Keresés

Részletes keresés

Yv Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12256
nekünk eleve úgy adták el a lamináltat, hogy "de ugye tudják, hogy ezt csak az utolsó munkák után lehet lerakni?"
szóval azóta ott áll a nappaliban és várja, hogy eljöjjön a költözés napja, ugyanis akkor lesz lerakva:) tényleg az utolsó pillanatban:)))
Előzmény: Törölt nick (12255)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12255
Hát, marhajó...
Már így is a belemet kirohangászom mindenért és igyekszem utánanézni aminek lehet. Eddig azt hittem, hogy legalább ilyesminek nem kell.
Azt hiszem, ha nyílt volna már egy kiokosító iroda kezdő építkezőknek én tuti befizettem volna egy pár kurzusra...
Előzmény: Törölt nick (12253)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12254
Most jöttem meg a lakásból.
Állítólag csak a rés a baj. Holnap kivágják.. meglátjuk.
Előzmény: Törölt nick (12251)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12253
Igen, az ablakot bukóra nyitva szokták hagyni. Legalábbis NEKIK kellett volna így tenni.
Előzmény: Törölt nick (12244)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12252
És természetesen ha már fóliáznak, az lépésálló kell legyen...
Előzmény: Törölt nick (12251)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12251
Igen, minden vizes munka után szabad csak parkettázni. A fólia felesleges, az alátét lemez (fehér hab izé) ellátja ezt a feladatot is amennyire szükséges. Igen lerakás előtt fektetve a lakásban kell tárolni (felbontva a csomagokat), 10-14 napig.
Hozzáértők csak abban az esetben kezdik el a munkát, ha megmérte a beton nedvességtartalmát (új aljzatbeton esetén), illetve a levegő páratartalmát.
Magas értékek esetén el sem kezdi (ezért nem kell fólia). És természetesen a fal mellett a hézagot meg kell hagyni így is (mivel változik a levegő nedvességtartalma, amitől a parketta tágul-zsugorodik).
Előzmény: Törölt nick (12249)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12250
Felhíttam ikeát, azt mondja a hölgy, hogy a katalógusban lévő termékek ára nem változik, de az azokon kívüliek ára emelkedik az áfa miatt.
Ezek szerint a piactéren lévő cuccok egyazegyben?
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12249
1. hiba: új lakásban javasolt nylonfólia a fehér habizén kívül, mert van annyi pára még a lakásban, hogy jobban jártunk volna.
2. javasolt a parketta beszerzése után lehetőleg a lakásban felrakás nélkül tárolni a parkettát.
3. Technológiai sorrend: a vizes munkálatok UTÁN szabad csak lamináltparkettázni, értve ezalatt a járólapozást, csempézést, festést.

Ennyire már utánajártam a dolgoknak.
Előzmény: Törölt nick (12247)
ZsuR Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12248
De azt mondom.... ilyen partvist aranyert mernek itt, mint europai csodat... :)) azota is megcsodalja mindenki aki latja...! :))
Előzmény: cicó (12245)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12247
Igen, így van.
Ő mondta, hogy kvázi műszaki ellenőrként végig ott lesz.
Előzmény: cicó (12246)
cicó Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12246
Mintha egyszer azt írtad volna, hogy van lakberendeződ, annak bizonyos mértékig a munka levezénylése is dolga lenne nem? Legalábbis nálam így működik.
Előzmény: Törölt nick (12244)
cicó Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12245
Nemmondod, hogy innen kellett partvist vinned ?:)))
Előzmény: ZsuR (12239)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12244
Na, beírom a tegnapi agyrémet, mert már lehiggadtam...
Mesterek. Mekkelek.

Elmentem a lakásba és be is mentem a szobákba. A frissen lerakott parketta olyan hasas, mint egy félidős terhes.
Felhívom emberünket, hogy mi a helyzet, azt mondja, nem tudja, mert hát ugye diletációs rést tuti, hogy hagyott, és akkor nem lehet tudni... mi lehet még? Alsó szomszéd áztat. Ja, mondom, hogyan? Alul egy bank van, még nincs ember sem, aki használná, zacskóba húzva állnak még a székek is. Akkor a plafonfűtés lukadt ki. Nem, az sem lehet, mert a fűtőcsövek és az én aljzatom között hűtükörtől elkezdve mindenféle víz- és hőszigetelés van. Mondom én.
És mondtam azt is a munkálatok elején, kértem, hogy ne tegyük le a parkettát, szinte könyörögtem, mert féltem, hogy baja lesz. Mikor nincs ott a macska, cincognak az egerek, szarnak le mindent ezek, egy vékony fóliát tettek rá, ami helyenként ki is szakadt.
Ja, akkor a pára lehet a baj.
Mondom, milyen pára????
Mert hogy az ilyen lakásokban van pára, amíg a falak száradnak és minden nap KELLETT VOLNA szellőztetni.
Kellett volnaaaaaa? Mégis hogyan? Mikor tudták, hogy nem megyek a lakásba, csak alkalmanként, mert üzemi terület volt, 8-17-ig lehetett bejárni, és tisztában voltak azzal, hogy én dolgoztam. Kellett volna???? Hát hogyabánatba??? Mégis ki mondta nekem, hogy kellene szellőztetni??? És miért volt olyan sürgős letenni a parkettát?
missparker Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12243
Köszi!!!
Előzmény: esotherica (12237)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12242
Természetesen.
Előzmény: ZsuR (12233)
mouser Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12241
hehe, az én vasalódeszkám tök sűrűn van használva. azon hajtogatom a ruháimat :-)
Előzmény: Caipi (12232)
ZsuR Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12240
Nalam nem sok szonyeg van - igy igazibol nem sokat porszivozok, annyit kibirok - no meg nem is poros a kornyek.

Macsakasok vagyunk, igy sok a ko es a parketta... es csak ket textillel karpitozott szekem van.
Előzmény: esotherica (12236)
ZsuR Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12239
:)) Partvis... jo, bekebeli igazi partvis...

:)) Vettem egyet 2007-ben mikor otthon voltam... es becsomagoltam, szepen (ujsagpapit, cellux), azzal szalltam fel a repulore. Lattam a vigyort a kepukon, nem birtam ellenallni, elnevettem en is magam... mire az egyik megkerdeztea csomagfeladasnal, ha ez van - minek a repulo ?:))

Jot nevettunk... a partvist meg szent allatkent tiszteljuk, szeretjuk - nem sokat dolgoztatjuk :)).
Előzmény: cicó (12238)
cicó Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12238
Na nekem például a porszívóval semmi bajom...sőt évek óta nincs partvisom, mindent porszívózom:) azzal kiküszöbölhető a lapát :)
Előzmény: esotherica (12236)
esotherica Creative Commons License 2009.06.26 0 0 12237
És most végre megtaláltam a macskavédő cuccokat. :)
Fiók/szekrény kampó
esotherica Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12236
Én mondjuk azt hiszem, ha utálnék vasalni, akkor is rávenném magam.
De hálistennek én is szeretek, úgyhogy ezzel sincs baj. :) De porszívózni mindennél jobban gyűlölök, de már belefulladtam volna a szutyokba itt a belvárosban, ha nem csinálnám.
Előzmény: ZsuR (12234)
esotherica Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12235
Jól mondja Bubó, nem árt megnézni a kiállítási részen, hogy mi hol található a raktárban (sor és polc száma). És most kivételesen lehet, hogy nem jó, amit a honlap ír - ki is van plakátolva pár helyen az áruházban, hogy az átalakítások miatt ideiglenesen bizonyos dolgok máshol vannak.
Ha a férjurad nem bírja az emeleten kóborlást, akkor viszont ajánlom, hogy a földszinten az önkiszolgáló raktárnál érdeklődjetek az információs pultnál.
Előzmény: missparker (12226)
ZsuR Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12234
Ennek igy kellene lennie az eletben... :)) Ha nem szereted nem kell csinalni. Egy kolleganom porszivo nelkul el boldogan :)).
Előzmény: cicó (12231)
ZsuR Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12233
Az arat persze elore kerte, mielott megbizott volna a munkaval, igaz?
Előzmény: Törölt nick (12229)
Caipi Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12232
Én is úgy vagyok vele, hogy tudom, hogy van valahol vasalódeszkám, meg vasalóm is, de gőzöm sincs, hogy hol vannak... úgy 5-10 évente egyszer vasalok egy-egy darabot.:-)
Előzmény: cicó (12231)
cicó Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12231
Be is linkelem a komódsztorit :))

A vasalódeszka témához meg azért nem szóltam hozzá, mert én annyira nem vasalok, hogy nincs is a lakásban a lomtárolóban tartom kint a folyosón:)
Ilyenkor mindig elmesélem, hogy egyszer mikor véletlenül elővettem az akkor 5 éves lányom megkérdezte, hogy anya ez micsoda ?:)))
Előzmény: esotherica (12174)
cicó Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12230
Köszi:)
Előzmény: mammamija (12211)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12229
Részben azért mert a megrendelő nem fizeti meg (és így éhhalál miatt fogyatkoznak :-)), részben pedig -szintén a megrendelők- nem elég türelmesek, hogy kivárják.
Utolsó lakásfelújításunkra volt másfél hónap... (aljzat felszedés, válaszfalbontás, stb. kulcsrakész átadásig)
És hirtelen a szívéhez kapott a tulaj mikor közöltem vele, hogy a lakás vételárának fele lesz hozzávetőleg a felújítás. (számolgatta a különböző szakmák árajanlatait, anyagárakat, stb)
Előzmény: esotherica (12224)
Törölt nick Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12228
A külső árukiadó tényleg egy agyrém...

De ha házhozszállítást kérsz, akkor a szállító cég begyűjti neked az ottani holmit.

Érdemes készülni, és a honlapról kiírni, mi hol van (a raktárkészlet ellenőrzésénél van egy jelzés, hogy hol vannak a darabok) (kiíráskor a cikkszámot is érdemes). Sajna az IKEA honlapja az elmúlt pár hétben megfázhatott, mert nagyon nem megy...
Másik lehetőség, az áruházban egy sárgaruhást megkérni, hogy írjon neked listát, mi hol van. A külső raktárban levő holmit ráadásul csak úgy lehet megvenni, hogy adnak egy listát, kifizeted, és azzal mész te, vagy a szállító cég érte.
Előzmény: esotherica (12225)
cicó Creative Commons License 2009.06.25 0 0 12227
Az én kollégámmal jól járnátok az semmire nem tud a tulajoknak nemet mondani:)

Most ahol dolgozunk hétfőn arra lettem figyelmes hogy az eddigi kis beázás folt a fürdőszobában a cső körül amit egyszer már kijavítottam előjött és terjed...mondom bakker ázás van. Mondom neki hívja fel a tulajt, hogy intézkedjen, de előre szólnom kellett neki, hogy semmi hülyeséget ne vállaljon be, mert se közös képviselő se gépészek se főtáv nem vagyunk :)) De azért csak hallom, hogy valamin egyezkedik, hogy meglátjuk meg megpróbáljuk...el is öntötte a szar az agyamat:) azt már meg se mondom mit talált ki a tulaj:)
Előzmény: esotherica (12224)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!