Keresés

Részletes keresés

Mackóbogár Creative Commons License 2014.10.04 0 0 16153

egy próbát megér szerintem :-) én teljesen tünetmentes lettem kétszer is, el sem hittem. Bár én nem szedtem semmi gyógyszert - ahogy itt olvasom, mások igen -, nálam egyedül góckutatás volt.  Ha most majd rendbe rakom a lábaim, és újra full járóképes leszek, egy kúrát biztosan végigcsinálok. Mennyi nyomorúsága van az embernek, ugye ?

Előzmény: B.GY (16152)
B.GY Creative Commons License 2014.10.04 0 0 16152

Akkor majd megnézem ezt a Tomesát ha megyek a Korányiba. Oda is szoktam járni néha.

Előzmény: Mackóbogár (16149)
zolcsika82 Creative Commons License 2014.10.04 0 0 16151

Sziasztok!

 

 

Én jártam évekig Tomesa-ba. Nagyon jó volt. Először gyógyszer nélkül, aztán Neotigasonnal együtt. A hatás nem maradt el. Kb. 2 hónap alatt teljesen tünetmentes lettem. A neotigason mellékhatásai elviselhetők voltak kis odafigyeléssel. Annyit megért, hogy tünetmentes legyek.

 

Most nemtudok Tomesaba járni, mert elköltöztem.

 

Marad az otthoni próbálkozás, persze a szabályokat betartva.

 

Ez érdekes lehet:

 

http://www.ebay.com/itm/108W-LAMP-VITILIGO-PSORIASIS-Narrowband-311nm-3x-36W-/251646529694?pt=UK_HealthBeauty_Other_RL&hash=item3a974d509e

hul Creative Commons License 2014.10.04 0 0 16150

Korábban a kezemen keletkezett berepedésekre az SZTK-ban biotrom fényt adtak (10 alkalom) és a kezem rendbe jött. A további PS-re, ami nem berepedés, a tenger és a nap, ami teljesen eltüntette. Maradtak foltok, de pakk nem, csak a fedett területeken, picit. Kb. másfél hónap kellett, hogy újra megjelenjenek, erre próbálkozunk most a szteroiddal (Trexan), orvosi/labor ellenőrzés mellett. Mellékhatás lehet, de nem jellemző, állítólag és használ -másoknak. Remélek.

Előzmény: Recse03 (16147)
Mackóbogár Creative Commons License 2014.10.04 0 0 16149

az már nincs meg :-))))

Előzmény: B.GY (16148)
B.GY Creative Commons License 2014.10.04 0 0 16148

Köszi.Ez a Hattyú utcai jó lehet,csak oda sem érek 19 óráig.Azt hittem csak a Hárshegyen van.Bár oda is járhatnék nyugodtan,ha megvan még a diliház :)

Előzmény: hul (16144)
Recse03 Creative Commons License 2014.10.04 0 0 16147

A góckutatáson már én is túl vagyok. :D

A krémnek (krémcsomagnak) tényleg nem gyenge az ára... :O Lehet egyszer rászánom magam és kipróbálom. Trexanról nem hallottam még semmit :/

 

Te ezt a fényfürdőt próbáltad már? Vagy egyáltalán a fényterápiát (PUVA), szoláriumot?

Előzmény: hul (16146)
hul Creative Commons License 2014.10.04 0 0 16146

Az én bőrtudorom a protokoll szerinti góckutatást "rendelte el", vagyis fogász, torok és prosztata (édes a nő, -jó barátom egyébként- megvigasztalt, " mit akarsz, ez a kupiban külön fizetős extra..." és röhögött rajtam).

A krémeket ő is felírja, meg létezik a Dr.Michaels krém, most Ausztriában gyártják legújabban. Ezeken csak mosolyog, "hiába kened, nem ér semmit". Pedig a Dr.M. nekem jó, csak nem lehet megfinanszírozni folyamatosan olyan drága). Szóval először Trexan tablettában és ha bírja a májam, injekcióban. Állítólag rendkívül hatásos, jók a tapasztalatok. Ideje lenne, mert nagyon régen megvan a PS és az utóbbi időben erősödött, de nagyon...

Előzmény: Recse03 (16145)
Recse03 Creative Commons License 2014.10.04 0 0 16145

Köszi a választ!

Voltam most egy újabb bőrgyógyásznál én is... (már számolni sem tudom hánynál jártam... :)), ő azt mondta az ezüst kolloidra, hogy több a májkárosító hatása, mint, hogy bármiféle javulás előforduljon a psoriban, úgyhogy nem ajánlotta. Felírta ezt a Uriage kératosane 15 testápoló tejet, hogy ezzel kenegessem magam + elosalic.

 

Rajtam most szeptemberben burjánzott el nagyon. Meg is ijedtem kicsit. :/ Megcsináltattam ezt az ételintolerancia vizsgálatot, (Eddig is így étkeztem, nem tudom miért lett volna most ettől rosszabb) és megpróbálom betartani a diétát. De nem tudom, lesz-e javulás...

Előzmény: hul (16137)
hul Creative Commons License 2014.10.04 0 0 16144

FÉNY-FÜRDŐ Bőrgyógyászati Centrumok (Tomesa)

 

A FÉNY-FÜRDŐ magyarországi centrumaiban mindenki számára elérhető a szinkron fény-fürdő kezelés, mely mesterséges úton, a holt-tengerihez hasonló körülményeket teremt.

A kezelés a holt-tengeri sós vízben való fürdés közben speciális UV lámpával hozza létre a természetes napsugárzás gyógyításban hasznos komponensét. 

A magyarországi FÉNY-FÜRDŐ Bőrgyógyászati Centrumok címei a következők: 

Medic Group Kft Bőrgyógyászati Rendelők

H-1015 Budapest, Hattyú u. 14. IV. em. (Hattyú Ház)
Telefon: 06-30-277-92-77  

Rendelési idő: H. Sz. P. 7-16 óráig  K. Cs. 7-19 óráig

 

H-7624 Pécs, Őz u. 5
Telefon: (72) 504-092

H-9028 Győr, Szent Imre u. 66.
Telefon: (96) 414-922

 

Oliva MED Bőrgyógyászat

H-4032 Debrecen, Lehel u. 22 (5-6.rendelők)
Telefon: (30) 6360793

További kérdéseire a felsorolt telefonszámok bármelyikén, awww.pikkelysomorkezeles.hu honlapon,  illetve alapítványunkban kaphat felvilágosítást.

Előzmény: B.GY (16140)
hul Creative Commons License 2014.10.04 0 0 16143

Szia, köszi a választ. Metformin tartalmú tabl. (Meforal név alatt forgalmazzák) nekem is 2.tip. diabeteszben adták. Egy hét alatt 11 felettiről 6,1-7,2 (előtte, utána) értékre ment le, igaz már két hónapja visszatértem az egészséges fajtájú és mennyiségű táplálkozáshoz. Vagyis diéta. Persze ha bekanyarodtunk erre az útra, nem épp önként, de jött a baj 16 felett :-) akkor most már folytatni kell.

Sajnos Debrecen nekem kb. 2 ó/200 km távolság.

Különben a kérdésem a Trexan-ra vonatkozott, amivel a PS "elleni" kúrát most kezdtem, és az eredményességéről és a mellékhatásokról gyűjtenék tapasztalatot, akinek van.

 

Előzmény: ugrabugra (16141)
Mackóbogár Creative Commons License 2014.10.04 0 0 16142

hát igen, nem egyszerű oda jutni, az tény :-) A bőrgyógyászokról meg annyit, hogy én x év után kerültem egy olyanhoz sz SZTK-ban, akinél még soha nem jártam, és az volt az első kérdése, próbáltam-e már a Tomesa klinikát. Fene se tudja, a többi miért nem hallott/tudott róla.

Előzmény: B.GY (16140)
ugrabugra Creative Commons License 2014.10.04 0 0 16141

Kedves hul..a METFORMIN-t több, mint 2 évtizede szedem, és mint írtam, személyes ismerősöm is akad, aki eligazít a 2-tipusú cukorbetegség kezelésében..

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/Metformin

 

Lehet, h újdonságnak számít, de csökkenti az inzulin rezisztenciát is, tehát olyan betegek is átállhatnak a metformin szedésre, akiknek eddig injekcióban adták az inzulint..nincs információm arra vonatkozóan, h a metformin gyógyítja (tünetmentesíti) a PS-t..én több, mint 2 évtizede szedem ezt a gyógyszert..

Előzmény: hul (16136)
B.GY Creative Commons License 2014.10.04 0 0 16140

Köszi.Majd rákérdezek a bőrgyógyászaton.Azt nem értem,hogy az egyik miért tud mást mint a másik.Nem egy egyetemre jártak ezek? Olvastam lejjebb,hogy csak hétköznap 3-ig van nyitva,akkor viszont ki kell lépnem a melóhelyről :)Tényleg messze van.

Előzmény: Mackóbogár (16139)
Mackóbogár Creative Commons License 2014.10.03 0 0 16139

az azért túlzás, ugyan úgy bőrgyógyász néz meg :-))) Én is évekig kenegettem csodábbnál csodább lószarokkal a bőröm, semmi nem hatott, de a fény+fürdő kombó szerintem nagyon jó. www.tomesa.hu , nézd meg, ha gondolod. (Egyébként 25 alkalmat áll a TB)

Előzmény: B.GY (16138)
B.GY Creative Commons License 2014.10.03 0 0 16138

Azt még nem próbáltam.Ott valami csodadoktorok vannak ? :)

Előzmény: Mackóbogár (16135)
hul Creative Commons License 2014.10.03 0 0 16137

Próbálkoztam az  ezüst kolloiddal, a hatás nulla volt. Persze lehet x évig kéne folyamatosan, nem fejfájás, ami egy tablettától csökken/múlik...

Előzmény: Recse03 (16128)
hul Creative Commons License 2014.10.03 0 0 16136

A Metmorfin cukrosoknak adandó gyógyszer, csökkenti a szénhidrát felszívódást, diétával együtt hatásosan segít a megemelkedett cukorszint levitelében. Nem tudok a pszoriázisra vonatkozó hatásáról, bőrgyogyesz nem mondott ilyesmit erről. Honnan ez az info?

Viszont sajnos eléggé makacs a pikkelysömör rajtam, eddig ami jót tett, az a tenger melletti tartózkodás, a víz és a nap. Fantasztikusan jó hatása van rám. Az idén is remekül visszahúzódott, de kb. másfél hónap múlva jön vissza. Rászántam magam, hallgatok a bőrgyógyász szakemberre... Most elkezdjük a Trexan tablettával a kúrát. Igen erős gyógyszer, rengeteg mellékhatás lehet, folyamatosan ellenőrizni kell a májfunkciót. Ezen kívül vagy bírja a gyomor vagy nem. Erre vonatkozna a kérdésem, van-e valakinek tapasztalata, kérem ossza meg! 

Előzmény: ugrabugra (16131)
Mackóbogár Creative Commons License 2014.10.02 0 0 16135

a Tomesa klinikát még nem próbáltad ?

Előzmény: B.GY (16134)
B.GY Creative Commons License 2014.10.02 0 0 16134

Na végigjártam a 20 alkalmat a fényben.Nem történt semmi.Megkérdeztem,hogy kenhetem-e magamra a lejárt kenőcsöt.Azt mondta az asszisztens néni,hogy nyugodtan.Nem tudja az a kenőcs,hogy meg kell romlania.Állítólag valami uniós szabály miatt kell ráírni a lejárati dátumot a patikába.Mondtam nekik,hogy nemsokára újra jelentkezem,addig találjanak ki valami mást :)

mufty Creative Commons License 2014.10.02 0 0 16133

Sziasztok! Lavylites (Lavyl) termékeket próbálta már valaki? Van valamilyen tapasztalat? Én múlt héten kezdtem el használni, 3 éve van psoriatica arthritis-em, elég drága cuccos, de hátha! :)

ötfelezős Creative Commons License 2014.09.29 0 0 16132

Köszi.

Előzmény: ugrabugra (16131)
ugrabugra Creative Commons License 2014.09.25 0 0 16131

Debrecenben közeli ismerősöm Dr V. Viktória osztályvezető főorvos (belgyógyász és diabetológus)..egyéni beszélgetés kapcsán említette, h a metformin egy olyan gyógyszer, amit minden felnőttnek szednie kellene, mert a terápiás használata mellett csökkenti a rák kialakulásának kockázatát is..a PS pedig unoka testvére a ráknak: fokozott sejtszaporulat, és egyes esetekben ellene a rák gyógyszerét (is) alkalmazzák, pl. az MTX-et..

Előzmény: ötfelezős (16130)
ötfelezős Creative Commons License 2014.09.25 0 0 16130

Viszont. Mintha emlékeznék arra, hogy valahol azt olvastam, hogy a metformin az jó hatású a pikkelysömör esetében. De most nem találok erre utaló egyértelmű írásokat. Rosszul emlékeznék?

ötfelezős Creative Commons License 2014.09.25 0 0 16129

Én kívánom, hogy legyen neked igazad ezzel a feltételezéssel, hogy a kiváltó ok megszüntetése a sömör megszűnését is jelenti, de ha így lesz, akkor is tudjad, hogy nem a logika, hanem a szerencse állt melléd.

 

Szerencse általában kell az élethez. :)

Előzmény: zolcsika82 (16125)
Recse03 Creative Commons License 2014.09.23 0 0 16128

Sziasztok!

 

Olvastam erről az ezüst kolloid oldatról, hogy állítólag hasznos pikkelysömörre is.

Külsőleg, de belsőleg használva is, kúraként napi kis mennyiségben meg kell inni. Van valakinek tapasztalata erről és azt esetleg meg is osztaná? :)

 

Köszi a válaszokat! :)

Üdv!

zoliee81 Creative Commons License 2014.09.22 0 0 16127

Szia!

 

Mikor épp eszembe jut, sajnos én is el szoktam felejteni... :(

De rendszeresen kell(ene) szedni, és masszívan legalább fél évig, hogy látszon a hatása. Aztán vagy bejön, vagy nem. Sajna 70+ féle sömör létezik, és nem mindegyik ugyanúgy reagál rá..

 

Üdv:

 

Zoltán

Előzmény: zolcsika82 (16125)
gerakezdo23 Creative Commons License 2014.09.21 0 0 16126

Sziasztok, segítséget kérnék :)

19 éves fiú vagyok, nyár elején eddzetem ráejtettem a súlyt az egyik körmömre, begyulladt, nem foglalkoztam vele, aztán rá másfél hónapra, kb 10újjamból 7-8an kijött a pikkely sömör, voltam 3 bőrgyógyásznál, és a Debreceni klinikán,  felirták az 1, Advantan oldatot, 2, Neolaque oldatott, és a szteroidos krémet, Debrecenbe pedig az Elocom oldatot. Jelenleg nem múlt el, még mindig tart, és nagyon nem tetszik, mert a vendéglátásban szeretnék dolgozni mint pultus, mixer. Ha valaki tudna valamilyen hatásos gyógyszert ,kezelést ajánlani szívesen kipróbálnám.

Hallotam a szegedi lézerezést, de viszont a Debreceni klinikán lebeszéltek róla, hogy csak pénz kidobás.

Nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni :)

email : gerakezdo23@gmail.com  köszönöm !!! :)

zolcsika82 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 16125

Sziasztok!

 

zoliee81: a sulfurból már vettem, de még huzamosabb ideig nem sikerült szednem. (valahogy nem vagyok az a fajta, aki napi rendszerességgel "gyógyszert" tud szedni) :-)

De most ráállok :-) Te reggel szeded?

 

ugarbugra: szerencsére azért én ennél sokkal pozitívabban állok a dologhoz, igaz Te az előzményeket nem ismered. (de pár hozzászólásom már volt, abban megtalálható) A lényeg, hogy a Fromilid 500mg felsőlégúti fertőzések elleni antibiotikum első szedésekor (tavaly november) szinte teljesen "eltűntette" a sömiket, amik akkor már rendesen kezdtek kijönni.

Egyébként újra 28 éves koromban jött ki, többszörös tüszős mandulagyulladás után.

Valamint a mandulám jelenleg olyan mint egy karfiol, ami tökéletes táptalaja a baktériumoknak (Streptococcus)

A testszerte szóródó pikkelyek is valószínűleg erre utalnak. Szóval nagy reményekkel megyek majd kés alá :-)

 

Az otthoni fénykezelésnél szerintem már elavult a "kvarc" lámpa. Ez divat volt a 80-as években. Biztos hatásos, de nagy felületen nem alkalmas a kezelésre és nagyon éget.

Én szeretek haladni a technikával, szóval szerintem csak a narrowband jöhet szóba. Persze ez bazi drága, de nekem még az is lehet, hogy megérné a kényelmet és a tünetmentességet.

Bérlésre esetleg többen össze lehet állni, mert ugye heti 3 alkalom elég, majd fenntartásra 1-2. 

 

 

Üdv: Zoli

zoliee81 Creative Commons License 2014.09.19 0 0 16124

Helló!

 

Sulfurt próbáltad? Itt olvass vissza, vagy bökj rá a nevemre, és fórum hozzászólások.

 

Üdv:

 

Zoltán

Előzmény: zolcsika82 (16121)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!