amit láttál, de vigyázat, ennek a relatív "olcsóságnak" itt vége is szakad, mert a jó fényerejű 500mm-es objektív nagyon sokba kerül. A cserélhető objektívek között a nagy gyújtótávolságú arról ismerszik meg, hogy az áruk nagyon nagy lyukat éget a zsebeden! 

 

Nem véletlenül alakult ki a kompakt digitális kamerák körében a 420-430 mm-re feltekerhető megazoomok csportja, mint például az FZ-20 vagy a FZ-30. Az ár-teljesítmény arány ezeknél a legjobb!  

Előzmény: Birding GyiLa (6704)
Veszpremi Creative Commons License 2006.02.22 0 0 6705
Most néztem körül az etetőbárok körül, és már második napja elégedetten veszem tudomásul, hogy visszajöttek a vendégek, legalábbis az étvágyuk nagyon jó, szinte mindent megettek. Ennek - az utóbbi napok pangása után - két oka lehet, vagy érzik a közelgő újabb hideget és már előre tartalékolnak, vagy valakik nem etetnek a madárinfl. mizéria miatt a környéken (bizonyára hallottátok, hogy már a 60-as 70-es években is volt m.i., és akkor sem lett belőle semmi komoly).
Előzmény: jbtoth (6701)
Birding GyiLa Creative Commons License 2006.02.22 0 0 6704

Picit OFF

 

Csak azért írtam a "legalább" FZ30-at, mert alig valamivel drágábban (210-220 eFt) már láttam akcióban Olympus 8 Mpixeles SLR (!) gépet is 2 db (!) objektívvel, amihez akár 500 mm-es ZUIKO objektívet is lehet (majd, mert még nem forgalmazzák) kapni. De egy 200-250-es + konverter sem rossz. Persze kérdés az ára. Gyorsan benéztem az Extreme Digitalhoz és sokféle legalább 200-as zoom teleobjektívot találtam jóval 100 eFt alatti áron. És ki tudja mi lesz 1-1,5 év múlva.

ON

 

És hogy igazán ON legyek, megint teszek fel néhányt a konverter nélkül, ahogy írtad "lesből" készült képeimből.

 

Kékcinege 1

 

Kékcinege 2

 

Kékcinege 3

 

Kékcinege 4

 

Kékcinege 5

 

Széncinege
Előzmény: jbtoth férje (6703)
jbtoth férje Creative Commons License 2006.02.22 0 0 6703

Szia B. Gyila,

 

A www.tcbirding.com -on nem írtam meg, mert így is soknak éreztem a szöveget, de akkor most: a nagy gyújtótávolságok helyett ott van bizony a lesből való fotózás is, amit jó páran művelnek ezen a honlapon is, vagyis hogy valamilyen sátor, függöny, reluxa, stb mögül készül a madarfotó egészen közelről, például az ablak túloldaláról. Így aztán csodákat lehet művelni rövid gyújtótávval is, de sajnos nem mindig megoldható.

 

Például nem szívesen néznék el egy fellógatott plédet a teraszajtónk helyett egy szép lyukkal a közepén az objektív számára, mert marhára elrondítaná a nappalit.  Pedig amúgy rém praktikus volna.  

 

Persze még lesnél sem árt a nagyobb gyújtótáv. És van olyan is, hogy konvertert tekernek a konverter elébe és azáltal bolond hosszú gyújtótávolságok jönnek ki. De csodák nincsenek, ilyenekor jócskán "lekonyul" a teljesítmény görbe, magyarán randák lesznek a képek. 

 

Ami az általad említett "legalább" FZ-30-at illeti az nem rossz választás, mert most szerintünk a pózna teteje ebben a kategóriában. Hogy 1-1,5 múlva is ott lesz-e azt nem tudom megmondani, de az idén már csillapodni látszik az őrült ütemű fejlődés a digitális kamerák piacán. A pixelszám növelés például már nem versenytényező, sőt volt gyártó, amelyik 7-ről 6 megapixelesre léptette vissza az új tipusát.

 

 

Előzmény: Birding GyiLa (6702)
Birding GyiLa Creative Commons License 2006.02.22 0 0 6702

Itt van két vizimadaras kép, ami már a telekonverterrel készült mintegy 5-6 méterről. Kicsit azért utófeldolgoztam őket és persze vágtam is.

A gépem fókusztávolsága még a konverterrel együtt is csak 163 mm és a felbontása is csak 3.2 Mpixel, így távol van a honlapotokon olvasható, madárfotózásra alkalmas összeállítás alsó határától. De én nem is török madárfotós babérokra, csak saját kedvtelésemre fényképezgetem őket. Megelégszem azzal, hogy itt a fórumon a képeim elég jónak számítanak

A távlati terveim között (1- 1,5 év) azért szerepel egy legalább FZ30 minőségű gép.

 

Kacsák 1

 

Kacsák 2
Előzmény: jbtoth férje (6694)
jbtoth Creative Commons License 2006.02.22 0 0 6701

Nálunk azért még mindig van forgalom, bár eléggé mérsékelt a korábbihoz képest.

A teraszunk a férjem szerint úgy néz ki, mint a meddőhányó, de ez a pintyeket nem zavarja :) Reggel pontosan huszan szemezgettek fenyőpintyek, és zöldikék.

Aztán jöttek még sokan, de már sajnos el kellett jönni.

 

A cinke pedig külön nagyon édes volt :)

A mókusetető teteje ki van támasztva egy kukorica csővel, ebbe ő belerepült, és pakolgatta a mogyrókat benne. Azt hiszem, hogy eredetileg ki akarta szedni onnan, de mivel csak nem repült ki, csak nem repült ki, ezért az is felmerült benne, hogy esetleg fészelni akar.

Hát nem tudom, majd meglátjuk!

drot Creative Commons License 2006.02.22 0 0 6700

Sziasztok! 

 

Ma reggel ismét láttam az etető fölötti fán egy pici fenyőpinty csapatot kb17 példányt, de egy se szállt le,  viszont voltak cinkék akik táplálkoztak nálam 5-6. db sajna nem tudok napközben otthon lenni, figyelni őket pedig jó lenne.

Magdi60 Creative Commons License 2006.02.22 0 0 6699
Én itt is néznék szívesen repülő madarakat. Csak írd oda légyszi, hogy melyik melyik. (Mármint a neve.)
Előzmény: drot (6697)
ZsuR Creative Commons License 2006.02.21 0 0 6698
Merre repkedsz?
Előzmény: drot (6671)
drot Creative Commons License 2006.02.21 0 0 6697

Hello!

 

Én próbálkozom odafenn is fotózni de nekem az csak fordítva megy, nem úgy mint a madarazásnál, hogy gép a kézbe és várom a szerencsét hanem amikor van egy kis idő -nem 8 hanem csak 5 fele kell koncentrálni akkor körbenézek van-e valami a következő néhány pillanatban amit le lehetne fotózni. Ha érdekel keresek a röpcsis képeimből is, de azzal nem kéne valami másik topicba vonulni? -majd ránézek a pilóta és a fotós fórumra hátha valahova be lehet ezzel a témával férni.

Ha van valakinek jó ötlete erre... én még nem régóta írogatok. ( és persze megint a lustaság ;) ) 

Előzmény: jbtoth férje (6693)
drot Creative Commons License 2006.02.21 0 0 6696

Sziasztok !

 

Ma a kerti etetőkből minden elfogyott (igaz ,hogy csak féltöltéssel üzemeltetem már) az ablakban viszont csak minimális fogyást tapasztalok. Remélem már nem lesz olyan komoly az a tél amit a meteorológusok emlegetnek a hétvégére. Ha megint zimankó lenne akkor majd kapnak megint egész adakokat a madárkák :) .

Csúcshegyi Creative Commons License 2006.02.21 0 0 6695
Hali mindenkinek! Hozzánk ma alig jöttek madárkák, pedig zeng a környék a sok nyitnikéktől... Alig fogyott valami az etetőkből, leginkább csak egy kis dió. A fenyőpintyek is megritkultak. Viszont már rügyezés van! Remélem a hétvégi havazás már nem tesz kárt semmiben. Nálatok is megcsappant a forgalom?
jbtoth férje Creative Commons License 2006.02.21 0 0 6694

Várjuk a konverteres képeket!

A kábelt otthon ne felejtsd! 

Előzmény: Birding GyiLa (6691)
jbtoth férje Creative Commons License 2006.02.21 0 0 6693

Hát persze, hogy érdekel. Elvégre ez is "madár."

Nem lehetne ebbe az irányba is kiterjeszteni a fotózásokat?

Nekem tetszik ez a fotó!

Előzmény: drot (6671)
nozomi99 Creative Commons License 2006.02.21 0 0 6692

Megint csodálatosak a képeitek.

 

Nem tudom mi van az idén, még nem jöttek a csonttolúak, pedig ilyenkor már itt szoktak lenni.  Ma is rengetegen voltak, de csak a szokottak - veréb, gerle, zöldike, meggyvágó, pinty, rigó.

Birding GyiLa Creative Commons License 2006.02.21 0 0 6691

Én meg csontollút nem láttam még soha (no meg süvöltőt, zsezsét, kenderikét sem), és fenyőpintyből, erdei pintyből és meggyvágóból is csak egy-egy példány látogatott meg eddig.

Viszont nem bírtam magammal, és az előző hozzászólásom óta lesétáltam a (győri) dunapartra és csak-csak kipróbáltam a telekonvertert (vizi)madarakon... Azt hiszem szeretni fogom. (Képet nem tudok mutatni, mert nincs nálam az USB kábel, talán holnap).

Itt van viszont néhány további felvétel a hétvégiekből:

 

Széncinegék Egy tálból szotyolázunk

 

Kékcinege 1 Melyiket válasszam

 

Kékcinege 2 Te meg mit bámulsz?

 

Kékcinege 3 Jó, megvárom míg lefényképezel.

 

Széncinege Nekem sem könnyű dönteni.
Előzmény: jbtoth (6689)
stiglinc Creative Commons License 2006.02.21 0 0 6690

:-((

Magam is ettől tartottam...

Most éppen azon erőlködöm, hogy szerezzek egy üzemképtelen Nikon CP 3100-ast, annak a házát átrakatnám erre, ez lenne a mikroszkópom, aztán vennék egy másikat, madarazni... (Mindenesetre, nagyon hiányzik...)

Előzmény: greyhead (6682)
jbtoth Creative Commons License 2006.02.21 0 0 6689

Köszönöm! :)

Bennem fel sem merül, hogy az probléma, hogy ugyanaz a tengelic.

De nyilván ez az elvonási tünetek miatt van ;)

 

Hogy mennyire elkerülnek engem a tengelicek, az is mutatja, hogy még a Margitszigeten sem találkoztam velük :( Sebaj, voltak csonttollúak, kiknek csilingelése még mindig a fülemben van!

Birding GyiLa Creative Commons License 2006.02.21 0 0 6688

Nagyon vártam a hétvégét, mert már két hete nem láttam a madárkáimat. Drukkoltam is, hogy legyen napsütés és megérkezzen a várva várt telekonverter (Olympus TCON17, mivel Olympus gépem van). A konverter azonban csak hétfőn érkezett meg, így nem is tudtam a hét végén használni :-( . Persze azért hétfőn kipróbáltam semleges témákon (értsd: nem madarakon :-) ) és úgy tünik, hogy teljesíti, amit vártam tőle.

A napsütés viszont bejött, de a meleg is, ezért aztán a madarak nem nyüzsögtek az etetőimen. Csak a cinegék jöttek szorgalmasan, de ők is kevesebben. Mire megjöttek a tengelicek is, addigra meg olyan szögben sütött a nap az ablakpárkányomra, hogy már nem lehetett fényképezni. Zöldikét összesen kettőt láttam messziről, viszont meglestem egy harkályt, amint fél óra hosszat kopácsolt a diófán. (Konverterrel megpróbáltam volna lefényképezni.)

Azért persze készültek képek is, amiból kiválogattam 30 db-ot. de három kivételével mindegyik cinegeportré. Majd apránként felrakom őket.

Először a nem cinegéről készülteket, jbtoth-ra is gondolva.... De csak kettőt, mert mindhárom kép ugyanabból a sorozatból való és ugyanarról a tengelicről készült.

 

 

Tengelic

 

Tengelic 2
drot Creative Commons License 2006.02.21 0 0 6687
Már nem tudom mi volt előbb :) de valahogy így van; vagy forítva??? magam sem tudom. De a madarak a barátaink ők sem hajtóműveznek ha nem muszáj és a vadászmadarak igenis szeretnek repülni! Így kitünően jelzik nekünk hogy hol vannak emelések. Fotózni próbáltam már őket de eddig még nem sikerült képet csinálni pedig sokszor tekertünk már együtt, sőt volt már olyan hogyha én emelkedtem ők jöttek oda hozzám!
Előzmény: greyhead (6685)
drot Creative Commons License 2006.02.21 0 0 6686
Sziasztok!

Tegnap még elfogyott a szotyim, de ma reggel 1 árva kékcinkét láttam és ő sem jött az etetőkhöz. a kertben viszont igazi tavaszi madárzsinat van de nemtom hol lehetnek. Az erdőben biztos jól elbújnak (van egy csomó tölgyfa a kertben köztük meg bozót :) )
greyhead Creative Commons License 2006.02.21 0 0 6685
Te annyira szereted a madarakat, hogy magad is repülsz? Irigyellek is meg nem is, mert vsz. a frász lelne odafenn. Viszont, készíthetsz olyan képeket, mint amilyeneket a méltán híres Vándormadarak c. filmben láthattunk!
Előzmény: drot (6671)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!